In staatsie Kremlin bereid staatsverdrag met Oostenrijk te tekenen Weerbericht Economisch onafhankelijk, maar politiek neutraal Amsterdamse PW-stakers willen weer aan het werk Haarlems Dagblad Amsterdamse raad vertrouwt CPN-leden niet in stadsbestuur Krijgsgevangenen vrij en olie-industrie terug Skitocht van prins en prinsessen onderbroken Het woord is aan. Trampersoneel en stadsreiniging willen niet staken Prof. mr. B. H. Kazeniier raadsheer Hoge Raad Minister Mansholt opent suikerexpositie 69e JAARGANG No 235 VRIJDAG 15 APRIL 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 82 Westen wacht af Wéér sneeuwstorm in Tirol Moeder van 2 tweelingen schenkt leven aan drieling Het rijdend personeel stelt klein ultimatum aan B. en W. CPN-leden uit commissies van bijstand ontslagen De Stadsreiniging Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman NEDERLAND IS IN deze tijd gewend geraakt aan staatsiebezoeken. Verleden jaar waren er vier: van de koningen van Denemarken en Noorwegen, de president der Franse Republiek en de keizer van Ethiopië. Eer deze maand verstreken is zal de koning van Zweden komen. Deze be levenissen sporen historische belangstel ling aan als gij ontdekt dat het honderd jaar geleden is, dat het Engelse konings paar en het Franse keizerspaar elkaar zulke eer bewezen. Fransen en Engelsen zijn geen zeer geestverwante volken. In zijn speels en voortreffelijk boekje „Les carnets du Major Thompson" heeft Pierre Daninos er pas nog zijn verwondering over uitgesproken, dat de Voorzienigheid twee zo verschillend geaarde naties slechts door enkele emmers water van elkaar heeft gescheiden. Maar zelden heeft ook de per soonlijke tegenstelling tussen hun staats hoofden zich zo opvallend getoond als een eeuw geleden. Daar was enerzijds de zeer onaantastbare en onberispelijke, zich ten diepste van haar koninklijke waardigheid en haar koninklijke voorzaten bewuste koningin Victoria, terzijde gestaan door haar niet minder nobele, uiterst plichts getrouwe en saaie prins-gemaal Albert, uit het Huis Saksen-Coburg-Gotha. Daar was anderzijds de zonderlinge, raadsel achtige keizer Napoleon III, neef van de grote Napoleon, die na vreemde avonturen toch president van de tweede Franse repu bliek was geworden, na drie jaar zijn eed had gebroken en zich door een staatsgreep van de absolute macht had meester ge maakt en zich een jaar daarna tot keizer had laten uitroepen, bij volksstemming. Europa beschouwde hem als een avontu rier. En zijn gemalin, niet van koninklijke bloede, was de schone Spaanse gravin Eugénie de Montijo, weliswaar afkomstig uit de kring der Spaanse grandes, maar dat alleen van vaderszijde. Ook had in 1848, toen de laatste koning der Fransen door revolutie verdreven werd, hij de wijk naar Engeland genomen en zich met de zijnen aan koningin Victoria's bescher ming moeten toevertrouwen. Zij was ten zeerste met de goede oude koning Louis Philippe en met zijn gemalin en zijn kin deren begaan geweest. Maar in 1855 streden Engelse en Franse legers als bondgenoten in de Krimoorlog, tegen de Russen. Die weinige emmers wa ter der nabuurschap hebben er de onge- lijksoortigen telkens weer toe genoopt, bondgenoten te zijn. Redenen van staat drongen tot wederzijds bezoek. Ministers en hovelingen moeten de eerste ontmoe ting met twijfel en onrust tegemoet gezien hebben. Zij werd, wonderlijkerwijze, een volslagen succes, dat later in het jaar bij tegenbezoek alleen maar bevestigd zou worden. De Engels-Ierse schrijver Philip Gue- dalla (18991944) heeft het met subtiele ironie beschreven in zijn boek „The Second Empire", waarin hij de historie .van het Tweede Keizerrijk weliswaar „een der mooiste vertellingen ter wereld" noemt. Lutton Strachey in zijn biografie van koningin Victoria heeft aan het verrassend welslagen van het koninklijk-keizerlijke samenzijn ook volle recht doen weder varen. Beiden hebben hun sterkste be wijsmateriaal gevonden in het dagboek van de Engelse koningin, dat zij zo trouw placht