Bezint eer ge begint... lijm met VELP0N Daily T elegraph over Indonesië Bulgaarse zang en dans ja.,p De blauwe Gomboom Voedselpakketten-actie viel gedeeltelijk „in het water" .Clowntje Rick 1000 BROEKEN Noodlottig schot bij bevrijdingsspel Prinses Wilhelmina onthulde standbeeld VRIJDAG 6 MEI 1955 5 Winnaars kwamen zich druipnat melden Toeschouwster door hagel getroffen en overleden Hedenavond in Condertgebouw te Haarlem Ruzie over Rotary-zegels in Belgische Kamer Voor de kanderen FEUILLETON Door Dorothy Quentin "Twaalf vliegtuigen van de rijkslucht vaartschool te Eelde zes zilverkleurige Beechcrafts en zes hel-gele HtJrvards vlogen op bevrijdingsdag boven ons land •en wierpen boven elf plaatsen voedsel pakketten uit, terwijl bovendien nog boven deze oorden en enkele andere plaatsen tel kenmale een honderd sigaretten werden uitgeworpen. Er stond een straf windje, de remous- klappen waren „niet van de lucht" en de vliegtuigjes hadden veel last van deining, telkenmale opnieuw slachtoffers van de luchtziekte eisend. Radioverslaggever Wim Ruth, die de radio-leiding voerde bij de Noordelijke ploeg, kon dan ook niet nalaten al zag hij zelf ook wel een beetje witjes de droevige ervaringen van een der ge plaagde persbroeders te vermelden. Er werd niet uitgeworpen vlak bij de plaatsen, waar deze pr ij zen-brengende bundels eetwaren volgens schema de grond moesten bereiken, doch ongeveer een kilo meter verder tegen de windrichting in. En toch nog vielen er de spreekwoordelijke brokken. Zo viel in Hoogeveen een der parachutes in het water bij de Willems kade. De 20-jarige Jaap Schuiling volgde echter niet het voorbeeld van enkele jon gens, die aan de kant van de vaart bleven staan, doch smeet z,jn fiets neer en dook het water in. Jaap won door deze duik de eerste prijs, omdat hij als eerste een Wim pel plus parachute inleverde bij de radio reporter Ad. de Vries: een reis (voor twee personen) naar Joegoslavië of Zuid-Frank rijk. In Zwolle viel een der parachutes ook al in het water. De drenkeling werd hier echter veilig en wel met een stok op het droge gebracht. In Zutphen was er ook al een duik nodig om een parachute in de wacht te slepen. Hier was het de heer S. C. Dierdorp, die een duik in het riviertje de Berkel er voor over had om het be geerde kleinood te veroveren. Hij bleef zelfs langer dan noodzakelijk tot zijn middel toe in het water staan om de achter hem aan snellende operateurs van de televisie ge legenheid te geven hem op het celluloid vast te leggen. Misschien ging hierdoor wel de eerste prijs aan zijn neus voorbij, die ten deel viel aan de heer H. R. Lande- weerd, die tijdens een wandelingetje zo maar een parachute „uit de lucht plukte". 's-Hertogenbosch vertoonde geen ander beeld. De tweede prijswinnaars, P. Smid en Oswald Vink, meldden zich druipend en wel bij de radioreporter Jan de Visser, daar zij de Zuid-Willemsvaart in hadden moeten duiken om de parachute te veroveren. In Delft was ook al een plons in het koele water nodig om tot de prijswinnaars te behoren. Hier was het echter een vrouw, mevrouw H. J. van der Meijden, die het kloeke besluit nam, en haar overbuurman bedachtzaam aan de kant van de buiten water-sloot liet staan: een tweede prijs. Zo is er op bevrijdingsmiddag gedoken, gehold en nu en dan gebakkeleid om de pr ij zen-breiende parachutes in de wacht te slepen. Sneek, Zwolle. Zutphen, Veen- dam, Hoogeveen, Zierikzee, Den Bosch, ADVERTENTIE Wij hebben keuze voor U uit méér dan en desgewenst leveren wij U een pantalon naar maat binnen 45 uur. Keuze uit 12 moderne kleuren Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 15438 Gennep, Vreeswijk, Delft en Amsterdam waren de uitverkoren plaatsen voor de pakketten met elf maal twee-persoonsrei- zen naar Joegoslavië of Zuid-Frankrijk. De Stichting '40-'45 en het Nederlandse Rode Kruis zullen de vruchten plukken van het doel van deze geschenkenregen boven ons land: propaganda voor de Zweedse vlaggetjes op het brood op 6 en 7 Mei, waarvan de baten voor beide in stellingen