Veretiigingsvaria Oorspronkelijke beplanting komt terug, voerakkers en een groot duinmeer Kabelbaan naar IJmuidense steenfabriek nog dubieus E VC-metaal leed nederlaag bij de Hoogoven-kernverkiezingen Critiek in Castricums raad op verhoging jaarwedden wethouders Havenberichten Duin en Kruidberg" wordt reservaat Heemskerk Winst voor de Christelijke en Katholieke vertenzvoordiging „Gedeputeerden komen op een zeer ongunstig moment" 8 Wonder 8 School vernoemd naar Betje en Aagje Concert van BHK op Koninginnedag Bevrijdingsdienst van Vrije Evangelisatie „Emanuël" Jongen viel van glijbaan Getneentepersoneel wordt te mager betaald Beverwijks raad bespreekt de sportterreinen Mutaties bij de CHU I ujt de IJmond Gevarieerde avonden van „IJmuidens Roem" Langedijker Gabaret bracht voortreffelijk programma „Kennemers" nogmaals over betaald voetbal Wedstrijd voor amateurfotografen Marijke van Raephorst over Kathleen Ferrier Filmavond Vrouwen beweging Lezingavonden van Stichting „Evangelie en Industrie" WOENSDAG 27 APRIL 1955 99 ALS DE EIGENAREN van het landgoed „Duin en Kruidberg" hun zin zouden krijgen, zou er door de duinen, van de plek waar straks een zoetwatermeer van 15 hectare groot komt naar de IJmuidense kalkzandsteenfabriek aan de Haringhaven. een ka belbaan gebouwd worden, om het duinzand af te voeren en ren dabel te maken. Men ziet deze zandafvoer als de goedkoopste en minst storende manier van transport in het project, dat deels betaald moet worden uit de opbrengst van het vrijkomende zand, maar de overheid denkt er anders over, zodat deze kabelbaan nog dubieus is en de mogelijkheid van afvoer per zandauto voorshands meer kansen lijkt de hebben. Wat niet wil zeggen, dat de kabelbaan uit de gedachten is, evenmin als het veelom vattende project, dat aan de „restauratie" van het landgoed ten grondslag ligt en dat van „Duin en Kruidberg" een groot natuur reservaat wil maken met herstel van de oorspronkelijke duin vegetaties, een aantal „voerakkers" voor de vogels en enige nieuwe slingerwegen, die inmiddels al zo goed als klaar zijn. In samenwerking met het Staatsbosbeheer en dr. Westhof, bioloog aan de Wagcningse Landbouwhogeschool zal het plan over 5 a 6 jaar voltooid kunnen zijn en kan Kennemerland wel licht bogen op een ongerept stuk natuur, dat echter nimmer de functie van actieve recreatie voor de massa zal krijgen: men hindt de uitgifte van wandelkaarten strikt aan die personen of groepen, die naar het oordeel der eigenaren of hun vertegen woordiger geen schade kunnen toebrengen aan het landschap pelijk schoon, dat met zoveel zorg en moeite wordt hersteld. Het samenspel tussen de IJmuidense kalkzandsteenfabriek en de familie Cremer, wie het landgoed toebehoort, heeft al lang geleden-tot een bestemming voor het zand uit het te graven duinmeer geleid: de IJmuidense industrie kan deze grondstof bijzonder goed gebruiken en de landeige naar zag er een mogelijkheid in het kost bare uitgraven van het grote (zoetwater) meer enigszins te dekken. Het duinmeer Dit duinmeer, dat komt op ongeveer één kilometer van het strand is de „omarming"' van de bestaande weg naar zee en de nieuw-aangelegde „Koningsweg", (die weer in het verlengde van de eveneens bestaan de en met de „Witteweg" verlengde Her- togweg naar het Westen is aangelegd) krijgt een „vogeleiland" of althans een schiereiland, waar de omstandigheden ideaal zullen zijn voor het nestelen van vogels van diverse pluimage, zoals bijvoor beeld ook in het Amsterdamse Bos een waardevol stukje broedplaats kon worden geformeerd. Samen met de rentmeester der familie Cremer hebben wij een bezoek gebracht aan het prachtige buiten, dat nu al de schoonheid ontplooit, waar mee