„De Zeemeeuwen" speelt in Engeland vier wedstrijden Thalia^ Havenberichten Bouw van schippersbeurs en café op Marktplein begonnen Visserij -varia Goud-bergingstoren bij Noor der sluis half Juni gereed Officiële ontvangst op stadhuizen; aftrappen door burgemeesters „ARTISTIEK" Brouwerij geïnteresseerd Voor jonge hersens Het nieuwe pu n ten raadsel Beverwijk heemskerk 7 Dames naar overkant HET THEATER MET DE BESTE FILMS In Mei passeerden 1045 schepen de pieren KerkboJlen brachten 1900,- op Burgerlijke stand Beverwijk Rijkswaterstaat heeft grote belangstelling Er moet nog 45 M3 beton gestort worden Medische verzorging tijdens het weekeinde 1 VRIJDAG 3 JUNI 1955 VEERTIEN IJMUIDENSE DAMES van de voetbalvereniging „De Zeemeeuwen" zullen Maandagavond 25 Juli met hun trainer, de heer Steeman als leider, van Veisen-Umuiden-Oost naar Hoek van Holland reizen om de Engelse nachtboot naar Harwich te nemen. Vandaar zullen zij per trein naar Manchester reizen, waar voor hen het veertiendaagse bezoek - met wedstrijden tegen Engelse elftallen - begint Op Woensdag 27 Juli wordt in de badplaats Bridlington gespeeld; op Maandag 1 Augustus te Blackburn; op Dinsdag 2 Augustus te Leeds en op Zaterdag 6 Augustus te Preston. De gemeentebesturen van al deze plaatsen hebben er prijs op gesteld de IJmuidense dames ten stad huize te ontvangen. Zondag 7 Augustus keren de voet balsters in Nederland terug na een ongetwijfeld opwindende en interessante reis en tournee. Vorig jaar is in Preston een Frans dames-voetbalelftal op bezoek geweest en het jaar daarvoor een elftal uit Parijs. Toen mr. A. Frankland en zijn assistente van de Preston Ladies Football Club ver namen van het bestaan van dames voet balclubs in Nederland en IJmuiden was er als een van de eersten bij namen zij contact op met „De Zeemeeuwen" in IJmuiden. En nu gaat het er op 25 Juli van komen. Vele voorbereidingen in de nog zo jonge vereniging gaan er aan vooraf. „Zo arm als de mieren", schrijft het clubblad over de eigen vereniging, maar toch hebben de dames doorgezet. Vooral wat de represen tatie betreft kost het de jonge c'ub heel wat hoofdbrekens. Er zijn officiële ont vangsten en dan wil „De Zeemeeuwen" zo goed als maar even mogelijk is voor de dag komen er moeten cadeautjes komen voor de gastvrouwen, er worden bloemen gelegd op eregraven in de steden, waar de „Zeemeeuwen" door de Lord Mayor of Mayor worden ontvangen, er moeten partituren komen van het Nederlandse volkslied voor de Engelse bands, er moe ten grote en kleine Hollandse vlaggen mee, vaantjes voor de tegenstandsters, foto's van het IJmuidense elftal voor de Engelse pers en nog zo veel meer van dien aard. En medewerkingt DAAR „DE ZEEMEEUWEN" geen hoop hebben op subsidie of medewerking van enige instelling, zaak of bedrijf, trachten zij thans op eigen krachten de represen tatiekosten bij elkaar te krijgen. De deel neemsters aan de reis zorgen zelf voor de reiskosten. Als eerste plan voor het bijeen krijgen van de representatiekosten wordt op Zaterdag 11 Juni een grote dansavond in „Flora" aan de Zeeweg gehouden. Toe gangsbewijzen zijn te verkrijgen aan Ken- nemerlaan 142 en Tuindersstraat 126. Preston: al 38 jaar! OP HET GEBIED van damesvoetbal weet men in Engeland overigens een flink woordje mee te praten. Moet men in Ne derland nog steeds aan de idee van dit voetbal wennen, in Engeland bestaat de gastvrouwe van de IJmuidense dames. „The Preston Ladies Football Club" al 38 jaar. De club werd opgericht door de tegenwoordige Hon. Manager, mr. A. Frankland. In de loop der jaren heeft zij ADVERTENTIE Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur en Maandag 8 uur De film waarover de gehele wereldpers enthousiast is •8/15 DE KAZERNE Naar de sensationele roman van HANS KIRST. 