PSV onbedreigd kampioene tweede klasse dames Advocaat procureur staat terecht Verduistering van bijna 70.000 gulden Haarlems burgemeester ter haringvangst Jazz-filmavond in het Rex Theater Eerste Castricumse Balletschool een feit Kennemerland-dam- tournooi geëindigd Beverwijk Radio en haring VRIJDAG 13 MEI 1955 Haarlemse rechtbank behandelde looddiefstal De bekende schilderes mevr. Dingemans-Numans te Zeist overleden Verrassing voor Hilversumse dame Vonnis: 2 maanden gevang en 3 jaar ontzegging rijbevoegdheid Acht maanden geëist wegens benzine diefstal „Jeanne d'Arc" verheugt zich in veler interesse IJMOND-VOLLEYBAL Willemse en Abe de Jong delen de tweede plaats Drijvend Frans laborato rium voor de zeevisserij Hondje met nummerbord Burgerlijke stand Beverwijk Scheepvaart Voor de arrondissementsrechtbank te Gro ningen is Woensdag het proces begonnen tegen de 55-jarige mr. dr. J. H. B., vroeger advocaat en procureur te Hoogezand-Sap- pemeer, die zich volgens de dagvaarding op grote schaal zou hebben schuldig ge maakt aan verduistering, onder andere ten nadele van een faillissement, dat hij als curator onder zich had. In deze zaak, waarvoor twee dagen zijn uitgetrokken, zullen dertig getuigen worden gehoord. De officier van justitie mr. L. H. Feitsma heeft in de tenlastelegging de verdachte acht punten ten laste gelegd, welke tezamen een bedrag van bijna 70.000 gulden inhouden. In het begin van 1954 werd aan mr. B. surséance van betaling verleend. In Januari van dit jaar werd een liquidatie-accoord, neerkomende op een uitkering van 40 per cent aangeboden, dat de rechtbank homo logeerde. Verdachte erkende de feiten in het al gemeen, met uitzondering van de oplich ting van een bank, maar hij zei nimmer te hebben geweten, dat hij niet aan zijn ver plichtingen zou kunnen voldoen. De pre sident, mr. C. van Groeningen, nam de cij fers met verdachte door, waarbij bleek, dat het vermogen van verdachte in Januari 1951 reeds negatief was en wel 10.000 gul den; in Januari 1953 was dit negatief reeds aangegroeid tot ruim 87.000 gulden. In de middagzitting werd het getuigen verhoor voortgezet. Eerst werd uitvoerig aandacht besteed aan de door verdachte uitgeschreven valse kwitanties, die ge bruikt werden bij de controle op verdach- tes financieel beleid. Daarna werd behan deld de benadeling van de heer H. J. Bo- dewes voor 500 en van mevr. A. Haan Opdedijk voor 1114. De gelden waren bij het kantoor van verdachte binnengekomen, maar de rechthebbenden werden aan het lijntje gehouden. Op de vraag van de president, waarom op herhaalde verzoeken van de rechtheb benden geen uitbetaling geschiedde, ant woordde mr. B., dat het hem volkomen Voor de Haarlemse rechtbank stonden Donderdag vijf Haarlemmers terecht, die er van verdacht werden op de een of an dere wijze betrokken te zijn geweest bij een looddiefstal. De 26-jarige losarbeider D. Z. was ken nelijk de hoofddader, want hij zorgde er voor, dat er in de maanden Februari en Maart van dit jaar bij een loodfabriek in de Waardei polder steeds gestolen „brood jes" lood genaaid konden worden en zelf trok hii er voortdurend met enkele vrien den cp uit om dit lood des avonds naar Haarlem te vervoeren. De 23-jarige losarbeider J. J. H. hielp Z. dan om het lood van het terrein te halen en de Haarlemmer J. C. J. bleef op de uit kijk staan. Zij brachten vervolgens het lood naar de 24-jarige koopman H. B., die het lood weer doorverkocht aan de dertigjarige koopman J. H. van der W Zowel Z.. H„ J. en B. bekenden vlot de tenlastegelegde feiten en de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man kwam na vier korte requisitoirs tot de volgende eisen: acht maanden, waarvan vijf onvoorwaardelijk, twee maanden, waarvan één onvoorwaardelijk, zes weken en vijf maanden. Van der W. ontkende echter, dat hij had geweten, dat het lood van diefstal afkom stig was, maar de officier van justitie eiste toch wegens de opzettelijke heling een ge vangenisstraf voor de tijd van zes maan den met aftrek. De rechtbank zal in al deze zaken uit spraak doen op 26 Mei. Woensdag is te Zeisit, waar zij al sedert een jaar jaar verpleegd werd, de Haarlem se schilderes mevrouw H. G. Dingemans- Numans overleden. Mevr. Dingemans-Numans was onder de Haarlemse schilderessen een bekende fi guur. Zij schilderde voornamelijk