VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 De** «fis***8* voor 8 Mei, Tïloe cle* kantoorbediende Italië is sinds de bevrijding geweldig vooruitgegaan Kort en bondig) IJskast en oven naast elkaar in Dulles' politieke keuken C. v. d. POLL Taarten v.a. f 1.50 Schuchter gevierd bevrijdingsfeest ontsierd door fascistisch gesar Tsjoe En Lai's gerecht blootgesteld aan sterke temperatuursverschillen Castricum Beverwijk ytyO-t 19 Welvaart Werkloosheid Diefstal uit postauto niet bewezen geacht Eén iaar voor beide verdachten Scheepvaart EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT I TAFELDAMAST PYAMA'S NACHTHEMDEN PEIGNOIRS NYLONS ADVERTEERT IN DIT BLAD VRIJDAG 6 MEI 1955 (Van onze correspondent in Rome) Met bescheiden feestelijkheden: kranslegging op het graf van de Onbekende Soldaat (uit de eerste wereldoorlog), een requiemmis en dergelijke, heeft Italië op 25 April de bevrijding herdacht. Het is verklaarbaar, dat het feest een bescheiden karakter draagt, omdat de bevrijding gepaard ging met een nederlaag. Er zijn veel families, die op zulk een dag denken aan hun zoons die gevallen zijn in de strijd tégen de huidige bondgenoten, ook al is het aantal dier gesneuvelden geringer dan het getal dergenen, die slachtoffer werden van de Duitsers en de fascisten. Met dat al is de huidige republiek een kind van de bevrijding en al was het dan wat schuchter, toch heeft zij daarvan willen getuigen. De fascisten hebben hun best gedaan roet in het eten te gooien, wat op enkele plaatsen gelukt is. In Prato bij Florence heeft de pertitie de herdenking der bevrijding onmogelijk ge maakt en een optocht van oud-partisanen met geweld uiteengedreven. In sommige Zuid-Italiaanse gemeenten, zoals te Castel- lamare di Stabia bij Napels heeft men het nodig geoordeeld de herdenkingsplechtig heden te laten bestaan uit het opdragen van een mis voor het zieleheil van Mus solini. Dat daartegen geprotesteerd werd en het tot relletjes kwam, is begrijpelijk. Ook in Rome lieten de fascisten juist nu een mis voor hun gevallenen opdragen. Hadden zij het daarbij gelaten, dan zou er niets gebeurd zijn, maar daarna trokken een paar honderd man, voorafgegaan door de neo-fascistische Kamerleden, in optocht naar het graf van de Onbekende Soldaat om daar een krans te leggen. Die optocht was niet geoorloofd, maar de politie, die gewoonlijk alles wat naar optocht zweemt, met geweld uiteendrijft, liet de fascisten rustig begaan. Toen ze op de treden van het monument hun oude strijdliederen be gonnen te zingen, werd het een groep bur gers te machtig en het kwam tot een hand gemeen, waarbij een tiental personen ge wond werd. Toen greep ook de politie in en voerde ruim honderd personen weg. De omgeving van het monument werd afgezet. Als men bedenkt dat het nog maar tien jaar geleden is, dat men in geheel Italië tevergeefs gezocht zou hebben naar iemand die de moed had toe te geven, dat hij fas cist was geweest, laat staan dat hij die leer nog aanhing, beseft men hoeveel er veranderd is. T Vaak vragen landgenoten: Is Italië er nu eigenlijk beter aan toe dan vóór de oorlog of slechter? Dat die vraag wordt gesteld, bewijst hoe sterk de gevolgen nog door werken van de toenmalige grootspraak. Voor wie het land in beide perioden heeft gekend, bestaat die vraag zelfs niet. De vooruitgang, mits wij toenemende stoffe lijke welvaart als vooruitgang mogen aan duiden, is verbijsterend groot. Wel heeft het land een oorlog verloren en twee invasies doorgemaakt, maar de verzetsleiders, im de eerste plaats econo