Twintigjarige Santpoorter laat zijn werk zien bij Hoogovens Schilderijen van veelbelovende Jan Makkes jr. Zondag voor het publiek te zien Havenberichten Agenda voor Velsen Veertig muziekverenigingen en tamboercorpsen naar IJmuiden Ir. H. Vos sprak voor Velsens PvdA Twee kampioenen in „Watervliet"-kamp IJmond-handbal (dames) kan degradatie ontkomen Naar het goud Nog twee dagen betonstorten in IJmuiden Zonder Laros en Postma maar met Roozenburg Zondag tegen DIO in Den Haag „Toonkunst" gaat het muziekleven in de IJmond verder stimuleren DONDERDAG 9 JUNI 1955 'Als je 20 jaar bent, en je hebt van je zeventiende jaar af geëxposeerd niet schil der- en tekenwerk., dat allerwege enthou siasme ontmoet, dan ben je op de goede weg en is het begrijpelijk, dat je het metier van kunstschilder met vreugde beoefent. Dit is het geval met de Santpoortse schil der Jan Makkes jr., die oorspronkelijk priester wilde word^p., doch zich gedron gen door aanleg en wezen onder het vaan van St. Ldicas schaarde, en met zijn gouaches, tekeningen en olieverfschilde rijen reeds hier te lande èn in het buiten land opmërkelijk succes boekte. Vele werker; van Makkes jr. maken het onderwerp uit van de nieuwe schilderijen tentoonstelling in het restaurant van de Walsery Oost, welke a.s. Zondag 12 Juni. tussen 2 en 5 uur voor het publiek geopend zijn. Zijn opleiding ontving de jeugdige schil der by Jan van Tongeren en op de Rijks academie, maar zjjn talent bloeide pas op, toen hij tijdens een bezoek aan Frankrijk in aanraking kwam met een curé. die hem in het plaatsje Villicrs een ateliertje be zorgde. Daar heeft Jan werkelyk „als een paard" gewerkt en kunstkenners uit de omgeving werden al spoedig door het ori ginele, frisse talent van de jonge kunste naar getroffen. Het werd zelfs zó. dat de bekende milionair Michen, die o.a. abbé Pierre met zijn zegenrijke werk hielp, hem opdroeg de wandschildering voor een in op richting zijnd cultureel centrum te verzor ger). 'Het Is niet verwonderiyk, dat de jeugdige schilder overal zoveel waardering ontmoet. Zijn werk is van een verrassende frisheid en enthousiasme. Kleuren zy'n levend en vaak gedurfd, doch niet zo, dat wij van „overdreven" mogen spreken. De jonge Makkes „kan tekenen", hy heeft een origi nele visie zonder „ismen", zet de toeschou wer zyn landschappen, portretten en stil levens voor op een ontwapenend eerlijke wijze. Dit werk zien is pleizier hebben: het piel zier van een Pallieter om het klotsen de water en de verre luchten: het pleizier van de jonge, gezonde mens om de natuur Burgerlijke Stand Velsen GEBOREN: C. F. M. Dekker—Kobes, d., Trompstraat 180, IJmuiden; G. E. M. Kers- sensRoobeek. d., Merwedestraat 24, IJmui den; A. W. MatersMüller, d., Minister Lelylaan 7, Velsen; A. MantelKoopmans, d„ Romeinenstraat 20, Haarlem; W. Klein- mande Ruiter, z., Grote Hout- of Konings weg 14, Velsen-N.; M. W. BeenhakerHof man, 7.., Celsiusstraat 44, IJmuiden; A. Dui- neveldvan Geldorp, z., Zeeweg 375, Drie huis; A. C. PoldervaartBarg, d., Tulpen straat 10, Santpoort; W. I. Geriits—Stuij, d., Pres. Krugerstraat 36. IJmuiden; G. Plan tingSchouten, d., de Genestetweg 4, Bloemendaal; K. MeijerVredenburg, z.. Genieweg 14. Velsen; G. H. van der Leeuw Maris, d„ Litslaan 5, Santpoort; T. Visser Steensma, z„ Indischestraat 63, Haarlem; C. G. RutteDijkman, z„ Middenduinerweg 73, Santpoort; D. LooijenJonkman, z„ Bomstraat 41, Velsen-N.; J. Warmenhoven Slager, z„ Fr. Naereboutstraat 27, IJmuiden; M. P. C. de ReusSchoemaker, z., Driehui- zerkerkweg 60, Driehuis; A. E. de Ruiter— van Groningen, z„ Gijzenveltplantsoen 5, IJmuiden; M. M. VeenstraPalijama, z„ Seinpost- 33, IJmuiden; C. F. van der VeldtDijkman, d„ Hoofdstraat 182, Sant poort; J. C. H, SlotboomJurg, d„ Zeeweg 143, IJmuiden; H. M. van 't SlotFossen, d., de Noostraat 24, IJmuiden. OVERLEDEN: A. van Slooten, 71 j„ echt genote van A. Dijkhuizen, Rijnstraat 18, IJmuiden; G. Tol, 76 j., echtgenote van R. Nieborg, Bonifaciusstraat 7, IJmuiden; G. J. van Donselaar, 58 j., echtgenoot van A. P. Oorthuijsen, Anemonenstraat 21, Santpoort; A. C. Veldhuisen, 4 j„ d. van A. Veldhuisen en A. A. Hartendorp, Kruidbergerweg 51, Santpoort; M. C. Zonneveld. 