Omvang Britten gaan op 26 Mei naar de stembussen Weerbericht Haarlems Dagblad Wenen haalde kanselier Raab juichend en vlaggend in Vertrouwenskwestie gesteld na 31 jaar Tory-bewind Voorzichtig optimisme, vreugde en verbazing in het Westen Ministerie van Oorlog plaatst order van 30 millioen bij Philips Het woord is aan Een nieuwe brug tussen Oost en West Sir Anthony Eden maakt einde aan onzekerheid Sleepboot Gele Zee, op zwarte lijst in Egypte, krijgt zelfs geen water Het blijft nog koud Ook Chinezen naar Parijs' toneelfestival Attlee in Canada Morrison in Duitsland; TorV'Winst verwacht Men weet niet wat men zegt Weerrapport 69e JAARGANG No 236 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 mir voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5öb9, na 5 uur: 5080 (K 2550), MeervKetstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 16 APRIL 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 83 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE MENS VAN deze tijd blijft met aan tal, omvang en record werken. Hij kan het niet meer laten. Het zegt hem weliswaar niet veel en hij vergeet die opgaven weer met groot gemak, maar om de een of andere reden zijn zij onmisbaar geworden. Wordt ons zelfvertrouwen erdoor gesterkt? Bieden zij troost in een menselijke samen leving, welker gebreken misschien nog nooit zo scherp in het licht zijn gesteld en die vooral zo duidelijk aantoont, dat zij na twee wereldoorlogen nog geen grein wijzer is geworden? Misschien is dat de verklaring. Wij gaan tóch vooruit, name lijk in aantal, in snelheid, in omvang van steden en gebouwen, in kracht van explo sies. Er is bekend gemaakt dat de wereld bevolking in drie jaar tijds, namelijk in de periode 19501953, met tweeënnegentig millioen is toegenomen en daarmee ge stegen tot 2.547.000.000: een duizeling wekkend aantal. Wij zijn dus de tweeën half milliard te boven. Hier schijnt iets prettigs in te zitten en ook iets triomfante lijks tegenover voorouders, die maar an derhalf milliard in aantal waren. Waarom eigenlijk? Het gedrang neemt er maar mee toe, het is sinds 1953 nog meer toegenomen, misschien met zeventig millioen nieuwe zielen, van wie de meeste het moeilijk ge noeg zullen vinden om een redelijk be staan te vinden. Ook waarschuwde zeven tig jaar geleden al iemand: de oorlogs vogel is niet de adelaar maar de ooievaar. Maar wij gaan door met ons te verheugen in aantallen, snelheden en afmetingen. Er worden grote gebouwen opgetrokken, enorme gebouwen. Hoeveel verdiepingen tellen zij, hoe groot is het grondoppervlak, hoeveel beton en ijzer, hout en glas zijn erin verwerkt? Dit is ongetwijfeld interes sant geweest voor de betrokken leveran ciers, maar in welk opzicht baat die kennis anderen? Welke vreugde beleven wij er aan? Kan het u welbeschouwd iets schelen wanneer Amsterdam het millioen inwoners zal bereiken en Haarlem de tweehonderd duizend? Toch schijnen, om de een of andere geheimzinnige reden, Amsterdam en Haarlem daarmee op verschillend niveau dan in de vaart der gemeenten te worden opgestoten. U kunt dat verstan delijk ontkennen. U kunt een gehele reeks voorzieningen, betreffende het welzijn der inwoners, opsommen die alle veel belang rijker zijn dan hun aantal. Toch zult gij u niet aan de belangrijkheid van dat aan tal kunnen onttrekken, evenmin als aan de verbluffende maten van het geweldige nieuwe handelsgebouw, al is het van meer belang te weten of daar prettig en met succes in gewerkt wordt. Wij schijnen bezorgd te moeten zijn over het verminderde bezoek van buitenlanders met Pasen, ofschoon niet alleen het weer slecht was maar Pasen bovendien vroeger viel dan verleden jaar, zodat niet anders te verwachten