Aantal kinderen overheerst in sterke mate in de Rivierenbuurt NZH kreeg concessie voor bus Amsterdam-Zandvoort „Weduwensteun" van groot sociaal belang voor personeel van VGZ Visserij varia Van Weert Agenda voor Velsen Mannentekort in Nieuzv-IJmuiden WD-forum fel tegen inkoopcombinaties Koopman sloeg moeder en zoon tegen de grond Kapitaal teerde over 1954 in Winnaar van voetbalpool dient klacht in Een tweelingwagen... 9 Zevende rapport woningonderzoek „Bij overheid d uitgeweid' Suomi-lcden bezetten goede plaatsen bij nieuwelingen wedstrijd Vier maanden wegens mishandeling in café Ministeriële beslissing over staking tramdienst laat echter nog steeds op zich wachten Bromfietser - niet aangereden - ernstig gewond Aanbod om vertegenwoordiger te worden afgewezen „Grote Vier" wellicht pas in September bijeen Voedselvergiftiging Scheepvaart f 59.75 DINSDAG 24 MEI 1955 HET WONINGONDERZOEK in Velsen is bijna gereed. De Velsense dienst voor de Volkshuisvesting heeft nu het zevende rapport over dit woningonderzoek afgesloten en deelt daarin mee welk beeld in de nieuwe woonwijken van Midden-Nieuw IJmui- den werd verkregen. Midden Nieuw-IJmuiden wordt begrensd door de De Noostraat, Lagefsstraat, P. Heinstraat, Oostenduinweg, Rambonnetlaan, Hofstedestraat, Houtmanstraat, Wijk aan Zeeërweg, v. Leeuwenstraat,' Snelliusstraat, Linnaeusstraat, Radarstraat, Maas straat, Ruysdaelstraat en Willemsbeekweg. Dit middengedeelte omvat vrijwel uitsluitend woningen die gebouwd zijn na 1947, deelt de directeur van Volkshuisvesting, de heer J. Stuurman in het rapport mee. Hierbij wordt derhalve een duidelijk beeld van de nieuwe woonwijken verkregen. In deze woningen komen uiteraard geen bedsteden en privaten voor. Alle woningen zijn aangesloten op de netten van gas, water en electriciteit. De-bevolking in dit gedeelte van Nieuw-IJmuiden bestaat voor 70 percent uit jonge gezinnen, terwijl het aantal kinderen onder de tien jaar een vrij grote groep vormt 69 percent van het totaal aantal kinderen. In overeenstemming met een naar ver houding groot aantal jonge huishoudingen overheerst het aantal kinderen beneden de tien jaar in zeer sterke mate in de Rivieren buurt. In deze buurt zijn in totaal 2.028 kinderen, in de Moerbergbuurt 895, in de Verzetsheldenbuurt 789 en in de Sterren buurt 164 kinderen. In de Rivierenbuurt zijn van de 2.028 kinderen 776 jongens opder de tien jaar, 760 meisjes onder de tien jaar, 267 jongens van tien jaar en ouder en 225 meisjes van tien jaar en ouder. In de Rivierenbuurt zijn 507 huishoudin gen met 1 kind; 369 met 2 kinderen; 161 met 3 kinderen; 55 met 4 kinderen; 12 met 5 kinderen; 2 met 6 kinderen en 1 met 8 kinderen. In totaal waren op 1 December van het vorig jaar in het Middengedeelte van Nieuw IJmuiden 2791 woningen, waarvan 5 tijdelijk onbewoond. In de bewoonde woningen zijn geteld 9476 personen, dit is een gemiddelde van 3.4 per woning. In het Zuid-Oostelijke gedeelte van Nieuw IJmui den bedroeg de gemiddelde woningbezet ting enige maanden geleden 3.98. J)e opbouw van Midden Nieuw IJmuiden wordt gekenmerkt door een restant voor oorlogse woningen en de bouw van woning wetwoningen en de vervulling van her- bouwplichten in de jaren 1948 tot en met nu. Ongeveer 32% van het aantal wonin gen bestaat uit normale ééngezinswonin gen; 14% van het aantal woningen is in handen van particulieren. Huurprijs De gemiddelde huurprijs per week be droeg in de volgende bouwjaren voor één- den die Beverwijk Zondag zijn gehouden gezinswoningen (gemeente eigendom): 1948 ƒ8.10, 1949 7.66. 1950 7.75, 1951 ƒ7.95, 1952 10.20 en 1953 10.20. Voor de étagewoningen waren deze be dragen: 1950 ƒ8.29. 