82 j„ Schoter singel 145, Haarlem; S. P. Nieuwkamp. 9 dagen, z. van S. P. Nieuwkamp en G. Ver- kooijen, Oosterduinplein 18. IJmuiden; H. Rook, 85 j„ wed. van L. Nijs. Ged. Oude Gracht 24, Haarlem; G. C. Vendel, 70 j., Duinlaan 2, Bennebroek. Woensdag 8 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jan Jones van Rotterdam. Bitern van Rotterdam Visten van Otter backen. Kaap Falga van Kotka. Argo van Southampton. Silun van Gent. American Judge van Antwerpen. Waria van Southern. Swift van Parijs. Thor van Stockholm. Pa- milo van Londen. Stella Polaris van Har wich. Vliestroom van Leith. Westersingel v. Norrköping. Bellërdphon van Port Said. Ulmbrueder VIII van Geffle. Gertrud van Rotterdam. British Bugler van Le Havre. Flevo van Oporto. Prinsengracht van Par. Eddy Stone van Par. Meteor van Hamburg. Immingo van Gothenburg. Glenweg van Port Said. Vertrokken zijn: Dordte Oldendorff naar Wasa. Clothilde N naar Gothenburg. Peper kust naar Hamburg. Sandetti naar Nystad. Ilse Russ naar Hamburg. Rien Teekman n. Damsö. Jan van Brakel naar Den Helder. Margriet L. naar Londen., Stad Schiedam n. Narvik. Anna Henny naar Falckenborg. Wubbima naar Goole. Signau naar Emden. Anna Sylvia naar Emden. Mangan naar Christiansund. Normandia naar Rotterdam. Heben Nobel naar Antwerpen. Notos naar Bremen. Borculo naar Kotka. Gezina Hen- drika naar Gdynia. Van Spilbergen naar Antwerpen. Argo naar Skutskar. Manto naar Rotterdam. Cuidad di Cucuta naar Le Havre. June naar Londen. Trito naar Rotterdam. DONDERDAG 9 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Marie Antoinette". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. E.V.C., Rex, 20 uur, feestavond. Openluchtconcert, 20 uur, Velserbeek, fanfarekorps „Wilhelmina" met „Vox Humana". VRIJDAG 10 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „New York op stelten". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. Nutsbibliotheeek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie", 19.30 uur, Patronaatsgebouw, film avond. VELSEN Raadhuis, 10.30—11.30 uur, spreekuur wethouder van Financiën. om hem hoen, om een mooi verweerd kas teeltje of een straatje in Parijs. Stemmin gen en sfeer zijn heel zuiver, kortom hier is een kunstenaar aan het woord, die iets te zeggen heeft en dit frank en vry doet. Hot is belangwekkend om dit jeugdwerk te zien om de belofte, die het voor de toe komst inhoudt, en wij zien door hetgeen thans reeds gepresteerd wordt, met interes se uit naar de rijping van dit talent, dat zo spontaan is uitgegroeid aan de rand van de Kennemer duinen En wie hiervoor eveneens belangstelling heeft, mogen wij de gang naar het restau rant van de Hoogovens, Zondag tussen 2 en 5 uur, aanraden. Rijwielbergplaats bij school Frans Netscherlaan Het bestuur van de Vereniging voor Christelyk Nationaal Schoolonderwijs te Santpoort, heeft van de gemeente Velsen de medewerking verzocht voor de bouw van een rijwielbergplaats bij de onder zijn bestuur staande bijzondere lagere school aan de Frans Netscherlaan. B. en W. stellen de raad thans voor de gevraagde medewerking te verlenen. Verhoging subsidie Prinses Marijke-school Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk kleuteronderwijs, te IJmuiden, heeft bij de gemeente Velsen een gewijzig de begroting van de exploitatiekosten over het jaar 1955 ingediend voor de onder zijn bestuur staande ..Prinses Marijke" kleuter school. De wijziging werd veroorzaakt door de ingebruikneming van een vierde les lokaal op 13 December 1954. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, hei bij besluit van 22 Februari 1955 vastgestel de voorlopige gemeentelijke subsidie over het jaar 1955 voor het genoemde school bestuur te verhogen van 17.676,tot 20.782,—. Van 17 Juni tot en met 3 Juli IJ.H.