Italiaan Pugi eerste in uiterst saaie derde étappe van 304 kilometer De blauwe Gomboom Dames van Concordia en heren van Rapiditas wonnen Zondag Het Ierse voetbalelftal brengt sterke achterhoede in het veld ..Clowntje Rick Mac Kinley vanavond favoriet in Hilversum BMHC verloor laatste wedstrijd van Laren DE HANDBALCOMPETITIE Sport in 't kort DE RONDE VAN NEDERLAND Haarlemse baskethallteams tegen Rotterdam Korfbalteam Noo^hollanJ samengesteld Harends brak kuitbeen tijdens PSV-Haarlem Abe Lenstra volgend jaar naar Enschedé ZIAN eerste in de HVGB-driekamp Geen beslissing over sponsrubber bat Beslissingswedstrijd tussen IHJ en Antilopen De hockeycompetitie Voor de kinderen Waterpolowedstrijd duurde bijna veertig minuten EDO tegen Heerenveen H FC tegen UW FEUILLETON Door Dorothy Quentin DINSDAG 26 APRIL 1955 De dames van Concordia en de heren van Rapiditas hebben deze Zondag bij de dis- trictsklassers in de handbalcompetitie voor de overwinningen moeten zorgen. En dat deden ze op wel geheel verschillende wijze. Concordia, dat i Amersfoort tegen de ge lijknamige club speelde, vonden daar een sterke ploeg tegenover zich, terwjjl de Haarlemsen zelf nog niet goed op dreef konden komen. Veel werk is er toen door de achterhoede en doelvrouwe Van der Zee verzet, zodat de stand nog geljjk kon wor den gehouden (22). Na rust was de rood-witte ploeg werke lijk als herboren. De aanval liep als ge smeerd. Zuiver werden de aanvallen opge bouwd en afgewerkt en was niet de Amers- foortse doelverdedigster in zo'n goede vorm geweest, de score zou wellicht de tien ge haald hebben. Thans bleef het bij een ver diende vijftwee Haarlemse zege. Mede door het verlies van HHC op Niloc zijn de Concordia-dames nu twee plaatsen op de ranglijst opgeschoven, zodat de vier de plaats wordt ingenomen. (9 uit 9). In de kop is hier door de overwinning van Zee burg op Amstel de spanning aanmerkelijk gestegen: Amstel 16 uit 10, Zeeburg 14 uit 8 en Niloc 14 uit 10. Goede combinaties De Rapiditas-heren speelden in hun wed strijd tegen HHC in het begin een goede partij. De voorhoede, waarin Bulters de plaats had ingenomen van Philippo, com bineerde goed en de achterhoede kon de HHC-offensieven wel baas. Zodoende werd een 63 ruststand bereikt met het pers pectief op een overwinning. En die is dan ook uiteindelijk bereikt, maar niet dan na een zeer sobere twee helft, waarin de voor hoede der zwartbroeken de cadans lange tijd volkomen verloor en de achterhoede al leen stand kon houden dankzij het peuteri ge aanvalsspel van de HHC-voorhoede, die uit louter individualisten scheen te bestaan. Ondanks dat kwam HHC kort voor het einde gelijk (9—9) en alleen aan het voor treffelijke schot van Bulters was het te danken, dat de punten in Haarlem konden worden gehouden. Intussen is in de eerste klas heren de kampioen bekend geworden. En wel Blauw Wit uit Amsterdam, dat 's morgens van BHC de volle winst meenam (112); ter wijl Concordia werd verslagen met 7—11. De nederlaag van Concordia was wel ver diend. De fout kan men zoeken in het niet gebruik maken van de steun van de achter hoede bij het aanvalsspel in de tweede helft met windvoordeel. Rest ons te vermelden, dat de Haarlemse achterhoede niet de hoogte bereikte van die van vorige week, waardoor Van Arum in het doel wel een zeer ondankbare taak kreeg. Aansluiting verloren In 2B (dames) kunnen we zeggen, dat Foresters de aansluiting met koploper DSG nu wel definitief verloren heeft. De Heiloo- se meisjes verloren van de Amsterdamsen met 3—7, na met rust met 31 te hebben voorgestaan. Een zeer grote fout beging de thuisclub door met wind tegen met de ge hele ploeg ten aanval te trekken. DSG maakte daar handig gebruik van door zo af en toe bliksemsne uit te breken. DSG heeft nu een fraaie positie met 20 uit 10, waarna Foresters komt met 15 uit 11. Het Velsense IJmond moest het hoofd buigen voor Lijnden en verloor met 63. De IJmond-heren waren er al niet beter aan toe, want zij verloren de punten aan Vriendschap (8—3). In deze klasse moet ünitas nog maar een wedstrijd winnen om zich kampioen te kunnen noemen. ENGELSE HOCKEYERS VERSLOEGEN SCHOTLAND. Het Engelse hockey-elftal (heren) heeft de ploeg van Schotland met 5—3 