Nieuwe „De Hoop" - met radar - in eerste week van Juli in dienst Wat de oude „De Hoop in 1954 presteerde HOOVER G. Df VILDER en ZOON Agenda voor Velsen Moderner en volmaakter dan Duits zusterschip „Meerkatze' Koninklijk bezoek aan IJmuiden? Drieduizend meter tuingrond voor stedebouwkundige bestemming Tussen puin en afbraak wordt een optocht opgebouwd Bouwkosten naderen het millioen Ook weerschip Weer was oude schoener niet gunstig f. 65.- AREND REYM 17 Culturele agenda Nieuw aannemings- Voor monument en nieuwe „Hoop" Verkoop van grond voor drie nieuwe huizen Decoraties en lijsten - in een duistere omgeving Al 741 patiënten behandeld Sporthonden Gediplomeerde Auto- Motor- en Scooterrijschool Ouderavond van de P. Vermeulenschool Katholiek scholencomplex in de nieuwe „Duinwijk" Het 1 Mei feest te IJmuiden VRIJDAG 29 APRIL 1955 IN VEEL WIT EN GROEN - EN WAT ROOD in het kluis gat - ligt het nieuwe vierenveertig meter lange hospitaal kerk- en weerschip „De IIoop" op de helling van de scheeps werf „Czaar Peter" van de N.V. Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij te Zaandijk op de zevende Mei te wachten. Op die dag, s morgens om half elf, zal de echtgenote van de voorzitter der vereniging „Hospitaal Kerkschip De Hoop", mevrouw Van Hall, het sierlijke en mooi gelijnde schip te- waterlaten in de Zaan. Zes weken zal het dan nog duren, eer de werf met de afbouw gereed is en de nieuwe „De Hoop" koers kan zetten naar IJmuiden voor de eerste technische proefvaarten, die in de week van 20 tot en met 25 Tuni zullen worden gehouden. En twee weken daarna - vermoedelijk op de vijfde Juli - zal „De Hoop" officieel in dienst worden gesteld en onmiddellijk daarna het werkterrein op de Noord zee opzoeken. Met zeventien man aan boord in één- en twee persoons hutten - bouclé op de vloer - met radar, met decca, Loran, een kerkzaal voor veertig man, drie sloepen en twee rubberboten, een medische inrichting, die kan wedijveren met elk ziekenhuis, en een krachtige 400 pk Brons-motor, die het schip met een snelheid van ongeveer tien a elf mijl zal voortstuwen. De nieuwe „De IIoop" is een uiterst mo dern schip en in zijn soort slaat hij de pas enige jaren oude Duitse collega „Meer katze". „De Hoop" kan ten voorbeeld wor den gesteld aan elke natie en ook aan iedere reder van welke Nederlandse visse rijmaatschappij dan ook. Aan boord van dit schip kunnen zij zien, wat ook de vis serman toekomt aan boord van een logger of trawler. De uit zeventien koppen bestaande be manning is ondergebracht in zeven ruime eenpersoons en vijf tweepersoons hutten, die alle even geriefelijk zijn. De hutten hebben koud en warm water, klerenkasten, een bank, een bureau en een tafel en een losse stoel. Op de vloer ligt bouclé met rubber onderlaag, een soort, dat ook veel op de vloeren in auto's ligt. En zo kan men doorgaan. Tien telefoons zorgen voor de verbinding in het schip. De marconist zal de dokter kunnen opbellen voor een spoedgeval, de schipper is via de telefoon in zijn hut te bereiken en de kombuis is op te bellen, wanneer in de salon nog wat wordt ge wenst. Rubberboten Evenals de Duitse visserij wachtschepen „Frithjof" en „Meerkatze" zal „De Hoop" niet alleen met sloepen en een werkboot gaan werken, maar ook twee rubberboten in gebruik nemen. Elke boot is 65 kg zwaar en wordt door een kraantje buitenboord getild. Ook de sloepen gaan met eenmans- bediening in zee. De