Varend Nederland op de E 55 Veretiigi ngsvaria IJmuidense dames-voetbalclub in Juli naar Engeland Visserij ontbreekt helaas nog Scheepvaart - welvaart Bejaarden genoten van accordeon-muziek uit de IJmond Watervliet voor beslis sende strijd tegen Fortuna Ook Beverwijk gaat opbouworgaan steunen Zondag: DCO-„Zeemeeuwen" Castricum Heemskerk VRIJDAG 15 APRIL 1955 15 De elftallen van „Noord" Filmavond voor KA V-leden VlOS-jeugd toonde haar kunnen Weer lang wachten bij de ponten De Mei-viering in Castricum „Meneer Hulot" voor C.C.B. Om één punt verschil wordt hard gevecht verwacht Medische verzorging tijdens het weekeinde Bijeenkomst „Veilig Verkeer" uitgesteld Blijdschap en humor alleen voor de „betrekkelijke" Duitse gasten bij „Rapidity" Beverwijkers staan hun mannetje Revue van „The DIO'S" Burgemeester C. F. Smeets opende nieuwe begraafplaats Rode Kruiswedstrijd Dr. Melchior sprak in Castricum Onder Ons-KIOS kan spannend worden ALS STRAKS de Rotterdamse Energie-manifestatie „E-55" opengaat op 18 Mei mag daar de scheepvaart in de ruimste zin des woords niet ontbreken. Zij ontbreekt dan ook niet: een paviljoen van 2000 vierkante meter zal er voor zorgen, dat de economische en sociale importantie der Nederlandse wereldscheepvaart, hoe gering ook qua vlootsterkte in verhouding tot de grote concurrentie, in de hersens der bezoekers wordt gehamerd. Het enige, dat wij op dit paviljoen zullen missen is een gezamenlijke inzending van de Nederlandse visserij, terwijl deze blijkend een uit lating van één der organisatoren, toch wel in de gedachte rond de voorbereiding heeft meegespeeld. Want stamt niet uit diens herinnering de anacdote over de gegalonneerde koopvaardij-gezagvoerder en de eenvoudige scnipper van een trawler? Het ging in een gesprek tussen deze beide zeevaarders over de beloning en toen bleek, dat de trawlerschipper het dubbele verdiende van de koopvaarder gaf de visserman als reden op: „Maar ik kan dan ook vissen". Er was op dit scheepvaartpaviljoen dan ook zeker plaats geweest voor dat deel van ons volk, dat „ook kan vissen" helaas zal er van de trawler, de kotter en de logger weinig of niets te merken zijn. Niettemin wordt het paviljoen, dat de arbeid rond de 3,4 millioen ton Nederland se scheepsruimte, varend over de zeven wereldzeeën (en niet te vergeten de Rijn met haar ruim 5500 Nederlandse schepen), gaat uitbeelden, een alleszins aantrekke lijke bezienswaardigheid in de Energiehal van de E 55. Ontwerp uit de verbeeld:ng Degenen, die voor het ontwerp van deze scheepvaartinzend'in/g tekenden, wilden er mee tot de verbeelding van het Nederland se volk spreken de maquette, die er van gereed gekomen is, doet het nü al. De Rijn speelt daarin een hoofdrol, ont springend in de Alpen, die als massale ke gels tegen de achterwand komen te staan en die door kunstenaars als Nico Wijnberg, Henk Vos en Guus Romeyn van een pak kende beschildering worden voorzien. De rivier vloeit daarna langs de gebieden, die het achterland van Nederlands welvaart vormen, om tenslotte uit te stromen in de wereldzee: een bassin met 250.000 liter water, bezaaid met de 1300 scheepsmodel len van de vloot. Er wordt hard gewerkt aan de vervaardiging van deze miniatuur schepen in het Nederlands Technisch In stituut te Rotterdam een korte poos dus de grootste scheepsbouwer van Nederland en hier verwerkt men liefst 7000 tekeningen van schepen om de vloot zo natuqrgetrouw mogelijk in het water te brengen. Amsterdam en Rotterdam De koopvaardij besteedt in de prettigste verstandhouding tussen de twee rivalen Amsterdam en Rotterdam een half millioen aan deze hal de Amsterdammers hiel den