het straks, na de beplanting en de aanleg der verschillende vegetaties in nog uitbundiger kleurenpracht zal pronken. Van de oude Zeeweg, het geliefkoosde wandelwegje naar zee, leidt sinds kort een nieuwe „Jachtlustweg" in een wijde boog langs de Zuidelijke grens van het domein vele honderden meters lang begrensd door een stevige afrastering tegen de konijnen. Konijnen komen terug Want al heeft de myxomatose deerlijk huisgehouden onder de konijnenstand van Duin en Kruidberg, de eerste jonge dieren zijn alweer gesignaleerd en de schade, die de konijnen in een ietwat strenge, dus voedselarme winter aan het kreupelhout kunnen toebrengen is, zoals deze winter bleek, groot. Nu er opnieuw beplant wordt met be hulp van de grondboor, die de plantgaten op maat in het duin woelt, wil men de konijnen niet meer geheel de vrije hand en vooral de vrije tand laten, zodat hier en daar gaas-af-asteringen de jonge aanplant moeten beschermen. Over bunkerpuin Het wondermooie „Jachtlustwegje" komt tenslotte weer uit op de Zeeweg; het be tonnen pad langs de zeereep, dat de bezet ter daar neerlegde, brengt de wandelaar naar het Noorden gaande, op de „Konings weg" eveneens een nieuw tracé, dat mogelijk werd „dank zij" het puin van de bunkers, die in de zeereep werden opge blazen. Dit is wellicht het meest imposante deel van „Duin en Kruidberg": daar ligt het duin ongestoord en in volle pracht open, en de hoge ruggen der Noordelijke duinenrij bij Kattevlakte en Haverveld hebben het ruige karakter behouden, dat vele jaren rust hen gaf. Het is jammer, dat niet iedereen van dit machtige brok natuur, zo vlak bij en toch zo onbereikbaar, kan genieten, maar wan neer men even over het hek kijkende dit duin vergelijkt met het wél toegankelijke stuk Heerenduinen, dat zich direct achter nieuw IJmuiden uitstrekt, is het verschil zo opvallend, dat men degenen die paal en perk aan het bezoek stelden, niet geheel ongelijk kan geven: ook hier zou binnen enkele jaren de prachtige vegetatie plaats hebben gemaakt voor een ontluisterd duin landschap, dat nauwelijks ireer bekoort. Voederakkers Verspreid door het ganse gebied en het is een brede strook van Zuid naar Noord doorsnijdend, daar waar de Lekwaterlei- ding door het landgoed moest worden ge legd, heeft men in het her-beplantingsplan een aantal voederakkers opgenomen. Deze met de dragline geëgaliseerde stukjes duin zijn ingezaaid met haver, erwten en mais er. zullen de vogels een gedekte tafel berei den, waarmee de vogelstand in Duin en Kruidberg sterk gediend wordt. Ondanks de hermetische afsluiting en de scherpe selectie van de aspirant-bezoekers pas na het invullen van een formulier, dat in het hótel is af te halen, wordt over het verstrekken van een persoonlijk toe gangsbewijs beslist is het de jeugd toch hier en daar gelukt stukken beplanting te vernielen en de paden met zware stenen te blokkeren en werd onlangs een ruiter be trapt op het feit, dat hij een pas-aangelegde voerakker ondersteboven haalde, al werd in dit laatste geval kennelijk geen kwaad willigheid verondersteld. Het is dus geen wonder, dat degenen, die ocooooooooooc De paar huisjes, die diep in het duin j gedoken zijn en die bewoond worden door de families Aris en Witte (naar deze laatste jachtopziener van „Duin en Kruidberg" werd de nieuwe „Witteweg" genoemd, die een onderdeel vormt van het Noordelijke pad naar de zeereep); hadden tot voor kort geen aansluiting op het electrisch net. Toen de technici ij naar dit afgelegen oord, waar het leven uitermate rustig verloopt, een kabel hadden getrokken en de lichtpunten in j de huizen waren gelegd, is daar de tijd met een sprong 40 jaar vooruitgescho- ven: de petroleumlamp maakte