VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE1 „Het nestje van de antiquair" Kort en bondig Kerkdiensten 11 Groente en bloemen hoog in de markt Castricum Heemskerk gaat étage woningen bouwen Plan „Poelenburg" voorziet in 406 huizen ZATERDAG 4 JUNI 1955 Nazorg tbc-bestrijding Sportrijwiel met benzineleiding vermist Castricums Ouden van Dagen naar Avifauna De elf van CSV Opstelling Vitesse '22 Kinderdiensten ADO Zondag naar aan Zee Wijk VARA-leden naar de „E-55" Scheepvaart De Oud-Katholieke toneelvereniging „De Piankeniers" te IJmuiden heeft een tweetal opvoeringen van Hans Nesna's blijspel „Het nestje van de antiquair" in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan niet alleen haar eigen toneelseizoen, maar ook dat van de verengingen in deze om geving afgesloten. Aldus blijven pruik en schmink nu weer enige maanden onaange roerd om straks» in of na September, met hernieuwd enthousiasme te worden ge hanteerd. Door deze voorstellingen is „Het nestje van de antiquair" wederom een uiterst speelbare comedie gebleken, al kan er dan ook op de inhoud wel enige critiek worden uitgeoefend. De verhouding tussen Maurits Diamant en zijn beide dochters en schoon zoons is bijvoorbeeld tamelijk ongeloof waardig aangegeven; vooral omdat Maurits dermate royaal met dure geschenken en hoog becijferde chèques blijkt te zijn, dat hij meer op een sprookjesfee dan op een geroutineerde zakenman gelijkt. Daarom zou het stellig logischer zijn geweest, wan neer hij beide parasiterende schoonzoons hardvoetig de deur had uitgeschopt in plaats van Louis aan het slot nogmaals met een behoorlijk kapitaaltje van een dreigend faillissement te redden. En gezien de narig heid, die hij reeds door hun frivole karak ter van deze knapen ondervinden mocht, heeft het publiek alle reden voor Maurits' toekomst het ergste te vrezen, want er be hoeft niet in het minst aan te worden ge twijfeld, dat zij nog menigmaal een ernstig beroep op de brandkast van hun „Goud papaatje" zullen doen. Ook de houding van Mary en Eef tegen over de vader, die haar zq mateloos ver eert en verwent, is verre van voorbeeldig; doch daar tegenover staat, dat de luidruch tige feestjes, die zij op de bovenverdieping De groenten zijn ook deze week duur ge weest, de aanvoer werd iets groter waar door de prijzen een ietsje lager kwamen dan vorige week, maar men betaalde voor een goede krop sla toen nog altijd 25 cent. Dc sla gaat nu de eerste viool op de markt spelen, door het warmere weer was er een grot© vraag naar, zodat de prijzen aan de hoge kant bleven. Bloemkool ging vlot weg tot voor 80 cent per stuk; spinazie varieer de bij een voor de tijd van het jaar nog ruim aanbod van 12 tot 35 cent per kilo. Bospeen komt er ook steeds meer en er is tot 65 cent per bos voor betaald. Poste lein varieerde van 42 tot 65 cent per kilo. Groot is de aanvoer van rabarber, in het begin der week waren de prijzen aan de lage kant. Vrijdag liepen ze op tot 22 cent per bos. Radijs gaat nog altijd vlot weg tot voor 12 cent per bosje. Asperge komt er even meer nu het iets warmer werd, men betaalt tot 155 cent per kilo. Ook komen er steeds meer glasaardbeien aan de markt, die tot 88 cent per doosje halen. Bollen op Op de bloemenveiling is de aanvoer heel klein geworden. De handel is evenwel uiterst vlot met iedere marktdag dure bloemen. Er komen nu kasirissen, margrie ten, pyrethums, anemonen, ranonkels, lathyrus, ixia's, violieren en pioenen. De irissen draalden rond de 1,25 per bos. Hiervoor was veel belangstelling van kopers uit andere rrfarktcentra's. Margrie ten varieerden van 2555 cent per bos, pyrethum's en violieren brachten hoge prijzen op en ook de potplanten waren duur. De eerste gladiolen Aan de bloemenveiling werden Vrijdag alweer de eerste gladiolen aangevoerd, het •was de heer Pilkes uit Alkmaar, die de soort Allard Pierson aanbraclft. Aan de veiling Kennemerland werden gisteren de eerste sperciebonen aangevoerd door de kweker G. Aardenburg uit Heems