verslagen (rust 2—1). Hierdoor werd Engeland officieus kampioen van de serie wedstrijden tussen Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland. SCHOTSE CUP-FINAL ONBESLIST. De finalewedstrijd om de Schotse voetbal beker tussen Celtic en Clyde is onbeslist geëindigd: een—een. De wedstrijd zal Woensdgavond worden overgespeeld. OOSTENRIJK—HONGARIJE. De voet- balwedsrtijd tussen Oostenrijk en Hongarije, die in Wenen werd gespeeld, is in een gelijk spel geëindigd: twee—twee. Met de rust was deze score reeds bereikt. Tot besluit van de basketballcompetitie zijn in Haarlem voor deze week niet min der dan vier competitie-nrogramma's vast gesteld, namelijk op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Tot slot zal op Za terdag 30 April in het Krelaeehuis aan de Leidsevaart nog de stedenontmoeting Haar lemRotterdam (iunioren jongens, dames en heren) plaatsvinden. De Haarlemse teams zijn als volgt samen gesteld: Dames: J. Koblens (aanv.); O. de .Tong, F. van Veen (allen White Stars): C. Kors, T. Snel. N. Steenkist, J. Huiden (allen HOC), T. van Deursen en M. Schrama (bei den Antilopen). Heren: J. Mansve1 der (aanv.): M. Din- kelberg, F. Hooyveld (allen Tyohoons), J. MeenhorsL M. .Tole (beiden B'ack Pirates). M. en P. Molenkamp (bmd«n White Stars). S. Lo a Njóe, L. de Sanders, H. Resida (a'len IHJ). Het programma voor 30 Aoril a.s. luidt: 19 uur: Junioren Jongens HaarlemRot terdam: 20 uur: dames FaariemRotter dam; 21.15 uur: heren HaarlemRotter dam. Het NooTlhn)1*nH,« Korfbalteam voor de wedstrijd Noord-Zuid. die on 8 Mei in Rot terdam wordt gespeeld, is als volgt samen gesteld: Aanval: mev-, D *Vou(Mr»Schenk (BIpuw Wit), mei. R. Fmltferwar (Olymoia). R. Munnikes (Luto). Th. Woudstra (Blauw Wit). Midden: mei T Heesoeimk 'West^kwar- tier). mevr. A. Korier—Van Es (Wester kwartier). N. Janssens (Westerkwartier), C. van Lunteren (Rohda). Verdediging: mei. M. Tit (Allen Weer baar), mevr. C. He'derVüetman 'Blauw Wit), C. de Voos (Westerkwartier), H. Hel der (Blauw Wit). Reserves: mei. M. Weel (Swift), Mej. J. Ree (Blauw Wit), F. Veenhoven (Swift), N. Schenk (Blauw Wit). De kleine, diep over zijn stuur gebogen wiel renner in de groene trui, die gisteren mid denin het fraaie militaire kamp in Nunspeet ten aanschouwe van duizenden militairen het eerst de witte finish achter zich liet,was de Italiaan Pugi. De winnaar van een der saaiste étappes van al le tot nu ge houden Ronden van Nederland. Dat verivijt be hoeft overigens Pugi zich niet aan te trekken, want hij en ziin negen collega's, die aan 't ein- 3e ETAPPE 304 KM - MAANOAG «?5 APRIL Rèvifartlering (D Legerplaat* waar sprints gereden women de van de Afsluitdijk geen genoegen meer stemming. Zelfs Wim van Est keek vrolijk namen met een langer verblijf in het free- alsof hij gewonnen had. Hoewel zijn broer wielende peloton, hebben tenminste nog Klaas vandaag na een valpartij opgaf. voor enige kleur gezorgd. Pugi was met twee landgenoten, Sechzzi en De Vecehi, weggesprongen van de hoofdmacht en be halve de Engelsman Hoar bestond de groen Evenals de Zwitser Schaer. De uitslag van de derde étappe van 304 km luidde: 1. Pugi (Italië) 7 uur 49 min. 17 sec.; 2. Sechzzi (Italië) z. t.; 3. Roks (Ne- vluchtelingen verder uit de Nederlanders derland D> z. t.; 4 Van Oerii (Nederland B> m «a mr a -m C Amin V a/1 a »-l n ts P) -r C A rlna Roks, Van Fst, Adri Voorting, Konings, Hofland en De Waal. De hoofdmacht ver roerde gedurende 275 km van de 304 km, die deze grote étappe telde, geen vin. Enkele uren te laat gingen de sterke renners zich roeren en al knabbelde men toen we' wat van de achterstand weg, Roks en de zijnen arriveerden toch ruim zes mi nuten eerder in Nun snoet dan het peloton, dat enigszins verbrokkeld aankwam. En aangezien Sioerd de Vries zich steeds bij Wagtmans, Schulte en Van Est had opge houden, raakte De Vries zijn oranje-trui deze dag kwijt aan Roks. de enive van het tiental vluchtelingen, d:e redelijk in de totaa!