RONSON Aanstekers Beverwijks Witte Kruis groeit „als kool" „Vuurmaker" W. v. Herlekwam veertig jaar geleden naar IJmuiden Voor BRILLEN DE BOER Havenberichten Visserij -varia Vliegboot naar Scheveningse logger Agenda voor Velsen Vechter tegen weer en wind vierde zilveren KNHS-jubileum Rappe vleugels wiekten uit Vilvoorde naar Kennemerland De heer G. Post hartelijk gehuldigd Goede prestaties van Suomi-athleten Jeugd beschadigde auto en bollenvelden Nadelig saldo over 1953 dank zij extra subsidie weggewerkt Pogingen om ernstige zieke van boord te halen B.H.K. opent zomer- programma V. V. V. ODIN hield onderlinge wedstrijden Fa. R. DE BOER Bakfiets schoof van auto tot auto Grondstoffenaanvoer Hulpchauffeur raakte bij de pont onder aanhanger Zeldzaam jubileum van een kunstzinnig vakman Afdeling Haarlem en omgeving van „De Verzamelaar" Toerwagenconcessies in Haarlem en omgeving DUIVENNIEUWS Nationale EHBO-wedstrijden SP1NAZIE-INVASIE In jaren kregen de veilingen niet zoveel Emigratie-voorlichtings avond Drie secundaire PWN-pompstations De klavierschippers spelen voor oorlogsslachtoffers VGV gaat vergaderen Heemskerk Aanvraag studiebeurzen Burgerlijke Stand Heemskerk DINSDAG 10 MEI 1955 Het schaftlokaal van de afdeling hoogovens van de KNHS verleende ditmaal gast vrijheid aan de bouwafdeling voor het huldigen van de heer G. Post, controleur bij die afdeling, ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum. Honderden collega's, vrienden en belangstellenden waren toegestroomd, en wederom ademde het feest, die hartelijke en kameraadschappelijke sfeer, die zo kenmerkend voor de jubileum-viering aan dit bedrijf is. Directeur prof. dr. J. F. ten Doesschate richtte hartelijke woorden van waardering tot de jubilaris, waarbij hij de gebruike lijke enveloppe overhandigd. De heer F. Meyers, chef van de bouw kundige buitendienst, merkte in zijn rede, waarin hij in de eerste plaats de geluk wensen overbracht van bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies en van hoofdingenieur B. Th. W. van Hasselt, op dat constructie schilderwerk veel zorg en aandacht ver gen, want het is het beschermen van het kostbare staal van de constructies tegen de inwerking van weer en wind. De jubilaris kent zijn vak goed, hij is een hard werker, die veel van zichzelf vergt, maar die dan ook enthousiast voor zijn werk is. Een speciaal woord van lof had spreker voor des jubilaris' aandacht voor de veiligheid op het bedrijf. De waar dering van de leiding werd uitgedrukt door het uitreiken van het vererend ge tuigschrift en het gedenkbord van de Maatschappij door de heer F. Meyers. De heer H. Groenenboom heeft 15 jaar met de jubilaris samengewerkt, en hem leren kennen als een man, die zich volle dig aan het werk geeft. Hij is daarnaast een gemoedelijk mens, die over het gehele bedrijf bekend èn gewaardeerd is. Hij weet immer een goede geest onder de mensen van zijn afdeling te bevorderen. De zevende Namens de vrienden van de jubilaris op het bedrijf sprak vervolgens de heer H. J. van der Ham, die opmerkte, dat de heer Post de zevende jubilaris in successie is bij de schilderswerkplaats,- en dat is een bewijs van het „goede leven" daar. Spre ker heeft de jubilaris 25 jaar geleden aan genomen, en hij leidde zijn eerste schreden op het pad van de constructie-schilder. Dit is een moeilijk en speciaal vak, dat wel eens met de nek wordt aangekeken, doch heel belangrijk is in feite. Aan de hand van enkele technische opmerknigen werd dit door de spreker geïllustreerd. De ju bilaris