met melk meer marts jhnilda Zpnnebruin Critieke situatie bij ziekenhuisbouw „Johannishus" in Hoek van Holland Agenda voor Haarlem Nederlandse regering kon er niets tegen ondernemen Rechtbank in Assen behandelde roofovervallen in Drente De „Evipan" vertrokken Jan Mul componeerde Amsterdamse Galop Wegens oplichting zes maanden geëist Willemientje weer thuis Tegen hoofdverdachte ruim 12 jaar geëist Chr. metaalbewerkers keuren PBO goed Rebecca is favoriet in het hoofdnummer 3 Kunstmaand Australische millioenen- opdracht voor Werkspoor Examens „Wijn" bleek grassap te zijn Kerkelijk Nieuws DE NIEUWE B-29 neergestort in de Zwabische Alpen: 12 doden Onenigheid in Djakarta over benoeming stafchet Nederlands-Amerikaans vorderingen-accoord Amerikanen van intriges in N. Afrika beschuldigd Eervol ontslag prof. Kazemier G. Jetses overleden Courses in Alkmaar ZATERDAG 11 JUNI 1955 Het ANP meldt: „De heer S. van Wijk te Rotterdam heeft ons Vrijdagavond tele fonisch medegedeeld dat de „Evipan" naar een Engelse haven onderweg is. De heer Van Wijk wilde niet zeggen naar welke". De Evipan is het jacht, waarmee de avon turier Westerling naar de Molukken zou vertrekken, „om deel te nemen aan de strijd tegen de Indonesiërs". Op verzoek van het ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft het ministerie van Justitie overwogen, welke maatregelen konden worden genomen tegen het vertrek van de „Evipan". Dit heeft minister Luns Vrijdagmiddag in antwoord op vragen van journalisten medegedeeld. Een door de jus titie ingesteld onderzoek aan boord van het schip, dat van boven tot onder werd doorzocht, heeft niets opgeleverd, dat op treden van justitie of douane zou recht vaardigen. Alle papieren bleken in orde te zijn, behalve het paspoort van een der op varenden, dat was verlopen. Deze man is van boord gehaald. Hier heeft de maré- chausséé ingegrepen op grond van het grensbewakingsbesluit. De heer Galliard is aan boord. Van Westerling is niets be kend. De heer Wolthuis bevindt zich in Groningen. worden belet, indien de benodigde scheeps papieren niet in orde zijn, indien het schip civielrechtelijk aan de ketting is gelegd of indien het in beslag is genomen ten be hoeve van een strafrechtelijk onderzoek. Als er wapenen aan boord van een schip zouden zijn, behoeven deze alleen door be hoorlijke documenten te worden gedekt. De enige strafbepaling, die enigermate in verband zou kunnen worden gebracht met Het vertrek van een schip kan alleen deze kwestie, is artikel 100 van het Wet- ADVERTENT1E Dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen, die de leden van onze postorderclub, aan hen persoonlijk gericht, iedere week opnieuw per post krijgen toegezonden. Wij kochten een grote partij kammen (die te laat voor export was gereed gekomen) geen plastic, maar stuk voor stuk van het uiterst solide acetaat-rubber. Deze kammen verkopen wij per vier stuks, een grote huishoudkam, waarvan de nor male prijs 75 ct. is, een da- meskam van 35 ct., een herenkam van 35 ct. en een zakkam van 30 ct. Als een bijzondere aanbie ding kunt U deze vier kam men bestellen voor nog geen gulden, waarbij wij gratis als kennismaking met onze club, een plastic sponzenzak bij voegen. Bestel (en word daardoor, evenals tienduizenden ande ren, lid van onze postorder club) deze VIER kammen (kleur zwart) en gratis sponzenzak voor k.* WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800 - 117680 R'DAM boek van Strafrecht. Het ophouden van het schip op deze basis was alleen al daar om uitgesloten, omdat ten aanzien van de Molukken noch van een oorlog, noch van een burgeroorlog sprake is. Op verdere vragen beaamde mr. Luns, dat deze „operette" een gerede aanleiding voor de Indonesische regering zal zijn ver wijten aan de Nederlandse regering te rich ten en niet bevorderlijk zal zijn voor de toch al tot grote bezorgdheid aanleiding gevende behandeling van Nederlandse ge vangenen in Indonesië. (United Press). De N.V. Werkspoor