Edmon ton-sportvrienden in Velsen verwelkomd Hollywood ju&iCeiun- 1/IQQCDQ VROUWELIJK PERSONEEL Pinksterdagen met hockey en zwemmen - een week vol afwisseling MEKOG veroverde ten derden male de veiligheidsbeker f 220, f 575, f 670, Kampioenselftal van DEM feestelijk gehuldigd Nieuw R.A.I.-gebouw op Scheldeplein te Amsterdam Recht gaat niet altijd boven plicht V IUULIIU DINSDAG 31 MEI 1955 - 11 Rooswijk-honkballers verloren in Rotterdam Hoofdprijzen Staatsloterij Gemeente wil deelnemen in millioenenplan Eendracht maakte een motor C. LODDER OPLEIDING PLAATSING N.V. HAARLEMSCHE PYJAMAFABRIEK „NOBEL T" De achtentachtig: gasten uit Edmonton, die deelnemen aan de traditionele sportuitwis seling met Velsen, zijn Zaterdag:, zij het met enige vertraging, in blakende welstand in de gemeente gearriveerd. Twee en twintig personen, waarbij de mayor mr. M. Simpson en zijn dochter, de mayoress, miss Thelma Simpson, landden in de middag vlot op Schiphol, waar zij door burgemeester mr. M. M. Kwint en enige comitéleden werden verwelkomd. Het vertrek uit Engeland, zowel van vliegtuig als boot, was enigszins gestag neerd doordat Koningin Elisabeth zich van de Engelse hoofdstad naar Balmoral had begeven, maar dit nam niet weg dat in het Velsense gymnasium des avonds om negen uur de officiële begroeting van de Edmontonners kon plaats hebben. Burge meester Kwint, die met de wethouders C. P. J. Maas en H. de Boer aanwezig was, merkte in zijn welkomstwoord op dat er twee kardinale verschilpunten waren tus sen Velsen en Edmonton. Edmonton, zo zei hij, is een echte stad, Velsen een „garden-city": Edmonton ver wisselt steeds van burgemeester, Velsen heeft al jaren dezelfde. De uitwisselingen tussen beide plaatsen worden altijd ge kenmerkt door een prettige sfeer en ik hoop, aldus mr. Kwint, dat ge ook dit maal weer zult genieten in onze tuinstad, dat ge een goede tijd en „good sport" zult hebben. Mr. Simpson wees er op, dat door dit jaarlijks sportfestijn de vriendschap tus sen twee naties wordt bevorderd. Hij sprak de hoop uit dat deze „good-feeling" zou blijven bestendigd en wenste de ver schillende ploegen veel succes bij de wed strijden. De negende Deze week brengt dus de negende sportortmoeting met Edmonton en voor de vijfde maal zijn de Engelsen Velsens gasten. De deelnemers zijn niet altijd dezelfden, maar drie getrouwen vieren, zij het dan in stilte, toch hun eerste uitwisselings lustrum. Eidney Prosser en Jim Sontag, die bei den negen jaar geleden in Velsen arriveer den in de junioren-voetbalploeg en sedert dien getrouwelijk meededen, maken nu deel uit van de seniorenploeg; Alderman Reginald Ricketts, vice chairman ANSA, is voor de vijfde maal te gast in Velsen. En counselor Alfred Tanner, general se cretary heeft voor de zoveelste maal Za terdag weer samen met de secretaris van het Velsense comité de gasten op prettige wijze „overgeleverd" aan de verscheidene gastheren en -vrouwen, waarbij veel ken nismakingen werden hernieuwd. Zwemmen Als onderdeel van de sportuitwisseling VelsenEdmonton werden Maandagavond in het Velserbad iri IJmuiden zwemwed strijden gehouden. Het was een spannen de strijd waarin om beurten de ploegen de leiding hebben gehad. Na afloop van de zwemnummers had Edmonton een voor sprong in de puntentelling. Bij de polo wedstrijd besliste Velsen de strijd in