Kil voorspel van een zomerse en welkome lafenis Deux-Pièces In de Rijks-HBS ging de VAS van start Modieus en Apart Voor BRILLEN DE BOER Blijvende strenge vorst aan de Velserduinweg Joh. Meyer en Zn. Toneel, film, aubade en ballon-optocht naar sportpark Havenberichten Visserij - varia Hoop op hittegolf van Mei tot September Sjors en Sjimmie in het Patronaat H. Hartschool wint schoolvoetbal-beker DINSDAG 19 APRIL 1955 Velsens ijzigste vrouw f55.--f142.50 Optochtrepetitie Koninginnedag in IJmuiden-Oost „Mijn vriend Leonard" besluit waardig programma Twee schepen met grondstoffen Korfbal in de IJmond St. Josephschool zegeviert in verliezersronde Lezing voor Christenvrouwen Chemische en algemene opleiding zonder commerciële inslag Beverwijkse arbiters in contact met Haarlemse collega's Meisje uit de ringen gevallen Scheepvaart ER ZIJN BUITEN DE KALENDER en de katers nog maar weinig tastbare sympto men van de lente, te vinden. En die er zijn, lijken op het eerste gezicht weinig van doen te hebben met de zoelte, welke de Bilt blijkbaar angstvallig bewaart voor één uitgezochte dag in Augustus. Aan IJmuidens Velserduinweg heerst zulk een duide lijk lentesymptoom, maar het is er een van dertig graden onder nul, wat thans overigens nóg maar een verschil met de buitenlucht oplevert van enkele tientallen graden. In de Kennemer Ijsfabriek wordt ondanks deze strenge vorst „in huis" gedacht aan en gehoopt op een felle zomer, die wat haar betreft morgen mag inzetten. Want deze producente van room- en consumptieijs zweert bij mooie zomers. Zoals er heel lang geleden, in 1947, eens één schijnt te zijn geweest. In dit opzicht vertoont een ijsproducente grote overeenstemming met de duizenden andere bedrijven, wier be staan nauw verbonden is aan een zo hoog mogelijke stand van het kwik in de thermometers: alleen warmte kan hen redden. Mevrouw M. L. B. Borsten-Bruynzeels zwaait hier als een der ijzigste vrouwen van Velsen de scepter. Naar haar eigen zeggen is het de zweep, maar wie op de gezichten van haar personeel afgaat weet wel beter: deze doorknede zakenvrouw, die na de dood van haar eerste man voor de haast onmogelijke taak kwam te staan een ijsfabriekje-in-opbouw verder af te maken en op gang te brengen, mag dan ijzig kalm zaken doen, wie haar even beter leert kennen ziet algauw mogelijkheden om het ijs te breken. Zij moest op die onheilsdag leren denken en een homogenisator zorgt er voor, dat in termen van choco's en wafels, pekel- bakken en rijpers, terwijl er eigenlijk ook nog vier opgroeiende kinderen waren, die om de aandacht vroegen. Nu was haar jeugd ook al niet van zakelijkheid ontbloot geweest, maar menige andere vrouw in deze positie had er de brui aan gegeven en de ijsfabriek opgedoekt, dachten wij zo. Mevrouw de directrice evenwel niet. Zij beet dóór en sinds vier jaar rollen de ijsrollen van de prille lente tot het late najaar in lange rij uit het bedrijfje aan de Velserduinweg, houdt zij een wakend oog over de homogenisator en de vriezers en bokst zij op tegen een concurrentie, die op het gebied van ijs bepaald niet mals is. ZE HEEFT er natuurlijk wel mannelijke hulp bij, mensen, die de machines draaien de en de temperaturen laag houden, maar niettemin houdt zij de koude touwtjes in handen en de spreuk, die in heur keuken prijkt is zeker niet bedoeld als vermaan voor haar, zeggende: „Het ergste is, over bodig te zijn". CONSUMPTIEIJS heeft één dwingeland, die het maken of breken kan en dat is het weer. Zelfs nu de