kerk; er werd 3,20 per kilo voor betaald. Wat de tuinders in Castricum kregen Het warme weer van de laatste dagen is er oorzaak van dat de Castricumse groen teveiling overstroomd wordt met groente. Uiteraard is deze grote aanvoer van invloed op de prijzen geweest en zo kon het ge beuren dat deze prijzen een groot verschil vertoonden met verleden week. Toen gin gen asperges voor 1.552.55 van de kar maar Vrijdag bleef zij op 11.65 han gen. Bloemkool kon voor 5069 cent per stuk een koper vinden en rabarber slechts voor 518 cent. Sla deelde eveneens in de misère; de prijs van 1017 cent per krop steekt wel heel erg af bij die van verleden week toen de notering 2528 cent bedroeg. Spinazie deed 2030 cent per kild en doos jes aardbeien lieten 6083 cent afdrukken. In de week van 6 tot en met 11 Juni zal voor de afdeling Beverwijk van de Ver eniging tot Behartiging der belangen van tbc-patiënten in Nederland een huis-aan- huis collecte worden gehouden. Een belangrijk onderdeel van deze ver eniging is vooral het nazorg-werk. Reeds zijn er schitterende resultaten bereikt met omscholing en herscholing van ex-patiën- ten, die hun oude beroep niet meer kunnen uitoefenen. Zelfs worden de patiënten in de sanatoria of thuis in de gelegenheid gesteld zich in te stellen op een nieuw beroep, zo dat zij na hun kuur de plaats in de maat schappij weer kunnen innemen, die hen toebehoort. Het is daarom dat de tuberculosebestrij ding de aandacht vraagt van alle ingezete nen om deze collecte, die gehouden wordt ten bate van alle gezindten, met een warm hart te steunen. Op het Beverwijkse politiebureau zijn de volgende gevonden voorwerpen aange geven: damestas inh. moccahopje, paraplu hoes, portemonnaie met inhoud, autoped op luchtbanden, zakmes, een paar glacé hand schoenen. vulpotlood, autoped op luchtban den, 5 spaarbankzegels, 3 muntbiljetten, étui met schaartje, 5 planken, vulpen, vul pen, stuk koper, jute zak inh. aardappelen, halsketting, autoped op luchtbanden, 8 cadetten, zwarte dameshandschoen, dames tas inh. toiletartikelen en portemonnaie m. inhoud, plastic portefeuille, portemonnaie met inhoud, benzineleiding met twee moe ren, kinderschoentje, sjaal, sportrijwiel, zwart kinderschoentje, zakmes, portefeuille met inhoud, gehaakte handschoen, cein tuur, portemonnaie inh. rozenkrans, 1 koperen sleutel, plaid, dames regenmantel, jongenspet met ritssluiting, tas inh. bad pakken en badhanddoeken en badmuts, lederen actetas. Inlichtingen uitsluitend Maandags van 17.00 tot 19.00 uur en Zaterdags van 15.00 tot 18.00 uur. arrangeren, nu ook weer niet zo tragisch behoeven te worden opgevat, dat Maurits zich een totaal gebroken man zou moeten voelen. Geenszins kan worden ontkend, dat het blijspel een groot aantal tafereeltjes samenbundelt, waarbij het publiek zich dikwijls kostelijk amuseert, al hebben de toeschouwers bij „De Plankeniers" dan ook niet steeds op de juiste manier gereageerd. Strikt genomen bevat het stuk slechts één rol, die van Maurits Diamant, met de vertolking waarvan dit blijspel dus staat of valt. Dat het heeft gestaan mag voorname lijk worden toegeschreven aan de heer F. A. J. Hunsche, die behalve de regie ook deze zware hoofdrol voor zijn rekening ge nomen had. Hij speelde deze door kinder liefde verblinde antiquair beheerst en sober, waarbij hij vooral een goede aan tekening verdient voor de wijze, waarop hij deze Joodse typering een verleidelijke charge wist te besparen. Dit laatste geldt in gelijke mate voor de heer D. Adrichem, die de huisvriend-bediende Stoffel een kalme waardigheid, verleende. De dames A. Krom hout van der MeerPrins en G. Zwart als Mary en Eef hebben met de heren W. Bun- te en J. Wijker als de beide schoonzoons dit Joodse milieu minder scherp getekend, hoewel zij zich overigens opnieuw betrouw- j bare krachten toonden. Alleen hadden Max en Louis zich bij het uitbeelden van hun dronkenschap stellig iets kunneh matigen. Tenslotte zij nog met waardering het koop- mans-echtpaar