men als Corbino en Einaudi, politici als wijlen De Gasperi, Sforza, La Mal fa en verder dit gehele werkzame, niet licht ver sagende Italiaanse volk, hebben het land in korte tijd weer op de been gebracht. En de hulp uit de Verenigde Staten, die in het bijzonder aan Italië ruimschoots werd ver strekt, omdat Washington vreesde, dat werkloosheid en armoe het land in de ar men van Moskou zouden drijven, heeft daar in hoge mate toe bijgedragen. De statistieken tonen aan, hoe groot de voor uitgang is. Daarmee wil nog allerminst gezegd ziim, dat Italië nu een welvarend land is. Vergeleken bij Frankrijk, Groot- Brittannië en Nederland, is het dat niet. Wel echter in vergelijking met het Italië van vroeger. De bevolking is tussen 1938 en 1954 met negen percent toegenomen, het nationale inkomen met dertig.Dat komt vooral de grote ondernemers en ook de arbeiders ten goede. De jonge werkman, mits hij niet werkloos is, beschikt tegen woordig tenminste over een scooter, als hij niet tezamen met een of twee vrienden een auto'tje heeft. Het aantal auto's is on geveer vier maal zo groot als in 1938. De ambtenaren en de kleine middenstand daarentegen zijn achteruitgegaan en voor een groot deel opgenomen in het proleta riaat. Het scheppen van een nieuwe kleine burgerstand is in Italië een dringend pro bleem. Men zal ons tegenwerpen dat er toch twee millioen werklozen zijn. Hoe dat te rijmen met toegenomen welvaart? Het antwoord is, dat de werkloosheid onder Mussolinie ongeveer even groot was, maar werd verzwegen. Bovendien was er toen de nutteloze partijmilitie, een soort be gunstigde werklozen in een zwart hemd. En dan was er de niet-productieve werk verschaffing door middel van een sterk ontwikkelde oorlogsindustrie. Hoe dit zij, reeds in 1950 was Italië te ruggekeerd tot het vooroorlogse peil. De koopvaardijvloot, die ernstige verliezen had geleden en weer groter is dan vóór 1938, bestaat voor het grootste deel uit nieuwe schepen en wordt nog steeds uitgebreid. Het aantal bioscopen overtreft dat van Frankrijk of Groot-Brittannië (landen met ongeveer evenveel inwoners) ver en tegen honderd bioscoopbezoekers in 1938 telde men er in 1953 reeds 229 en nu stellig nog meer. De bewoners van Rome geven per jaar aan bioscoopbezoek 146 maal zoveel uit als in 1938. Ook het verbruik van dure levensmiddelen, zoals: boter, suiker en vlees, neemt gestadig en sterk toe. De in leggingen bij spaarbanken zijn in vier jaren tijd (1949 tot 1953) verdubbeld. Vóór de oorlog hadden zelfs in de grote steden weinig mensen een telefoon. Dezer dagen werd in Rome, een stad met minder dan twee millioen inwoners, het 500.000ste foestel ingewijd. (Op 31 December 1953, zestien maanden geleden, waren het er nog 305.000.) Al blijft er ten opzichte van het overige West-Europa een grote achter stand in te halen, die vooral moet wor den toegeschreven aan de slechte ver deling van rijkdommen en inkomsten, met ongelofelijke rijkdom enerzijds en mateloos gebrek daarnaast, toch neemt de welvaart toe. BINNENLAND De bloei In de Betuwe zal, naar men verwacht, tijdens het aanstaand week-einde het hoogtepunt bereiken. Enige warme dagen en de daarop gevolgde regen hebben een wonder voltrekken. Vroege en late kersen, en ook de meikersen tonen hun witte blanke bloesems en sommige perensoorten zijn ook reeds in bloei. De appelbomen zijn nog niet op hun mooist, maar hun rose bloesems zul len zich toch ook binnen enkele dagen tonen. Op 13 Mei wordt weer de jaarlijkse Goedewilsdag gehouden. Ter gelegenheid daarvan verscheen weer een boekje „Jeugd en Wereldvrede", dat wordt uitgegeven door de Vrouwer.