voorjaarszoelte nog uit blijft, maar de zon zich tenminste over vloedig laat zien, rijden de karretjes van de Kennemer Ijsfabriek al druk af en aan en dat hoefden ze heus niet te proberen als het uitspansel bedekt bleef. De zomer van 1947 heeft zich in dat opzicht als een beste vriend laten kennen, maar die van verleden jaar? Waardeloos. IJs is een puik voedingsmiddel, zeggen de deskundigen, want het heeft alles met melk en suiker te maken - mevrouw Bor sten verklapt echter niet met hoeveel melk en hoeveel suiker, want dat gaat een bui tenstaander niet aan. Duizenden liters en honderden kilo's in de week in ieder geval en als de temperatuur buiten oploopt - wat onophoudelijke strenge vorst in de koelcel met zich brengt - worden dat er véle duizenden en véle honderden. ZO'N IJSJE - van-tien moet een hele marteling ondergaan, voor het tussen de koekjes komt - of als choco aan de (war me) man wordt gebracht. In een grote ketel wordt de melk, om flink heet te beginnen, gepasteuriseerd, daarna gaan de andere grondstoffen erin alles mooi en gladjes doorelkaar komt. Over een koeler loopt de nog vloeibare basis voor „eentje van tien" naar de rijper, een tank, die de smakelijke, zoete massa een nacht lang bewaart om het daarna weer af te geven. Dan is het veel dikker ineens, want in die rijper wordt bij een temperatuur van ADVERTENTIE Wederom nieuwe modellen TWEKA WOLKAM BLEYLE noemt men onze uitgebreide collectie Leverbaar in alle maten en iedere gewenste kleur. Mot- vrij- Van MODES - CONFECTIE Krnnemerlaan 36 - Telefoon 4453 MAATKLEERMAKERS Tot twee keer toe hebben gisteren Sjors en Sjimmie, de helden uit een bekend stripverhaal en naar IJmuiden afgevaar digd door een weekblad, in de grote zaal van het Patronaatsgebouw ware orkanen van kinderlawijt verwekt tijdens hun avon turen in China: twee maal een uitverkoch te zaal heeft de beide hoofdpersoontjes uit een nieuw toneelstuk de steun en stut ge geven, die zij nodig hadden in hun onder zoekingstocht naar artsenijkundige zaken in het verre land, daartoe aangezet door een wel zeer verstrooide professor, die meer op een alchemist leek dan op een hooggeleerde. Maar de jeugd heeft zich be paald kostelijk vermaakt met het groepje tonelisten, dat elk jaar weer de rtiginali- teit kan opbrengen een fris verhaal aan de aanhang van Sjors en Sjimmie voor te schotelen en dit dit doet met waarlijk grote gaven. Waarbij van tijd tot tijd net genoeg gechargeerd wordt om de lieve jeugd in een schaterlach te doen uitbarsten en net genoeg met geluiden, muziek en aar dige costumes wordt gewerkt om de span ning er in te houden. even boven nul de vloeistof gebonden tot de dunne pap, die naar de vriezers wordt gestuwd en waar tweehonderd liter tege lijk in bevroren wordt De Amerikanen leverden de apparatuur aan mevrouw, zodat-zij er staat op kan maken, dat bij 24 graden onder nul een mooi product naar de vormen kan worden geloodst. In die vormen wordt het ijs dan werkelijk pas ijs - in de pekelbak staan ze mannetje aan mannetje, hetzij als buizen, waar de rollen later uitkomen, hetzij als bakjes voor de „afzonderlijke" ijsjes. Het gaat er weer koud worden in de pekel, want er heersen temperaturen voor een borstrok extra - zo'n 28 graden onder nul. Als de inhoud stevig genoeg is, kan er met lossen begonnen worden - in water, dat de Mevrouw Borsten, de wakkere directrice van de ijsfabriek, die alleen een bedrijfje opbouwde, dat haar werd nagelaten en die vele koude lafenissen de deur uit ziet gaan