Veren igi ngsva ria flinke meisjes TYPEN PONT WASSERIJ HOEK VAART C. BROEK Brand in logement te Dordrecht Beverwijk uit de IJmond 10 tot 20 VRIJ REIZEN vrl. jongste bediende Trouwfoto's Tijgerlijm 6 Zesendertig mensen dakloos Schoolstrijd door kort geding beslecht Bijeenkomst Vrijz. Herv. Gemeente „Ons Genoegen" vloog van Hillegom Bijdragen aan kerkgenootschappen Nel Oosthoek naar Amerika Zeshonderd speeltuin kinderen vierden lustrum Bioloog verzamelde 26000 planten op Nieuw Guinea Mr. Sassen onderscheiden Particuliere bemiddeling amusementskunstenaars Winkelierster mishandeld Hervormde „Instuif" gaf geslaagde feestavond ANMB houdt jaarvergadering Vrolijkheid bij „Banjaert"- padvindersgroep Scheepvaart Wasserij „HOEK VAART" Bioemendaalsestraatweg 17 Santpoort Fotobureau CHR. PIETERSE .NEDERLAND", Marktplein, IJMUIDEN MAANDAG 18 APRIL 1955 Zesendertig personen zijn Zaterdagmid dag in Dordrecht dakloos geworden, toen een korte maar hevige brand in een volks logement aan de Riedijk aldaar twee ver diepingen van het kosthuis in de as legde. De brand, die op de bovenverdieping ontstond vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een petroleumkachel, breid de zich zeer snel uit, met het gevolg, dat de zolderverdieping en de tweede étage in vlammen opgingen. De bewoners, zesendertig in getal, kon den zich allen in veiligheid stellen: een hond kwam in het vuur om. De brandweer, die met twee auto's, een brandspuit en een ladderwagen spoedig na het uitbreken van de brand ter plaatse was, kon niet veel meer uitrichten. Zij beperkte zich in hoofd zaak tot het nathouden van de nog bran dende verdiepingen en van de omliggende percelen. Later op de middag (de brand brak om streeks 12.30 uur uit) haalde de brand weer, omdat er gevaar voor instorting be stond, het bovenste deel van de oude gevel om. Het pand is nagenoeg geheel verwoest. De eigenaar was niet verzekerd. In de Vereniging tot Stichting en In standhouding van Scholen met de Bijbel te Enumatil heerst sinds geruime tijd een ernstig meningsverschil tussen de synodale gereformeerden en de gereformeerden on derhoudende artikel 31 K.O. over de vraag hoe tot overeenstemming kan worden ge komen inzake een evenredige vertegen woordiging van beide groeperingen in het bestuur van de schoolvereniging. Het ver schil van mening spitste zich zodanig toe, dat een groep sydonale leden van de schoolvereniging tegen de (thans afgetre den) voorzitter van de vereniging een kort geding aanhangig maakte, dat door de pre sident van de rechtbank te Groningen is behandeld. Namens eisers trad op ds. mr. A. Rut gers uit Leeuwarden. Hij zei, dat in de ver eniging een extreme groep de scepter is gaan zwaaien met het doel, de vereniging zich te doen aansluiten bij het Gerefor meerd Schoolverband. Hij merkte op, dat 40 pet der leden tot de zg. model-gerefor meerden behoorde en 60 pet. tot de vrij- gemaakten. Onder deze 60 pet was een kleinere extreme groep. De meerderheid der kinderen, die op de school gaan, be hoort niet tot de vrijgemaakten. Ds. Rut gers sprak voorts over onjuiste handelwij zen ten aanzien van bestuursverkiezingen en het royeren van een bestuurslid en be toogde dat de voorzitter zijn bevoegdheden misbruikt heeft en dictatoriaal optrad. Namens de gedaagden pleitte mr. P. A. C. Schilder uit Assen. Hij betoogde, dat het gaat om het gereformeerde karakter van de school. De vereniging is er om die grondslag te handhaven. Alleen de grond slag is objectief, de wil van de vereniging niet. Het is onmogelijk twee gereformeer de kerken uit deze grondslag te lezen. De president stelde de eisers in het ge lijk en bepaalde dat de voorzitter zich dient te onthouden van gedragingen, han delingen en beslissingen in verband met de schoolvereniging, gebaseerd op zijn per soonlijk standpunt dat de gereformeerde kerk (artikel 31 K.O.) ter