heeft zich vlug aan weten te pas sen, en leerde snel aan. Daarom is hij la ter uitgekozen tot controleur, en hij heeft zeer grote werken medegemaakt, zoals de Breedband-bouw. Aan de hand van persoonlijke herinne ringen illustreerde spreker de persoon van de jubilaris, die op de terreinen een uit gebreide vriendenschaar bezit. Het was sprekers taak hun aller cadeau: een nieuw rijwiel aan te bieden. Hartelijk gelach klaterde telkens op toen de heer A. de Vries namens het jubileum fonds het woord voerde en op smakelijke wijze herinneringen en anecdotes vertelde. „De jubilaris is een optimistisch mens, en een goed kameraad" was sprekers' con clusie. Een stoffelijk blijk van deze mening waren de geschenken, die hem namens het jubileumfonds werden aangeboden: een fraai tafelkleed met deurmatjes. Een vergelijk tussen de populaire jeugd- figuur Dik Trom en de jubilaris werd ge trokken door de heer A. Alberda. De ju bilaris is een goed kameraad, die met en thousiasme en kwinkslagen de goede stem ming er altijd in weet te houden. In de moeilijke jaren voor en tijdens de oorlog bleek hij een goed vriend. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60—62 Zondag heeft een aantal leden van de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suo mi" deelgenomen aan drie wedstrijden in verschillende plaatsen, waarbij van de senioren een groep naar Utrecht was ge trokken voor de regionale wedstrijden van „Hellas". Hier leverde J. F. Smit van „Suomi" een fraaie prestatie door op de 800 m. heren A- klasse gelijk met C. de Boer van Lycurgus, Krommenie in 2 min. 1,3 sec. de eerste en tweede plaats te bezetten. Op de 3000 m. A. liep Spek zijn eerste wedstrijd na een lange rustperiode. Hoe wel hij vijfde werd in 9 uur 27 sec., overi gens na de rust een mooi resultaat, is wel gebleken, dat hij spoedig weer zijn oude vorm zal hervinden. Kok noteerde met 4 min. 27 sec. de vier de plaats in de C-klasse 1500 m. en Van Wijngaarden werd derde in de eindserie 800 m. B. in 2 min. 5,3 sec. Voor J. Smit van „Suomi" was het kogel stoten C-klasse met 11,23 m. en hij nam op discuswerpen A met 35,69 m. de derde plaats in. In de meisjes-athletiekcompetitie in Am sterdam op het Olympiapleiti waren de uit slagen voor de Suomi-jeugd: hoogspringen B: 1. E. v. d. Ploeg 1,35 m; C: 1. M. Bakker 1,25 m; 60 m. C: 1. M. Bakker 8,7 sec; 6. E. v. d. Werff 9,2 sec.; discuswerpen A: 2. N. Versluis 25,85 m.; 4. L. Scheffers 25,33 m.; 80 m. A: 3. C. v. d. Wel 11,1 sec.; 6. L. Scheffers; 7. R. Steyn; 12. G. Velde. 80 m. B: E. v. d. Ploeg 11,2 sec.; L. Meyjes 12 sec.; T. Smit 12,2. kogelstoten A: R. Steyn 8.68 m.; N. Ver sluis 7,82 m.; vèrspringen B: T. Smit 3,64 m.; vèrspringen C: E. v. d. Werf 3,88 m. In Haarlem was een Suomi-jongensploeg aan de Kleverlaan voor de competitie met de uitslagen: 100 m. A: 4. R. Kerkhoff in tweede finale met 12,1 sec.; hoogspringen A: 4. R. Kerk hoff 1,50 m. Deze zeer jonge athleet, die pas zijn loopbaan begint kan in de toe komst met goede training veel bereiken. Hoogspringen B: 1. en 2. J. Bakker en H. Schmitz, beide 1,50 m. 300 meter A: Eerste finale: 1. F. Bus- scher 41,2 sec.: tweede finale: 1. A. Dekker 43,1 sec. Een verrassing voor de jubilaris bleek de komst van de heer Hamels, de vroegere onderwijzer uit zijn jeugdjaren, die de jeugdige Gerrit Post schetste als een vro lijke, opgeruimde, eerlijke jongen, die hem steeds in de herinnering is gebleven. Hij heeft „innerlijke vreugde", die hem de kracht geeft om te werken, en goed door de wereld te gaan. De rij