zodra het weer wat beter wordt. toekomstige ijsco's losmaakt uit hun meta len gevangenisjes. Er is inmiddels nog geen hand aan ge weest en die komt er ook niet aan, want het verpakken gebeurt met de machine en een automatische „chocoladeur" zullen we hem maar noemen, doopt de choco's met een mooi bruin huidje. Daarna krijgen al die rollen en ijsjes-in-papier een veilig plekje in de koelcel, waar zij wat kille aanspraak hebben aan de bakken met ijs, die voor de verschillende depóts bestemd zijn - aan het strand, op verschillende plaatsen in de gemeente en nog verder weg. De koelcel staat vol, maar dat blijft nooit lang zo, want zij werkt immers als een buffer vlak voor de verkoop: elke dag weer worden de wagentjes geladen en verdwijnen de bakken met schep-ijs de plaats in. Met een steeds toenemende snel heid, die in Juli en Augustus (en als het kan liefst eerder en later ook nog), een climax beleeft. Al zal het dan wel nooit meer zover komen, dat de klanten in de rij stonden voor ijs. zoals in '47, de direc trice hoopt toch maar van harte op een hittegolf van Mei tot September. Voor ons kan het iets minder, maar het mag warm worden - tot Kerstmis. J. F. XOOOOOOOOOQOCOOOOQCOOOCy)OOOOOOOOOOOOOOOCOQOOOOOOOOOOOOO p Heden, Dinsdagavond, worden om acht uur de groepen 1, 2, 3, 4 en 5 in de 8 voormalige Centrale Keuken verwacht 8 voor de optochtrepetitie. Om negen uur, eveneens hedenavond, worden de groe- 5 pen 6, 7,8 en 9 geïnstrueerd in hetzelfde 8 gebouw. oooooooooooooooooooooaxoooooooooooooccocooooooooooocooc OOK DE ORANJEVERENIGING „IJmuiden-Oost" heeft thans het programma van de feestelijkheden op Donderdag 28 en Zaterdag 30 April ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Koningin Juliana gereed. De R.K. Operetteclub „Vrij en Blij" zal op Donderdag en Zaterdag voor de'leerlingen van de scholen in IJmuiden Oost en de kinderen van leden van de vereniging enige voorstellingen in het Patro naatsgebouw .verzorgen en de Nationale Filmdienst te Den Haag zal voor de jeugd films draaien in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Met een aubade, een ballonwedstrijd, massazang en tot besluit van Koninginnedag een feestavond voor de leden in het Patronaatsgebouw, waarop „De Hooger Geest Ghesellen" zullen op treden, is IJmuiden-Oost als een van de zes feestvierende delen van de gemeente Velsen een waardig programma rijk. Op Donderdag 28 April geeft de R.K. Operetteclub „Vrij en Blij" in het Patro naatsgebouw aan de Willemsbeek weg drie voorstellingen' van „Hans en Grietje" en „IJswals". Deze toneelvoorstellingen be ginnen om 2 uur, kwart voor vier en kwart over vijf en zullen worden bezocht door de leerlineen van verschillende scholen. Op Koninginnedag Zaterdag 30 April is er eerst een muzikale rondgang van de in nieuwe uniformen gestoken „IJmui- der Harmonie". Men vertrekt van de Abelenstraat en marcheert naar het Plein 1945, waar een kort openingswoord zal worden gesproken. Onder leiding van de heer H. C. van Kuijeren volgt een aubade met medewerking van de IJmuider Har monie. De zang wordt uitgevoerd door de leerlingen van de vijfde en zesde klasse van alle in IJmuiden-Oost gelegen scho len voor L.O. en leerlingen van de V.G.L.O. scholen. Om kwart voor negen begint in het Pa tronaatsgebouw voor de leerlingen van scholen de eerste voorstelling van „Marjo- lijntje in sprookjesland" door de R.K. Operetteclub „Vrij en Blij". Een tweede uitvoering volgt om 11 uur in hetzelfde gebouw. Andere leerlingen van deze