08/15 vertelt U de ontstellende waar heid over het vroegere Duitse militairisme. Bittere en harde tonelen worden door de meest humoristische scenes afgewisseld. - Toegang 18 jaar Dinsdag en Woensdag, 8 uur Mickey Spillane's sensationele filmwerk JACHT OP BI.OND (The long Wait)Toegang 18 jaar Zondagmiddag 3 uur: CISCO KID EN DE BANDIET Donderdag a.s. In onze serie speciale voorstellingen MARIE ANTOINETTE Het tragische leven van Frankrijk's rampzalige koningin. zich een grote reputatie weten te ver overen. Van de in totaal 806 gespeelde wedstrijden werden er 753 gewonnen, 38 gelijk gespeeld en 15 verloren. Het aantal gemaakte doelpunten bedroeg 3509, of m^er dan vier per wedstrijd. Vele buiten landse clubs werden door haar bezocht of ontvangen. Zij veroverden in totaal zeven zilveren bekers, drie sets met gouden me- daiPes en 22 wisselbekers. Het ligt in de bedoeling, dat „The Pres ton Ladies Football C'uh" vn'-ptH .*>-"• ®«n tegenbezoek aan Velsen brengt. De dames van de „Zeemeeuwen" hebben ue aanplakbiljetten al voor ogen: „Zee meeuwenPreston" en „HollandPres ton", want ook dat staat dan te gebeuren. „Fort the first tim VOORLOPIG WIJDEN de dames echter alle krachten aan de reis naar Engeland. Na een welkom op Dinsdagmiddag 26 Juli te Manchester door mr. A. Frankland wordt per touringear verder gereisd naar het 50 km van Manchester verwijderde Preston, waar de IJmuidense dames door de Lord Mayor zullen worden ontvangen. In Peston wordt het elftal in het Highbank Hotel ondergebracht. Preston wordt het centrum van „De Zeemeeuwen" en van hieruit worden tochten gemaakt en zal men wedstrijden spelen. Woensdag 27 Juli wordt meteen al een drukke dag. Men reist naar de Engelse kust voor een be zoek aan de badplaats Bridlington. In de folder van Bridlington staat thans al vernield: „July 28: Ladies Football Match, Netherlands team for the first time in England". Hier wordt dus de eerste wedstrijd, op Engelse bodem gespeeld. Na de wedstrijd in de avond op Queensgate Ground volgt een gezellig samenzijn. De volgende dag wordt York bezichtigd en in de volgende dagen worden tochten in de omgeving ge maakt, onder andere naar Blackpool, de stad, waar Stanley Matthews vandaan komt. Bezoek aan andere wedstrijd De TWEEDE wedstrijd wordt op Maan dag 1 Augustus te Blackburn gespeeld. The Young Women's Christian Association heeft de IJmuidense dames tot het spelen van een wedstrijd uitgenodigd. Des mid dags wordt „De Zeemeeuwen" op het stad huis verwelkomt en na het spelen van de In Mei zijn 1045 zeeschepen de IJmuiden se pieren gepasseerd. Hiervan kwamen er 532 binnen en gingen er 513 naar buiten. Van de 532 schepen, die binnenkwamen, waren er 422 bestemd voor Amsterdam. 25 voor Zaandam, 1 voor Spaarndam, 8 voor Buitenhuizen, 1 voor Beverwijk, 12 voor de papierfabriek te Velsen. 20 voor j de binnenhaven van Hoogovens. 25 voor de buitenhaven van Hoogovens. 1 voor de Vissershaven. Zeventien schepen kwamen als bijlegger te IJmuiden binnen. Van de 560 schepen, ctte vertrokken, kwamen er 421 van Amsterdam - waarver 47 via OBM Velsen of IJmuiden 22 var i Zaandam. 