plaatse de gere formeerde kerk van Enumatil zou zijn. Voorts gelastte de president, dat de ge daagde zich dient te onthouden van gedra gingen die in strijd zijn met de statuten en reglementen van de vereniging. In zijn overwegingen merkte de presi dent op, dat zich in Enumatil twee gere formeerde kerken hebben gevormd en dat geen van beide beschouwd kan worden als de voortzetting van de oude gereformeerde kerk, maar dat zij zulks tezamen zijn. De president kon begrijpen dat gedaagde zich bezwaard voelt, maar niets weerhoudt hem zijn plaats in te ruimen of om zo snel mo gelijk met het voorstel te komen dat de sta tuten in die zin veranderd worden dat onder de gereformeerde kerk te Enumatil begrepen moet worden de gereformeerde kerk (artikel 31 K.O.). Hoewel naar het oordeel van de president zulks niet zal ge tuigen van christelijke verdraagzaamheid en een dergelijk besluit dan ook in hoge mate betreurd zou moeten worden. De pre sident achtte het hoogst ongepast dat de kerkelijke geschillen reeds aan de school kinderen van de lagere school worden bij gebracht. Voor de leden van de Vrijz. Herv. Ge meente te Beverwijk zal ds. Zuurdeeg uit Parijs vanavond komen spreken. Deze bij eenkomst zal gehoudeji worden in de kerk van de Vrijz. Herv. Gemeente aan de Prin- sesselaan. De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" heeft Zondag een africhtingsvlucht gehouden van Hillegom af De prijzen bestonden uit luxe voorwer pen, welke gewonnen werden door de volgende leden: 1. J. Bosschart; 2. J. v. Zutphen, 3. B. Jansen 4. P. Bruins, 5. B. Schelvis. Nieuwe regeling inzake belasting aftrek Op grond van een arrest van de Hoge Raad van 23 Juni 1954 zijn bijdragen aan kerkgenootschappen, waartoe leden van die kerkgenootschappen zich bij onders- handse akte hebben verbonden en welke periodieke uitkeringen in de plaats treden van de uit het lidmaatschap voortvloeiende natuurlijke verbintenis om naar vermogen bij te dragen in de kosten van de eredienst van dat kerkgenootschap, niet als zoge naamde persoonlijke verplichting aftrek baar voor de Inkomstenbelasting. Naar aanleiding van dit arrest heeft de staats secretaris van Financiën bij resolutie van 14 April 1955 aanwijzingen verstrekt aan de belastingdienst omtrent de in de toe komst te volgen gedragslijn met betrekking tot periodieke uitkeringen, geschonken aan kerkgenootschappen. De staatssecretaris is er van uit gegaan, dat de uitspraak van de Hoge Raad niet anders zou hebben geluid indien de periodieke uitkering bij notariële akte in plaats van bij ondershandse akte zou zijn gedaan. Verder is de staatssecretaris van oordeel, dat voor ieder lid van onverschil lig welk kerkgenootschap een natuurlijke verbintenis bestaat om naar vermogen bij te dragen in de financiële behoefte van het kerkgenootschap, waarvan zij lid zijn. Aan de belastingdienst is nu voorgeschreven periodieke uitkeringen aan kerkgenoot schappen, hetzij bij notariële hetzij bij ondershandse akte gedaan, niet meer als persoonlijke verplichting voor de Inkom stenbelasting in aftrek toe te laten, voor zover deze periodieke uitkeringen staan tegenover de natuurlijke verbintenis. Voor zover de verplichte periodieke bijdrage het bedrag, dat men krachtens de natuurlijke verbintenis gehouden is te voldoen, te boven gaat, kan wel aftrek als prsoonlijke verplichting worden verleend. Periodieke uitkeringen welke niet tegenover de na tuurlijke verbintenis staan, zijn alleen dan rechtsgeldig en dus voor aftrek vatbaar, als zij bij notariële akte zijn gedaan. Alle periodieke uitkeringen welke vóór 15 April 1955 bij notariële akte zijn ge schonken aan kerkgenootschappen kunnen onverkort voor aftrek in aanmerking wor den gebracht, onverschillig of het kerk genootschap al dan niet een civielrechte lijke verplichting voor haar leden kent om bij te dragen in zijn financiële