scholen zijn 's morgens in het Ned. Herv. Jeugdgebouw om een filmprogramma van de Nationale Filmdienst in Den Haag bij te wonen. Deze voorstellingen, waarop ondermeer als Maandag zijn voor de papierfabriek Van Gelder Zonen twee Nederlandse motor schepen, de „Leonard" en „Eemsborg" aangekomen, beiden van Gothenburg met elk een lading van 660 ton houtstof. In de hoofdklasse Centrum van de korf balcompetitie won SMS met 61 van SSS: DKOD zegevierde over DVS met 20. De uitslagen waren in de eerste klasse: CSCA- Wordt Kwiek 2 35; in de tweede klasse: Odi 2-Meervogels 2 23; Osdo-Oramje Nassau 3 13; Oranje Nassau 4-VZOü 121 en in de derde klasse: Sandow 2- Meervogels 3 50; Vlug en Vaardig-Beo 7—1; Wordt Kwiek 3-DOS 4—1. Kennemerland DKV uit IJmuiden-Oost slaagde er in Rapid een gelijk spel af te dwingen. Door deze uitslag en de duidelijke zege van ..Hercules" op SDO 2 zijn de Beverwijkers weer een stap dichter bij het kampioen schap gekomen. De uitslagen waren: DKV- Rapid 11 en Hercules-SDO 2 131. hoofdfilm „Dik Trom en zijn dorpsgeno ten" wordt gedraaid, beginnen om kwart voor negen en 11 uur. Ballonoptocht De ballonoptocht begint om 3 uur, wan neer de kinderen worden ontvangen op de speelplaats van de R.K. Jongensschool aan de Zeeweg. Om kwart over drie gaat het in optocht naar het Tiberiusplein, waar in groepen en onder geleide de ballonnen in ontvangst worden genomen. Vervolgens gaat men met de „IJmuider Harmonie" voorop in de richting van het Gem. Sport park langs de volgende route: Wilgen- straat, Leeuweriklaan, Lijsterlaan, Zeeweg, Velserduinweg. Rijnstraat, Spaarnestraat, Lange Nieuwstraat (ventweg), Zeeweg, Groeneweg, Gem. Sportpark. Na massazang dirigent de heer H. C. van Kuijeren met medewerking van de IJmuider Harmonie, gaan de kinderen groep voor groep van de tribune naar de grasmat. Wanneer allen gereed staan, wordt een sein gegeven, waarop de ballon nen tegelijk worden losgelaten. Feestavond De ouderen komen 's avonds bijeen in het Patronaatsgebouw, waar de amateur toneelvereniging „De Hooger Geest Ghesel len" het blijspel „Mijn vriend Leonard" zal opvoeren. Deze feestavond is alleen toegankelijk voor leden van de Oranje vereniging „IJmuiden-Oost". ADVERTENTIE naar Kennemerlaan 6062 Leverancier voor alle ziekenfondsen Maandag 18 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Pietro Bibolini van Petel, Thisbe van Caen, Alcetas van Kopenhagen, Spaarnestroom van Grangemouth, Rönmaru van Vesteras, Jonan van Norrköping, City of Gent van Fowey, Jelö van Halden, Sig- vard van Stockholm, Ragni van Helsing- borg, Dione van Caen. Croonenburgh van Bilbao, Rönskar van Norrköping, Ransater van Kalstad, Beninkust van Üala, Alma van Gothenburg, Bittern van Liverpool. Vertrokken zijn: Jonan naar Southend, Marianne naar Parüs, Christina naar Ham burg, Wittekind naar Gothenburg. Het is een spannende finale geworden tussen de II. Hart school en de Chr. Natio nale school in 't Beverwijkse Paas-school- voetbaltournooi. Eerstgenoemde school won met 21 en kreeg dus na afloop de wisselbeker. In de eerste helft van de wedstrijd, die in het Gem. Sportpark is gespeeld, nam de H. Hart school al gauw de leiding, om deze voorsprong na rust via een vrije trap te vergroten. Met deze 20 voorsprong waren de jongens echter nog lang niet veilig, want de knapen van de Christelijke school voch ten als ware leeuwen. Uit één der vele corners wisten zij hun achterstand tot 21 te verkleinen maar hier bleef het dan ook bij en toen scheidsrechter