Levie vermeld, dat door mevrouw A. Wijker-^-Van Pel en J. van Riessen met een geestig aplomb op de plan ken werd gezet. JAN VAN DAM Dinsdag 14 Juni krijgen Castricums ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje voorgeschoteld. Dit keer gaat de reis naar de bekende dierentuin Avifauna. Wanneer de stoet autobussen en particuliere auto's in Castricum is teruggekeerd, zal het fan farekorps St. Aloysius de oudjes verwel komen. Jaarvergadering aquariumvereniging Maandagavond 6 Juni houdt de aqua riumvereniging „Velsen" haar leden-jaar vergadering in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. De agenda vermeldt buiten de gebruikelijke jaarstukken een bestuursver kiezing wegens het aftreden van de secre taresse, mevrouw Broekens en de commis sarissen J. Boer en J. v. Zandvoort. Zij stellen zich herkiesbaar. Het Castricumse CSV gaat Zondag bij het Zaanse KW op bezoek en verschijnt met het volgende team in het veld: Doel: G. de Keer; achter: A. Keesman en W. Grosze Nipoer; midden: H. van Diggelen, C. Boot en H. Hartog; voor: E. Riethorst, A. Kos- sen, H. Jacobs, D. Hoberg en H. Stolk. Vitesse '22 speelt Zondag twee wedstrij den: 's middags om half drie in Kromme nie tegen GVO en 's avonds om 19 uur te Heiloo tegen RKAFC. De opstelling is: Doel: B. van Veen; achter: N. Lute en P. Beentjes; midden: A. Groot, J. Borst en F. Res; voor: J. de Leeuw, H. Zonneveld, N. Stuifbergen, H. Borst en P. Duin. MEDISCHE DIENST IN CASTRICUM Dokters: A. H. v. d. Werff, Bakkummer- slrftat 48, telefoon 428. YV»jk- en kraamverpleging: zuster A. de Reus, Geelvinckstraat 73, telefoon 401. Apotheker: P. van Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 500. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"-theater. Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur; Maandag, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Sabrina"; Zondag 15 uur: „Treinroof in Missouri". BINNENLAND Op uitnodiging van het gemeentebestuur van den Haag zal de Lord Mayor van Lon den met zijn echtgenote op 10, 11 en 12 Sep tember een bezoek brengen aan Den Haag. Te Enschedé heeft een uitslaande brand gewoed in een opslagplaats van oud papier. Verscheidene honderden balen geperst papier gingen verloren. In het gebouw lag ongeveer 250 ton papier opgeslagen. Te Amsterdam is oo de Overtoom een '56-jarige vrouw, die plotseling de rijweg overstak, door een tram overreden. Zii werd in zorgwekkende toestand naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. Bij aankomst bleek zij te zijn overleden. Het betalingsverkeer met de aan de F.urooese Betalings Unie deelnemende lan den heeft voor Nederland in Mei 1955 een overschot van f 20.546.600 opgeleverd. De vordering van Nederland op de E.B.U. be draagt thans f719.685 800. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Altera, heeft Vrijdag vergezeld door ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswaterstaat, een informeel bezoek ge bracht aan Zeeland. Aan de Molenweg te Maasland zit een zwaan, ondanks het vrij drukke verkeer op de weg, rustig aan de berm van de weg te broeden. De mannetjeszwaan is voortdurend in de nabijheid om een oogje in het zeil te houden. In het bio-vaeantie-oord te Bergen aan Zee is Vrijdag het eerste internationale kamp geopend voor mindervalide ionpens van acht Eurooese nationaliteiten: 37 door oor logshandelingen getroffen jongeren van 13 tot 19 iaar uit Finland, Lapland. Oostenrijk, Joegoslavië.