viel. Er zijn toch zeven duizend bezoekers in het Rijksmuseum ge weest, dertigduizend op de Keukenhof, tienduizend in de miniatuur-stad Maduro- dam. Zeggen die cijfers ons werkelijk iets? Toch is er belangstelling voor. Zij mogen niet ontbreken, evenmin als de nauwkeu rige recordverbeteringen door een meisje van veertien jaar genaamd Mary Kok, uit Hilversum, dat door een ander klein meisje genaamd Atie Voorbij schier opzijgestreefd wordt maar niet helemaal, geloof ik. De kleine meisjes van dertig jaar geleden zwommen lang zo hard niet; dit is dus een bewijs dat wij ook ten deze vooruitgaan. Ook de vliegtuigen en de treinen gaan steeds harder; men lacht als men spreekt over de goedige snelheidjes van maar een paar honderd kilometer per uur, waarmee vóór de oorlog op luchtlijnen gevlogen werd en van een kilometer of tachtig, negentig, waarmee men gemeenlijk in treinen reed. Maar zijn wij er eigenlijk zoveel beter mee uit. dat wij nu in een kwartier minder tijd naar Londen kunnen vliegen en in een paar uur minder naar Amerika? Voor 1914 bestonden geen pas poorten voor het verkeer tussen de Weste lijke landen, dat kostte minder reistijd en minder ergernis. Als wij dat weer eens konden bereiken! De liefde voor aantal, omvang en record schijnt door de Amerikanen te zijn gesti muleerd. Die zijn ermee begonnen, zegt men altijd. Er is een tijd geweest waarin er in Europa om gelachen werd. Er waren teen allerlei grapjes over. Goed, laat het dan de schuld van de Amerikanen zijn; maar waarom zijn wij hen zo grif gaan nabootsen, zo grif dat wij er ook niet meer buiten kunnen en er voortdurend mee ver baasd en geïmponeerd moeten worden, zonder te weten waarom? Het is alleen maar een vraag, slechts bestemd om ons rekenschap te geven van onze eigen zon derlinge belangstelling. Denkelijk zal er op den duur wel verandering in komen. Maar nu nog niet. p- Het ministerie van Oorlog heeft bii de X.V. Philips' Gloeilampen-fabrieken te Eindhoven voor een bedrag van dertig millioen gulden besteld aan electronische apparatuur. Deze bestelling betreft de aanmaak van onderdelen voor verscheidene typen zend en ontvangtoestellen en de bouw van deze toestellen. De leveringtüd strekt zich uit over enkele jaren. Het betreft hier hoofdzakelijk basis onderdelen van radiozend- en ontvang- apparatuur, die zullen dienen voor vervan ging van oude onderdelen en voor de bouw van nieuwe toestellen. Voorts zal het leger zelf gaan experimenteren met uit de onder delen te vormen nieuw materiaal. Een groot deel van de radio-apparatuur van het leger bestaat uit destijds van de Engelsen en Amerikanen overgenomer toestellen, zodat men in deskundige krin gen zeer verheugd is over deze bestelling, waaruit, zo verwacht men, belangrijke technische aanvullingen en verbeteringen van de verbindingsdienst van het leger kunnen voortvloeien. De organisatoren van het toneelfestival dat van 18 Mei tot 15 Juli in Parijs wordt gehouden, hebben Vrijdag bekend ge maakt, dat ook communistisch China heeft toegezegd aan het festival deel te nemen. In totaal zullen nu 21 landen, waaronder Nederland vertegenwoordigd zijn. (AFP). DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Lichtenberg: Er zijn heel veel mensen die alleen lezen om niet te hoeven denken. Niet alle kinderen hebben het rustig gehad in de Paasvacantie. De venters van bloe menslingers in de bollenstreek moesten, ondanks de schaarste aan bloeiende bloe men, hun koopwaar in voorraad hebben en dus moesten de kleintjes meehelpen. Het vlechten van bloemenkransen is overi gens iets, wat ook in versjes en sprookjes voornamelijk aan kinderen wordt toever trouwd. Zij zullen het dus niet zo'n ver velend karwei gevonden hebben. Aan