plaats voor het^electrisch licht. Om dit „won- 8 der" bij de bewoners te zien ontvangen worden, hebben de electriciens graag 8 overgewerktWaterleiding ontbreekt daar, diep in het duin, overigens nog en het welwater is er niet best. Xwvv»vvvyi-wTrrrmïïTfftmymmmi(Oi0000000011C00 de toegangsbewijzen uitgeven elke over treding in het landgoed onverbiddelijk af straffen met 10 jaar „ontzegging" uit het recht een kaart te bezittenen dit heb ben verleden jaar 80 zondaren ondervon den. „Duin en Kruidberg" wil, zo zeggen de beheerders, zichzelf blijven om over enkele jaren een der schoonste natuur reservaten van Nederland te zijn. iMi Beeld uit het roerige Saigon. Een nationalistisch soldaat heeft een krijsgevangene gemaakt. Hij heeft de man met het gezicht naar de muur gezet en houdt hem scherp in het oog. Het college van burgemeester en wethou ders van Beverwijk heeft besloten om de nieuwe openbare school aan de Arendweg de naam van „Wolff en Deken-school" te geven naar de twee schrijfsters die van 1782 tot 1788 in Beverwijk hebben gewoond en wier 150ste sterfdag onlangs werd her dacht. Voor de benoeming van een hoofd van deze school stelt het college voor: 1. J. G. Langendoen, hoofd o.l. school te Nieuwkoop; 2. B. P. M. Wortman, hoofd o.l. VVilhelminaschool te Wjjk a. Zee; 3. C. Renders, hoofd o.l. school te Koedijk, en wel ingaande met een nader door het col lege te bepalen datum. De Beverwjjkse Harmoniekapel geeft op Koninginnedag een concert in het Kenne- mer Theater. Na de pauze is er een groot Oranjebal. Benoemd tot R.K. kerkmeester Door de bisschop van Haarlem zijn be noemd tot kerkmeester in de R.K. parochie te Heemskerk de heren P. de Boer en Jac. de Wit. Gisteravond is de uitslag bekend geworden van de verkiezingen voor de nieuwe arbeiderskern van de Hoogovens. Er waren 52 zetels te verdelen en de EVC-aanhan- gers hadden voor de tweedaagse verkiezingen vrijwat actie gevoerd, onder meer door leuzen op de straten te schilderen. Zij verloren in vergeiijking tot de vorige kern- verkiezingen 4 zetels, die ten goede kwamen aan de Katholieke en Christelijke Me- taalbewerkersbond. De Algemene Nederlands Metaalbewerkersbond liep één zetel achteruit. Het eerste commentaar uit de kringen van de erkende arbeidersorganisaties luidde, dat met deze uitslag bewezen is, dat de Hoogovenarbeiders in brede kring vertrouwen blijven stellen in de con structieve samenwerking tussen arbeiders kern en bedrijfsleiding. De gedetailleerde zetelverdeling werd als volgt: oud nieuw Kath. en Chr. Met. bew. Bond 17 22 Algem. Ned. Met. Bew. Bond 14 14 EVC 19 15 Individuele lijst 1 1 51 52 De telling wees uit, dat de EVC haar 15e zetel voornamelijk dankte aan een voor haar voordelig restgetal, dat ten koste van de Individuele lijst van de Staaalfabriek een zetel opleverde. De gekozenen in de nieuwe kern zijn: ANMB: G. Jansen, J. C. Nonhebei, H. v. Wijk, R. v. Aalst, M. Korstanje, J. C. Wie- gers, W. A. Oldenburg, H. J. Wenning, C. J. Mijnsbergen, W. H. Kranendonk, G. Dekker, S. v. Burgel, G. v. d. Mey, J. H. R. Curfs. Kath. en Chr.: J. J. Rozing, L, Lammers, E. Levring, J. J. Runting, J. Nolten, G. Leijen, J. H. Spanjaard, J. Steutel, J. J. Koper, P. M. Mulder, H. J. v. d. Linde, P. P. Beemster, A. G. v. d Mey, A v. Roon, J. P. Gaarthuis, T. J. v. d. Berghe, H. L. Dekker, J. C. Heeremans, M. C. Anthonis- sen, J. Lieuwes, C. Groot, J. A. Peekei. EVC: J. Wey, H. Feenstra, J. Steenken, A. J. v. d. Steen, P. Pieters, M. J. A. Valk, H. Teeuwen, D. Kinkel, J. Schol, T. H. Kuiper, G. Schröduer, H. J. Hessen, E. v. Dijk, J. Visser, G. J. Dalman. Indiv. lijst: A. J. den Dungen. De Vrije Evangelisatie „Emanuël" in Velsen-Noord zal op Donderdagmorgen 