- Denemarken, Frankrijk. Duits land. België en Nederland. Het kamp is tot stand gekomen door bemiddeling van de World Veterans Federation waarbij ook de bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers is aangesloten met mede werking van de stichting „Het Vierde Prin senkind". De Zuid-Afrikaanse minister van Bin nenlandse Zaken, Donges. zal spoedig na de huidige narlementaire zitting eind Juni naar Europa gaan en hierbij onder meer Nederland bezoeken. Hij zal in het bijzonder aandacht wijden aan de vorderingen, die worden gemaakt door de immigratie instanties. Sinds ruim een week hebben de onder officieren, evenals de officieren dat reeds hadden, speciaal voor hen gereserveerde plaatsen in militairen treinen Deze regeling is tot stand gekomen na overleg tussen de Nederlandse Spoorwegen en de inspectie van het vervoerswezen van de Koninklijke Landmacht. HAARLEM EN OMGEVING Kerkeraad. Tot leden van de kerkeraad van de Remonsirants Gereformeerde ge meente te Haarlem zijn gekozen mevrouw J. E. Boltjesv. d. Toorn en de heren mr. J. H. P. E. Mijnssen. W. Wessels en ir. H. de Boer. Als secretaris van de kerkeraad zal optreden de heer J. Metz. Zondag 5 Juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 19 uur: ds. G. Koch van Haarlem. Chr. Belangen, 10 uur: de heerW. Doe- vendans, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30-en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: prof. J. J. v. d. Schuit van Apeldoorn. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen» Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag 9 uur:.Heilige dienst. Donderdag (Sacramentsdag) 8 uur: Vroegmis, 9.30 uur: Hoogmis, 19.30 uur: Lof. Leger des Hels, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer G. Planting. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds., P. J. Barnouw van Wog- num. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: H. C. v. d. Flier van Garderen. Woensdag 19.45 uur: ds. J. J. Vosseur van Kampen, openluchtsamenkomst. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73: bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. C. Pel van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. Jeugdkapel, 10.15 uur: de heer T. Snoek. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. J. v. Leeuwen, 17 uur: ds. A. C. van Nood. VrUe Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Th. Dikkes van Leiden. Donderdag 20 uur: de heer Klein Haneveld. Medewer king declamatorium. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. Groot van Leiden, 19 uur: Jeugddienst. Ned. Herv. Gemeente, Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Wfilekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan. 10 uur: ds. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, 10 uur: heer E. W. Rosie. Ger. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. F. Kruyt van 's-Graven- hage. Maranatha, 10 uur: de heer W. Dubbel dam van Rotterdam. Donderdag 19.45 uur: de heer Th. Dikkes, openlucht samenkomst.- Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. De samen komsten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Stey- ger. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.15 uur: ds. L. Can- negieter. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Ilerv. Evang. Ver., 9.15 uur: ds. J. v. d. Linden, van Amsterdam-W. SANTPOORT: Ncd. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop, 18.45 uur: ds. W. B. A. Smits van Rotterdam, bizondere kerk dienst. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: de heer G. J. Kwakkel, jbnge jeugdkerk. Chr. Ger. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. STRAND - IJMUIDEN: Uitgaande v. h. „Comité van Samenwer kende Zondagsscholen te Velsen" Zon dagsschool om 10 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" vlak aan de Noordzijde van restaurant .,De Schelp". IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool. Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool. Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool. Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool. Ichthus- burcht-om 11 uur. Herv Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. UMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool. Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Koffie kamer Westerveld t/m 8 jaar om 10.15 uur; 9 jaar en ouder om 11.45 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat om 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaerdstraat om 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.