1 van Spaarndam. 6 van Buiten huizen. 1 van Beverwijk. 6 van de papier fabriek te Velsen. 35 uit de binnenhaven, van Hoogovens. 21 uit de btaitenhaven van Hoogovens. I uit de IJmuidense Vissersha- ven en voorts 46 schepen, die als bijlegger te IJmuiden hadden gelegen. Donderdag 2 Juni kwamen r*e haven van IJmuiden binnen: Hugo Oldtndorff van Kotka. Midas van Rotterdam. Hontestroom van Liverpool. Trajanus van Rotterdam. Avontuur van Londen. Ees van Rotterdam. Rönskar van Rotterdam. Noorderhaven van Rotterdam. Lijnbaansgracht van Bamina. Ruby Star van Hamotnn Roads. Korsö van Rotterdam. Helder van Duinkerken. Radboud van Antwerpen. Cpt. Costez van Wilhelnrj Doerenkamp van Antwerpen-. Signaal van Mantylunto. Winny Lattmann van Lager- brugge. Wilmr van Antwerpen Anna Sylvia van Londen. Phoenix van Lenden. Else Mul ler van Emden. Möwe van Rotterdam. Vertrokken zijn: Bittern naar Rotterdam. Willemstad naar Hamburg. Bendita naar PhiladelDhia. Zuidland naar Antwerpen. Amos naar Rotterdam. SchiDpersgrac'ot raar Mantyluoto. Aioetas naar Hamburg. Berkel- stroom naar Gent. Trude K naar Malrnö. Wiebold Böhmer naar Le Havre. Gaaster- land naar Bremen. Belgian Coast naar M' bro. Kohinoor naar Rönskar. Svanö naar Veete- ras. American Jurist naar Rotterdam. Li- berté naar Gent. Draka naar Skutskar. Yapeya naar Bilbao. T=? HSL- DE GROND, waarop de nieuwe schippersbeurs en een café-restaurant aan het Marktplein worden gebouwd naast de Kijkgrijp is deze weck uitgezet. De Wit's aannemingsbedrijf uit Beverwük hoopt deze week nog te beginnen met dit door de Vefsense architect S. J. Meegdes ontworpen project. De bouw van beide panden wordt gefinancierd door de brouwerij „De Oranjeboom" te Rotterdam, tervvyl het beheer verder in handen zal zijn van mevr. H. Postema-Zwaak te IJmuiden, die voor de oorlog eige\iresse was van het afgebroken gebouw aan de Stationsweg. De beurs en het café-restanrant zuilen zeven slaapkamers teilen: er zal ruimte zijn voor 250 schippers en voorts zullen er de kantoren voor bevrachten en administratie in wor den ondergebracht. ADVERTENTIE Speciaal adres voor het INLIJSTEN van Foto's. Plaatwerk enz. Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 - IJmuiden volksliederen zal de burgemeester van Blackburn de aftrap verrrcnien. Dinsdag 2 Augustus gaan de dames naar Leeds, waar zij een zelfde soort ontvangst als in Blackburn zullen ondergaan. Don derdag volgt het mpoiste van de gehele reis: een tocht naar Douglas op het eiland Man. Na de officiële ontvangst te Douglas worden de dames gebracht naar een ..Bathing Beauty Contest", waarbij twee IJmuidense dames in de jury zitting zul len hebben. Zaterdag wordt dan de grote wedstrijd in Preston gespeeld tegen „The Preston Ladies Football Club". Naar mr. Frank land schreef zijn in de meeste gevallen de velden bij wedstrijden van dit elftal niet groot genoeg geweest om alle belangstel lenden te kunnen bevatten. Voorlopig zal de beurszaal plaats bieden aan twee honderd en v:jftig personen, maar de achterpui van de beurs wordt zo gebouwd, dat zij er gemakkelijk uitge licht en naar achter verplaatst kan wor den, zodat de beurszaal dan uitgebreid wordt voor zeshonderd personen. Deze zaal zou IJmuiden weer enigszins uit de zalennood helpen. Grond voor deze uitbrei ding