bloem stukken en portretten. Vooral als bloemen- schilderes heeft zij bijzondere waardering geoogst en als zodanig kent men haar naam door het geheie land. Zij exposeerde haar bloemstukken en portretten, vaak tegelijk met de etsen en schilderijen van wijlen haar echtgenoot, Waalko Dingemans Senior, of met het werk van haar gelijknamige zoon. Zij werd op 15 Augustus 1877 te Siotang op Borneo geboren. Zij kreeg in de schil derkunst les van H. van Thol en J. E. Ak- kringa en heeft de Academie voor Beel dende Kunsten te 's Gravenhage bezocht. Gedurende vele jaren was zij werkend lid van het Haarlemse tekencollege „Kunst Zij Ons Doel" en van de schildersvereni gingen „St. Lucas" te Amsterdam en „Pic- tura" te Dordrecht. Jet Dingemans is niet alleen een be gaafde schilderes, maar ook een sympa thieke vrouw geweest. Haar ruime, gast vrije woning in de Spruitenboschstraat was jarenlang in het Haarlemse kunstleven een centrum. En aan de fijne, artistieke sfeer, die daar heerste, zullen velen met genoe gen terugdenken. De begrafenis is bepaald op Maandag 16 Mei te 3 uur op de begraafplaats Wester - vekL ontgaan was. Het personeel ontging deze jaipaao uaa uaSuiuojQ a; Jjueg s.uauoz ua gang van zaken niet, blijkens de getuige- verklaringen. Tenslotte werd behandeld de wijze waarop mr. B. van de N.V. Mesdag uaSuijqondjaA a^tjiuoosjad uio piaqjfftpif -J9M ui jeeui 'sbm inaioajip ajtpepjSA u|ba -JBBAV '„XlISN SW" 'A'N 3P JOOA pUIBBUag -oz 'uagfuJi aj soj uajaM tjaaq 000'8I UB^ na te komen. De arrondissementsrechtbank te Gro ningen heeft Donderdag de behandeling van de zaak tegen de 55-jarige mr. J. H. B.t vroeger advocaat en procureur te Hooge- zand, voortgezet. De officier eiste drie jaar gevangenisstraf. De behandeling begon met het horen van enkele psychiaters, namelijk dr. R. Zijlstra, zenuwarts te Beilen, dokter J. Pesman, dr. H. K. G. Bartstra, zenuwartsen te Groningen. Van dr. Duursma, zenuw arts te Groningen was een schriftelijke verklaring binnengekomen. Het rapport van dr. Zijlstra noemt de verdachte volledig toerekeningsvatbaar. Dr. Zijlstra acht een speciaal onderzoek in het Academisch Ziekenhuis te Groningen niet nodig. Zijn mening wordt gedeeld door dokter Pesman. De psychiaters dr. Duurs ma en dr. Bartstra, achten op grond van duidelijk neurologische afwijkingen een klinisch-neurologisch onderzoek noodzake lijk. Dr. Bartstra verklaarde, dat er van verdachte een electro-encephalogram was gemaakt, dat bepaaldelijk abnormale ken merken vertoont. De officier van justitie, mr. L. H. Feits ma, hield hierna een uitvoerig requisitoir, dat twee en een half uur duurde. Hij vatte de ingewikkelde gang van zaken samen van EÏecember 1953 af, toen verdachte zijn woonplaats had verlaten en de financiële moelijkheden aan het licht kwamen. De officier verwierp de goede trouw van ver dachte en verbaasde zich over het ontbre ken van schuldgevoel en spijt bij ver dachte. Hij is van mening, dat verdachte volledig toerekeningsvatbaar was en acht de zeer ernstige feiten bewezen en eiste drie jaar gevangenisstraf met aftrek van anderhalf jaar voorarrest. De verdediger, mr. Vriesendorp drong aan op een nader neurologisch onderzoek en wees op het overstelpend aantal func ties, dat zijn cliënt had, zodat de werk zaamheden hem over het hoofd groeiden. De Katwijkse vloot, die op Hemel vaartsdag aan het Noorder Buiten Spaar- ne, ter hoogte van de Paul Krugerkade te bezichtigen zal zijn, zal, zoals wij reeds hebben meegedeeld, reeds de vorige avond in Haarlem zijn. Dan worden genodigden in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan de gepavoiseerde vloot, die aan de jacht op de Hollandse nieuwe zal deelnemen. Het bestuur van de Katwijkse Rederij vereniging „Vuurbaak" heeft de gasten uitgenodigd na afloop der bezichtiging bij een te komen in restaurant Brinkmann. Dan zal een visserijfilm vertoond worden. Voorts heeft de Vuurbaak voorgesteld, dat Katwijkse nettenboetsters op Woens dagmiddag 18 Mei de Haarlemse raadsle den, die dan juist in vergadering bijeen zijn, haring met toast zullen aanbieden. Tenslotte vernemen wij, dat Haar lems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre- mers, het plan heeft opgevat om met de haringvloot mee uit te varen, in de hoop na enkele dagen met een vat haring op het Haarlemse Stadhuis