dan wel de eer aan zich het project uit te voeren, maar de Rotterdamse archi tect Rein Fleddérus ontwierp dan toch maar het geheel. Metalen diorama's van eerbiedwaar dige omvang zullen de Rijn langs haar oevers begeleiden diorama's onder gla zen koepels, waarmee de nijverheden van Roer en Saargebied worden uitge beeld en waar ook de minerale rijkdom men van (leze streken in terug te vinden zullen zijn. Aan het einde bij de zee „doet zich doorluchtig open" de koop- De aankondiging en uitnodiging van de sub-commissie voor het ontspannings werk voor de bejaarden in Velsen hebben Donderdagavond zeer vele belangstellende bejaarden naar het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat doen gaan om te luisteren naar een concert door de A- en B-afdelin gen van de Beverwijkse accordeonvereni ging onder directie van de heer A. v. d. Wolf. Na een korte begroeting door de afde lingsvoorzitter, de heer J. L. Harsveld, die bij voorbaat de BAV voor haar gewaar deerde medewerking dank bracht, liet de dirigent het concert openen met het optre den van het jeugdensemble. Dit speelde gedisciplineerd en met goede, homogene klankverhoudingen behalve een muset- te-wals waarin solistisch werd gemusi ceerd, een concourswerk, dat een uitste kende uitvoering kreeg. De verschillende maattempi werden voortreffelijk aangehouden en in de cli max, die een flink geluidsvolume op bracht, bereikte het jeugdensemble een grote hoogte. Ter afwisseling speelden een drietal jeugdleden enige gewaardeerde soli. Na de pauze, waarin werd getracteerd op koffie en koek, trad de A-afdeling van de BAV op. Dit orkest van oudere leden bereikte met een speciale compositie voor accordeonmuziek van Wölki in A-dur, dat volgens de dirigent voor de eerste keer ten gehore werd gebracht en dat een primeur werd voor de Velsen-Noordse bejaarden, een voortreffelijke vertolking: het werd accordeonmuziek van de beste soort. Bijzonder fijne accentuering en een prachtige klankverhouding, speciaal in de crescendi maakten dit concertwerk tot een glanspunt, waarbij de contrabassiste haar taak uitnemend verstond. Een langdurig applaus beloonde deze uitvoering, die werd gevolgd door melo dieën uit „Die lustige Witwe" van Léhar en Strauss-composities. Ook delen uit de opera „Cavalleria Rusticana" van Mascagni vonden een zeer aandachtig gehoor. De BAV zal in October een driedaags bezoek gaan brengen aan Welp aan de Roer in Duitsland, waarvoor het accor deongezelschap een uitnodiging ontving. De dirigent, de heer A. v. d. Wolf zal op 14 Mei voor de KRO-microfoon optre den met de accordeonvereniging „Con Amore" uit Bergen. ZVV-Kinheim (te Zaandam 14.30 uur): Kinheim: Th. Keirsgieter, A. Paap en L. v. Hesselingen; A. de Ruiter, W. Groene- veld en Th. v. Vuuren; E. v. d. Wal, H. Haan, J. H. v. d. Wateren, H. Prinssen en N. v. Domselaar. VVB-Zaandijk (op „Watervliet" 14.30 uur): VVB: A. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, Beers en J. Kersber gen; J. v. d. Linde, F. Kooimans, A. Both, P. Bleeker en C. Luntz. IEV-DSS (op „Schoonenberg" 12 uur): IEV: H. Alkcmade; J. v. d. Vlies en J. Met ten; A. Leering, G. v. Berneveld en J. Dekker; H. Boot, W. Buur, J. Posthuma, H. Duin en A-.