-ran»schikking stond. Het tiental actieve renners is in feite slechts éénmaal bedreigd in zijn lanao corona van Friesland naar het hart van de Veluwe. Dat was tiidens de ravitaillering in de stra'en van Me'ppel. Warimans kwam toen los uit de grote groeo.Verlangend naar bekwame helpers keek hij achterom, maar hii kon slechts Faanhof en Suikerbuvk ont dekken. die zich haastig bij hem voegden, maar we^^erden ook maar ee« mete- kop te doen. Faanhof. knecht van Gerrit Voor ting, was met Wagtmans meegestuurd om "'e lastige B-ednnaar terug te ha'en. En Schulte had ac«istent Sinkèrbuvk naa- voren gezonden. Zo liet Wagtmans zich snel temmen. To^n de vluchtelingen eindelijk, na bij na acht uren gereden te hebben, de kamo- ;n«ang inreden in Nunsoeet, «'as Roks der de in de groep. Fn bii de finish was die volgorde ongewijzigd. Roks meende» stellis dat hii tweede was. maar kamr>rc»hter Van Steenbergen maakte hem dui^'nk dat hii op de streep gekloot was door Seshezzi. De oranje trui was echter voor hem en daar om was het begonnen geweest. Het meest verbazingwekkende van de slot-kilometers was echter dat Pusi won On niet meer dan 12 km van Nunsoeet h°d hij een lekke b»«d gekregen Hc» «t»rk 140 Ttaliaan reed. blijkt wel uit bet fe<t dat hij oo zo korie termijn n'et a^e^n weer aan sluiting kreeg, maar nog reserves genoeg had om te winnen. Tn het peloton deed Schulte hetzelfde. Zes mmuten later. En in het re«nercVwar- tier heerste daarna een jongensachtige De Haarlem-speler Barends is tijdens een schermutseling in de wedstrijd PSV-Haar lem zo ongelukkig gevallen dat hij zijn kuit been brak. Aanvankelijk leek zijn blessure niet zo ernstig. Maar dokter Hijmans, die de wedstrijd bijwoonde, achtte het beter dat Barends naar een ziekenhuis zou gaan in Eindhoven Daar bleek na het nemen van een röntgenfoto dat het kuitbeen was ge broken. De halfspeler van Haarlem is daar op per ziekenauto naar zijn huis in Amster dam vervoerd. Barends zal zeker drie tof vier weken niet voor zijn vereniging kun nen uitkomen. Laan. die eveneens moest uitvallen in de wedstrijd van Zondag, liep eveneens een blessure op. Gelukkig minder ernstig van aard. Maar hij zal zeker twee weken niet i kunnen spelen. z. t.; 5. Konings (Nederland C) z. t.; 6. Adrie Voorting (Nederland A) z. t.: 7. Vecchi (Ita lië) z. t.; 8. Hoar (Engeland) z. t.; 9. Hof land (Nederland C) 7.54.37; 10. Schulte (Ne derland B) 7.55.38. Het algemeen miltair klassement na aan komst te Nunspeet luidde: 1. Adrie Voor ting (Nederland At 22 punten; 2. Pugi (Ita lië) 15 punten; 3. Wagtmans (Nederland C) 13 punten; 4. Van Oers (Nederland B) 13 punten; 5. Donike (Duitsland) 6 punten. Na de derde étappe luidde het algemeen ploegenklassement: 1. Nederland B (Schul te) 49.58.18; 2. Nederland C (Wagtmans) 49.59.17; 3. Italië (Masocco) 50.03.38; 4. Ne derland D (G. Voorting) 50.03.43 5. Neder land A (W. van Est) 50.04.48. Na de derde étappe luidt het algemeen klassement: 1. Roks (Nederland D) 16.36.55: 2. Wagtmans (Nederland C> 16.41.39; 3. Schulte (Nederland B) 16.41.50; 4. Haan (Nederland B) 16.41.50: 5. Plantaz (Neder land B) 16.41.50: 6. Pugi (Italië) 16.42.21; 7. Van Breenen (Nederland C) 16.42.40; 8. De Groot (Nederland C) 16.42.50; 9. Gerrit Voorting (Nederland D) 16.43.06. Naar wij vernemen gaat Abe Lenstra bin nenkort Heerenveen verlaten en zich vestigen in Enschede, waar hij is benoemd tot beheer der van een sportzaak. Hij blijft dit seizoen nog voor Heerenveen spelen, maar zal het volgend jaar vrij zeker voor Enschedé uitko men. Het Ierse voetbalelftal, dat Zondag 1 Mei in Dublin tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: O'Neill: achter: Donovan en Law- lcr: midden: Farrell (aanv.), Martin en O'Farrell; voor: Gavin, Ambrose, Fitzge rald, Fitzsimmons en Eglington. Vergeleken bij de ploeg, die in Novem ber van Noorwegen heeft gewonnen, zijn vier wijzigingen aangebrachi.maar de enige nieuwe speler is de mid-voor Fitzgerald, ue voorhoede is op drie plaatsen gewijzigd: behalve Fitzgerald ontbraken ook Gavin en Fitzsimmons in het elftal tegen Noor wegen. De andere verandering betreft de linkshalfplaats, waarvoor O'Farrell is ge kozen. De Ierse keuzecommissie had voor dit seizoen slechts één landenwedstrijd, die tegen Noorwegen, als vergelijkingsmate riaal, en evenals in het verleden zo vaak het geval is geweest, heeft ze ook ditmaal ruim geput uit Ierse spelers die voor En gelse league clubs uitkomen. Productief Alleen Ambrose