dominee hoeft er met alle opvarenden dus niet meer aan te pas te komen, zoals op de oude „Hoop". Oudje te koop DE OUDE 42-jarige „De Hoop", die in haar bestaan 12.023 vissers medische hulp verleende, gaat niet meer naar zee. Het wederom vaarklaar maken van het schip bleek te kostbaar en bovendien was de hele staf van het schip nodig voor de afbouw en het inrichten van het nieuwe vaartuig. Aan de Koninklijke Marine is thans gevraagd om gedurende de weken, dat aan het be gin van de haringteelt geen hospitaal-kerk schip op zee kan zijn, het werk tijdelijk te willen overnemen. De marine heeft deze taak voor de periode van 23 Mei tot begin Juli gaarne overgenomen en hiertoe is Hr. Ms. fregat „Wolf" vaarklaar gemaakt. De oude „De Hoop" ligt thans in Amsterdam te koop en de vereniging hoopt ten zeerste, dat een goede prijs zal worden gemaakt om het nog ontbrekende bedrag voor het nieuwe schip kleiner te maken. Hogere bouwkoster. WAT DIE bouwkosten van de nieuwe „De Hoop" betreft: deze waren oorspronke lijk begroot op 650.000. De kosten komen nu echter al bijna op 1.000.000, terwijl de contractprijs 708.000 bedroeg. Op het ogenblik van het tekenen van het bouwcontract was er een manco van 127.000. Ondanks de belangrijke giften, die de vereniging daarna nog mocht ont vangen, bedroegen de kosten voor extra voorzieningen alsmede de loonsverhoging zoveel, dat het ontbrekende bedrag thans 200.000 is. De exploitatiekosten van het vaartuig zijn geraamd op 265.000 per jaar, waarin is begrepen een bedrag van 95.000 per jaar voor rente, afschrijving en kantoor. Tul van diensten HET NIEUWE schip zal van Juli af aan tal van diensten gaan verlenen. In de eer ste plaats is daar de exploitatie op volle zee van een volledig en modern uitgerust hospitaal en vervoer van patiënten naar de wal. De arts C. W. Ouwerkerk is thans met een verpleger in vaste dienst van de ver eniging getreden en zal tevens voor de tandheelkundige hulp zorgdragen. Voorts zullen in de ruime kerkzaal voor in het schip kerkdiensten worden gehou den en zullen de beurtelings Geref. en Herv. meevarende predikanten bezoeken aan de loggers en trawlers brengen. Even als vroeger zullen door de marconisten radio- en raditelefoonreparaties worden verzorgd. De medische dienst OP HET HOOFDDEK is alles wat de medische dienst betreft verenigd. De on- derzoekkamer, tevens operatiekamer en apotheek, is toegankelijk door dubbele deu- ren..van het h°ofddek af om draagbaar- patiënten gemakkelijk binnen te brengen. Erbij aansluitend is de donkere kamer voor het ontwikkelen en fixeren van röntgen- films en naar voren volgt dan het grote hospitaal, dat eveneens door een wijde deur uit de operatiekamer is te bereiken. Ditmaal een Culturele Agenda voor de komende week in beknopte vorm. Met de viering van Koninginnedag, waarvan het programma vandaag afzonderlijk wordt gegeven en het programma van Bevrij dingsdag, dat in de editie van volgende week Woensdag volgt, zijn slechts twee feiten te vermelden. De expositie bij „Felison" is Zaterdag en Zondag nog geopend van 14-17 uur; het „Pieter Vermeulenmuseum" is Maandag, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van 9.30-12 en van 14-16.30 uur geopend. „IJmuidens Roem" geeft Zaterdag 7 Mei in het Patronaatsgebouw een uitvoering. Het hospitaal bevat tien bedden, alle langsscheeps geplaatst. Vier ervan zijn midscheeps geplaatst voor de ernstige pa tiënten. Voorts