-C. Leering. mansstede Amsterdam, geflankeerd door Rotterdam in twee grootse maquettes. Met hun uitgebreide activiteiten, met Hoogovens aan de zeehaven IJmuiden en met de olieraffinage in Pernis. Grootste aquarium van Europa Deze Rijn, ietwat hoekig neergezet in een moderne landkaart, is niet alleen van boven af, maar ook van onderen te bekijken, want in de kelder van het paviljoen wordt een enorm aquarium aangelegd voor 50.000 liter water en vervaardigd van speciaal glas het grootste van Europa. Daarin komt de levende have van de Rijn te zwem men. En dat alles wordt dan gecomman deerd uit een van de grote „Alpen" op de achtergrond, waar een electrotechnicus naar believen de verschillende onderdelen van het geheel in floodlight kan zetten. Een commodore en een charmante „hos tess" zullen voorts op deze expositie zor gen voor de gastvrijheid, die er ook aan boord te vinden is een gastvrijheid, die tenslotte alleen maar getuigen wil van het belang van het varende deel onzer bevol- oscoxxxcocoococoo Middenin de Energiehal op de komende1, E 55 zal de scheepvaart dwingend om j de aandacht vragen: een uitermate moderne inzending van haast alle bij de scheepvaart betrokken instanties, die de bezoekers van deze hal wil be- palen bij het belang van de scheepvaart in het algemeen en bij wat er gebeurt rond de vaart op zee en op de Rijn. Die bijvoorbeeld met statistieken will aantonen, dat elk schip van 3000 ton, dat een der zeehavens binnenvalt, bin- nen de anderhalve dag f30.000 „uit geeft" en dus op die manier al zeer] direct bijdraagt tot de welvaart van\ Nederland. In bijgaand artikel wordt meer verteldj over deze scheepvaartshow, die onder de titel „Scheepvaart-Welvaart" een, belangwekkend onderdeel van de Rot terdamse energie-manifestatie belooft j te worden. king, dat in aantal gelijk is aan een stad, dubbel zo groot als Den Bosch en dat bij draagt tot de welvaart van ons land met millioenen per jaar tegelijk. Dit ietwat bizar aandoende plaatje is er een van de maquette van de Scheepvaart inzending op de E 55. Op de achtergrond de „alpen", op de voorgrond de „zee" - waar straks 3500 scheepsmodellen op zullen ronddobberen. Voor de Heemskerkse leden van de K.A.V. werd Donderdag in het KSA-ge- bouw een interessante filmavond gegeven die werd verzorgd door de USA Informa tion Service. Mevrouw Blom vertelde eerst het één en ander over Amerika en wees er op dat over het algemeen in Nederland een ver keerde voorstelling van dit land wordt ge maakt. De Amerikaanse films met veel valse romantiek zijn hieraan voornamelijk schuldig. Volgens de laatste telling wonen er in dit geweldige land ongeveer 150 millioen mensen en de stad New York telt alleen al acht millioen inwoners. Hierna werd een film vertoond die han delde over het leven van een gewone fa brieksarbeider in de stad Detroit, waar een geweldige autoindustrie is gevestigd. De toeschouwer kreeg hieruit een indruk onder welke omstandigheden de arbeiders hier werken. Mede door de gunstige sociale voorzieningen wordt een hoge pro ductie bereikt, tijdens een veertigurige werkweek. Het gebodene werd door de aanwezige dames met grote aandacht gevolgd en mevrouw Blom kreeg nog vele vragen te beantwoorden. Na de pauze werd nog een film met prachtige natuuropnamen vertoond. De adspiranten en junioren van de Cas- tricumse gymnastiekvereniging VIOS (eer tijds Vitesse genaamd) hebben Donderdag in zaal Roozendaal hun kunnen getoond voor een grote schare ouders en andere belangstellenden. De oefeningen ^verden afgewisseld door sketches die evenals de oefenstof, voortreffelijk waren ingestu deerd. De algehele leiding berustte bij de heer M. Hopman, die geassisteerd werd door de dames R. Veldt en E. Twisk en de hee.r J. Ottenhof. Zij en de jeugdige gymnasten kunnen op een geslaagde avond terugzien. XOOOOCOOOOOOOOOOO»CO(X!CIOO<XJOOOOOOOOOOOCOOOOOCCCCCOCCvrO Schreven wij gisteren, dat het Woens- q dagmiddag en -avond bij de ponten 3 weer hevig mis was met de verkeers- q stremming bij de overtocht, ook Don- 8 derdagmiddag en -avond kon dit