1951 8.87, 1952 ƒ9.41, 1953 10.03 en 1954 9.66. Van de 1245 étagewoningen in Midden Nieuw IJmuiden doen 663 woningen een huurprijs van 9.73 tot 10.68 en 440 wo ningen een huurprijs van 8.77 tot 9.72. Naar de classificatie-inhoud in m3 heb ben 1630 woningen een inhoud van 255 tot 314 m3, 641 woningen een inhoud van 195 tot 254 m3 en 258 woningen varu 315 tot 374 in3. Slechts één woning heeft een in houd van 555 tot en met 614 m3. Er staan zestien woningen met inhoud van minder dan 195 m3. De afdeling Beverwijk van de VVD or ganiseerde gisteravond voor haar leden en andere belangstellenden een „midden standsforum" in hotel Parkzicht. Voorzitter ir. A. J. Allan, heette de tal rijke aanwezigen alsmede de leden van het forum van harte welkom en uitte zijn vreugde over de brede belangstelling voor deze bijeenkomst. Hierna gaf hij het woord aan de voorzitter van het forum de heer F.. L. v. d. Leeuw, oud-lid van de Haagse ge meenteraad en de Provinciale Staten van Zuid-Holland, die weer zijn mede-forum leden voorstelde. Het waren de heren J. G. H. Cornelissen, lid van de Tweede Kamer en Prov. Staten van Noordholland; F. D. Bastet Jr. eveneens Haags gemeenteraads- lod en W. D. Niestad, wethouder van Schagen. Talrijke vragen zijn er aan dit forum voorgelegd en twee ervan vielen wel zeer op: de vraag of de WD principieel vecht voor de belangen van de middenstand en de tweede hoe het standpunt van het fo rum was tegenover de inkoopcombinaties en verenigingen bij de grote bedrijven. De eerste vraag werd principieel dan vrijwel unaniem ontkennend door het forum beantwoord, echter in die zin, dat de WD wel in de bres staat voor de be langen van de middenstand, getuige haar steun aan de nieuwe wettelijke regelingen ter bescherming van de middenstand, maar zij strijdt bepaald niet voor een enkele groe pering, zoals dit bij enkele andere politieke partijen wel het geval is, doch voor de ge hele groep. In zijn antwoord op de tweede vraag was het forum eensgezind: hier stond het vol komen afwijzend tegenover. Bij de over heidsbedrijven was het gelukt dit „euvel in de samenleving" zo goed als geheel uit te roeien. Het zal echter moeilijk zijn tegen deze corporaties op te treden, vooral daar de grondwet het vormen van corporaties toestaat. Wil de middenstand effectief tegen inkoopcombinaties bij grote bedrijven op treden, dan zai hij zelf moeten zorgen voor een goede en doeltreffende organisatie. Een ander middel zag het forum in een actie bij de Kamer van Koophandel opdat een strengere toepassing op de vestigings wet wordt verkregen. Op het politiek ter rein zag het geen middelen aanwezig om tegen het „kwaad" op te treden. Volgens het forum is dit euvel een direct uitvloeisel van de na-oorlogse situatie, verplaatst evenwel in het verband van de vraag om werkne mers. En daar de bedrijven dezen aan zich trachten te binden, worden hun vergaande faciliteiten verleend. Ir. Allan dankte na afloop de leden van het forum voor de moeite die zij zich ge troost hadden om naar Beverwijk te ko men en de wijze waarop zij de vragen be antwoordden en de aanwezigen voor de talrijke vragen aan het forum gesteld. Een vergelijking tussen de bevolking in het Middengedeelte van Nieuw IJmuiden en het Zuid-Oostelijke gedeelte van Nieuw IJmuiden levert onder meer de volgende resultaten op: het aantal huishoudingen van zes of meer personen bedraagt in mid den Nieuw IJmuiden 5.6% en in Z.O. 11.9%; het aantal kinderloze huishoudingen in Midden 24.5% en in Z.O. 19.8%; het aantal jonge huishoudingen in Midden 72% en in Z.O. 34%. En onvolledig Het aantal onvolledige huishoudingen in Midden Nieuw IJmuiden bedraagt 121, waarvan 107 vrouwen met kinderen. Er zijn in totaal 28 pseudo huishoudingen, waarvan 22 vrouwen met anderen; 92% van het totaal aantal huishSudingen met kinderen heeft één tot en met drie kin deren. Vrouwen-overschot In tegenstelling tot Z.O. Nieuw IJmuiden, waar op iedere honderd mannen gemiddeld 95 vrouwen voorkomen, komen in het Mid dengedeelte méér vrouwen voor. Het aan tal samenwoningen in Midden Nieuw IJmuiden is 1%; in