Westelijke reacties op resultaten van conferentie in Belgrado Zal Europese integratie nieuwe impuls krijgen? Weerbericht Haarlems Dagblad Verzwakking Balkan-alliantie verwacht Arrestaties verricht door Duitse politie Nog meer Amerikaanse vliegers spoedig vrij Duitsers nu al minder „Europees" Genemuiden in opschudding Britse staking kost 10 millioen per dag Luchtlijn Amsterdam- Vancouver geopend Het woord is aan Voortzetting van de zaak-J ungschlaeger :o- Westelijke wind 69e JAARGANG No 275 ZATERDAG 4 JUNI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 122 R ussische delega tle in Sofia aangekomen De Autobahn-overvallen A rtiest Willemientje's verstoorde romance Tarieven worden Zondag verhoogd Weer ministersconferentie op stapel Getuigenverklaringen niet aanvaard Men weet niet wat men zeat Redder verdronken Weer rapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. 'kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (United Press en AFP) De Amerikaanse autoriteiten hebben tot- nutoe niets verontrustends kunnen vinden in het in Belgrado gepubliceerde commu niqué over de Russisch-Joegoslavische besprekingen. Zij wijzen er op dat Joego slavië al enige tijd pleit voor toelating van communistisch China tot de UNO en een vredelievende overdracht van Formosa aan de Chinese communisten. Uit officiële kringen wordt vernomen dat de minister van Buitenlandse Zaken Dulles de situatie vermoedelijk aan een nauwkeurig onderzoek zal onderwerpen. Dulles heeft de ambassadeur der Verenigde Staten in Joegoslavië, Jamés W, Riddleberger, reeds naar Washington ontboden om diens rapport over de besprekingen te horen. Overigens achten de Amerikaanse autoriteiten het niet uitgesloten dat de bespre kingen in Belgrado het Congres zullen beïnvloeden bij het nemen van besluiten over de buitenlandse hulpverlening. Een woordvoerder in Parijs zei in een commentaar op de Russisch-Joegoslavische besprekingen in Belgrado, dat Moskou thans schijnt te erkennen dat de commu nistische en vrije landen in de gelegenheid moeten zijn hun régime en betrekkingen met andere landen in vrijheid te bepalen. In welingelichte kringen in Londen wordt verwacht dat eind Juni in Belgrado een ontmoeting zal plaats vinden tussen leden van de Joegoslavische regering en de Westelijke ambassadeurs. Waarnemers in Londen geloven dat de taktiek, die de Rus sen in Belgrado hebben gevolgd, pas over enkele maanden op haar juiste waarde te schatten valt. Als een onvermijdelijk ge volg zien zij een verzwakking van de Bal kan-alliantie tussen Joegoslavië, Grieken land en Turkije. Dit bondgenootschap was in hoofdzaak gericht tegen een potentiële Russische aggressie. De twee partners van Joegoslavië zijn beiden lid van de NAVO. De ontmoeting die aan het eind van de maand in Belgrado zal plaats vinden tussen de Joegoslavische regering en de Westelijke ambassadeurs, heeft plaats op initiatief van maarschalk Tito. Er is echter geen beves tiging van de berichten dat Tito zelf de leiding van de delegatie op zich zal nemen. Russische delegatie in Sofia aangekomen Radio-Sofia meldt dat de Russische dele gatie onder leiding van Kroesjtsjev na het vertrek uit Belgrado in de Bulgaarse hoofdstad Sofia is aangekomen. „De weg is voortaan vrij voor de Sovjet- Unie en alle landen van de volksdemocratie voor het aanknopen en ontwikkelen van vriendschappelijke betrekkingen met de Joegoslavische federatieve volksrepubliek," aldus heeft Kroesjtsjev Vrijdagochtend verklaard in een rede te Sofia. Na te ken nen te hebben gegeven, dat de Russisch- Joegoslavische besprekingen een einde hadden gemaakt aan de breuk in de goede betrekkingen tussen de twee landen, bracht hij hulde aan Joegoslavië, „dat zijn souve- reiniteit niet heeft opgeofferd