ijver heeft het hun niet ontbroken, getuige de foto van een bezig tweetal. Sir Anthony Eden heeft gisteravond in een verklaring voor de radio van slechts enkele minuten aangekondigd, dat op 26 Mei algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Op 6 Mei zal het Lagerhuis worden ontbonden. liet Lager huis komt op 7 Juni bijeen voor de verkiezing van de „speaker' (voorzitter) en de eedsaflegging van de nieuwe leden. Een week later zal Koningin Elizabeth, de nieuwe zitting van het parlement plechtig openen. De conservatieve regering is thans drieëneenhalf jaar aan het bewind. Churchill heeft destijds verklaard dat pas na drie jaar een oordeel over de regering zou mogen worden geveld, omdat zij al die tijd nodig zou hebben om na het wanbeheer van Labour zoals hij het noemde orde op de zaken te stellen. Het ergste voor de Britse democratie zou zijn als door de algemene apathie der kiezers de impasse tussen de twee grote partijen zou voortduren. De ideale toestand is dat een hunner een uitgesproken meerderheid verkrijgt. Dat kan echter pas als de problemen scherp gesteld worden, iets dat in dit tijdsgewricht van het angstvallig be wandelen van de middenweg welke partij ook het heft in handen heeft onmogelijk schijnt, alle Bevanisme en anti-Bevanisme ten spijt (Van onze correspondent in Wenen) De bevolking van Neder-Oostenrijk en van Wenen heeft gisteren een koude en gure wind getrotseerd om de delegatie uit Moskou te kunnen begroeten. Op het plat teland. tussen het vliegveld Vöslau en Wenen, was de ontvangst het hartelijkst. In alle dorpen van deze streek stonden de mensen in driedubbele rijen langs de weg met vlaggetjes te zwaaien. Kanselier Raab zei: „Voor alles wil ik God danken dat lui ons dit uur voor Oostenri'k laat beleven." De ambassadeurs van de Grote Vier waren aanwezig op het vliegveld, waar een ere wacht van gehelmde Oostenrijkse gendar men stond opgesteld. In Wenen was de belangstelling aanvan kelijk matig. De mensen durfden niet met volle overtuiging aan het blijde nieuws te geloven. Maar hoe later het werd, des te meer mensen verzamelden zich langs de weg, die de delegatie zou aflessen. Ten slotte stond het in de binnenstad zwart van de mensen, vooral op de Bal'lhausplatz, de zetel van de regering. De Oostenrijkse vlag wapperde van scholen, musea, rege ringsgebouwen en particuliere huizen. De kinderen hadden de gehele dag vrij van school. Van het balcon van de zetel der regering af hield Raab een korte, geïmpro viseerde toespraak, waaruit bleek det hij diep ontroerd was. Hij zeide: ..Ik hoop dat de Grote Vier spoedig in Wenen zullen samenkomen om het verdrag te onder tekenen." De Sovjet-Unie heeft grote economische concessies gedaan,maar zij heeft het staats verdrag ook al drie keer getorpedeerd. Daarom zal de vreugde pas volkomen zijn wanneer het verdrag is geratificeerd en de laatste vreemde soldaat het land heeft verlaten. Oostenrijk weet waar het staat. Het blad „Neues Oesterreich" schrijft: „onaangetast blijft het feit dat wij behoren bij de Wes terse beschaving en bij de Westerse demo cratie." Men dient dit te bedenken, wan neer Raab straks handelsbetrekkingen met de Sovjet-Unie en de Oost-Europese na- buur-staten zal aan^^oen. Wat verdwijnen zot Het zal uit zijn met de macht van de De conservatieve regering kwam in Oc tober 1951 aande macht na het wegsmel ten van de overweldigende socialistische meerderheid bij de verkiezingen van 1950. Churchill beschikte over een meerderheid van zeventien zetels, die al die tijd min of meer constant is gebleven. Tussentijdse verkiezingen hebben weinig verschuivin gen opgeleverd. Op dit ogenblik hebben de conservatie ven een meerderheid van twintig zetels