- school aan de Langeveldstraat om 12 uur. Jeugddienst in Hervormde Kerk ln# de Grote Kerk van Beverwijk wordt Zondagavond een jeugddienst gehouden. Voorganger hierin ds. H. Postma van St. Pancras. Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor onder leiding van Egbert vos. De heer G. J. Moed bespeelt het orgel. In het Ennepe-Ruur district in West-Duitsland woedt op het ogenblik een typhus- epidemie, die reeds vier slachtoffers heeft geëist en tengevolge waarvan reeds 649 personen in ziekenhuizen moesten worden opgenomen. De ziekte werd verspreid door een fabriek die flessen reinigde met besmet water. De Duitse spoorwegen hebben ook de strijd tegen de ziekte ingezet, zoals uit bovenstaande foto blijkt: de vloeren van de rijtuigen worden regelmatig besproeid met een desinfecterende vloeistof. Het uitbreidingsplan „Poelenburg" voor de gemeente Heemskerk voorziet in de bouw van 406 woningen. Voor de eerst© maal in deze gemeente zullen étagewonin gen verrijzen: 30 huizen in twee woon lagen en 42 huizen in vier woonlagen. In verband met het grondbezit komt het Zuidoostelijke gedeelte van het plan het eerst tot ontsluiting. Dit plan heeft als hoofdmotief een hoofdweg waaraan het winkelcentrum is gevestigd benevens enkele bijzondere gebouwen zoals het Wit-Gele Kruisgebouw, een verenigingsgebouw met café en een school. Achter de winkels is een expeditie straatje ontworpen, waaraan gelegenheid is voor het bouwen van enige bedrijfjes welke tot de wijkvoorziening behoren. Het gehele plan wordt gemarkeerd door een groengordel met opgaand hout dat op verschillende punten wordt geaccentueerd door boomgroepen. De capaciteit van het plan bedraagt 44 bejaardenwoningen, 266 huizen in geslo ten bouw, 30 huizen in twee woonlagen, 42 huizen in vier woonlagen, 5 woningen bij openbare gebouwen, 14 woningen boven winkels, 5 woningen boven bedrijfjes, in totaal 406 woningen. Voorts 14 winkels, 5 bedrijfjes. 36 boxengarages, 1 kleuterschool, 1 Wit-Gele Kruis-gebouw en 1 verenigingsgebouw. De oppervlakte van de wijk is ongeveer 12 ha. De bebouwingsdichtheid 34 wonin gen per ha. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag, 20 uur, Zondag 14.30 uur: „Robinson Crusoe". Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Maria E. C.. d. van G .van Egmond en C. A. B. Snijders: Frances, d. van J. B. Paardekooper en F. Bremer: Jo hannes C. J., z. van C. Schoo en A. C. Elzas; Johannes J., z. van L. P. Schouws en A. M. Niesten; Hendrikus H. J„ z. van B. G. M. Stigt en E. J. Nijssen. GEHUWD: J. J. Verduinen en H. van der Kolk; J. de Goede en A. M. Commandeur. Wat er vandaag was. Een trawler de „Bergen" (van Vrij dag 27 Mei) en vijf loggers en 38 kot ters waren vanmorgen binnen, De „Ber gen" liet 1010 kisten lossen, waarvan 600 makreel, 360 schelvis, 50 gul en kabeljauw en 220 kleine kisten makreel. De KW. 40 zorgde voor 300 kisten vis, meest makreel en 150 stuks stijve kabeljauwen; de KW. 74 voor 590 kisten vis, waarvan 570 ma kreel; de KW. 52 voor 400 kisten vis, waarvan 120 schelvis, 240 makreel en 40 diversen. De KW. 123 was er met 130 kis ten schelvis, 30 kabeljauw en gul, 60 ma kreel, 65 wijting, 10 diversen en 100 stuks stijve kabeljauwen. De KW. 85 voerde aan 80 kisten schelvis, 15 kabeljauw en gul, 20 makreel, 30 diversen ©n 375 stuks stijve kabeljauwen. Van de 38 kotters waren er 9500 kg. ton gen en 650 kisten schol. Voor de Maandag Voor de Maandagmarkt was vanmorgen officieel alleen de Katwijkse trawler ..Dei ning" KW. 8 (van Vrijdag 27 Mei bekend. Het schip lag al binnen. De oudste boten zijn vervolgens de „Gel- ria" en Sch. 153 (van Vrijdag 27 Mei); de „Van Hattem", „Vios I" en „Batavia" (van Zaterdag 28 Mei). En ln de markt Voor export gingen vanmorgen regels kabeljauw, tongen en(schol weg. De regels deden f 88 tot f 60, de grote schol f 30 tot f 35, middel f 32 tot f 35, zetschol f 35 tot f40 en schol I f30 tot f34. Grote tong haalde f2.30 tot f2.45, grootmiddel f2.15 tot f2.25, kleinmiddel f 1.75 tot f 1.80, tong I f 1.80 tot f 1.95 en slips f 1.35 tot f 1.45. Binnenland in Kabeljauw noteerde voor het binnenland f 88 tot f 75, grote gul f 30 tot f 27, middel f 22 tot f21 en torgullen f21 tot f 15. Zwarte kooivis leverde f 70 tot f 80 op. grote schelvis f 20 tot f 22, grootmiddel f 20 tot f21, kleinmiddel f 18 tot f 22, pennen f 15 tot f 20 en braadschelvis f 12.50 tot g 20. De makreel ging van de hand voor f 16 tot f 18 en de schol 2 en 3 voor respec tievelijk f 16 tot f 22 en f 10 tot f 15. Binnengekomen IJm. 16 Bergen, 204 Verwachting, 318. 