zijn voordeel en werd winnaar van de ontmoe ting met 61 punten, waartegenover Ed monton 55 punten stelde. In tegenwoordigheid van IJmuidens burgemeester reikte de burgemeester van Edmonton, na afloop van de wedstrijden, de wisselbeker aan de voorzitter van VZV J. G. Swier, uit. Bij het eerste nummer van het program ma, de 50 meter rugslag dames, boekte Margaret Piper (Edmonton) een mooie overwinning door als eerste te zegevieren, Jannette en Leni Visman (VZV) bezetten respectievelijk de tweede en derde plaats, zodat in de puntentelling de stand 55 werd. De Engelsman Wybrow won onbe dreigd de 50 meter rugslag heren maar "de stand in de puntentelling werd 1010 doordat T. Blok (HPC) en B. Melis (ZB VS) als tweede en derde volgden. Alie BoumanMuller (VZV) was onbetwist de snelste bij de 100 meter schoolslag dames, waarmede zij de eerste overwinning voor Zaterdagmiddag maakte het eerste Roos- wijk-honkbal-herenteam de reis naar Rot terdam om te proberen de koploper Neptunus I, een ongewenste verrassing te bezorgen. Zover kwam het niet. Integendeel. Rooswijk leed de nederlaag. Gedurende vijf innings bleef de stand dubbel blank. Werper Sauer van Rooswijk hield met zijn out- curves de slagploeg van Neptunus volkomen in bedwang, maar ook de Rotterdamse wer per Markensteyn presteerde dit door zijn enorm harde worpen en zijn incurves. In de zesde slagbeurt voltrok zich het noodlot van Rooswijk. Door een tweehonkslag, een veldersfout, opnieuw een honkslag en ten slotte een homerun, waarbij de bal in de tribune terecht kwam, boekte Neptunus vier punten. Hierna echter kon Sauer het verder scoren van Neptunus voorkomen. De slag- ploeg van Rooswijk slaagde er evenmin in om het Neptunusveld onder druk te zetten, zodat zich voor Rooswijk geen scorings kansen voordeden. Het scoreverloop was: Rooswijk I: 000000000 0 Neptunus: 00000400x 4 De overige uitslagen waren: EDO 4Rooswijk 2 818 Schoten 4—Rooswijk 422—10 Het eerste elftal van D.E.M. is Maandag middag na de uitwedstrijd tegen R.K.A.F.C., die wederom in een overwinning eindigde, feestelijk ingehaald. Een verlate huldiging overigens, maar doordat D.E.M. verleden week automatisch kampioen werd door het geljjke spel van Schoten was dit op deze wijze niet mo gelijk. Aan de rand van Beverwijk stonden tweehonderd jeugdleden in voetbaltenue ge reed. Voorafgegaan door de Beverwijkse Harmoniekapel ging het hierna in een wa re triomftocht door de stad naar het huis van de voorziter aan de Noorderwijkweg. Onder grote belangstelling werd hier de stoet ontbonden en brachten de spelers van het eerste elftal ten huize van de heer Gel dermans de verdere dag op feestelijke wijze door. de Velsenaren liet noteren, Brinda Wake field (Edmonton) volgde op de tweede plaats en Gré Bruning (VZV) als derde. Met deze uitslag werd de stand 16 punten voor Velsen en 14 punten voor Edmonton. De 100 meter schoolslag heren gaf een spannende strijd te zien tussen M. Brad- shaw (Edmonton) en L. Mossel (VZV). Met een goede eindspurt liet de Velsenaar de Engelsman achter zich. Herman Hage- doorn werd goede derde en zo kwamen de Velsenaren met vier punten voor te staan. Ook de 100 meter vrije slag dames leverde de Velsenaren winst op. E. Pommerel (ZB VS) legde beslag op de eerste plaats, Dor- ris Little werd tweede, maar ook de derde plaats was voor Velsen. daar