en zijn onaf hankelijkheid tegenover het imperialisti sche kamp geheel heeft bewaard." „De Sovjet-Unie en Bulgarije volgen een vredespolitiek voor het bereiken van een vermindering in de spanning. Dit is in het belang van alle volken. Elke dag neemt de macht van ons socialistische kamp toe en geen enkele aggressieve macht zal het ge lukken onze voorwaartse beweging tot stil stand te brengen," aldus Kroesjtsjev in zijn rede, welke direct uit Sofia werd uitge zonden. In Boekarest De Russische premier en de secretaris van de Russische communistische partij zijn vandaag in Roemenië gearriveerd. Even eens arriveerde daar een delegatie van Hongaarse politieke leiders. Radio-Boeka- FRIEDBERG (United Press) De Duitse politie deelt mede een man te hebben ge arresteerd die er „sterk van wordt ver dacht" de pleger te zijn van de reeks op zienbarende berovingen op de Autobahn. De naam van de gearresteerde is Johan Esser, 39 jaar oud. Voorts verklaarde de politie twee auto's, een Amerikaans uni form en een „klein wapenarsenaal" in be slag te hebben genomen. Eveneens werd gearresteerd de 23-jarige Ilse Mann, die als Essers vriendin wordt aangeduid. Het tweetal werd gegrepen in een garage in Friedberg, waar Esser werkzaam was als monteur. MANILLA (United Press) J. C. Jain, de directeur van het invloedrijke blad „Times of India", heeft in Manilla, bij zijn aankomst uit Hongkong gezegd, dat „mo gelijk binnen de komende 24 uur" elf Amerikaanse vliegers, die in China op be schuldiging van spionnage gevangen zitten, door de Chinese autoriteiten zullen wor den vrijgelaten. Hij wilde desgevraagd alleen nog mee delen, dat het hier volgens hem de elf Amerikaanse vliegers betrof, die vorig jaar November in China tot straffen van vier tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld waren. Jongstleden Dinsdag hebben de Chinezen vier andere Amerikaanse vliegers vrij gelaten. De Franse minister-president Edgar Faure en de Tunesische premier Tahar Ben Ammar hebben Vrijdagmiddag in Parijs de overeenkomst getekend, krachtens welke aan Tunis zelfbestuur op binnenlands gebied werd verleend. Deze telefoto toont Faure tijdens de ondertekening van het verdrag. Links van hem de Franse minister voor Marokkaanse en Tunesische aangelegenheden Pierre July en rechts naast Faure staat Tahar Ben Ammar. MESSINA (Reuter). De verrassing van de conferentie te Messina is het grotere verzet, dat van Duitse zijde tegen verdere integratie van Europa valt waar te nemen. Het schijnt, dat West-Duitsland zich op het standpunt stelt, dat het niet inziet, waarom het „Europeser" zou zijn dan Frankrijk. Waarnemers geloven, dat deze houding is toe te schrijven apn de pas herwonnen sou- vereiniteit van de Bondsrepubliek, de hausse, welke de Duitse economie tegen woordig beleeft, en de in Duitsland gekoes terde vrees, dat de moderne, machtige en efficiënte industrie van dit land in. feite het gelag zou moeten betalen voor de min der efficiënte industrieën van andere lan den. CCXXXJOOOOOCOOOOOOOOC 30000000000000G De werkloze artiest Ludwig Kraetsch g uit Saarland is te Klagenfurt tot tien x maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens oplichterij. Hij had zich bij de g ambtswoning van kardinaal Innitzerü voorgesteld als „pater Garnelsberg", ft pauselijk inspecteur van vrouwenkloos- ters. Hij leende geld en bezocht vervol gens, vermomd als trappist, een aantal kloosters. In het nonnenklooster Wer- berg droeg hij de mis op en hoorde hij de biecht. Toevallig werd de dienst bij- i gewoond door de vicaris-generaal van 8 Klagenfurt, die ontdekte dat het Latijn van de „pater" verre van zuiver was. j Later bleek de „pater" in een theolo gisch gesprek niet veel waard... toen was zijn rol uitgespeeld. 