Kroesjtsjev pleit voor „leven en laten leven In Amerika acht neutrale gordel" men „Europese niet ondenkbaar Atoom-explosies kunnen weerstoestand beïnvloeden fi Weerbericht Aanwijzing formateur op zijn allervroegst pas hedenavond Haarlems Dagblad Oostenrijkse oplossing als bewijs van Rusland's vredeswil Grote mogendheden beseffen, dat bruut geweld geen bruikbaar middel meer is Protest tegen uitwijzing van Ad Vermeulen Amerikaans meteoroloog houdt vol: Politieke raadgevers bij Koningin Juliana Verliet mr. Bouman per KPM-schip Indonesië? Ernstige situatie in Algerije Het woord is aan Israëlische actie tegen Egypte Koffie-kartel in de maak! 69e JAARGANG No 263 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 20 MEI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 110 Oud-premier Nagy verlaat Nationale Volksfront Opening „Britse Week" Motie van katholieken in Belgische Kamer verworpen Wraakoefening toegegeven Franse „Vogelman" gaat in Engeland vliegen Weerrapport W w 6 zzo 6 zw wzw w Kennemerlaan 186, IJmuküen. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 0 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. ÏJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman 99 De Belgische „Limbourg", die Woensdag op de Hondsbossche zeewering - ongeveer op de plek, waar indertijd de „Frameg- gen" omhoog liep - tegen het basalt van de zeewering leksloeg en strandde. Onmiddellijk heeft er zich een bloeiende „vreemdelingen-industrie" rond de onfortuinlijke Belg genesteld en de belangstelling was op Hemelvaartsdag dermate groot, dat de auto's nauwelijks parkeerruimte konden vinden. (Van onze correspondent in Washington) Met het oog op de komende conferentie van staatsleider der grote vier worden de symptomen der Russische politiek van het ogenblik nauwlettend bestudeerd. Thans blijkt, dat in Amerika het denkbeeld van de schepping van een „neutrale gordel" tussen Oost- en West-Europa niet geheel en al verworpen wordt. De mogelijkheid dat op die basis bij de komende conferentie een permanent accoord met Rusland kan worden bereikt, begint ook in Amerika aanhangers te krijgen. Voorwaarde daartoe zal echter zijn, dat deze „neutrale gordel" ook satellietlanden van de Sovjet-Unie zal omvatten. Mocht er iets goeds voortkomen uit de conferentie der grote vier, die deze zomer gehouden zal worden, dan zal dat goede in ieder geval slechts geleidelijk toi stand kunnen komen. Dit geldt zowel voor vermindering der bewapening als voor een ont spanning in Europa of in het Verre Oosten. Juist omdat de Amerikanen geneigd zün snelle en radicale oplossingen te zoeken, is het goed dat hun voorgehouden wordt dat er voorlopig nog veel onvolmaakt zal blijven en dat een verbetering in de toe stand indien die al optreedt slechts gaandeweg kan komen. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat de Amerikanen een conferentie der grote vier met opzet zullen doen mislukken. Nu men er eenmaal toe besloten heeft, wil men ook serieus nagaan of er sets te be reiken is. Het heeft bier de aandacht getrokken dat Dulles toen de conferentie alleen r.og maar tot de mogelijkheden behoorde reeds heeft gezegd dat de NAVO (de Noord-Atlamtische verdrags organisatie, waar West-Duifcslaod juist als vijftiende lid is bijgekomen), wellicht niet geheel in de huidige vorm gehandhaafd zal kunnen worden. Voorts is het de politieke waar nemers te Washington allerminst ontgaan dat de Russen hebben doen doorschemeren dat zij hun „verbindingstroepen" uit Polen misschien zouden kunnen terugtrekken in dien Duitsland neutraal en niet langer be zet zou zijn. Het is wel duidelijk dat de Sovjet-Unie gaarne een „neutrale" gordel van staten langs de Westgrens van het communistisch bloc zou zien ontstaan. Te Washington is men niet zonder meer ingenomen met die Russische wens, maar men begint toch wel iets voor de gedachte te voelen, zodra het mogelijk zou blijken dat ook de satelliet- landen, of