Z.O. Nieuw IJmuiden 4.9%. Een flink aantal leden van de Kennemer- staten athletiekvereniging „Suomi" heeft met afwisselend succes deelgenomen aan de regionale nieuwelingen-athletiekwedstrij- door de RKSV „DEM". Ondanks het koude, winderige weer, dat op de prestaties van nadelige invloed, kon den enige Suomi-leden eerste plaatsen in nemen en waren er anderen, die zich als tweede aankomende klasseerden. Bij de dames zorgde E. v. d. Ploeg met 1.45 m. op hoogspringen B vöor de eerste plaats; in de D-klasse werd D. Grapendaal derde met 1.35 m. Discuswerpen D-klasse dames liet met 27.81 m. aan W. Versluis de tweede plaats en bij de meisjes werd C. v. d. Wel op de 80 m. A met 11 sec. tweede. Onder de heren-deelnemers werd voor „Suomi" een nieuw clubrecord gevestigd door A. Koet, die met 12,02 m. op hink- stap-sprong een tweede plaats liet noteren. Een fraaie race, die ongetwijfeld evenzeer tct een nieuw clubrecord had kunnen leiden, indien niet wegens grote voorsprong op het laatste stuk was ingehouden, liep de junior P. Dekker op de 600 meter. In een prachtig tempo werd hij met 1 min. 31,4 sec. winnaar. De overige uitslagen van de Suomi-leden waren: 1500 m. B: J. Oosterman in 4 min. 18 sec. zesde; 1CC0 m. C: W. Kok in 4 min. 25 sec. vijfde. Speerwerpen C: 2. P. Koeten 43.62 m.; kogelstoten C: 2. J. Smit 11.30 m.; speer werpen D: 2. D. v. Zutphen 42,82 m. MARKTBERICHT 23 Mei Asperge 85200; aardbeien 70—123: bloem kool 4394; spinazie 2247; sla 627; poste lein 6676; witlof 5696: radijs 1013; raap stelen 10—14; appels 1416; prei 1123; rabarber 5—18. Bij verstek behandelde de Haarlemse politierechter Maandagmorgen een zaak te gen de Santpoortse koopman en ex-slager J. V., die blijkens de tenlastelegging in niet geheel nuchtere toestand een moeder en een zoon dermate mishandeld had, dat beiden er nadien maandenlang de gevolgen van hebben moeten dragen. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste een gevangenisstraf van drip maanden en de politierechter, mr. .1. P. Petersen, maakte er onmiddellijk vier maanden van. De moeder, mevrouw H. H. uit Den Haag, verklaarde als getuige, dat zij met haar zoon R. op 31 Maart in een établisse ment te Zandvoort binnenging om daar een kopie koffie te drinken. Zij zaten daar nauwelijks toen een band-recorder de mu ziek weergaf van het vroeger in die gele genheid optredende orkest. Zij vestigde daar de aandacht van haar zoon op en deze keek daarop in de richting van het apparaat. Toen ontstak tot zijn verras sing de naast hem zittende koopman V. in woede. Naar later bleek meende deze, die op dat ogenblik ook geenszins nuchter kon worden genoemd, dat de zoon een laatdun kende blik wierp naar een der beide vrouwen in het gezelschap van V., die in beschonken toestand in een stoel hing. De zoon zelf echter verklaarde deze vrouw eerst niet eens gezien te hebben. V. die met een andere vrouw aan de bar zat, liet het niet bij beledigingen (waaronder de uitspraak „Ik zal alle middenstanders in de Noordzee slaan"), maar wierp de jongeman vervolgens de inhoud van een kop koffie in het gezicht. De moeder wilde tussenbeide komen en stelde voor de zaak zo spoedig mogelijk te verlaten, waarop ook zij een zeer ernstige belediging toege voegd kreeg. Toen sloeg de oud-slager haar zoon van de kruk af met een zware kaak- stoot. De moeder snelde toe om haar zoon overeind te helpen, maar dat werd verhin derd door V., die haar een stomp tegen het bovenlijf toediende, waardoor ook zij over de vloer tuimelde. „Dan ga je even een kopje koffie drin ken", zei zij hedenmorgen schamper voor de politierechter. Voordat V. zijn twee slachtoffers verder kon toetakelen, was de over erbij en de vrouw, die naast V. zat, slaagde erin hem daarvan af te brengen. Onmiddellijk werd de politie gealarmeerd, die arriveerde, vóórdat V. met de twee vrouwen in de auto de boulevard kon op rijden. De