IJmuidense vletterlieden raken hun „dorpje" bij de Zuidersluis kwijt Sportcolberts Sportpantalons Ph. de Koning IJmond, Oud IJmuiden en weg over de sluis ter sprake Plannen voor nieuw stenen gebouw liggen al gereed Vervoer probleem in Velsen wordt in studie genomen S.O.S." was in 20 jaar voor honderden troost en redding Een nieuwe sluisweg, een nieuwe brug Gediplomeerde Auto- Motor- en Scooterrijschool AREND REYM „Touwtrekkerij tussen Velsen en Beverwijk" Recrutering van een groter „leger" is echter hoog nodig 9 Substation voor visserij-onderzoek De „Teunika" beschadigd Kustvaarder „Fiat" verkocht Wethouderssalarissen worden herzien Jaarvergadering IJmuidens Bloei" Commissie van deskundigen aan het werk NIET PRATEN, MAAR DOEN cJ?nf/ira ANDER IIOOG Drogisterij „De Ceder" Verbeteringen in gymnastieklokaal Lezing voor de V.J.S. ZATERDAG 2 APRIL 1955 MET DE AFBRAAK VAN TWEE OUDE KEETJES ver dwijnt een brok historie uit het in tachtig jaar tot stad ge groeide IJmuiden. Door het aanleggen van de verkeersweg over de IJmuidense sluizen, moeten twee van de drie keetjes mét de helling van de vletterlieden bij de Zuidersluis ver dwijnen en gistermiddag hebben de mannen, die de wacht hadden, er dan maar noodgedwongen de hamers en een zaag bijgepakt om met de sloop te beginnen. De Coöpera tieve Vereniging van Vletterlieden, die het plekje bij de kleine Sluis in erfoacht had van Rijkswaterstaat, heeft wel moeten berusten in de aanzegging om begin April de keetjes van de vroegere Koperen Ploeg en de Bootslieden Vereni- ging IJmuiden, die later een fusie met de derde ploeg, de Gouden Ploeg aangingen, tegen de grond te gooien. De baileybrug over de Kleine en Zuidersluis ging net dóór twintig cm dak van elk keetje en het is zeer waarschijnlijk, dat ook het derde houten gebouwtje, waarin het wachtlo kaal en de telefoonaansluiting is ondergebracht, zal moeten verdwijnen, want de spanten van de brug zullen er rakelings langs komen te liggen. Dit Zuidelijkste keetje, dat vroeger van de Gouden Ploeg was, blijft dus nog even staan; die jarige keet van de Koperen Ploeg verandert in brandhout en de voor de oorlog opgerichte keet van de Bootslieden Ver eniging IJmuiden zal datzelfde lot ondergaan. Een stukje historie wijkt voor de brug over de sluizen: de keten der vletterlieden zijn gisteren afgebroken. DE PLOEGEN van vletterlieden, waar van de oprichters ook de grondleggers van het IJmuiden van thans zijn geweest, zijn ten nauwste met de historie van het Noord zeekanaal, de sluizen en haveningang ver weven. Al bij de ingebruikneming van het Noordzeekanaal in 1876 waren de vletterlui met hun vletjes in de weer en beconcur reerden zij elkaar om een schip behulp zaam te zijn bij het afmeren en het sturen door het Kanaal. Die eerste vletterlui van IJmuiden waren afkomstig uit Den Helder en van Texel. De namen van Piet de Wijn, Gerrit v. d. Wiele, Lammert Kaan, Frans Petrus en later van Koningstein, Brede- rode, v. d. Wiele en Smit komt men er bij togen. Thans zijn op de beurtenlijst de namen aan te treffen van Gravenmaker, Van Rein, van E. Wtfker, Westerwal, Kruit en al die anderen van de uit 35 man be staande ploeg, die er dagelijks voor zorgt dat elk schip wanneer het dit wenst een bezetting krijgt van een, twee, drie of vier man om behulpzaam te zijn bij het werk, dat ook Piet de Wijn, Gerrit v. d. Wiele, Lammert Kaan en 'de anderen in vroeger jaren verrichtten. 