van sprekers werd besloten door de heer A. Vink, die met een hartelijk en persoonlijk woord de jubilaris een mooie rookstoel aanbood. Velsens jeugd heeft zich het afgelopen, weekeinde „ontfermd" over een personen auto, die in de v. d. Zwaagstraat te IJmui- den geparkeerd stond. Twee jongens deuk ten een wieldop in en bekrasten de motor kap ernstig. Anderen hielden zich onledig met het snjjden van bloemen op de bollen velden in Santpoort en een negenjarige knaap besloot een meningsverschil met een inwoner van Velsen Noord diens bril van het gezicht te slaan, hetgeen gebroken gla zen opleverde. Berijder gewond door eigen onvoorzichtigheid Op het Westelijke deel van de Kennemer- laan te IJmuiden sloeg de bestuurder van een motorbakfiets plotseling linksaf, ter wijl een volkswagen hem achterop kwam. De bakfiets werd aangereden, schoof de weg over en vloog tegen een daar gepar keerde auto aan, zodat alle drie voertuigen schade opliepen. Doordat de bakfiets kan telde, kwam de bestuurder tussen de bak en het stuur terecht en moest zich met ge scheurde gewrichtsbanden onder dokters handen stellen. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen lagen Maandagmorgen ter lossing het Ne derlandse m.s. „Louwersborg" en het Duit se m.s. „Gertrud", die respectievelijk 350 ton en 600 ton houtstof aanvoerden van de Zweedse binnenhaven Slottsbrov. Maandag tegen half tien zou de bijrijder van een vrachtauto-met-aanhanger van Van Gend en Loos op het kruispunt Rijks wegParklaan onder Velsen, terwijl de auto in de pontfile moest wachten, even een praatje maken met de chauffeur van een bus. Op het moment, dat er beweging kwam in de file, wilde de man weer in stappen, maar liep tegen de aanhanger op. Hij kwam onder één der wielen en met een ernstig gekneusd been moest hij per onge- vallendienst naar het Antoniusziekenhuis worden gebracht. Mejuffrouw Dini Fokkema uit Schoonebeek (Dr.) was Zondag de driehonderddui- zendste bezoekster van Keukenhof te Lisse. Aan de ingang werd zij verwelkomd door de heer Th. Zwetsloot, bestuurslid van de Stichting Keukenhof, die haar bloe men aanbood. Het comité-Hoogstraat uit Den Haag, dat tijdens een winkelactie een Keukenhofweek had gehouden, had een fototoestel beschikbaar gesteld voor de 300.000ste bezoekster. Het was Zaterdag en Zondag weer bijzonder druk op de Keukenhof. Er waren ongeveer vijftigduizend bezoekers; vooral gisteren was het bezoek groot. Ook in de bollenstreek heerste een gezellige drukte. Op 11 Mei hoopt de heer W. van Herle het feit te herdenken, dat hij 40 jaar gele den als „vuurwerker" in dienst trad bij de heer J. van lkelen in de smederij aan de Prins Hendrikstraat. Willem van Herle werd op 23 December 1893 geboren in de Belgische stad Lier, be kend om haar kunstsmeedwerk. Toen in de nazomer van 1914 de oorlog uitbrak vluchtte hij met zijn familie naar ons land. Na vele omzwervingen kwam hij in IJmui den terecht, waar hij met andere Belgische vluchtelingen werd ondergebracht in een pakhuis in de Hoeksteeg. Zo kwam hij als vanzelf terecht in de smederij van baas Van lkelen en na officiële toestemming mocht hij op 11 Mei 1915 daar in dienst treden. Dit is dus Woensdag 40 jaar geleden. In die jaren was het werken geblazen van licht tot donker. Hij heeft de smidse zien uitgroeien tot de moderne machinefabriek van thans. Het beviel hem goed in IJmui den, vooral toen hij zijn Kniertje Groen vond, waarmee hij nu al vele gelukkige jaren woont in een huisje aan de Spilber genstraat 10. Zijn staaltjes van vakmanschap zijn