Max Lind ner het einde aankondigde, sprongen de spelertjes meters hoog van vreugde. De heer J. A. ten Napel heeft na afloop de beker overhandigd, hierbij woorden van dank sprekend tot allen die hebben meegewerkt aan het slagen van dit tour- nooi. Speciaal is de commissie dank ver schuldigd aan de clubs „de Kennemers", „Beverwijk" en „DEM", die hun velden ter beschikking stelden. In de verliezersronde ontmoetten elkaar de Ireneschool en de St. Joseph school uit Velsen-Noord, welke laatste deze ontmoe ting met 50 won. „Ou der doms problemen" Voor de Nederlands Christen Vrouwen bond heeft de heer J. A. Bredschneider uit Diemen Maandagavond gesproken over „Ouderdomsproblemen". Spreker schetste hierbij het geluk van de mens op de oude dag als afhankelijk van de jaren voor het bereiken van de 65ste leeftijd. Hiertoe be handelde hij enkele stadia van het leven, alsmede enige eigenschappen hiervan. Na de 65-jarige leeftijd is de ontplooiing ten einde en hierna treedt het z.g. tijdperk van de wijsheid aan. In deze periode gaat het lichaam slijten, terwijl tevens de een zaamheid zich doet gevoelen. De verhou ding welke bepaald wordt door deze slij tage, het eenzaam worden in de eigen per soonlijkheid, is bepalend voor de ouder dom. De heer Bredschneider behandelde hierna nog het ouderdomsprobleem vanuit een sociaal oogpunt bekeken. De presidente van de Vrouwenbond, mevr. Fröhlich-Hoenderdos deelde mede, dat de dames op 25 Mei een excursie naar een melkfabriek in Leeuwarden zullen gaan maken en dat de landdag op 7 Juni is vastgesteld. MARKTBERICHTEN Beverwijk, 18 April Spinazie glas 49-72, spinazie natuur 68-73, witlof 22-39. rabarber glas 34-32, rabarber natuur 34-43, spruiten 28-43, prei 21-43, ra dijs 12-14. Sinds gisteravond bezit Velsen een op leidingsinstituut voor anaiysten, dat onder de naam „Velser Anaiysten School" in de avonduren in de Rijks HB.S. een opleiding geeft aan hen die deel wensen te nemen aan de examens „algemene ontwikkeling" en „leerling analyst chemische richting". Beide examens worden door de Kon. Ned. Chem. Ver. afgenomen. Het schoolbestuur wordt gevormd door dr. C. van den Pol, directeur der Rijks- HBS, voorzitter, en de heer I. Th. Schona- gen, directeur van de Leidse Anaiysten School, secretaris. Directeur van deze nieuwe V.A.S. is ir. C. M. I. J. Terhell, scheik. ing., die gisteravond voor de repe titieklas staande, zijn mening gaf over de aan te schaffen boeken. Het ligt in de be doeling om tot September twee avonden per week (Dinsdag en Donderdag van 7.15 tot 10.15 uur) les te geven, de ene helft van de avond zal scheikunde door dr. Van den Pol en de andere helft natuurkunde door ir. Terhell worden onderwezen. Na 1 Sep tember wordt er een derde avond aan toe gevoegd, die als practicum-avond zal wor den gebruikt. De nieuwe directeur verzocht de leerlingen met de nodige ambitie en doorzetting te werken. In samenwerking met de Leidse Anaiys ten School is er een lesprogramma opge- sted, dat door beide scholen wordt gevogd: 1. Algemene ontwikkeling (Engels, reke nen, Nederlands, algebra en meetkunde) vereiste vooropleiding L.O. 2. Wiskunde (voor hen, die een Mulo-A diploma bezitten en in September a.s. de analysten-opleiding gaan volgen) de duur van deze opleiding vanaf 1 Sept. is IV2 jaar. 3. Opleiding leerling-anayst chemische richting, vereiste vooropleiding Mulo-B of HBS, duur »/i jaar. 4. Speciale opleiding voor bij het ana- lysten-examen afgewezen candidaten. Met de chefs van de bedrijfs-opleidingen