terug te keren, dat hij dan ten overstaan van de burgerij aan de loco-burgemeester zal aanbieden. Woensdag om vier uur beleefde de zes tigjarige mejuffrouw M. de Rue uit Hilver sum een aangename verrassing. Zij was op haar vrije middag met een Hilversumse busonderneming naar Keukenhof gegaan en vernam daar, dat zij de 350.000ste be zoekster was. Haar eerste reactie was „Ik ga nooit uit en dat ik dat nu precies moet zijn!" Ze werkt in de keuken van een hötel in Hil versum en had er eens een reisje naar Keu kenhof afgenomen. De heer Warnaar, be stuurslid van de Keukenhof overhandigde haar een boeket tulpen en in de ontvangst zaal van de tentoonstelling mocht zij een keuze doen uit enkele cadeaux, beschikbaar gesteld door het Hoogstraat-comité in Den Haag. Ze koos een prachtige grote sche merlamp boven een product van Leerdam, een grote pitrieten mand of een bon van f 100. Het gehele gezelschap heeft in de ontvangstzaal van Keukenhof meegeleefd in de vreugde van mejuffrouw De Rue, die ook een aandenken ontving van de eigenaar van de busonderneming. Auto onder invloed bestuurd De arrondissementsrechtbank in Den Haag heeft de vertegenwoordiger A. C. H. uit Den Haag veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 3 jaar. Hem was ten laste gelegd, onder drankinvloed een auto te hebben beestuurd en na op het Bezuidenhout bijna een fietser omver te hebben gereden, een aanrijding met een geparkeerde auto te hebben veroorzaakt. De eis was 3 maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 5 jaar. De 27-jarige Haarlemmer S. S., die reeds zes keer veroordeeld was, stond Donderdag voor de zevende keer terecht omdat hij in de nacht van vier op vijf April, na een borrel gedronken te hebben, in een auto van een Haarlemse garagehouder was gestapt en met deze wagen, die geen lichten voerde, naar Zandvoort was gereden. In deze badplaats ramde S. met de meegenomen wagen een boom en was vervolgens in weer een andere automobiel een uiltje gaan knappen. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman was van oordeel dat er sprake was van diefstal van benzine en eiste tegen S. een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden. De verdediger mr. W. Broers drong er bij de rechtbank op aan om S. een voorwaarde lijke straf te geven met herscholing als bij zondere voorwaarde. Op 26 Mei zal de rechtbank uitspraak doen. Er bestond voor de jazz-fiLmavond, die de Velser Jazz Society in saimenwerkirtg met „Alcura" Donderdagavond in het Rex Theater in Velsen-IJmuiden-Oost hield, vrij weinig belangstelling en dat is jam mer, want de zes korte films, die er wer den vertoond, waren over het algemeen van goed gehalte. In „Salute to Duke Ellington" viel een fraaie solo te beluisteren van bassist Wen dell Marshall; origineel was de „geschiede nis van de jazz in drie minuten". Tamelijk ouderwets en een beetje te veel show-achtig was het tweede filmpje, met het orkest van Louis Jordan. De laat ste film voor de pauze was beter: het op treden van zanger-pianist „King" Cole met zijn trio en het orkest van Benny Carter. Na de pauze zorgde Charley Barnett met zijn orkest voor „Stormy weather", waar na men weer tot rust kon komen in ..Autour d'un recif". Deze onder water opgenomen film van Yoes Cousteau toont ons de wereld van de vissen en andere water-dieren; hun bewegingen er in wor den muzikaal omlijst. Deze rolprent heeft eigenlijk alleen maar filmische kwaliteiten, want wat de muzikale kant betreft, heeft zij weinig te betekenen. Het filmprogramma werd besloten met het optreden van Count Basie en zijn sex tet, de vermaarde zangeres Billy Holyday, die onlangs nog in Nederland heeft gezon gen en de schooljongen-pianist Sugar Chile Robinson. Opmerkelijk was de tere, gevoelige begeleiding, waartoe het stug swingende septet in staat bleek te zijn, wanneer Billy „aan het woord was". Het was voor de kleine Sugar Chile Robinson korte broek, witte sokjes en beentjes, waarvoor de pianokruk te hoog was een klein kunstje, om de zaal aan het lachen te krijgen. Het nadeel van vrijwel al deze films is, dat de muziek voor een deel wordt opge offerd aan een grote dosis show. Zodra een orkest begint te spelen, verschijnen er vreemde lieden, die dolgraag willen tap- dancen of vreemde gezichten trekken. Toch zullen deze films een zekere