43 jaar oud EEN IEDER, die in de buurt van de sluizen komt, en welke IJmuidenaar komt daar niet kent het drietal groene, enigszins verveloze optrekjes naast de rol- brug over de sluis. Men wandelt er dage lijks heen, rijdt er voorbij naar het werk bij Hoogovens en ziet er veelal enige man nen aan het werk bij tal van vletten en sloepen, die op de kleine helling boven water zijn getrokken. De vletten van de vereniging, die langszij van de stomers worden meegesleept naar Amsterdam, wor den er opgeknapt en menige visserman maakt er ook gebruik van de helling om zijn vlet een beurt te geven. ADVERTENTIE 59.50 en hoger 49.50 in moderne dessins en prima coupe Herenmodes en Confectie fy A KENNEMERLAAN £êTTi Te Wemeldinge zal een substation wor den gevestigd van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te Bergen op Zoom. In dit station zullen onderzoekingen worden gedaan met betrekking tot de oestercultu res. Minister Mansholt heeft onlangs bij zijn bezoek aan Ierseke de toezegging ge daan. dat onderzoekingen en proefnemin gen zouden worden gedaan met het oog op het Deltaplan. Als plaats van vestiging van het station werd eerder gedacht aan de Zuidkust van het eiland Tholen, doch Wemeldinge werd tenslotte verkozen, omdat hier vlak langs de kust een diepe geul is met zeer zuiver zeewater, waar men nauwkeurige proeven kan nemen. Men zal reeds deze zomer met het werk kunnen beginnen. De eerste keet de Zuidelijkste is er in 1912, even voor de tweede wereldoorlog neergezet. Na briefwisseling met Defensie en andere instanties werd de Gouden Ploeg vergunning verleend om daar een keet te poten. Het schootsveld van het fort tussen de pieren werd er niet door bedreigd, maar men moest zorgen dat de kleur van het hout elk jaar trouw groen bleef. Dat voor de camouflage! Nu hadden de mannen van de Gouden Ploeg al meer keten aan IJmui- dens waterkant bewoond. Op de kop van de Vissershaven stond het eerste huisje en in die dagen had de visploeg, die voor het afmeren van de trawlers en vissersvaar tuigen zorgde, een keetje bij het semafoor- duin. De Koperen Ploeg, die evenals de Gouden Ploeg, ook uit ongeveer twaalf man bestond, was eveneens in het bezit van een houten optrekje bij de Vissers haven. Goud en koper VANWAAR óie namen „Gouden Ploeg" en „Koperen Ploeg"? Een van de oudste leden van de vereniging weet er nog van te vertellen. Van Brederode zegt het zo: „De Gouden Ploeg had het vaste werk van de Maatschappij Nederland, van de Hol landse Lloyd en van nog meer grote maat schappijen. Nou zeiden de mensen: jullie verdienen goud hoor, jullie verdienen ze en toen was de naam er al: de Gouden Ploeg. En omdat de andere ploeg wat min der was, kreeg die de naam van „Koperen Ploeg". Overigens is de concurrentie tussen de „Koperen Ploeg" en de „Gouden Ploeg" nimmer zo hevig geweest als wel eens wordt verondersteld. Goed, er was concur rentie en die kon zeer hevig zijn, maar dan ging deze meestal tussen de vrije vletter lieden en de mannen van de „Koperen Ploeg". Vreemde schepen, die niet gecon- tractueerd waren door de „Koperen Ploeg" of „Gouden Ploeg" werden tot voorbij het Maas- of Haakvuurschip tegemoet gevaren of gezeild in kleine houten vletten. „Je ging er maar op uit, of het wel of niet stormde", zeggen de ouderen er nu nog van. Na de oorlog is aan die concurrentie een eind gekomen, toen de „Gouden Ploeg", de „Koperen Ploeg" en de Bootslieden Ver eniging IJmuiden tot een gezonde fusie kwamen en met elkaar de „Coöperatieve Vereniging van Vletterlieden (C.V.V.) tot het verrichten van Vletterliedenwerkzaam- heden U.A. te IJmuiden" oprichtten. Het levende en variërende werk, dat door de vletterlieden wordt beoefend, wordt in IJmuiden thans verricht door 34 mannen, waarvan er 23 lid zijn van de vereniging en 15 tot het personeel behoren. Het be stuur bestaat thans uit de heren J. Clots, voorzitter; C. Smit. tweede voorzitter en J. van Brederode, penningmeester, welk drietal ook regelmatig de wachten van twaalf uur in het keetje bij de sluis loopt om de werkzaamheden te verdelen en de boodschappen aan te nemen, die via de telefoon binnenkomen. De Boreas van Amsterdam, de Atlas van Amsterdam, de Ilias de Hembrug gepasseerd, de Stad Lei den van zee. En even later is het aan de sluis „Pas op het haakkie", een vertrouw de uitroep voor de vletterman, die dan de lijn overgooit om er aan boord van het in de sluis lopende schip de tros aan te laten slaan. „Denk om het haakkie", tevens de uitroep voor allen aan boord van een binnenkomend schip, die zegt: ..We zijn weer bij moeders, we zijn thuis". De stuur man van het stoomschip „Roepat" dacht er ook zo over en hij schreef het in rijmvorm neer: „Pas op het haakkie „PAS OP het haakkie", Jongens wat een schoon geluid. De sluizen van IJmuiden. eindelijk binnen met de schuit. In onvervalst Nederlands klinkt deze bekende roep, Met glunderende gezichten begrepen, op bak en poop. Na een lange reis klinkt dit als muziek in de oren. 