-festival met afwisselend programma VOLGENDE WEEK VRIJDAG, 17 Juni begint het muziekfestival ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de „IJmuider Harmonie". Dit festival, dat zal worden begonnen met een concert door de „IJmuider Harmonie", wordt geopend door de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, die voorzitter is van het ere-comité. Aan het festival, dat van 17 Juni tot en met 3 Juli op het Schapenlandje bij het Heerenbos wordt gehouden, nemen in totaal twintig muziekverenigingen, twintig tamboerkorpsen, tien zangverenigingen en vier accordeonverenigingen deel. Het slotconcert op 3 Juli wordt gegeven door de Amsterdamse Politiekapel onder leiding van kapelmeester Joh. Pinkse. De marswedstrijden voor de twintig tam boerkorpsen worden in de Kennemerlaan gehouden op Zaterdag 18 en 25 Juni, en op Zondag 19 en 26 Juni. 's Zaterdags be ginnen deze wedstrijden om 17 en 's Zon dags om 13 uur. Na afloop van de mars wedstrijd op Zondag 19 Juni geeft de St. Joris Drumband van de Katholieke Ver kenners te Haarlem op het Marktplein te IJmuiden een Schotse show. Muziekfestival Het muziekfestival wordt op het Scha penlandje gehouden op Zaterdagavond 18, Zondagmiddag 19, Zondagmiddag 26 Juni. Een apart festival voor de tien zangvereni gingen is vastgesteld op Maandagavond 19 Juni en een apart festival voor de accor deonverenigingen op Donderdag 1 Juli. Ereconcert De ereconcertcn worden verzorgd door St. Caecilia uit Schinnen, Zuid-Limburg op Zaterdagavond 25 Juni en door de fan fare St. Callistus uit Terwinselen, Zuid- Limburg op Zondagavond 19 Juni. Dansen Op alle andere avonden in.het tijdvak 17 Juni tot en met 3 Juli zijn er concerten door muziekverenigingen en zangkoren, uitgezonderd op Woensdag 22, Zaterdag 25, Afroming van huren en verwee» tegen hoge inkomens In een ledenvergadering van de Velsense Partij van de Arbeid heeft ir. H. Vos Dins dagavond in het Cultureel Gebouw een causerie gehouden over diverse actuele problemen, waarbij uiteraard ook de recente kabinetscrisis ter sprake is ge komen. Ir. Vos had zijn lezing van het op schrift „Lonen en prijzen" voorzien, maar betrok daarin ook de reconstructie van het kabinet-Drees, omdat er naar zijn mening tussen de val van het kabinet en de loon- en prijspolitiek wel degelijk een aanwijs baar verband bestaat. Voorts ontzenuwde hij de opvatting, als zou er tussen bepaalde stromingen in de Partij een vrij brede kloof zijn gekomen. Ten aanzien van de kabinetscrisis stelde de heer Vos, dat het kabinetsformateur Burger bepaald er niet om begonnen was, de regering-Drees ten val te brengen: hij deed, wat hij als frac tieleider vóór de crisis voorstelde om te doen, teneinde uit de impasse te geraken. Spreker zag overigens een paar aantrek kelijke elementen in de nieuw-geschapen situatie, die uit het compromis rond de huurverhoging voortvloeide: de vijf per cent huurverhoging achtte hij juist in het licht van het stabiliseren van de lonen en het drukken van de prijzen, al moest hij tegelijkertijd toegeven, dat de huurver hoging te laat is gekomen, zodat de span ning tussen de opbrengsten der nieuwe huizen en die van de oude woningen ver der toenam. Naar het socialistisch oordeel, aldus ir. Vos, is de compensatie van de huurverhoging, een verlaging van de in directe belastingen, volkomen verantwoord. Eén principieel détail beviel hem echter kennelijk minder goed: het uitblijven van het afromen der huren en hij stelde, dat de Partij van de Arbeid zal moeten blijven vasthouden aan het besluit, geen huurver hoging meer te accepteren zonder „afro- min," omdat hier de enige juiste oplossing ligt van de vraag naar beter onderhouden huizen. „Zonder deze afroming maken we een aantal huiseigenaren slapende rijk," meende de heer Vos, die voorts de huidige economische politiek van de regering als geheel tegenstrijdigheid verweet: enerzijds worden de prijzen gedrukt bij een over spannen economische toestand, die zich manifesteert in zwarte lonen en een krappe arbeidsmarkt, maar aan de andere kant worden de belastingen verlaagd: dit laatste werkt averechts op het eerste, meende hij. De vraag naar goederen wordt immers door lagere belastingen geprikkeld en aan deze vraag kan niet worden voldaan, zodat de prijsverhogende