ver spreid door de gehele gemeente en daar buiten. Voor diverse grote werken als Noordersluis en Spuisluis heeft hij werk stukken gemaakt. Nog alle dagen is hij achter het vuur te vinden, maar de blaas balgen van vroeger hebben plaats moeten maken voor de mechanische hulpmiddelen van de moderne tijd. In de laatste oorlog moest hij weer huis en hof verlaten om in Bloemendaal het einde van de oorlog af te wachten. Zelfs werd zijn huis door een bom getroffen, maar na herstelling kon hij dit na de oor log na veel moeite weer betrekken. ADVERTENTIE naar Kennemerlaan 6062 Leverancier voor alle ziekenfondsen Maandag 9 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Eemstroom van Grange mouth. Akademikcomarov van Mindawa. Rita van Norrköping. Fairwood Oak van Swansea. Wittekind van Otterbacken. Myra van Port Talbot. Gertrud van Slottsbronn. Gordias van Napels. Carona van Mantyluoto. Glangula van LiverpooL Deo Duce van Go thenburg. Vechtstroom van HulL Atlantic Viscount van Aruba. IJstroom van Swansea. Atlas van Gothenburg. Amstelland van Hamburg. Pregel van Oneas. Stentor van Paramaribo. Vertrokken zijn: Helena naar Gdynia. Zwarte Water van Doroda. Perm naar Har- lingen. Orford naar Halifax. Netherland Coast naar Rotterdam. Dieter Waltraud naar Hamburg. De Nederlandse vereniging „De ver zamelaar" heeft te Amsterdam haar jaar lijkse algemene vergadering gehouden. Tijdens deze bijeenkomst is een commis sie ingesteld ter voorbereiding van een meerdaagse tentoonstelling ter gelegen heid van het eerste lustrum van de ver eniging in de zomer van 1956. Gedacht wordt deze tentoonstelling in Utrecht te houden. Voorts werd besloten een afdeling Haarlem op te richten waar onder mede zullen ressorteren .Heemstede, IJmuiden, Zandvoort en Velsen. Op de vergadering heeft men tevens het plan besproken nog dit jaar ëen tentoon stelling in Brussel te organiseren. De toeloop van leden heeft alle ver wachtingen overtroffen, aldus het bestuur. Nog dit jaar hoopt men het duizendste lid te kunnen boeken. Het zittende hoofdbestuur werd her kozen. De vereniging heeft op het ogenblik af delingen in Utrecht, Amsterdam, Rotter dam, Haarlem en Breda. De leden, die elkaar op ruilbeurzen in verschillende steden van ons land ontmoeten, leggen zich toe op het verzamelen van postzegels de animo hiervoor wordt steeds gro ter bierviltjes, prentbriefkaarten, si garenbandjes, souvenirlepeltjes, menu's, servetjes, monsterflesjes, enz. Ook in het buitenland heeft de vereni ging leden. De Commissie Vergunningen Personen vervoer is na vijf jaar overgegaan tot het toekennen van de definitieve vergunningen voor het toerwagen en ongeregeld vervoer. Deze vergunningen gelden tot 27 Maart 1960 en zijn gebaseerd op de de Commissie ter beschikking staande gegevens omtrent de behoefte aan toerwagens en ongeregeld vervoer. In het algemeen kan gezegd wor den, dat de aanvragers van deze vergun ningen in meerderheid specifieke toer- wagenondememers hebben gestreefd naar een vergroting van hun wagenpark, terwijl de Commissie als regel de capaciteit heeft beperkt. Zo kreeg de N.Z.H. een vergunning voor 22 bussen voor toerwagenwerk, terwijl zij er een voor 35 had aangevraagd. De overige bedrijven welke in Haarlem en omgeving vergunningen kregen zijn: Reisbureau Ge broeders du Mée N.V. (zes bussen), firma F. J. Bouckaert en Zn. (vier bussen), L. A. Kors te Heemstede (zes bussen), C. G. Voorham te Heemstede (twee bussen\ Beentjes en De Bruijn C.V. te Heemskerk (zeven bussen), Gebroeders Oosterom te Beverwijk (zeven