gevolgen van de mishandeling waren niet gering: mevrouw H.' bleek een rib- fractuur en inwendige kneuzingen te heb ben en haar zoon, die lijder is aan haemo- philie, een bloedziekte, waarbij het bloed het stollings vermogen heeft verloren, moest 16 dagen in een ziekenhuis worden verpleegd. Beiden waren bovendien door de gevolge dermate op kosten gejaagd, dat zijn zich voornemen ook een civiele eis tegen V. in te dienen. Opbrengst collecte De in Beverwijk gehouden collecte voor „Het Hoogèland" heeft een bedrag van meer dan duizend gulden opgebracht. Dit is tweehonderd gulden meer dan verled-ja jaar. Maandag is de beschikking van de Com missie Vergunningen Personenvervoer ge publiceerd, waarhij aan de Noord-Zuid- Hollandse Vervoermaatschappij te Haar lem vergunning wordt verleend voor bus diensten op de trajecten Amsterdam (Mar- nixstraat) - Halfweg - Haarlem - Heem stede - Aerdenhout - Zandvoort en Half weg - Zwanenburg. Deze concessie wordt van kracht op het tijdstip, dat de tram- dienst Zandvoort-Amsterdam wordt ge staakt. Het wachten is dus nu op de beslissing van de minister van Verkeer en Water staat over de aanvraag van de NZH om deze tramdienst te mogen staken. Wü her inneren er aan. dat de NZH met Amster dam in April 1953 mondeling tot overeen* stemming kwam over het aflopen van de concessie binnen de gemeente Amsterdan), dat laatstgenoemd stadsbestuur daarna echter tot 8 Juli 1954 nodig had om tot een raadsbesluit te komen, waarna de vervoermaatschappij pas een officieel ver zoek aan de minister kok doen. In het be gin van October 1954 werd door Gedepu teerde Staten van Noordholland aan de bewindsman geadviseerd. Sindsdien heeft men niets meer van de zaak vernomen. In ons blad van 29 Maart van dit jaar heb ben wij er reeds op gewezen, dat het uit blijven van een ministeriële beslissing de NZH in een dwangpositie plaatst. Aan de ene kant is men gebonden aan de overeen komst met de gemeente Amsterdam, waar door de dienst op het traject Krommert Spuistraat op 1 Maart 1956 uiterlijk ge staakt dient te worden en dat ook de voorzieningen in materieel en personeel opzicht daarop gericht werden; aan de an dere kant wordt het steeds meer duidelijk, dat een uitblijven van een beslissing een handhaving van de tramverbinding na de fatale datum noodzakelijk maakt. In Amsterdam deelde men ons mede, dat nog geen beslissing voor het laatste geval genomen werd, zo dat nog niet ifc te zeg gen cf B. en W. met een voorstel tot in trekking van het op 3 Juli van het vorige jaar genomen besluit zullen komen, dan wel zich op het standpunt zullen stellen, dat, ongeacht de moeilijkheden van de NZH, de tramdienst op het locale traject gestaakt dient te worden. De Commissie Vergunningen Personen vervoer la dus heel wat vlotter geweest dan minister Algera, want zij heeft reeds nu be schikt op een aanvraag van de N.Z.H., wel ke op 23 Februari van dit jaar op een open bare zitting in Den Haag werd behandeld. Wij hebben in ons verslag van die behan deling melding gemaakt van de ernstige bezwaren die door de heer J. van Holten uit Aerdenhout als voorzitter van de Alge mene Bond van forensen tegen de aanvraag werden gemaakt, bezwaren die er in hoofd zaak op neer kwamen, dat de busexploita tie van de bedoelde verbinding in alle op zichten nadeliger zou zijn dan een tram verbinding. Met name vreesde hg vervoers- stagnatie. Daarop reageert de Commissie in haar overwegingen thans leukjes: „dat aan de tegen eventuele vervanging van de reizi- gerstramdienst aangevoerde bezwaren door De vereniging „Weduwensteun", die door en voor het personeej van Van Gelder Zonen N.V. werkzaam is en vaak voorziet in een sociale nood bij overlijden van per soneelsleden of gepensionneerden, hield Maandagavond in gebouw „Concordia" haar jaarlijkse vergadering. De heer A. Geerlofs, voorzitter, betreur de de minimale belangstelling