zullen zijn. Tijdens een opvoering van een bevrij dingsspel in Langezwaag (Fr.) is een nood lottig ongeval gebeurd. In een der bedrij ven werd een „doodvonnis" voltrokken, waarvoor met een jachtgeweer een schot buiten de zaal zou worden gelost. Tijdens de verandering van décors controleerde een der medespelers, een jager, dit geweer, dat niet goed bleek te functionneren. Plot seling ging het met een jachtpatroon ge laden geweer af. De hagel doorboorde het voordoek en trof een dame, die op de voor ste rij in de zaal zat. Deze, de 50-jarige mevrouw E. de VriesDe Jong, werd in de borst getroffen. Zij werd direct naar het ziekenhuis in Heerenveen overgebracht, maar bleek bij aankomst reeds te zijn over leden. In de zaal, die nog in het duister was gehuld, ontstond een paniek. Toen de lichten wareii ontstoken bleek ook de be jaarde E. Huisman door hagelkorrels in de arm te zijn getroffen. De politie heeft het jachtgeweer in be slag genomen. Alle feestelijkheden in het dorp zijn afgelast. Mevrouw De Vries zou Zondag haar zilveren huwelijksfeest vieren. De „Daily Telegraph" schrijft, dat de langzame berechting van de 35 Nederlan ders in Indonesië wijst op iets „bedenkelijks en tegelijkertijd lachwekkends": een politiestaat, die er niet in slaagt de open bare orde te handhaven, zelfs ten koste van de persoonlijke vrijheid. In een hoofdarti kel schrijft het blad: „Over meer dan een derde deel van Indonesië heeft de centrale regering in Djakarta geen macht. Er is voortdurend onrust in West-Ja va, in delen van Sumatra, in Celebes en in de Moluk- ken. In vele gebieden staat de bevolking bloot aan eert dubbele tyrannie: overdag van de regering en 's nachts van de terro risten. Orde is een zeldzaamheid in Indo nesië, en als geloof moet worden gehecht aan recente verontrustende rapporten, is er geen wet meer; 35 Nederlanders staan thans in een proces, dat steeds wordt uit gesteld, te Djakarta terecht op beschuldi gingen van subversieve activiteiten, waarbij ze geholpen zouden worden, aldus wordt beweerd, door Engelse en Amerikaanse fondsen en luchtmacht. Meer dan een jaar geleden gearresteerd, werden zij lange tijd vastgehouden. De Nederlandse regering heeft thans een Britse advocaat verzocht hen te verdedigen, daar de taak van de Nederlandse verdediger onmogelijk wordt gemaakt. Het feit, dat de 35 beschuldigden Nederlanders zijn, is een aanwijzing, waar Indonesië zijn zondebok zoekt voor zijn falen. De buitenlanders worden de schuld gegeven voor al de moeilijkheden van In donesië," aldus de Daily Telegraph. ADVERTENTIE Na het succes van enkele Joegoslavische ensembles zijn achtereenvolgens ook Griekse, Russische en Hongaarse volks dansgroepen naar ons land gekomen. De Roemenen hebben het niet verder gebracht dan Parijs, waar een lid van het gezelschap de communistische dans ontsprong en de vrijheid verkoos, waarop de rest van de tournée door West-Europa onmiddellijk werd afgezegd. Daarna kwamen niettemin de Bulgaren hun opwachting maken, hon derdvijftien zangers en dansers in totaal, eerst in de hoofdsteden van Engeland en Frankrijk, gisteren in 's Gravenhage, waar slechts enkele tientallen toeschouwers in plaats van deel te nemen aan de be vrijdingsfeesten in het kolossale Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen hun ken nis omtrent de van overheidswege bevor derde herleving van de folklore in de volksrepublieken achter het ijzeren gordijn kwamen verrijken. Een interessante bezig heid overigens, waartoe hedenavond het Haarlemse publiek in de gelegenheid wordt gesteld. Voor dit optreden is de gemeente lijke Concertzaal gekozen. In het geheel hebben er slechts vijf voorstellingen in Nederland plaats. Dit nationale Bulgaarse ensemble werd in 1951 opgericht en staat onder leiding van de comnonist Philipne Koutev, die er evenals de choreografe Marguerite Dikova naar streeft in zang en dans zoveel moge- liik de oorspronkelijke vorm te bewaren. Wat nu de dans betreft: deze heeft in Bul garije geen langdurig verleden. Een eieen volkskunst ontstond