bussen), T. Levasier te IJmuiden (vier bussen), Maarse en Kroon te Aalsmeer 37 bussen (deze onderneming had vergunning voor vijftig bussen aange vraagd) en P. Kerkman te Zandvoort (twee bussen). De „elastische clausule", waardoor tot nu toe in de „topmaanden" sommige bedrijven aanzienlijk meer bussen voor toerwagen en ongeregeld vervoer mochten gebruiken dan waarvoor hen een voorlopige vergunning was verleend, is thans vervallen. De ver gunningverlening gaat nog door. De „Reisduif" Met 537 duiven heeft de Beverwijkse post duivenvereniging „De Reisduif" deelgeno men aan de wedvlucht van Vilvoorde, een afstand van 174 km. De duiven werden om 8.40 uur gelost en de eerste kwam om 10.27 uur terug; de laatste duif deed er zeven mi nuten langer over. De uitslagen waren: D. Stiemer 1, 7. 9, 18. 27, 32. 68 en 87; H. Gaasenbeek 2, 57 en 96; T. Gravemaker 3, 20. 42. 43. 59 en 80; P. Luyt 4. 44, 45. 50 en 95; C. Castricum 5, 10, 64, 75, 81. 86 en 94; T. Looven 6, 23, 25. 26. 98; P. v. d. Outenaar 8, 49. 73 en 85; C. G. J. Dekker 11, 31, 53 en 66; C Westrate 12. 65; R. du Croy 13 en 67; C. Zoet 4, 77 en 97; G. Grapendaal 15, 35, 54, 55, 91 en 82; A. Six 16 en 103; C. Hoeks 17, 38, 58 en 76; P. v. Vuuren 19 en 82; R. Westrate 21, 39. 46. 89 en 90; W. Tuyn 22; Ph. v. Minnen 24. 33 en 88; Gebr. Gelderman 28 en 37; J. Schipper 29 en 74; M. Minneboo 30. 40 en 106; J. Demmers 34. C. Verschuren 36; D. Philippi 41; G. v. d. Winden 47; H. Beentjes 48, 69, 70 en 71; J. Luntz 51; M. Koorn 52; S. v. d. Kolk 56, 61. 78 en 102; L. Kleyn 60: S. Teeling 62; L. H. Knepper 63. 83. 104 en 105; M. J. Kolk 72 en 107; G. de Graaf 79 en 84. „Ons Genoegen" Ook de Beverwijkse duiven van Ons Ge noegen kwamen van Vilvoorde, na de lossing om 8.40 uur werd de eerste duif om 10.29.54 geklokt, terwijl de laatste om 10.36.10 bin nenkwam. De uitslag was: W. v. Wijk 1. 3, 5 en 8: Th. Kuyer 2. 4. 10 en 24; A. v. Son 6. 18. 23, 27 en 29; Schelvis 7. 11 en 21; J. Scheffers 9 en 16; J. Rijnders 12, 25 en 26; J. Butter 15; L. Traa 13 en 14; P. v. Dessel 17 en 20; R. Zoontjes 19 en 28; F. Vos 22; F. Blommaert 30; W. de Raat 31; H. Exalto 32. „Vredesduif" Met 110 duiven nam de Heemskerkse ver eniging „Vredesduif" aan de wedvlucht van Vilvoorde deel. De uitslagen waren: A. Bruins 1, 6. 22 en 32; J. Dudink 2. 11, 12, 15. 17. 18. 23 en 28; P. Eeltink 3. 13. 27 en 36; H. Beenties 4, 5 en 21; G. Lotterman 8; J. Wester 10 en 26; J. v. Stralen 14 en 38; P. Dot term an 16. 20, 24 en 29: P Bierebach 17 en 19: P. d Loos 25 en 31; Ch. Bey 30; M. de Niis J. Baltus 34; J. KnapH. Gooyer 37 P.V. De Lucht po jt Twintig leden van de Castricumse post duivenvereniging De Luchtpost hebben Zon dag met 168 duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Vilvoorde, een afstand van 181 km. Voor wat de eerste vijf aangekomen dieren betreft is de uitslag als volgt: 1. G. Bielsma 9.54.03; 2. J. Zentveld 9.54.33; 3. A. Buter 9.55.04: 4 H. Sanders 9.55.19: 5. J. A. Steenman 9.56.16. De dieren werden om 8 uur gelost. „Atoom'-duiven kwamen van Vilvoorde De leden van de postduivenhoudersvereni- ging „De Atoom" hebben Zondag deelgeno men aan een wedvlucht van Vilvoorde af. Er werden 108 duiven in deze wedstrijd „ingezet" voor de vlucht van 172 km. Om 8.40 uur werden de vogels losgelaten tijdens Zuid-Westen wind. De eerste duif kwam met een gemiddelde snelheid van 1560 meter per minuut of 93.6 km. per uur om 10.28.54 uur „binnen". De laatste prijsduif arriveerde om 10.33.18 uur. De uitslag werd: 1, J. Slijnman; 2, 19, W. Schouten; 3, 21. C. Veldt; 4, 9, 15, A. F. Roos; 5. 