van de leden voor het werk van de vereniging, dat toch wel enige aandacht mag hebben. Hij merkte op, dat het afgelopen jaar geen opvallende dingen zijn voorgevallen. Een voordeel achtte de voorzitter, dat de heer W. C. F. de Wijs, die na tien jaar als secretaris was afgetreden, in het bestuur zitting was blijven nemen als contactman met de gepensionneerden. De verschillende diensten van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid, welke tot voor kort her en der verspreid waren ondergebracht, worden nu geconcentreerd op het terrein van het Instituut te Bilthoven. Foto boven: vleugel van het hoofdgebouw van het nieuwe instituut, welke geheel is aangepast aan de oorspronkelijke be groeiing van het bosterrein rondom. Foto onder: de nieuwe paviljoens voor bereiding van entstof tegen tetanus en entstof tegen tbc in aanbouw. de In het verslag van de nieuwe secretaris, de heer P. Snijders, werd melding gemaakt van acht sterfgevallen in 1954, waaronder vijf personen jonger dan 65 jaar waren overleden. Met een uitkering van 3800 in 1954 was het aantal uitkeringen totaal ge stegen tot 195 in de loop van meer dan een kwart eeuw met een totaal-uitkeringsbe drag aan de weduwen van 72.138.88. De uitkering per sterfgeval bedraagt 475, Wegens de vele mutaties aan het Velsense bedrijf, alsmede in de Amsterdamse afde» ling, was het ledental iets teruggelopen en het bedroeg nu 1113 leden, van wie 153 gepensionneerde- en 153 aspiraritleden. De heer J. Menzel, penningmeester, gaf een overzicht van de uitkeringen van 1954. die het personeel in Velsen ert Amsterdam betroffen. Een nadelig saldo resulteerde, waardoor het kapitaal van de vereniging inteerde tot ruim 1.800, De penningmeester en degenen, die hem in het bedrijf assisteren, werd dank ge bracht voor het vele werk. Hij werd ge- déchargeerd. Overigens blijken er nog steeds nieuwe leden te kunnen worden ge boekt, hoewel de mutaties dit vaak be moeilijken. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heren A. Geer lofs, C. H. v. d. Aart en Chr. Schrijver bij acclamatie herkozen. In de vacature van de heer H. B. Pethke werd bij enkele candi- daatstelling voorzien door de verkiezing van de heer A. G. Clazing. Aan het einde van de vergadering wer den suggesties gedaan om de belangstelling voor het werk van „Weduwensteun" te animeren en mogelijkheden te onderzoeken om de personeelsleden voor dit sociale werk te activeren. Maandagavond tegen acht uur gebeurde er op de Wijkerstraatweg even voorbij de winkelgalerij een vreemd ongeval, waarbij de bromfietsberijder J. H. K. uit Broek op Langendijk, werkzaam bij de Havenstich ting van het Hoogovenbedrijf, een ernstige val maakte. A De man reed in de richting van het Stratingplantsoen, toen hij op zijn brom fiets, terwijl verder geen enkel verkeer hem hinderde, begon te slingeren. Deze bewegingen brachten zijn rijwiel tegen de trottoirband, waardoor hij van zijn fiets op het trottoir smakte en bewusteloos bleef liggen. De klap was hevig aangekomen: de man had inwendige verwondingen aan het hoofd, zodat dokter Van WielinkKlimp, die een eerste onderzoek instelde, onmid- delijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Grondstof fenaanvoer Het Zweedse s.s. „Wallonia", dat een ge deelte lading in Amsterdam heeft gelost, kwam Maandagavond voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aan met een lading van 1000 ton houtstof uit Gothenburg. de Commissie kan worden voorbij gegaan, daar met inwilliging van het onderhavige verzoek om vergunning voor bediening van de genoemde trajecten wordt beoogd de vervoersstagnatie te voorkomen, welke het gevolg zou zijn van eventuele staking van de onderhavige tramdienst, waarover de beslissing niet bij de Commissie ligt". Verder wordt in de overwegingen ge steld, dat de vervoerbediening via de Zand- voorterweg zal blijven plaats vinden, maar dat