althans een deel daarvan, tot die gordel zouden gaan behoren. De mogelijk heid van een terugtrekking der Russische troepen uit Polen geeft sommigen hier enige hoop. Een aantal politieke plannenmakers op het State Department en een aantal ten dele door hen geïnspireerde overzicht schrijvers schetsen als toekomstbeeld een neutrale groep landen, waartoe beho ren: Finland, Zweden, Oost- en West- Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Joego slavië, maar ook Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije en Roemenië. Zij noemen deze groep uiteraard slechts als een mogelijk heid, als een doel, waar men met tact en geduld po aan zou kunnen sturen. Geen Russische zwakte Men versta mij niet verkeerd: dit is niet de officiële Amerikaanse politiek, doch dit is een der mogelijkheden, waar men nu men zich afvraagt wat er eventueel op een conferentie met de Russen te bereiken is Het bestuur van het Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft Donderdag te We nen een protestmotie goedgekeurd tegen de uitwijzing van de heer Ad Vermeulen uit Venezuela op 27 April. De heer Ver meulen, secretaris van het N.V.V., nam deel aan de petroleumconferentie van de Internationale Arbeidsorganisatie te Ca racas. over denkt en schrijft. Het Westen zou by een dergelijk plan ook zekere concessies moeten doen en wellicht om die gemakke lijker aanvaardbaar te maken, stellen plan nenmakers uit dit kamp het graag zó voor, alsof de Russen uit zwakte tot onderhan deling bereid zijn. Dulles heeft zich Dins dag ook in die zin uitgelaten. Het lijkt echter gevaarlijk om Russische plooibaar heid al te snel als een teken van zwakte te zien. De Russen moeten inzien, dat een wereldoorlog met atoombommen wellicht tot het einde van het menselijk bestaan en in elk geval tot massale vernietiging zou leiden. Juist nu er een evenwicht gaat ont staan tussen de vernietigingskracht, waar over de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie beschikken, breekt de tijd aan waar op mogendheden, die hun invloed en macht willen uitbreiden, naar andere middelen moeten omzien dan bruut geweld. Men zij voorzichtig de Russen voor te stellen als zwak en in het defensief. Het is nu wel prettig om zichzelf wijs te maken dat het Westen door voet bij stuk te houden de Russen zo ver gekregen heeft, doch nuchterheid is geboden, nu zulk een be langrijke conferentie op komst is. Ook al zouden de Russen beloven hun troepen terug te trekken uit sommige satel lietlanden, dan nog zouden zij wel over middelen kunnen beschikken, om die sta ten in het rode gareel te houden. Het zou riskant zijn indien het Westen te spoedig ging menen, dat Polen of Tsjechoslowakije waarlijk hun onafhankelijkheid herkregen. Volgens United Press heeft president Eisenhower op zijn wekelijkse persconfe rentie verklaard dat de aanstaande confe rentie der grote vier onderwerpen zal be handelen als de eenwording van Duitsland, de positie van de Oost-Europese satelliet- landen en de penetratie van de Cominform in andere landen. De president verklaarde dat de V. S. de conferentie zullen beginnen met de nodige voorzichtigheid, in dien zin dat zij vol hoop zullen zijn, maar tegelijkertijd bedacht zullen zijn op eigen veiligheid. MOSKOU (Reuter) Nikita Kroesjt sjev, de leider van de Sovjet-Russische communistische partij, heeft Woensdag op de slotvergadering van een industrieel con gres te Moskou verklaard, dat het funda mentele beginsel van de Russische buiten landse politiek de aanvaarding is van de mogelijkheid en noodzaak van vreedzame samenleving van verschillende sociale stel sels; aldus meldt het Russische persbureau Tass. Kroesjtsjev zeide verder, dat een Rus sische delegatie onder zijn leiding aan het einde van de maand „met een open hart" naar Joegaslavië zal gaan, voornamelijk met het doel „om de volledige normali satie van de betrekkingen op politiek plan tussen de twee landen te verzekeren". Het zou