en Fitzgerald behoren tot de Ierse league. Fitzgerald is leider van de aanval van Waterford, een zeer produc tieve voorhoede. Het binnentrio heeft in dit seizoen tot nu toe samen 84 goals ge scoord. Toch maakt de aanvalslinie van Ierland als geheel geen erg sterke indruk. Maar de verdediging is zeer zeker van internationale klasse. Everton leverde vier spelers voor de De ongekroonde koning van de Neder landse dravers, MacKinley, verschijnt van avond in het Hilversumse Sportpark op nieuw aan de start in de ruim 2300 m lange Engeland-prijs. De generale repetitie van vorige week, die smetteloos verliep, zal hem nog dichter bii zijn grootste vorm hebben gebracht, zodat hij over deze lan gere afstand helemaal niet te kloppen zal zijn, ondanks het feit dat de hengst met 60 meter handicap moet starten. Zijn groot ste concurrent is stal Wagenaar met Nar- ciso van Zora en Plavsier. N&rciso van Zora had afgelonen Zondag te Alkmaar reeds gemakkelijk gewonnen, indien één foutje aan de start hem niet noodlottig was geworden. Op de derde plaats wordt ver wacht Pelikaan S. Bij deze overwinning zal Geersen het niet laten, daar hij in de Duitsland-priis met de voortreffelijke Tira ook met eerste kansen staat. Hoewel met Terraise verre weg de jongste van het gezelschap, zullen de andere paarden slechts bij prote_ver rassing Norton zal zijn. den van afwezigheid zijn rentrée maakt. Ook met Proximity zal Geersen favoriet zijn in de serie-dra ver ij, die deze keer is gereserveerd voor de goede klasje. Hiertoe mag ook gerekend worden Otto H, die sinds die vorige herfst niet meer aan de start verscheen. In vorm is deze grote vos de taaiste tegenstander, gevolgd door Opveger. die evenals Nuni Brewer over deze korte afstand zeer snel zullen zijn. In de Luxemburg-prijs gaat na lang aar zelen de voorkeur uit naar Quitewell S. die voldoende moet hebben aan zijn 40 m voor sprong om de keuze Geersen uit River en Querida Donum van het lijf te houden. In dien Quibus zijn fouten niet maakt, zal hij in de eindstrijd eveneens een belangrijke rol kunnen spelen. In het openingsnummer, dat ditmaal door de aanwezigheid van epn aantal debutan ten beter is bezet, zal de 3-jarige Tender Erebus met dezelfde snelheid, die hii ree As als 2-jarige demonstreerde, gemakkelijk kunnen winnen. Tender is echter een moei lijk paard, zodat op deze voorspelling geen huizen zijn te bouwen, doch een troost is dat in deze nummers vrijwel alle paarden met hun verrichtingen nog in de kinder schoenen staan. De andere kanspaarden zijn Snellius en Sieger, Ierse ploeg: O'Neill. Donovan, Farrell en Eglington. Lawler is van Fulham, Martin van Aston Villa, Farrell van West Ham, Gavin van Tottenham Hotspur en Fitzsim mons van Middlesbrough. Verder komt Ambrose in de Ierse league uit voor Sham rock Rovers en, zoals gemeld, Fitzgerald voor Waterford. Door bij de waterpolowedstrijden een ach terstand in een voorsprong om te zetten, heeft ZIAN met 2.1 punt voorsprong op 't IJ de driekamp gewonnen, die Zondagmiddag in Stoop's bal door HVGB werd georgani seerd. In de eerste wedstrijd nam HVGB de lei ding in de puntentelling, gevolgd door ZIAN en 't IJ. Het was echter van korte duur. In de tweede wedstrijd nam 't IJ de kop, ZIAN handhaafde zich op de tweede plaats en HVGB werd derde. Hierna bleef 't IJ de leiding houden en HVGB werkte zich op de tweede plaats tot de laatste estafette. Toen kwamen de Hagenaars wederom naar voren, zodat na de zwemwedstrijden de stand vas: 1. 't IJ 1410.1 punten; 2. ZIAN 1456 punten: 3. HVGB 1463.2 punten. Bij de waterpolowedstrijden kwam 't IJ niet eenmaal als overwinnaar uit de strijd. HVGB lieD 44 punten in en ZIAN liet 48 punten aftrekken, waardoor ZIAN de drie kamp won met 1408 punten en daarmede voor een jaar in het bezit kwam '~o de wis selbeker; 't IJ werd tweede met 1410.1 punt en derde werd HVGB met 1419.2 punten. De voornaamste uitslagen van de zwem wedstrijden zijn: Dan s: 50 meter mvslag: 1. L. van Meijer, 't IJ, 38.4 sec.; 2. L. Biikerk. HVGB, 39 sec.; 3. J. v. d. Weijden. ZIAN, 39,9 sec. 50 meter schoolslag: 1. G. W. Kleen. 