Oostenrijks staatsverdrag is ter ondertekening gereed Weerbericht Russen gingen accoord met Amerikaans compromisplan Als huurvoorstel wordt afgewezen treedt het kabinet af Haarlems Dagblad Zondagmorgen elf uur in slot Belvédère Europese verkeers- integratie aanvaard Verlies voor Labour bij raadsverkiezingen Treinverkeer op 15 Mei gestremd bij Moerdijk Sovjet-Unie komtW esten halverwege tegemoet Het woord is aan Dr. Drees in Tweede Kamer Caféhouder geeft de moed niet op Vreedzame ontmoeting boven Denemarken Onderhandelingen in haringvisserij mislukt EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Bezonnen vreugde E.G.K.S. Walsen van Strauss Tories wonnen hun posities van 1952 echter niet geheel terug UNO-protest over incident boven de Gele Zee Minister Nutting ingenomen met ontwapeningsvoorstellen Revolutionnairen kondigen staking in Saigon aan Sovjet-maarschalken laten Eisenhower groeten Prijs uit voetbalpool Beleefde groet van Russische Migs voor Amerikaans toestel Vietminh neemt Haiphong van de Fransen over Spoorwegongeluk op Java kost 33 mensen het leven Pravda pleit voor staking van de koude oorlog Vermoedelijk geen nieuwe haring in Mei Dagboek van Washington uit 1753 geveild Weerrapport s - 69e JAARGANG No 258 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 13 MEI 1955 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 105 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Wenen) De ambassadeurs van het Verenigde Koninkrijk, de Verenigde Staten, Frankrijk en de Sovjet-Unie en vertegenwoordigers van Oostenrijk hebben volledig over eenstemming bereikt over alle artikelen van het Oostenrijkse staatsverdrag. Het werk aan het verdrag ter wederinstelling van een onafhankelijk en democratisch Oostenrijk is voltooid. Vandaag zullen de vertegenwoordigers der vijf landen de tekst in de verschillende talen vaststellen. Aan het einde van deze week zullen de ministers van Buitenlandse Zaken der vijf mogendheden bijeenkomen om het verdrag te tekenen, aldus is ineen officieel communiqué te Wenen bekend gemaakt. Gisteravond omstreeks 7 uur begonnen opeens verschillende kerkklokken in Wenen te luiden. De krantencoiporteurs op de hoe ken van de straten riepen „extra editie". Oostenrijk krijgt Zondag zijn staatsverdrag en daarmede zijn vrijheid en souvereiniteit. De vertegenwoordigers van de vijf lan den zijn na toen dagen onderhandelen tot overeenstemming gekomen. De ministers Dulles, Molotov, MacMillan en Pinay be hoeven slechts naar Wenen te komen om het verdrag te ondertekenen. Omtrent ar tikel 35 werd een compromis bereikt, dat door de Amerikaan Thomson werd voor gesteld en dat tenslotte door de Sovjet delegatie werd aanvaard. De Oostenrijkse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, Kreisky, verklaarde: „Er hebben zich geen scherpe polemieken voor gedaan. Tijdens de onderhandelingen heeft een hoffelijke toon geheerst, zonder hui chelarij. Het is een ideaal compromis." Het valt op dat de uitlatingen van kan selier Raab en minister Figl veel geestdrif tiger zijn dan de reacties van de bevolking die de laatste zeventien jaar zoveel teleur stellingen heeft ondervonden. Men herin nert zich nog veel te goed dat een groot aantal Oostenrijkers Hitier in 1938 heeft toegejuicht. Men heetf genoeg van derge lijke massale en overspannen demonstra ties, waarvoor men zich mu schaamt. Dat neemt niet weg dat het gehele volk dank baar is voor de uiteindelijke bevrijding. Zondagmorgen om 11 uur zal een eerste steen worden gelegd voor de pacificatie van Europa. De Russen hebben eindelijk be wezen dat zij niet alleen over vrede pra ten, maar ook naar hun woorden kunnen handelen wanneer zij willen. Doch zelfs wanneer de Russen tot concessies bereid zijn, blijven zij taaie onderhandelaars, di plomaten met ijzeren zenuwen, die zich niet schamen om van kleine landen offers te vragen en die zelfs aan kleinigheden