on- plezierig verschijnsel opnieuw worden geconstateerd. Tegen vier uur liep het Noordelijke pontplein weer over van de ij s auto's en om half zes stonden zij - het 8 wordt eentonig - opnieuw tot voorbij de 3 Melklaan ondanks de vier ponten, die zo snel mogelijk over en weer voeren. Langzaam slonk de file van auto's op 8 de W ijker straatweg, die nog eens een 3 half uur oponthoud hadden voordat zij h op de pont konden rijden. Om acht uur - echter was het verkeer „normaal". Waar moet het heen als het eens echt j voorjaar wordt en op de Zondagen wan- neer er slechts drie ponten zullen 3 varen? ccooocoxccx'ccccccocccc-xociccicoc^ccaxcorcccccccccccoo: De Meiviering van de afdeling Castri cum van de Partij van de Arbeid zal op Dinsdag 3 Mei in hotel Borst worden ge houden. Dit in verband met het feit, dat de door de afdeling geëngageerde actrice, mevrouw Enny MolsDe Leeuwe, de avond van de eerste Mei niet beschikbaar was. De actrice zal het nieuwe stuk van Maurits Dekker „Naast U is mijn plaats" voor het voetlicht brengen. De burge meester van Zaandam, de heer W. Tho massen, zal de Mei-rede uitspreken. Schaakclub „Pat-Mat" in onderlinge strijd De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde partijen van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" zijn: Afdeling I: W. SteemanJ. Zoontjes afg. J. JansenA. P. de Bruin 10; Th. Spij kerA. de Vries V-'/i,* P. Zwartir. D. S. Huygen 10; J. BeentjesJ. E. Strengers afgebroken. Afdeling II: ir. E. T. PeltzerA. Slings 01; M. SoetemanE. Rijken 10; P. M. JansenJ. A. Rodenburg afg.; E. Eekhart J. Oort afg. Afdeling IV: B. SauerP. Wagenaar 1—0. Afdeling V: A. W. BakkerW. P. v. d. Lely 10; A. W. LubertJ. Sauer lA J. SauerA. W. Lubert 01. Vriendschappelijk: W. Buist—A. P. P. Maurer 10; F. TyssenG. v. d. Burg XA—Vi. Als waardig sluitnummer van het win terseizoen vertoonde de „Culturele Com missie Beverwijk" gisteravond in twee uit verkochte voorstellingen in het Luxor Theater de Franse filmcomedie „Meneer Hulot met vacantie". Met een minimaal aantal woorden en een maximum aan ge luid en beeld laat deze film op zeldzaam humoristische en goed getroffen wijze de manier van „vacantie-houden" zien, zoals die door enige mensentypes aan de Franse Westkust wordt bedreven. De schrijver van dit kostelijke verhaaltje, Jacques Tati, heeft blijkbaar de moeite genomen om op zijn gemak al dat klein-menselijke gedoe in een badplaats-pension te bekijken en hij heeft dit door een vaak caricaturistische maar altijd rake uitbeelding op uitstekende wijze getroffen, zoals bijvoorbeeld de „would-be" mensen, steeds maar wande lend, zij voorop, de altijd druk-doende zakenman, cüie telkens en telkens weer met andere werelddelen moet telefoneren, het huisgezin, dat voor „rust" aanwezig is. maar zoveel kabaal veroorzaakt, dat nie mand rust vindt en last but not least de excentriekeling, die met een self made autootje tot verontwaardiging van de gas ten (maar tot uitbundig vermaak van de bioscoopbezeokers), zichzelf en anderen voortdurend tot last is. Bij monde van de heer P. J. Rijken, voorzitter van de C.C.B., werd speciale aandacht '"evraasd voor het muziekpro gramma in het komende seizoen. Hij hoDD- te, dat hiervoor evenveel belangstelling zou zijn aks voor het filmische gedeelte. Voor de Velsense korfballers (sters) van het eerste Watervliet-twaalftal zal het Zondagmiddag om twee uur op het sport park „Watervliet" geducht gaan spannen in de beslissende strijd tegen de Amster damse club Fortuna I; beslissend wegens de hevige onderlinge concurrentie tussen belde ploegen, om de bovenste plaats van de ranglijst tijdelijk of permanent te