bij te houden en waarin zij haar belevenissen in verrukking of verontwaar diging placht te schetsen, in een meisjes achtige schriftuur vol onderstreepte woorden. De Franse keizer charmeerde haar. Hij was een gentleman en hij was zo interes sant! „Er kan geen twijfel aan bestaan dat hij een heel buitengewone man met grote qualiteiten is", schreef zij. „Bijna zou ik zeggen: een geheimzinnige man. Het is duidelijk dat hij ontembare moed bezit, een onwrikbare wil, zelfvertrouwen, volharding en een grote gereserveerd heiden tegelijk is hij begaafd met wonderlijke zelfbeheersing, grote kalmte, zelfs zachtheid en met een charme, die ieder die met hem in nauwer contact komt ten sterkste ervaart. In hoeverre hij ge dreven wordt door een sterk moreel besef van goed en kwaad is moeilijk te zeg genMaar mijn indruk is, dat hij bij schijnbaar onvergeeflijke daden steeds ge leid is door het besef, dat hij een opdracht vervult hem door God gegeven en dat zijrl daden, ofschoon in zichzelf wreed en hard, nodig waren om de uitkomst te bereiken waartoe hij zich uitverkoren achtte, en geen daden van achteloze wreedheid of van onrecht; want het is niet mogelijk hem te kennen en niet te erkennen dat er veel waarlijk beminnelijks, vriendelijks en eerlijks in zijn karakter ligt. Dit lezende met al de aarzelingen en de verrukte bewondering in kleurige afwisse ling, zoudt gij u kunnen voorstellen dat een meisje van achttien het geschreven had. Koningin Victoria had op haar acht tiende jaar de troon bestegen. Maar zij was bij dat keizerlijk bezoek aan Windsor Castle, in 1855, precies tweemaal zo oud: zesendertig. En zij was niet schoon: klein en nogal gezet. De slanke keizerin Eugénie, negen jaar jonger dan zij, was daarentegen een erkende schoonheid. En toen op de dag van aankomst haar koffers in Dover achtergebleven waren en zij in een sim pele blauwe jurk aan het staatsiediner verscheen, zonder enig sieraad, met een enkele bloem in het haar, hield het illustere gezelschap de adem in van bewondering. Het was een triomf. Zij deerde koningin Victoria niet; zij was immers koningin van Engeland. Zij vond Eugénie mooi en bij zonder, en de kinderen hielden zo van haar. Ook had de keizer een zo diep in zicht in staatszaken, en hij luisterde zo belangstellend naar de uiteenzettingen van Albert; maar éénmaal was hij wat ruste loos geworden toen die héél lang door ging over de kwestie-Sleeswijk-Holstein: zo'n ingewikkelde zaak. Een week lang, zegt Guedalla, wandel den Napoleon en Victoria, Albert en Eugénie een ceremoniële menuet in Wind sor. Er was een revue der troepen in Great Park. Er was een hofbal. Victoria schonk hem de Orde van de Kouseband en hij droeg het blauwe lint op de verkeerde schouder en zei met sublieme hoffelijk heid: „Eindelijk ben ik edelman". Het be zoek duurde een week en bij het vertrek gaf hij in koningin Victoria's album uiting aan „de gevoelens die men koestert jegens MOSKOU (A.F.P.) Vanochtend is op het Kremlin een Oostenrijks—Sovjet- Russisch memorandum geparafeerd, waarin de Russen zich bereid verklaren een staatsverdrag met Oostenrijk te sluiten op basis van het in September 1949 tussen de Grote Vier uitgewerkte ontwerp. Zij stellen voor, dat de vier grote :elijkheid van Oostenrijk waarborgen. Oostenrijk wordt economisch onafhankelijk. Het verplicht zich een politiek te mogendheden voeren, die vrij is van welk militair bondgenootschap ook. De Sovjet-Unie be- Hjk Oc looft alle Oostenrijkse krijgsgevangenen en burgers vrij te laten en zal de olie industrie aan de Oostenrijkers terug geven. Adolf Schaerf, de Oostenrijkse vice- kanselier, heeft tegenover de pers ver klaard: „Wij zijn zeer voldaan. Ik geloof dat de Westelijke mogendheden met een en ander accoord zullen gaan en dat wij spoedig een staatsverdrag zullen hebben". Schaerf zei, dat zeer binnenkort met de Sovjet-Unie besprekingen zullen worden gevoerd over een belangrijk handelsver drag. De Oostenrijkse delegatie, die van morgen uit Moskou is