behoeften. Deze overgangsmaatregel heeft ten doel om de in zekere zin in het verleden verkregen rechten niet door het thans ingenomen standpunt aan te tasten en is overigens ge baseerd op billijkheidsoverwegingen. Aan kerkgenootschappen geschonken periodieke uitkeringen of gedeelten daar van, die voortaan niet als persoonlijke verplichting voor aftrek in aanmerking komen, vallen wel onder de toepassing van de aftrekregeling met betrekking tot giften aan kerkelijke, charitatieve, culturele en wetenschappelijke instellingen. Op uitnodiging van de Catholic Theatre Conference die in Juli te Chicago gehou den wordt, vertrekt Nel Oosthoek Zaterdag met de „Noor-dam" naar New York. Zij hoopt van haar verblijf in de V. S. gebruik te kunnen maken om voordrachten te geven in de aula's van de universiteiten van New York, Chicago en Boston. Bij Schulpen en Meerweiden: Het eerste lustrum van de speeltuinver eniging „Schulpen," ontstaan uit de vroe gere buurtvereniging van diezelfde naam, was voor het bestuur aanleiding om in samenwerking met het bestuur van de nieuwe speeltuinvereniging „De Meerwei den" alle kinderen van de beide speeltui nen te onthalen op een feestmiddag. Dat deze feestelijke viering voor de speeltuinvereniging een ware toeloop van belangstellende kinderen zou krijgen was te voorzien, doch het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat bood nauwelijks ruimte genoeg tijdens de twee uitvoeringen, om de totaal zeshonderd kinderen een plaatsje te geven. Beide keren opende de heer M. J. Mar cus, voorzitter van beide clubs, de uitvoe ringen, waarbij hij het noodlottige over lijden van het jeugdige „Schulpen'Mid Pieter Vermeij in het „Velserbad" onder grote stilte ter kennis bracht. Hij wijdde aan dit plotselinge verscheiden gevoelvolle woorden, waarna een minuut stilte werd betracht. De heer Marcus was verheugd over het feit, dat de vernielingen aan de speeltuinen zo goed als niet meer voorkomen en dat de kinderen zich uitstekend gedragen. Hij deelde mede, dat er in de zomer- vacantie weer een boottocht van beide speeltuinclubs zal worden gehouden. Met grote spanning heeft de grote schare kinderen het filmverhaal gévolgd van „De jongen, die de Niagarawaterval stopte" en „De rovers in het oerwoud". Het filmpro gramma, dat bovendien nog enkele gees tige tekenfilms liet zien, heeft de jeugd, die versnaperingen kreeg en wie bij de uitgang een verrassing wachtte, enkele uren van genot verschaft. Na een verblijf van veertien maanden in Nieuw Guinea is dr. P. van Royen dezer dagen in Nederland teruggekeerd. Dr. Van Royen, die verbonden is aan het Rijksher barium te Leiden, heeft botanische onder zoekingen verricht op Nieuw Guinea, zo wel in het Australische als het Nederlandse gedeelte. Zijn reis had behalve een weten schappelijk ook een economisch doel, na melijk na te gaan, welke bossen zich het beste lenen voor houtexploratie en terrei nen op te sporen die geschikt zijn voor rijstbouw en dergelijke. De heer Van Royen verzamelde een gro te hoeveelheid materiaal voor het rijks herbarium. Hij heeft ruim 26.000 planten naar Nederland gezonden. Hieronder be vinden zich een kleine duizend nieuwe soorten. Dit zal echter pas blijken wanneer alles is gedetermineerd. Dat is een werk, waar verscheidene specialisten enkele ja ren mee bezig zullen zijn. De heer Van Royen heeft ongeveer 500 soorten orchi deeën meegebracht. Nieuw Guinea blijkt namelijk een bijzonder rijk orchideeënge- bied te zijn. Het drogen van al deze planten bracht wel enige moeilijkheden met zich mee in het meestal nog al vochtige klimaat. De planten werden daarom eerst bestreken met formaline, waarna zij boven een pe- troleumbrander in circa tien uur werden gedroogd. Een deel onderging alleen de be handeling met formaline en zal na aan komst te Leiden worden gedroogd. Wat het economische gedeelte van