tendenzen alleen maar verder worden gevoed. Hierbij is de rede lijke verdeling van het nationale inkomen in gevaar gekomen, merkte spreker op. Tenslotte wilde hij de „aanval" op de wat hij noemde zeer hoge inkomens inzetten langs het front van de socialisatie. Hij sprak aan het einde van zijn betoog de ver wachting uit, dat zowel lonen, als prijzen en productiviteit samen met onderwijs en cultuur een strijdpunt gaan vormen in het Nederlandse politieke leven. Woensdag 29 en Zaterdag 2 Juli, wanneer er telkens groot bal is in de consumptie tent op het feestterrein. In deze tent, die 20 x 30 meter groot is, is een dansvloer ge legd. Op de eerste drie dansavonden wordt de muziek verzorgd door het dansorkest Freddy Hull uit Amsterdam en op de laat ste avond 2 Juli door de familie Kok met Bobby Klein. Openluchtconcert in Burg. Rijkenspark Het programma van het openluchtcon cert op 16 Juni in het Burg. Rijkenspark te Santpoort door de R.K. Harmonie „St. Cae cilia" Velsen-Noord en Gem. R.K. Zang koor „Da Pacem" te Santpoort, beide onder leiding van Lou Tervoort, aanvang 20 uur) ziet er als volgt uit: St. Caecilia: 1. Sons of the brave, T. Bidgood; 2. Si j'étais Roi, Adam-Jakma; 3. Lotus Bloemen wals, E. Ohlsen-Delhaye; 4. La Dame de Pique. Suppé-Th. Rottier. Da Pacem: 1. Domine, Jos de Klerk; 2. Descende in Lertum Meum, Anton Févin; 3. Ecce Quomodo mo- ritur, J. Gallus; 4. Sanctus, W. F. Kools; 5. De Molen, Dina Appeldoorn: 6. Marcia Funebre, Olivier Koop; 7. Den Uil. van A. Diepenbrock. St. Caecilia: 5. Tancrede, Rossini-A. C. v. Leeuwen; 6. Sur un Mar- ché Person, A. W. Ketelbey; 7. Souvenir de Luxembourg, Lureman. Waarnemend directeur aan Gem. Handelsavondschool Voor de goede gang van het onderwijs in Velsen is het gewenst, over te gaan tot de benoeming van een waarnemend directeur aan de gemeentelijke Handelsavondschool te IJmuiden (Oost). B. en V/. van Velsen stellen de gemeenteraad voor, als zodanig te benoemen J. de Geus, leraar in vaste dienst, aan deze school. Vergunning voor uitbreidingen Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat bij hun besluit van 8 Juni 1955, vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de firma G. Hoek en Zo nen te IJmuiden tot het wijzigen en uit breiden van de machinefabriek in het per ceel Middenhavenstraat 48 en 50 te IJmui den; J. W. D. Schmitz te Velsen (Noord), tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Wijkerstraatweg 160 te Velsen (Noord). VEILINGBERICHT 8 Juni Asperge 4595; aardbeien 3477; sla 7- Derde en vierde aan de top; eerste team op tweede plaats De korfbalvereniging „Watervliet", die gedurende de bijna afgelopen competitie tot vorige week nog altijd kans had om het eerste kampioen te zien worden (als For- tuna een steek zou laten vallen), heeft nu zelfs twee kampioensteams. Door een royale 131 overwinning op Oosthoek 2 behaalde Watervliet 3 zo goed als onbe twist het kampioenschap van de tweede klasse Haarlemse Korfbalbond en dit twaalftal promoveert nu automatisch naar de eerste klasse. De stand werd: Watervliet 3 1323; Sport Vereent 3 13—20; Haarlem 3 14—14; DSV I 14—13: Nieuw Flora 3 14—13; Oost hoek 2 14—12; ZKC I 14—9; Aurora 3 14—6. In de derde klasse HKB is lange tijd een strijd om de eerste plaats gevoerd tus sen Watervliet 4, Watervliet 5 en Sport Vereent 4. Het vijfde Watervliet-twaalf- tal kon het net niet redden de tweede plaats te bereiken, zodat dit team het aan de clubgenoten overliet om de strijd te be slissen met Sport Vereent 4. Watervliet 4 slaagde hierin door een flinke 62-overwinning op het Santpoort- se terrein, hetgeen tegen deze sterke ploeg een prachtige prestatie was. Want in een eerder gespeelde wedstrijd tegen Sport Vereent 4, hadden de Water- vlieters destijds een 3—0-achterstand na een kwartier spelen. Nu was Watervliet sterker en het kampioenschap werd be haald. Het eerste twaalftal besluit Zater dagmiddag in Zaandam de competitie met de wedstrijd tegen ZKC. Nu Fortuna geen fouten heeft gemaakt en het kampioenschap behaalde, zodat Watervliet op de tweede plaats staat met 29 