239, 202, 226. 213, 249. 241, 8; KW. 123 Robert Willam, 85 Herberdina Gijsbertha, 52 Vrouw Anna. 22 Orion, 39 Hellena, 74 Hette Margaretha, 40 Everhard Christina. 8 Deining, 63, 71; U.K. 80, 91. 70. 79, 18, 136. 73, 186, 105, 81, 46, 90. 96. 48, 16. 76. 85. 35. 164, 194. 28, 7, 32. 61, 1; VD. 9; HD. 12; DC 1081 -(binnengesleept door DC 1254 Frans). DC. 1039 (Frans). Vertrokken IJm 75 Gorredijk, 210 Wiron I, 202, 213, 239, 241. 318; UK 215, 69. 80. 59, 169, 176, 119. 14, 87, 104, 2, 243, 15. 194, 4, 5; HD. 47, 135, 14; DC. 1254 (Frans). De loggers en kotters meldden gister avond en vannacht de volgende vangsten: Marianne dag 5 kg. tong en 6 m. vis, Arie 5 kg. en 5 m. vis, Petronella 6 m. vis. Alei- da 1 pakje en 1 m. vis, Jan 5 m. hoops, Ti ny Dieuw 250 kg., Vier Gezusters geen vangst. Verwachting 40 m. makr., De Hoop I 5 m. vis, Johanna Cornelia 6 m. vis Stern 7 m. vis, nacht 90 kg. en 5 m. vis; Anne Marie 6 m. vis, 100 kg. en j6 m. vis; Ti ny dag niet gevist, 400 kg.; Victoria 30 kg. en 4 m. vis, Hermina 4 6 m. vis. 60 kg. en 6 m. vis; Willy Alida 3 m. vis. 70 kg. en 2 m. vis; Trijntje 50 kg. en 2 m. vis, Aliza 6 m. vis, 100 kg. en 2 m. vis: Twee Gezusters 3 m. vis, Jana 6 m. vis. Vier Ge broeders 6 m. vis en 1 m. zw. vis. 80 kg; Hoop 2 6 m. vis, Rex 3 m. vis, Vios 80 kg. 200 kg.; Magda 6 m. vis. 100 kg. en 4 m. vis; Hendrikje 5 m. vis. 70 kg. en 4 m. vis; INehim 1 10 kg. en 4 m. vis, 50 kg. en 4 m. vis; Nehim 2 6 m. vis, 90 kg. en 3. m. vis; Nehim 3 5 m. vis, 100 kg. en 6 m. vis; Nehim 4 10 kg. en 6 m. vis, 120 kg. en 5 m. vis: Arendje Jacoba nacht 100 kg. en 6 m. vis, Twee Gebroeders nacht 90 kg. en 2 m. vis, Leedert Jacoba nacht 400 kg., Emisel nacht 100 kg. en 4 m. vis. Tegenwerking uit eigen kring De vangsten van op tong en schol vis sende loggers en kotters, die sinds enige weken 's morgens tussen kwart over. acht en kwart voor negen en 's avond tussen kwart voor zes en kwart over zes door de schippers via een centrale post op de kot ters „Stern" en „Arie" worden doorge geven, zijn vandaag niet compleet. Jan van Beelen van de „Arie" heeft het werk er namelijk voorlopig bij neergelegd, om dat andere schippers van vissersvaartui gen, zoals trawlers en enige Noordloggers, zich niet aan de afspraak houden tussen genoemde tijden even te zwijgen. Al eerder hebben enige coasters op de golflengten van de vissers de oorlog ver klaard aan de schippers, die in combinatie met de „Stern" en de „Arie" werken. Schipper v. Beelen heeft daarop verteld hoe deze organisatie van het doorgeven van de vangstmeldingen werkte en de kapiteins van de coasters hebben hun medewerking toegezegd. De visserij blijft zichzelf evenwel tegenwerken. Dit week einde, wanneer de schippers van de samen werkende loggers en kotters aan de wal zijn, zullen de verdere plannen worden be sproken om de berichtendienst opnieuw te beginnen. In de uitwedstrijd tegen „Wijk aan Zee'' komt ADO '20 Zondagmiddag uit in de volgende opstelling: Doel: De Boer; achter: De Groot en Van Tunen; midden: Martens, Vrenegoor en Sinnige; voor: Beentjes, Voormeer, Groot, Schouws en N. v. Tunen. Het bestuur van de VARA-afdeling Vel- sen-Noord heeft het plan opgevat om de leden gelegenheid te geven in groepsver band de grote tentoonstelling „E 55" te la ten bezoeken. Inmiddels is de reis daar heen, waarvoor nu al flinke belangstelling is, vastgesteld op Woensdag 6 Juli. Voor deze dagtocht, die per autobus zal worden gemaakt, zijn nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Aagtekerk, S Newcastle. Aaiöuk, 2 Rotterdam. Akki umdijk. 