't IJ, 42,2 sec.; 2. M. Fnyk^chot, HVGB, 42,6 sec.; 3. M. Honhof, 't IJ. 43.9 sec. 50 meter vrije slag 1. W. Willems, 't IJ, 32,9 sec.; 2. A. Kobbe, 't IJ, 35,3 sec.; 3. L. Bouwer. HVGB, 35.4 sec. 4 x 50 meter wisse'slnc estafette: 1 't IJ. 2 min. 36.9 sec.: 2. HVGB 2 min. 44,4 sec.; 3. 7.TAN 2 min. 51,2 sec. Heren: 50 meter mes'ae: 1. P. Swijgbuisen, 't IJ. 32 sec.: 2. P Fovkschot. HVGB. 34 sec.; H. Ran. ZIAN. 34 sec. 50 meter schooling: 1. R. Boon. HVGB, 36,4 sec.; 2. J. v. d. Roov. ZIAN, 37,8 sec.; 3 B v. d. Kerff. 't IJ. 37.9 sec 50 meter vrije s'ag: 1. F. Peters, 't IJ. 28.4 sec.; 2. Ch. de la Cour, ZIAN, 30 sec.; 3. H. Vriend, 't IJ, 31 sec. 4 x 50 meter wisselriag estafette: 1. 't IJ. 2 min. 11.6 sec.; 2. ZIAN, 2 min. 17 sec.; 3. HVGB. 2 min. 22.5 sec. 20 x 50 meter vrüe slag estafette gemensd: I. 't IJ. 11 min. 22.2 sec.: 2. ZIAN 11 min. 30 sec.; 3. HVGB. 11 min. 44 sec. Waternolowedstrijden dames: HVGB7.IAN Tafeltennis-congres Het ln Utrecht gehouden congres van de Internationale Tafeltennis Federatie heeft met algemene stemmen Tokio gekozen als p'.aats voor de wereldkampioenschappen in 1936 Voorts werd, eveneens met algemene stemmen, Stockholm gekozen voor de we reldkampioenschappen in 1957. Het congres, dat het volgend jaar in Tokio zal worden gehouden, zal beslissen of er in 1958 dan wel in 1959 wereldkampioenschap pen zullen worden gehouden. De Aziatische federatie had namelijk verzocht de wereld kampioenschappen voortaan eenmaal in de twee jaar te organiseren, met continentale kampioenschappen in de tussenliggende ja ren. Deze kwestie zal dus het congres in Tokio nader onder het oog zien. Het Belgische voorstel om het sponsrubber bat te verbieden werd met 37 tegen 21 stem men verworpen. Voor de aanneming was een drievierde meerderheid vereist. Het voorstel van de Engelse delegatie om deze aangelegenheid nader te onderzoeken werd met algemene stemmen aangenomen. De basketballcompetitie Door een grote en bijzonder overtuigende 4618 overwinning tegen Harlem Tigers is het I.H.J.-team er in de eerste klasse heren van de Haarlemse basketball competitie in geslaagd met een gelijk aantal punten als Antilopen de competitie te beëindigen. Hierdoor is een beslissingswedstrijd tussen beide ploegen noodzakelijk, teneinde bij een eventuele vermenging öf Antilopen óf I.H.J. in de districts eerste klasse Haarlem, Den Haag en Rotterdam in te delen. De laatste eerste klasse dameswedstrijd Antilopen tegen Soortclub Haarlem bracht een grote en verdiende 38—16 zege van de Antilopen dames, in welk team vooral Mary Schrama zich behoorlijk roerde. De verdere uitslagen waren: Dames- Antilopen 1S. C. Haarlem 1 38—16; Typhoons 3S. C. Haarlem 3 12—15. Heren: Typhoons 4P.S.V.H. 2 1432; Aurora 1Z.B.V.S. 2 3230 (na verl.); I.H.J. 3 —Antilopen 3 5228; Harlem Tigers 1 I.H.J. 1 18—46; Schoten Giants 1—I.H.J. 2 3234 (na verl.). ng kunnen winnen, waartoe Sonja "?7~2: 7'I;^NTT 0;, LIJ r»n bij oen gelukkig verloop in staat "eren: TV io HVGB—ZIAN ijn, gevolgd door Sietze, die na maan- 1 IJ~ZIAN 12 „Je vader vindt het toch goed, dat wij op het schip komen?", vroeg Rick. „Natuurlijk! Ik heb het toch gevraagd!", zei Jan. „Kom maar mee!" Over de loopplank, die van de kade schuin omhoog naar het schip lag, liepen ze alle drie naar boven. En daar keken ze nieuwsgierig rond, want er was heel wat te zien. En bij de verschansing stond Jan's vader, met zijn kapiteinsuniform. „Zo, knapenkomen jullie eens m'n schuit bekijken!", lachte hij vriendelijk. „Dat is goed, hoor. Wie ben jij?" „Ik ben Bunkie, meneer", zei Bunkie. „Mooi ...En jij bent „Ik ben Rick, meneer", zei deze. „Nou, weet je wat, jongens, laat Jan jullie dan maar eens meenemen het schip over. dan kun je alles op je gemak bekijken; maar voorzichtig, hoor, want ik heb het te druk, om je uit het water te vissen!" „We zullen wel oppassen!", beloofden ze. En toen gingen ze met Jan mee. De waterpolocompetitie Voor de wintercompetitie werd Zaterdag in het Sportfondsenbad in Haarlem de laat ste kring waterpolo-avond gehouden. Het „lest best" kan echter hiervan niet gezegd worden. Twee ploegen waren niet opgeko men, waardoor de Hillegomse dames een vijf nul overwinning boekten op DWR 2 en HVGB 2 (heren) een vijf-nul overwinning op Nereus 2. Bij de ontmoetingen, die wel gespeeld wer den, bond HVGB 2 in de