7, P. v. d. Wiele; 6. 12, 13, M. van 't Hof: 8, 10, 11, A. Kat; 14. 18, J. Asjes; 16, 20, D. Stapper; 17, 22, A. Blom. IJmuidense en Haarlemse ploegen deden mee Op Zaterdag 7 Mei werden in 's-Gra- venhage de Nationale EHBO-wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen gehouden. Hieraan werd voor het district Noord holland deelgenomen door de ploegen van Haarlem en IJmuiden. Als winnaars kwamen de Hagenaars uit de bus met een aantal punten van 158, uit een totaal aantal te behalen punten van 210, IJmuiden werd tweede met 144 punten, terwijl de Haarlemse ploeg, be staande uit de heren J. Schotman (leider), N. Oudshoorn Sr en V. H. Snel derde werd met 140 punten. De eerste twee prij zen gingen naar de leiders van de beide Haagse ploegen met resp. 28 en 25 punten (uit een maximum van 30), de heer J. Zwaan uit IJmuiden werd hier derde met 23 punten en de heer J. Schotman uit Haarlem vierde met 22 punten. Jarenlang was hij lid van het Oud-Ka tholieke zangkoor. Verder is de jubilaris een trouw bezoeker van het sportpark als zijn club Stormvogels voetbalt. Woensdagmorgen heeft de huldiging plaats in het schaftlokaal van de zaak door directie en personeel, gevolgd door een receptie voor zijn vele vrienden en kennis- Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 80 vaartuigen op Urk aangevoerd: 7119 pond kuilpaling, prijs f 1,00f 1.30; 303 pond lijn- aal, prijs f 1,04—f 1,20, 522 pond fuikaaL prijs f 1,00; 1080 pond Noordzeevis, prijé f0,10f0,27 per pond en 968 bak nest, prij» f2,55 per bak van 3714 kg. VEELINGBERICHT 9 Mei Spinazie 8,515; sla 1427; radijs 514; sen. 's Avonds wordt het feest nog eens rabarber 10—20; bloemkool 31—62; prei 9—24; (dunnetjes) overgedaan. witlof 1721. Tijdens de Maandagavond gehouden al gemene vergadering van de afdeling Be verwijk van het Witte Kruis werd mede gedeeld dat men in 1954 hier de 2500 leden overschreden heeft. Momenteel heeft de afdeling al 2686 leden geboekt en nog steeds komen, er nieuwe leden bij. Ondanks deze vooruitgang sluiten vele posten op de begroting met een nadelig saldo; in het jaar 1954 kon men zich echter in totaal-generaal net bedruipen. Verheugd kon de penningmeester de heer J. Reijnders mededelen, dat de gemeente Beverwijk, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, nog een subsidie ach teraf (over 1953) zal geven van 5984,94, waarmede het nadelig saldo over dat jaar van de t.b.c.-bestrijding weggewerkt is. In 1954 werd een batig saldo van 2.70 geboekt. Er verbleven nog 14 patiënten in de sanatoria, terwijl 38 patiënten onder toezicht staan. In 1954 is geen één patiënt aan de gevreesde t.b.c. overleden. Het badhuis liet een nadelig saldo van ƒ3430,29 zien; de uitgaven waren ƒ16.973.94 en de ontvangsten sloten op een bedrag van 13.543.65. In het badhuis werden in 1954 aan 42.499 volwassenen een stortbad verstrekt, terwijl er 4828 kinderen een bad namen. De wijkverpleging boekte aan ontvang sten 19.240,81 en aan uitgaven 18.538,19; er was een voordelig saldo van 702,62; de wijkverpleegsters legden 12.656 bezoeken af. De „resultaten-rekening" sloot met een bedrag van 21.078,06 aan ontvangsten en Maandag kregen de Beverwijkse groen- tenveilingen een record-spinazie-aanvoer te verwerken. Er kwamen n.l. 23.000 kisten aan de markt, een aantal zoajs de laatste jaren op één dag niet is aangevoerd. Er bleef, op een honderdtal na, niets onver kocht: de fabrieken namen het leeuwen deel af. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haar lem organiseert op Woensdag 11 Mei in ,,'t Centrum" te Beverwijk een emigratie voorlichtingsavond over Australië. Spreker is de heer A. J. van Rheenen, voorlichtingsambtenaar van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Bussum. Het gespro kene wordt geïllustreerd door lichtbeelden. Van het P.W.N. te Bloemendaal ztjn drie verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet ingekomen tot heroprichten, het in werking brengen en -houden van de se cundaire pompstations III, IV en V, waar bij gebezigd zullen worden 6 centrifugaal- en 6 vacuumpompen, met in totaal 12 elec- tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 231 pk. Op Dinsdag 17 Mei, 's morgens om tien uur, zal ten gemeentehuize van Heemskerk gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van het verzoek in te brengen. Het district Noordholland van de Ne derlandse bond van militaire oorlogs slachtoffers organiseert op Zaterdag 18 Juni een feestavond in gebouw „Concor dia" te Velsen-Noord. Medewerking wordt verleend door het Beverwijkse show-ac cordeonorkest „De Klavierschippers". Voor de 2de maal in de geschiedenis van de Nederlandse Reddings- en Opsporings dienst van de Koninklijke Marine, is gister middag door een vissersvaartuig de hulp ingeroepen van een vliegboot van deze dienst. Omstreeks vier uur stelde de schipper van de Scheveningse motorlogger „Arie van der Zwan" SCH. 21 zich radio telefonisch in verbinding met het Rode Kruis ziekenhuis te 's Gravenhage. Een op varende van de logger was ernstig ziek en het advies van de dokter was om de zieke zo snel mogelijk naar de vaste wal te brengen. Daar de „Arie van der Zwan" op 55.44 Noorderbreedte en 3.16 Oosterlengte voer en dus bijna 240 zeemijlen van de IJmui- dense haven was verwijderd, werd de hulp van het vliegveld Valkenburg ingeroepen. Voor de hélicoptère was deze vlucht niet te doen; de actieradius van deze vlieg tuigen is daar niet groot genoeg voor. Besloten werd een vliegboot naar de SCH. 21 te zenden. Omstreeks half acht in de avónd kon de schipper van de logger via de noodgolf een gesprek met de commandant van de vliegboot voeren. De logger, die zuid-over stoomde en een grote vlag tuussen beide masten voerde, werd vervolgens door het vliegtuig gevonden, maar een landing op de Noordzee werd door de marine-bemanning toch te riskant geacht. De windkracht was drie en de deining nog al flink. Besloten werd de poging te staken. Het vliegtuig keerde terug naar het vliegveld Valkenburg en zou vanmorgen vroeg op nieuw opstijgen om te trachten de patiënt van boord te halen. Vanmorgen heeft de Catalina opnieuw een poging ondernomen, maar ook nu was de zeé te ruw. De Sch. 21 is halve kracht naar Scheveningen gaan stomen; de patiënt is iets beter. De V.V.V. te Wjjk aan Zee heeft voor het komende seizoen een programma vol af wisseling samengesteld, hoofdzakelijk be staande uit muziek- en zanguitvoeringen. Op Zaterdag 21 Mei wordt het seizoen geopend met een concert door de Bever wijkse Harmoniekapel. Voorts zullen in de loop van de zomer nog optreden het mu ziekgezelschap van de badplaats „Arion", de Beverwijkse accordeonvereniging, het gemengd koor „Zang en Vriendschap", de Alpenrooskapel, het show-accordeonorkest „De Klavierschippers" en het show-orkest „The Dio's'. Voorts staan nog op het pro gramma drie ballonoptochten, een fakkel en ballonoptocht en een gecostumeerde op tocht met medewerking van „Arion". uitgaven, waaronder een nadelig saldo van 2166,03. Dank werd gebracht aam de overheid en de bevolking