echter ook ten voordele van beide landen zijn, de handels- en andere econo mische betrekkingen te ontwikkelen. De normalisatie van betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en Joegoslavië is van groot belang voor de vermindering van de inter nationale spanning en het waarborgen van de vrede in de hele wereld. Voor het nor maliseren van de betrekkingen tussen de twee landen is het nodig het beginsel van gelijkheid en niet-inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden te volgen. Slechts op de grondslag van samenleven zullen normale betrekkingen en practische samenwerking tussen alle landen tot stand kunnen komen", aldus Kroesjtsjev, die er echter op wees, dat daartegenover ook een politiek wordt gevolgd „vanuit posities van kracht". Hij verweet „aggressieve kringen" er van, een politiek te voeren voor het voorbereiden van een nieuwe oorlog door het organiseren van militaire blokken, het voortzetten van een bewapeningswedloop, het bedreigen van volken met atoomoorlog, het herstellen van het Duitse militarisme en het uitvoeren van verschillende maat regelen tegen het vreedzame bestaan der volken. De Russische voorstellen voor ont wapening echter bieden volgens hem een werkelijke basis om de kwestie van de WENEN (AFP) Oud-premier Imre Nagy heeft ontslag genomen uit alle pos ten die hij bekleedde in het Hongaarse „Nationale Volksfront"; ook de secretaris generaal van de partij, Ferenc Janosi en de hoofdredacteur van het partijorgaan Ivan Boldizsar, zijn afgetreden, aldus heeft Woensdag radio-Boedapest gemeld. Janosi wordt als secretaris-generaal op gevolgd door vice-premier Ernoe Miha- lyfi; de journalist Gyaergy Parragi wordt hoofdredacteur van het partijblad „Magyar Nemzet". WASHINGTON (United Press) „Het zou mogelijk zijn om voor periodes tot 60 jaar een tamelijk juiste weersvoorspelling te maken, als men geen atoomproeven meer uitvoerde en er geen vulkanische uitbar stingen op de aarde plaats hadden," zo ver klaarde dr. C. G. Abbot, een 82-jarige Amerikaanse meteoroloog. Hij is een van de voornaamste mede werker van het Smithsonian Institute. In een nieuwe publicatie van dit insti tuut, getiteld „60 jaar weerbericht," geeft hij een methode voor een algemene weers voorspelling voor een lange periode. Deze methode is gebaseerd op een serie van 23 soortgelijke periodes van weersomstandig heden, die hij uit weerrapporten, die een eeuw terug gaan heeft bestudeerd. Abbot schrijft deze kringloop toe aan (Van onze parlementaire redacteur) Naar de hier en daar gekoesterde ver wachting, dat de Koningin wellicht nog in de loop van heden iemand zal aanwijzen, die zal moeten pogen een nieuw kabinet te vormen zij op het volgende de aandacht, ge vestigd. Vanochtend ontvangt de koningin nog een heel gezelschap, hiertoe volgens het gebruik aangewezen, politieke raadge vers: namelijk de fractie-voorzitters van de A.R.. de C.H., de V.V.D.( de C.P.N., de K.l .P. en de Staatkundig Gereformeerden. Dit, nadat Woensdag de heren Burger en Romme in gehoor zijn ontvangen. Nu moet men rekening houden met het feit, dat al degenen, die in zulk een eerste stadium van een kabinetscrisis geraad pleegd worden, volgens het gebruik schrif telijk nader rapport moeten uitbrengen, waarin men het mondeling uitgebrachte advies aantreft. Als men nu bedenkt, dat dr. Schouten vandaag om één uur ontbo den wordt, ligt het voor de hand, dat het staatshoofd niet veel vroeger dan laat in de middag en misschien pas in het begin van de avond de verschillende rapporten zal kunnen hebben verwerkt. Mogelijk is dan, dat naar aanleiding van een en ander de koningin nog eens nader uitsluitsel wil hebben, hetzij van degenen, die haar advies hebben uitgebracht, hetzij dis is ook denkbaar van bijvoorbeeld een minister van Staat. In dit verband denk ik aan mr. Van Schaik, die ook al eens in vroegere kabinetsersis in die hoedanigheid geraadpleegd is. Alles tezamen zou dus op