in het Lagerhuis waar nog drie zetels vacant zijn. Sir Anthony's aankondiging dat koningin Elizabeth heeft toegestemd in zijn advies tot kamerontbinding, was na Sir Winston's aftreden elk ogenblik te wachten. Aanvankelijk dacht men dat de verkie zingen pas in het najaar zouden worden gehouden wegens Labour's interne moei lijkheden. Bovendien is een verkiezing, die volgt op de indiening van de begroting, hetgeen Dinsdag zal geschieden, ook al minder elegant omdat een dergelijke be groting op de verkiezingen pleegt te zijn afgestemd. Ook dat zou velen kunnen af stoten, die van een partij strikte eerlijk heid verwachten. Misschien kan minister Butler de verleiding weerstaan. Sir An thony schijnt trouwens het advies van zijn minister van Financiën te hebben opge volgd, die zo spoedig mogelijk verkiezin gen wilde wegens de onzekere economische toestand. De wettelijke regeringsduur bedraagt vijf jaar. De regering mag op elk haar gunstig lijkend tijdstip het Lagerhuis doen ontbinden. In 1929 hielden de conserva tieven zomerverkiezingen doch toen liep het falikant voor hen af. Einde Mei is een beter tijdstip omdat dan de vacanties nog niet begonnen zijn. Er is namelijk geen verplichting om naar de stembus te gaan. Bij de algemene verkiezingen stemt on geveer tachtig percent van de bevolking. Een nadeel van de 26ste Mei als ver kiezingsdatum is dat de algemene ver kiezingen zo spoedig volgen op de ge meentelijke, die een week daarvoor hun beslag krijgen. Voor Sir Anthony heeft blijkbaar de doorslag gegeven dat zoals hij zeide zo snel mogelijk een eind dient te komen aan de politieke onzekerheid als gevolg van de premier-wisseling. Sir Anthony verklaarde dat het zowel internationaal als voor het binnenland beter is het vertrouwensprobleem onmid dellijk onder ogen te zien. Attlee. de leider der oppositie, houdt lezingen in Canada en zijn plaatsvervanger Morrison maakt een lange tournée door Duitsland. Het is mo gelijk dat beiden of een hunner al thans zo snel mogelijk naar Londen terugkeren. Butler zal Dinsdag slechts een korte begroting indienen, om de de be lastinginkomsten van de staat te verzeke ren. Het wetsontwerp kan in korte tijd, vóór het Lagerhuis uiteengaat, worden afgehandeld. Het tweede deel van de be groting, dat een aantal controversen zal bevatten, volgt dan na de verkiezingen. Al lijken de kiezers op het ogenblik lauw, het zal er toch om spannen omdat de partijen aan elkaar gewaagd zijn. Sir Anthony heeft er blijkbaar op gerekend dat de krantenstaking zal zijn opgeheven als de eigenlijke verkiezingscampagne, die drie weken zal duren, begint. Het ontbre ken van nationale dagbladen heeft reeds een fnuikende invloed uitgeoefend op de belangstelling voor graafschapsverkiezin gen, waarbij de Tories wel is waar een flink aantal zetels hebben gewonnen, maar niet hun zware verliezen van 1952 goedgemaakt. De verwachting is echter dat de conser vatieven bij de komende verkiezingen be langrijke winst zullen boeken. Niets is overigens veranderlijker dan het politieke fortuin. Alles hangt af van de geestdrift van de aanhangers van beide partijen en vooral van de zwevende middengroepen, die bij verkiezingen meestal de doorslag geven. Het is niet zeker dat de, wegens de levensduurte, opnieuw teleurgestelden automatisch hun heil bij Labour zullen zoeken. Eerder is er een kans dat de libe ralen er zijde bij zullen spinnen. De in eengeschrompelde liberale partij, die voor al in het Westen van het land haar tra ditionele aanhang vindt, lijkt echter weinig levenskracht te bezitten sinds zowel La bour als de conservatieven haar de wind uit de zeilen hebben genomen. MOSKOU (Reuter/AFP) Volgens wel ingelichte kringen te Moskou hebben