8 DOCX>DOOO(XX>OOOOOOOOOOOOOOCOO<XX>OOOOOCOOCOODOOOOOOOOCOOC rest vermeldde de aankomst der delegaties in twee aparte berichten. Er werd niet bij gezegd of dit de inleiding vormde tot een conferentie tussen de Sovjet-Unie,. Honga rije en Roemenië. De Hongaarse delegatie bestaat uit premier Andras Hegedus en Matyas Rakosi, eerste secretaris van het centrale comité der Hongaarse Arbeiders partij. Genemuiden is in rep en roer. De oor zaak is een romance tussen de 17-jarige Willemientje V. en een jongeman, die door de ouders van het meisje niet wordt goed gekeurd. De zaak is gisteravond zo hoog gelopen dat het tot een vechtpartij met de politie in het anders zo rustige plaatsje is gekomen. De plaatselijke politie moest worden versterkt met 25 man rijkspolitie uit Zwol le om de roerige Genemuidenaren in be dwang te houden. Er wepd een zeer groot aantal waarschuwingsschoten gelost, er vielen enkele gewonden en er brak een groot aantal ruiten. De ouders van Willemientje keuren de liefde die hun dochter heeft opgevat voor de jongeman niet goed. De vorige week verliet het meisje het ouderlijk huis en nam haar intrek bij kennissen in Gene muiden. Een broer vroeg haar echter, weer naar huis te komen om nog eens te komen praten. Willemientje stemde hier in toe. Zij werd toen door haar ouders per auto naar een plaatsje op de Veluwe gebracht, waar zij bij bekenden werd ondergebracht. Dit schijnt het misnoegen van de Gene muidenaren en vooral van dé 200 man per soneel van de cocosmattenfabriek, waar Willemientje's vader vennoot van is, te hebben opgewekt. Het kwam tot een soort volksgericht. Er ging een afvaardiging van het personeel naar Wilelmientje's vader en er werd zelfs met staking gedreigd, wanneer hij niet zei, waar het meisje zich bevond. Vader V. vertelde het en een de legatie van twee man vertrok naar Wille mientje om te zien hoe zij het maakte. Gisteravond geraakten de gemoederen echter weer verhit. Men wilde het jonge paar weer tot elkaar brengen. De familie V. achtte zich bedreigd toen er stenen door de ruiten van haar huis werden gegooid. De familie riep de hulp in van de politie. Acht agenten poogden het bedreigde huis te ontzetten. Er ontstond een vechtpartij met de politie, die in het nauw werd ge dreven. Ter assistentie kwam toen een twintigtal rijkspolitiemannen uit Zwolle naar Genemuiden. Bij de vechtpartij kreeg een jongen een hersenschudding, een meisje kreeg een steen tegen het hoofd en werd gewond. (Van onze correspondent in Londen) De Britse premier, Sir Anthony Eden, zal Zondagavond voor de radio tot het Engelse volk spreken over de spoorwegstaking. Verwacht wordt, dat hij een dringend be roep op de stakers zal doen om het werk onmiddellijk te hervatten. Hij zal een beeld geven van de economische ontreddering, welke thans reeds het gevolg is van de staking en van de dingen die nog te wach ten staan als de staking nog langer voort duurt. Deze staking kost de spoorwegen op het ogenblik tien millioen gulden per dag. Een paradox is dat temidden van al dat ongerief voor het publiek de passagiers- en vrachttarieven Zondag voor de zoveelste maal zullen worden verhoogd. De gevolgen van de staking doen zich inderdaad na de eerste week reeds ernstig gevoelen. Allerlei fabrieken hebben reeds hun productie moeten inkrimpen of staan op het punt zulks te doen, terwijl stopzet ting op den duur onvermijdelijk zal zijn. Sommige bedrijven zijn reeds gesloten, onder andere zes grote staalfabrieken in Wales. Andere bedrijven sturen hun per soneel met vacantie om ontslag uit te stellen. Gedurende het weekeinde zullen er nog minder passagierstreinen rijden dan reeds het geval was, maar meer goederentreinen. De Londense politie zal worden versterkt met 1150 agenten