5 Mei van 10 tot 11.30 uur in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat een dienst houden, die aansluit op het herdenken van de tiende bevrij dingsdag. In deze dienst zal spreken ds. J. A. Vis ser, Baptistenpredikant te Amsterdam. De gebruikelijke avonddienst komt hier door te vervallen. Ongeluk in speeltuin De Faroer-eilanden, die sporadisch in het nieuws verschijnen, trekken plotseling de aandacht doordat de bevolking van Klaksvik zich gewapenderhand tegen het Deense gezag dreigt teweer te stellen om haar dokter te behouden. Het gemeentebestuur is inmiddels tot bezinning gekomen. Het plaatselijk bestuur over de Faroer heeft een verzoek om door middel van onderhandelingen te pogen het geschil over de arts Olaf Halvorsen op te lossen aanvaard. Het Deense schip „Parkeston" dat werd gecharterd om 130 man politie uit Kopenhagen naar de eilanden te brengen zal voorlopig in de Skaalfjord voor de hoofdstad Thorshavn voor anker blijven liggen. De ongeregeld heden, die zijn voorafgegaan wekken herinneringen aan sommige Engelse films (Whiskey Galore). Deze telefoto werd genomen toen bewoners van Klaksvik zich trachtten meester te maken van de valreep van een ander schip met Deense autori teiten, waarvan zij de meertouwen doorsneden om de ontscheping te beletten. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur is de dertienjarige jongen C. H. uit de Ban- jaertstraat tijdens het spelen in de speel tuin „Schulpen" aan de Zeeweg bij het afdalen van de hoge glijbaan naar beneden gevallen. De jongen, die herhaaldelijk was gewaar schuwd zijn gewoonte te staken om op de knieën de afdaling van de glijbaan te doen, doch dit ook gistermiddag herhaalde, is halverwege de baan over de rand gevallen en bleef op de grond liggen. Dokter Van Wielink-KIimp verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het Rode Kruis- ziekenhuis in Beverwijk noodzakelijk om de verwondingen langs fotografische weg te kunnen vaststellen. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Dinsdagmorgen aangekomen het Zweed se s.s. „Patria", dat van Gothenburg een lading van 1400 ton houtstof aanvoerde. Geslaagd Voor het examen derde stuurman grote handelsvaart is in 's-Gravenhage geslaagd de heer J. J. de Meester uit Heemskerk. Dinsdag 26 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Texelstroom van Liver pool. Werna van Stockholm. Trude K van IJstad George Russ van Antwerepn. Twente van Rotterdam. Toni van Harlingen. Mis souri van Aarhus. Argos van Rotterdam. Mica Saauber van Slottsbrunn. Urimea van Ornewjo. Simplon van Norrköping. Tom van Vesteras. Madjoe %Tan Stockholm. Guinee- kust van Le Havre. IJstroom v. Portsmouth. Perna van Malta. Heros van Salvesborg. Tarakan van Genua. Almud van Skugsund. Vertrokken zijn: Verkojansk naar Rouaan. Virgilia naar Randers. Steady naar Bohus. Pieter Stein naar Antwerpen. Protheus naar Noordzee. Radjah naar Antwerpen, John E. Hyde naar Aden. Alja naar Rotterdam. Eeken naar Nordenhamn. Margriet L naar Londen. Vliostroom naar Leith. Equator naar Rotterdam. Fry naar Londen. Falcon naar Londen. Cuidad de Cuenha naar Le Havre. Eemstroom naar Huil. Lingestroom naar Londen. Met de stem van de heer A. H. W. Beyersbergen van Henegouwen (KVP) tegen, heeft Castricums gemeenteraad Dinsdag de suggestie van Gedeputeerde Sta ten aanvaard, zoals zij door B. en W. in een voorstel was neergelegd, inhoudende het verhogen van de jaarwedden der wethouders tot f 2000. Maar voordat het zover was hebben enkele raadsleden de grieven naar voren gebracht die zij tegen deze verhoging hebben, grieven, speciaal met het oog op de lage salarissen van het lager gemeentepersoneel. De heer J. Eikelenboom (A.R.