't Is molen op ons pardon! ik bedoel achterstevoren. Ik geef u de verzekering, gij. onbekende drager dezer klank. „Wij passen op het haakkie", Weest overtuigd van onze dank. VLETTERLUI van oudsher herinneren zich gezelliger dagen op de sluizen. Dagen uit tijden, dat de schepen in IJmuiden werden in- en uitgeklaard en langer in de sluis bleven liggen. De handelslui kwamen er aan boord en bij de aankomst of het vertrek van elk schip, was het er bijna als op een feest. Toen de in- en uitklaring naar Amsterdam werd verschoven, raakte de concurrentie er al enigszins uit voor de vletterlieden. Men had een vergunning nodig om aan boord te komen en die werd nu niet bepaald vlug verleend. Thans zijn alle bij de Coöperatieve Vereniging aan gesloten vletterlieden voorzien van een vergunning om aan boord van niet inge klaarde schepen te komen. De diensten van deze mensen vallen veelal niet mee. Er zijn drukke dagen in het zomerseizoen, wanneer de houtboten binnenkomen uit het Noorden en de vlet terlui soms achtenveertig uur achtereen schepen van IJmuiden naar Amsterdam brengen. Een ieder loopt zes dagen en zes nachten achtereen de wacht, om daarna van drie dagen vrijaf te genieten. Zij brengen elk schip naar Amsterdam, reizen overdag per trein terug en komen 's nachts per auto terug naar IJmuiden om de vol gende cliënt op te wachten. De auto heeft men pas afgeschaft en thans heeft de ver eniging de beschikking over een busje. Nieuw gebouw NU TWEE gebouwtjes uit het „Vletter- dorpje" tegen de grond zijn en het derde wel zal volgen, heeft de vereniging moe ten omzien naar een nieuw onderkomen. En dat onderkomen zal binnenkort ver rijzen, wanneer de plannen worden goed gekeurd. Tussen de bij de steiger van de sleepboot „Noord Holland" gelegen bunker en de rolbrug heeft de vereniging zich een nieuw stenen gebouw voor de vletterlieden ge dacht. Het zou 12.5 bij 6.5 meter proot wor den en de tekeningen zijn er zelfs al voor klaar. Wanneer er goedkeuring voor komt en voor negenennegentig procent is men hier al zeker van dan wordt het een gebouw van twee verdiepingen, waarin een garage, een wachtlokaal, een kantoor, een opslagplaats en een werkplaats zullen wor den ondergebracht De vereniging hoopt spoedig met de bouw te kunnen beginnen, daar de vletter lieden thans bijna dakloos zijn geworden. Het materiaal kan niet meer worden op geborgen, de fietsen moeten buiten staan en er is niet voldoende plaats en wacht ruimte voor het personeel, dat de wacht heeft. Het is te hopen, dat de beurtlijsten, de afvaartlijsten, de mededelingen, het lijstje van hoog en laag water en al die andere geschriftjes spoedig van de houten want uit het keetje kunnen verhuizen naar de stenen wand van het nieuwe pand, dat ook voor deze omgeving zeker een ver fraaiing zou betekenen. Al vormden die keetjes met de op de helling liggende vlet jes dan nog zo'n aardig plekje. Uit Londen wordt gemeld dat het 199 ton metende Nederlandse motorschip „Teu nika" Donderdagavond, komende uit Rot terdam, tegen de brug van Hammersmith is gevaren. Het schip is licht beschadigd. Het 376 b.r.t. metende kustvaartuig „Fiat", eigendom van J. van Baars en P. Hekman te Dordrecht en gebouwd in 1951, is verkocht aan de heer F. Westers te Gro ningen. De bevrachting is opgedragen aan Wijn- ne en Barends n.v. te Groningen. Het schip is onder de naam „Ancona" in de vaart