Annie Bij- kerde Goede (VZV) Marian Kett (Ed monton) ver achter zich liet. Bij de 100 meter vrije slag behaalde R. Wybrow zijn tweede overwinning; het leverde de Ed montonners echter geen winst op, want J. Kobes (VZV) en C. Huel (Haarlem) wer den tweede en derde. Estafette Met zes punten voorsprong voor Velsen (3327) werd aan'de estafettes begonnen. Een felle strijd werd geleverd in de 3 x 50 meter wisselslag estafette dames. Met handslag verschil won de Engelse ploeg de strijd, waarmee vier punten van de Velser voorsprong werd afgehaald. De Engelse heren deden niet voor hun dames-ploeg onder en wonnen eveneens de 3 x 50 meter wisselslag estafette, de stand werd: Velsen 41 punten, Edmonton 43 punten. Met 5,8 sec. voorsprong op Edmonton zegevierden de Velser dames in de 4 x 50 meter vrije slag estafette. In hetzelfde nummer voor heren waren de Engelsen de Nederlanders 1,1 sec. te snel af. De waterpolo wedstrijd Kort na het begin van de waterpolowed- strijd gingen de gasten goed samenspelend op het Velsense doel af._Deze aanval werd echter afgeslagen. Direct hierna kwamen zij weer terug en Piggott bezorgde Ed monton de leiding. Nadat Hagedoom een aanval van de Edmontonners goed had ge stopt kwam de bal bij Bakker, die deze di rect voorzette aan de snel opzwemmende Hamers, die de gelijkmaker scoorde. Uit een voorzet van Swier verkreeg VZV door Mossel de leiding en nadat Swier nog een doelpunt had gescoord ging met drieéén de rust in. De pauze had de Edmontonners goed gedaan. Het Velser doel werd flink onder vuur genomen. Hagedoorn, de Vel sense doelverdediger, gaf de gasten echter geen kans. Te veel naar voren zwemmen van de Edmontonners werd door de com binatie BakkerSwier gebruikt om de Velsense voorsprong te .vergroten waarna tenslotte Hamers en Bakker de Velsense overwinning op zes-één brachten. Uitslagen Dames: 50 meter rugslag: 1. Margaret Piper (Edm.) 39,8 sec.; 2. J. Visman (VZV) 41.2 sec.; 3. L. Visman (VZV) 44,3 sec. 100 meter schoolslag: 1. A. Bouman-Mul- ler (VZV) 1 min. 36.6 sec.; 2. Brinda Wa kefield (Edm.) 1 min. 39,5 sec.; 3. Gré Bruning (VZV) 1 min. 40,2 sec. 100 meter vrije slag: 1. E. Pommerel -(ZB VS) 1 min. 16,8 sec.; 2. Dorris Little (Edm.) 1 min. 18 sec. 3. A. Bijkerde Goede (VZV) 1 min. 22,6 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette: 1. Ed monton 2 min. 2,6 sec.; 2. Velsen 2 min. 2,7 sec. 4 x 50 meter vrije slag estafette: 1. Velsen 2 min. 24,2 sec.; 2. Edmonton 2 min. 30 sec. Heren: 50 meter rugslag: 1. R. Wybrow (Edm.) 34.9 sec.; 2. T. Blok (HPC) 40 sec.; 3. B. Melis (ZBVS 40,2 sec. 100 meter schoolslag: 1. L. Mossel (VZV) 1 min. 29,3 sec.; 2. M. Bradshaw (Edm.) 1 min. 29.9 sec.; 3. H. Hagedoom (VZV) 1 min. 30,2 sec. 100 meter vrije slag: 1. R. Wybrow (Edm.) 1 min. 5 sec.; 2. C. Huel (Haarlem) 1 min. 6,3 sec.; 3. J. Kobes (VZV) 1 min. 7,4 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette: 1. Ed;- monton 1 min. 46,2 sec.; 2. Velsen 1 min. 49,1 sec. 4 x 50 meter vrije slag: 1. Edmonton 2 min. 0,4 sec.; 2. Velsen 2 min. 1,5 sec. Eindstand puntentelling: Velsen 61 pun ten, Edmonton 55 punten. Pinkstertournooi Als besluit van de viering van het zil veren jubileum van de Kennemer hockey club Strawberries, dat reeds in het na jaar van 1954 werd herdacht, werd op de beide Pinksterdagen op de velden in het sportpark „Schoonenberg" een interna tionaal Pinkster hockeytournooi gehouden, dat mede door de goede voorbereiding van wedstrijdleider Cas van Overeen, het zonnige fraaie hockeyweer, en een uit muntende sportieve geest tevens een on officiële inzet was van de jaarlijkse sport uitwisseling tussen Velsen en Edmonton, cén der Noordelijke voorsteden van Lon den. De officiële opening van het tweedaag se hockeyfestijn geschiedde Zondagmor gen half twaalf door dr. J. de Nobel, voor zitter van de lustrumcommissie van Strawberries. In zijn openingswoord, dat hij achtereenvolgens in het Engels, Frans en Nederlands uitsprak, herinnerde hij aan de geslaagde trips van Strawberries met Pinksteren 1954 naar Engeland en met Pasen 1955 naar Frankrijk, aan het fraaie resultaat van Strawberries' eerste herenelftal dat twee jaar geleden in de promotieklasse kwam en nu al weer naar de overgangsklasse promoveerdé en aan de stuwende kracht van de heer H. G. F. Smakman, de ambtenaar voor sport zaken in de gemeente Velsen, die bij de jaarlijkse sportuitwisseling VelsenEd monton steeds zo veel nuttig werk ver richt. Aan het tournooi namen zes herenelf tallen en vijf damesteams deel. De heren- ploegen van de Sporting Club de l'Ouest (Frankrijk), de Kennemer hockeyclub Strawberries (Velsen), de Beverwijkse Castricumse hockeyclub Eechtrop (Bever wijk), een Kennemerelftal (bestaande uit spelers van bevriende hockeyverenigingen uit Kennemerland, zoals het Heemsteedse Alliance, de Zandvoortse hockeyclub en SCO 5 2 3 0 7 8— 5 Eechtrop 5 2 3 0 7 6— 4 Strawberries 5 2 2 1 6 9— 5 Kennemers 3 i 3 1 .5 7— 6 Fraises 5 2 1 2 5 6— 7 Enfield 5 0 0 5 0 4—13 Dames: Kennemers 4 3 1 0 7 9— 0 SCO 4 2 1 1 5 7— 5 Latymer 4 2 0 2 4 6— 4 Strawberries 4 I 2 1 4 4— 2 Eechtrop 4 0 0 4 0 5—20 het Bloemendaalse BDHC en HBS en van de Enfield hockeyclub (Engeland). Bo vendien speelde Strawberries nog met een tweede team, bestaande uit de spelers, die de trip naar Frankrijk dit voorjaar mee maakten. Bij de dames Waren het elftal len van dezelfde verenigingen, met uitzon dering van het Engelse team. Hiervoor speelden de hockeysters van de Latymer Old Students hockeyclub. Uitslagen Na twee dagen van sportieve strijd werd Maandag in hotel Velserend in Santpoort de prijsuitreiking gehouden, eveneens door de heer De Nobel, voorzitter van Straw berries' lustrumcommissie. De uitslagen van de wedstrijden luiden: Eerste Pinksterdag. Heren: Enfield Eechtrop 23; StrawberriesKennemers 22; Fraises (het tourelftal van Strawber ries naar Frankrijk met Pasen 1955)SCO 13; StrawberriesFraises 30; Enfield SCO 01; EechtropKennemers 11; StrawberriesEnfield 31; SCOEech trop 11; FraisesKennemers 10. Dames: StrawberriesEechtrop 30; SCOKennemers 01; LatymerEech trop 52; StrawberriesKennemers 00; LatymerSCO 01EechtropKenne mers 07; StrawberriesLatymer 01. Tweede Pinksterdag. Heren: Fraises Enfield 41; StrawberriesEechtrop 0 1; SCOKennemers 22; FraisesEech trop 00; EnfieldKennemers 02; StrawberriesSCO 11; Eechtrop Strawberries 12. Finale: SCOStrawberries 31. Dames: SCOEechtrop 53; Strawber riesSCO 11; LatymerKennemers 0 1; SCOLatymer 12. Finale: KennemersLatymer 11. De eindstanden waren als volgt: Heren: Volgens het reglement speelden de num mers twee en drie nog een wedstrijd om herkansing. De winnaar daarvan kwam in de finale tegen nummer één. Zo was het mogelijk, dat de Latymer Old Students hockeyclub, dat volgens bovenstaande einduitslag op de derde plaats stond, toch met de eerste prijs ging strijken. Voor de dames- en herenploeg bestond deze prijs uit een verzilverde aardbei op zuil en een hockeyspeld je voor elk der spelers. 