is al gereserveerd. Het nieuwe IJmuidense pand beurs en café zal 23.40 meter lang worden aan het Marktplein. Langs de Rambonnetlaan wordt het 9.80 meter lang. Het gebouw wordt 10.68 meter hoog. Op de begane grond krijgt het beursgebouw twee kan toren voor de administratie en de bevrach ter aan de voorzijde en een beurszaal, die bijna negen meter diep en 13.32 mster breed zal ziin. Boven het beursgebouw zijn twee woonhuizen gelegen. Mettertijd zul len deze woningen worden ingericht als kantoor. Het café wordt groot 8.20 x 7.20 meter. Boven het café liggen op de eerste verdie- De in Heemskerk gehouden jaarlijkse veiling van kerkbollen ten bate van de R.K. parochie heeft een bedrag opgebracht van f 1900. Dit is veel meer dan verleden jaar toen ruim f 1500 werd besomd. ping een woonkamer en slaapkamer voor de eigenaressen. Verder zullen er twee slaapkamers op de eerste- en vier slaap kamers op de tweede verdieping boven het café beschikbaar zijn voor pensionruimte. De bezoekers aan de beurs en de markt op het Marktplein, zullen de fietsen kun nen stallen in een overdekte ruimte achter de beurs, waar een stalling voor tweehon derd fietsen is ontworpen. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,902,30; gr. tong 2,442,22; grm. tong 2,30—2,00; kim. tong 2,00—1.80; kl. tong I 1,84—1,74; kl. tong II 1,56—1.32; tarbot I 2,50—1.60. per 1 kg. Tarbot I 122—114; tongschar 60—57; gr. schol 34; grm. schol 37; kim. schol 41—31; kl. schol I 41—30: kl. schol I 41—15; schar 31—15; bot 128; makreel 26—19; grm. schelvis 31; kim. schelvis 33—31; kl. schelvis I 32—30; kL schelvis II 2621; wijting 2613; gr. gul 50; midd gul 47; kl. gul 3226: kl. haai 31; kl. wolf 43; poontjes 21; horsmakreel 8. per 50 kg. Gr. kabeljauw 17284; gr. koolvis zw, 34: gr leng 120; gr. wolf 11286. per 125 kg. Aanvoer ran Donderdag. 94 kisten tong en tarbot. 1 kist heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 540 kisten schol, 65 kisten schar. 36 kisten bot. 333 kisten makreel, 200 kisten schelvis. 140 kisten wijting. 120 kisten kabeljauw en gul. 3 kisten leng. 2 kisten haa'. 15 kisten wolf. 2 kisten poon, 5 kisten koolvis, 15 kisten diversen. Totaal 1570 kisten. Besommingen van Donderdag. E 286 f5290: TX 33 f4710; KW 63 f145; Sumatra f 16.000. GEBOORTEN: Johanna W. C„ d. van J. Heij en W. M. Groen; Wilhelmina A., d. van A. de Wijs en E. Bakker; Wilhelmus J. z. van W. J. Geijs en A. M. Westerburger; Evert C., z. van J. A. Scholten en A. Hekvoort; Lau- rentius, z. van J. Sakker en E. Groenland; Robertus C., z. van T. Mulder en K. Gerrit sen; Johanna, d. van J. Man en J. Folkers, wonende te Velsen; Tine. d. van M. G. de Winkel en N. E. Gemeren; Simon, z. van S. Appel en M. Malgo; Eugenius L. M.. z. van G. C. Allard en E. B. Stravers; Wilhelm C. F., z. van J. Steenkamo en P. de Wijs; Johan B W M-, z. van A. M. Westerburger en A. M. C. Dekker: Evert A., z. van H. Stoffers en L. M. de Roos; Yvonne J., d. van C. Poet en P. J. Dekker te Velsen; Louise, d. van C. Dijk en C. H Meerbeek. ONDERTROUWD: P B. Overbeek en M. Wester; A. J. H. Coesel en W. C. M. de Goede: C. J. Harmeijer en H. Hutter. GETROUWD: J. C. de Jong en W .A. Hoo- gewerf; F. Hommes rn M. Klinkhamer; H. Duiveman en A. C. Koomen; J. K. van Loon en W. Mellema. OVERLEDEN: G. Vellema, 75 j., geh. met A. B. Brugman. ACHTER DE OOSTELIJKE MEERSTOELEN van de Noordersluis in het Noordzee