punten, zullen de Zaankanters, die 25 punten hebben, zeker nog proberen om De laatste competitiewedstrijd van het eerste damcselftal van de handbalvereni ging „IJmond", die Zondagmorgen op „Watervliet" wordt gespeeld, wordt voor hen belangrijk wegens het degradatie gevaar, waarin dit elftal nog verkeert. De IJmondsen, die vorige week met 13 van Rapiditas-dames wonnen, hebben nu blijkbaar het gevaar onderkend. Van St. Pancras komt „Vrone" op be zoek en nu staat of valt met deze wedstrijd de kans om in de districtsklasse te blijven. Wordt er door IJmond verloren, dan is de gradatie een feit; wordt Vrone een neder laag toegebracht, dan zal een beslissings wedstrijd moeten uitmaken, wie naar de afdelingsklasse wordt teruggewezen. Het IJmond-damesteam speelt met: M. Klesser; B. Schoon en L. Mossel; K. Beers. J. Woudsma en E. v. Asselt; A. Eckhardt, R. v. Buuren, D. Marckelbach, H. Venus en T. Jak. Met de overwinning (25) van IJmond 2 op Zandvoortmeeuwen 2, overigens een goede prestatie, hebben de IJmond-reser ves-zich van een gelijk aantal punten ver zekerd als de Zandvoorters. Dit zal dus, af hankelijk van enkele lopende protesten, uitlopen op een beslissingswedstrijd. Nu echter om het kampioenschap te kunnen behalen. Dit moet na Zondag voor IJmond 2 heren mogelijk zijn. de Velsense gasten door een overwinning te benaderen, hoewel de tweede plaats voor Watervliet bij een nederlaag toch behou den blijft. (Het doelgemiddeldjj van Wa tervliet is hoger). Watervliet I komt uit met de dames: T Waagmeester. J. Kluft, A. Wedemeyer, S. Meyer, T. Giese, L. Kloosterman en de heren A. Wedemeyer, F. Vos, J. de Boer, S. Hartman, W. Berghuis en M. Veerbeek. De stand in de derde klasse KNKB is nu: Fortuna Watervliet ZKC BEP Oosterpark Sp. Vereent KVH Victoria OKV 18 15 2 1 32 141— 48 17 14 1 2 29 127— 40 17 12 1 4 25 119— 67 17 7 1 9 15 72— 82 18 6 3 9 15 91—108 17 5 2 10 12 70—117 17 5 2 10 12 65—115 16 5 1 10 11 59— 83 17 4 2 11 10 79—115 14 3 1 10 7 54—106 .Kennemers" speelt om de Houtkoperbeker In het gemeentelijk sportpark van Be verwijk organiseert de Kennemers Zondag 12 Juni wedstrijden om de Houtkoper beker. Er wordt gespeeld tuösen twee adspi- ranten- en drie welpen elftallen van de Kennemers en CSV uit Castricum. Irissen-avond van T uinbo'uwstudiecl ub De Tuinbouwstudieclub „Beverwijk" houdt op Donderdag 16 Juni een bijeen komst in 't Centrum die geheel gewijd zal zijn aan de Irissen-teelt. Er worden di verse prijzen uitgeloofd, waartoe de jury zal bestaan uit de heren J. W. Seignette uit Limmen, G. Hommes uit Heiloo en J. Heere uit Beverwijk. Op 25 Juni de Ronde van Beverwijk Behoudens toestemming van B. en W. organiseert de rennersclub „Kcnnemer- land" op Zaterdag 25 Juni weer de ronde van Beverwijk. Het parcours strekt zich uit in de om geving va<n de Zweed6elaan. De junioren ryden 25 km en starten om 18 uur. Drie kwartier later beginnen de amateurs aan een afstand van 80 km. )e werktoren van de Coöperatieve Ber gingsvereniging „Renate Leonhardt," die bij dc Noordcrsluis in het Noordzeekanaal ligt, komt deze weck beslist klaar. Vermoedelijk, zo deelde de heer P. Visser, de voorzitter van de vereniging ons gistermiddag mee, wordt er Vrijdag de laatste hand aan ge legd. Woensdag kon men niet op volle kracht doorgaan met het storten van beton, maar nu er opnieuw materiaal is aangevoerd, zou het werk vanmorgen worden hervat. Een derde deel van de kegel moet nog vol gestort worden, waarna de toren Maandag zal klaar liggen voor het transport naar het wrak bij Den Helder. Het wachten is dan nog op gunstige weerberichten. Deskun digen van Rijkswaterstaat en leden van het bestuur van de vereniging hebben gister morgen een bezoek aan de werktoren ge bracht en zyn daarbij door de schacht af gedaald in de werkkamer, die met de vloer op de bodem van het Noordzeekanaal rust. In de ruime werkkamer staan de vier bui zen opgesteld, die straks door de kleilaag in het wrak worden gedreven. Het licht- agregaat en de luchtcompressor, die in een Alweer bieten en zaaisla Aan de Beverwijkse groenteveiling zijn de