4e kla.«e Se iy*4 10.000: 16968 2.000: 12273 1.500: 10005 1.000: 2170 4580 5012 5931 7916 9294 9910 14247 400: 2758 7607 8650 9178 11672 12543 13620 14733 15465 16256 16568 16670 17458 20010 200: 1526 1869 244? 2832 3184 4639 8073 9629 9745 10860 11027 11320 11323 13161 13321 13327 13492 13944 15481 15606 16243 18414 13887 13938 19773 20577 20592 21768 B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad voorgesteld de gemeente Amster dam te doen deelnemen in de bouw van een nieuw R.A.I.-gebouw op een terrein aan het Scheldeplein en het stichten van een gemeen telijk congresgebouw ter plaatse. B. en W. stellen de raad voor met de Neder landse vereniging „De Rijwiel- en Automo bielindustrie"' een overeenkomst aan te gaan in de vorm van een commanditaire vennoot schap, nadat eerst een naamloze vennoot schap „R.A.I.-gebouw" zal zijn opgericht eri in de commanditaire vennootschap een be drag in te brengen van vijf millioen gulden, bestemd voor de bouw van het tentoonstel lingsgebouw. Voorts stellen B. en W. voor de kosten, .verbonden aan het geschikt maken van een kleine tentoonstellingshal voor het houden van congressen, ten bedrage van 770.000 voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. stellen bovendien voor over te gaan tot de stichting van een gemeentelijk congresgebouw aan het Scheldeplein en hier voor een crediet van zeven millioen beschik baar te stellen en de exploitatie van dit con gresgebouw voor een tijd van tien jaar op te dragen aan de op te richten commanditaire vennootschap. Tenslotte stellen B. en W. voor over te gaan tot de bouw van een garage onder het nieuwe tentoonstellingscomplex en daarvoor een crediet van vijf millioen beschikbaar te stel len. De garage zal plaats kunnen bieden aan ruim 900 auto s. De garage zal geëxploiteerd worden door de gemeente. De vereniging ..RAI" is bereid het oude ge bouw aan de Ferdinand Bolstraat aan de ge meente te verkopen voor een bedrag van 325.000 met de beperkende bepaling, dat in dit gebouw geen vergaderingen, congressen, tentoonstellingen, examens, beurzen, veilin gen, voorstellingen, festiviteiten, wedstrijden of sportbeoefeningen. met uitzonderingen van de schoolsport, worden gehouden, alvorens de op te richten n.v. RAI-gebouw daartoe toestemming heeft gegeven, dit ten einde concurrentie met het nieuwe gebouw te voor komen. Deze voorwaarde komt B. en W. aan nemelijk voor. Zij denken er over het oude gebouw te bestemmen voor de schoolsport. 99- Het was voor de Hoogovens en aange sloten bedrijven Zaterdagmorgen een be langrijke ochtend van veiligheidsoogpunt uit bekeken. De twee zilveren bekers van „Goed huishouden" werden namelijk te ruggehaald uit de bedrijven en afdelingen waar ze een jaar lang hadden gepronkt, namelijk de Mekog en de Centrale, om daarna in optocht weer te worden terug gebracht naar de Mekog en de Electro- Teclinische afdeling. De Mekog, die de beker voor de produc tie-afdelingen reeds driemaal won, ont ving deze weer uit handen van de be drijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, die