voor de financiële en more!" steun. Op Zaterdag 14 Mei houdt de Velser Gymnastiek Vereniging haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in de Thee- schenkerij in het park Velserbeek. Na af loop van het officiële gedeelte zal er een gezellig samenzijn plaats vinden met en kele attracties. Bij de gemeente Heemskerk is de gele genheid opengesteld tot het aanvragen van Studiebeurzen, eventueel studietoelagen voor hen die anders financieel niet in staat zouden zijn onderwijs aan universiteit, ho geschool. muziekschool of dergelijke te vol gen. Toekenning is niet slechts afhankelijk van begaafdheid, maar bovendien van be paalde karaktereigenschappen als werk ijver, plichtsbesef enz., zodat ook minder begaafden in aanmerking kunnen komen. Aanvragen voor dit jaar dienen vóór 1 Ju ni te geschieden. De Heemskerkse gymnastiekvereniging ODIN heeft haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden. Om de prijzen werd op sportieve wijze gestreden; deze werden na afloop met een toepasselijk woord door de voorzitter, de heer A. Stakelbeek uitgereikt. Hij dankte de jury-leden voor het vele werk dat zij hadden verricht. De heer Stakelbeek sprak nog woorden dan lof aan het adres van het oudste lid, mevrouw Van Wijngaarden, voor haar doorzettingsvermogen om aan deze wedstrijden deel te nemen. De prijswinnaars waren: Dames le groep: 1. mevrouw De Graaf Klop 75 pnt; 2. mevrouw Houtwipper Rissema 73 pnt. 2e groep: 1. mevrouw Kraakvan Hool- werf 70% pnt; 2. mejuffrouw H. Kranen donk 69% pnt. Grote meisjes, le groep: 1. T. Koppen 64 pnt; 2. G. Hendriks 61% pnt. 2c groep: 1. A. Spieker 54% pnt; 2. N. de Vries 54'/2 pnt. Kleine meisjes, le groep: 1. A. Schip per 57% pnt; 2. A. Wentink 55 pnt. 2e groep: 1. T. Wentink 61% pnt; 2. H. de Graaf 59 pnt. Jongens le groep: 1. P. de Vries 5SV2 pnt; 2. W. Wouters 55 pnt. 2e groep: 1. J. Kranendonk 56y2 pnt; 2. A. de Graaf 54% pnt. Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden, die in de volgende uitslag eindigde: Groep A: 1. Meyenv. d. Wel 37 pnt.; 2. SpijkerFlentge 37 pnt.; 3. en 4. Koop manDe Jong en dames SpijkerFlentge 32 pnt.; 5. de heer en mevrouw v. d. Lee 31 punten. Groep B: 1. Gebr. Beentjes 22% pnt.; 2. de heer en mevrouw v. d. Jagt 21i/2 pnt; 3. Wêntinkv. d. Wel 20 pnt.; 4. de heer en mevrouw Henneman 17 pnt.; 5. dames Bleyendaal 16% pnt. GEBOREN: Maria F., d. van H. R. van Leeuwen en C. Glorie; Anna M., d. van A. Th. Velseboer en P. S. de Groot; Geertruida H. C., d. van C. D. M. de Rooy en Th. G. Duding; Meinardus H., z. van M. C. M. Kuil man en W. de Reus. ONDERTROUWD: A. H. J. Wernke en J. F. Bronsema. GEHUWD: J. W. Jansen on W. M. Groen land, C. de Bie en E. S. Kluft; A. C. van Ackeren e.i A. de Vries; G. G. Eist en J. M. Bleek er; J. P. J. Spanjaard en M. E. Durge. Inenting tegen pokken In de St. Joseph-ziekeninrichting te Heemskerk wordt op Woensdag 11 Mei tus sen 14 en 14.30 uur gelegenheid gegeven tot het kosteloos inenten tegen pokken. DINSDAG 10 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Jolanda, de dochter van de zwarte piraat". „Advendo", 20 uur: Herv. Jeugdeebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. Toneelver. „Varia", 20 uur: Rex, uit voering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 u. WOENSDAG 11 MEI IJMUIDEN D.S.S., 20 uur: Thalia, feestavond. Pieter Vermeulenmuseum: als Dinsdag, T.V.IJ., 20 uur: Patronaatsgebouw, uit voering. VELSEN Raadhuis, 1012 uur: spreekuur wet houder van Sociale Zaken.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7