blijven hangen. Tegenover deze vasthou dende methode van onderhandelen kan het Westen alleen optreden met bewustzijn van zijn kracht, met kalmte en zelfbeheer sing. en vooral met een onuitputtelijk geduld. (Van een speciale verslaggever) STRAATSBURG, 13 Mei. De heer Kap- teyn moet zelf verbluft zijn geweest over het tempo, waarin zijn voorstel tot integra tie van het Europese vervoer door de As semblee van de E.G.K.S. is aanvaard. Zijn resolutie werd zonder discussie aangeno men door een Assemblée, waarvan bijna de helft ontbrak, en waarbij ook de heer Kapteyn zelf niet aanwezig was. Hij werd schielijk door mej. dr. Klompé uit de kof fiekamer gehaald. Intussen staat het vast, dat de integra tie van het gehele Europese vervoer door de Assemblée wordt gewenst. „In Europa kennen wij honderd verschillende model len electrische locomotieven, in Amerika twee. Als wij alle goederenwagens in een pool zouden brengen, zouden we 250.000 wagons minder nodig hebben", aldus de heer Kapteyn volgens wiens resolutie een commissie van deskundigen voorstellen tot bundeling van het verkeer moeten doen aan de regeringen en aan de Hoge Autori teit. Zij zou jaarlijks verslag moeten uit brengen aan de Assemblée en onafhanke lijk van regeringen en belangengroepen moeten werken. Namens de Hoge Autori teit betuigde de heer Spierenburg in stemming met het idee. Het verdrag van de E.G.K.S. zal veranderd moeten worden om de Hoge Autoriteit de nodige bevoegd heden voor de verkeersintegratie te ver lenen. Ministers-conferentie In bevoegde kringen van de Europese gemeenschap voor kolen en staal wordt bevestigd, dat de zes ministers van buiten landse Zaken der landen van de gemeen schap op 1 Juni in Italië bijeen zullen ko men. De plaats van de conferentie is nog niet vastgesteld, maar volgens inlichtin gen uit diplomatieke kringen is het mo gelijk, dat men te Taormina op sicilië zal bijeenkomen. De zes ministers zullen zich moeten uitspreken over de opvolging van Jean Monnet als president van de Hoge Autorite't en over vraagstukken, voort vloeiende uit een verdere integratie in Europa. Onder deze omstandigheden is het niet onmogelijk, dat de bijeenkomst van de ministerraad van de gemeenschap, welke op 2 Juni te Luxemburg zou worden ge houden, uitgesteld wordt, daar de mi nisters van Economische Zaken, die deze ministerraad vormen, waarschijnlijk zullen moeten deelnemen aan de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken. De eigenlijke ondertekening zal geschie den in het slot Belvedere de zomer residentie van Prins Eugenius een klein, sierlijk barok-paleis, gelegen in een prach tig park. De zalen op de begane grond zijn ingericht als museum voor Oostenrijkse kunst. Het verdrag zal worden getekend in de kleine marmeren zaal op de eerste ver dieping. Veel groter is het tweede gebouw, het slot Schönbrunin, dat door Maria Theresia werd gebouwd en waarin Napoleon enkele dagen heeft gewoond. In diit paleis, dat naar het model van Versailles werd ontworpen, zal na de ondertekening een gala-diner voor tachtig personen worden gegeven, waarop dan een grote receptie zal volgen voor ongeveer duizend personen in de grote spiegelzaal die in alle opzichten op die van Versailles gelijkt. Bij mooi weer zal het ballet van de Weense staatsopera in de verlichte tuin van Schönbrunn dan sen uitvoeren, te beginnen met een wais van Johan Strauss. (Reuter) Het vredesverdrag van 1949 (Van onze correspondent in Londen) De ernstige verliezen, die Labour bij de gemeenteraadsverkiezingen van deze week in Engeland en Wales heeft geleden, voor spellen weinig goeds voor de socialisten by de algemene verkiezingen van 26 Mei. In de grote gemeenten verloor Labour vol gens de tot dusver bekend geworden resul taten 341 zetels, in de landelijke raden 124 zetels. Labour veroverde echter voor de eerste maal de meerderheid in de gemeen teraad van Liverpool. Ook in sommige