in Amsterdam krijgt het volgende jaar in Australië een nieuwe milüoenenopdracht uit te voeren. Werkspoor heeft met de „Electricity Commission" van de staat Victoria een contract getekend voor zes „boilers", een installatie voor de verwer king van afvalstoffen en drie schoorste nen. Met die werkzaamheden is een bedrag gemoeid van 1.394.000 Australische pon den. Het contract heeft betrekking op de bouw van nieuwe fabrieksinstallaties te Morwell die het volgende jaar zal begin nen. Werkspoor zal eenvijfde voof- de be nodigde werkkrachten laten overkomen uit Nederland en voorts werkkrachten la ten overkomen uit Geelong (Victoria) waar de Nederlandse onderneming thans een olieraffinaderij bouwt voor de Shell Company. Groningen. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde: de heer J. W. Keus kamp, geboren te Haarlem. De titel van het proefschrift luidt: „De werking van een aan- Phenylalkylaminen op het hypophyse- bijniersysteem, een onderzoek naar het ver band tussen chemische structuur en werking op het hypophyse-bijniersysteem van de rat van een aantal aan adrenaline verwante phenylalkylamienen". Haarlem. Bij de eindexamens aan de Rijks kweekschool zijn de dames W. Kroskinsky te Haarlem, M. Visser te Schiermonnikoog, M. de Vries te Bloemendaal, A. Hasebos te Haarlem. H. Buisma te Aalsmeer en H. Poel stra te Haarlem geslaagd voor de acte hand werken. Het Kunstmaand-Orkest, onder leiding van Anton Kersjes, bracht Vrijdagavond in de Bachzaal te Amsterdam een sym- phonisch werkje ter kennis van C. E. Graaf (of Graf) een Duitser, die als kapelmeester en „hofcompositeur" van stadhouder Willem V een belangrijke rol in het Haagse muziekleven vervulde. Hij moet vrij veel gecomponeerd heb ben: symphonieën, kamermuziek, solo zangstukken en cantates; zelfs werd van hem een vioolstuk uitgegeven, dat door twee personen op één instrument moest worden gespeeld „a 2 mains et 2 ar- chets" zoals de titel vermeldt. Van dit alles kent onze generatie niets meer en ik geloof niet dat zij er veel aan te kort komt. Alleen lijkt mij dat er in zijn na latenschap niet zonder succes te grasdui nen zou zijn ten behoeve van schoolorkes- ten. De symphonie, die wij van hem hoor den, waarin twee fluiten en twee hoorns gemoedelijk met de strijkers musiceren, zou in amateurskringen opgang kunnen maken. Heel wat hogere eisen stelt Mozarts Concertante Symphonie in Es, voor hobo, klarinet, hoorn, fagot en orkest, die deze avond ten gehore werd gebracht met het puikje van de Amsterdamse blazers: Haa kon Stotijn, Bram de Wilde, Jan Bos en Thom de Klerk als concertino. Men weet dat Mozart dit stuk voor Parijs schreef en dat de bezetting van het Concertino oor spronkelijk was: fluit, hobo, hoorn en fa got. Het werd echter niet uitgevoerd en het origineel is verloren geraakt. Er be staat een copie met klarinet en fluit, maar of deze zetting van Mozart zelf is wordt zeer betwijfeld. Hoe dan ook, zij geeft een idee hoe de jonge Mozart het er op aan legde om met een épartant virtuozenstuk Parijs te veroveren. De hoornpartij, voor de destijds vermaarde virtuoos Punto ge schreven, stelt ook nu nog problemen, die door de eerste de beste hoornist niet tot oplossing te brengen zijn. En zo is het na genoeg ook met de andere solopartijen. Met dat al een onderhoudend stuk, dat deze avond niet naliet het publiek geest driftig te stemmen. Na deze vrij onbekende Mozart volgde de creatie van de „Amsterdamse Galop" van Jan Mul, gecomponeerd in opdracht van de stichting Kunstmaand Amsterdam, ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Kort en bondig, luchtig en geestig heeft Jan Mul met deze epigrammatische Galop de stroeve ernst van het concertbedrijf willen doorbreken. Eigenlijk had men het stukje tussen een ouverture en een sym phonie van Brahms moeten plaatsen om zijn effect de volle uitwerking te verzeke ren. Het is een galop „a la Mul" dus met verrassingen, als daar zijn: vertra gingen, hier en daar