be zetten. Het gaat er namelijk voor Watervliet om het ene winstpunt te behalen, dat de groen-gelen met een wedstrijd meer ge speeld nu nog op Fortuna achter zijn. Er zal dus van het begin af hard en fel moe ten worden gevochten om de beide winst punten in Velsen te houden. Maar ook Fortuna, dat een mogelijkheid ziet om bij een overwinning op Watervliet stuivertje te gaan wisselen en de eerste plaats te be zetten, zal alles doen om een nederlaag te voorkomen. Onder de gegeven omstandig heden is een voorspelling zeer moeilijk. Alleen Watervliet heeft nu een voordeel van eigen terrein. Wtervliet 4 speelt thuis tegen Oosthoek 5 om de kampioenskans te behouden, wat ook het geval is met Watervliet 5, dat op bezoek gaat bij Sport Vereent 4. Zaterdagmiddag spelen de adspiranten ZKC aWatervliet a te Zandvoort. De opstelling van Watervliet I is: dames: T. Waagmeester, R. Leyenaar, J. Kluft, A. Verkerk, G. Kluft, S. Meyer; heren: S. Hartman, A. Wedemeyer, J. de Boer, F. Vos, W. Berghuis, M. Veerbeek. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954; A. van Lensen, Van Tuylweg 34, tel. 4328. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, teL 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5290 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSENNOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: H. J. M. Rolink, Duinvliet- straat 9, Velsen-N., tel. 3745. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, tele foon 3553. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, telefoon 3820. - SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort dorp, tel. 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West: zr. Kuiper, Sluiseiland 16; voor Driehuis en Sant poort: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; voor Velserbeek, Velsen-dorp en Vel sen-N.. zr. Rap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK Dokters J. H. Schutte, Kerklaan 9, tel. 02512—266. De voor gisteravond vastgestelde verga dering van de Heemskerkse afdeling van de bond voor Veilig Verkeer is wegens om standigheden tot volgende week Donder dag uitgesteld. In zaal Nijman zal dan een bestuur van de onlangs opgerichte afde ling worden gekozen. In de openbare vergadering van de raad der gemeente Beverwijk op Vrijdag 22 April 1955, 's avonds 7.30 uur ten stad- huize, zal de volgende agenda worden be handeld. 1. Voorstel tot het verstrekken van een crediet voor het aanbrengen van groen- voorzieningen tussen de woningen aan de Vlaanderenstraat en de Westerlaan. 2. Voorstel inzake vaststelling van een ver ordening op de heffing en invordering van een reinigingsrecht en een rioolafvoerrecht. 3. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met het rijk in verband met de aanleg van de nieuwe rijksweg no. 9. 4. Voorstel tot het verstrekken van een cre diet voor het inrichten van een nieuwe lig plaats voor woonschepen. 5. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stich ting Noordholland voor Maatschappelijk Werk ten behoeve van een sociaal-weten schappelijk onderzoek. Voor de Katholieke Middenstandsver eniging afdeling Beverwijk hield rector J. Brans gisteravond in het K.S.A.