eerste wedstrijd de strijd aan tegen DWT 3. In de eerste helft kwam DWT met twee-een voor te staan, maar moest in de tweede helft met vier-twee de eer laten aan HVGB 2- De wedstrijd tussen HVGB 1—DWR 1 is wel een opvallend lange strijd geworden. Bijna 40 minuten nam deze wedstrijd in be slag. De eerste helft werd volgens het nor male tijdslimiet afgewerkt, maar de tweeie helft nam het dubbele in beslag. Ina Brau.i was bij DWR goed op schot. Voor de rust bezorgde zij DWR de leiding en nadat Maayke Fuikschot op keurige wijze de gelijkmaker had gescoord, bracht zij met een ver schot de ruststand op één-twee. Kort na de her vatting kwam DWR wederom gevaarlijk voor het HVGB-doel opzetten. De aanval werd tot corner verwerkt. Ans Prins plaatste de hoeK- worp goed voor Ina Braun, die meteen de DWR-voorsprong op drie-één bracht. Bij een misverstand in de DWR verdediging kreeg Lenie Harwijnen, geheel vrijliggend e-n kans om de HVGB-achterstand te verkleinen (drie- twee). Door de lange duur van deze wedstrijd waarvan niemand ons de oplossing kon geven, zakte het spel van DWR af en hiervan werd door HVGB gebruik gemaakt om de gelijk maker te scoren. Kort hierna kondigde de tijdopnemer het einde aan. waarop de scheids rechter affloot. De wedstrijd HPC 3—DWT 4 in de vijfde klasse heren, besloot het programma. Het was een vinnig partijtje waarbij HPC ten slotte met vier-twee als overwinnaar uit de strijd kwam. W ij zigingen voetbal programma In het voetbalprogramma voor Zondag is voor wat betreft de Haarlemse verenigingen e" KFC enige wUziging gekombn. Voor EDO is een thuiswedstrijd ingelast tegen Heerenveen. Men zal - gezien het feit dat Zondae begon de kampioen van de Weste lijke eerste klass°. het Haagse HHIJC, de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. De eerste wedstrijd werd op eigen terrein gesneeld tegen Groningen. De thuisclub behaalde een ruime overwinning van vier—nul. In de westelijke eerste klasse werd overi gens nog een vrijwel volledig programma afgewerkt, dat alleen i.og van belang was voor de plaatsbepaling op de ranglijst. Laren won op eigen terrein met tweeeen van BMHC en daarmede werden de hockeyers uit Bloemendaal in de een na laatste com- pietitiewedririid van het seizoen waarschijn lijk wel definitief naar de derde plaats op de ranglijst verdreven, tenzij komende Zon dag oo eigen terrein van het bezoekende TOGO wordt gewonnen Het was goed te merken, dat het belang van bovens'e of onderste nlaats geen rol meer speelde. laren was In de eers'e helft beslist sterker en drukke *et overwicht n:t in een doelrcit «an .T. Schoenmaker. Na de rost vergrootte Bleekemnlen de vonrsnrong van Laren tot tweenul. Toen BMHC het laatste kwartter meer in de aanval kwam ge bruikte II. Bouwman een korte hoekslag om een tee-en^nelnuut maken (tweeeen). Met de B'o^mendaalse hockevers in de meerd»rheid kwam daarna he* pinde van de voor Laren laatste en voor BMHC een na laatst-» wedstrüd in dit seizoen. De gasten sneelden met invallers «oor de middcnlinie- spelers J. Minnema en G. .T. Koningsveld. De plaatselijke ontmoeting tussen Alliance en het doo»- invall^-s sterk gehavende BMHC II. in de afdeling B van de overgangsklasse, bracht de thuisclub een overwinning van tweenul Op een moeilijk be"«eolbaar ve'd bleven doelpunten in de eerste he'ft uit. Pas na de rust kon Alliance een veidmeerder- heid in een doelpunt van linksbuiten J. Nelissen uit een voorzet van de rechtervleu gel uitdrukken. Tien minuten voor het eind signaal. maakte R. Schlatmann Sr. aan alle onzekc-heid een einde door de overwinning van Alliance on tweenul te brengen. Kamniocn SCHC won uit met drieeen van HHIJC II. Aeolus met tweenul van HGC II en Amersfoort van Pinoké met drie twee. Pinoké is waarschijnlijk de degra dant in deze afdeling. Landskampioenschap dames Om het landskamnioenschap voor dames speelde EMHC in Eindhoven tegen Quick uit Niimegen. De thuisclub won van de Oostelijke kampioene met tweeeen en staat nu in puntental g"Mjk met BDHC met een wedstrijd meer ""--sneeH. Quick speelt kom""do 7ondag in Nijmegen tegen de ploeg van BDHC De stand in de kamnioonscompe- titie (een halve competitie van drie wed strijden) is: BDHC 1 1 0 0 2 2—0 EMHC 