kanaal is het personeel van Hoogeveens' Machinefabrieken uit Zaandam Donderdag morgen begonnen met de afwerking van de werktoren, waarmee men nog dit jaar voor 72 millioen gulden aan goud uit het bij Den Helder gezonken Duitse stoomschip „Renate Leonhardt" wil bergen. Vijf en veertig kubieke meter beton moeten deze en volgende week worden gestort en dan kan de voorzitter van de Bergingsvereniging „Renate Leonhardt", de heer P. Visser uit Wijde Wormer, die de leiding heeft bij het werk op de toren in het Noordzeekanaal, gaan wachten op de weerberichten. Dage- lijkt zal hij contact opnemen met de mensen van het KNMI te De Bilt. Wanneer de vooruitzichten dan voor enige dagen gunstig zijn, zal de sprong van IJmuiden uit worden gewaagd. Sleeuboten van N.V. Bureau Wijsmuller zullen de 26 meter hoge kolos naar het wrak bij de Haaksgronden slepen. Omstreeks 15 Juni hoopt de heer Visser daar klaar voor te zijn. Alles hangt dan af van het weer. G. Haircs IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlr .dse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in sDóedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: A. J. G. Wermenbol, Van Gijzenveldplantsoen 51, tel. 6388 en P. C. de Weerdt Sr.r Stations weg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer. Kennemerlaan 102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53. tel. 5033. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur lot Zondag morgen 9 uur: Versé'ewel de Witt Hamer, Vondellaan 60. tel. 3969. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mej. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. 4169. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bomstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar- gneomen door Apotheek Donker, Bree- straat 61. teL 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek. Bloemedaalseweg 341, Overveen tel K 2500 16760: Santpoort-se Apotheek. Bloemendaalsestraatwee 145. Santpoort-station, tel. K 2560 8249. HEEMSKERK Dokter D C. Smelik. Middelweg 38. Uitgeest, telef. 02513 215. VRIJDAG. 3 Juni 1955 Beste kinderen, VOOR DEGENEN ONDER MIJN nichten en neven, die vorige week van het circus hebben genoten, wil ik de herinnering nog even ophalen aan dat feest, waarvan jullie ongetwijfeld ook wel even met volle teugen zult hebben genoten. Op ons plaatje zie je de Jumbo's nog eens, nu in Amsterdam gefotografeerd, waar ze elkaar dus ook al netjes bij de staart vast hielden. Nu geloof ik nog steeds niet, dat olifanten zulke uitstapjes erg plezierig vinden - tenslotte is een olifant daarvoor echt niet op de wereld gekomen, maar aan de andere kant werd er in dit circus wel goed voor de dieren gezorgd, dat heb ik meermalen kunnen constateren en trouwens: als de mensen het niet zouden doen, zouden ze zichzelf het ergst duperen, want het is tenslotte „hun brood" terwijl bovendien de politiedierenbescherming en de gewone dierenbescherming altoos een wakend oogje in het zeil houden zodra er circussen en zo verschijnen. Op het kleine fotootje zie je een natuurlijker spannetje: moeder paard met haar jonge zoon in de wei, zoals ze op het ogenblik weer overal in het land opduiken tussen al dat andere goed. En nu de zon ons niet langer geheel in de steek wenst te laten - van verschillende kanten kreeg ik al een serie verhalen over verbrande ruggen na de Pinksterdagen - lijkt het wel of er steeds