gebracht. Gedeputeerde Staten van Noordholland delen B. en W. van Velsen mede, dat zij de voor het bepalen van de wethouders- jaarwedden gevolgde regeling aan een her ziening hebben onderworpen en ter uitvoe ring van deze herziene regeling voorne mens zijn om, te rekenen met ingang van 1 Januari 1955, het bedrag van de jaar wedde van elk der wethouders in Velsen van 6.500,te brengen op 7.500,Zij verzoeken B. en W. hun met het oordeel van de raad hieromtrent in kennis te stel len. ADVERTENTIE Geheel gratis geven wij aan iedereen ook voor niet leerlingen van onze Rijschool Avondlessen in VERKEERSTHEORIE en AUTOTECHNIEK Vraagt inlichtingen HAGELINGERWEG 134 - SANTPOORT Tel. K 2560 - 8930 Bijkantoor: Dennenstraat 12 - IJmniden Tel. 6200 DE ACHTERSTELLING van het Velsense stadsdeel Oud-IJmuiden vergeleken met de andere delen was ook dit jaar nog niet uit de toespraak tot de bezoekers van de algemene ledenvergadering van „IJmuidens Bloei" door haar voorzitter, de heer M. Roos weggelaten. Ten aanzien van de bebouwing van de Oranjestraat had de heer Roos vorig jaar gewag kunnen maken van het besluit van B. en W. om binnen afzienbare tijd tot bebouwing van die straat te geraken. Thans moest hij echter met leedwezen vaststellen, dat hiervan tot op heden niets is gekomen. Het entrée, dat vreemdelingen in het voorportaal van IJmuiden maken is wel zeer be droevend. Zo snel en voortvarend als de opbouw in andere delen van de gemeente is aangepakt, zo trainerend geschiedt dit ten opzichte van Oud-IJmuiden. Is het college van B. en W., vroeg de heer Roos zich af, wel doordrongen van de belangrijkheid van dit deel van de gemeente voor het vreemdelingenverkeer. „Indien dan geen particulier bereid is in Oud-IJmuiden te bouwen, laat de gemeente er dan begin nen". Een van de leden van IJmuidens Bloei stelde voor wethouder W. F. Visser de nieuwe folder van de vereniging te sturen, opdat hij zich op de hoogte kan stellen van alles wat IJmuiden de toerist biedt. Dit is inmiddels geschied, deelde het bestuur mee. Tijdens de vorige vergader mg heeft de voorzitter onder meer de wenselijkheid uitgesproken van het bouwrijp maken van het industrieterrein achter de Vissershaven om niet de kansen te missen bij het aan trekken van bedrijven. Met voldoening kon hij thans vaststellen, dat hierin schot komt. Het slachthuis verrijst er dit jaar als de voortekenen tenminste niet bedriegen. Dit bedrijf zou naast de andere grote in dustrieën een deel van de kurk kunnen zijn, waarop IJmuiden drijft. Daarnaast, meende de heer Roos, is de taak, die men als IJmuidens Bloei bedrijft, zeer be langrijk. De IJmond Hoe de ontwikkeling van de IJmond in het bijzonder op bestuursgebied zal zijn, ligt nog in de schoot der toekomst verbor gen. Meer dan algemene opmerkingen hier over zijn nog niet gehoord, ging de heer Roos verder. Hier wordt het gezegde ge huldigd: „Voor u, over u» doch zonder u". HET VERVOERSPROBLEEM in de ge meente Velsen heeft reeds verscheidene muien de aandacht gevraagd in de begro- tingszittingen van Velsens gemeenteraad, waarbij gewezen werd op de groeiende noodzaak van een betere verbinding voor de diverse onderdelen der gemeente onder ling. Wij vernemen thans, dat er een ge mengde commissie op komst is, die dit vraagstuk in zijn verband onder meer met de zich wijzigende situatie bij het gereed komen van de tunnel zowel locaal als in aansluiting op de interlocale verbindingen zal bezien. Dat niet alleen de oeververbinding, die in 1957 gereed komt, nieuwe mogelijkheden en problemen schept, maar dat tevens de uitbreiding van het nieuwe IJmuiden met het wooncentrum „Duinwijk" de gedachten zal helpen bepalen, moet als vaststaand worden aangenomen: er zullen mettertijd r.og enige duizenden inwoners bijkomen, zodat een betere locale verbinding steeds meer het overwegen waard wordt. Samenstelling Onder voorzitterschap van wethouder J. C. Aschoff zal de commissie voor