in bijzondere omstandigheden, zoals zich gedurende de viaductenbouw in de Zandvoortselaan zullen voordoen, door de rijksinspecteur voor het verkeer toegestaan kan worden de busdiensten langs andere routes uit te oefenen. De Haarlemse caféhouder de heer K. W. Köhlniger, die in het begin van de maand Maart in een Belgische voetbalpool een bedrag van ruim dertigduizend gulden gewonnen zou hebben, heeft besloten om vandaag bij de Haarlemse politie een klacht wegens oplichting tegen de Rotterdammers De K. en N. in te dienen. Ondanks tientallen telefoontjes, met de organisatoren van de pool en ondanks en kele gesprekken, ^waarin de caféhouder steeds weer dg belofte kreeg, dat het geld, of althans een gedeelte daarvan, binnen kort uitbetaald zou worden heeft de heer Köhlniger tot nu toe nog geen cent ont vangen. Onlangs kwam de Haarlemmer met een van de organisatoren van de pool overeen, dat de prijs verminderd zou woe den tot f 2100 plus de ongeveer zeven honderd gulden aan onkosten, die reeds door de caféhouder met het reizen en tele foneren gemaakt zijn. Bovendien beloofde men de prijswinnaar, dat na verloop van enkele weken nog eens een paar duizend gulden naar Haarlem overgemaakt zou den worden en tenslotte kreeg de heer Köhlniger het aanbod om in Haarlem pool- agent voor de Rotterdammers te worden. De caféhouder heeft dit aanbod echter van de hand geslagen omdat hij, zoals hij verklaarde, er van overtuigd is, dat hij verzeild is geraakt in een grote zwendel- affaire en hij wordt in dit standpunt bij gestaan door de wetenschap, dat er bij de pool wekelijks ongeveer tienduizend gul den binnenkomt en dat er, zoals de formu lieren vermelden, iedere week toch acht honderdduizend gulden aan prijzen wordt uitbetaald. Dit alles is voor de heer Köhlniger aan leiding geweest om nu zijn aanklacht bij de politie in te dienen, hoewel hij, zoals hij ons zei, zeer wel weet, dat de kans om ooit nog een gulden van de dertig mille in handen te krijgen, dan volkomen ver keken is. WASHINGTON (Reuter) Het geschil tussen de Sovjet-Unie enerzijds en de Westelijke mogendheden anderzijds over de plaats, waar de voorgestelde bijeen komst van regeringsleiders der „Grote Vier" gehouden zal worden zal misschien ten gevolge hebben, dat de conferentie niet voor September bijeen kan komen, aldus seint Reuter uit Washington. In Dordrecht zijn vijf personen in het ziekenhuis opgenomen, omdatt zij de slachtoffers zijn geworden van voedselver giftiging. Het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid te Utrecht stelt een onder zoek in. De patiënten maken het redelijk wel. De groenteveiling van Maandag De Kennemer tuinders kregen Maandag in Castricum voor de door hen aangevoer de groente de volgende prijzen: sla 15-31, spinazie 30-42, witlof 62-85, prei 25-28, as perges 1.50-/ 1.80, aardbeien 84-/ 1.05 per doosje. Alkaid, 22 v. Rio Grande n. Montevideo Alnati, 22 320 m. N.t.O. St. Pauls Rock. Alpnerat, 23 te Buenos Aires. Arendskerk, 23 te Genua. Aüoth, pass. 21 Vlissingen n. Bremen. Almdijk. 22 te Antwerpen. Arendsdijk, pass. 22 Vlissingen n. New York. Abbekerk. 22 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Albireo, 21 te Santos. Albena, pass. 21 St. Vinvent n Rio de Janeiro Altair, 22 v. Santos n. Montevideo. Alblasserdijk. pass. 23 Fayal n. Houston. Alchiba. 24 Santos. Almkerk, 24 Port Soedan. Britsum. 23 te Rotterdam. Billiton, 22 v. Masinlock n. Los Angeles. Blitar, pass. 23 Ceylon n. Priok. Cistula, 23 v. Piraeus n Malta. Cottica. 22 500 m. ZW Plymouth. Cradle of Liberty. 22 v. Philadelphia n. P>rt Said. Delfland, 22 te Amsterdam. Daphnis. 24 Willemstad verw. Eemland, 22 te Amsterdam. Enggano. 23 Port Said. Eos, 2* Kopenhagen. Esso Amsterdam, pass. 23 Gibraltar n. Antw. Esso Den Haag. pass. 23 Finisterre n. Rastanura Friesland (SSM), verm. 24 v. Methil n. Kopen hagen Falco, 22 te Casablanca. Gaasterkerk, 2 te Antwerpen. Groote Beer, 23 te Rotterdam. Gouwe, pass. 23 Finisterre n. Rotterdam. Hoogkerk, 22 te Bremen. Hilversum. 