een vlugje melan cholie in een melodische wending, met ten slotte een cadens voor fluit. Dus heel erg galopperen doet het stuk niet. Maar grap pig is het wel en fris van orchestratie. Daarna speelde men de „Pavane" van Ravel en ten slotte vergastte Anton Kersjes met het voortvarende strijkorkest het dankbare gehoor op een zeer verzorgde uitvoering van het Divertimento van Bar- tok, het merkwaardige stuk voor strijkers ensemble, waarin de classicist, de folklo rist, de gehallucineerde laat-romanticus en de speelman als om strijd wedijveren het werk van een geniale maar gespleten persoonlijkheid. JOS DE KLERK Zes maanden gevangenisstraf en ver nietiging van de in beslag genomen flessen met inhoud heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Utrecht Vrijdagmiddag geëist tegen de 37-jarige bedrijfsleider J. B. uit Sappemeer, die wegens oplichting terecht moest staan. De bewijsstukken, zeven gedeeltelijk ge vulde flessen wijn, stonden op de groene tafel voor de edelachtbare heren, die voor de kwaliteit echter weinig waardering had den. Een deel van deze wijnen bestond namelijk uit grassappen, die na gisting en toevoeging van suiker volgens een bepaald procédé vruchtenwijn kunnen opleveren. De officier van justitie laakte het, dat door het gebruik van valse etiketten op de flessen de goede naam van firma's was ge dupeerd en meende een strenge straf te moeten eisen. De raadsman, mr. J. Boor, merkte op, dat zijn cliënt geen enkel gelde lijk voordeel van het gebeurde had genoten en geenszins de bedoeling had gehad be drog te plegen. Hij bepleitte een voor waardelijke straf. Uitspraak op 24 Juni Ned. Herv. kerk Beroepen te Huizen (N.H.) (4e pred.pl.) L. J. Bloemsma te Beesd. Aangenomen naar Nieuw-Beerta H. K. Jonkman, cand. te Scheveningen; naar Varsseveld (Ned. Prot. Bod) C. Eggeraat te Holwerd. Gcref. kerken Beroepen te Sellingen D. Bouwknegt. cand. te Nijeveen. Examens. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren M. C. Kersten en W. v. Wijk, beiden te Amsterdam en beiden cand. aan de V.U., die beiden terstond be roepbaar zijn. Willemientje V., de vrouwelijke hoofd persoon in de Genemuider liefdesaffaire, is Donderdag!" ond laat in de ouderlijke woning teruggekeerd. Zoals bekend was zij tijdelijk buiten Genemuiden onderge bracht. ADVERTENTIE NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Publicotie Nedc-Hond» Zuivelbureou, Grovenhog» 17 ADVERTENTIE breme en olie De stichting „Het Nederlandse Zieken huiswezen" en de Vereniging van Katho lieke Ziekenhuizen, de twee overkoepelen de top-organisaties van ziekenhuizen, sana toria en psychiatrische inrichtingen in Nederland, hebben een gemeenschappelijk schrijven gericht tot de raad van ministers, waarin gezegd wordt dat een critieke situatie voor vele instellingen op het ge bied der volksgezondheid is of dreigt te ontstaan ten gevolge van de „bouwstop" in deze sector, die door de regering in Septem ber 1954 werd afgekondigd. Betoogd wordt, dat zeker een bouwvolume van 120 millioen nodig is om in de eerste behoefte te voorzien. Aangezien voor 1955 slechts voor een bedrag van ƒ31 millioen mag worden gebouwd, ontstaat er een zeer grote achterstand, die nog wordt vergroot, doordat uit deze ƒ31 millioen in de eerste plaats wordt bestreden de overloop uit voorgaande jaren met als gevolg, dat in dit jaar met een minimaal aantal nieuwe ob jecten een aanvang kan worden gemaakt. Arbeiders, die ziekenhuisopname behoe ven, worden minder snel opgenomen en keren bij herstel met vertraging in het ar beidsproces terug; de bouw van zuster huizen, die een ontspanning zou betekenen voor de woonhuizen-sector, staat eveneens stil en kan de woongelegenheid niet gunstig beïnvloeden. Het schrijven eindigt met een dringend beroep op de ministers om bij de verdeling van het bouwvolume aan de sec tor gezondheidszorg bijzondere aandacht te besteden, opdat de bouwactiviteit niet te sterk wordt afgeremd met alle schadelijke gevolgen