zijn aller vroegst in de loop van de avond een aan wijzing van een formateur (of informa teur) verwacht kunnen worden. Het ligt echter eerder voor de hand dat dit pas morgen zal geschieden. Het is mij gebleken, dat een hardnekkig gerucht de ronde doet, als zou de fractie van de Partij van de Arbeid Dinsdag jongstleden aan de leden zogenaamde stern- of fractieöwang hebben opgelegd. Dat wil zeggen, dat er besloten zou zijn, dat de zaak waarover het ging er een was, waarin de fractie als één man haar stem zou uit brengen en men niet het morele recht zou hebben om van de beslissing van de fractie af te wijken. Op grond van alleszins be voegde inlichtingen kan ik verzekeren, dat dit gerucht elke grond van waarheid mist. Het besluit om de leden van de fractie te nopen als één man tegen het kabinet te stemmen is in het geheel niet genomen en een ieder was volkomen vrij om te doen wat hij wilde. periodieke schommeling van het quantum van straling dat de aarde van de zon be reikt. Hij heeft zijn weer-theorieën getest door temperatuur- en neerslagrapporten van St. Louis van de afgelopen honderd jaar door te werken. In de jaren waar zijn berekeningen niet klopten hadden grote vulkanische uitbar stingen plaats gehad, was er in een oorlog veel explosief materiaal gebruikt, of had men een atoombom tot ontploffing gebracht. „Deze ongewone atmospherische storin gen," zo zei hij, „kunnen heel goed het ver loop van de 23 perioden hebben veranderd en zo de weervoorspelling gelogenstraft hebben." Over het algemeen aanvaarden de meteorologen Abbots theorieën niet. Of schoon men wel gelooft, dat vulkanische uitbarstingen het weer kunnen beïnvloeden, acht men het uitgesloten, dat A- of H- bommen een weersverandering kunnen bewerkstelligen. Dr. Abbot is echter niet uit het veld ge slagen. Hij gelooft dat zijn berekeningen de feiten dicht benaderen. Op de basis van het weer, dat St. Louis gehad heeft, heeft hij een voorspelling ge maakt waarvan de juistheid of onjuist heid over enige jaren zal moeten blijken. „Ik zie met plezier," zo zei Abbot over zijn voorspelling, „dat er waarschijnlijk in 1957 een einde komt aan de huidige droogte." „Als de meteorologen meer vertrouwen in mijn theorieën zouden stellen en de regering soortgelijke berekeningen op ver schillende plaatsen zou financieren, zou het mogelijk zijn om de algemene weersom standigheden voor 5, 25 of 60 jaar uit te stippelen." 'verklaarde Abbot. „Deze voor spellingen zouden van het grootste belang zijn voor vele industrieën. Het enige wolkje dat ik nog aan deze toekomst-hemel zie." zo zei Abbot verder, „zijn de atmos pherische storingen, die door of vulkanen of door krachtige explosies veroorzaakt worden, en deze voorspellingen geheel teniet kunnen doen." Sir Winston Churchill heeft een wens van welslagen gezonden aan de organisatoren van de Britse Week in Nederland. De Britse Week zal heden in Alkmaar officieel worden geopend door de ambas sadeur van Groot-Brittanmië, sir Paul Ma son. In Arnhem zullen tijdens de Britse dag op 24 Mei om 15.55 uur twaalf „Me teors" van de RAF over de stad vliegen. wapenbeperking en het verbod van atoom- en andere wapens van massavernietiging verder te brengen en de dreiging van een nieuwe oorlog weg te nemen. Hoewel de „burgerlijke propaganda" in het Westen beweert, dat de Sovjet-Unie zich van ge heel Europa wenst meester te maken, heeft de Sovjet-Unie zich bereid getoond een Oostenrijks staatsverdrag te tekenen en haar troepen uit Oostenrijk terug te trek ken. „Wie zal zijn troepen terugtrekken als hij een aanval voorbereidt?", aldus Kroesjtsjev. Over economische kwesties sprekend verklaarde Kroesjtsjev, dat het huidige vijf-jarenplan, dat dit jaar afloopt, ruim aan de gestelde verwachtingen zal vol doen. Verwacht kan voorts worden, dat de doelen die de partij voor de komende vijf of zes jaren aan de landbouw heeft gesteld, binnen drie of vier jaar bereikt kunnen worden. Hij zei, dat het feit dat veel over in dustriële kwesties in de Sovjet-Unie wordt gesproken, nog niet betekent, dat zich grote moeilijkheden voordoen en dat de toe stand in de Sovjet-industrie onbevredi gend is, zoals de vijanden van de Sovjet- Unie beweren. Mr. Bouman verliet Indonesië onder de aangenomen naam van Posman met de K.P.M.