waarde heb ben voor de ware muziekliefhebber, die dit uiterlijk vertoon langs zich heen laat gaan. Donderdag heeft in zaal Roozendaal de definitieve oprichting plaats gevonden van de Stichting Eerste Castricumse Ballet school „Jeanne d' Are." Deze avond traden tevens de leerlingen voor het eerst in het openbaar op. De belangstelling voor dit evenement was zeer groot en tot de aanwezigen be hoorden Castricums burgemeester, de heer C F. Smeets, de burgemeester van Heems kerk, de heer G. Nielen, die vergezeld was van zijn echtgenote, pastoor G. Goes, ka pelaan C. v. d. Wel, dr. A. P. W. A. M. de Jong en echtgenote en de moderator-kape laan P. H. Heemskerk. „Het is gebleken dat deze balletschool, die 19 September 1954 werd opgericht, in een grote behoefte voorziet," zei de initia tiefnemer tot de oprichting, kapelaan P. H. Heemskerk, tot de aanwezigen en hij voeg de daar aan toe: „het aantal leerlingen be draagt momenteel bijna 100 en ik hoop dat het bestuur er in zal slagen de school tot een blijvend iéts in de Castricumse ge meenschap te maken." Kapelaan Heemskerk vertelde voorts dat de lessen voor ieder kind open staan, on verschillig uit welk religieus milieu het afkomstig is. De ouders moeten echter be wijzen dat zij achter de pupillen staan en in verband hiermede zijn zij verplicht schriftelijk of mondeling toestemming te geven. Inleiding tot de dans Het is niet genoeg te waarderen dat, al vorens' de leerlingen optraden, men een deskundige inleiding tot de dans heeft laten houden. Daartoe werd de heer Frans Nieu- wenhof uit Amsterdam bereid gevonden. De heer Nieuwenhof verklaarde de grond beginselen van de balletdans en door de assistentie van de jeugdige Luusje Meijer, een leerlinge, die enige oefeningen in tech niek, voor deed, won de uiteenzetting van de spreken aan duidelijkheid. De heer Nieuwenhof was het ook, die bij de aanvang van de avond zijn grote vol doening uitsprak over de belangstelling. Hij zeide onder andere dat het ballet en vooral het klassieke, een uitstekende lichaamsontwikkeling waarborgt. Men mag echter niet verwachten dat de leerlingen na 1 of 2 jaar les danseressen zijn. Tenslotte zei de heer Nieuwenhof dat de lerares, mejuffrouw Annemarie Kühnen, in Castricum waarlijk pionierswerk had ver richt. De resultaten Van dat pionierswerk hebben de aan wezigen de resultaten kunnen zien en het mag gezegd worden dat die werkelijk de moeite waard waren. De kleinste leerlingen gaven eenvoudige dansjes ten beste op muziek van Schubert en Duvernoy, de leerlingen van 79 jaar bleven niet ten achter met een vurige „duiveltjesdans" en de enige jaren oudere meisjes lieten een hofdans zien. Het optreden in een solodans van mejuf frouw Annemarie Kühnen bracht een applaus teweeg dat de vormen van een ovatie kreeg, applaus, waaraan het ook de leerlingen, van klein tot groot, niet ont brak. De dans C'Est Toujours la Mème chan son die de lerares en mejuffrouw Meta, op muziek van Beethoven, voor het voetlicht brachten, was werkelijk af. Bestuur Kapelaan Heemskerk heeft de namen van de bestuursleden bekendgemaakt en daarbij de wens uitgesproken dat zij in staat mochten zijn de school nog groter te maken. De bestuursleden zijn: mevrouw F. A. M. HopmanHogensteyn, voorzitster, mevr. Van GünzelVan Dijk; mevrouw Van KoolwijkSlijters: mevrouw Goyarts Bakker en mevrouw LubbersVan Reis- sen, van wie de voorzitster na afloop met een toepasselijke speech een fraai bouquet aan mejufrouw Kühnen overhandigde. Zij nog vermeld dat de pianobegeleiding bij de heer Jan Visser in bekwame ^anden was. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betrald. daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De wintercompetitie van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybal-Bond Is besloten met de beslissingswedstrijd in de tweede klanse dames SportbondP.S.V., omdat deze beide teams geiyk geëindigd waren. Er werd gespeeld om „the best of three", waarvan P.S.V. twee sets won en zich derhalve kampioene kan noemen. Veel spanning is er in de wedstrijd zelf niet geweest; het overwicht van de P.S.V.