meer jong leven verschijnt. Heb je al eens opgelet, wat er in ondiep water van slootjes en plassen een donder- kopjes rondzwemmen? gaat het met moeder? Gaat ze nooit eens mee op de fiets of is dat niet mogelijk? fk denk wel, dat jullie een gezellige fiets tocht gehad hebben, want het was mooi weer. Dit was het laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeveny rooocoaoooococoocooocoxCTXOooocooreanoccocooooooooooooo TANTE ELS FELICITEERT: Zwemkoningin en Bolletje, die allebei heden jarig zijn. Heideplantje, die vol- gende week Dinsdag feest hoopt te gaan j 5 vieren. Veel geluk en veel plezier alle drie! ooof»»oüix»juüuuCTioax> Zie zo - gauw naar de brievenbus. Als eerste is hier MARIANNEKE. die een zaiige Pinkstervacantie in Wijk aan Zee achter de (rode)rug heeft en scheppen zand zowel als bergen vitaminen heeft opgedaan, zoals ze schrijft. Dat kwam allemaal net mooi op tijd met de warmte en zo en ik ben mèt jou blij, dat De Bilt zich nu ook eens in ons voordeel vergiste. Het viel dus niet mee, de schoolbanken weer op te zoe kenJa meisje, de plicht is er ook nog en dat is maar goed, want anders had jij nu nog op dat heerlijke warme plekje ge legen. Ach en tenslotte, als je nog een poosje werkt en je gaat met een mooi rap port over, dan ligt er een zee van tijd voor je in de vorm van de zomervacantie en dan zul je eens zien, hoe heerlijk het is met een voldaan gevoel te kunnen luieren. HARDLOPER heeft het niet zo prettig gehad tijdens de Pinksterdagen - moeder plotseling ziek en het hele gezin dus een beetje in de war. Fijn, dat je zusje en jij het ergste zo keurig hebben opgevangen - mijn compliment. Gek vind ik het helemaal niet, dat jij op een goed moment aan de afwas bent begonnen - dat siert je alleen maar en ik zou best willen, dat er meer jongens zo dapper waren als het eens echt nodig wordt. Hoewel - er zullen er heus wel meer zijn, maar die durven er mis schien niet voor uit te komen? ANNELIESJE - kind, wat was dat een gezellige lange brief uit Doetinchem. Je zou haast zeggen, dat je tijdens de logeer partij alleen maar regen hebt gehad, maar bij mijn beste weten is er ook daar geen druppel gevallen, zodat ik het eigenlijk nog plezieriger vind, dat je eens in de pen bent geklommen om mij te verrassen. Ja, het is daar mooi in de Achterhoek en ik kan er van meepraten - de omstreken van Lochem en Dedemsvaart heb ik meermalen van dichtbij kunnen bekijken. In dat op zicht hoef je heus niet ons landje uit te gaan, want er is nog zoveel moois te zien, dat je beslist nog niet kentTegenwoor dig wordt het helaas hoe langer hoe meer de gewoonte met de vacanties zo ver mo gelijk weg te gaan, daar zenuwachtig een dagje rond te draven en dan naar huis te rennen om doodmoe aan te komen. Schrijf me maar eens iets meer over wat jij mooi vond in de stadjes langs de IJsel - dan kunnen we misschien eens wat ervaringen uitwisselen, want Zwolle, Deventer en Zutphen hebben inderdaad hun bekoorlijk heden, zoals de meeste oude Hollandse stadjes in deze lente zo erg mooi kunnen zijn als de zon ze beschijnt. Je kunt er vlakbij huis al van genieten als je eens gaat kijken in Purmerend, in De Rijp of Graft, in Alkmaar, Hoorn en Enkhuizen. Hoor ik nog eens wat van je? Fijn, REPELSTEELTJE, dat het boek zo naar je zin was. Het leek mij ook erg aar dig toen ik het even doorbladerde. Heb je het al uit? Volgende keer krijg