-Wereld-Unie voor Inter nationale Eensgezindheid onder auspiciën van de Verenigde Naties-verenigingen. Met instemming van prins Bernhard wordt de opbrengst van dit boekje dit jaar bestemd voor het Prinses Irene Fonds. Wie er waren Vier trawlers de Vios, Polderman, Thorina en SCH. 153 Onderneming 4 waren vandaag aan de afslag. In totaal voerde dit viertal 4200 kisten vis, waar van 3800 kisten makreel aan. Voorts wa ren 1450 stuks stijve kabeljauwen. De KW 40 bracht 50 diversen, 210 ma kreel en 300 stuks stijve kabeljauwen. Weinig kleine vaart was er met 2000 kg tong en 150 kisten schol. Naar IJmuiden Het Is thans officieel: zoals vorige week al gemeld, zal het nieuwe hospitaal-kerk schip „De Hoop" in de week van 3 tot 9 Juli te IJmuiden in dienst worden gesteld door het hijsen van de HKS-vlag. Direct na de indienststelling, zal met het nieu we schip een reis naar Scheveningen wor den gemaakt, gedurende welke tocht de monstraties worden gehouden. Ondermeer zullen patiënten van vissersvaartuigen worden overgenomen. De VARA zal van de tewaterlating van „De Hoop" op Zaterdag 7 Mei een repor tage maken. Deze wordt morgen tussen 17 en 17.30 uur in het Radioweekjournaal uitgezonden. Bij de tewaterlating zal on dermeer het woord worden gevoerd door Jan van Zutphen. Makreel, makreel Er was vandaag niet veel anders dan makreel, die van f 11 tot f 13.50 van de conservenfabrieken haalde. Uitgezonderd de kabeljauw, waren de andere vissoorten vanmorgen duur. Voor export gingen tong en kabeljauw weg. Regels kabeljauw zak ten van f 66 naar f 50 en kisten deden van f 90 tot f 80. De tongen waren ook duur: grootmiddel tong f 2.50 tot f 2.20, klein- middel f 2.50 tot f 2.20, tong I f 2 tot f 2.10 en slips f 1.60. Binnenland in De grote tong was voor het binnenland en deed f 2.20 tot f 2.40, schol 3 maakte f 17 tot f 18 en schol 2 f 25 tot f 30 per kg. De grote gul ging van de hand voor f 36, middel voor f 35 en torgullen voor f 26 tot f 27. Zwarte koolvis haalde f 70 tot f 80, braadschelvis f 29 tot f 36 en pen nen liefst f 60 tot f 65. De wijting maakte f 35. Stijging De omzet van het Saatsvissershavenbe- drijf is vorige maand hoger geweest dan in dezelfde maand van het vorig jaar: f 3.257,346 tegen f 2.591.755. Wie er komen De trawler „Batavia" (van Maandag 25 April) die gisteren ook binnenkwam is voor de Zaterdagmarkt blijven liggen met 1025 kisten vis, waarvan 850 makreel, 50 schelvis, 40 wijting, 70 kabeljauw en kool- vis, 15 diversen, 25 kleine kisten haring en 475 stuks stijve kabeljauwen. Oudste loten Oudste trawlers zijn thans de „Viking- bank", „Tzonne", „Claesje" en „Surabaya" (van 28 April); de „Sumatra" en „Eveline" (van 29 April), de SCH 117 (van 30 April) en de „Van Hattem", „Postboy" en „Gel- ria" (van 2 Mei). Binnengekomen IJM 20 Johannes Polderman, IJM 33 Tho rina, IJM 24 Vios. IJM 99 Batavia, IJM 240, 8, 4, 11, 27; SCH 153 Onderneming 4; KW 40 Everhard Christina; RO 2 Dolfijn; UK 28. 162, 126, 14, 2, 1, 202, 86, 79; WR 67; ER 8; LT 61 (Egn.). Vertrokken IJM 34 Allan Water. IJM 206; KW 62; TX 21, 19, 49, 33; UK 115, 66, 105, 78, 264. 53, 125, 244, 104, 73, 162. 28, 8, 176, 80, 69, 126, 46; EH 8; LT 61 (Eng.); Z 321 (Belg.). De Amsterdamse rechtbank heeft Henk E. S., de 30-jarige koopman, die verdacht werd van de roof uit de postauto op 28 Oc tober j.L, waarbij 63.000 verdween, van deze diefstal vrijgesproken, doch hem even als zijn vriend, de 33-jarige bankwerker Frans J. H. wegens heling een jaar met af trek van het voorarrest opgelegd. Tot burgemeester der gemeente Goor is benoemd de heer C. P. van Essen, thans burgemeester van Beerta. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. Tot burgemeester van Groenlo is be- noemd jhr. mr. E. M. van Nispen tot Par,- nerden (R.K.) te 's-Gravenhage, thans refe rendaris bij het departement van Binnen landse Zaken. In Noordgouwe op SchouwenDuive- Iand is een lC-jarige jongen bij hel onver wacht oversteken van. de weg door een pas serende vrachtwagen aangereden en zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later is overleden. Naar aanleiding van dit ongeval zijn de feestelijkheden op bevrijdingsdag te Noordgouwe afgelast. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot naturalisatie van prof. dr. S. K. Baschwitz, hoogleraar aar. de gemeen telijke universiteit te Amsterdam. Prof. Baschwitz, die staten loos is, vestigde zich in 1933 in ons land. Hij is hoogleraar in de perswetenschap en de massapsychologie. De Hervormde theologische faculteit in Budapest zaï in September van dit jaar haar 100-jarig bestaan herdenken. Ter gelegen heid hiervan zullen een aantal ere-doctora- ten worden verleend aan enige bekende theo logen uit de gehele wereld. Daarbij is de Nederlander dr. H. Berkhof. Verder werden onder meer ere-doctoraten verleend aan prof. Karl Barth, Zwitserland en aan ds. Martin Niemöller, Duitsland. Op een onbewaakte overweg in de lijn Drunen—Elshout, die niet voorzien is van 'n beveiliging met knipperlichten, is een per sonenauto door een goederentrein aangereden en 150 meter meegesleurd. De bestuurder, de heer C. A. Pruimboom uit Oosterhout werd ernstig gewond. Het betalingsverkeer met de aan de Europese Betalings Unie deelnemende lan den heeft voor Nederland in April 1955 een overschot van f 48.066 200 opgeleverd. De 65-jarige heer K. S. is Dinsdagavond in de Oostzijde te Zaandam, bij een botsing met een motorrijwiel om het leven gekomen. Hij liep met zijn fiets aan de hand op het trottoir en stak onverwachts de rijweg over. Op de Amstelveenseweg is Dinsdag de 65-jarige heer H. A. B., die op zijn brom fiets onvoorzichtig de weg overstak door een autobus van Maarse en Kroon aangereden. Hij werd zwaar gewond raar het Wilhel- minagasthuis vervoerd, waar hij later is overleden. Op de hoek van de Stahnlaan en de Amsteldijk heeft een aanrijding plaats ge had tussen een personenauto en een 64- jarige berijder van een bromfiets, de heer J H De heer H. werd met een schedelbasis- fractuur naar het Wilhelminagasthuis over gebracht en is daar overleden. In Gedser (Denemarken) zim Dinsdag avond tachtig Nederlandse oud-verzetslie den aangekomen, die een officieel bezoek brengen aan Kopenhagen, waar zij de bevrij dingsfeesten zullen bijwonen. Woensdag ochtend is de delegatie op het stadhuis van Kopenhagen ontvangen door de burgemees ter van de Deense hoofdstad, Soerensen De hotelhouder Sake van der Werff. een bekende figuur on Schiermonnikoog, is in de ouderdom van 85 jaar overleden Hij was eerst matroos, daarna agent van politie te Groningen en later gemeenteveldwachter op Schiermonnikoog, waar hij tenslotte vele jaren een hotel exploiteerde. In het eerste kwartaal van 1955 heeft de waarde van de Britse invoer uit Neder land een stijging van meer dan 6 millioen pond te zien gegeven. In de eerste drie maanden van dit jaar had de invoer uit Nederland een totale waarde van 30.1 mil lioen pond tegen 23.83 millioen pond in 1954. In dezelfde periode beliep de Britse uitvoer een bedrag van 27.70 millioen