pas na de Turkse overheersing met de nationale ontwaking in de achttiende en de negentiende eeuw. Talrijke vreemde invloeden bleven erin na werken. Er is speciaal voor degenen die de Joegoslaven' en de Hongaren hebben ge zien, dan ook weinig origineels in het on geveer twee uur durende, maar zeer om vangrijke programma te ontdekken. Wel treft een gevoel voor verfijning, zonder dat dit zoals bij de Grieken te spoe dig tot verveling aanleiding geeft. De favo riete „horo" doet sterk aan de Joegoslavi sche „kolo" denken: enn kettingdans, waar bij de deelnemers elkaar niet aan armen of handen, maar bij riem of ceintuur vast houden. In de dansen komen allerlei facetten van het gemeenschapsleven tot uiting, waarbij de pantomimische nabootsing van verrich tingen op het land of bij de jacht een merk waardige grote rol SDelen. Zoals steeds is er door het wedstrijdelement een ruime gelegenheid tot het demonstreren van bij zondere virtuositeit of behendigheid. Le vendige staaltjes hiervan vindt men in de ..ratchenitza" uit de Dobroedzja en de vro lijke bruiloftvierirvg met een effectieve af wisseling van hurk wendingen en sprongen. Naïef-komisch is het „HazensDel" uit Oost- Bulgariie, waarin de (acrobatische) imita ties van dieren ook de daarbij gebruike- Mike geluiden omvatten. Aardig is ook de Thracische volksdans, waarbij een jonge ling gevangen wordt in een grote mand. waaruit hij zich na hoog heen en weer geeexvd te zijn met een geweldige sprong bevrijdt. Gelukkig is er geen poging tot soecia^ constructie van „balletten" of dansdrama's ondernomen. Wel hebben de folkloristische motieven de nodige bewerkingen voor het theater ondergaan, zonder echter gedenatu reerd te worden. Uiteraard worden terwille van de toeschouwers de oorspronkelijke kringen telkens doorbroken en daarbij krijgt men gelegenheid tot bewondering voor de samengesteldheid der groepsbewe- c gingen. De dansen worden met perfecte discipline, levendig en met kennelijk on geveinsde vreugde uitgevoerd. Zoals steeds doet de gelijkvormigheid soms aan moder ne revues denken, maar het is veelbete kenend dat het daarbij de mannen zijn, die steeds nieuwe en soms opwindende rhyth- mische variaties bedenken. De vrouwen (met haar robuuste charme) voeren voor namelijk geometrische figuren uit of zor gen voor gracieuze versieringen. Vele van deze patronen worden als het ware her haald in de borduursels van de zeer fraaie costuums, soms opgesmukt met vergulde lovertjes. Talrijke Servische en Macedonische ele menten (ook de grote trom en de meedan sende muzikanten) ontmoet men in dit programma, dat voor eentnoigheid wordt behoed door een groot aantal zangnummers. Het in een halve cirkel opgestelde koor met zijn schelle sopranen brengt, meestal met een klein ensemble van vocale solisten, zo wel lyrische gezangen uit het Rhodopes- gebergte als dramatische liederen uit Thra- cië ten gehore, een wonderlijke mengeling van Gregoriaans met Slavische muziek en Oosterse rhythmen. Een overeenkomst met de dansen blijkt uit de titels, die allerlei tafrelen uit hét dagelijks leven suggereren: Stoyan keert van Constantinopel terug, Fida is in slaap gevallen, Dona stond aan de deur, Kom aan het avondmaal, Theodora met de zwarte ogen. Mamma heeft beslo ten mij uit te huwelijken, Smeekbede aan het gras en Theodora sluimert in, waarvan vooral het laatstgenoemde veel bijval oogstte, ondanks de schaarste aan toe hoorders. Het door Jivka Klinkova geleide orkest bestaat uit folkloristische instrumenten: herdersfluiten, driesnarige knievedels, tamboura's en doedelzakken onder meer, waarmee inderdaad een orchestrale samen klank wordt bereikt, zonder dat de typische mogelijkheden van deze speeltuigen ver waarloosd of verwrongen worden. In mu zikaal opzicht is alles veel ongecompliceer der dan bij de Hongaren, maar men zal met het genoegelijke karakter stellig te vreden zijn. DAVID KONING. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische kamer is Donderdag na een hevige ruzie om Rotary-zegels op Dinsdag, tot de orde van de dag overgegaan. Zij stemde daartoe met 112 tegen 87 stemmen en twee onthoudingen. De minister van Verkeer, de Vlaamse so cialist Anseele, werd door twee Rooms- Katholieke kamerleden geïnterpelleerd over het feit dat zijn vriend en raadsman, die een eigen postzegelzaal heeft, enkele duizenden vellen speciale Rotary-zegels voortijdig heeft kunnen verwerven en hier op in New York een winst van 100 per cent heeft gemaakt. Leden van het kabi net van de minister hebben in deze zaak een aandeel gehad, aldus de interpellan- ten. Rooms-Katholieke zowel als socialis tische en neutrale organisaties yan liefda digheid of culturele actie hebben, de Rota- ry-zegëls ten bate van hun werkzaamhe den met een bepaalde winstmarge kun nen verkopen. De interpellatie eindigde met een aan vaarding van een motie van vertrouwen in het kabinet Van Acker. De bootsman ging verder met zijn verhaal. „Daar hing ik te slingeren aan dat eind touw, tussen lucht en water... maar ik kon het niet lang vasthouden, want m'n handen werden te moe. Gelukkig kwam ik met m'n benen tegen een uitstekende rand vdn de rots, en toen liet ik het touw los en klemde me vast aan de rots". Die rots was erg glad van de golven, die er steeds maar tegenop klotsten, en ik had de grootste moeite om me vast te houden... Dat moest ik wel, want als ik van de rand af zou slaan, kwam ik in de wilde zee terecht! Ik kroop dus voorzichtig op handen en voeten over de gladde steen en probeerde 'n veiliger plaatsje te vinden, om weer naar het schip te klauteren. Maar dat viel niet mee; het was verschrikkelijk glad en ik had maar 'n smalle rand om me vast te houden. En die harde stormwind blies me bijna van de voeten. En toen kwam er opeens zo'n verschrikkelijke rukwind, dat ik me niet kon vast houden en die windvlaag blies me toen gewoon van de rots af! Prinses Wilhelmina heeft Woensdag in Winterswijk een standbeeld onthuld, dat de Amsterdamse beeldhouwer G. Bolhuis vervaardigde ter nagedachtenis van me vrouw H. Kuipers-Rietberg, in illegale kringen beter bekend als „Tante Riek uit Winterswijk", die op 27 December 1944 in het concentratiekamp Ravensbrück het leven liet. Als symbool van de Nederlandse vrouw in het verzet schiep de heer Bol huis een grote vrouwenfiguur, die een op gejaagd hert streelt, dat bü haar beschut ting zoekt. Op de steen is de volgende tekst aangebracht: „Het geloof heeft haar gedragen, de liefde gaf haar kracht, de hoop deed niet versagen, tot redding was gebracht". Prinses Wilhelmina arriveerde te 10.40 uur op het station te Winterswijk. De re gering was vertegenwoordigd door de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, de heer S. L. Mansholt. Nadat aan de prinses was voorgesteld de heer P. H. Kuipers, weduwnaar van me vrouw Kuipers-Rietberg, sprak de voor zitter van het comité tot oprichting van het monument, de heer J. R. Verwers een openings- en begroetingswoord. Nadat enige zangverenigingen hadden gezongen, sprak prinses Wilhelmina enkele woorden. Zij zeide: „Waar de koningin morgen zelf het woord tot ons allen zal richten en waar wij haar stem bij de her denking dezer bevrijding zullen beluiste ren, wil ik graag kort zijn. Zij heeft mij ADVERTENTIE Vraag de juiste soort opgedragen haar te vertegenwoordigen bij de onthulling van het standbeeld voor me vrouw Kuipers-Rietberg en u allen de verzekering te geven, dat zij zich van heler harte aansluit aan de hulde, deze grote figuur uit het verzet gebracht. Het geloof, de geestkracht, de taaie vol harding en het beleid van „Tante Riek", met zoveel verbeeldingskracht gevoerd, zullen in onvergetelijke herinnering bij ons blijven voortleven. Als vanzelf gaan onze gedachten en dank daarbij over op alle moeders en vrouwen die zich, mèt hun gezin, hebben vereenzelvigd met het geboden verzet, dat op zo verschillende wijzen en op zo verschillend gebied werd gepleegd." Vervolgens onthulde de prinses het beeld. Daarna volgde een toespraak door ds. F. Slomp (Frits de Zwerver), die in sa menwerking met Tante Rriek de lande