an dere industriesteden behaalden de socialis ten successen. Dit waren echter uitzonde ringen want vrijwel over de gehele linie steeg het aantal conservatieve zetels. Van Labourzijde wordt verklaard dat de enor me winst, die Labour drie jaar geleden in de gemeenteraad behaalde, ondanks de hui dige achteruitgang voor het belangrijkste deel gehandhaafd is. Er bestaat veelal slechts een ver verwij derd verband tussen plaatselijke en alge mene verkiezingen omdat doorgaans de op komst bij de eerste veel kleiner is dan bij de laatste. Ditmaal was het opkomstper centage evenwel hoger dan ooit, in sommi ge gevallen tachtig percent. (Reuter) De communisten verloren de enige twee zetels, welke zij te Rawten- stall in Lancashire bezaten. De vreugde van de conservatieven over hun winst werd getemperd door het feit dat zij de 441 zetels, die zij in 1952 verlo ren, niet alle hebben teruggewonnen. Lord Woolton wees hierop toen hij de partij waarschuwde voor „te veel vertrouwen" ten aanzien van de algemene verkiezingen. De conservatieven wonnen 310 zetels, de liberalen 8 en de onafhankelijken 25. De werkzaamheden aan de spoorbrug over het Hollands Diep bij Moerdijk maken het noodzakelijk het treinverkeer tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe wederom stil te leggen. De stremming zal op Zondag 15 Mei zijn en wel van half vier 's nachts tot kwart over drie 's middags. Ter vervanging van de treinen zullen autobussen rijden. Deze vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en tien minuten over ieder heel en tien minu ten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Daar deze autobussen de afstand niet in dezelfde tjjd als de treinen kunnen afleg gen, dient men rekening te houden met vertraging van een half uur. MOENSAN (Reuter) De UNO heeft bij de autoriteiten van Noord-Korea en communistisch China krachtig geprotes teerd tegen de aanval boven de Gele Zee van communistische „MIG" straaljagers op een verkenningsvliegtuig en „Sabre"- jagers der Amerikaanse luchtmacht. In het protest wordt gezegd dat de Ameri kaanse vliegtuigen „onwettig en zonder enige uitdaging duidelijk boven interna tionaal gebied zijn aangevallen". Het UNO-protest besluit: „de aanval is een uitbreiding van de reeds overstelpende hoeveelheid bewijsmateriaal, dat de com munisten de Koreaanse bestandsovereen komst niet naleven en zich evenmin iets aantrekken van hun verantwoordelijkheid volgens de internationale wetten". is „gestroomlijnd". Van de 59 artikelen rijn er na 400 vergaderingen sinds 1946 47 over gebleven. De Sovjet-Unie heeft er mee in gestemd om de beloften, aan Oostenrijk ge daan bij het bezoek van de Oostenrijkse delegatie aan Moskou in het verdrag op te nemen. De drie Westelijke ministers van Bui tenlandse Zaken zullen vandaag naar We nen vertrekken, waar zij met hun collega Molotov, die uit'Warschau komt, tevens besprekingen zullen voeren over de voor gestelde conferentie van de vier „grote regeringsleiders". Men verwacht, dat Mo lotov hun het antwoord van premier Boel- ganin op de Westelijke uitnodiging tot het houden van een dergelijke conferentie zal overbrengen. LONDEN (Reuter) De Britse verte genwoordiger op de ontwapeningsbespre kingen van de UNO in Londen, minister van Staat Nutting, heeft op een conserva tieve verkiezingsvergadering verklaard, dat het terrein van overeenstemming tus sen het Westen en de Sovjet-Unie over een ontwapeningsplan verdubbeld is. De Sov jet-Unie heeft met twee van de drie be langrijke punten, waarop het Westen steeds heeft aangedrongen, ingestemd, te weten het verbod voor atoomwapens en de verkleining der legers. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft zich met ruime meerderheid uit gesproken voor het wetsontwerp van pre sident Eisenhower tot beperking van het aantal manschappen van leger, marine en het korps mariniers in het belastingjaar dat op 1 Juli begint. Het voorstel voorziet in een vermindering met 107.300 man en een uitbreiding van de luchtmacht met 5000 man. Het militaire program voorziet in een strijdmacht van totaal 2.859.000 man tegen 30 Juni 1956. Het vlootprogram vermeldt de bouw van 3-1 schepen, waaronder een vijfde vliegdek- schip en acht onderzeeboten, waarvan er drie met behulp van kernenergie zullen worden voortbewogen. SAIGON. Reuter/AFP). Het revolu- tionnaire comité heeft de bevolking van Saigon uitgenodigd Zondag voor 24 uur in staking te gaan en deel te nemen aan een grote demonstratie, waarop betoogd zal worden voor: het afzetten van Bao Dai als staatshoofd; goedkeuring van het beleid van „leider" Ngo Dinh Diem; goedkeuring van het optreden van het revolutionnaire comité en verwerping der „kolonialisten" en communisten. Premier Diem, heeft generaal Nguyen Van Vy, die onlangs gepoogd heeft de macht over het nationale lager in handen te krijgen, ontzet uit zijn functie van in specteur-generaal van de strijdkrachten. Bao Dai had Van Vy twee weken geleden met volledige militaire macht bekleed. Diem weigerde evenwel de generaal deze bevoegdheid toe te kennen. Van Vy moest uit Saigon naar Dalat vluchten, vanwaar hij naar Parijs vertrokken zou zijn. MOSKOU (Reuter/UP) Maarschalk V. D. Sokolovski stafchef van de Sovjet- Russische gewapende strijdkrachten heeft tijdens een gala-banket ter gelegenheid van de herdenking van de ontmoeting aan de Elbe van Amerikaanse en Russische soldaten in 1945 op de vraag van de Mcs- kouse correspondent van United Press, Kenneth Brodney, of hij mogelijk een boodschap had voor president Eisenho wer, geantwoord: „Zend hem mijn vriend schappelijke groeten en beste wensen. Ik herinner mij hem goed we zaten zes maanden samen, in de geallieerde controle- raad in Berlijn". Sokolovski was hoofd van de Sovjet delegatie van de raad in 1948 en liep op DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Montaigne: Als ik met mijn poes speel, wie weet dan of ik haar niet meer sport bezorg dan zij mij? 20 Maart 1948 weg uit een vergadering. Dat was een der eerste belangrijke inci denten uit de koude oorlog. Maarschalk Sokolovski deed deze wen sen mede namens de maarschalken Zjoe- kov en Konjev, die op het ogenblik de conferentie te Warschau bijwonen, en bracht een dronk uit „op de Russisch- Amerikaanse vriendschap". Het was voor het eerst sedert verscheidene jaren, dat een belangrijke militaire persoonlijkheid een dergelijke dronk uitbracht. In Noordvnjk aan Zee is Donderdag op de Boulevard een concours d'Elégance voor wagens werd zo nu en dan onderbroken door dansen van een in oud-Friese toerwagens gehouden. Het défilé van de costuums geklede folkloristische groep. Minister-president d r. D r e e s heeft gisteravond in de Tweede Kamer verklaard dat het kabinet aftreedt als de voorgestelde huurverhoging wordt verworpen. En als het kabinet verdwijnt, zo voegde hü er aan toe, dan verdwijnen voorlopig ook de voor stellen tot belastingverlaging. Hij had lang geaarzeld of hü die waarschuwing moest uitspreken, maar hü meende dat de Kamer tevoren de consequentie van haar beslissing moest weten. De ministers hebben gisteren niets toe gegeven. Met een belastingverlaging van totaal 500 millioen is de regering tot de uiterste grens gedaan, had tevoren minister Van de Kief t verklaard. Een compen satie voor een algemene huurverhoging met 10 percent door verlaging van de Omzetbe lasting zou 150 millioen kosten. Dat kan de regering niet in overweging nemen. Van een geringe loonsverhoging om een alge mene huurverhoging met 10 percent moge lijk te maken wilde minister Z ij 1 s t r a niets weten. Hij zei dat het overleg daar over zou leiden tot een verdergaande loons verhoging en dat aldus de regering haar eigen beleid zou doorkruisen.. De Haarlemse caféhouder, de heer K. W. Köhlniger, die reeds sinds 5 Maart wacht op een prüs van ruim dertigduizend