tot analyst van de Hoogovens en Mekog Voor de jaarlijkse contactavond van de Beverwijkse scheidsrechters met hun Haarlemse collega's, die Maandag in zaal Langendijk werd gehouden bestond grote belangstelling. Met een extra-bus waren de Haarlemse wedstrijdfluiters, vergezeld van hun da mes naar de aardbeienstad getogen, jam mer genoeg met een uur vertraging door het lange wachten bij de Velserpont. Met een luid gejuich werden de bezoekers om negen uur verwelkomd. De heer J. van Zutphen sprak het ope ningswoord, waarna de avond werd door gebracht met sjoelen, kienen en klaver jassen. Door enige Beverwijkse midden standers waren verschillende prijzen be schikbaar gesteld. wordt voortdurend nauw contact gehou den, doch de V.A.S. is een zelfstandig insti tuut, dat geen commerciële doelstelling heeft. Ernstig ongeluk aan Moensplein In het turnlokaal aan het Moensplein is het meisje S. na het beëindigen van een turnles, weer het lokaal ingegaan en zon der toezicht in de ringen gaan hangen. Zij is daarbij uit de toestellen gevallen zonder dat iemand het merkte en men vond haar later bewusteloos op de grond. Het bleek, dat zij een zware hersenschud- iing had opgelopen en bloeduitstortingen in hals en rug had. In zorgwekkende toestand is zij naar haar huis gebracht. Alioth, 17 te Santos. Agamemnon, is te Philadelphia. Aioaoi, pass. la Ouessant n. xtio de Janeiro. A.pneiat, ia te K10 de Janeiro. Annenkerk, 18 te Colombo. Aardijk, pass. 17 Vlissingen n. New Orleans. AiD.asserayk, la te Gaiveston. Arendsdijk, la te New koik. Aagtekeik, 18 te Poit Said. Aihena, 18 120 m. NW. Kp. Blanco. Alwaki, pass. 18 Paima Kanarische ell. n. R'dam Amstelstad, 18 te Liverpool. Argos, pass. 18 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Anadne, 17 v. Genua n. Oran. Bonaire, 16 1400 m. ZW. Fayal. Beninkust, 18 te Amsterdam verwacht. Bawean, 17 v. Vancouver n. Hongkong. •Bantam, 18 v. Cebu n. Tj. Priok. Billiton. 18 te Cochm. Boschfontein, 18 240 m. W. Monrovia. Castor 1KNSM), 16 v. Oslo te Amsterdam. Cottica, 17 760 m. W.ZW. Madeira. Caitex Nederland, 19 te Malmö. Caltex Pernis, pass. 18 Gibraltar n. Sldon. Congostroom, pass. 18 Finisterre n. Dakar. Duivendijk, 16 te Los Angeles. Dorestad, 23 Emmastad verwacht. Eemland. 17 v. Bahia n. Las Palmas. Friesland (SSM), 18 v. Huelva n. Rotterdam. Groote Beer, 17 360 m. O. Kp. Race. Ganymedes, 18 v. La Guaira n. Brighton. Gulneekust, 18 140 m. Z. Kp. Blanco. Hestia, 17 te Amsterdam. Heelsum, 18 te Le Havre. Helena. 17 v. Port of Spain n. Morrisvilla. Hoogkerk. 17 v. Mombasa n. Aden. Hilversum, 18 te Stockholm. Ivoorkust, 17 te Amsterdam. Ilos, 17 v. Haifa n. Famagusta. Japara (KRL), 17 v. Rotterdam n. Bremen. Jupiter, pass 16 Vlissingen n. Antw. Java, 18 te Charleston. Joh. v. Oldenbamevelt, 18 270 m. ZO Cairns. Kieldrecht, 19 Rangoon verwacht. Karimata, 17 v. Amsterdam n. Port Said. Katelysia, pass. 18 St. Maria n. Rotterdam. Korovina, 18 v. Geelong n. Miri. Kota Agoeng. pass. 18 Sabang n. Colombo. Loosdrecht, 18 v. Marseille n. Genua. Lissekerk, pass. 18 Perim n. Hamburg. Linge, pass. 18 Las Palmas n. Dakar. Molenkerk, 17 v. Djibouti n. Penang. Mijdrecht, 17 v. New York n. Aruba. Merwede. verm. 19 v. Houston n. Brownsville. Mapia. 18 te Djibouti. Modjokerto, 19 Aden vrewacht. Maas, 17 te Izmir. Malea. 18 v. Bombay n. Abadan. Maasland. 19 voor IJmuiden verw. n. A'dam- Markelo. 16 te Belfast. Marpessa, 19 te Miri. Mataram. 