is er een- isolatiehut met twee bedden en een hut voor de verpleger. Voor de vloerbedekking van deze vertrek ken werden tegels gekozen. Alle wanden zijn zachtgroen geschilderd. De dokter zal zijn klantjes kunnen on derzoeken op een onderzoektafel, die ook volkomen voor operatietafel geschikt is en zelfs tot tandartsstoel is te veranderen. „De Hoop" heeft thans namelijk ook de beschik king over een tandarts-instrumentarium. In de apotheek hebben alle artikelen en voorwerpen een strikt eigen plaats gekre gen. Ook weerschip Het hospitaal kerkschip „De Hoop" heeft dank zij de medewerking van de heer J. H. Klausing, secretaris van het Verbond der Belgische Zeevisserij van de Regie van Telegraaf en Telefoon te Brussel toestemming gekregen tot pe-S bruik van de Belgische visserijfrequen- ties. De daarvoor benodigde kristallen werden gratis ter beschikking gesteld. De bemanning van „De Hoop" hoopt in de komende teelt daadwerkelijke;., hulp aan de Belgische vissers te kunnen verlenen. jOOOOOOOOOOOOOOCOCKJOOSOOOOOOOOOOOOCOOClOOOOOOOOOOOCiaXXXO bijdrage te geven. Begin 1955 is de ver eniging een nieuwe actie begonnen om de nog ontbrekende 200.000 bijeen te krij gen. Deze actie had ten doel dat alle bedrij ven in Nederland een klein percentage van hun afval en schroot afstonden ten bate van „De Hoop". De actie heeft al 20.000 opgeleverd. zal de weerberichtgeving zijn in j - j i tj„ An.rOM samenwerking met het KNMI te De OGCuljï DIJ rl&rill^flfiV dl NAAR WIJ VERNEMEN zijn be- sprekingen gaande om de indienst- stelling van het nieuwe hospitaal-kerk en weerschip „De Hoop" en de ont hulling van het Vissersmonument op de Kop van de Vissershaven te IJmuiden op dezelfde dag in de eerste week van Juli en wellicht op de vijfde te doen plaatsvinden. Hei overleg hieromtrent met de officiële autoriteiten is nog niet geëindigd. Men hoopt, dat het verzoek, hei'le plechtigheden te laten verrichten door een lid van het koninklijk huis, in gunstige overweging zal worden ge in omen. Het is bovendien nog een punt van overweging of het nieuwgebouwde schip voor de indienststelling te Scheveningen of te IJmuiden ligplaats zal kiezen. Tndien een van de leden van het voi- stenhuis bereid zal worden gevonden, de indienststelling te IJmuiden is meer aannemelijk. Met het oog op de realisering van het aitbreidingspian Santpoort-Noord (plan B) is het gewenst, dat de gemeente Velsen de beschikking verkrijgt over het perceel tuingrond ter oppervlakte van 3580 m- lig gende aan de Kruidbergerweg. Deze grond is nl. bestemd voor wegen- en plantsoen- aanleg, woningbouw en aanleg van sport velden. De eigenaar heeft zich bereid verklaard het perceel aan de gemeente te verkopen, pachtvrij, voor de som van f 5870.Hij heeft zich daarbij het recht voorbehouden om een op het terrein geslagen „Norton"- pomp, alsmede een aldaar staande houten schuur, te verwijderen. Naar het oordeel van B. en W. kan tot de aankoop van de bovengemelde grond worden overgegaan en een desbetreffend voorstel is dan ook aan de raad voorge legd. De heer P. Rings te Santpoort heeft zich bereid verklaard aan de gemeente te ver kopen het perceel grond ter oppervlakte van 146 m- aan de Uitendaalstraat te Sant poort voor f 4.