op merkte, dat de ongevalscijfers bij de toe kenning van deze prijs een belangrijke rol speelden. De Mekog was het gelukt om haar ongevallencijfer van vorig jaar met 36 percent omlaag te brengen, zodat het ir. Spies grote voldoening schonk deze beker voor de eerste maal in de geschie denis tweemaal achter elkaar aan dezelf de afdeling te kunnen overhandigen. Ir. Schoenmaker aanvaardde met dank deze onderscheiding en hoopte de beker voor goed bij de Mekog te kunnen behouden. Omlaag het percentage! Met marsmuziek door de Hoogoven Har monie begeleid, reed het miniatuur-autotje van de ovenbouw-afdeling met de beker voor de hulp-afdelingen toen naar de Elêctro Technische afdeling, waar ir. I. v. Ees hem in ontvangst kon nemen, omdat zijn afdeling het had gepresteerd het on- gevalscijfer met 12 percent omlaag te brengen. Directeur inr. P. van Delden voegde hier nog enige woorden van waardering aan toe. Gevolgd door vele afdelingschefs ging de stoet toen naar het schaftlokaal van de Hoogovens, waar de directieleden reeds aanwezig waren om getuige te zijn van ae huldiging van zes mannen, die „door snel en moedig optreden noaer voor hen ge vaarlijke omstandigheden een zeer ern stig ongeval hebben voorkomen", zoals dit letterlijk op de oorkonde stond vermeld. De gouden veiligheidspenning werd hier door ir. Spies uitgereikt aan vijf van de zes mannen (D. J. Zoet was ziek), die door vermeld optreden zich hadden on derscheiden. Het waren de heren J. W. v. d. Kant, reserve-smeltmeester, C. Backer, baas, A. Rothe, voorman, H. Rothe, bank werker, en J. J.. Dedding, fitter, allen bij de mechanische onderhoudsdienst, die op het podium deze grote onderscheiding ont vingen. De heer Spies memoreerde, dat er tot ngo toe slechts elf van deze penningen waren uitgereikt, waarvan tien bij de af deling Hoogovens. Hij prees de mannen, die, zonder zich te bedenken, opoffering en kameraadschap hadden getoond, alhoewel het risico zeer groot was. Een georgani seerde redding zou in dit geval wel beter, maar minder snel zijn geweest, hetgeen echter niet wegnam, dat de organisatie van de veiligheidsdiensten toch moest wor- voortgezet. Werk en verkeer President-directeur, ir. A. H. Ingen Housz, zag de werkveiligheid nauw samen hangen met de verkeersveiligheid en hij zei, dat er nog zoveel mensen waren, die meenden recht boven plicht te moeten laten gelden, waarmee hü doelde op het voorrang verlenen in het verkeer. Er wa ren er zeer velen, aldus ir. Ingen Housz, die zelfs hun leven opofferden voor dit vermeende recht en spreker vroeg zich af, of dit verstandig was te noemen. Ook de chef van ce Veiligheidsdienst, de heger H. M. J. van de Wall, bracht nog eens de ernst van „Veilig Werken" onder het oog, die zo vaak door veel mensen als „onnodig" of „nutteloos" werd gekwalifi ceerd. Hij lichtte het beleid van de Hoog- overdirectie ten aanzien van de Veiligheid extra toe, hetgene bijvoorbeeld naar vo ren komt uit het feit, dat de Veiligheids dienst bij de directie als hoofd-onderaee! wordt gezien, in tegenstelling met vele andere bedrijven, die er maar een onder geschikt belang in zien. Ondanks enorme kapitalen, die er soms mee verloren gingen, meende de directie toch, dat indien het maar een ietsje veiliger kon, dit moest worden aanvaard en er desnoods de pro ductie voor werd stopgezet. Na