19 te Penang Maureen, pass. 18 Ouessant n. Kaapstad. C Prijzen van Maandag: Heilbot 2,90-2,10, gr. tong 2,28-2,14, gr.m. tong 2.22-1,92, kl.m. tong 2,60-2,30, kl. tong 1 3,15-2,74 kl. tong II 2,88-2,44, tarbot I 2,60-3,10 per 1 kg. Tarbot II 132, tongschar 73, schartong 45-30, gr. schol 30-22. gr.m. schol 28-27. kl.m. schol 63-35, kl. schol I 60-36, kl. schol II 38-11, schar 21-8, bot 16-11, v. haring 12.50-10, makreel 25-14, gr. schelvis 32-27, gr.m. schelvis 41-30, kl.m. schelvis 36-28. kl. schelvis I 35-27, kl. schel vis II 30-23, wijting 23-10, gul 37-28, midd. gul 37-28. kl. gul 29-16, ham 106-94, kl.m. hake 110. kl. hake II 34-18, kl. wolf 41-40, poontjes 22-13, kl. koolvis zw. 20-12, kl. koolvis wit 35-27 per 50 kg. Gr. kabel jauw 172-68. gr. koolvis zw. 51-41, gr. kool vis wit 82-70, gr. leng 76-60, gr. wolf 72-70. Aanvoer van Maandag: 870 kisten tong en tarbot, 13 kisten heilbot, 7 tongschar en schartong, 765 schol, 155 schar, 40 bot, 1530 haring. 1745 makreel, 600 schelvis, 545 wij ting, 240 kabeljauw en gul, 30 leng, 5 ham, 5 hake, 15 wolf, 35 poon, 629 koolvis, 40 di versen, totaal 7260 kisten. Besommingen van Maandag: Tzonne f 23.390, Haarlem f 29.000. Postboy f 17.000, SCH 153 f 14.940, IJM 14 f 5470, IJM 75 f 3870, IJM 53 f 2000, R02 f 3750, KW74 f 6570, KW44 f 2240, KW51 f 4700, KW166 f 2020 KW 104 f 2250, KW 107 f 2640, KW 64 t 2310. KW 26 f 2430, KW 169 f 2270, KW126 f 2810, --W65 f 1525, KW155 f 1949. KW17 f 2720, KW108 f 2870, KW125 3010. KW57 f 1430, KW10 f 2730. KW16 f 3940 KW210 f 2180, KW133 f 3230, KW36 f 2770, KW 98 f 2450. KW27 f 2460, KW21 f 1860, KW 68 f 2910, KW34 f 2310, KW77 f 1850, KW 53 f 1630, IJM23 f 2490. IJM 11 f 2520, IJM 31 f 3000. IJM22 f 2740. R029 f 1660, AM 26 f 3750, AM18 f 2410, AM16 f 2410, AM17 f 2630. WR67 f 2860, WR7 f 3540, WR34 f 3630 WR33 f 2470. ADVERTENTIE Premier Tsjoe En Lai, geflankeerd door zijn lijfwacht, op het vliegveld van Singapore waar zijn vliegtuig op weg naar Bandoeng wegens het slechte weer gedwongen was een tussenlanding te maken. Nieuw Amsterdam, 18 te Malaga. Noordam, 18 410 m. W. ten Z. Lands End. Oranjefontein, 18 te Port Elizabeth. Ovenjsel, 17 te Newcastle News. Oo6tkerk, 19 te Hongkong. Oranje, pass. 18 Burlings n. Southampton. Plagiola, nacht 18-19 te Curacao. Prins Willem George Fred., 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Perna, 18 v. Malta n. Amsterdam. Pendrecht, 17 v. Philadelphia n. Trinidad. Papendrecht, 17 v. Port Said n. Algiers. Raki, 18 te Alexandrië. Rotti, 19 te Colombo. Samarinda, 14 te Durban. Sloterdijk, 17 v. New York n. Alexandrië. Stad Arnhem, 18 te Anwterpen. Stad Maastricht, 18 te Rotterdam. Sraat Bali, 17 840 m. ZW. Sabang. Salland. IS te Buenos Aires. Sommelsdtjk, 18 te Singapore. Stad Alkmaar, 18 te Zanzibar. Stad Schiedam, 19 te Narvik. Statue of Liberty, 17 v. Pt. Said n. Philadelph a Sumatra, 18 v. TJ. Priok n. Soerabaja. Tabinta, 17 te Port Soedan. Ternate, pass. 16 Sabang n. Aden. TJitjalengka, 17 te Montevideo. Tamo. 18 te Antwerpen. TJisadane, 15 v. Kobe n. Okinawa. Titus, pass. 18 Ouossant n. Amsterdam. Van Linschoten, 17 te Amsterdam. Waterman. 17 580 m. NW. Fayal. Willemstad, pass. 17 Kp. Finisterre n. Madeira. Waal, 17 te Amsterdam. Willem Ruys, pass. 18 Aden n. Colombo. Westertoren. 18 40 m. ZW. Ceylon. Wieldrecht, pass. 18 Perim n Fao. Willem Barendsz, 18 210 m. Z. ten W- Las Palmss Wonosobo, 19 te Singapore. KLEINE VAAR I Alcetas. 