-C. H.U.) was bang dat men zou gaan zeggen: voor ons (het lager personeel) kan er geen salarisverhoging af, maar voor de wethou ders komt er zomaar een verhoging ineens. Daarom vond hij het tijdstip, waarop het voorstel van Gedeputeerde Staten kwam, zeer ongunstig. De voorzitter, burgemeester C. F. Smeets, kon de bezwaren van. de heer Eikelenboom aanvoelen, doch voegde daar aan toe dat men de jaarwedden van de wethouders en de salarissen van het perso neel gescheiden moest houden; het salaris van de wethouders wordt vastgesteld door Gedeputeerde Staten en door de Kroon goedgekeurd. Verhoging van het salaris van het gemeente-personeel is een zaak van het rijk en het gezamenlijk overleg. „Gedeputeerde Staten is ook overheid", repliceerde de heer Eikelenboom. „Overigens heb ik niets tégen de wethou ders, maar ik vind de verhoging van hun jaarwedde daarom zo ftmest, omdat het salarisoverleg im een impasse is geraakt." Ook de heer Beijersbergen van Henegouwen vond het tijdstip zeer ongunstig. Dit raadslid had ernstige cri tiek op de Tweede Kamerleden „dde heel eenvoudig hun salaris verhogen. Voor de massa is het echter niet zo eenvoudig," zeide spreker. „Misschien hebben wij de taakverdeling van de wethouders niet juist gezien," meen de de héér G. M e ij e r (Arbeid). „Dit con cludeer ik uit het voorstel van Gedeputeer de Staten, maar het gevaar bestaat dat slechts enkele raadsleden in de toekomst in staat zullen zijn een wethouderszetel te bezetten, temeer daar u, mijnheer de voor- ziter, net heeft gezegd dat goedkeuring van het voorstel van Gedeputeerde Staten meer werk voor de beide wethouders met zich mee gaat brengen." De fractie'eider van de K.V.P., de heer Th. B e r 1 e e, was blij dat de taakverdeling wat ruimer ging worden. Hij ondersteunde het voorstel van Gedeputeerde Staten gaarne, omdat er veel goed6 uit kan voort komen. De heer J. Kaandorp (K.V.P.) vond het jammer dat de arbeiders er zo slecht onderuit komen. Daarentegen was hij van mening dat de wethouders best betaald worden, hetgeen de K.V.P.-wethouder, de heer N. Veldt, hem persoonlijk had verteld. „Ik had Hever gezien dat Gedeputeerde Staten voorgesteld hadden het arbeiders salaris met 100 percent te verhogen," deel de de heer J. J. Bollen Jr. (Castricums Belang) mee en mevrouw J. Verhoef- Defourny (K.V.P.) sprak de wens uit dat de wethouders van nu af aan ten raad- huize spreekuur zouden houden. ,Wij moeten de zaak niet verwarren," zei de heer Eikelenboom. „Mijn be zwaar is hoofdzakelijk het tijdstip waarop het voorstel van Gedeputeerde Staten komt." Op voorstel van de voorzitter nam de raad het voorstel van Gedeputeerde Staten aan. De heer Beijersbergen van Henegou wen moest echter geacht worden te hebben tegengestemd. Voorstel ,Naar aanleiding van uw wensen ten aanzien van de salarissen van het lager personeel stel ik u voor aan Gedeputeerde Staten een schrijven te zenden, waarin aan gedrongen wordt op verhoging van deze salarissen en of zij (Gedeputeerde Staten) daar vooral bij het rijk po willen aandrin gen," besloot de voorzitter. Hiermede kon de raad zich volkomen verenigen. Zeven-klassige l'LO-school Reeds eerder had de raad een plaats aan gewezen voor de stichting en inrichting van een vijfklassige openbare school voor uit gebreid lager onderwijs. Bij de bouwkundig inspecteur en inspec teur van het Lager Onderwijs bestond geen bezwaar om inplaats van een vijfklassige een zevenklassige school te bouwen, omdat eventuele bijbouw van twee leslokalen be langrijk duurder wordt. Hoewel er voor het ULO direct geen behoefte bestaat aan een zevenklassige school, waren B. en W. er van overtuigd, dat, in verband met de snelle groei van het aantal