22 Aden gepass n. Me*ia el Ahmad! Jason. 21 te Amsterdam. Ilos, 22 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Java. 22 v. Suez n. Belawan Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 23 Dover n. A'dam Koratia. 22 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Laagkerk, pass. 2 Kreta n. Genua. Lemsterkerk. pass. 22 Aden n. Bahrein. Leto. 22 te Montreal. Luiterkerk. pass. 23 Perim n. Port Soedan. Loppersum. 22 v. Rotterdam n Almeria. Marpessa, 20 v. Fremantle n. Albany. Metula, 22 145 m. NO. Carthagena. Maas. pass. 23 Ouessant n- Algiers. Maasdam, 23 Cobh. Maashaven, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Malea. 24 Calcutta. Manoeran, 23 Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 22 180 m. ZO. Sable eil. Notos, 22 v. Piraeus n. Lissabon. Oranlestad. 22 1150 m. NO. Trinidad. Oostkerk. 22 v. Marseille n. Casablanca. Prins Fred. Willem, pass. 22 Scilly's n. Rouaan Rempang. 2 v. Suze n. Aden. Peperkust, 21 van Monrovia n. Freetown. Prins Willem rv. pass. 23 Kp. Race n. Le Havre Rondo, 23 te Baltimore. Rijnland. 23 te Amsterdam. Roggeveen, 24 Port Swettenham. Salatiga, 19 te Portland. Sibajak, 23 v. Suez n. Aden. Markt van L'rk. Zaterdag werd door 94 vaartuigen aangevoerd: 5779 pond kuilpaling, prijs f 1,15f 1,50; 599 pond lijnaal, prijs f 1,11f 1,51 per pond en 855 bak nest, prijs f2,50 per bak van 37t4 kilo. Prijzen van Maandag. Heilbot 3.001.90; gr. tong 3,152,30; grm. tong 2,952,42; kim. tong 3,00—2,60; kl. tong I 3,25—2,55; kl. tong II 2,05—2,20; tarbot I 2,60—2.20, per kg. Tar bot IV 64—57; kl. griet 4542; tongschar 8260; kl. tongschar 6052; kim. schol 63—51; kl. schol I 56—50; kl. schol II 43—23; schar 31—21; bot 16—13: v. haring 26—14; makreel 1611,50; gr. schelvis 3631; grm. schelvis 35—34; kim. 42-40; kl. schelvis I 4240; kl. schelvis II 41—16; wijting 35—17; gra gul 5035; midd. gul 4332; kl. gul 35—22; kl. haai 23—22; kl wolf 42; poontjes 25, per 50 kg. Gr. kabeljauw 20070; gr. koolvis zw. 9284; gr. leng 82; gr. wolf 94, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 505 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 10 kisten griet, 20 kisten tongschar en schartong, 490 kisten schol. 55 kisten schar. 15 kisten bot, 425 kis ten haring. 3490 kisten makreel, 420 kisten schelvis, 320 kisten wijting, 380 kisten kabel jauw en gul, 5 kisten leng, 2 kisten haai, 6 kisten wolf, 2 kisten poon, 35 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 6210 kisten. Besommingen van Maandag. Eveline f16.820; Postbov f21.500; SCH 117 f15.000; KW 9 f5400; KW 159 f 9800; KW 74 f7100; KW 52 f4670; KW 73 £2900: KW 95 f4780; K W125 f 3*40; KW 166 f3130; KW 169 f3300; KW 17 f3150: KW 59 f2600: KW 126 f2190; KW 20 f3070; KW 114 f3490; KW 34 f3190; KW 210 f2920" KW 88 f2930: KW 27 f 28.50; KW 30 f440; KW 12 f 2690; KW 133 f 3630; KW 36 f 3290: KV' 53 f 420: IJM 5 f3940; IJM 22 f 3920; IJM 78 f 550; UM 45 f 2750; IJM 59 f2590 IJM 228 f420; AM 17 f3720; AM 16 f3700; AM 26 f 3560; AM 18 f3520; WR 33 f3260; TX 14 f910. ADVERTENTIE kunt U, zowel wandel- als grote wagen, bij ons uit voorraad kopen. Prijzen vanaf Soestdijk, 22 v. Mobile n. Port St. Joe. Stad Breda, 22 v. Kaapstad n. Las Palmas. Stad Rotterdam, 22 v. Cardiff n. Wabana. Salawati, 2k v. Amsterdam n. Bordeaux. Stentor, 21 v. Amsterdam n. Madeira. Saparoea, 23 Le Havre. Stad Haarlem. 23 v. Narvik n. Birkenhead. Statue of Liberty. 23 Mena el Ahmadi. Surhatra, 24 Colombo. Teiresias, 22 te Hamburg. Tegelberg 22 v. Hongkong n. Singapore. Tero, pass. 23 Madeira n. Rotterdam. Tiberius, 23 v. Funchal n. Paramaribo. Tomori, 24 Makassar. Waterman. 22 890 m W.t.N. Scilly's. Westland. 23 te Buenos Aires. Willem Ruys, 22 v. Gibraltar n. Southampton. Weltevreden. 