- dames was te groot, zodat het Sportbond- team hier niet veel tegenover kon stellen. In de eerste set liep P.S.V. na enkele op slagwisselingen al snel uit en nam een vei lige voorsprong. De roodwitten scoorden slechts enkele punten, zodat de stand op een voordelig verschil voor P.S.V. bleef staan (515). In de tweede set mobiliseerden de Sport - bondsters haar krachten en behielden een regelmatige voorsprong, die hoewel soms benauwend klein wordend door het inlopen van P.S.V. in de slotfase na eni ge spanning gehandhaafd kon worden (15 13). In de derde set was de kracht van Sportbond echter verdwenen en kon mevr. Van Roekei in twee serveerbeurten voor P.S.V. een grote voorsprong behalen en de uiteindelijke winst bewerkstelligen (515). Met een toepasselijk speechje overhan digde de voorzitter van de afdeling de kam pioensvaan aan de aanvoerster van P.S.V., waarna het team met het heugelijk resul taat werd gecomplimenteerd. Overige wedstrijden Van de overige competitie-wedstrijden op deze laatste avond werd alleen die tus sen V.S.V. 2 en Waterloo gespeeld, die in een gelijkspel (22) eindigde (155, 13 15, 15—12, 14—16). De wedstrijden T.V.IJ. Kennemers 3 (dames) S.V.IJ. 1Kenne- mers 2 (heren) en V.S.V. 3Kennemers 3 (dames) gingen niet door wegens het niet- opkomen van de Kennemers-teams en wer den derhalve reglementair gewonnen door de thuisclub met 3—0 (150, 150, 150). De laatste ronde van de finale om het damkampioenschap van Kennemerland wist Willemse (St. Bavo) nog net een re mise van de kampioen B. Dukel af te dwin gen. Doordat Postma (D.C.IJ.) een geheel onverwachte nederlaag leed van A be de Jong kwamen Willemse en De Jong te ge lijk op de tweede plaats aan. Een herkamp is echter niet noodzakelijk, omdat de voor zitter van de provinciale dambond tijdens de sluiting meedeelde, dat Postma als vier de gegadigde aan de eindstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Noordhol land in Augustus kan deelnemen. Het is zelfs nog wel mogelijk dat ook de vijfde aankomende wordt uitgenodigd. Dan moet, aldus de heer Dijkslag, een herkamp om de vijfde plaats tussen Berk en Swier plaats hebben. De eindstand in de finale is: 1. B. Dukel (D.C.IJ.) 54108 2. J. H. Willemse (St. Bavo) 5 14 0 6 3 Abe de Jong ('t Oosten) 5 2 2 1 6 4 T. Postma (D.C.IJ.) 52125 5. N. Swier (D.C.IJ.) 5 0 2 3 2 6. H. Berk ('t Oosten) 5 0 2 3 2 Voor Kennemerland komen dus defini tief in Augustus in de strijd om de provin ciale damtitel uit: Dukel, Willemse, Post ma en Abe de Jong. Voor Amsterdam spe len mee J. H. Ansems, V. d. Sluis, P. van Heerde en Stahlberg. Voor district Alk maar neemt deel F. Slot. De candidaten voor de Zaanstreek zijn nog niet bekend. Tomrfiy Postma veroverde de kampioens titel van Groot-IJmuiden. In de eindstrijd van de groep Haarlem werd Abe de Jong de hoogst geplaatste, waarmee deze 62-jarige voorzitter van damclub 't Oosten kampioen van Haarlem 1955 werd. L. Visser kampioen eerste klasse De K.N.C.'er L. Visser slaagde erin het kampioenschap van Kennemerland in de eerste klasse te veroveren. Visser zal in het najaar in deze klasse uitkomen om het provinciaal kampioenschap. De D.C.IJ'er Klaas Meyer kan als enige ongeslagene op een zeer goede wedstrijd terugzien. De eindstand is als volgt: 1. L. Visser 9 5 3 1 13 2. J. Horick 9 4 4 1 12 3. J. ter Haak9 4 4 1 12 4. K. Meyer 9 2 7 0 11 5. W. Roest 9 3 3 3 9 6. G. Schelfhout 9 4 1 4 9 7. G. Faay 9 3 2 4 8 8. C. Oudhof 9 2 3 4 7 9. A. F. v. Leuffen ..9 3 0 6 6 10. A. Masteling 9 0 3 6 3 R. Smit hoogste in tweede klasse R. Smit uit Haarlem bereikte in de twee de klasse de hoogste plaats. Hij kan het volgende seizoen in een hogere klasse uit komen. In de jeugdklasse waren vijf D.C.IJ.'ers en H. v. d. Vossen, lid van Haarlem-Oos terkwartier in een strijd gewikkeld om het jeugdkampioenschap van Kennemerland. De titel werd gewonnen door H. v. d. Vos sen, die tevens de provinciale jeugdtitel won. Op soek naar de beste gronden PARIJS De „Président-Théodore-Tis- sier", het laboratoriumschip van het „In- stitut scientifique et technique" voor zee visserij, gaat met modern materiaal uit gerust. een reis van acht maanden maken naar de Atlantische Oceaan, de Noordzee en de Middellandse Zee. Deskundigen zul len de trek van vissen bestuderen alsmede zuiver oceanographische vraagstukken. Tot eind Juni zullen de technici tussen de Golf van Gascogne, de Azoren, de kusten van Portugal en Finistère nagaan waar de bes te visplaatsen op witte tonijn zijn. Van Augustus tot October zal het schip in de Noordzee vergelijkende proeven nemen met verschillende typen sleepnet om de vang- capaciteit na te gaan in het bijzonder voor ion ge vissen. In November en December worden in de Middellandse Zee de beste plekken voor de tonijnvangst en op de kust van Corsica voor pantserkreeften gezocht. Dames: le klasse 2e klasse Kennem. 