inwoners, in de toekomst wel tot uitbreiding zal moeten worden overgegaan. Gezien de grote toename van het aantal leerlingen op de Centrale Openbare Lagere Schooi en de St. Cuneraschool kunnen de twee reserve-lokalen practisch onmiddel lijk bezet worden, terwijl ook de kleuter- schoolverenigingen hiervan eventueel ge bruik kunnen maken. De raad had geen bezwaar tegen de be bouw van de twee lokalen. Subsidie Oranje-Comité Aan het plaatselijk Oranje-Comité werd een aanvullende subsidie verleend van 1300, waardoor in totaal 2500 ter be schikking van dit comité komt. De heer J. J. Bollen Jr. bracht bij voorbaat dank aan het Oranje-comité voor het uitstekende programma dat het had samengesteld. „Nu wij het toch over 30 April en 5 Mei hebben, wil ik tevens zeggen dat Castricum op de grote Nationale Herdenking op 5 Mei te Wageningen vertegenwoordigd zal zijn door de secretaris hier ter stede van de Stichting de heer J. Rozing," zed de voorzitter en hij vervolgde: „wat het Monument voor de Gevallenen te Limmen betreft, kan ik zeggen dat ik verscheidene besprekingen met mijn collega van Limmen over een definitief monument heb gehad. Dit had nu, nu wij straks 10 jaar bevrijd zijn, zo mooi geweest, maar het is zo, dat het monument op het kruispunt Castricum- Limmen-Uitgeest zal moeten verdwijnen in verband met de aanleg van nieuwe wegen. Nochtans moge ik u opwekken juist nu aan de Stille Tocht naar dit monument op 4 Mei deel- te? nemen. Voor het monument van onze gevailen plaatselijke verzetsstrijder dr. Lee na arts hopen wij volgend jaar een rijkssubsidie te krijgen. Aan de Stichting '40-'45 werd een eenmalige subsidie verleend van 500. In aansluiting hierop zei de voorzitter, dat de Stichting hoopt in Castricum het vijf voudige van deze subsidie bijeen te krijgen door middel van een collecte. Het voorstel van de heer J. J. Bollen Jr. de presentiegelden aan de Stichting te schenken, stuitte op bezwaren van ver schillende raadsleden. Aankoop grond Van de heer C. Sneekes werd 52 m2 grond gelegen aan de Burgemeester Mooy- straat, op zijn verzoek gekocht voor de prijs van 1. Deze grond wordt gebruikt voor verbreding van de straat. Een gedeelte openbare weg (Sifriedstraat) werd van de heer J. Zonneveld gekocht, eveneens voor 1—. De raad besloot het P.W.N. te verzoeken om tot aanleggen van een waterleiding over te gaan ten behoeve van de percelen Kro nenburgerlaantje 1, Oosterbuurt 1, Dood weg 13, 15, 19, 22 en 27. Gouden huwelijk Na de rondvraag deelde de voorzit ter mee dat de raad een gouden feesteling in zijn midden had, in de persoon van wet houder P. de Vries, welke op 16 Mei zijn gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. „Ik hoop dat u deze dag met uw echt genote in volle gezondheid mag vieren en ik wens u beiden het allerbeste voor de toekomst," zei de voorzitter tot de heer De Vries. De raadsleden stemden met deze woorden in, door een klaterend applaus te laten horen. Aanvullend crediet van IS.000 voor St. Aagtendijk Op Dinsdag 3 Mei zal de Beverwijkse ge meenteraad vergaderen. De agenda ver meldt: 1. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. Wilhelminaschool, waarvoor het col lege mej. J. E. Andoetoe, thans in tijdelijke dienst, voorstelt, 2. Voorstel tot het verstrekken van een aanvullend crediet voor de verbetering en inrichting van de sportterreinen aan de St Aagtendijk, ten bedrage van f 15000. 3. Voorstel tot het verstrekken van een crediet ten bedrage van f 66.000 voor uit breiding van het gebouw voor de gemeen telijke dienst voor sociale zaken aan de Zeestraat 159. Hierbij tekent het college aan, dat bij de bestaande huisvesting van deze dienst de arbeidsproductiviteit van het personeel aanzienlijk wordt beperkt. 