pond tegen 24.24 millioen pond in 1954. B. en W. van Vlaardingen hebben aan besteed de bouw van een politiebureau. Er waren 15 inschrijvingen. De laagste was van N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf Van Omme en De Groot te Rotterdam met f783.700. De hoogste van A. van Duijn, Noordwijk aan Zee met f920.000. (Van onze correspondent in Washington) IJskast en oven staan dikwijls naast elkaar in de Amerikaanse politieke keuken. Nadat het departement van Buitenlandse Zaken op Zaterdag 23 April het Chinese gerecht van Tsjoe En Lai in de koelkast had geplaatst, stopte minister Dulles het op Dinsdag 26 April in een optimistische bui in een brandende oven. Met andere woor den: Hoover Jr., Dulles' eerste assistent, had Tsjoe's initiatief 's Zaterdags, na een telefoongesprek van een uur met president Eisenhower, koel bejegend en de kans op rechtstreeks overleg vrijwel te niet gedaan. Drie dagen later gooide Dulles, ook weer na overleg met Eisenhower, het roer om: hij acht overleg tussen de Verenigde Staten en Communistisch China zeer wel mogelijk, wanneer daarbij wezenlijke belangen van Tsjang Kai Tsjek onbesproken blijven. Met name voor een staken van het vuren, meent Dulles dat bilateraal contact tussen Washington en Peking zin en kans van slagen heeft. Men vroeg hem: „Zou, voor een even tueel welslagen in deze richting, een offi ciële, openbare verklaring van de regering van Peking noodzakelijk zijn?". Dulles zei van oordeel te zijn, dat communistisch China zulk een publieke verklaring, over een staking der vijandelijkheden zou moe ten afleggen. Daar wilde hij bilateraal op aansturen en daarmee plaatste hij het delicate gerecht in een warme oven Recht door zee De Verenigde Staten zijn een land van contrasten en de Amerikaan houdt in het algemeen van scherpe tegenstelingen. Een openhartig man als Eisenhower schaamt zich er niet voor de scherpe zwenkingen in zijn beleid ruiterlijk te erkennen. Op zijn jongste persconferentie gaf hij vol mondig toe, dat de verklaring, die op 23 April met zijn voorkennis was gepubli ceerd, wat geladen ingekleed was geweest en zelfs fout in bewoording. Het Ameri kaanse publiek weet dit van de populaire leider te waarderen. Zulk een „frisheid" in diplomatie en staatkunde is ongebruikelijk en vril ris kant, doch zij heeft iets weldadigs. Zij gaat doorgaans samen met een voorkeur voor scherpomlijnde besluiten. De Ameri kaan weet graag waar hij aan toe is. Soms echter is het niet mogelijk houvast te vin den in een situatie. In zulk een geval to nen de Engelsen meestal grote bekwaam heid in de kunst van „doormodderen", doch de Amerikanen hebben daar weinig neiging toe. Té helder De Amerikaanse pers heeft wellicht BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Gerda Maria Johanna, d. van C. J. Beentjes en M. Th. A. Sneekes: Willem Anton Frans. z. van W. A. Günzel en E. E. van Dijk; Marianne Elsina, d. van J. B. Witte en E. Nijhuis. ONDERTROUWD: K. Hornstra, wonende te Opmeer en N. van Braam, wonende te Castricum. GEHUWD: C. G. Krom, wonende te Koog aan de Zaan en C. W. Ineke, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Geert Baanstra. 