— per m* of f 584.in totaal. De eigenaar heeft daarbij de verplich ting op zich genomen om de op dit terrein aanwezige directiekeet te doen verwijde ren, zodra de overdracht van de grond heeft plaats gehad, of wel op een door Tegen de verkoop daarvan voor het be- j oogde doel hebben B. en W. geen bezwaar. Met de verkoopsprijs van f 10. per m* j heeft verzoeker zich verenigd. EEN GEIIEEL nieuwe functie voor „De Hoop" zal de weerberichtgeving zijn in nauwe samenwerking met het KNMI te De DeUTllI Uil 11»! Hl^H» V Cll j Bilt. Een commissie, waarin onder meer zitting hebben de heer C. van Geel van; De heer J. G. Nehs te Haarlem heeft j Scheveningen Radio, Scherpenzcel van j verzocht aan hem te verkopen om een Radio Holland en J. A. van Voorthuyzen, aannemingsbedrijf van grond- en trans- de administrateur van de „Hoop", dok- portwerken te kunnen stichten, een t_ - tert thans nog aan het probleem. i rein, ter grootte van ongeveer 6000 m ..cn Zuiden van de Haringhaven. i Als centrale post wil men de „Hoop" op de Noordzee het gehele jaar door handha ven. Bepaalde trawlers en loggers van de rederijen zullen dagelijks hun weerrappor- ten doorgeven aan het hospitaal-kerk- weerschip, waarna een samenvatting naar De Bilt wordt doorgeseind. In de eerste maanden zal aan boord van „De Hoop" een weerkundige van het KN MI meevaren om de kapitein in te werken bij het samenstellen van de rapporten, maar het ligt niet in de bedoeling om „De Hoop" zelf weerberichten te laten uitzen den. Het Duitse visserijwachtschip „Meer katze", dat meestal in de Noordelijke wa teren bij IJsland en Bereneiland opereert, doet dit wel. Over de samenwerking met de Duitse visserijwachtschepen „Meerkatze" en „Frithjof" zullen volgende maand in Bremerhaven besprekingen worden gevoerd, waardoor men tot een terrein en of werkverdeling hoopt te komen om daarmee een hoger rendement per schip te bereiken. Met radar HET HOSPITAAL- Kerk- en Weerschip „De Hoop" is hiermee een omvangrijk be drijf geworden. De minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, ir. S. L. Mansholt, de directeur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch en de Rijksconsulent in Algemene Dienst van het Departement, de heer A. Thurmer hebben in December van het vorige jaar het werk van „De Hoop" van Dieppe uit gadegeslagen. Ook de [f plannen van het in aanbouw zijnde schip zijn door het Departement nauwkeurig bestudeerd en tevens is de begroting voor de jaarlijkse exploitatie onder het oog ge- TTtr - Nieuwe „De Hoop": nog twee maanden. F. de Boer te Driehuis heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen ten behoeve j van de bouw van drie ééngezinswoningen een perceel grond ter oppervlakte van ongeveer 435 m- aan de Van Lenneplaan te Driehuis. - Met de daarvoor vastgestelde en door, het nriizenbureau voor Onroerende Zaken 1 en arbeiden in dat gebouw van de voor- >e Haarlem goedgekeurde verkoopsprijs talige IJmuider wasserij aan de Snellius- van f 10.— per m1 heeft verzoeker inge- straat in IJmuiden. De vloer, voor zover stemd i n*e" mePu*n en brokken bedekt, vertoont ..iccr gaten dan glad plaveisel, houten lui- ADVERTENT1E ken en dikke verroeste spuien nemen de Het is geen onverdeelde vreugde te moe- raties voor de Historische optocht, de „be- vrijdingsoptocht"op 5 Mei te vervaardigen. Zij doen dit met een bewonderenswaardig enthousiasme, dit niet zo eenvoudige werk, waarmee meters in de hoogte en de lengte gemoeid- zijn. Onder hun vaardige vingers verrijst het PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O. Begrafenissen en Transporten door het gehele land plaats van