lijke organisatie oprichtte. "Nadat de voorzitter van het comité het monument had overgedragen aan het ge meentebestuur van Winterswijk en burge meester Vlam het standbeeld in dank aan vaard had, werd het Wilhelmus gespeeld en gezongen, kransen gelegd namens re gering, provinciale en gemeentelijke autori teiten, en door deputaties uit het verzet. Daarna legden nabestaanden van verzets strijders kransen, welke stoet werd vooraf gegaan door prinses Wilhelmina, die als eerste van deze groep een bloemstuk in de vorm van een margriet bij het monument legde. Na afloop van de plechtigheid on derhield prinses Wilhelmina zich in het nabijgelegen gemeentehuis met enige na bestaande van Tante Riek. Om kwart over een vertrok de prinses weer naar Apel doorn. 33) Ditmaal keek Luke naar buiten. Sally's woorden hadden een nieuw gezichtspunt voor hem geopend, maar hij durfde er nauwelijks dieper op in te gaan. Langzaam en enigszins verlegen zei hij: Ik geloof dat ik zelf ook wat bang ben. Ik heb er angst voor hem te veel te laten doen. Ik waag het niet te riskeren dat hij zich lichamelijk of geestelijk nog erger verwondt. Ja, Saüy, misschien heb ik hem inderdaad wel te veel als een baby behandeld. Sally durfde nauwelijks te ademen, zo verrast was ze door zijn woorden. Hij begreep wat ze bedoelde en hij zag ten slotte de waarheid in. Luke, zei ze zachtjes, mag ik pro beren hem wat te helpen? Maar je mag er niet bij zijnBarry zou het ver schrikkelijk vinden als jij zou zien dat het misschien mislukte. Hij keek haar aan. Hoe komt het dat je al zo veel van ons afweet terwijl je ons nog maar zo kort kent?, vroeg hij verbaasd. Mischien wel omdat ik al eens pre cies zo'n geval heb meegemaakt, Luke. Ik weet het echter niet precies. Maar ik geloof vast en zeker dat Barry weer zijn benen zal kunnen gebruiken. Dat gaat na tuurlijk niet zo vlug, het zal heel wat tijd kosten. Toen hij haar vroeg wat ze zich voor stelde te doen, vertelde ze hzm in het kort over haar plannetje voor het Kerst-spel. Ik zal Barry vragen of hij wil regis seren, indien jij het tenminste goedvindt.. Natuurlijk ik vind het uitstekend! Vraag het hem maar. Luke had vrij kortaf gesproken en stond op om naar de waranda te gaan, maar hij draaide zich vlak bij de deur nog even om en keek Sally strak aan. Dat God hem moge bijstaan als hij nog meer moet lijden. Hij heeft al genoeg te dragen. HOOFDSTUK XVII Sally was enigszins verbaasd dat ze de Daniels, die toch als vrij koppig bekend stonden, zo gauw voor haar plannen had kunnen winnen. Luke had het goed ge vonden dat ze met haar eigen methode zou proberen Barry beterschap te schen ken alhoewel ze er terdege van over tuigd was, dat ze van Luke een doods vijand zou maken als bleek dat ze bij Barry valse hoop gewekt had en Barry zelf had zich ogenblikkelijk enthousiast getoond voor het Kerstspel. Na de thee zou Luke weggaan om nog een en ander met Bill en Tom te be spreken. Ik zal je straks thuisbrengen, indien je het tenminste niet erg vindt met de melkauto mee te rijden, zei hij en trok daarbij vragend een wenkbrauw omhoog. En over een paar dagen zal ik het pad door het bos schoon laten kappen. Als jij en de Barrs dan hier willen komen, kunnen jullie daar langs rijden. Sally kan toch niet rijden, herin nerde Barry zijn broer. En waarom zouden Mike en de anderen naar „Te Arama" willen rijden? Ze kunnen toch net zo goed lopen?, voegde hij er aan toe. O, dat zal ze je nog wel eens uit leggen, antwoordde Luke lachend. Toen hij halverwege de boerderij was, draaide hij zich nog even om en keek naar de kleine groep op de waranda, Het meisje stond over Barry's stoel gebogen en tekende of schreef met vlugge bewegingen wat in een schrift. Barry keek belang stellend toe en de professor, die een pijp had opgestoken, stond er bij met een trek van berusting op zijn gezicht. Het deed Luke goed dat Barry zich zo enthousiast toonde en opgewekt liep hij verder. Over Sally dacht hij op dat moment al heel wat vriendelijker dan enkele dagen geleden. Ze had er zo triest