68 j., wo- nendete Amsterdam; Anna Briefjes, 72 j., geh. met C. ce Zeeuw, wonende te Castri cum, overleden te Alkmaar. enige schuld aan het feit, dat het rege- rings-standpunt vaak te vroeg wordt om lijnd. Persconferenties werken dikwijls verhelderend, doch de journalisten maken door hun scherpe vragen de situatie soms tè helder. Zij nopen een president of een minister zich zeer nauwkeurig uit te spreken over de koers, die hij wenst te volgen op het ogenblik dat hij nog ruimte moet overhouden om te kunnen „schippe ren". Dat gebeurde ook toen Dulles tot de uitspraak verleid werd, dat een officiële verklaring van communistisch China over een staking van het vuren noodzakelijk was. Te weinig soepel Er schuilt een gevaar in weinig soepele formuleringen en eisen. Men kan van communistisch China moeilijk een belofte verwachten nooit geweld te gebruiken om gebieden te veroveren, die het officieel als zijn grondgebied beschouwt. Evenmin zal Tsjang Kai Tsjek bereid zijn voor altijd af te zien van geweld. Het is zelfs de vraag of men een, van beide partijen bereid zal vinden voorlopig of voor een bepaalde periode geen wapengeweld te gebruiken. Misschien kan men bereiken dat uitzicht wordt geopend op internationaal niveau, waardoor tenslotte de vrede in dat deel van de wereld hersteld zou kunnen wor den. Men kan dan ondershands en on-offi- cieel afspreken dat er tijdens een interna tionaal overleg niet gevochten zal worden. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Julius J., z. van J. J. de Boer en P. Jurna; Agnes T., d. van A. Mar tens en S. Jongerden; Amaud M.. z. van A. J. den Bakker en D. H. de Visser; Theodorus M., z. van C. W. Gooijer en J. M. Schoorl; Albert, z. van H. Kruize en C. M. Kruit; Immetje W. M., d. van N. T. van der Linde en A. M. van der Meij: Yvonne, d. van E. H. Kamminga en A. Kelder; Anthonia G. d. van W. J. Bodewes en M. rde Wildt. ONDERTROUWD: J. A. Hoogewerf en C. G. Niesten; P. A. Bart en M. G. C. Vrenegoor. T. G. Kimman en E. T. P. Welp. GETROUWD: L. van der Sluis en A. van Balen; W. J. Komen en A. M. Bakkum. OVERLEDEN: C. H. Schellevisch, 80 j., echtgenoot van A. de Vries; G. E. Richter, 50 j., gehuwd met T. F. Braam; W. H. Huhl, 84 j., wedn. van L. W. Tappee; J. Amse, 89 j., wed. van D. Spek; M. Weever, 92 j„ wed. van D. Homberg. Amstelbrug, 4 v. Amsterdam n. d. Perz. Golf. Amstelland, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Argos, 4 te Amsterdam. Aagtedijk, 4 te Antwerpen. AJdabi, 4 te Santos. Almdijk, 3 te Antwerpen. Amerskerk, 5 te Brisbane. Abbekerk, 5 Las Palmas. Adinda, 4 te Pladju daarna Singapore. Alcyone. 4 rede Recife. Alkaid. 5 Santos. Almkerk, 5 Lorenzo Marquez. A'.nati. 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amstelpark, 4 v. Newport News n. Nederland. Antonia, 4 v. Pladju n. Semarang. Appingedijk, 4 v. Victoria n. Santos. Armilla, 3 v. Balikpapan n. Makassar. Britsum, 3 v. Port Sulphur n. Rotterdam. Beninkust, 4 v. Amsterdam n. W. Afrika. Breda. 4 v'. Rotterdam te Amsterdam. Billiton, 5 Belawan. Boskoop. 4 Port of Spain. Cistula. 3 te Rotterdam. Caltex Delft, pass. 4 Gibraltar n. Sidon. Caltex Leiden. 4 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 4 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Cottica, 4 Niekerie. ALS MOEDER PRACTISCH IS stelt ze het erg op prijs om met Moederdag een mooi schortje fijne Nylonkousen of Swan zakdoekjes te krijgen. Op punten voordeliger bij: De advertenties in deze courant worden ook met de grootste aandacht gelezen. Laat de lezers weten wat u aan te bieden hebt. Adverteer in dit blad. VAN GELDER ZONEN N.V. KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN vraagt voor het bedrijf te Velsen-Noord: voor de magazijn-administratie. Enige technische kennis is vereist. Leeftijd 2030 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelbeleid. I Voor MOEDERDAG naar Banketbakkerij TROMPSTRAAT 94 - TELEFOON 6165 Tevens grote sortering LUXE DOZEN BONBONS, o.a. LINDT vanaf75 ct. Delfland, 4 v. Recife n. Las Palmas. Dordrecht, 4 v. New Orleans n. Manchester. Eendracht, 3 v. Bremen n. Halifax. Ena, 4 v. Liverpool n. Stanlow. Felipes, 4 v. Makassar n. Balikpapan. Gouwe, 3 v. Port Gentil n. Monrovia. Gaasterkerk, 4 te Duinkerken. Gaasterland, 5 Victoria. Gadila, 3 Lofoten daarna Hammerfest. Gordias, pass. 4 Kp. Vincent n. Amsterdam. Groote Beer, 4 v. Rotterdam n. Quebec. Hathor. 