1 12 21 P.S.V. 14 25 D.G.S. 12 15 Sportbond 1 14 26 V.S.V. 1 12 14 Waterloo 2 14 16 V.C.K. 2 12 13 Kennem. 3 14 14 Waterloo 1 12 10 V.S.V. 2 14 12 V.G.V. 12 7 T.V.IJ. 14 9 Kennem. 2 12 4 V.S.V. 3 14 9 S.V.IJ 14 De eindstanden in de eerste en tweede klasse dames en heren luiden als volgt: Heren: le klasse 2e klasse V.G.V. 2 18 31 P.S.V. 1 14- -25 V.C.K. 3 18 30 V.G.V. 1 14 20 V.C.K. 5 18 29 Kennem. 1 14 20 Sportbond 2 18 23 V.C.K. 2 14 14 V.C.K. 4 18 21 Sportbond 1 14 13 T.V.IJ. 18 15 Waterloo 1 14 11 S.V.IJ. 1 18 13 P.S.V. 2 14 8 Kennem. 2 18 9 D.G.S. 14 1 S.V.IJ 2 18 4 Waterloo 2 18 3 Wisselbeker Voor de zomermaanden is door het be stuur van de afdeling een korte wisselbe ker-competitie georganiseerd, waaraan een aantal dames- en herenteams zullen deel nemen. Aan het politie-bureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: zijden shawl, dameshandschoe nen, herenhandschoenen, capuchon van lo den jas, nummerbord, rode portemonnaie, ceintuur van japon, zwarte portemonnaie, fietstas, kip, kindertasje, 1 doosje cigaretten, oude actetas, hondje, muntbiljet, parel ketting, herenhandschoen, damesshawl, regenbroek, papiertje inh. enig geld, broche, uniformpet, huissleutel, zandschepje, dames horloge. jongensjack met ritssluiting, porte feuille inh. foto's, speelgoed beertje, rijwiel- reperatietasje, roet inhoud merk Brooks. GEBOORTEN: Geertruida M. J.. z. van E. H. Bart en G. E. Dekker; Catharina E. M., d. van J. C. Winter en A. Pirovano; Robert O., z. van C. P. Vos en J. H. Muller; Cor nells J., z. van J. C. de Ruiter en C. H. Bal- tus; Wilhelmina C. S„ d. van W. Waarts en C. Joosten; Petrus C., z. van S. Slobbe en F. Bergen: Hendrik, z. van P. Kuiper en M. S. Huizinea; Maria C. D., d. van A. A. For- manoij en C L. Slotemaker; Frederik J., z. van M. K Hilliger en A. Oosterdijk; Corne lls M., z. van W. C. Steendam en H. van Zeist: Anna M. E.. d. van H. Donkervoort en M. E. van der Kooij. ONDERTROUWD: J. van der Meij en P. S. Belfroid; W. Zonneveld en M. M. Ruiter; J. W. Brandt en J. Hartman; J. J. Pirovano en M. E. Onstenk; J. Beurner en J. M. Vinju. GETROUWD: W. SteenkamD en G. A. Boevink; P. C. Out en M. A .T. Numan; W. C. Singer en M. T G. Grosch; B. Domski en J. K Akkerman: J. H. N. M. Braun en R. I. Marx: J. J. Joldersma en H. M. Bakker; K. Ravenhorst en G. Bakker. OVERLEDEN: J. R. Zegwaard. 70 j., we duwe van H. Brasser: D. Korver, 85 j., ge huwd met C. M. van der Akker; M. Laneen- dijk. 78 j., weduwe van K. L. van Maussen; F Teeling, 90 j, weduwe van A. C. Kuil man. Alphacca. 11 v. New York n. Trinidad. Ampenan. pass. 10 Str. Florida n. Galveston. Annenkerk, 11 v. Casablanca n. Antwerpen. Arendsdijk, 12 Rotterdam. Arendskerk. 11 Rotterdam. Ariadne, 12 Rotterdam. Artemis, 11 v. Kp. Haltien n. Philadelphia. Adinda, 13 te Pladju. Alblasserdijk, 12 v. Rotterdam n Bremen. Aludra, 12 v. Port Said n. Abadan. Argos, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Malaga. Bossevain, 11 v. Santos n. Buenos Aires. Boskoop, 11 700 m. ZW. Flores. Bonaire, 12 350 m. N.NO. Madeira. Callisto. 77 v. New Orleans n. Nederland. Cinulia, 13 Curasao verwacht. Cirrus, 11 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Charts, pass. 12 Vllssmgen n. Antwerpen. Caltex Leiden, pass 12 Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, pas. 12 Algiers n. Bec d'Am- bes. Celebes, 12 v. Singapore n. Penang. Charts, 12 te Antwerpen. Cistula. 13 te Berre. Clavetta. 13 Keilingtiolme verw. Delfland, 11 pass. Bor avista n. Las Palmas. Dalerdijk, 11 Los Angeles. Dongedijk, 7 te Chemainus. Eemland. 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Eendraoht, pass. U Gibraltar n. Tel Aviv. Ena, 12 Rotterdam. Eos, U v. Lissabon n. Rotterdam. Friesland ISSM), 11 v. Immingham n. Kopen hagen. Gaasterkerk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Groote Beer, 13 Quebec verwacht. Ganymedes, 12 Amsterdam. Gordias, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Kerk. 11 v. Gazon n. Hongkong. Gadilla. 