zijn opdracht betreft, zei de heer Van Royen, dat hij er grote hoeveelheden copal en ijzerhout had aangetroffen. De hoeveel heden rotan en Australische den, waar naar hij eveneens had gezocht, waren ech ter tegengevallen. Mr. J. H. R. Sassen te 's-Gravenhage is door de paus benoemd tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote. De pauselijke nuntius, mgr. P. Giobbe, heeft hem te zijnen huize de versierselen van de orde uitgereikt. De sedert 1934 bestaande vergunningen tot particuliere bemiddeling met winst oogmerk ten behoeve van aimusements- kunstenaars aan welk aantal vergun ningen geen uitbreiding kan worden ge geven zijn met ingang van 1 Januari met enige ingrijpende wijzigingen opnieuw verleend. De wijzigingen hebben betrekking op de bemiddelingsprovisie. Voortaan zal. in aan sluiting op het internationale gebruik, de provisie uitsluitend geheven mogen wor den van de werknemer, terwijl tot nu toe de werkgever van deze provisie de helft betaalde. De consequentie hiervan zal, naar verwacht mag worden, zijn, dat de gage-eisen naar evenredigheid hoger zul len worden. Voor lopende contracten blijven de tot 15 April geldende bepalingen van kracht, alleen voor de op of na 15 April tot stand gekomen contracten gelden de gewijzigde bepalingen. Bij verlenging van een contract en bij „re-engagementen" kan geen provisie wor den gevorderd, tenzij de bemiddelaar hier in een active rol heeft gespeeld. Toen Zondagmorgen een bejaarde vrouw, M. B. geheten, die aan de Vismarkt te Breda een winkeltje drijft in tweedehands goederen en antiquiteiten, naar de kerk wilde gaan, werd de deur van haar winkel geopend en trad de 68-jarige zwerver L. H. S. binnen. Deze wilde de vrouw een aantal prentbriefkaarten verkopen. De vrouw was bereid een kaart te nemen en tastte in haar beurs voor wat geld. S. drong er echter op aan dat zij drie kaarten zou kopen. Toen de vrouw dit weigerde, greep de zwerver een voorwerp uit de winkel en ging de vrouw hiermee te lijf. Zij kreeg verwondingen en moest naar het zieken huis worden overgebracht. Op het ogenblik dat S. de vrouw mishandelde, kwam juist een nichtje van het slachtoffer binnen om haar mee naar de kerk te nemen. S. pro beerde ook nog het nichtje af te rossen, hetgeen hem niet gelukte, waarop hij ijlings de benen nam. Later werd hij door de politie gearresteerd. De „Instuif" voor ongeorganiseerde jeugd der Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden- Oost beleefde Zaterdagavond in het stamp volle Ned. Herv. Jeugdgebouw een hoog tepunt, namelijk een door eigen krachten verzorgde feestavond. Aan de schetsen, drie in totaal, was merkbaar dat de jonge lui intensief gestudeerd hadden en de plankenkoorts goeddeels overwonnen. Zonder haperen brachten zij een program ma ten tonele, dat menige volwassenen- amateurgroep als voorbeeld kon dienen. De spelers (de jongste was zeventien jaar, de oudste negentien) wisten in de diverse stukjes de clou op het juiste moment te brengen, zodat het verlangde succes kon worden geoogst. „Houdt de butler in de gaten" was een der toneelstukjes, die na veel kolder en aardig spel met een dank baar applaus werden beloond. Toneel en muziek, verzorgd door „slechts" vier en sembles, wisselden elkaar in vlot tempo af, terwijl de tussenliggende perioden op behoorlijke wijze aan elkaar werden ge praat door een drietal jongelui, die men niet zou aanzien, dat zij voor de eerste maal als conférencier optraden. De „IJmond Stars", „Meteors" en „In- stuifvrienden" zochten het meer in de hoe veelheid muziek, waarbij vooral de regis ters werden open gezet, „The melody- girls", een trio jonge meisjes, brachten daarentegen een zeer beschaafd geluidje voort, vakkundig begeleid door accordeon- nist Jan Dienaar, die wel het leeuwendeel uit het muzikale gedeelte wegdroeg. Een aardige gedachte was het om tijdens een