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Haulerwijk, 5 Baltimore. Hector, 4 v. Rotterdam n. Alexandrië. Helder, 4 v. Buenaventura n. Balboa. Indrapoera, 4 v. Priok n. Singapore. Jupiter, 3 v. Rotterdam n. Lissabon. Japara (KRL), pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen Java, 4 Halifax. Joh. v. Olüenbamevelt 4 250 m. ZO. Ceylon. Koratia, 4 te Curasao. Karimun, 5 Makassar. Kertosono, pass. 4 Guardafui n. Djibouti. Kota Agoeng, 5 Suez. Lissekerk, pass. 4 Ouessant n. Hamburg. Lemsterkerk, 4 v. Londen n. Port Said. Leuvekerk. 4 v. Aden n. Suez. Liberty Bell. 5 Philadelphia. Lieve Vrouwekerk, 4 v. Colombo n. Rangoon. Mijdrecht, 4 te Aruba. Manoeran. 4 v. Port Said n. Belfast. Modjokerto, 3 v. Barcelona n. Rotterdam. Mariekerk, 4 te Amsterdam. Metula. 4 v. Rotterdam n. Curacao. Noordam, 4 600 m. NW. Fayal. Ouwerkerk, 3 v. Suez n. Djibouti. Oranjestad, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Omala, 4 v. Singapore n. Kaapstad. Oost-kerk, pass. 4 Ceylon n. Aden. Oranje. 4 v. Amsterdam n. Priok. Oranjefontein, 4 v. Las Palmas n. Southampton. Ovula, 6 Bangkok. Prins Philips Willem, pass. 4 Vlissingen naar Bremen. Papendrecht, 4 v. Constanza n. Stockholm. Poseidon, 5 La Guaira. Pendrecht, 5 Dakar verwacht. Prins Alexander 5 Antwerpen. Prins Willem n. 4 te Rotterdam terug v. proef tocht. Prins Willem v. Oranje. 5 Montreal. Raki. pass. 4 Perim n. Belawan. Rotula, 4 Adelaide verwacht. Rempang, 4 v. Rotterdam n. Sydney. Roggeveen. 5 Shanghai. Ruys, 5 v. Singapore n. Manilla. Rijndam, 4 240 m. Z.t.W. Halifax. Soestdijk. pass- 3 Vlissingen n. Antwerpen. Stad Dordrecht pass. 3 Algiers n. Palermo. Samarinda, 5 Dar es Salaam. Sliedrecht, pass. 4 Aden n. Port Said. Sliedreeht, 8 te Port Said verw. Sloterdijk. 5 Port Said. Sommelsdijk. pass. 4 Sabang n. Colombo. Stad Amsterdam, pass. 4 Finisterre n. Las Pal mas. Straat Bali. 4 v. Singapore n. Hongkong. Straat Malakka, 5 Yokohama. Straat Mozambique, 5 Buenos Aires. TJipanas. 2 te Durban. Tabian, 5 Beiroet. Temate, 5 Suez. Titus, pass. 4 Kp. Finisterre n. Ceuta. Tjisadane, 4 v. Singapore n. Penang. Van Waerwijck. 4 v. Tanga n. Zanzibar. W. Alton Jones, nacht 4-5 te Philadelphia. Waterman. 4 120 m. O. New York. Wieldrecht. 9 Napels verwacht Westerdam, 4 480 m. NW. Fayal. Willemstad, 4 170 m. NO. Carthagena. Zaan, pass. 4 Brunsbilttel n. Amsterdam Zonnewijk, 4 Beiroet. Zuiderkruis, 4 v. Balboa n. Papeete. Zeeland (SSM), verm. 5 v. Sunderland n. Kopen hagen. KLEINE VAART Aicetas, 3 v. Rotterdam te Piraeus. Amölorix, verm. 6 v. Amsterdam n Italië. Auriga, verm. 4 v. St. Nazalre n. Bordeaux. Batavier III. 4 dwars Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Brem, verm. 6 v. Antwerpen n. Oporto. Barendsz, 4 v. Southampton te Mladlesboro. Bree Helle, 4 v. Rotterdam te Londen. Duiveland, verm. 4 v. Amble n. Rotterdam. Diligentia, 4 v. Kingslynn te Thameshaven. Eminent, veim. 4 v. Dublin n. Liverpool. Ferocla, 4 v. Zandvoorde te Fecamp. Fiducia, verm. 4 v. Maassluis n. Boston. Flora 4 te Rotterdam n. Overschie. Gaasterland, verm. 4 v. Grangemouth n. R'dam Glory, 4 te Terneuzen. Geziena Hendrlka. 