13 Rotterdam verw. daarna Oslo Cu rasao. Ga roet, 12 v. New York n. Baltimore. Guineekust, 12 te Antwerpen. Helder, 11 v. Curacao n. Antwerpen. Hoogkerk, pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Hos, 12 Amsterdam. Ittersum,, pass. 11 Vliss. n. Antwerpen. Indrapoera. 13 te Port Swettenham. Jagersfontein, 12 110 m. N.NW. Kp. Blanco. Korenia, 11 te Schiedam. Kota Agoeng, 12 v. Genua n. Rotterdam. Laren berg, 12 Port Talbot. Lekhaven, 8 Buenos Aires. Lissekerk, 11 Antwerpen. Laagkerk, pass. 12 Socotra n. Aden. Limburg, 13 te Cheribon. Lindekerk. 12 te Hamburg. Maasland, 11 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Murena. 9 Yokohama. Mijdrecht. 11 v. Baltimore n. Aruba. Macuba, 12 v. Pladju n. Rotterdam. Malea, 12 v. Bombay n. Madras. Malvina, 12 v. Miri n. Singapore. Manoeran, pass. 12 Lissabon n. Belfast. Marken, 12 60 m. N. Fayal Molen-kerk, 12 v. Manilla n. Hongkong. Muiderkerk, 12 v. Shanghai n. Takubar. Nestor, 12 Marscatbo. Nieuw Amsterdam, 11 v. Southampton n. New York. Nigerstroom, pass. 12 Vliss. n. Antwerpen. Notos. 11 Beiroet. Nieuw Amsterdam. 11 Southampton. Nigerstroom, 12 Antwerpen verwacht. Ootmarsum, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Oranjefontein. 12 Amsterdam. Ondina, 22 Pladju verwacht. Oranje, 12 v. Suez n. Colombo. Oranjestad, 12 v Amsterdam n. W. Indië. Ovula, 12 v. Pladju n. Bangkok. Pendrecht. 12 Ceuta Poelau Laut. 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Alexander. 12 v. Hamburg n. Quebec- Prins Fred. Hendrik 7 v. Toronto n. Halmiltor Prins Philips Willem. 12 v. Rotterdam n. Le Havre. Rotula. 12 v. Albany n. Pladpu. Rijndam, 12 Rotterdam. Raki, 13 te Belawan. Rotti, 12 te Amsterdam. Saparoea, 12 v. Port Said n- Gibraltar. Sarangan, 7 Vancouver. Sehiedilk, 11 v. Rotterdam n. Tampt. Sibajak. verm. 13 v. Rotterdam n. Fremante Stad Dordrecht. 11 v. Palermo n. Vallone. Stad Maassluis. 11 Vlaardingen. Stad Vlaardingen. 14 Hoek v. Holland verw. n Rotterdam. Straat Makassar. 10 v. Hongkong n. Singapore. Straat Soenda. 12 Durban. - Dat de verschillende omroepvereni- gingen zich niet onbetuigd laten bij de 2 feestelijkheden en de spanning der nieuwe haringteelt moge blijken uit de volgende programma-onderdelen, die stuk voor stuk aan de haringvisserij I gewijd zijn. 8 20 21 t 22 23 18 Mei: (Hilversum I, 16.00 uur). Jeugdland. Als „gasten" de di- 5 recteur van de Visserij school te Katwijk aan Zee. een af- g houwer en een reepschieter. Mei: (Hilversum I, tussen 19.10 19.30 uur). In de rubriek „Ver klaring en Toelichting" spreekt drs. D. J. van Dijck, voorzitter directeur van het Bedrijfschap voor Visserijproducten. Mei: (Hilversum I, tussen 20.40 20.55 uur). „Echo. De weer klank van het dagelijks gebeu ren". Reportage van de Vlag getjesdag-viering te Scheve- ningen. (Hilversum II, tussen 19.30 19.55 uur). In het „Passe-par- tout" spreekt Anne Mulder over „Maatjes-en-nog-wat". Mei: (Hilversum I, 20.00 uur). „Kro tje half-om met malse maat jes". (Hilversum I, 20.55 u.). „(Ook) de gewone man snakt naar maatjes". Mei: (Hilversum II, 17.1517.30 u.). Reportage van het vertrek der vloot. (Hilversum II, tussen 20.05 20.40 uur). „Horen en bezor gen". Een praatje langs-de- kant en een plaatje toe.... (Hilversum II, 21.1521.30 u.). Klankbeeld over Nederlandse vissersplaatsen, getiteld: „Wel- lekom in zee". Mei: (Hilversum I, 11 uur). „Onder ons de mannen zijn weer naar zee". Gesprek in een vis ser sgezin. (Hilversum I, tussen 20.40 20.55 uur). „Echo". Een vloot stoomt naar de haringgronden. Uitzending van zee. Mei: (Hilversum II, tussen 17.00 17.45 uur). Op de Jonge Golf. Een uitzending verzorgd door Minjon, AVRO's Jeugdgroep over: Vlaggetjesdag/ haring jager ij. (Hilversum I, 20.0020.20 u.). Radiokrant voor Nederland. Uitzending van zee. 27 Mei: (Hilversum I, 14.00 uur). „Met oog en oor de wereld door". Schoolradio-uitzending „Wij werpen het net uit in de Noordzee". (Hilversum II). Als de maatjes er zijn.... Reportage van de binnenkomst van de eerste Hol landse Nieuwe (tijdstip van uitzending afhankelijk van de binnenkomst). 28 Mei: (Hilversum I, 21.00 uur). „Car- roussel". 1. Wat zit er in de pot van het radio-ganzenbord? 2. Wie is (ditmaal) de „witte raaf"?... 21-28 Mei: (Hilversum I en II, nieuws). De speciale correspondent meldt. 