door Zeeg en Ali Vlieland gemaakte ode op het Reddingswezen, waarbij de „Neel- tje Jacoba" ten nauwste was betrokken, een collecte te houden in de bekende blau we bootjes, die f 32,31 opbracht (en dat, terwijl iedereen reeds bijna was leegge plukt ten bate van de verloting). Een daverende finale, waarbij alle me dewerkers, een goede veertig man, op het toneel waren verzameld, was het sluitstuk van deze lang voorbereide en goed ver zorgde avond, waarvoor ds. J. H. Dick- hout zijn hartelijke dank uitsprak, daarbij en-passant nog even het doel van de In stuif uiteenzettend. Met het overhandigen van een paar bos sen bloemen en enig rookwerk voor de leiders kwam, met de verloting daarop, het definitieve einde. De afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond houdt op Woensdag 20 April in „Terpsichore" haar jaarvergadering. Naast de behande ling van de diverse jaarverslagen ver meldt de agenda een bestuursverkiezing. De ouderraad van de padvindersgroep „Banjaert" hield Zaterdag in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat een contactavond voor de groepsleden en ouders, van wie een flink aantal was meegekomen om een cabaret programma bij te wonen. Hopman Haartman leidde de avond in met de mededeling, dat deze bijeenkomst was belegd wegens de uitbreiding van de groep zodat de nieuwelingen nader met el kaar konden kennismaken.Doch bovendien werd de gelegenheid aangegrepen om de kas te versterken, die wegens aanbouw en dakreparatie van het troephuis een grote veer had moeten ltaten. Het cabaretprogramma onder leiding van de heer G. Olivier, die als conféren cier optrad en met enige aardige verhalen opende, bestond uit korte schetsen, decla matie en zang. In mevrouw Broek had de heer Olivier een uitstekende tegenspeelster in de voor dracht „Eén dag getrouwd", waarna me vrouw Broek zich als een goede declama- trice ontpopte in „Anita" van Godfried Bomans. De conférencier imiteerde heel goed het Westfriese dialect en had met zijn korte verhalen veel succes. Ook als imitator van mr. Doodle kreeg hij de lachers op zijn hand. De vrolijkheid nam nog meer toe. met het kienspel, dat de aanwezigen ge ruime tijd bezig hield, zodat al met al deze avond veel heeft bijgedragen tot de ver sterking van de „Banjaert"-padvinders- band en bovendien de kasmiddelen weer wat ruimer heeft gemaakt. Abbedijk, 15 te New York. Almdijk, 15 te Galveston. Argos, 16 v. Valencia n. Rotterdam. Algenib, 16 te Rotterdam. Alnati, 12 te Buenos Aires. Alpherat, pass. 15 Recife n. Rio de Janeiro. Ampenan, 16 te Maaeille. Aagtekerk, pass. 17 Kreta n. Port Said. Aalsdijk, 17 te New Orleans. Aardijk, pass. 17 Wight n. New Orleans. Abbedijk, 15 v. New York n. Antwerpen. Adinda, 17 te Pladju. Agatha, 17 v. Soerabaja n. Balikpapan. Akkrumdijk, 17 te Bremen. Alamak, 17 te Rotterdam. Alóabi. 16 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alhena, pass. 16 St. Vincent n. Las Palmas. Alkaid. 16 v. Las Palmas n. Recife. Alphard, 17 te Paranagua. Alwaki, 16 pass. Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Amor, 17 te Malta. Antonia, 17 v. Tjilatjap n. Pladju. Arendskerk, 17 te Antwerpen. Arundo, 17 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Bloemfontein, 16 te Antwerpen. Axeldijk, 17 te Santos Baarn, 17 v. Cristobal n. Curacao. Bantam, 17 te Ilo Ilo. Bintang, pass. 16 Gibraltar n. Miri. Blommersdijk. pass. 17 Messina n. Port Said. Boissevain, 17 te Durban. Borneo. 18 te Madras verwacht. Boschfontein, pass. 17 Dakar n. Kaapstad. Boskoop, 16 v. Willemstad n. Cuba. vraagt voor enige van haar afdelingen: Het is mogelijk op deze lonen een premie te verdienen van Bij eigen prestatie - volgens gemeten tarief - kan deze premie oplopen tot 33% De nieuwe C.A.O.-lonen als volgt hiervoor zijn 15 van ƒ17.75 tot ƒ19.20 16 van ƒ19.20 tot 20.64 17 van 20.64 tot 22.08 18 van ƒ22.56 tot ƒ24.