23 te Rotterdam. Willem Ruys. 26 aan de Toek. v. Holland verw. naar Rotteró; m. Westerdam. 23 te Rotterdam. W. Alton Jones, pass. 23 Aden n. Mena el Ahmadi Willemstad, 23 850 m. ZW. Fayal. IJsel. 23 f* Amsterdam Zëeland (SSM), 23 v Abenraa n.d. Tyne daar na Rotterdam. KLEINE VAART Appingedam, 23 v. Lissabon te Rotterdam. Aui igci22 v. Gent te Maimö. Aam. Courbet, 23 v. Zeeuiuggc te Antw. Adm. De Ruyter, 23 v. üustaisoeig te Ljusne Aam. Nelson, 23 v. Krageio te Huncom. Aibeigen, 23 v. Swansea te Villa Garcia. Aaidtubuigh, 23 v. Stockholm te Norrkoping. Biem, 23 v. Antweipen n. üpoito. Bab T, 20 v. Amsteidam n. IJstad. Barracuda, 23 v. Skoghail te Rotterdam verw Beekbergen, 23 v. Propnano te Zeebiugge. Ciaes Compaen, 23 v Rotterdam te Hansweert Conception, paSs. 22 Bonavista n. Las Palmas Duiveiand, 22 v. Sunderland te Amsterdam. Deni, 23 v. Alblasserdam n. Kopenhagen. Diligentia, 23 v. Kingslynn n. Roiteidam. Daje Bohmer, 23 dwars Majorca n. Marseille. Eemstroom, 23 50 m. NW. IJmuiden. Eyo S, 23 20 m. NW Goeree Festina. 23 v. Swansea te Rotterdam. Finlandia, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen Frans Bohmer, verm. 23 v. St. Malo n. R'dam Flamingo, 23 op de Theems n. Londen. Geid, 23 v. Fowey te Rotterdam. Helvetia. 23 dwars Smalls n. Londen. Haaksbergen, 23 v. Requejada te Terneuzen verwacht. Harold, 23 v. Vlaardingen te Hamburg. Henrica b, verm. 23 v. Whitehaven n. Newross. Ilias, 23 v. Malaga te Amsterdam. Joost. 20 te Ursviken- Jongkind. 23 op de Theems n. Warri. Jaba 25 v. Vesteras te Rotterdam verw Larix. 21 v. Helsinki naar Kotka. Leuvehaven, 24 v. Rotterdam te Kopenhagen verwacht. Manto, 23 dwars Casquets n. Amsterdam. Markab N. 23 dwars Tunis n. Londen. Merwestad, 23 dwars Terschelling n. Amsterdam Maasum N. 22 te Santos. Megrez N. 22 te Montevideo. Mizar N. 22 v. Montevideo n. Campana. Monica, 2T~ v. Belfast te Irvine. Marjan, 24 v. Londonderry te Londen verw. Merak N. 23 v. Rotterdam te Bremen. Marne. 23 v. Rouaan n. Rotterdam. Nieuwehaven, 24 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Nassauhaven, 24 V. Rotterdam te Kopenha grf' verwacht. No't néham. 23 v. d. Tyne n. Harlingen. Oosterburgh. pass. 2 Holtenau n. Stockholm Phidias. 21 v. Rotterdam n. Calamata. Pascholl, 24 v. Colijnsplaat te Sunderland verw. Poortvliet, verm. 23 v. IJstad n. Nykoping. Rijnhaven, 24 v. Limerick te Rouaan verw. Reggeborg, pass. 23 Vlissingen n. Antw. Sirius, 23 v. Graveünes te Delfzijl. Stella maris, 23 v. Kopenhagen te Rotterdam Stiertje Mensinga. pass. 23 Malta n. Tel Aviv Start, 23 v. Harlingen te Rotterdam. Senior, 23 dwars Spiekeroog n. Kingslynn. Tmy. 23 60 m. v. Huil. Trim. 23 10 m. W. Terschellingerbank. Ton S. 23 v. Swansea te Rot'erdam. Tri to, 22 v. Dublin te Amsterdam. Vrijburgh. pass 23 Bcachyhead n. Duinkerken. I.Tstroom. 22 v. Plymouth te Amsterdam. Zwaantiena. 22 v. Zaandam te Hansweert. SLEEPVAART Blankenburg, 22 Weser gepass n. Ramsgate. Gele Zee. 22 t.h.v. Ras al Hadd n. Perz. Golf. Hi'dscti en Tyne, met „Katir.go" 22 55 m. NW Texel. Loire. 22 100 m. O.t.N. Bahrein met Tabian. Noordholland. 22 t.h.v. Curacao n. Maracaibo. Noordzee 23 te Mersin met drie bakken Oostzee, Rode Zee en Witte Zee. 22 370 m. W.t.Z. Anderhalfciaadskan. met kruiser. Thames. 22 120 m. W.t.Z. Bombay met zuiger Zwarie Zee. 21 710 m W.t.Z. Fayal. DINSDAG 24 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur; „Piraten van de IJszee" Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Gebouw, geopend van 9.30-12 en 14- 16.30 uur. Althoff Strassburger, 20 uur. Markt plein, voorstelling. WOENSDAG 25 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Piraten van de IJszee". Pieter Vermeulenmuseum. als Dinsdag. Bethelkerk, Zeeweg, 20 uur, concert. Althoff Strassburger, 14.30 en 20 uur, als Dinsdag. VELSEN Raadhuis. 10-12 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11