uit de provincie, die zullen helpen bij de regeling van het ver keer. Ook heden is er nog geen verandering in de situatie. De enige hoop is dat de regering er spoedig in zal slagen de par tijen tot elkaar te brengen. Het hele conflict draait er om dat de ma chinisten de voldoening willen smaken dat hun bevoorrechte positie als technisch ge schoolden opnieuw erkend wordt door her stel van hun speciale loonvoorsprong, welke zij in November verwierven, maar in Januari weer verloren is gegaan door de onevenredig grotere verhoging, welke de ongeschoolden toen kregen. Aangezien het slechts om een zeer gering bedrag gaat, is deze staking een puur-psycholo- gische aangelegenheid. Het gaat om een principe, niet om een werkelijk belang rijke looneis. De mannen eisen dat de transnort-commissie de loonsituatie, welke vroeger voor hen bestond, herstelt zonder rekening te houden met de consequenties, namelijk dat de Nationale Unie van snoor- wegpersoneel het ontoelaatbaar acht dat de machinisten meer krijgen zonder dat de seinwachters en andere geschoolden onder haar leden ook meer ontvangen. Omdat, de transport-commissie tot dit laatste niet be- veid is wegens de financiële positie van het bedrijf, is de staking eicenliik indirect door de niet stakende Nationale Unie van spoorwegpersoneel veroorzaakt. (AFP) Men neemt intussen voorzorgs maatregelen om de rust van de volksverte genwoordigers, die Dinsdag voor het eerst na de verkiezingen bijeen komen, te ver zekeren voor het geval zij niet meer naar hun woonplaats kunnen terugkeren na de vergaderingen. Hiertoe zijn Vrijdag hon derden bedden en matrassen bij het Lager huis afgeleverd. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J W. Beyen, is Vrijdagavond van de con ferentie der Kolen- en Staalgemeenschap in Messina op Schiphol teruggekeerd. By zijn aankomst zeide de minister: „W'U hebben bereikt dat het streven naar Europese inte gratie in een bepaald kanaal is gekomen. Na de verwerping van de EVG was dit ver loren gegaan. Er waren wel plannen, maar de samenwerking ontbrak. Het is naar het oordeel van de Beneluxianden ook een poli tiek belang de Europese integratie na te streven. Zy waren van oordeel dat de Euro pese integratie in bepaalde welomlijnde ba nen moest worden gebracht en hebben daarom een memorandum opgesteld dat aan de andere drie landen der KSG werd gegeven. Dit memorandum vormde een tweede punt op de agenda van de conferen tie te Messina". De minister zeide dat op de conferentie, die twee dagen heeft geduurd, het natuur lijk niet doenlijk was zelfs op principiële punten tot overeenstemming te geraken. De bedoeling is dat een regeringsconferen tie bijeen zal komen om alle problemen te behandelen. Een voorbereidingscomité zal bestuderen of er ook nog andere landen aan deze re geringsconferentie zullen deelnemen. Uiter lijk 1 October van dit jaar zal het comité rapport uitbrengen aan de raad van minis ters, die dan zullen beslissen waar en wan neer de conferentie, mogelijk worden het er meer, zal worden bijeengeroepen. Aan de werkzaamheden van het voorbe reidingscomité zullen geen parlementsleden deelnemen. Hoe deze eventueel later zullen worden ingeschakeld zal nog nader worden bestudeerd. Grondbeginselen De ministers werden het eens over de volgende grondbeginselen: Uitbreiding van de goederenruil en de uitwisseling van burgers van de Europese landen door verdere ontwikkeling van de grote verbindingswegen in West-Europa. Teneinde de economische vooruitgang te bevorderen zal meer en goedkopere ener gie aan de Europese economie moeten worden toegevoegd men zal zien of elec- triciteit en gas onderling zou kunnen wor den geleverd ten einde de kosten naar beneden te drukken. Atoomenergie De ontwikkeling