de Russen bij het overleg met de Oostenrij kers geen suggestie gedaan, dat de Oostenrijkse kwestie aan het Duitse vraag stuk moet woorden gekoppeld. De Sovjet- Unie schijnt bereid het Oostenrijks staats verdrag apart te regelen. Men veronder stelt, dat de Russen er mogelijk op specu leren, dat hetgeen met Oostenrijk kan, ook met Duitsland kan gebeuren, waardoor bet verzet tegen West-Duitslands toetreding tot de Westelijke verdediging zou toene men. In diplomatieke kringen te Londen heeft men zowel met vreugde als met verbazing kennis genomen van het feit, dat de Sovjet- Unie een einde heeft gemaakt aan, wat het Westen beschouwt als haar welbewust sa boteren van een regeling van de Oosten rijkse kwestie ten einde haar troepen in Oostenrijk te kunnen handhaven. Men vraagt zich af, waarom de Sovjet-Unie nu haar koers gewijzigd heeft en niet enkele maanden geleden, toen een dergelijke zwenking mogelijk nog van invloed had kunnen zijn op de ratificatieprocedure van de Parijse acccoorden. Men wijst er op, dat de Sovjet-Unie niets gekregen heeft wat zij ook niet vorig jaar op de conferentie van Berlijn had kunnen krijgen. Slechts weinige Westelijke diplomaten zijn van oordeel, dat de Russen voor de Oostenrijkse regeling niets terug verwach ten. In ruime kring oppert men dan ook de mogelijkheid, dat zij soortgelijke voor stellen voor eenmaking en neutralisering van Duitsland zullen doen. Een dergelijk plan zou een groot deel van de openbare mening in West-Euorpa aanspreken, doch de regeringen zouden er over het alge meen niet voor voelen. Amerikaanse functionarissen tonen een voorzichtig optismisme. Het ziet er hoopvol uit voor de uiteindelijke voltooiing van een Oostenrijks onafhankelijkheidsverdrag" waarbij de Grote Vier partij kunnen zijn, zo werd gezegd. In Frankrijk leggen tegenstanders van de West-Duitse bewapening de nadruk op de mogelijke weerslag van de Russisch - Oostenrijkse overeenkomst op de Duitse openbare mening. Men kan dan ook waar schijnlijk een hernieuwde actie ten gunste van een uitstel van de tenuitvoerlegging der Parijse ac'coorden tegemoet zien. De Franse regering schijnt echter vastbesloten op de ingeslagen weg voort te gaan en in overeenstemming met de algemene poli tiek van de Atlantische bondgenoten te handelen. Premier Faure verklaarde dat de Franse regering in het gunstige resul taat van de besprekingen te Moskou een nieuw bewijs wil zien dat het door middel van onderhandelingen mogelijk is de moei lijkheden langzamerhand tussen Oost en West op te lossen. Hij zei dat het officiële communique in grote lijnen reden geeft tot hoop dat overeenstemming kan worden bereikt over een van de grootste struikel blokken, die sinds het eind van de oorlog de weg van hen, die oprecht streven naar vreedzame oplossingen, hebben versperd. De Nederlandse zeesleepboot Gele Zee, die door de Egyptische regering op de zwarte lijst is geplaatst wegens het ver voeren van een droogdok van West-Duits- land naar Haifa, krijgt in Alexandrië zelfs geen drinkwater. Egypte heeft de Gele Zee op de zwarte lijst geplaatst omdat de regering het ver sleepte droogdok beschouwt als oorlogs materiaal. De Nederlandse consul heeft gevraagd of de Gele Zee twee windassen in Alexan drië en een derde in Port Said mag inladen, maar dat verzoek is afgewezen. Men mag de Gele Zee ook geen andere voorraden leveren. als men zegt: De film geeft een bewogen beeld van de toestand in de grote steden communistische inspecteurs van politie en van communistische burgemeesters in de Russische zóne. Het zal niet meer mogelijk zijn dat communistische propagandisten met steun van de Russen over de grens komen. Oostenrijk zal weer asylrecht kunnen ver lenen aan