ruiten in, licht ïs er niet. i Het interieur doet meer denken aan een concentratiekamp, dan aan een plaats waar j j iets goeds tot stand kan komen. En toch wordt er gewerkt, hard gewerkt. De 79- jarige toneeldécorateur Th. van der Lugt cn de acteur Jasper Eikema zijn dagelijks bezig, midden tussen het puin in en im muun voor alle tochtigheid, de grote deco- >9 IN HET LAATSTE JAAR, dat het oude hospitaalkerkschip „De Hoop" ten dienste van nomen. Naar aanleiding hiervan hebben bespre kingen tussen de vereniging en het rijk plaats gehad, waarbij men tot de conclusie is gekomen dat het hospitaal-, kerk- cn weerschip „De Hoop" een noodzakelijk en j de vissers op de Noordzee heeft gevaren, zijn door de bemanning onder commando integrerend onderdeel is van de vissers- j van schipper Bram Rog zes reizen gemaakt. Het weer is vorig jaar voor het werk van „De Hoop" niet gunstig geweest. De weersomstandigheden werden al een week na het begin van de eerste reis slecht en bleven dit tot in December toe. Daardoor konden op de Noordzee minder patiënten dan gewoonlijk worden behandeld en ging het slechte weer ook aan de bemanning van „De Hoop" niet ongemerkt voorbij. vissers vloot. Het nieuwe schip diende aan de hoogste eisen te voldoen en derhalve wer- j den nog tal van verbeteringen aangebracht, ondermeer een radarinstallatie en rubber werkboten. De verschillende diensten, die het nieuwe schip op de Noordzee zal gaan verlenen, zullen worden verricht met alle hulpmid- j delen die ten dienste staan. Overleg met rijk Deze dienstverleningen zullen niet meer afhankelijk worden gesteld van de vraag of er genoeg geld voorhanden is. Een vaste grondslag van de jaarlijkse exploitatie kosten zal daarom moeten worden gevon den. In deze is, zo vernamen wij, overleg gaande met verschillende ministeries. Ofschoon dus hiermee het karakter van zuivere liefdadigheid verdwijnt, blijft het Nederlandse volk in de gelegenheid een Er was door ongelukken en onvoldoende „zeevastiheid" een ongekend groot aanta! wisselingen van predikanten, doktoren, marconisten en stuurlui noodzakelijk, waardoor vaak tussentijds een haven moest worden aangelopen. Er bestond ook dit jaar weer goede sa menwerking met patrouillerende ma rinevaartuigen en de Duitse visserij- Oude „De Hoop": te koop. wachtschepen. In de haven van Dieppe werden ondermeer met medewerking van het Duitse visserijwachtschip „Frithjof" geslaagde proefnemingen met rubbervlot- ten gehouden. Ongevallen Het jaarverslag herinnert aan de vierde reis, waarvoor men op 1 September naar zee ging. Reeds de tweede dag raakte dr. Ratulangi verwond aan de linkerhand. Men moest hem voor chirurgische hulp af zetten te Hartlepool. Een per radio omroep uitgezonden vraag voor een plaatsvervan ger bracht niet minder dan acht medici- vrijwilligers. Op 6 September scheepte de arts L. H. Zweers uit Zwolle zich in. Drie dagen later had men weer met pech te maken: stuurman Floor van den Nieuwen- dijk raakte tussen schip en sloep bekneld en liep een ernstige breuk van het kuit been op. Van den Nieuwendijk werd naar IJmui den gebracht. maar bij het voortzetten van de reis waren de ongelukken nog niet ach ter de rug. De kok liep brandwonden op toen tijdens het stormachtige weer een pan met vet omviel. De verpleger kreeg een 'kneuzing van de rug en de arts Zweers verwondde zich op 24 September evena's de stuurman tussen schip en sloep. Na on derzoek op