gulden, die hij in de Belgische voetbalpool gewon nen zou hebben, heeft Donderdag in gezel schap van zijn Amsterdamse advocaat een bezoek gebracht aan Antwerpen om de zaak persoonlük te onderzoeken. Hij werd daartoe door de organisatoren van de voetbalpool met een taxi uit Ant werpen in Haarlem afgehaald en bü de besprekingen, die in een restaurant plaats hadden werd het, aldus de caféhouder, reeds spoedig duidelük, dat de Belgische pool-houders hun schuld aan het niet uit betalen van het grote bedrag, toegaven. Uiteraard maakte de heer Köhlniger de Belg er opmerkzaam op, dat hij niet zou aarzelen om bij de politie een aanklacht tegen de organisatoren wegens oplichting in te dienen, wanneer de hoofdprijs van de pool niet uitbetaald zou worden. Men verzekerde de prijswinnaar echter, dat in ieder geval een groot gedeelte van het gewonnen geld uitgekeerd zou worden, maar dat er eerst nog enkele besprekingen aan deze uitbetaling zouden moeten voor afgaan. Dinsdag zal de heer Köhlniger hierom trent bericht ontvangen. D r. D r e e s erkende de onvolkomen heden van bet huurvoorstel. Ook minister Witte erkende dat hij het geen prettige taak vond een voorstel te verdedigen dat geen oplossing betekent van het huur- probleem. Maar hij beschouwde de ge deeltelijke huurverhoging met 5 of 10 per cent een stap in de goede richting en hy zou het „niet verantwoord" achten van de gelegenheid geen gebruik te maken nu ver goeding voor de huurders kan worden ge vonden in de belastingverlaging. Als minister Witte uitstel „niet verant woord" acht, moet men dat ernstig nemen, aldus d r. D r e e s. Als miniser Witte het huurbeleid niet langer voor zijn verant woording kan nemen, heeft dit consequen ties voor het gehele kabinet. Vanmorgen vergaderden de fracties om zich nader over hun beslissing te beraden. Vanmiddag worden in de Kamer de replie ken gevoerd en het is de bedoeling dat Dinsdag over de huurverhoging wordt be slist. (Men zie ook pagina 9). KOPENHAGEN (Reuter/U.P.) De Deense autoriteiten onderzoeken of er aan leiding bestaat voor een diplomatieke stap ingevolge een schending van het Deense luchtruim door Sovjet-Russische straalja gers van het type MIG die een Amerikaans oefenvliegtuig van het type T-33 op korte afstand passeerden boven Lolland in Zuid- Denemarken. Het Amerikaanse toestel was op weg van Hamburg naar Kopenhagen, toen de Russische vliegtuigen uit de wol ken tevoorschijn kwamen. De T-33 dook om buiten het bereik der Russen te komen, maar deze groetten het Amerikaanse toe stel door een beweging van hun vleugels, alvorens zich te verwijderen. HAIPHONG (AFP) Eenheden van het Vietminh-leger in Noord-Vietnam zijn Haiphong binnengerukt. De eerste detache menten reden met vrachtauto's de stad in terwijl de laatste Franse patrouilles zich terugtrokken. Zeventig jaar is Haiphong onder Frans bewind geweest. De bevolking stroomde de huizen uit, richtte triomfbogen op, spreidde spandoeken uit en bracht an dere versieringen aan vanaf het ogenblik, dat de jeeps van het opperbevel van de Vietminh, voorafgegaan door auto's van de internationale commissie van toezicht, ge arriveerd waren. Voorbijmarcherende mili tairen werden met bloemen overladen. Later volgde de bezetting van de Euro pese wijk. Hier waren de straten verlaten en hing slechts hier en daar een vlag uit. DJAKARTA (PIA) Dertig personen zijn gedood en 39 gewond volgens voorlo pige berichten over een spoorwegongeluk, tussen Tasikmalaja en Manondjaja op West-Java. Een trein van Jogjakarta naar Bandung liep op een moeilijke hel ling uit de rails, tengevolge waarvan de locomotief, de bagagewagen en drie rij tuigen verongelukten. De slachtoffers wer den naar ziekenhuizen te Tasikmalaja en Tjiamis overgebracht. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. Volgens United Press is het aantal doden tot 33 gestegen. Twintig personen zijn ern stig gewond. De trein ontspoorde in volle vaart vlak bij een spoorbrug en viel van de helling. Velen werden in de wagons in de paniek onder de voet gelopen. Tal van gewonden moesten uren lang wachten voor zij eerste hulp ontvingen of naar een ziekenhuis konden -worden overgebracht. Het zal verscheidene dagen duren voor de lijn Bandoeng-Jogjakarta vrijgemaakt zal ziin. MOSKOU (Reuter). De „Prawda" het officiële dagblad der Sovjet-Russische comministische partij, heeft een oproep gepubliceerd om de „koude oorlog in al zijn vormen en uitingen te beëindigen" „De openbare mening in de wereld houdt het oog gericht op de nieuw Sovjet ontwa peningsvoorstellen. Het is noodzakelijk door radicale maatregelen de internatio nale spanning te verminderen en een ge voel van vertrouwen in de internationale betrekkingen te brengen. De „Prawda" schrijft, dat het Kremlin voor besprekin gen tussen de grote mogendheden is. De Unie van Zeelieden der Koopvaardij en Visserü. aangesloten bü de Centrale Bond van Werknemers in het Transport- bedrüf deelt het volgende mede: Na het overleg met de looncommissie van de Stichting van de Arbeid op 11 Mei, dat tot resultaat had dat partijen opnieuw zouden onderhandelen over de arbeids voorwaarden voor het komende haring seizoen, zün deze onderhandelingen op nieuw vastgelopen. In dit nieuwe overleg, dat Donderdag geschiedde, is het niet gelukt tot overeen stemming te komen. Het moet nu wel zeer twijfelachtig worden geacht, dat nog vóór d; datum waarop het uitvaren is vast gesteld, overeenstemming kan worden be reikt. De partüen komen volgende week op nieuw onder leiding van de Stichting van de Arbeid büeen. De Centrale Bond van Werknemers in het transportbedrüf heeft intussen aan de vissers het advies gegeven onder deze omstandigheden niet te mon steren. De kans dat nog in Mei nieuwe haring zal worden aangevoerd moet thans wel zeer gering worden geacht. NEW YORK (United Press). Een dag boek, dat George Washington op zijn 21ste jaar tijdens een ontdekkingstocht in de vallei van de Ohio bijhield, is in New York geveild voor een bedrag van 25.000 dollar. Het document is kort geleden teruggevon den in de bibliotheek van Sir Thomas Phil- lipps, die in 1872 was gestorven. Het dagboek is, naar men gelooft, het oudste document betreffende Washington, die in die tijd een tocht naar door de Fran sen gekoloniseerde, doch door Engeland op geëiste gebieden in Ohio maakte. Het kost bare stuk werd verworven door de stad Williamsburg in de staat Virginia, dank zij financiële steun van mevrouw John D. Rockefeller jr. (van hedenmorgen 7 uur) weers- ■o-i ét x toestand 55 t i s j- ES 2 Stockholm licht bew. WZW 2 10 3 Oslo half bew. windstil 10 0 Kopenhagen regen Z 7 12 3 Amsterdam regen ZZW 6 14 0,1 Londen regen ZZW 9 16 1 Luxemburg zwaar bew. Z 2 14 0 Parijs regen ZZW 3 18 0,1 Bordeaux mist windstil 20 0 Grenoble onbewolkt windstil 19 0 Nice onbewolkt NW 2 21 0 Genève licht bew. windstil 16 0 Zürich mist NO 1 15 0 Locarno geheel bew. windstil 21 0 Berlijn zwaar bew. Z 4 14 0 Frankfort nevel windstil 15 0 München half bew. ZZW 1 13 0 Wenen onbewolkt NO 1 15 0 Innsbruck onbewolkt WZW 2 17 0 Rome licht bew. NO 5 22 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 19 0 Mallorca onbewolkt windstil 21 0 Neerslag laatste 24 uur. OXTOOCÜ OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en enkele buien. Morgen ook opklaringen. Matige tot krachtige Westelijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 14 Mei Zon op 4.51 uur, onder 20.26 uur. Maan op 1.22 uur, onder 11.17 uur. Maanstanden 15 Mei 2.42 uur: Laatste kwartier 21 Mei 21.58 uur: Nieuwe maan 28 Mei 15.01 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 Mei Hoog water: 7.30 en 19.57 uur. Laag water: 3.04 en 15.24 uur. Zaterdag 14 Mei Hoog water: 8.21 en 20.52 uur. S Laag water: 3.45 en 16.07 uur. OOOOOWXXXJOCOU

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1