- 19 van 24.- tot 25.44 20 van 25.44 tot 27.36 21 van 26.88 tot 28.32 22 van 28.32 tot ƒ30.24 23 jaar en ouder van 29.76 tot ƒ31.68 Voor direct gevraagd een voor lichte kantoorwerkzaamheden. Aanmelden: Woensdag tussen 5 en 6 uur: VERMAAT's MODERNE BAKKERIJEN, Paul Krugerkade 31. Haarlem. Caltex Nederland. 15 v. Schiedam te Rotterdam. Clstula, 15 v. Rotterdam n. Fredericia. Cistula pass. 16 Brunsbüttel n. Fredericia. Coryda, pass. 15 6t. Lucia n. Ango Ango. Callisto, 16 v. Rotterdam n. New Orleans. Caltex Nederland 17 100 m. N. Terschelling. Caitex The Hague, 17 v. Suez n. Bandarmashar. Celebes, 17 v Tegal n. Tj. Priok. Chama, 16 te Rotterdam. Clavella, 17 te Curacao. Congostroom, 17 v. Bordeaux n. Dakar. Corilla, 16 v. Dakar n. Curacao. Delfland, 15 v. Montevideo n. Santos. Duivendijk, 14 v. San Francisco n. Los Angeles. Dongedijk, 12 te Los Angeles. Dalerdijk. 16 v. Londen, n. Curacao. Diemerdijk, 16 v. Rotterdam n. Londen. Eendracht, pass. 17 Ouessant n. Hamburg. Eimina, 16 v. Freetown n. Takoradi. Eos, 17 te Saloniki. Erlnna, 18 te Singapore. Esso Amsterdam, pass. 17 Gibraltar n. Sidon. Ksso Den Haag, 17 te Banlas. Esso Rotterdam, 16 v. Rotterdam n. Aruba. Falco, pass. 16 Fatherpoint n. Montreal. Eemland, 15 te Bahia. Eimina, 14 v. Dakar n. Freetown. Guineekust, 16 v. Freetown n. Dakar. Groote Beer, 15 640 m. N.t.O. Fayal. Gaasterkerk, 17 v. Aden n. Suez. Garoet, 17 v. New York n. Baltimore. Gordias. 16 v. Tanger n. Savona. Grouwe, 16 te Port Gentil. Graveland, 17 te Santos. Groote Kerk, 15 te Hongkong. Hathor, 15 v. Mersin n. Ceuta. Hestia, 15 te Antwerpen. Hilversum, pass. 16 Brunsbüttel n. Stockholm. Hydra, pass. 15 Flores n. Guanta. Haarlem, 15 v. Chimbote n. Porto Chlcama. Heemskerk, pass. 17 Messina n. Genua. Houtman, 17 te Sjanghai. Indrapoera, 17 te Soerabaja. Java, 15 v. New Orleans n. Charleston. Kleldrecht. 16 v. Madras n. Rangoon. Koratia, 16 te Buenos Aires. Korovina, 17 te Geelong. Kota Agoeng, 17 v. Belawan n. Colombo. Kota Gede, 17 te Rotterdam. Kota Inten, pass. 17 Gibraltar n. Marseille. Lemsterkerk, 16 te Antwerpen. Lindekerk, 16 v. Bushire n. Le Havre. Luna, 15 v. Malta n. Algiers. Laertes, 17 te Londen. Langkoeas, 17 te Singapore. Lombok, 17 te Los Angeles. Lieve Vrouwekerk, 15 te Bombay. Mijdrecht, nacht te New York. Maas, 16 v. Saloniki n. Izmir. Maashaven. 20 Las Palmas verwacht. Madoera, 18 te Soerabaja. Mataram, 18 te Port Swettenham. Maureen, pass. 17 Dungeness n. Kaapstad. Mentor, 17 te Dordrecht. Merwede, 15 te Houston. Molen kerk, 17 te Djibouti. Muiderkerk, 17 te Singapore. Nieuw Amsterdam, 16 v. Cannes n. Palma Nigerstroom, 18 te Accra. Noordam, 16 v. Rotterdam n. New York. Oberon, 15 120 m. Z.t.O. Missippi. Oranjefontein, 16 v. Durban n. East London. Oranjestad, 16 v. Grenada n. Trinidad. Ovula, 17 v. Singapore n. Bangkok. Oostkerk, 16 v. Shanghai n. Hongkong. Ootmarsum, 15 te Mobile. Pema, 16 te Malta. Plagiola 15 190 m. W. Bermuda. Phrontis, 16 v. Suez n. Aden. Polyphemus, pass. 16 Minikoy n. Belawan. Prins Alexander, 15 v. Montreal n. Threerivers Prins Fred. Hendrik, 16 te Rotterdam. Prins Maurits, 16 te Montreal. Prins Willem IV, 16 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 15 te Rotterdam. Papendrecht, 16 te Suez. Peperkust, 17 v. Abidjan n. Pointe Noire. Pieter S, 17 te Rotterdam. Polydorus, 17 v. Aleppy n. Cochin. Prins Philips Willem, 17 v. Bordeaux n. R'dam. Ruys, 15 v. Durban n. Mauritius. Rijndam, 16 te Rotterdam. Rijnkerk. 16 te Lorenzo Marquez. Ridderkerk, pass. 17 Gibraltar n. Antwerpen. Rita, 18 te Port Swettenham. Roepat, 17 t<e Djeddah. Rotti, 16 v. Penang n. Colombo. Rijnland, pass. 16 Kaap. Verdische eil. n. Las Palmas. Sibajak, 16 te Rotterdam. Sliedrecht. 