2 10 12 2—3 Quick 1 0 0 1 0 1—2 Onbekende kampioen van het Noorden 0 0 0 0 0 Kampioensnloegen Twee plaatselijke elftallen zijn Zondag kampioen van hun afdeling geworden. Bij d? dames was dit de ploeg van Rood Wit II, die de uitwedstrijd tegen Clubhuis te —erve met drienul won en, mede doordat Zand- voort in Leiden met vijfeen van Zuid- (25) Ik moet zeggen dat ik dat een uitste kend voorwendsel voor een picnic vind, zei Don enigszins sarcastisch, We had den echter begrepen dat Sally wat rust moest houden. Daarom nemen we haar ook nooit mee naar de stad. Gelijk heb je! Als jij met haar uit gaat zou je vast en zeker tegen ik weet niet hoeveel mensen oplopen, die je kent, ver dedigde Ian zijn standpunt, terwijl ik hier in de omgeving volkomen vreemd ben. Ze zouden ons allicht verslijten voor een paar Aucklanders, die er een dagje op uit waren getrokken. Mag ik mee?, vroeg Mike en hij lette niet op het afkeurend kijken van z'n moe der. Ik zou je het mooiste stukje strand kunnen wijzen Ian fronste 'iet voorhoofd en Susan riep hard: Als jij mee mag, wil ik ook mee! Ik vind picnics héérlijk! de laatste kisten tomaten en alhoewel Sally nog een goed woordje voor de kinderen deed, was het al gauw besloten: zij en Ian zouden samen gaan. Ze voelde zich echter enigszins verontrust door het vooruitzicht een hele dag alleen met Ian te moeten doorbrengen, maar de volgende morgen, toen de zon haar gouden stralen over de heuvels deed schijnen en het een prachtige dag beloofde te woorden, vergat ze alles behalve het autotochtje langs de kust. Fiona, die iedere hulp geweigerd had. had een grote picnic-mand met tal van heerlijkheden klaar gemaakt, waaronder enkele thermosflessen met koffie. Toen Sally verbaasd naar de omvang van de feestmaaltijd had gekeken, begon Fiona te lachen. Je moet niet vergeten dat het Zondag is, Sally en dat jullie naar de kust gaan. Je zult geen snippertje eten kunnen kopen en we hebben hier geen theehuisjes zoals in Engeland! Sally begon nu ook te lachen. We zullen in ieder geval niet van honger omkomen! Toen Ian en zij met de grote, brede wagen door het nog slapende Thames reden, wisten ze niet wat ze tegen elkaar moesten zeggen. Het leek wel alsof ze ver legen waren. Hier en daar lag een kat lui uitgestrekt in de zon of liep een hond snuffelend rond. Alles was zo rustig en vreedzaam, vond Sally, dat ze wel op een andere planeet schenen rond te rijden, Nee, dat zal niet doorgaan, zei Don, iiicv Je moet me helpen met 't inpakken van millioenen kilometers van Londen ver- zonder meer van Sally accepteren. Hij was wijderd, die reusachtige metropolis, die nooit slaapt, noch overdag, noch 's nachts, die nooit in rust wegdommelde, zelfs niet op Zondagen of tijdens de vacanties. Waar denk je aan?, vroeg Ian toen ze Thames al een tijdje achter zich hadden gelaten en over de weg langs de kust reden, die zich langs de ontelbare kleine baaien en inhammen slingerde Londen, antwoordde ze direct, Ik dacht er juist aan dat het hier een vol komen tegenbeeld van Londen is, zo rustig en kalm. Ja, je hebt gelijk. Hij keek haar even aan. Ze droeg een eenvoudige licht-groene linnen jurk, die haar kastanje-kleurige haar en haar don kere ogen sterk accentueerde Ze had geen hoed op en droeg geen handschoenen, noch een ketting, oorbellen of een armband. Ian apprecieerde deze eenvoud, deze goede smaak. Het lijkt in niets op Londen, zei Ian, voor de tweede keer met haar instemmend en liet daar direct op volgen: Wil je hier nog steeds gaan wonen, Sally? Heb je niet een beetje heimwee naar Londen? Helemaal niet! Ik vind het hier veel prettiger. Ik heb je toch al verteld dat ik me net voelde alsof ik thuiskwam toen we in Auckland landden? Heel wat reizigers hadden zo iets al gezegd wanneer,ze ver weg van huis juist dat gevonden hadden, waarvan ze altijd al hadden gedroomd, maar Ian kon dit niet Ta-I.