vluchtelingen, zonder dat deze door communistische verraders aan de Rus sen worden uitgeleverd. Wenen zal ophou den de stad van de internationale commu nistische congressen en het centrum van de wereld-spionnage te zijn. De eerste tekenen van de naderende ver andering vertonen zich reeds. De koers van de Oostenrijkse schilling is in Zürich ge stegen en er blijkt een sterke vraag te zijn naar aandelen van de Donau-scheepvaart- maatschappii, die straks in Oostenrijks be zit zal overgaan. Het Russische persbureau Ta ss heeft reeds een aantal Oostenrijkse employés ontslagen. Wanneer de Oostenrijkers, en vooral wanneer de twee grote partijen verstandig zijn, gaat dit land een tijd van bloei tege moet. Het vreemdelingenverkeer zal toe nemen. Men zal nog meer belangstelling tonen voor de culturele prestaties van dit muzikale volk en wanneer werkelijk door het staatsverdrag ontspanning in Europa zal optreden, dan kan Oostenrijk de rol vervullen van brug tussen Oost en West, vooral als transitoland voor de handel. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedruk- gebied. dat in het midden van de week nog bij Ierland lag, heeft zich sindsdien naar Schotland verplaatst. Als gevolg daarvan ontstond er boven de Noordzee een Noor delijke stroming, die koude lucht naar West-Europa voerde. De koude is al tot in de Alpen en midden-Frankrijk doorge drongen. Overal worden voor de tijd van het jaar belangrijk te lage temperaturen gemeten. Aan de Nederlandse kust was het gisteren 6 tot 8 graden, in het binnenland steeg het kwik tot 10 a 13 graden. Nu de wind wat in kracht is afgenomen, daalt de temperatuur des nachts sterk. In De Bilt, Deelen, Ramspol en op het vlieg veld Schiphol kwam zelfs op de normale waarneminsshoogte van 2 meter het kwik iets beneden nul. Tijdens het weekeinde worden er geen belangrijke veranderingen in het weer ver wacht. Door de ontwikkeling van een nieuw krachtig gebied van hoge druk tussen Groenland en Noorwegen zal de aanvoer van koude naar het Zuiden blijven door- aaan. Het is mogelijk, dat een koudefront, dat nu bii de Zuidpunt van Noorwegen is aangekomen, morgen Nederland bereikt. Een toeneming van de bewolking is dan waarschijnlijk, maar een Zondag geheel zonder zon wordt niet verwacht. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestan<3 c T3o |l |S 5£ k* 5 - H ts Si 2 Oslo nevel windstil 3 8 Kopenhagen onbewolkt N 5 3 0 Aberdeen licht bew. windstil -2 0 Dublin mist windstil 5 0 Londen zwaar bew. windstil 2 0 Amsterdam licht bew. N 4 1 0 Brussel zwaar bew. NNO 5 3 0 Parijs half bew. N 2 4 0 Bordeaux onbewolkt NO 3 4 0 Grenoble onbewolkt windstil 1 0 Nice onbewolkt WNW 3 7 0,1 Berlijn zwaar bew. N 5 3 0,5 Frankfurt zwaar bew. NNO 4 3 0 München zwaar bew. N 2 -1 9 Zürich poolsneeuw windstil 1 1.5 Geneve onbewolkt O 6 3 0 Innsbruck sneeuw windstil 0 9 Rome zwaar bew. NO 3 6 0,5 Neerslag laatste 24 uur. ZELFDE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: i Tijdelijk veel bewolking, maar ook flinke opklaringen. Zwakke, later ma tige tot vrij krachtige wind tussen Noord en Noord-Oost. Vannacht in het binnenland lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. 17 April Zon op 5. 43 uur, onder 19.41 uur. Maan op 3.19 uur. onder 13.34 uur. 18 April Zon op 5.41 uur. onder 19.43 uur. Maan op 3.39 uur, onder 14.50 uur. Maanstanden 15 April 12.00 uur: Laatste kwartier 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 April Hoog water: 9.53 en 22.39 uur. Laag water: 4.52 en 17 41 uur. Zondag 17 April Hoog water: 11.17 en uur. Laag water: 6.10 en 19.14 uur. Maandag 18 April Hoog water: 0.05 en 12.41 uur. Laag water: 7.39 en 20.37 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1