vertrokken, wordt vanmiddag in Wenen terug verwacht. Onze correspondent in Wenen bericht dat men in de Oostenrijkse regeringskrin gen tevreden is over het resultaat. De Sov jet-Unie heeft het ontwerp van het staats verdrag in al zijn onderdelen aanvaard en gaat er dus mee accoord dat de buiten landse troepen negentig dagen na de rati ficatie van het staatsverdrag het Oosten rijkse grondgebied zullen verlaten. De waarborg tegen een Anschluss bij Duits land zal niet in het staatsverdrag worden opgenomen, doch wordt vastgelegd in een aanhangsel. De Oostenrijkse delegatie heeft hierop waarschijnlijk aangedrongen om deze beperking van de Oostenrijkse vrijheid in de vorm van een neutraliteits- verklaring niet in het staatsverdrag op te nemen, doch daarvoor zelf de vrije ver antwoording te dragen. Na overleg met het Westen zal hierin de garantie worden vastgelegd tegen een Anschluss en tegen militaire bondgenootschappen. Van groot belang zijn de ecomische con cessies, die de Sovjet-Unie heeft gedaan. Moskou wil afstand doen van het recht op zestig percent van de Oostenrijkse olie productie gedurende zestig jaar en stelt zich tevreden met een periode van zes jaar. Het percentage van de olie zal nog nader worden vastgelegd. Men verwacht dat dit percentage lager zal zijn dan zestig. De 150 millioen dollar, die Oostenrijk volgens het ontwerp-staatsverdrag moet betalen voor het Duitse eigendom, behoeven niet in contanten te worden voldaan, doch kun nen over een langere periode door het leveren van goederen worden verrekend. Tenslotte ziet de Sovjet-Unie af van alle rechten op de Donau-scheepvaart-maat- schappij. In Oostenrijk had men een dergelijke tegemoetkomende houding inzake de eco nomische bepalingen niet verwacht. In grote lijnen beantwoorden deze concessies aan de verwachtingen van de Oosten rijkse delegatie. De stemming onder de delegatie was zo optimistisch, dat kanse lier Raab een boodschap aan het Oosten rijkse volk heeft gezonden dat begon met de woorden „Oostenrijk wordt weer vrij". Daar het staatsverdrag echter door de Grote Vier moet worden ondertekend, dient te worden afgewacht hoe het Westen hierop reageert. Volgens berichten uit Washington en Londen is de reactie in regeringskringen terughoudend, al acht men de voorlopige berichten bemoedigend. Men wil nog nadere bijzonderheden ver nemen en de zekerheid hebben dat Oosten rijk in volle vrijheid heeft gehandeld en dat het zelf over de aard van de neutrali teit beslist. De Westelijke diplomaten in Moskou zijn van mening dat spoedig een conferentie van de Grote Vier met de Oostenrijkse regering te verwachten is. In het stadium, dat nu bereikt is, lijkt het onwaarschijn lijk dat het Westen zich tegen de ratifi catie zal verzetten. De Oostenrijkse staats secretaris van Buitenlandse Zaken, dr. Kreisky, verklaarde dan ook dat de weg voor het staatsverdrag nagenoeg gebaand is. In Wenen beschouwt men de onderhan delingen te Moskou als een begin en een positieve bijdrage ter beëindiging van de koude oorlog. Deze opvatting wordt ook in Bonn gedeeld, want daar ziet men in de oplossing van het Oostenrijkse vraagstuk een mogelijk precedent voor de regeling van het Duitse probleem. De Oostenrijkse bevolking meent dat haar onafhankelijk heid nog niet beklonken is, maar zij is zo vol goede moed, dat zij de delegatie een groots welkom zal bereiden. Molotov, de Sovjet-minister van Bui tenlandse Zaken, Mikojan, vice-premier en vele andere hooggeplaatste Sovjet functionarissen alsmede de hoofden van alle diplomatieke vertegenwoordigingen te Moskou deden de Oostenrijkse delegatie uitgeleide. Ook bij het vertrek stonden weer een militaire erewacht en een mili taire kapel gereed. De Oostenrijkse en Sovjetrussische ministers waren in een uitstekende stemming. De Oostenrijkse delegatie, plus de Oos tenrijkse ambassadeur Bischof eaten gister avond op het Kremlin aan een door Boel- ganin gegeven diner aan. Radio Moskou maakte bekend dat het diner werd bij gewoond door de leidende