17 te Port Said verwacht. Soestdijk, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Stad Maastricht, 18 voor Hoek v. Holland verw naar Rotterdam. Stad Rotterdam, 13 te Narvik. Salatiga, 17 v. Claveria n. Honolulu. Sarpedon, 16 v. Brighton n. New York. Sheratan, 18 te Kaapstad. Sommelsdijk. 18 te Singapore verwacht. Stad Breda, 17 te Zanzibar. Stad Vlaardingen, 17 te Narvik. Statue of Liberty, 16 te Suez. Straat Bali, 16 v. Port Louis n. Belawan. Straat Banka, 17 te Singapore. Straat Soenda, 17 v. Hongkong n. Singapore. Schie. pass. 15 Ouessant n. Paramaribo. Tegelberg, 14 v. Manilla n. Japan. Telamon, 13 te New York. Tabinta, nacht 15-16 v. Djibouti n. Port Soedao Titus, pass. 14 Gibraltar n. Amsterdam. Themis to, 15 v. Rotterdam n. Swansea. Tjipanas, 13 v. Buenos Aires n. Tristan da Cur.ha Tjitjalengka, 14 v. Santos n. Buenos Aires. Tamo, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Tara, 16 v. Bahia Blanca n. Santos. Taria, 17 te Hamburg. Teiresias, pass. 17 Farsan eil. n. Port Said. Telamon, 15 v. New York n. Curacao. Tibia, 16 te Suez n. Singapore. Tomini, 17 v. La Buan n. Sorong. Tarakan, 15 v. Port Said n. Genua. Utrecht, 17 te Tjilatjap, Van Linschoten, pass. 16 Vlissingen n. A'dam. Van Noort, 16 v. Bombay n. Cochin. Van Waerwijck, pass. 16 Sabang n. Meha. Waterman. 15 410 m. Z.t.W. Kp. Race. Westland, pass 15 Kp. St. Vincent n. Rio Janeiro. Willem Barendsz. pass. 15 Dakar n. Amsterdam. Wonosobo. 17 te Belawan verwacht. Willem Ruys, 15 v. Suez n. Colombo. Woensdrecht. 16 v. Lyttleton n. Miri. Waal, 17 v. Rotterdam n. Amsterdam. Waterland, pass. 16 Fern. Noronha n. Les Pal mas. Weltevreden, 17 te Probolinggo. Westerdam, 17 v. New York n. Rotterdam. Wonoglrl, 18 te Beyrouth. IJsel, 17 te Alexandrië. Zeeland (KRL), 16 te Basrah. Zeeland (SSM). 17 v. Norresundby te Aalborg. Zijpenberg. 16 v. Melilla n. Cardiff. Schepen mei passagiers, repatriërendea en emigrerenden Aldabi, 2 Mei Rio de Janeiro verwacht. Alhena, 22 Antw. 25 R'dam verw. Alnati, verm. 25 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Bloemfontein, 17 v. Durban te Amsterdam verw Bonaire, 28 Plymouth verwacht. Bosehfontein, 27 Kaapstad verw. Boskoop, verm. 29 v. Curacao n. Trinidad. Cottica, 24 te Barbados verw. Groote Beer, 20 v. Rotterdam te Quebec verw. Indrapoera, 17 te Soerabaja 22 te Makassar verw Jagersfontein, verm. 5 Mei v. Amsterdam n. Durban. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 te Soerabaja verw. Maasdam, verm. 21 Mei v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, cruise 17 Palma, 18 Malaga. 21 Casablanca verwacht. Noordam, vertr, 16 v. Rotterdam n. New York. Oranje, 20 Southampton 21 Amsterdam verw. Oranjefontein, verm. 16 v. Durban n. Amsterdam Oranjestad. 18 Trinidad verwacht. Rijndam, vertr. 20 v. Rotterdam n. New York. Sibajak. 16 te Rotterdam verw. 13 Mei v. Rotter dam naar Sydney. Westerdam, vertr. 16 v. New York n. Rotterdam Willem Ruys, 22 te Colombo verwacht. Willemstad, 19 te Madeira verw. Zuiderkruis, verm. 20 v. Amsterdam n. Welling ton. Lombok, 6 te Portland. KLEINE VAART Anna b, 16 v. Bone te Glasgow. Albergen, pass. 16 Brunsbüttel n. Gdynia. Annie, 16 v. Teignmouth te Terneuzen verw. Arnoudspolder, 18 v. R'dam te Lissabon verw. Aardenburgh, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Adara, 16 v. Antwerpen te Vlissingen. Alja, 16 v. Amsterdam n. Liverpool. Amasus Fluviua. 16 v. Amsterdam n. Zwolle. Amigo, pass. pass. 16 Vlissingen n. Kopenhagen Ardeas, 16 v. Rotterdam te Amsterdam. Atlas, 15 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Albergen, pass. 16 Brunsbüttel n. Gynia. Beekbergen, verm. 17 v. Requejada n. Terneuzen Bree Helle, 15 v. Londen n. Rotterdam. Birmingham, 16 v. Rotterdam n. Grangemouth. Bestevaer, 16 v. Rotterdam n. Le Havre. Bernard John, 17 v. Hamburg te Vlaardingen. Casana, 16 te Halmstad. Cornelia b I. 17 v. Bayonne te Londen verw. Continental, 16 v. Shoreham n. Middlesbro. Crescendo, 16 v. Hamburg n. Rotterdam. Diligentia, 16 v. Isle of Grain te Port Slade. Driebergen, 17 v. Antw. te Ellesmereport verw. Draco, 15 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Dubhe, pass. 16 Vlissingen n. Brussel. Export II, 16 v. Londen te Rotterdam. Eibergen. 