eerste „kroten" (rode bieten) aange voerd. Voorts is de eerste zaaisla aan de markt gebracht. DCIJ naar landelijke eindstrijd Zondag zal het DCIJ-tlental naar Den Haag reizen om DIO te ontmoeten. Als de IJmuidenaren er in slagen ook deze zeer zware uitwedstrijd te winnen is de lande- lyke eindstryd met vier andere clubs bereikt. Maar het is zover lang nog niet en DCIJ moet Zondag zelfs zonder II. Laros en G. Postma uitkomen. Wel beschikt DCIJ over uitstekende krachten als Vooys. Tielrooy en voorzitter K. de Jong. doch het tiental is toch verzwakt. De Hagenaars zijn dit jaar in uitstekende vorm. Ze wisten zelfs met grote cyfers in de afgelopen competitie RDG te kloppen. De onstelling van het DCIJ-tiental is: P Roozenburg. B. Dukel. Yme de Jong. A. Ligthart, C. Suyk, T. Postma. P. v. d. Berg. spinazie 8,527; bloemkool 15-^-42; postelein H. Swier, F.n voor de aanvang van de wed- 1426; bospeen 3755; sperciebonen 260strijd worden de twee deelnemers aan de 275; tomaten 90125; rabarber 1 groenten 8—16. borden 9 en 10 gekozen. De opstelling van DIO is: D. v. d. Staay, L. Contributie omlaag, uitgebreid winterprogramma De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeling Beverwijk, hield gis teravond in de bovenzaal van Bcllevue haar jaarlijkse algemene ledenvergadering, on der meer ter bespreking van het program ma voor het seizoen 1955-1956. De vice-voorzitter de heer J. de Roos, heette de aanwezige leden van harte wel kom en deelde mede, dat de voorzitter, de heer Toeset wegens zijn hoge leeftijd be dankt heeft. Hij was de heer Toeset erken telijk voor alles wat deze, in het belang van de vereniging, gedurende zijn voorzit terschap heeft gedaan en hield zich ervan overtuigd, dat het zeer moeilijk zou zijn een waardige plaatsvervanger voor hem te vinden. Ook mej. A. Gazam en de heren C. van Wieliink en ir. G. W. P. v. d. Heiden die door emigiratie en verhuizing naar elders hun bestuursfuncties hadden neergelegd, werd dank gebracht. Uit het jaarverslag van de secretaresse werd een zeer optimistische toon waarge nomen, die eveneens uit het verslag van de penningmeester viel te beluisteren. Er is nog wel een tekort, doch door subsidie verlening van de zijde van de gemeente Beverwijk kon voor het nieuwe dienstjaar een sluitende begroting worden samenge steld. Bij de bestuursverkiezing kwamen in het bestuur mej. A. Zwager (secreta resse) en de heren R. van Althuis en C. J. Petersen als leden. Voor het nieuwe seizoen ziet het pro gramma er voorlopig als volgt uit: Op 15 September wordt er een concert gegeven door het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel. Dit unieke ensemble, dat door zijn optreden voor de radio en de vele concerten door geheel Europa reeds alom een goede be kendheid en reputatie geniet, zal zeker door vele muziekliefhebbers iin Beverwijk en daarbuiten met vreugde worden begroet. Hoewel hiertoe nog geen vast-omlijnd plan bestaat, hoopt men op 17 November een gezelschap jonge kunstenaars in Be verwijk zijn entrée te laten maken. Ter gelegenheid van de Mozart-herden- king voert de pianist Hans Henkemans op 9 Februari 1956 een Mozart-programma uit, op 26 April gevolgd door een uitvoe ring van de Orgelmis van Mozart in dc Grote Kerke met medewerking van het Toonkunstkoor en solisten. Buiten dit programma om zullen, evenals verleden jaar, wederom selectie-avonden worden georganiseerd voor jeugdige per sonen tot 18 jaar, terwijl men tevens in overweging heeft zulk een avond of avon den te organiseren voor amateurs boven de 18 jaar. Deze avonden staan open voor alle jeug digen en amateurs van geheel Kennemer- land. Ook de jeugd-middagen zullen weer gewoon doorgang vinden in samenwerking Sommpiedtjk. met de C.C.B. Uit deze gegevens blijkt, dat Toonkunst wederom een druk seizoen tegemoet gaat en niets zal nalaten het muziekleven in Beverwijk en omgeving te stimuleren en op hoger peil te brengen. Om dit te bereiken heeft het bestuur gemeend er toe te moe ten overgaan om de lidmaatschapsbijdrage met 1.per jaar te verlagen. P. Kain, mr. dr. Vrieze. J. F. Kuyer, O. Wolff, P. Schaaf, J. J. Roels, J. P. Leenaars, H. Baartman, A. L. Frank. Indien de Haagse dammers er in slagen te winnen, dan zal de ontmoeting tegen de Leeuwarder dammers op Zateidag 18 Juni te Alkmaar van beslissend belang worden. Scheepvaart Aard Ijk, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Adonis. 