figuren van de communistische partij en de Sovjet regering: Vorosjilov, Kaganovitsj, Malen- kov, Mikojan, Molotov, Pervoekhm, Sa- boerov, Kroesjtsjev, Kiricmenko, minister van Buitenlandse Handel Kabanov, de Sovjet-ambassadeur in Oostenrijk Iljitsjev en andere vooraanstaande persoonlijkhe den. Radio Moskou voegde hier aan toe dat tijdens het diner redevoeringen zijn uitgesproken en dat aan het diner een vriendschappelijke sfeer heerste. INNSBRUCK (A.P.A.) Het Oosten rijkse persbureau A.P.A. bericht, dat sedert Donderdagmorgen in het gebied van het Silvretta-gebergte een sneeuwstorm woedt, die het prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene onmogelijk heeft gemaakt Donderdag de Wiesbadener-hut te verla ten. Ook Gent kent een bloemententoonstelling en wel dê Floralien, welke er om de vijf jaar wordt gehouden. Op 23 April zal koning Boudewijn de expositie 1955 ope nen. Zij duurt tot 1 Mei. Bloemenkwekers uit België, Nederland, Frankrijk, Duits land, Italië, Zweden, Engeland en zelfs de Verenigde Staten bereiden zich er op voor. Azalea's en orchideeën spannen er de kroon. Hier ziet men een der grote exposi tiehallen met een omvang van drie hecta ren. De totale oppervlakte van het tentoonstellingsterrein beslaat 30.000 vierkante meter. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Spurgeon: Door vol te houden bereikte de slak de ark. Het Amsterdamse trampersoneel en de I den gewacht om het college van B. en W. gemeente-reiniging gaan „iet opnieuw j* in staking. De Li 4 arbeiders van de at- staking werd gegaan „in orde te maken", deling bestratingen van de Amsterdamse „wy willen tastbare resultaten zien", zo dienst der Publieke Werken, die gister- voegde spreker hieraan toe. Na deze ter- ochtend opnieuw in staking waren ge- Wanneer het weer het toelaat zal het gezelschap heden uit de Wiesbadener-hut vertrekken naar het Silvrettahuis. Het was de bedoeling dat van de Wiesbadener-hut - - non vC uciaucu u>ci uc ua.< .«u« uit zonder overnachten via het Silvretta- gaan, hebben zich vanmorgen naar hun nemen stappen. Dit voorstel werd aange- huis naar Klosters zou worden gegaan, werkobjecten begeven en de wens te nomen, maar deskundigen menen dat een derge lijke tocht tenminste twaalf uren in beslag zou nemen zodat het waarschijnlijk wordt geacht dat het gezelschap in het Silvretta huis zal overnachten. De prins wil Zater dag vóór vijf uur 's middags in Klosters aankomen. gevj kennen gegeven het werk te hervatten. De voorzitter van het stakingscomité, de Op order van B. en W. zijn zij echter G de die ook ontslagen is. l w deed een ernstig beroep op de vergadering Mevrouw Dagevos-Bruynooge uit Kat- tendijke heeft in het ziekenhuis St. Joanna te Goes het leven geschonken aan een drieling. Moeder en kinderen maken het goed. ïn het gezin Dagevos werden reeds eerder twee tweelingen geboren. De eer ste baby van de drieling, die de naam Ina ontving, werd gistermiddag om twee uur geboren. Zij woog 1250 gram. Om zes uur des middags volgden de andere twee kin deren, die de namen Corrie en Frans kre gen. De drie kinderen werden in een cou veuse gelegd, waar zij voorlopig zullen moeten blijven. Dr. P. K. de Haas heeft zich met de zorg voor het lichamelijk welzijn der jonggeborenen belast. teruggestuurd met de mededeling „dat zij zich morgenochtend wederom konden melden en dan nader zouden horen". Van geen der overige gemeentelijke diensten is melding van enige moeilijk heid ontvangen. Op de vannacht in „Bellevue" gehouden vergadering van voornamelijk rijdend per soneel van het gemeentelijk vervoerbedrijf te Amsterdam is besloten vandaag niet op nieuw in staking te gaan. Slechts 15 der ruim 800 aanwezigen waren voor staking (er werd met handopsteken gestemd). Een der leden van het stakingscomité stelde voor „een klein ultimatum" te stellen, waarbu ongeveer drie weken zou wor- een koningin en een zuster". Zij was vol weemoed toen haar gasten waren heen gegaan. Maar in Augustus volgde het niet min der heerlijke