van de atoomenergie voor vreedzaam gebruik zal spoedig aan gewend kunnen worden voor nieuwe in dustriële projecten waarmede een onge ëvenaarde industriële omwenteling tege moet kan worden gezien. Teneinde een gemeenschappelijk lichaam voor de atoomenergie op te richten zal men een gemeenschappelijk fonds moeten op richten, waartoe alle leden-staten zullen bijdragen, om tegenwoordige en op te rich ten centra voor atoomonderzoek te finan cieren. Er zal een vrije uitwisseling van onverwerkte grondstoffen en gegevens, van technici en machines moeten komen en de resultaten zouden vrijelijk moeten wor den uitgewisseld en financiële steun voor de verdere ontwikkeling van verkregen resultaten zal moeten worden gegeven. Het eerste vliegtuig op de nieuwe lucht lijn Vancouver-Amsterdam via het Noord poolgebied van de „Canadian Pacific Air lines" is Vrijdagavond omstreeks half acht Nederlandse tijd van het vliegveld van Vancouver opgestegen. Men verwacht, dat het toestel, een Dou glas DC-6B, de vlucht in achttien uur kan maken. Aan boord bevinden zich 48 jour nalisten, zakenlieden en mensen van de luchtvaartmaatschappij. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ André Maurois: Een conversatie die niet door zwijgen onderbroken wordt le vert niets op. Men behoeft tijd voor overweging. In de haven van IJmuiden heeft op het ogenblik het lichtschip gekozen. Het schip in zijn ongewone omgeving. Texel" ligplaats In het communiqué wordt verder gezegd, dat de regeringen der zes landen van oor deel zijn. dat de totstandkoming van een verenigd Europa moet worden nagestreefd door de ontwikkeling van gemeenschappe. den. Getuigen moeten in Indonesië ver- DJAKARTA (P.I.A.) In de veertien de zitting in de zaak Jungschlager, die Vrij dag gehouden is, las mevrouw Bouman verklaringen voor van kapitein Bierman, kapitein Bijl, luitenant Heidoorn en over ste Klaar, die volgens getuige Tomasoa drie maanden voor de souverejniteitsover- dracht plannen hadden besproken om on dergrondse actie te voeren tegen de staat Indonesië. Allen zeggen in beëdigde ver klaringen, dat zij toen niet in Indonesië waren, hetgeen gestaafd wordt met foto- copieën van hun staat van dienst. Voorts las mevrouw Bouman verklaringen voor. waaruit blijkt, dat andere personen, die Tomasoa had genoemd, niet aan bijeen komsten en dergelijke hebben kunnen deel nemen. Verder las zij verklaringen voor van een pension in Maastricht, van de K.P.M., de K.L.M. en de Amsterdamse Bank, dat Jungschlager in October 1950 in Nederland was en dus niet aan de ver gaderingen deel kon nemen, waarover To masoa sprak. De verklaring van de Amster damse Bank was mede-ondertekend door Siafed Sahab van het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag. De officier van Justitie, Sunario, wenste echter de verklaringen niet zonder meer als bewijsmateriaal te aanvaarden. Tomasoa had verklaard, dat hij Jung schlager tussen Maart en October 1950 vier tot vijfmaal had ontmoet op de onder neming „Dramaga", waar hij als leider der Nigo orders gaf. Verdachte antwoordde, dat dit volkomen gelogen was. Hij is nooit op „Dramaga" geweest, weet niet eens waar deze ligt en kent ook de mensen niet, waarover Tomasoa spreekt. Terwijl Tomasoa verklaarde sergeant- titulair van het K.N.I.L. te zijn geweest, las mevrouw Bouman een brief voor van het ministerie van Defensie, waarin staat, dat getuige niet voorkomt in het KNIL- register. Van luitenant Bierman van de 7 Decem- ber-divisie was er verder een verklaring, dat hij Tomasoa kende als burgerinfor mant. Hij was niet betrouwbaar en hij was ijdel. Hier zeide de rechter, dat de nota riële verklaringen geen bewijskracht had- lijke instellingen, door progressieve samen smelting van de nationale