2 v. New Orleans n. Mobile. Alamak, 1 v. Genua n. Port Sa.d. Alcyone. 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat. 3 Victoria. Appingedijk, 3 New York. Argos. 3 Catania. Axeldijk, 3 Rio de Janero. Abbedijk. 4 Antwerpen verwacht. Alblasserdijk, 1 Houston. Alderamir,. 3 Rotterdam. Alioth, 3 Rotterdam. Arendskerk, 3 v. Djibouti n. Penang. Aagtedijk, 3 te Freeport. Agatha, 3 v. Singapore n. Soror.g. Ainati, 3 Rotterdam verwacht. Bantam. 2 v. Bahrein n. Bombay. Boschfontein, 3 290 m. Z. Dakar. Coryde, 2 v. Curasao n. Angoango. Caltex Leiden, pass. 3 NW. punt Kreta n. Sidon Cottica. 3 v. Amsterdam n. Georgetown. Cradle of Liberty. 3 te Port Said. Dalerdijk, 31 v. Vancouver te Port Albernl. Drente. 2 Singapore. Eenoracht. 3 v. Bosporus n. Constanza. Enggano, 2 v. Djeddah n. Djibouti. Eos, 2 v. Amsterdam n. Constanza. Esso Den Haag, pass. 3 Perim n Rastanura. Eemland, pass. 3 St. Vincent n. Recife. Friesland (SSM), 2 Blyth Garoet, 3 v. Akaba n. Aden. Ganymedes, 3 v. Amsterdam n. San Juan. Graveland. pass. 3 Fern. Noronha n. Las Palmas Groote Beer, 4 te Quebec. Hector, pass. 2 Malta n. Rotterdam. Hecuba. 3 Paramaribo. Hoogkerk, 3 Amsterdam. Haarlem. 3 te Antwerpen. Heelsum, 4 te Brownsville. Houtman, 3 v. Beira n. Lindi. Japara (KRL). pass. 2 Kp. Guardafui n. Singa pore. Java. pass. 4 Sabang n. Belawan. Kalydon, 3 v. Curacao n. Kaapstad. Karlmun, 31 Belawan. Kota Agoeng, 3 Rotterdam. Kota Baroe. 3 v. Genua n. Port Said. Kabyiia, 3 v. Rotterdam op proeftocht. Laagkerk, 2 v. Lissabon n. Antwerpen. Laertes, pass. 3 Malta n. Port Said. Lawak. 30 v. San Francisco n. Vancouver. Leopoldskerk, 3 v. Bushire n. Karachi. Lissekerk, 2 v. Londen n Ummsaid. Laurenskerk 3 v. Aden n. Suez. Leersum, 3 Amsterdam. Loosdrecht, 2 Koewait. Loppersum. pass. 2 Finlsterre n Port Talbot I.arenberg, 3 te Port Talbot. Liberty Bell. 3 te Port Said. Lindekerk, 3 v. Antwerpen n. Hamburg. Luna. 3 te Saloniki. Maasdam, 2 110 m. O. Kp. Hatteras. Mapla. 3 Priok. I Mitra. 3 Sydney. i Maas. 4 te Alexandrië. j Moordam, 3 660 m. W.ZW. Land-: End. i Oberon. 2 v New York n Curacao. Oranlestnd. 3 Pto Lfmon. Oranje. 3 v. Belawan n. Colombo. Poelau Laut. 3 Algiers Prins Fred. Willem, 2 Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso. 3 v. Antw. te R dam. Prins Willem ti, pass. 2 Kp. Race n. Montiea' Prins Willem IV, 2 Bremen. Prins Maurits, pass. 3 Vlissingen n. Bremen. Peperkust. 3 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass- 3 Fatherpomt naar Le Havre. Rijnkerk.1 pass* 4KpPGuardafui n. Aden. Schie!C,nachtr2-3 v. Trinidad n. A*4terpen. Schiedijk, l v. New Orleans n- Le Havre. Sliedrecht, pass. 2 Kreta n- Philadelphia. Soestdijk, 2 v. New Orleans n. Havanna. Stad Rotterdam, 2 v. Wabana n. Engeland. Straat Mozambique, 3 Kaapstad. Samarinda, pass. 3 Perim n. Djibouti. Sarangan, 1 v. Cristoba n. Trinidad. Sioteróijk, 1 Belawan. Stad Leiden, 3 v. Nacala n- Dar es Salaam. Stad Maastricht, 2 v. Emden n. Savona. Saidja, 3 v. Bangkok n. Pladju. Stad Dordrecht, pass. 3 Kp. St. Vincent naar Palermo. Sumatra, 3 te Aden. Themisto, pass. 3 Vlissingen n. Wabana. Teiresias, 2 v. Bremen n. Amsterdam. Tegelberg, 3 v. Singapore n. Penang. Tiberius, 3 te Paramaribo. Tjimenteng, 2 v. San Francisco do Sul n. Kaap- wïaL pass. 2 Kp. Finisterre n. Hamburg. Waterman, '2 150 m. O. Kp. Race. Westepdam, 2 540 m. O.ZO. Kp. Race. Westiand, 2 v Montevideo n. Paranagua. Willem Ruys, 3 Southampton. Wonorato, 2 v. Genua. ,f W. Alton Jones, pass. 3 Perim n. Suez. Westertoren, 4 te Calcutta. Wieidreoht, 6 Suez verw. KLEINE VAART Aardecvburgh, 3 te Amsterdam. Adara, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Admiralengracht, 3 v. Mantyluoto te Raumo. Ary Scheffer, 3 v. Liverpool te Rotterdam verw. Atlantis, 2 v. Rostock n. Stettin- Audacia, verm. 3-4 v. Gooie n Esbjerg. Alcetas, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. A'.bergen, 2 v. Gent te Rotterdam. Alja, pass. 3 Noordhinder n. Kotka. Amstelborg. 