4. Enkele wijzigingen van de begroting 1955. In het dagelijks bestuur van de Chr. Historische kiesvereniging hebben zich enkele mutaties voorgedaan. Het bestaat thans uit de heren: C. Tanis-voorzitter; F. Walthuis, Hofdijklaan 80, Driehuis, secretaris en W. Roozendaal, penning meester. Men heeft besloten om voor het komen de winterseizoen een aantal bijeenkomsten te organiseren, waarin verschillende ac tuele vraagstukken zullen worden be sproken. Met een veelbelovend programma zal de Accordeonvereniging „IJmuidens Roem" op twee achtereenvolgende Zaterdagen een concert geven en wel op Zaterdag 7 en 14 Mei in het Patronaatsgebouw. De A-. B-, C- en D-orkesten zullen elk een gedeelte uit hun répertoire brengen en ter afwisseling treden Paul Ostra, Wiesje Bouwmeester, Gerda Ziller of Tony Huur- deman, Jan Vogel en Iher Miedana's op, die elk op hun eigen gebied de zaal wel zullen bezighouden. Na afloop is er bal in Flora. De goede roep die uitgaat van het Lange dijker Cabaretgezelschap heeft ook in Heemskerk geklonken getuige de volle zaal die dit gezelschap trok bij het ver zorgen van het programma van de jaar lijkse feestavond van de plaatselijke af deling van het Katholiek Vrouwengilde. De Langedijkers kwamen op deze avond met een aaneenschakeling van schetsjes en mooie zangnummers onder de titel „Geen zorgen voor morgen". Een geheel nieuw programma dat door de grote afwisseling buitengewoon aantrekkelijk was. In de schets „De sollicitante" bleek een stukje levenswijsheid verborgen. „Afgekeurd" werd gebracht in het gezellige West- Friese dialect en werkte danig op de lach spieren. Piet Tromp zong enige mooie liederen waarmede hij veel succes oogstte. Al met al was het een avond die op zeer beschaafd peil stond en waarvan het pu bliek met volle teugen heeft genoten. Morgenavond volgt een herhaling van dit programma. De Beverwijkse voetbalvereniging „De Kennemers" belegt op Vrijdag 28 April in het Kennemer Theater een buitengewone ledenvergadering met als enige agenda punt „betaald voetbal" De Beverwijkse Amateurfotografen ver eniging heeft in de afgelopen weken een wedstrijd gehouden waarvan de uitslag was: Klasse M. le pr.: J. van Hattum 76 pnt.; 2e pr.: G. Broertjes 66 pnt. Gevorderden A. le pr.: H. Mantje 62 pnt.; G. E. Terpstra 49 pnt. Beginners B. le pr.: mevrouw A. Blauw- IJzerdraat 66 pnt.; E. v. d. Linden 54 pnt.; W. P. Langendijk 50 pnt.; 2e pr.: mejuf frouw A. Teensma 49 pnt.; P. van Duin 48 pnt.; A. Westerburger 39 pnt.; G. Beun 39 pnt. Op uitnodiging van boekhandel Dingier komt Marijke van Raephorst op Donder dag 27 April in ,,'t Centrum" te Beverwijk een lezing houden- over het leven van de zangeres Kathleen Ferrier. Op muzikale wijze zal het gesprokene worden geïllustreerd. Op Donderdag 27 April houdt de af deling Beverwijk van de Nederlandse Ka tholieke Vrouwenbeweging een filmavond, die zal worden verzorgd door een cacao- en chocoladefabriek. Over IJ mond-vraagstukken De Stichting „Evangelie en Industrie IJmond", gevormd door de Hervormde Gemeenten, de Gereformeerde Kerken, de Oud- Katholieke Kerk, de Evangelisch- Lutherse gemeente, de Remonstrantse Broederschap en het Leger des Heils In de IJmond, met het doel zich te bezinnen op de vragen waarvoor de industrie mens en samenleving stelt, te stimuleren en te hel pen richten, houdt hierover een tweetaJ lezingen. De eerste lezing onder het thema „Kl«fc- ne mens in een grote wereld" wordt Vrij dag 29 April gehouden door prof. dr. R. Schippers in het Hervormd wijkgebouw aan de Dijckmansstraat. Op 20 Mei spreekt mr. A. W. Kist over „Moeilijkheden in eigen kring".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10