het ver voer worden samengesteld uit enige leden van de gemeenteraad, een vertegenwoor- 99 Het is niet alleen Scheveningen-radio dat in stormachtige tijden noodseinen opvangt. Bij de Velsense huisvrouwen komt ook menig S.O.S. binnen, zij het dan niet an in nood verkerende schepen, maar van gezinnen waar bijvoorbeeld een plotseling zich openbarende ziekte verpleging van een huisgenoot in een sanatorium noodzakelijk maakt. Voor velen betekent dit een catastrophale aanslag op het budget, dat zo zuinig wordt beheerd, maar dat de niet voorziene aanschaf van extra kleding toch maar niet toelaat. diger der politie en een vertegenwoordiger der NZHVM te Haarlem, die de busdienst HaarlemIJmuiden exploiteert. Al is de probleemstelling, nu de commis sie nog benoemd moet worden, nog geheel open, de samenstelling der commissie staat borg voor een uitermate serieuze bestu dering. Binnenkort wordt reeds de eerste vergadering voor de vervoerscommissie uitgeschreven. ADVERTENTIE zijn verkrijgbaar bij: Cederstraat 31 - Telefoon 5610 IJmuiden-Oost Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs in Santpoort heeft de medewerking van het gemeentebestuur verzocht voor verbetering van de inrichting van het gymnastiek lokaal van de onder zijn bestuur staande bijzondere lagere school aan de Frans Netscherlaan aldaar. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat de raad wordt gevraagd deze medewerking te verlenen. De indruk wordt volgens de voorzitter van IJmuidens Bloei wel gevestigd, dat Vel sen en Beverwijk aan het touwtrekken zijn. Velsen bouwt een slachthuis en biedr Beverwijk aan mee te doen. Prompt ant woordde Beverwijk er zelf een te zullen bouwen. Zonder mij van chauvinisme te kunnen betichten, aldus de heer Roos, kan als vaststaand worden gememoreerd, dat Vel. sen Beverwijk op verschillend gebied voor is, zoals de subsidiëring van verschillende instellingen, de GGD, het politiekorps, de woningstichting, de sanering van krotwo ningen. de woningkartotheek en het prima kleuteronderwijs. De heer Roos hoopte dat de overheid spoedig opening van zaken zal doen en bij het vaststellen van de plannen terdege re kening zal n ouden met de belangrijkheid die Velsen in haar geheel bij dit gebied heeft. Zijns inziens dient de leiding aan het gemeentebestuur van Velsen te wor den opgedragen. Hij herinnerde er voorts aan dat binnenkort te Velsen de 5000ste na de oorlog gebouwde woning zal worden opgeleverd. Over de sluizen Hij juichte de beslissing om het verkeer ter ontlasting van de Velserponten over de sluizen te leiden, van harte toe. Ook uit het oogpunt van het vreemdelingenver keer, want hierdoor leren duizenden via de weg over IJmuidens sluizen IJmuiden beter kennen en hopelijk herinneren zij zich later welke vele facetten deze plaats heeft. Ook de stichting van een restaurant op het Sluiseiland wordt door IJmuidens Bloei van harte toegejuicht. Gaarna zag men nog een dergelijk gebouw verrijzen bij het semafoorduin en op het Marktplein. De kas Tijdens de vergadering heeft de pen ningmeester verder meegedeeld, dat de inkomsten van ..IJmuidens Bloei" f 5510.33 hebben bedragen en de uitgaven f5240.19, zodat er een voordelig saldo was van f 270.14. Het aantal leden steea van 1954- 1952 op 1953-1954 van 268 tot 285. Dit jaar werd geen feest op het strand gehou den, daar met de pachters op het strand geen financiële basis kon worden gevon den. Het geld is daarna in het vertrek van Koning Haakon gestoken. Steiger en duinweg Tijdens de rondvraag is nog meegedeeld, dat over de terugkeer van de toeristenstei ger nog steeds besprekingen met Rijkswa terstaat gaande zijn. Er zouden plannen bestaan om de steiger aan de Noordkant van het sluizencomplex te bouwen, maar hiertegen zal men zich met alle kracht ver zetten. Uitzicht op de bouw van hótel- accomodatie in IJmuiden schijnt er niet te zijn en voorts werd meegedeeld, dat de KNAC en het ANW druk doende