volkshuishou dingen, het scheppen van een gemeen schappelijke markt en de progressieve harmonisatie van de sociale politiek der Europese landen. Het komt de zes landen voor, dat een dergelijke gedragslijn onontbeerlijk is. wil Europa de plaats, welke het thans in de wereld inneemt, behouden, haar invloed herwinnen en een bestendige stijging van de levensstandaard van haar bevolking bereiken. schijnen, of een Indonesisch opsporings ambtenaar moet naar Nederland gaan. Me vrouw Bouman vroeg hiervan schriftelijke bevestiging, teneinde met de Nederlandse regering contact te kunnen opnemen. Rech ter Maengkom zeide hierop: „Laat de be langrijke getuigen naar hier komen, het gaat immers om beklaagdes hoofd". Vervolgens werd het strafregister van getuige Tomasoa nagegaan. Hij is driemaal veroordeeld en zit thans een straf uit we gens verduistering. De volgende zitting is bepaald op 10 Juni. als men zegt: I V Frangois Morin, een beroemde Franse redder van 44 mensenlevens, is tijdens een Vistochtje verdronken. Hij is 62 jaar ge worden. Het KNMI deelt mede: het stralende weer van de afgelopen week was te dan ken aan een hogedrukgebied bij Noor wegen, dat maar weinig van plaats ver anderde. Aan de zuidflank stroomde met Oostelijke wind droge continentale lucht over Duitsland naar Frankrijk; daar ont moette hij vochtige van de Azoren afkom stige Oceaanlucht, en de begrenzing van deze lucht drong maar heel langzaam naar het Noorden. Intussen verscheen bij de in gang van het Kanaal een storing, die overvloedig regen veroorzaakt in Enge land. Deze storing beweegt nu Noord waarts en heeft o.a. tot gevolg dat boven genoemde grenslijn in versneld tempo naar het Noord-Oosten opdringt. Van avond passeert de scheidingslijn met enkele buien ons land, waarna de wind naar Westelijke richting draait en het zonnige weer van deze week plaats moet maken voor een geheel ander weertype* Morgen is het weer vrij zacht, met tamelijk veel bewolking en mogelijk hier en daar een enkele lichte bui. De maximumtempera turen bleven de afgelopen week schomme len rond de 20 graden, morgen zullen de temperaturen niet veel met die van van daag verschillen. (var» hedenmorgen 7 uur) toestand c T3 2 c -e Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Geneve Ziirich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio onbewolkt W licht bew. NO onbewolkt N licht bew. OZO regen OZO zwaar bew. O regen ZW 3 half bew. 3 regen windstil zwaar bew. NO 4 geheel bew. windstil geheel bew. N 3 regen windstil onbewolkt O 2 half bew. ONO 3 regen ZO 2 half bew. W 2 zwaar bew. Z 2 zwaar bew. windstil onbewolkt windstil *t ct E £2 3 21 5 23 5 20 8 21 5 5 E «c z£ 0 0 0 0 18 10 20 0 23 26 20 21 5 0,5 4,5 0 20 21 20 20 20 21 17 19 19 27 24 5 5 0 0 0 0 0,3 0 0 Neerslag laatste 24 uur oooorxrooocccoooocooooc roooccooccoc De gemeenteraad besloot van de tram af te stappen en met de autobus :n zee tegaan ZUID-WESTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en plaatselijk enkele buien, morgen ook opklaringen. Matige wind ruimend van Zuid-Oost naar Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. 5 Juni Zon op 4.26 uur. onder 20.55 uur. Maan op 21.10 uur, onder 4.03 uur. 6 Juni Zon op 4.25 uur. onder 20.56 uur. Maan op 21 55 uur. onder 4.51 uur. Maanstanden 5 Juni 15.08 uur Volle maan 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 3 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 Juni Hoog water; 2 58 en 15.21 uur. Laag water- 10.49 en 23.15 uur. Zondag 5 Jnni Hoog water. 3 34 en iss7 uur. Laag water- 1133 en 23 52 uur. Maandag 6 Juni 3 Hoog water: 4.10 en 16.35 uur. Laag water: 12.11 en uur. xocoooooooooooocooooooooo3ocooco^ococoooooooooocooooc«3 I

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1