-gebouw een lezing over de humor. Na door de voorzitter de heer Vessies te zijn ingeleid, begon spreker met zich af te vragen, wat het toch is, dat ons doet glim lachen om een „olijke zet", een hoed die door een sneeuwbal is geraakt en al die andere kleinigheden in het leven, die een „vorm van verfijnd geestelijk genot" op leveren. Hij vergeleek de komiek met iemand die de humor brengt (dit hoeft niet direct een humorist te zijn). De ko miek doet ons gillen van het lachen, stelt zich aan als een clown, de humorist doet ons echter glimlachen, zelfs als hij niets zegt. Het ene is circus, het andere kleinkunst. De humor dringt overal door, zelfs ki de ernstige gevallen. De humor verdraagt echter niet, dat wij door haar iemand be nadelen, dan keert zij zich tegen ons. Zij is onberekenbaar. Zij doet inbreuk op de gewone gang van zaken, en tenslotte laat zij ons voelen, dat op aarde alles betrekkelijk is en niets ab soluut. Ook is er verschil tussen man en vrouw in het aanvoelen van de humor. De vrouw voelt de humor intuïtief, de man beredeneert haar. Spreker besloot zijn lezing met te verklaren, dat volgens hem de mensen die het absolute nastreven de humor missen, doch dat de gelovige mens die het betrekkelijke aanvoelt, veel humor bezit. Van 17 tot 24 April zullen een vijfender tigtal tafeltennissers uit Bad Gandersheim in Duitsland de gast zijn van de Bever wijkse vereniging „Rapidity". Deze visite geldt als tegenprestatie voor het bezoek dat de Beverwijkers verleden jaar brach ten aan Duitsland. Op Zondag 17 April is de ontvangst in de speelzaal van „Rapidity" aan de Galgen- weg en in de week daarna is een aantrek kelijk programma van uitstapjes samenge steld, waarbij de Duitsers onder andere een bezoek zullen brengen aan Marken en Volendam. Op Dinsdag 19 April vindt in Haarlem een internationaal ta feltennis-toumooi plaats en van „Rapidity" nemen hieraan deel mejuffrouw C. Schuyt en de heer E. Eyking. De dag daarna gaat men naar Utrecht om de finales van het wereldkampioen schap tafeltennis bij te wonen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Willem L., z. van L. W. Bruinzeel en M. van Breueel: Cornelia H. M., d. van G. P. Burger en E. E. Schram; Marijke, d. van S. Bouwstra en D. G. J. Wolbeek: Ge- rardus J., z. van G. J. van Esmond en W. L. B. Brasser; Dirk R„ z. van D. Zwaan en E. Geuzenbroek: Teunis J., z. van C. Tabak en H. G. de Vries; Marianne, d. van W. van Duijn en M. Kamminga. Wouter, z. van A. Starreveld en J. C. Hanou. GETROUWD: A. van der Sluis en A. van der Wel; J. A. Kleibergen en A. Amiabel; A. E. C. Kuiper en C. C. Bleijendaal; G. Oukes en J. W. A. Steevens. OVERLEDEN: H. de Jong, 79 j.. echtg. van J. IJntema: C. J. H. Dekker. 4 dg.: F. H. M. Ettema. 4 j.; J. de Wit, 86 j., weduwn. van J. van der Laan. HET STAAT thans vast dat de IJmuidense Dames Voetbal Vereniging „De Zeemeeuwen" vermoe delijk onder leiding van de trainer dit jaar in Juli een bezoek zal brengen aan Engeland. Zoals enige weken geleden al verteld is ontving de redactie-secre taresse van het clubblad Ans Rosier hiertoe een uit nodiging van de „Preston Ladies Football Club" bij Manchester. De dames zullen de reis per trein en boot maken en vertrekken op Maandag 25 Juli uit IJmuiden. Van Hoek van Holland wordt per nachtboot overgestoken naar Harwich om vandaar de reis per trein te vervol gen naar Manchester, 's Avonds wordt meteen al een bezoek gebracht aan een plaatselijke bioscoop en de volgende dag worden de IJmuidense voetbalsters meegenomen naar Bridling ton, een Engelse badplaats. Voorts zal tijdens het ver blijf in Engeland een uit stapje worden gemaakt naar het eiland Man in de Ierse Zee. Op Man zal ook worden overnacht. Het ligt ondermeer in de bedoeling dat twee IJmuidense da mes gekozen worden in een jury bij een schoonheids wedstrijd. ZONDAG speelt het IJ muidense elftal zoals be richt te Haarlem tegen DCO. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van de W DCO aan de Schalk wijkerweg te Haarlem en begint om half één. De op stelling van het IJmuidense elftal is: Janny de Boer, doel; Lenie Blom, rechts achter; Cobi Kraayenbos, stopperspil; Leny de Vlugt, linksachter; Willy Veldman, rechtshalf; Lenie v. d. Put ten, linkshalf; Joop Gjalte- ma, rechtsbuiten; Jo Bak ker, rechtsbinnen; Tiny Zuurbier, midvoor; Gerry Vlieland, linksbinnen; Fem- my v. d. Kolk, linksbuiten. Reserves zijn Henny Leeuw, Nel v. d. Linden, Tiny Veldman en D. Stra ling. Leidsters zijn ditmaal mevrouw Zetten en me vrouw Rutten. HET trainingsrooster van de dames voetbalvereni ging „De Zeemeeuwen" ziet er thans als volgt uit: Maandag, kwart over ne gen, in school H aan de Wijk aan Zeeërweg; Woens dag kwart voor zeven, bui tentraining op de velden aan de Hagelingerweg te Driehuis en 's Zondags om half elf samenkomst bij de IJmuidense Visserijschool. Aan de laatste training ne men niet deel die leden, die op Zaterdag hebben ge speeld of op Zondag moe ten spelen. Woensdag 6 April hebben de IJmuiden se dames voor het eerst buiten getraind en aldus meldt het uitstekend ver zorgde clubblad is er een heel gezellig onderling partijtje gespeeld. „Lang zaam maar zeker gaan we vooruit", voegt de redac trice van het clubblad er aan toe. DE IJMUIDENSE dames hebben voorts een uitnodi ging ontvangen van de Vel sense zustervereniging „Full Speed" in Velsen-Noord om een wedstrijd te spelen. Op Tweede Paasdag kon dit helaas niet doorgaan te Beverwijk, maar binnen kort wordt een nieuwe da tum vastgesteld. Het club blad schrijft er verder over: „Bij het sterke ge slacht" schijnt het usance te zijn, dat plaatselijke clubs elkaar niet erg mo gen (om het maar zacht uit te drukken!) Bij ons, „het zwakke geslacht" is dat niet het geval, want wij gunnen onze plaatselijke vereniging „Full Speed" het allerbeste, evenals „Full Speed" daar zijn wij zeker van ons het allerbeste toewenst. Zo zijn we nu al hoe jong we ook zijn een voorbeeld voor de mannen. Dat we daar trots op zijn kan nie mand ons verwijten". Op Zondag 24 April speelt de IJmuidense dames voet balvereniging „De Zee meeuwen" zeer waarschijn lijk weer op „Schoonen berg". Bij de gehouden examens van de Bever wijkse sportschool Van Tongeren zijn voor de eerste graad Jiu-Jitsu van de Neder landse Jiu-Jitsu- en Judo-bond de volgen de cursisten geslaagd: Zestien heren van de Terreinbewaking der Kononklijke Ne derlandse Hoogovens: T. Vuil, Th. de Vries, H. Tanie, F. van der Reep, D. Oort, K. de Groot, J. Bruins, P. Beljaars, J. Tervoort, G. Tiets, P. Haan, Th. Doezi, C. Zuider vaart, J. van der Zon, N. Claasens en H. Smit. Voor de „gele band" slaagden de vol gende heren: P. Kuyper, P. Scholten, B. Wagemans, A. Schipper, J. Henneman, J. Kooiman, T. Geel, K. Hammer, P. Klam- pemaker, G. Smits, A. de Bie en B. van Diepen. Ook jeugdleden namen aan de examens deel en voor de aspirant-gele band slaag den: Bobbie Heilbron, Gerrie Wagter, Peter Schreuder, Wim Bakkum, Frank Berkhout, Hans Kooiman, A!ex Hammer. Marcel van der Vliet, Frans de Winter, Wim Akker man, Ago Heemstra, Alie Gemser, Tineke Wagter, Dick Visser. Wim Vlietstra. Harrie van der Mey, Han Akkerman, Richard Mastdng, Wim Rumping en Jacob van 't Hof. „Wij gaan naar Mars Voor zijn jaarlijkse uitvoering in het K.S.A.