-J 1r v vi.wii lil ueium mei vijleen van /.uin- half tw~ee^egirmen>m Vler int 0m vürl°or, kampioen werd van de vierde HFC zou aanvankelijk Zondag tegen 't Gooi spelen. Aangezien Schaap die dag ech ter in Dublin speelt, is de wedstrijd van het programma afgevoerd. HFC speelt nu op eigen veld tegen UW. De wedstrijd be gint 's ochtend om elf uur. ambitieus. Hij kon zich niet voorstellen dat iemand, die jarenlang gewerkt had in de Londense medische wereld, het prettig kon vinden zichzelf te begraven in zo'n afge legen streek, zo ver van een grote stad. Maar je had in Londen toch wel vrienden? Is er nu niemand die 't jammer vindt dat je weg bent gegaan? Sally schudde het hoofd. Mijnheer en mevrouw Baker waren mijn vrienden, ze behoorden lot de staf van dokter Jim. Maar ik geloof niet dat ze me zullen missen, ze waren heel erg op elkaar gesteld en gaven weinig om vrien den. En dan is er natuurlijk nog juffrouw Paget van het weeshuis, maar zij krijgt er steeds nieuwe kinderen bijNee, Ian, ik heb in Engeland niemand achtergelaten. Ook geen mannen?, vroeg hij nieuws gierig. Hij wilde dat graag weten. Ook geen mannen, antwoordde Sally lachend, terwijl ze even aan Fred dacht, die jongen met dat roodachtige haar. Ze had het veel prettiger gevonden als Ian haar niet al die vragen had gesteld en haar rustig had laten genieten van de mooie omgeving, van de bochtige kust en het strand. De zee en de lucht waren beiden hel-blauw; de meeuwen zeilden sierlijk rond en krijsten dat het een lieve lust was, terwijl hun witte, gestroomlijnde vormen scherp afstaken tegen het uitspansel. Het klasse D. Bij de heren maakt BMHC III een goede kans de vorig jaar verloren plaats in de promotieklasse te heroveren. Door een over winning van zesnul, Zondag in Amstel veen tegen HIC behaald, werd BMHC III kamnioen van de tweede klasse D. nieuw en helder uit, zodat Sally vreugde schepte in het uitgangetje. Je vergeet dat ik een wees ben, Ian, zei ze ondeugend, en wezen hebben nu eenmaal geen familieleden. Ik ben zo vrij als het maar kan, ik kan gaan wonen waar ik zin heb. Mooi! Maar vergeet niet, Sally, dat als je in Londen terug zou komen met 20.000 pond op de bank da stad heel anders zal zijn. Je zou een heel ander leven gaan leiden, je zou een heleboel vrienden maken. Dat zeg je nu wel, Ian, maar ik wil geen ander leven gaan leiden en ik dénk er niet aan om vrienden te kopen! antwoord de ze een beetje nijdig. En je moet me goed begrijpen, Ian, ik dénk er niet aan dat geld te houden! Goed, goed, zei hij grinnikend, ik probeer je alleen maar beide zijden van de médaille te laten zien, Sally. En ben je er wel zo zeker van dat wij, Don, Fiona en ik bedoel ik, je niet zo vriendelijk bejegenen vanwege je geld? Ach, Ian, zeg alsjeblieft toch niet van die afschuwelijke dingen! Ik weet zeker van niet! Jij was al har telijk voor me en je hebt me een heleboel geholpen voordat er iets bekend was van die erfenis, Ian, en Fiona wilde me graag laien logeren zonder er een cent voor te 1 krijgen! En ik vermoed dat je maar al te goed weet dat ik dat geld wérkelijk niet zal houden, hou er dus alsjeblieft mee op «VI cm 4C.B Cl Ui Uil vroege uur mij er mee te plagen! Ian begon plotseling te lachen. Ik heb nog nooit een meisje zoals jij ontmoet, Sally! Moet je daar eens kijken, links van je. Dat zijn nu pohutakawa- bomen. Tegen Kerstmis staan ze in volle bloei, ze zitten dan vol met knal-rode op poeder-donsjes lijkende bloemen. Je moet ze dan van zee uit zien, een onvergetelijk gezicht! Toen Sally naar de rijzige bomen met de donkergroene glanzende bladeren keek, die tot aan de waterlijn stonden, was ze blij dat hij van onderwerp veranderd was. Ze wilde deze heerlijke dag niet verknoeien door over zichzelf te praten, of over het geld, dat ze nooit voor zichzelf zou uitgeven. HOOFDSTUK XIII Nu zijn we wel lang genoeg in het water geweest, vind je ook niet? Kom mee en droog je goed af, riep Ian. Gehoorzaam draaide Sally zich om en zwom met langzame, krachtige slagen terug naar het strand. Ian had er zich over ver baasd dat ze zo goed zwom. Ze had zwem men geleerd, vertelde ze hem, in een over dekt zwembad, toen ze nog in het weeshuis woonde, maar in zee had ze nog nooit ge zwommen. Hij keek er verbaasd van op. Ian kon zich, zoals de meeste Nieuw Zeelanders, namelijk geen moment herinneren, waarop hij niét gezwommen had. Hij haalde haar in en liep het laatste stukje. Met een glim lach in de ogen keek hij naar haar. Ze zwom goed, zonder zich te haasten. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6