-boot, welke via Singapore van Dja karta naar Medan voer, aldus heeft de of ficier van Justitie mr. Soenardjo Vrijdag ochtend aan PIA verteld. Dit is vast komen te staan door het onderzoek, dat naar mr- Bouman's onverwachte verdwijnen werd ingesteld. In Singapore zou mr. Bouman, zoals reeds in verscheidene berichten was veronder steld, aan land zijn gegaan. Hij reisde met de K.P.M.-boot „Eerens". Woensdagavond werd in verband hiermede een verhoor afgenomen aan directeur De Koe van de K.P.M. en heden zal een aantal functiona rissen van de K.P.M. door de officier van Justitie worden verhoord. Verder ligt het in de bedoeling de kapitein van de „Eerens" te verhoren. Gevraagd of ten opzichte van verantwoordelijke functionarissen van de K.P.M. maatregelen zuilen worden geno men, verklaarde de officier van Justitie dat voorlopig niet hiertoe zal worden over gegaan. Het te Surabaja verschijnend blad „Ha- rian Umum" stelt aan de Indonesische re gering voor mevrouw Bouman als „gijze laarster" vast te houden, om mr. Bouman in Nederland ervan te weerhouden een anti-indonesiische campagne te voeren. „Dat de advocaat niet in Indonesië in hechtenis is genomen, toen getuigen in de zaak-Jung- schlaeger hem beschuldigden, was een po ging van de Indonesische regering om on zinnige beschuldigingen tegen zichzelf te vermijden, met betrekking tot opzettelijke beschuldigingen, die in Nederland waren geuit over slechte behandeling van de Nederlandse arrestanten in Indonesië", al dus het blad. „Ha-rian Umum" vindt het „opvallend, dat mr. Bouman reeds enige tijd voor zijn vertrek zijn kantoor had over gebracht naar het gebouw van het Neder landse Hoge Commissariaat". ALGIERS, Algerije. (United Press) De terroristische gewelddaden hebben ge leid tot een openlijke oorlog in Noord- Afrika, ondanks Franse noodmaatregelen om de orde te handhaven. De Fransen werden gedwongen in het Aurès-gebergtc vliegtuigen en tanks te gebruiken, terwijl een nieuwe golf van moorden en brand stichtingen door Algerije en Marokko sloeg. In de afgelopen 24 uur werden tal rijke burgers gedood en gewond. In de Algerijnse steden en dorpen heerste grote angst daar het oogstseizoen aange broken is en vele boeren het gevaar vre zen dat hun oogsten in brand worden ge stoken. Ook in Marokko is de toestand ernstig. Er werden biljetten uitgedeeld waarin werd opgeroepen tot een algemene win kelsluiting. De Franse regering heeft bekendge maakt, dat tien bataljons infanterie, een regiment verkenners en ongeveer 2000 po litiemannen naar Algerije zullen worden gezonden: volgens de bekendmaking is een aantal van de versterkingen reeds vertrokken. Vlooteenheden zullen naar de kust van het gebied van Constantine worden ge zonden. Reserve-officieren van het leger, die in Algerije wonen, worden opgeroepen, even als specialisten in Arabische aangelegen heden, die in Frankrijk of Algerije zijn gevestigd. Toen op 1 November van vorig jaar op grote schaal gewelddaden begonnen, be vonden zich 60.000 man Franse troepen in Algerije. Dit aantal zal in de komende weken tot 100.000 stijgen, aldus Parijs. BRUSSEL (Un. Press) De Belgische Kamer heeft Woensdag een motie van de Katholieke oppositie verworpen om het debat over de schoolkwestie welke de vorige maand tot opstootjes leidde uit te stellen. De leider van de Katholieken, Lefèvre, had bij de indiening van de ver worpen motie gezegd dat het socialistisch- liberale regeringsvoorstel, de subsidies aan de Katholieke scholen te verlagen met 40 millioen gulden per jaar, „ondemocratisch" was. Verwacht wordt dat het debat ten min ste drie weken zal duren. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Joseph Roux: Als men jong is heeft men tranen zonder verdriet, als men oud is verdriet zonder tranen. TEL AVIV (Reuter) Israëlische troe pen hebben Woensdagavond in het gebied van Gaza een Egyptische voorpost be stormd en vernield als wraakneming voor het leggen van Egyptische mijnen aan de Israëlische kant van de demarcatielijn in dit gebied, waardoor Dinsdag een Israëli sche auto werd vernield en drie Israëlische militairen om het leven kwamen, In een officiële bekendmaking in Tel Aviv werd Woensdag verklaard dat de Is raëlische troepen de bezetting van de post op de vlucht hadden gedreven en de Egyp tische installaties hadden vernield. Volgens een Egyptische militaire woord voerder zijn „ernstige verliezen" toege bracht aan Israëlische troepen, die Woens dagavond en Donderdagochtend in het ge bied van Gaza aanvallen hadden gedaan op een Egyptische voorpost. De Egyptena- ren die zich aanvankelijk terugtrokken hadden de Israëliërs omsingeld en onder vuur genomen. Deze laatsten trokken zich terug met achterlating van met bloed be vlekte kleren, wapens en munitie. In Amerikaanse regeringskringen te Washington maakt men zich ernstig be zorgd over de openlijke vergeldingsmaat regelen van de zijde van Israel. De Is raëlische regering heeft dit besluit geno men ondanks het verbod tot dergelijk eigenmachtig ontreden door de UNO. Men acht het ogenblik te Washington wel bij zonder ongelukkig gekozen nu generaal Burns juist doende is de spanningen te ver minderen door beide partijen nader tot elkaar te brengen. De Franse „Vogelman", de 35-jarige Leo Valentin, zal op 30 Mei boven Engeland met zijn zelfgemaakte houten vleugels aan zijn lichaam gebonden, een demon stratie vliegen-op-eigen-kracht geven. RIO DE JANEIRO (United Press) Vernomen wordt dat vertegenwoordigers van 16 Latijns-Amerikaanse landen die koffie producten op 26 Juni in New-York zullen samenkomen om hun project te vol tooien voor oprichting van een interna tionaal koffiebureau voor prijzenstabili- satie. Horacio, Cintra Leita, voorzitter van het Pan-Amerikaanse koffiebureau, zeide dat de bijeenkomst waarschijnlijk twee of drie dagen zal duren. Hij verklaarde, dat alleen nog kleine détails opgehelderd moe ten worden. Hij gaf te verstaan dat de bijeenkomst in New York waarschijnlijk zal worden bijgewoond door ministers van producerende landen, en door Alkindar Jenquira, president van het Braziliaanse koffie-instituut. De gedachten gaan uit naar oprichting van een noodvoorraad, nadat voldaan is aan de normale wereldvraag naar koffie. Lidmaatschap van het koffiebureau zou openstaan voor alle koffieproducerende landen. (van hedenmorgen 7 uur) weers toestand c 's -ó o Eo 2 SE ■£P S2 Stockholm zwaar bew. ZW 3 11 0 Oslo zwaar bew. Windstil 7 5 Kopenhagen zwaar bew. W 10 10 0,2 Amsterdam regenbui WZW 4 9 1 Londen licht bew. 2 12 0 Luxemburg licht bew. 2 9 3 Parijs onbewolkt W 2 13 2 Bordeaux licht bew. NNO 3 15 0,2 Grenoble onbewolkt windstil 15 0 Nice zwaar bew. WNW 20 0 Genève nevel windstil 14 0 Zürich licht bew. 2 12 1 Locarno half bew. O 2 18 0 Berlijn licht bew. W 13 0 Frankfort licht bew. 5 13 0,1 München regenbui 2 10 2 Wenen licht bew. 3 14 14 Innsbruck half bew. windstil 12 2 Rome half bew. windstil 25 0 Ajaccio zwaar bew. ONO 1 20 0 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met enkele regen- of hagelbuien. Vannacht tijde lijk zwakke, morgen overwegend ma tige Westelijke wind. Aanhoudend koud weer met opnieuw "plaatselijk nachtvorst. 21 Mei Zon op 4.41 uur. onder 20.37 uur. Maan op 3.59 uur. onder 20.39 uur. Maanstanden 21 Mei 21.58 uur: Nieuwe maan 28 Mei 15.01 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden VrUdag 20 Mei Hoog water: 1.57 en 14.22 uur. Laag water: 9.52 en 22.25 uur. Zaterdag 21 Mei Hoog water: 2.43 en 15.11 uur. Laag water: 10.43 en 23.13 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1