8 24 8 26 Sunetta, 13 Suez verwacht. Sirrah, 13 te Port Said. Stad Haarlem, 12 te Amsterdam. Stad Leiden, 13 te Durban- Straat Bali, 13 te Shanghai. Tabinta, 11 v. Hallfax n. Boston. Tara, 12 Antwerpen. Tawali, 9 v. Port Swettenham «1. Prlok. Telamon, 10 New York. Tiberius, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tjitjaiengka, 10 Kaapstad. Utrecht, 12 te Singapore. Waterman, 11 S70 m. W.NW. Fayal. Willemstad, 11 Willemstad. KLEINE VAART Algarve, verm. 12 v. Cardiff n. Rotterdam. Alcetas, 11 te Izmir n. Amsterdam. Arr.oudspolder, verm. 13 v. Oporto n. Vianna do Castillo. Aaltje, pass. 12 Vlissingen n. Fulham. Albergen, 12 v, Rotterdam n. Bristol. Anna b, 12 v. Molfetta n. Milos. Astra, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 12 v. Malmö te Frederiksund. Bill S. 11 v. Le Havre te Guernsey verw. Bab T, 11 Brunstoüttel gepass n. Zaandam. Birmingham, 12 v. Grangemouth te R'dam. Borneo. 11 v. Rotterdam n. Ipswich. Beekbergen, 12 v. Propriano n. Zeebrugge. Bernard John, verm. 14 v. Burriana n. Rotterdam CooUiaven, 13 v. Rouaan te Casablanca verw. Deni. verm. 12 v. Aalborg n. Rotterdam. Diligentia, 12 v. Isle of Grain n. Kingslynn. Dinkel. 12 v. Vlissingen n. Norwich. Driebergen, 12 v. Antwerpen n. Garston. Duiveland, 11 v. Rotterdam n. Grangemouth. Draco, 11 v. Palermo n. Catania. Eminent, 12 v. Dublin te Liverpool. Erebus, 11 v. Rottetdam n. Delfzijl. Euorpa. 11 v. Rotterdam n. Boston. Fiducia, 12 v. Boston n. Maassluis. Frema, 11 v. Kristineham te Rotterdam. Flora, 11 v. Amsterdam n. Svendborg. Gre, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Gaasterland. 12 v. Grangemouth te Rotterdam Gazelle. 11 v. Rotterdam n. Londen. Gerd, 11 v. Rotterdam n. Wormerveer. Goote, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Haaksbergen, 12 v. Barrydocks n. Rochefort. Haskerland, 12 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Hartel, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Henrica. 12 v. Swansea te Rotterdam. Hoc Vinces, 11 v. Rotterdam n. Hull. Harold. 13 Kiel Holtenau verw. Henrica, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Ingeborg, verm. 12 v. Londen n. Helsinki. Jaba, 13 v. IJmuiden te Kopenhagen verw. Jan Kreumer, 12 v. Londen te Rotterdam. Jonan, l-l v. Karlstad te Velsen. Joost, 11 v. Gent n. Obfcola. Lydia. 11 v. Londen te Rotterdam. Leuvehaven, verm. 13 v. Gothenburg n. R'dani Lucas Bols I, 13 Walkom verw. Larix, 10 te Antwerpen. Lauwersborg, 11 v. IJmuiden n. Landskrona. Markab N. 12 Famagusta verw. Merwehaven, 13 v. Belfast te Rouaan verw. Muphrld N. 12 v. Dublin n. Newport Mon. Marlscal Lopez, 12 v. Hamburg n. Antwerpen Midas, 11 v. Haifa n. Piree. Margaretha, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Marie Sophie, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Martien, 12 v. Vlissingen n Walkom. Myfem, verm. 13 v. Parijs n. Rouaan. Mynelis. verm. 12 v. Antwerpen n. Manchester. Maas, 12 v. Londen te Rotterdam. Meuse. 11 v. Rouaan te Rotterdam. Nassauhaven, 12 Halmstad verwacht. Nautic, verm. 12 v, Rotterdam n. Napels. Nieuwehaven, verm. 1 v. Rotterdam n. Malmd. Nero. 10 v. Faro n. Amsterdam. Neeltje b, 13 v. San Antioco te Garston verw. Nieuwland, 12 v. Dover te Rotterdam verw. Ponto, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Philetas, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo, 11 v. Domsjo n. Rondvik. Ponza. 9 v. Gent n. Gefle. Phidias, 10 v. Pasajes te Bordeaux. Rijnstroom, 11 v. Londen te Amsterdam. Rini. pass. 12 Vlissingen n. Londen. Swallow, pass. 12 Brunsbtlttel n. Landsk-ona. Start point. 11 v. Norrsundet te Rotterdam Stientje Mensinga. 11 v. Rotterdam te Bayonne Ton S 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Tilly, 11 v. Rotterdam n. Sarpsborg. Tlmo, 11 v. Rotterdam n. Lor.den. Trito, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Vrijburgih. pass 12 Kp. Vilano n. Casablanca. Veenenburgh. 12 v. Middlesbro te Rotterdam TJsel. pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Zanzibar, 11 v. Amsterdam n. Mariestad. SI..EEPVA ART Gele Zee. 11 740 m. W.ZW. Bombay 'met baggei- molen en bak. Hudson. 11 v. Newcastle te Rotterdam. Humber, 11 v. Svdnev n. Hontrtcon-g met S-S. Oceaan. 11 530 m. W.t.Z. Scilly s. Zwarte Zee, 11 v. Portsmouth p. Rotterdam met dok.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15