de „Frithjof" besloot hij ech ter aan boord te blijven. Samenwerking Het jaarverslag memoreert de uitsteken de samenwerking met de „Meerkatze" en „Frithjof", van wie het werk soms werd overgenomen, wanneer een van beide schepen naar Duitsland terugkeerde. Ook werden patiënten aan de „Meerkatze" overgegeven en behandelde de dokter van „De Hoop" niet minder dan 54 Duitse pa tiënten in Dieppe. Vijf Duitsers met 37 verpleegdagen werden opgenomen in het hospitaal. Minder In totaal werden vorig jaar 741 patiën ten behandeld tegen 1056 in 1953 en wer den 122 radio telefonische adviezen afge geven. Aan de wal werden gebracht 37 pa tiënten; het aantal opnemingen in de zie kenboeg bedroeg 87 en het aantal ver pleegdagen 416. duinlandschap, waarop straks Velsens be schermheiligen zullen zetelen, is de enorme gulden lijst ontstaan, symbool op de wagen van de Gouden Eeuw, is de zon die zal prijken op de wagen van de Toekomst ge wrocht en vele andere zaken, die het hart van de toeschouwers langs de weg in ver rukking zullen moeten brengen. Wie ook maar even een blik achter de coulissen van deze optocht heeft mogen slaan wordt er op slag van overtuigd dat hier enorm veel werk is en wordt verzet door mensen, wie voor enige maanden nog Velsen vreemd was. En dat alles ten pleziere van de duizenden kijkers, die misschien wel zullen mompelen: ik had nooit gedacht dat het zó goed zou worden. Maar dan ook reëel blijven en de eer geven aan de leiders cn uitvoerders, bij welke laatsten maar vier Velsenaren vrij willig zich aansloten! ADVERTENTIE Moeders Mooiste Moederdag Verras haar met een HOOVER Stoom- of Droogstrijkbout Jarenlang gemak, jarenlang plezier! Vocht in terwijl hij strijkt strijkt ook droog. Twee strijkbouten voor één geld. Vraag de naaste Hoover-dealer ADVERTENTIE Hoover-Dealers VELSERDUINVVEG 173 TELEF. 4102 Betaling in overleg ADVERTENTIE Erkend HOOVER Dealer J. v. d. B E R G Gen. Cronjéstraat 170 - Tel. 12786 hoek Spaansevaartstraat Betaling desgewenst in overleg Op Zondag 1 Mei vieren de Sportbond IJmuiden en de Sportbond Haarlem een gezamenlijk Meifeest op het sportterrein aan de Kleverlaan, vlak bij het zwembad. Het feest begint om 1 uur en het program ma zal bestaan uit sport en spel. B. en W. te bepalen tijdstip vóór de aan vang van de bouwwerkzaamheden. Daar de aankoop van deze grond, in verband met de realisering van het vast gestelde en aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring ingezonden uitbreidingsplan „Jan Gijsenvaart", voor de gemeente van belang is en de gevraagde prijs aanvaard baar kan worden geacht, zijn B. en W. van oordeel, dat van dit aanbod gebruik dient te worden gemaakt. Het prijzenbureau voor Onroerende Za ken te Haarlem heeft de grondprijs in middels goedgekeurd. ADVERTENTIE Geheel gratis geven wij aan iedereen ook voor niet leerlingen van onze Rijschool Avondlessen in VERKEERSTHEORIE en AUTOTECHNIEK Vraagt inlichtingen HAGELÏNGERWEG 134 - SANTPOORT Tel. K 2560 - 8930 Bijkantoor: Dennenstraat 12 - IJmuiden Tel. 6200 Prettige sfeer, die feestelijk aandeed Het leek meer op een gezellig familie feest dan op een ouderavond in het Her vormd Jeugdgebouw, waar de ouders van de leerlingen der P. Vermeulenschool met het personeel samenkwamen om de school- zaken te bespreken. Het hoofd der school, de heer M. de Kool, heette in de met fleu rige bloemen versierde zaal, de aanwezigen welkom en memoreerde in vogelvlucht