tegenbezoek aan Parijs. Vijftien jaar later, toen het Tweede Keizerrijk in de Frans-Duitse oorlog ten val was gebracht, vluchtte Eugénie naar Engeland, spoedig gevolgd door Napoleon III, die uit Duitse gevangenschap kwam. De prins-gemaal was toen al jaren dood, de koningin een ontroostbare weduwe. Napoleon stierf in 1873. De beide vorstin nen bereikten hoge leeftijd; koningin Vic toria ging heen in 1901, na haar Diamond Jubilee te hebben gevierd. Zij was 81 jaar geworden. Eugénie volgde haar pas in 1920, meer dan negentig jaar oud. Schimmen der negentiende eeuw R. P. De tien leden van de C.P.N.-fractie in de Amsterdamse gemeenteraad zijn uit de commissies van bijstand en voorbe reiding ontslagen, omdat deze raads leden hebben opgehouden het vertrou wen van de raad te bezitten. Dit is de inhoud van de beslissing die de hoofd stedelijke raad Donderdagmiddag heeft genomen, daar het voorstel tot dat ont slag, ingediend door de heer Herfst (P. v. d. A) en mede ondertekend door de heijpn Douqué (K.V.P.) en Van Sandick (Prot. Chr.), werd aangenomen met 25 tegen 14 stemmen. Vóór het voorstel stemden alle leden der P. v. d. A., K.V.P. en Protestant-Christelijke fracties, tegen stemden de leden der C.P.N.- en V.V.D.- fracties. Woensdag is zoals gemeld een voorstel aangenomen tot een wijziging van het reglement van orde dat het ont slag van leden uit de genoemde commis sies mogelijk maakte. Alvorens men tot stemming kwam over het voorstel-Herfst tot ontslag van de com munistische raadsleden uit de commissies van bijstand en voorbereiding, voerden nog enkele leden het woord, waarbij vooral de V.V.D.-fractie zich fel uitsprak tegen het voorstel. Er was evenwel beperkte tijd voor de leden, omdat men Woensdagavond reeds had besloten nog slechts één kwartier per fractie te verlenen om zich over het voor stel te uiten. De communistische fractie kwam dus niet meer aan het woord, omdat zij gisteren het kwartier reeds had volge praat. Drs. J. M. den Uyl (P.v.d.A.) zei het een raadsel te achten, dat de V.V.D. het cau saal verband tussen het lidmaatschap van de commissie van bijstand en de staking niet inziet. Enkele communistische raads leden hebben tijdens de staking daden be gaan, die maken dat men hen het vertrou wen als stadsbestuurders heeft moeten op zeggen. De heer J. de Wilde (V.V.D.) zei, d-at de P.v.d.A.-fractie de hand in eigen boezem moet steken en dat de staking voor hen een teken aan de wand is geworden, door de aan het daglicht getreden afstand tussen de vakbondbestuurders en de leden. Hij sprak zich uit tegen „een belemmering van de raadsleden in hun werkzaamheden krachtens artikel 60 der gemeentewet" en noemde het voorstel-Herfst „in strijd met de goede democratische orde". Vooral het principe bestreed de V.V.D.-woordvoerder. Mr. C. van Rij (Prot.-Chr.) zei onder meer in zijn goed-gedocumenteerd betoog, dat de V.V.D.-fractie, door dit standpunt te volgen, voor de tweede maal een fout zou maken als vóór 1940 ten aanzien van de nationaal-socialistische beweging. Het voorstel werd na hoofdelijke stem ming aangenomen met 25 tegen 14 stem men. Daarna ging de raad over tot afhan deling van de gewone agenda. geen onberaden dingen te doen. Hij deelde mede, dat alle ontslagen leden van het gemeentepersoneel (57 man) nog dertig dagen de tijd hebben om bij het scheidsgerecht in beroep te komen. Daarna voerden ongeveer tien sprekers uit de ver gadering het woord, waarvan de meesten eveneens een ernstig en waarschuwend geluid lieten horen om geen onberaden en op sentiment berustende beslissing te nemen. Voordat de vergadering werd ge sloten, deed een van de aanwezigen het voorstel één gulden per week af te dragen voor hen die ontslagen zijn. Dit voorstel werd aangenomen. Een deel van de arbeiders der gemeente lijke stadsreiniging te Amsterdam, dat gisteravond in vergadering bijeen is ge weest in gebouw de Brakke Grond, is daar zonder stemming accoord gegaan met het voorstel van het actie-comité niet opnieuw in staking te