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Anna, 3 v. Alphen a. d. Rijn te Amsterdam. Annie G, 2 v. Hamina te Delfzijl. Arak, 2 v. Casablanca te Rotterdam. Bernard John, nacht 3-4 te Tanger verw. Betty, 3 v. Vlissingen n- Londen. Borneo, pass. 3 Vlissingen n. Dublin. Bestevaer, 3 v. Maassluis n. Boston- Beekbergen, 3 v. Kopenhagen te Aalborg. Bernisse, 2 v. Civ. Vecchia n. Fleetwood. Boreas. 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Capella, pass. 3 Vlissingen n. Stockholm. Casana, verm. 3 v. Rotterdam n. Aarhus. Cinderella, verm. 3 v. Rotterdam n. Antw. Caipe Diem, verm. 3 v. Rotterdam n. Kopen- CapeUa. 3 dwars Seheveningen n. Stockholm. Corrie b II. 2 v. Londen n. Port Slade. Dollard, 3 v. Gothenburg n. Antwerpen. Draco. 2 v. Amsterdam. Deni. 3 v. Skagen te Rotterdam. Diana V, verm. 2 v. Londen n. Antw. Domburgh, 3 v. Londen te Rotterdam. Da Capo. 2 v. Guernsey te Rotterdam. Deneb, 2 v. Londen n. Duinkerken. Duurt. 2 v. Grangemouth te Rotterdam. Ellewoutsdijk. 3 te Duinkerken. Fivelhorg, pass. 3 Barrow n. Londen. Eljo. 2 dwars Hebriden n. Sligo. Fedala, 2 t.h.v. Stampalia n. Bourgas. Fivelborg, 2 v. Rotterdam n. Londen. Frejo, 2 v. St Malo te Rotterdam. Flora. 3 v. Oirschot te Hansweert. Gaasterland, 3 v. Rotterdam te Harlingen. Gefle. 3 v. Gefle te Parijs verw. Hoc Vinces, verm. 3 v Rotterdam n. Scarboro. Hontestroom, pass. 3 Vlisingen n. Gent. Houtman, 3 v. Amble te Lubeck. Haaksbergen-2 v. Bilbao n- Requejada. Hast I, 2 v. Kingsbergen n. Liverpool. Hebe Nebei. 3 v. Queervboro te Rotterdam. Heerengracht, 2 v. Rotterdam n. Abo. Hunzeborg. 2 v. Rotterdam n. Colchester. Ingeborg. 4 te Harburg verwacht. Jaba, verm. 3 v. Colchester n. Maassluis. Koningshaven. 3 v. Duinkerken te Rouaan. Keuzergracht, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Liberty, pass. 3 Vlissingen n. Gent. Leonard, 3 v. Rotterdam n. Skutskaer. Leuvehaven, 2 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Lvdia (i). 2 v. Londen te Rotterdam. May Mere, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Mvfem. 3 v. Rotterdam te Stockholm. Merwehaven. 4 v. Safi te Duinkerken verw Muta Fides, 3 v. Great Yarmouth te Amsterdarr Matthew, verw. 3 v. Grangemouth n. Varberg. Merwehaven. 3 30 m. W. Guernsey. Monica. 3 v. Irvine te Belfast. N eel tie b. 2 v. Rotterdam n. Plymouth. Na«auhaven. verm. 3 v Antw n. Gothenburg. Nottingham. 3 v. Sunderland te Rotterdam. Nero. 2 v. Amsterdam n. Genua. Nieuwehaven. verm 4 v. Gothenburg n. R'dair. Necton. 3 v. Mantyluoto te Vlaardlngen. Oramepolder. 3 te Hamburg verw. Oostzee, pass. 3 Vl'ssingen n. Terneuzen. Phoenix. 2 v. Londen te Amsterdam. Ponza. 3 v. Zaandam te Rotterdam. procvon. 3 v. Londen te Amsterdam. Rn=e Marie, verm. 3 v. Kooenhasen n. R'dam. Riin=troom. 2 v. r,ond<>n te Amsterdam. ctrabo. 3 v. Amsterdam n Rotterdam. furte, 3 v. Londen te Amsterdam. Sian. 3 v. Hamburg n. KoDenhagen. Snaarnestroom. pass. 3 Vlisslneen n. Antw. Pnurt. 2 v. Rotterdam n. Gent. s^riioe. 2 v. Avonmouth te Barry. camhre. 3 v. Rotterdam te Amsterdam. c"°mba, 2 tD Portsmouth. cn>r't. 3 v, Hairbir» te Rotterdam. ■novel 3 dwqrc Pqemi«ts n. IJverOOOl. Taurus 2 v. Newast'e te Rotterdam. T'llv. 3 V. Amsterdam n. s?4rosborg. Tinv. 3 dwars Bo-Wim n. Rotterdam. Tureiail. 2 v. Rotterdam n. Toswich. Tvro. nas«. 3 Dungeness n. West, Hartlepool. TWee Gebroeders. 2 v. Amsterdam te Dolftiil. veenpnHTjrfriv 3 v. Mtddle«hro te Rotterdam. xvie.v-oid Bohrner. 3 Le H»,,re verw. eoVlser, 3 VerwaCht,. 7aanstroom. 3 v. Hull te Amsterdam. SI FFPVAAPT cv-o. t 266 rn. 7W. r-'hrp'tar met batreermoler Hudson. 2 pass. Pitboel n. Gothenburg met veerboot. Noordree. 2 ISO m. Z.t.W. Kp. Finisterre. Rode Zee en Oostzee. 2 m. kruiser Aden gepass. Witte Zee. 2 met ponton v. Aden n. Assab. Zwarte Zee, 2 v Panama n. San Francisco.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3