16 v. Bilbao n. Rotterdam. Eemstroom, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Encarnacion, 16 v. Gdynia te Antw. Ferocia, 16 v. Concarneu te Plymouth. Fiducia, 16 v. Maassluis n. Boston. Gersom, 16 v. Middlesbro te Rotterdam. Gaasterland, 16 v. Harlingen n. Leith. Haaksbergen, 16 v. Newcastle n. Bordeaux. Hartel, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Hartel, 16 v. Hamburg te Rotterdam. Helen, 16 v. Londen te Rotterdam. Haskerland, 16 v. Harlingen n. Goole. Import, 16 v. Rotterdam n. Lissabon. Ida D, 17 v. Bremen te Preston verw. Julia Mary. 15 te Antwerpen. Kemphaan, 16 v. Bilbao te Algiers. Leendert b, 16 v. Rotterdam te Stockholm. Liberte, 16 v. Rotterdam te Hamburg. Lijnbaansgracht, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Lucas Bols II, 16 v. Garston n. Belfast. Merwehaven, 16 v. Duinkerken te Rouaan. Meuse, 16 v. Norrkoping te Koping. Marcella, 17 v. Gothenburg te Bergen verw Mercurlus, 16 v. Delfzijl te Immingham. Nottingham, 16 v. Rotterdam n. Kingslynn. Nij en burgh, 16 v. Rotterdam n. Aberdeen. Noorderhaven, verm. 16 v. Swansea n. A'dam. Oranjepolder, 16 v. Gandia te Burriana. Oosterburgh, 16 v. Karlshamn te Koping. President Roosevelt, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Pavo, 14 te Bayonne. Prinses Wilhelmina, pass. 16 Vlissingen naar Avonmouth. Realta, 16 v. IJmuiden te Malmö. Spes. pass. 16 Vlissingen n. Gent. Spoorhaven, 16 v. Safi n. Marseille. Stientje Mensinga. pass. 17 Gibraltar n. Boston Soemba. 16 v. Londen te Antwerpen. Spurt, 16 v. Roscoff n. Portsmouth n. R'dam. Swift, 16 v. Kopenhagen n. Parijs. Texel, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Turgail, 16 v. Londen te Rotterdam. Tilly, 16 v. West Hartlepool n. Goole. Twee Gebroeders, 16 v. Amsterdam te Rotterdam Tyro, 17 v. Avonmouth te Rotterdam verw. Virgo, 16 v. Londen te Blyth. Vlieland, 16 v. Gothenburg te Esbjerg. Veenenburgh, 16 v. Rotterdam n. Middlesbro. Vrijburgh, 16 v. Londen te Rotterdam. Westpolder, verm. 16 v. Antw. n. Lissabon. Walenburgh. 16 v. Rotterdam n. Bordeaux. Wickenburgh, pass. 16 Kp. St. Vincent naar Casablanca. Zeehaan, 16 v. Londen te Algiers. SLEEPVAART Blankenburg, 15 v. Rotterdam te Great Yarmouth Oceaan, pass. 15 Wight n. Perz. Golf met Ponton DANKBETUIGING Uw blijken van belangstel ling en medeleven ondervon den bij de ziekte en het overlijden van mijn lieve man, onze broeder, behuwd- broeder en oom JACOB HENDRIK DE KLERK heeft ons zeer getroffen. Wij zeggen u daarvoor onze har telijke dank. Uit aller naam: A. M. DE KLERK— RADEMAKER. IJmuiden-O., 18 April 1955 Leeuweriklaan 41. Dag- of avondles Aanv. 20 of 22 April. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. ZEEWEG 230, IJMUIDEN. Telefoon 6452 ACCOUNTANT Verzorgen van belastingaangiften P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Tel. 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 1920 uur. Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179, Santpoort Tel. K 2560—8129 BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker Met Tijgerlijm kunt U alles lijmen. Hier volgen enige practische tips voor het jebruik van Tijgerlijm.' rx, Serviesgoed. Gebroken servies goed lijmt U het beste met Tijgerlijm. om dat Tijgerlijm kleurloos is en bestand tegen heet water. Achterlicht. Uw achterlichtje trilt nooit meer los als U een druppeltje Tijgerlijm tussen de fitting doet en tussen het snoerklemmetje. Vliegers. Vegers moeten 'f_ sterk zijn, lijm r ze dus altijd "V^L met Tijgerlijm 25 en 45 cent per tube Uitsluitend verkrijgbaar in Inconé-zaken..

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8