afldbp werden de gelauwerden ge feliciteerd en ging de optocht over het ter rein naar het hoofdkantoor, waar het einde van de plechtigheid werd aangeknoüigd. Tijdens de rondrit met de veiligheids- bekers over het Hoogoven-bedrijf, sloeg, ondanks goede voorzorgsmaatregelen, plotseling de motor af van het kleine5 - trek-autotje, dat de aanhanger met be- kers trok. Aangezien het ding niet meer wou starten, werd hij als „onbruikbaar" j aan de kant geschoven en fungeerde de 2 heer F. J. v. d. Kant, veiligheidsinspec- teur als stuurman, terwijl de voorop lo- pende directieleden, de heren F. W. E.J 'i Spies en P. v. Deldèn als motor fun- 8 geerden, door gezamenlijk het wagentje over het bedrijf te duwen, hetgeen door i velen werd gewaardeerd als zijnde een 5 uiting van het in hoog aanzien staande j „samen' >30000000000 LANGE NIEUWSTR. 793 IJmuiden. Uitsluitend verkrijgbaar in Inconè-zaken. v/h C. W. Böttger, Driehuis „NEDERLAND* Marktplein, Dmuiden meubelen Stuk voor stuk meubelen, die de toets der critiek kunnen doorstaan 4 Goth. fauteuils, in massief eiken met franse gobelin 4 Goth. fauteuils, Slav, eiken, 0411 gestoffeerd m. wollen epinglé utU. Goth. huiskamer, bestaande uit 4 stoelen, 2 lage fauteuils, 1 schuiftafel met massieve bla den, 1 dressoir met beeld houwwerk. Gestoffeerd met uitgeschoren wollen moquette Deze zelfde kamer in een extra zware uitvoering MEUBEIM AGAZI1N '«"EWEG 191 UMUIDEN-OOST Deeln. IJmond-zegels voor direct en per Augustus/September e.k. Opleiding jeugdig personeel Het verdient aanbeveling, dat reeds thans contact met de bedrijfsleiding wordt gezocht om zich op de hoogte te stellen omtrent de opleiding en vooruitzichten bij dienstneming na beëindiging van de lagere- of huishoudschool. Evenals het bedrijf er naar beste mogelijkheid en met zorg op toeziet, dat uitsluitend meisjes geplaatst worden, die uit goede gezinnen afkomstig zijn en voor het toekomstige werk geschikt lijken, dient het meisje zelf bij voorkeur in overleg met de Ouders of Verzorgers tijdig na te gaan, welk beroep zij gaat kiezen, welke financiële en sociale mogelijkheden dit biedt, welke zorgen aan haar opleiding worden besteed, welke afdeling (zie onder) zij moet kiezen en in welke omgeving zij komt te werken. Plaatsing ouder personeel Voor werkkrachten, die reeds geheel of ten dele geoefend zijn of van beroep wensen te veranderen, bestaat voor een gering aantal de mogelijkheid tot directe plaatsing en voor een ruimer aantal tot plaatsing vanaf 8 Augustus e.k. in onze afdelingen: Knipperij Naaierij Controle Strijkerij Aanmeldingen Dagelijks van 912 en van 25 uur of na schriftelijke of telefonische afspraak op overeen te komen tijdstip. Gegadigden moeten bereid zijn, zich bij aanstelling te onderwerpen aan een medische keuring door de bedrijfsarts. Inlichtingen Aan het bedrijf zelve als boven of 's avonds van 79 uur: Haarlem West Mej. M. Putman, Doverstraat 5, Haarlem. Haarlem Noord De Heer G. Scholten, Rijkssstraatweg 499, Haarlem. Haarlem Oost De Heer W. G. Stumpe, lac. v. Looystraat 28 II. Haarlem. Bollenstreek Mej. C. M. Noordermeer, lulianastraat 50, Lisse. Zandvoort De Heer 3. de Graaf, Oosterparkstraat 83, Zandvoort. Leidsevaart 442 - Tel. 38955 - Haarlem Ateliers voor: Fijne Lingerie, Blouses en Pyjama's J

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9