gaan. De voorzitter van dit comité, W. Daamen, drukte zijn kameraden van de stadsreini ging op het hart de strijd tegen de ge nomen rancunemaatregelen van B. en W. (die 18 arbeiders van de reiniging hebben ontslagen) op andere wijze voort te zetten. Hij verzocht hun druk uit te oefenen bij de vakbonden om de rancunemaatregelen ongedaan te maken, alle ledenboekjes bij de bonden in te leveren met de voorwaar de, dat men zich als lid zal terugtrekken indien de gegeven ontslagen niet zouden worden ingetrokken en tevens aan te blij ven dringen op tien percent loonsverho ging. Voorts ried hij de arbeiders aan in tensieve pogingen voort te zetten het con tact met de burgerij te verstevigen, ten einde de steuncampagne ten bate van de ontslagen arbeiders tot een volslagen suc ces te maken. Op de vergadering waren circa 300 arbeiders aanwezig. Onder hen bevonden zich echter een vrij groot aantal arbeiders van de bestratingen, die het werk, zoals bekend, hebben neergelegd. Bü Koninklijk Besluit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlan den prof. mr. B. H. Kazemier, raadadvi seur in algemene dienst bij het ministerie vau Justitie. Wreedheid berecht Twee Oost-Berlijnse jongemannen zijn te West-Berlijn tot vijftien jaar dwang arbeid veroordeeld, omdat zij in Oost- Duitsland een communistische functionaris hadden doodgeslagen en diens lijk door een trein hadden laten overrijden. Daarop we ken zij uit naar West-Berlijn. Een West- Berlijns hof verklaarde, dat deze „wrede moord niets met politiek te maken had". In het RAI-gebouw te Amsterdam heeft minister S. L. Mansholt hedenmorgen om elf uur de derde internationale tentoonstel ling „De Suiker", die een industrieel karak ter draagt, geopend. Prins Bernhard is be schermheer van de tentoonstelling, die tot 26 April duurt. De expositie is in tien groepen verdeeld en omvat 180 stands van binnen- en bui tenlandse firma's, bedrijven en industrieën, die suiker produceren, verwerken of het gebruiken bij het vervaardigen van aller lei de tong strelende producten. Verschei dene machines zijn in bedrijf en in de stand van de Nederlandse banketbakkerij zal dagelijks gedemonstreerd worden hoe taarten worden opgemaakt en zoete brood jes gebakken. In het buitenland bestaat voor deze derde „Suiker" grote belangstel ling. Bij de opening waren onder meer aan wezig dr. M. J. Prinsen, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, en de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, beiden evenals minister Mansholt voorzitter van het ere-comité. (van hedenmorgen 7 uur) weers- c« t c *- r~ C 1. If toestar.d ■O" n O S 2 t| ÜL ït ZS Helsinki motregen NNO 5 2 2 Stockholm half bew. N 6 0 0 Oslo onbewolkt N 5 5 0 Kopenhagen onbewolkt N 10 4 0 Aberdeen zwaar bew. windstil -1 0 Dublin mist windstil 5 - Londen zwaar bew. NNO 4 4 0 Amsterdam zwaar bew. N 6 4 0 Brussel zwaar bew. N 4 4 0 Parijs zwaar bew. N 3 1 0 Bordeaux onbewolkt NO 4 6 0 Grenoble onbewolkt N 6 7 0 Nice onbewolkt N 2 11 0 Berlijn zwaar bew. NNO 4 3 4 Frankfurt zwaar bew. NW 2 4 0 München zwaar bew. NW 2 1 1 Zürich zwaar bew. NW 2 3 0 Genéve onbewolkt NO 9 5 0 Locarno onbewolkt NO 2 5 0 Wenen zwaar bew. NW 5 5 0 Innsbruck sneeuwbui windstil 7 15 Rome zwaar bew. NO 3 8 0 Neerslag laatste S4 uur. coooccoocoooocooooooo XCOOCCOOOOCOi NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen licht tot half be wolkt en droog weer. Overwegend ma tige Noord-Oostelijke wind. Lichte, plaatselijk zware, nachtvorst. Morgen dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 16 April Zon op 5.46 uur. onder 19.40 uur. Maan op 2.57 uur. onder 12.20 uur. Maanstanden 15 April 12.00 uur: Laatste kwartier 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 15 April Hoog water: 8.48 en 21.25 uur. Laag water: 3.56 en 16 30 uur. Zaterdag 16 April Hoog water: 9.53 en 22.39 uur. Laag water: 4.52 en 17.41 uur. X»0CXXXXXXXOX0C00CXXXXX>CX30000000C000CXXMC000000CIC0r<v-.-)

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1