de gebeurtenissen van de afgelopen maanden. Dieper hierop doorgaan bleek overbodig, omdat het contact tussen ouders en perso neel bestendigd is in het op geregelde tij den verschijnende contactblaadje. Spreker deelde mede dat mej. De Wijer haar vaste aanstelling had gekregen en dat mevr. J. de Jong-Van Wijk als tijde lijke leerkracht was teruggekeerd „alsof ze nooit weg geweest was". De oorzaak van deze terugkeer ligt in het minder prettige feit van de ziekte van de heer Smit. Met leerlingen van een Oosterbeekse school zal een vacantieruil van vier dagen worden getroffen. Spreker waarschuwde de ouders niet te hoog te grijpen waar het het volgen van verder onderwijs betrof. Een verkeerde keuze is zeker in het nadeel van het kind zelf, ook bezien in het licht van zijn be stemming voor de eeuwigheid, zo zei spre ker. Hij vestigde vervolgens de aandacht op het bureau voor beroepskeuze, dat on langs in Velsen werd gevestigd. Daarna werden door leerlingen uit de verschillende klassen voordrachtjes en de clamaties uitgevoerd en kwam de zesde klas met een zangspelletje uit de bus. De kinders kwamen keurig voor de dag in hun schooluniform: donkerblauwe rok of broek met geel shirt; om door een ringetje te halen. Buitengewoon geapprecieerd werd het vlaggespel, waarbij vaderlandse liederen werden gezongen. Als laatste kwam de kruisvlag, die door alle andere vlaggen met een nijging werd begroet. Na de pauze heeft de heer J. Wessels, voorzitter van de Velser Jeugd Centrale een causerie gehouden, waarin hij de in vloedsfeer schetste van gezin, school en beroep. Jeugdzorg, het werk onder de massajeugd, zowel als bij de ongegrepen jeugd bracht hij ter sprake en zette verder de op stapel staande plannen van de V.J.C. uiteen. Het slotwoord werd gesproken door de heer J. Bouhof, die zeide dat de christe lijke school tracht de liefde van Jezus voor zondaars aan de kinderen bij te bren gen. Het christelijk onderwijs is omge keerd ontstaan uit liefde tot Jezus. Vaart er achter Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur pa rochie „St. Gregorius van Utrecht" te IJmuiden heeft de gemeente verzocht te verkopen ten behoeve van de bouw van een bijzondere school voor lager onderwijs en van een bijzondere kleuterschool een terrein van ongeveer 4371 m-, tussen de Eenhoornstraat en de Venusstraat in de nieuwe „Duinwijk". Tegen de verkoop daarvan voor het bo venomschreven doel bestaat bij B. en W. geen bezwaar; de prijs voor de grond is onder goedkeuring van het prijzenbureau voor onroerende zaken te Haarlem gesteld op f 10.per m'-'. Op Maandag 2 Mei werkt ook de Sport bond mee aan het feest in IJmuiden, waar van wjj het programma reeds publiceerden. Donderdag 5 Mei loopt de Sportbond mee in de optocht ter gelegenheid van de bevrijdingsherdenking, evenals Zaterdag 21 Mei in de optocht ter gelegenheid van de vlaggetjesdag. VRIJDAG 29 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: ,.Het grote spel". Rex, 20 uur: „Het zwarte schild". Fel'son, 1921 uur, zaal Heidestraat. expositie. Pieter Vermeulerunuseum, Cultureel Ge bouw. 9.3012 en 14—16.30 uur. VELSEN-NOORD Stichting „Evangelie en Industrie IJmond" ,20 uur, Herv. Wijkgebouw, lezing. ZATERDAG 30 APRIL IJMUIDEN „Felison", 1417 uur, zaal Heidestraat: expositie. Thalia, 20 uur: „Het grote spel". Viering Koninginnedag, zie programma in deze editie.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15