4 v. Antw. te Duinkerken. Haskerland, 4 v. Goole te Kingslynn. Rema, pass. 4 Lands End n. Rotterdam. Helvetia, 4 v. Britol te Swansea verw. Heemraadsingel, verm. 4 v. Antw. n. Avonmouth Import 5 v. Jersey te Rotterdam verw. Julia Mary, pass. 4 Vlissingen n. Casablanca. Jongkind, 6 v. Casablanca te Rouaan verw. Lucas Bols II, pass. 4 Vlissingen n. Gothenbuig. Larix. 2 v. Garston n. Swansea. Maartje, 4 v. Horsens te Antwerpen. Meer Cremer, 4 v. Newcastle te Rotterdam Myfem, 5 v. Stockholm te Rouaan verw. Madjoe. pass. 4 Vlissingen n. Randers. May, pass. 4 Vlissingen n. Anwterpen. May, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Medea, pass. 4 Vlissingen n. Rouaan. Missouri, 4 v. Hansweert te Vlissingen. Marcella, 4 v. Rotterdam te Avonmouth verw. Nero, 3 v. Tarragona n. Valencia. Nieuwehaven. 4 v. Malmö te Kopenhagen. Nautic. 4 v. Bordeaux n. Rotterdam. Odile R. pass. 4 Vliss:» gen n. Antwerpen. Olivier van Noort. 4 v. Rotterdam te Reykjavik. Plato, 4 v. Sevilla te Amsterdam. Pavo, 4 v. Liverpool te Rotterdam. Ponza. 4 v. Zaandam te Rotterdam. President Roosetelt. 4 v. Rotterdam n. Aalborg. Ponto, 3 v. Manchester n. Swansea. Ponza, 3 v. Zaandam n Rotterdam. Rex, 4 v. Vlissingen n. Londen. Soemba. 4 v. Malmö te Grangemouth verw. Taormina, verm. 4 v. Kopenhagen n. Brugge. Tilly. 4 v. Londen te Rotterdam. Vechtstroom. 4 v. Amsterdam n. Huil. Vrouwepolder. 5 te Oporto verwacht. Willem Ba rend sz, 4 v. Londen te Rotterdam. Westropa, pass. 4 Vlissingen n. Aarhus. Wieken burg h. pass. 4 Dover n. Casablanca. Westersingel, verm. 4 v. Londen n. Korsor. SLEEPVAART Blankenburg, met baggermolen 3 t.h.v. O'.and naar Leningrad. Ebro, met twee bakken 3 90 m. W. ten N. Orau Hudson, pass. 3 Ouessant n. Maassluis. Humber. 3 380 m. W. Thursday eil. Loire. 3v. Suez n. Dohan met Ponton. Noordholland. 2 200 m. W. Kanarische eil. Noordzee. 3 145 m. Z. ten O. Oostp. Kreta. Oostzee, 3 90 m. O.NO. Port Soedan met ponton Poolzee. 3 v. Spezia te Lissabon met 2 bakken Rode Zee. 3 170 m. W. eil. Engano met kruiser Australia. Witte Zee. 3 90 m. W. Sabang zonder sleep. DEKSERVET, mooi damast in fijne A 25 pasteltinten ONTBIJTLAKENS, in moderne aparte 7 65 dessins8.25, I ONTBIJTGARNITUUR (met 6 vinger- -f H 45 doekjes), damast in mooie pasteltinten IU. Prima damast ONTBIJTLAKENS, fraai 7 10 dessin (servetten 1.45) f Aardige KEUKENSETS in cellophaan A 15 verpakt4, Vlot model PYAMA'S met moderne Q 95 streepgarnering3. Aparte DAMESPYAMA'S met ronde A A 90 pasI la PYAMA'S in modetinten met feston- AO 95 garneringI C. Keurige NACHTHEMDEN met fijne 4 fl 75 borduurgarnering11.75, I Ui Charmeuse NACHTHEMDEN m. fraaie 4 O 95 kantgarnering13.45, \L. Fijne batisten NACHTHEMDEN met 4 7 50 apart bloemdessinI Mooie nylon NACHTHEMDEN met 4 Q 75 ruim klokkende rok en fijne kant 10. Cloqué DAMESPEIGNOIRS, zeer mooi A O 45 modelI L. Aparte DAMESPEIGNOIRS met mo- 4 A 90 derne grote zakkenI *1. DAMESPEIGNOIRS, wijd klokkend 4 Q 75 model, aardig streepdessinIU. PRIMA NYLONS. 30 den., volledige O 95 mindering3.45. L. FIJNE NYLONS, 15 den., met moderne O 45 fantasiehiel3.95, O. LINKSGEWEVEN NYLONS in diverse O 95 lengten en rekbare boordO. LINKSGEWEVEN WANDELNYLONS, A 50 50 den., met rekbare boord*t. J. Th. KORT HAARLEM - ZANDVOORT HEEMSTEDE IJMUIDEN FEBRIEKSKANTOOR te IJmuiden vraagt voor spoe dige indiensttreding met eenige kantoorervaring, leeftijd 18 jaar. Brieven onder no. IJ 950 aan het bureau van dit blad Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13