18 te Amsterdam. Aardenburgh. pass. 17 Vlissingen n. Stockholm. Adara, 17 v. Vlissingen n. Cardiff. Adm. Courbet, 17 v. Glasgow n. Genua. Adm. Nelson, 18 v. Karlstad. Agiena. pass. 17 Vlissingen n. Antw. All, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Amstelstroom, 18 v. Bristol te Amsterdam. Anja, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Appingedam, 18 te Hamburg. Arak. pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Astra, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Auriga. 18 te Kingslynn. Adm. De Ruyter, 18 v. Preston te Belfast. Amlog, pass. 18 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Arbon, 17 te Belem. Amoudspolder, 18 te Lissabon verw. Ary Seheffer, verm. 17 v. Liverpool te Portland Atlantis, verm. 18 v. Rotterdam n. Stockholm- Barracuda, 18 v. Rotterdam te Oslo verw. Batavier I, pass. 17 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Beekbergen, 17 v. Requejada n. Terneuzen. Bernisse, verm. 18 v. Spezia n. Civ. Vecchla. Bestevaer, 18 v. Le Havre n. Boulogne. Bee Helle, verm. 19 v. Rotterdam n. Londen. Barcarola, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Bill S, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Corrie b, 18 op de Theems. Claes Compaen. 17 v. Zwijndrecht te Vlaardlngea Cornelia b I, 17 te Londen. Draco. 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Duiveland. 17 v. Rotterdam n. Londen. Deo Duce. pass. 17 Kiel n. Kopenhagen. Dollard, 19 te Trelleborg verw. Driebergen, 17 v. Antwerpen te Ellesmereport- Eljo. 17 v. Dublin n. Cork. Eemstroom, pass. 17 Vlissingen n. Duinkerken. Encarnacion verm. 18 v. Rotterdam n. Londen. Eibergen, 17 v. Bilbao n. Rotterdam. El sen burgh, 18 te Duinkerken. Goote, verm. 18 v. Genua n. San Feliu. Grebbestroom. 17 v. Hull te Amsterdam. Gruno, 17 v. Vlissingen n. Sharpness. Harm. pass. 17 Vlissingen n. Cardiff. Harold. 18 te Antwerpen. Haskerland, 17 v. Harlingen te Goole. Hartel, verm. 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Ingeborg, 17 bij Laeso n. Westman eil. Julia Mary, 17 te Amsterdam. Jongkind, verm. 19 v. Rouaan n. Casablanca. Leendert b, 17 v Stockholm n. Rotterdam. Midas. 17 v. Odense n. Amsterdam. Matthew, 17 25 m. W Hanstholm. Meres N. 17 210 m. ZW. Teneriffe. Merwehaven, verm. 18 v. Rouaan n Casablanca Marcella, verm. 18 v. Bergen n. Stettin. Mynells, verm. 18 v. Stettin n. West Hartlepool Nassauhaven, .18 v. Aarhus te Rotterdam verw. Nettie, 18 v. Cardiff te Dieppe. Nieuwehaven, 18 v. Rotterdam te Malmö. Oosterburgh, 17 v. Koping te Oskarshamn. Oranjepolder, 17 v. Burriana te Gandia. Poortvliet, 19 op de Theems verw. n. Lor.den. Rijnhaven. 17 Finisterre gepass n. Dublin. Sambre, 17 v. Rouen n. Rotterdam. Silvaplana, pass. 17 Brunsbüttel n. Rotterdam. Swallow, pass. 18 Holtenau-n. Plymouth. Tilly. 16 te Goole. Taormina, 18 v. Fur te Colchester. Trito, 17 v. Dublin n. Amsterdam. Walenburgh, 17 v. Le Havre n. Bordeaux. Zwaantiena. 17 v. Rotterdam te Gothenburg. SI.EEPVA ART Blankenburg. 16 v. Boulogne te Maasslui» Cysloop, 18 te IJmuiden verw. Goeree. 17 170 m. O.fc.Z. Malta met 2 öakken. Hunvber, 17 v. Billiton. Loire, 16 v. Maassluis n. Dohah met pontop Noordzee, 18 60 m NO. Algiers met zuiger. Oceaan, pass. 15 Wight n. Perzische Golf m»« ponton. Oostzee, 16 90 m. W.t.Z. Ouessant n. Dohah. Poolzee. pass. 17 Kp. St. Vincent n. Lissabo.. met baggermolen en bak Rode Zee. 16 170 m. O-t.Z. Timor met kruisw Thames. 17 dwars Vigo n. Bizerta. Witte Zee. 16 t.h.v. Kp. Varella n. Hongkong met twee stoomschepen. Zwarte Zee, 18 v. Fayal n. Maassluis.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7