-gebouw, had het Masker Show Or kest „The Dio's" gisteravond een denk beeldige reis naar Mars samengesteld. Een zo goed als uitverkochte zaal heeft zich kostelijk geamuseerd met een wel wat overladen programma. De algemene leider Ton van der Braak, weet hoe hij met zijn amateurs een revue moet brengen. De sketches waren van een behoorlijk gehalte, maar soms liet de mi crofoon verstek gaan, waardoor er veel van de tekst verloren ging. Een der beste num mers was het accordeon-duo, dat voor de pauze enkele musette-stukjes en daarna populaire nummers ten gehore bracht. Het décor en de costuums waren goed verzorgd, terwijl het zogenaamde „zwarte licht" het effect verhoogde. Het show-orkest liet zich ook niet onbe tuigd en bracht zeer veel populaire num mers, die door de zaal ijverig werden mee gezongen. Van Donderdagmiddag af kan de ge meente Castricum en het daaronder ressor terende Bakkum er prat op gaan een van de mooiste begraafplaatsen uit de omtrek te bezitten. Door het openduwen van het hek dat toegang verleende tot de nieuwe begraaf plaats „Onderlangs", gelegen aan de voet van de duinen, heeft Castricums burge meester, de heer C F. Smeets, 's middags de opening verricht en daarna heeft deken B. G. Hosman, van Beverwijk, dat gedeel te van de dodenakker, bestemd voor de parochianen van de Bakkumse parochie van Maria ten Hemelopneming, plechtig gewijd. Deken Hosman werd hierbij ge assisteerd door pastoor J. de Wit Alvorens burgemeester Smeets de be graafplaats namens het gemeentebestuur opende heeft hij een korte speech gehou den, waarin hij memoreerde dat sinds zijn benoeming een begraafplaats een van zijn zorgenkinderen was. Er zijn veel onderhan delingen gevoerd over de plaats waar de nieuwe dodenakker zou komen, doch uit eindelijk heeft men de plannen, door de medewerking van het P.W.N. kunnen ver wezenlijken. Een groot aantal officiële personen woonde de plechtigheid bij. De begraaf plaats heeft een totale oppervlakte van 7200 m2. De genodigden kwamen na afloop in hotel Komman bijeen, alwaar pastoor J. de Wit dankwoorden heeft gesproken aan het adres van het gemeentebestuur voor de medewerking. Het colonne-commando van het Rode Kruis, afdeling Castricum-Limmen-Uit- geest, heeft voor Woensdag 26 April een wedstrijd in eerste hulp georganiseerd. De wedstrijd wordt gehouden in hotel De Har monie te Castricum en er zullen ploegen van de detachementen Castricum, Limmen en Uitgeest aan deelnemen. Het treffen is tevens bedoeld ter instructie van andere leden. Na afloop zal colonne-commandant RKK arts H. Wieringa, een korte lezing houden. Donderdag heeft in hotel De Rustende Jager dr. Melchior uit Haarlem een lezing gehouden voor de leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling over zijn reis naar het Amazonegebied. De Amazone is de grootste en meest grootse rivier van de aarde en op zeer boeiende wijze heeft dr. Melchior van zijn belevenissen op en rondom deze rivier ver teld. Speciaal de in deze omgeving wonen de indianenstammen werden door de cau seur besproken en de stampvolle zaal luis terde met de grootste interesse naar het geen dr. Melchior met deze indianen-stam men heeft beleefd. Na de pauze vertoonde de causeur een aantal films. De aanwezigen brachten dr. Melchior aan het einde van de avond een ware ovatie. Voor Zaterdag 16 April zijn de volgende korfbalwedstrijden vastgesteld: 3e klasse B Kennemerland: De meest spannende strijd wordt de wedstrijd tussen „Onder Ons 2" en „Kios". De ploegen zul len elkaar slechts heel weinig in sterkte ontlopen, misschien dat het voordeel van het spelen op eigen terrein de balans ten gunste van Onder Ons doet doorslaan. DKV komt uit tegen „Rapid" en alge meen wordt aangenomen, dat DKV met lege handen zal achterblijven. Hercules zal geen moeite hebben om SDO 2 te verslaan. Amstelland: le klasse CSCA-Wordt Kwiek 2; Meervogels-Oranje Nassau 2; 2e klasse Odi 2-Meervogels 2; Osdo-Oranje Nassau 3; Oranje Nassau 4-VZOV; 3e klas se: Sandow 2-Meervogels 3; Vlug en Vaar dig-Beo; Wordt Kwiek 3-DOS; hoofdklasse centrum: DVS-DKOD; SMS-SSS.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11