8 te Port au Prince Aldabl. pass. 8 Recife n. Antwerpen. Aldeiamin, 7 v. Rotterdam n. Calcutta. Aludra. 8 te Damman. Amsteldijk, 7 te Rotterdam. Amstelland, 7 v. Santos n. Montevideo. Appingedijk, 8 te Curagao Akkrumdijk. 7 te Brownsville. Abbekerk. 9 te Lorenzo Marquez verw. Amor, 8 te Sevllla. Antonla. 9 te Soerabaja. Bonaire. 7 v. Paramaribo n. Plymouth. Bieda. 8 te Arlca. Billiton. 6 te r.os Angeles. Celebes. 8 v Napels, n. Genua Caltex Pernts. pass. 8 Bona n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 8 Ouessant n. Sidon. Cottica. pass. 8 Flnlsterre n. Madeira. Delfshaven. 8 te Santos. Dulvcndrecht. 7 v. Rotterdam n. Houston. Dalerdtjk. 7 v Storkton n. Los Angeles. Drente, 9 te T1. Prlok. Falco. pass. 8 Gibraltar n. Sevllla. Gulneekust. 8 te Luanda. Hector, pass 7 Flnlsterre n. Rotterdam Hoogkerk 7 v Amsterdam n. Z.O Afrika. Hrrmes, 8 v. Clenfnegos n. Rotterdam. Indrapoera, 8 te Valencia. Tttersum, 8 te Llvorno. Kertosono, pass. 7 Miami n. New Orleans. Krebsia. 8 te Buenos Aires. Karlmata, 9 te Soerabaja. Laurenskerk. 8 te Suez. Llnjrc. 7 v. Dakar n. Rotterdam. Laertes. 9 te Djeddah. Lanakoeas. 9 te S'rvgapore. Limburg. 9 te Colombo. Lutt.erkerk. pass. 8 Finlsterre n. Hamburg. Marken, 8 a d. Hoek v. Holl verw. n R dam Maureen. 8 te Bromboro hij Liverpool. Modlokerto. pass. 7 Kp. Flnlsterre n. Genua. Markelo. 7 v Stockholm n. Kotka. Mllrlreeht. 11 R'o de Janeiro verwacht. Ma.»oma. 7 v Rotterdam n. Thameshaven Mataram. 8 v. New Vork n. Baltimore. Mnncdam. 8 te La Gualra. Malvloa. 8 v. S'n«RDore n Kobe. Mariekerk. 9 te port Said. Marnessa. 7 te C»bu. Molenkerk. 9 t.e Manilla. Nieuw Amsterdam R te New York Oranle fl 4Rii m. o 7.0 Ko. Guardaful Otiwerkerk. 8 te Shanghai. Poel a u T.aut. R te Port Said. Pr'ns Willem George Fred. 1 v Oeveland naar Hamburg. P"oerknst. R v Amsterdam n Bremen Pr'ns Joh. W Frlso. 8 v. Hamhurg n. Qnehpc Prin« Willem fV pass 7 VHceinonn n Antw nnnrft-eeht 17 Tivenas verwacht Rlouw 4 v. rede S'ngenore Kennedvhav Raki. 8 v. T.l. Prlok n Cherlbon Ri'ndam. 8 v. Gohh n. Southampton. RHnkerk. 9 te Suez. SoestdHk 8 te Newoort News 8 te Boston Mass Stad Alkmaar 8 te Zanzibar Samarlnda 8 v. Port Said n. Gibraltar straat Banka. 9 verwacht stad Vlaar'jioeen Rotterdam verwacht S'rrah 8 te Kaapstad stad Breda 8 v Las Palmas o. Antw. Straat Malakka. 8 v Singapore n. Colombo. Tablnta 8 t.e Philadelphia. TUsadane. 9 Rln de Janeiro verw. Tarla. 7 v. Maracaiho n Curapao. Tiba. pass. 8 Teneriffe n. Antwerpen. TJlbadak, 8 v. Colombo n. Bombay. 1 van de bovenverdiepingen van de toren staan opgesteld, functioneren goed en voor zien de bemanning van electriciteit en verse lucht. Gratis textielcursus in Apeldoorn De Apeldoornse fabriek Van Zeppelin en Co. N.V. heeft een plan ontworpen om jon gens en meisjes, die de lagere school met goed gevolg doorlopen hebben, een gratis vakopleiding in het textielvak te laten volgen. Het plan, dat een primeur in ons land genoemd wordt, bedoelt tydens de werkty- den een driejarige textielcursus te geven op de Apeldoornse Technische School, met welke school dus ten nauwste wordt samen gewerkt Voor degenen, die deze opleiding volgen en dus kortere werktyden maken gelden toch gunstige loon- en vacantiere- gelingen Trajanus, 8 t.h.v. Finisterre n. Madeira. Van Linschoten, 7 v. Takoradl n. Freetown. Waterman,. 9 Rotterdam verwacht. Wonorato. pa.ss. 7 Flnlsterre n. Rotterdam. Wonosobo. 9 Belawan verwacht. Westertoren, 8 v. Calcutta n. Abadan. Woensdrecht. pass. 8 Kreta n. Ben e. Zijpenberg, pass. 8 Flnlsterre n. Melllla. KLEINE VAART Algarve, 9 v. Portsmouth te Rotterdam verw. Ary Scheffer. 