uitgezien toen hij haar straks had gevonden en het was een ontroerend gezicht geweest hoe ze haar armen om Silk geslagen had. Het was dwaas om te verwachten dat zo'n meisje, dat eigenlijk nog 'n kind was, zou kunnen slagen waar de artsen gefaald hadden, waar hij met zijn toewijding gefaald had. De jongen had haar slechts twee keer ge zien, maar na ieder bezoek had Luke een verandering in hem opgemerkt. Hij was levendiger en opgewekter geweest en was niet weer teruggezonken in zijn gebruike lijke onverschilligheid. Luke neuriede opgewekt toen hij in de stal meehielp met het melken van de koeien. Bill knikte naar zijn zoon Tom. Het was goed om de baas tijdens het werk weer eens te horen zingen! Zelfs de koeien vonden het prettig. Koeien vinden trou wens muziek tijdens het melken steeds een aangename gewaarwording! Tom had in de stal zelfs een radio neergezet en als Luke er niet was, liet hij het toestel zo hard als maar mogelijk was spelen. De dansmuziek harmonieerde steeds uit stekend met het gesis van de melk, die in de emmers gespoten werd door de elec- trische melkinstallatie en het rhytmische gestamp van de voeten van de jonge Maori. Hij hield van dansen. De Zaterdag avonden ging hij altijd graag naar de Dans zaal in Thames. En Luke vond het steeds goed dat hij met de melkauto ging, als hij er maar voor zorgde dat eerst de melk bussen waren weggebracht. Ditmaal luisterde hij met een blij ge zicht naar Luke's zingen en glimlachte naar zijn vader. Iedereen op „Te Arama" vond Luke een fidele werkgever en ieder een vond het jammer dat hij de laatste twee jaren zo in afzondering had geleefd. Ik zal het zelf schrijven, zei Barry plotseling toen Sally in ruwe lijnen had verteld hoe zij zich het Kerstspel had ge dacht. Sally glimlachte. Ik had gemeend, dat we 't de profes sor moesten vragen, zei ze enigszins aar zelend, of misschien zou ik in een boek handel iets geschikts kunnen vinden. O, Barry's literaire kwaliteiten kunt u hoger aanslaan dan de mijne, zei pro fessor Martin, maar ik zou het prettig vinden als ik een oogje in het zeil mocht houden voor de historische juistheid. Ik zou 4 scènes kunnen schrijven., nee, 5.... over het leven van de mensen in de loop der tijden, waarbij de Kribbe steeds dezelfde blijft. Barry's ogen glansden en hij was al een en al enthousiasme. Hij zag het spel al voor zich. Hij had het potlood en op schrijfboek van Sally overgenomen en tel kens als hij een idee kreeg schreef hij het haastig op. Zullen we beginnen en eindigen met de geboorte van Christus.... met de herders en koningen? De klassieke eenvoud, merkte de pro fessor statig knikkend op. maar Sally voelde aan dat hij het maar half eens was met de centrale thema van het Kerstspel. En daarna een rijk Romeins gezin dat zou bekeerd kunnen worden ge volgd door de vroege Brits-Italiaanse Re naissance misschien kunnen we dan Sint Franciscus wel inlassen. We kunnen ook een scène maken over de eerste neder zettingen van de missionarissen.... Muria en de andere Maori's zouden daarin kun nen spelen. En eindigen met onze eigen tijd?, vroeg de professor lachend, terwijl hij zijn pijp uitklopte op het hek van de waranda. Dat is nogal ambitieus voor een Kerst spel, Barry. De jongen schudde het hoofd. Het hoeft toch niet bepaald een spel te worden, Sally? We zouden er een een Kersttableau van kunnen maken. Hoe denk je daar over? Sally knikte. Ze was bly dat Barry nu al helemaal vervuld was van het plan, en vond het jammer dat de professor lichtelijk jaloers bleek te zijn. Het viel echter wel enigszins te begrijpen. Barry's belangstelling had zich verruimd, hij had nieuwe interesse gekregen. En misschien was de profesor wel bang geworden, dat hij uiteindelijk zijn betrekking zou kun nen verliezen. Sally poogde dan ook de oude man weer bij de opvoering te be trekken. Fiona heeft me beloofd dat ze me met het maken van de costuums zal helpen, maar we kunnen uw hulp niet missende costuums moeten toch his torisch juist zijn. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7