zijn, de weg door het duin van IJmuidens plateau naar het Bloemendaalse strand, openge steld te krijgen. Bezwaren van de zijde van Defensie schijnen niet meer te bestaan; thans dient men nog tot een accoord te komen met de eigenaren van de particu liere terreinen, waar de weg, die is aan gelegd in de bezettingstijd, doorheen loopt. De patiënt, die thuis nog weieens met iets ouds toe kan, moet in de ziekeninrich- ting netjes voor de dag komen en van alles een bepaald aantal stuks meebren gen. Dan wordt een beroep gedaan op de onderafdeling van de Velsense vereniging van huisvrouwen en de dames die bij de „S.O.S.-club" behoren, gaan met bekwame spoed aan het werk, om in de kortst moge lijke tijd het gevraagde te vervaardigen, om het dan meestal via de wijkzuster aan de patiënt te doen toekomen. Prachtig initiatief Twintig jaren geleden nam mevrouw DammersSwart het initiatief tot dit nobele werk en al die jaren is zij de stu wende kracht geweest. Naarmate de kleding moderner werd, werden ook de bakens in de club verzet en menig staaltje van vakkundig handwerk wordt aan de betrokkenen uitgereikt. Vooral met Kerstmis is het pakket dat zij ontvangen zelfs aan de buitenkant al dubbel plezierig. Dan worden er eigenge maakte kalenders bij verpakt, een snoepje en een flesje eau-de-cologne en aan het uiterlijk van de verpakking wordt nog eens bijzondere zorg besteed. Een zieke mist immers al zoveel en een fleurige sur prise kan de neerslachtigheid evengoed verdrijven als een vriendelijk woord en een kleurig boeket. Recruten gevraagd Dat de dames, die vele uren van haar vrije tijd voor dit werk offeren, aan de vele aanvragen kunnen voldoen, is te danken aan het legertje was het maar een heel groot leger! donateurs en donatrices. Want uit de donatie worden de onkosten bestreden. De onkosten die het aanschaffen van materiaal met zich brengt. De dames zouden het maar al te zeer waarderen, als die materiaal-aanschaf kon worden uitge breid. Zij zouden met liefde nog veel har der ploeteren, al was het alleen maar om de blijde reacties die hen van de zijde van de patiënten in woord en geschrift berei ken. Want hun werk gaat niet naar een bepaald sanatorium en ook niet naar een bepaalde groep patiënten. Zij helpen ieder een, waar dan ook en ongeacht godsdien stige of politieke overtuiging. Zij staan op het standpunt: er is een mens in nood, dus wij helpen. Er is veel nodig. Voor ons ligt een „verlanglijstje" van een mannelijke patiënt Daarop staan: 1 paar sokken, 2 camisoles, 2 onderpantalons en 2 pyjama's. De dames zijn meteen aan de slag gegaan. Daarop volgde een bedankbriefje, waarin te lezen staat: Mag ik u hierbij hartelijk bedanken voor het pakket ondergoed, dat zuster mij van de week uit uw naam kwam brengen. Ik kan u niet half zeggen hoe blij ik met dit geschenk ben, want de benodig de uitzet voor een verblijf van mijn man in een sanatorium had mij al veel zorg gebaard. Wij zyn u zeer dankbaar voor uw goede zorgen en uw tastbaar bewijs van medeleven. In 1954 werden met Kerstmis 72 van dergelijke pakketjes verzonden en dit jaar hopen de dames nog veel meer mensen blij te kunnen maken. En het is nu eenmaal zo, hoe meer donateurs, des te afdoender kan worden geholpen. Laat uw donateurschap het jubileumcadeau voor „S.O.S." zijn! D. De „Velser Jazz Society" houdt op Don derdagavond 7 April in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden een lezing-avond over de muziek van Stan Kenton door de heer J. v. d. Laan. Toen in Amsterdam ook het pontverkeer over het IJ stagneerde, werd van hogerhand een contingent mariniers naar de ponten gedirigeerd om het stakende dekpersoneel van deze vaartuigen te vervangen. Op onze foto ziet men twee marinemannen in actie op een van de ponten van de verbinding met de Meeuwenlaan in Amsterdam- Noord, welke door toedoen van de marine kon worden hersteld.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9