8 v. Gent te Goole. Amazone, 8 v. Rostock te Rotterdam. Advent, pass. 8 Brunsbüttel n. Kalmar. Aglena, pass. 7 Vllssingen n. Londen. Angela, pass. 8 Vlisslngen n. Zee. Anna Sylvia, 7 v- Londen te Amsterdam. Annle, 8 v. Londen te Gent. Arran, pass. 7 Vlisslngen n. Antwerpen. Argo. 8 v. Southampton te Amsterdam. Bill S. 9 v. Barry te Amsterdam verw. Bernard John. 8 v. Algiers te Ceuta. Beekbergen. 8 v. Antwerpen n. Kalma. Bestevaer, verm. 8 v. Maassluis n. Boston of Wisbeoh. Batavier I pass. 8 Ouessant n. Rotterdam. Batavier III, 7 v. Casablanca te Duinkerken. Bebox, pass. 8 Vlisslngen n. Oporto. Beekbergen, pass. 7 Vlisslngen n. Antw. Betty, pass. 7 Vlisslngen n. Londen. Celebes, verm. 10 v. Antwerpen n. Kopenhagen Corrte b, 8 op de Theems. Casana. 8 v. Aarhus te Aalborg. Celebes, pass. 8 Vllssingen n. Rotterdam. Cinderella. 8 v. Duinkerken te Rotterdam. Citadel. 8 v. Rotterdam n. Gent. Claes Compaen, 7 v. Bideford te Cardiff. Condor, pass. 7 Vlisslngen n. Newro6S. Corsica, pass. 8 Vllssingen n. Huil. Da Capo, 10 v. Rotterdam te Lissabon verw. Denl. 8 v. Londen n. Gent. Dollard, verm. 10 v. Antwerpen n. Gothenburg Driebergen, 8 v. St. Nazaire te Requejada. Daniel, pass. 7 Vlisslngen n. Londen. De Ruyter, 7 v. Norrkoping n. Diogheda. Diana V, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Ella. 8 v. Houaan n. Parijs. Eibergen. 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Elda, pass. 7 Vllssingen n. Goole. Elsenburgli. pass. 7 Casquets 11. Casablanca. Evertse, 7 v. Randers te Hudiksvall, Eibergen, pass. 8 Vlisslngen 11. Kalmar. Eemstroom, 7 v. Amsterdam n. Lelth. Festlna, pass. 7 Vllssingen n. Gent. Frieda, 7 v. Zaandam te Amsterdam. Flducla, 8 v Boston te Gent. Gefle, 8 v. Rouaan n. Kiel. Gaasterland. 7 v. Harllngen te Klngsllnn. Gre. 8 v. Rochester n. Rotterdam. Haaksbergen. 8 v. Temeuzen 11. Gent. Hartel, 8 v. Rotterdam te Hamburg. Henriette, pass. 7 Vllssingen n. Londen. Houtrpan, 8 v. Ahr Gotland n. Lulea. Ida Jacoba, 7 v. Port Said 25 Rotterdam verw. Ingeborg. 8 v. Hamburg te Rotterdam Pernis verwacht. Jonan. 8 v. Tunis te Napels. Joost, 7 Kiel gepass. n. Stockholm. Jaba. 8 v. Puttershoek te Boston. Koningin. Juliana, 8 v. Rotterdam n. Lissabon Koningin Juliana. 8 v. Rotterdam n. Lissabon. Kaap Falga, 6 Biunabüttel gepass n. Zaandam Kaap Sint Vincent, 5 Kiel gepass n. Skutskaer Larix. 6 v. Gent n. Vasteras. Lies. 7 v. Ahr Gotland n. Lulea. Llngestroom. 7 v. Amsterdam n. Londen.. Lucas Bols I. pass. 7 Vllssingen n. Toppila. Maine, 7 v. Rotiaan n. Rotterdam. Myfcm, 8 v. Ronskar te Stockholm verw. Mvpuck. 9 v. Stockholm te Rouaan verwacht. Marcella, verm. 8 v. Gothenburg 11. Rotterdam. Meusc, 8 v. La Palllce te Rotterdam. Mirfak N, 8 v. Antw. te Rotterdam. Marianne, 8 Kiel gepass n. Gothenburg. Nassauhaven. 8 v. Antw. te Varberg. Neeltte b, 8 v. Plymouth te Telgnmouth. Nieuwehaven, verm. 9 v. Rotterdam n. Antv Nieuwlard 8 v. Grangemouth te Rotterdam verwacht. Noordster, pass. 8 Vllssingen n. Gent. Nottingham. 7 v. Kingslynn n. Rotterdam. Oostefhurgh. 7 v. Rotterdam te Sodertelje. Oosterdok, 8 v. Horsens n. Gefle. Phidias, 7 van Tel Avlv naar Limasol. Plato. 7 te Genua n. Llvorno. Prinsengracht. 8 v. Pernovlken te Zaandam. Poortvliet. 8 v. Zaandam te Rotterdam. Pavn. 7 te Mantvluoto van Gefle. P^oto, fi Kie] gepass n. Domsfo po a, 5 Kiel ?eoa«s. n. Valdnmarsvik. R°alta. 7 v. H»lm"tad n Gothenburg. B"'o. 8 v. Ram-jaat" te Gent verw. R-ma. 8 v. Flle'TTiTpport te Rotterdam. R'inhaven. nnss, 8 t<d. Flnlsterre n. Belfast Bondet'le. 8 v. Amsterdam n. Naextved. richamn n. Ronskar. BV »t. nas> Cfe'la Mar cu-mt.le Mens'. T'llv. 7 te Krl v. Oe-if, r\A Portsmouth, ts. a T.Tmn'den o, Kopenhagen. Ceuta te Port Said Antw. Parijs. - r,»8 viictirijon n. Lls«ahon. „rh, 9 r-cstMorma te Londen verw 8 v. G-tansir te Ahr. r. 8 v":««-rg»n Antwerpen, s v. Amsterdam t- Zaandam. 7 v. r>H«rH»ev«m te Amsterdam, o v. n rardlff. 7 v. Antw. te Gdvnia. SLEEPVAAR7 7 V. Bahrein te Colombo, pass. 7 Mindoro n. Hongkong met I r.oire. pa<v. 7 Kp. E-lba n. Rotterdam. Oceaan. pa«s. 7 Azoren n. F.ngeland met tanker I Thames. 7 70 m. Z.ZO. The Brothers. 1 Zwarte Zee, 7 120 m. Z ten O. Acapulco

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11