ik zeker een wat langere brief van je. Jullie genie ten nu natuurlijk volop van het strand? Wat zul je al lekker bruin zien! Tot slot is hier WIELRENNER, die ver ontwaardigd is, dat ik zijn vorige brief niet ontvangen heb. Ja jongen, als je te laat bent kom je niet meer in het hoekje, maar omdat je zo eerlijk je fouten van het raadsel bekent, zal ik je acht punten geven; maar voortaan op tijd, hoor! De oplossing van het raadsel van verle den week is: „PINKSTERFEEST", (paal, idee, noot, wrat, stem, tros, edel, roos, fris, egel, eelt, stad, tand). Puntentelling: Wielrenner 8, 10; Marjan- neke 8, 9; Hardloper 10, 9; Repelsteeltje 8, 9; Anneliesje 10. Het werk aan de bergingstoren, die thans met 45 ton water in een van de twee tanks op de bodem van het Noordzee- kanaai rust, staat onder toezicht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Naar ons werd meegedeeld is Rijkswater staat zeer geïnteresseerd in het bergings project met de werktoren van de heer P. Visser. Twaalf man vandaag In de dubbele wanden van de toren, die thans bij IJmuiden boven water uitsteken zijn gistermorgen grote gaten gebrand. Op een dekschuit, beladen met vaten water, grind en zand en cement, draait een kleine betonmolen en vandaar worden de krui wagens beton naar de gaten in de kegel van de werktoren gereden om leeggestort te worden. Gisteren werd met negen man gewerkt; vandaag zullen dat er waar schijnlijk twaalf zyn, daar bijna het gehele personeel van Hoogeveens machinefabrie ken bij het werk is betrokken. Deze zelf de mensen zullen het zijn, die straks misschien al over twee weken naar het wrak zullen afdalen. Apparatuur er in In de werkkamer onderin de toren, die op het wrak komt te rusten, wordt thans de volledige apparatuur geplaatst. Er gaat een lichtaggregaat naar beneden, er komt een compressor te staan en eerstdaags zal tevens een zender van de Nederlandse Ra dio Unie worden ingebouwd. Duikers eerst Alvorens de 45 m* water uit de tank wor den gepompt en de sleepboten van Wijsmul ler de toren zullen wegslepen, gaan duikers van Den Helder uit aan de slag om op nieuw de juiste positie van het wrak te bepalen. De boei, die er boven lag, is namelijk bij de jongste stormen afgedre ven. Het zal ook de taak van de duikers zijn om de toren by geringe stroom op de juiste plaats op de zeebodem en boven het wrak te laten zakken. Dit zak ken van de toren geschiedt door het laten vollopen van de twee watertanks. Als operatiecentrum zullen twee Hel- derse viskotters dienst doen. Het nieuwe raadsel is deze keer een rebus. Ik denk dat ik wel allemaal tienen in de bus krijg. Maar dat is ook wel eens leuk. Kijk maar goed of je hem oplossen Hoe kunt, het is niet zo erg gemakkelijk! lOO [a«r sr-, Schoolkinderen in de vacantia De vereniging Vacantiebezigheden voor schoolkinderen te Beverwijk houdt ook dit jaar in de maand Juli haar uitzendingen. De belanrste'ling hiervoor is weer zeer groot en het valt te voorzien dat men weer vroegtijdig volgeboekt zal zijn. Mevrouw de Bock over anjerteelt In het programma „Tussen de bedryven 1oor" dat op Donderdag 9 Juni door de NCRV wordt uitgezonden spreekt mevr. N. de Bock-Luiting uit Beverwijk over het onderwerp „Anjerteelt, hier en elders." Geslaagd De heren De Ruyter en Vrenegoor te Heemskerk zijn geslaagd voor het diploma hooi- en strohandel.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11