van dien. Tenslotte wordt een speciale toewijzing gevraagd boven het bouwvolume voor 1955 van 15 millioen. Het Zweedse tankschip „Johannishus", dat in de nacht van Woensdag op Donder dag in brand is geraakt na een aanvaring met het Panamese vrachtschip „Bucca neer" in de buurt van het lichtschip Noord- hinder, is Zaterdagochtend in Hoek van Holland aangekomen, gesleept door de „Maas" en de „Blankenberg" uit Neder land en de „Scaldis" uit België. De rijkshavenmeester van Rotterdam heeft toegestaan, dat de „Johannishus" om eif uur vanmorgen de Nieuwe Waterweg wordt opgesleept. Een bemanning van L. Smit en Co's internationale sleepdienst is inmiddels aan boord van het schip gegaan. Op de onderbrug zijn de lijken van twee opvarenden gevonden. Een zegsman van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat voor zover hem bekend was de Zweed se regering nog geen onderzoek heeft gelast naar de oorzaken van de botsing. Een an dere functionaris, hoofd van de koopvaar- dijafdeling van de Zweedse handelsraad, deelde mede dat de regering tot dusverre alleen opdracht had gegeven dat Zweedse vertegenwoordigers het gerechtelijke on derzoek naar de oorzaak van het overlijden van de slachtoffers van de ramp zullen bij wonen. Om 8.30 uur vertrok de „Rijkshavendienst 5" van Hoek van Holland naar de „Johan nishus". Aan boord van de „Rijkshaven dienst 5" bevonden zich diverse autoritei ten. Om 10 uur zette de sleep koers naar de ingang van de Nieuwe Rotterdamse Waterweg. Voorop vaart de „Rijkshaven- d'ienst 5", terwijl de „Johannishus" ge sleept wordt door de sleepboten „Scaildiis" en „Maas". Achter het wrak zijn de sleep boten „Blankenburg" en „Pernis" vastge maakt. Sleeptros gebroken Even voor het binnenlopen is de sleep tros van de „Scaldis", die vooraan had vast gemaakt, gebroken. De taak van deze sleep boot is overgenomen door de „Katendrecht" zodat het hele transport nu in handen is van L. Smit en Co. De „Johannishus" zal niet, zoals eerst de bedoeling was, naar de Waalhaven worden gesleept, maar aan de boeien te Schiedam worden gemeerd. ADVERTENTIE Een beroemde motor, die nog verder werd feperfectionneerd. 'ei van acceleratie, snelheid 115 km., benzineverbruik 1:15. Vraagt demonstratie. 5990.— Geduende de periode 1945 tot 1954 zjjn door de 45-jarige koopman E. D. te Nieuw Weerdinge tal van diefstallen en zelfs ge wapende roofovervallen gepleegd in de Zuid-Oosthoek van Drente. De rechtbank te Assen heeft een hele dag aan deze zaak besteed, waarna tenslotte een gevangenis straf van twaalf jaar en een maand werd geëist. In de nacht van 27 op 28 Juni 1954 werd D betrapt na een in vergetfking met de andere overvallen vrij kleine diefstal. B(j het verhoor bekende de arrestant de ene misdaad na de andere en het gevolg was, dat verschillende andere medewerkers in gerekend konden worden. De eerste stap op het pad der misdaad werd gezet toen D. in gezelschap van de 46-jarige H. D. en diens toen 18-jarige zoon J., gewapend met twee stenguns en een pistool, gemaskerd de boerenleenbank te Valthermond binnen drong en f 34.000 buit maakte. Twee maan den later kregen zij op dezelfde wijze f 24.000 in hun bezit te Emmer Compas- cuum. Hier spraken de boeven Duits, waar door de politie op een dwaalspoor werd ge bracht. In de winter van 1951 werd een overval gepleegd op de Boerenleenbank te Sleen, doch dank zij de oplettendheid van de kassier, die onmiddellijk op de alarm- schel drukte, sloegen de overvallers op de vlucht. De officier merkte in zijn requisitoir op, dat alle drie dienstweigeraars zijn geweest, daar ze geen wapens wensten te dragen. In de namiddagzitting kwamen de vele diefstallen en inbraken in behandeling. Hierbij had de hoofddader steeds hulp ge kregen van zekere J. P. uit Emmen, die de gaatjesboorder werd genoemd omdat hij in de raamkozijnen een gat boorde en dan de grendels voor de ramen wegschoof. De buit van de ten laste gelegde inbraken bedroeg respectievelijk f4000, f1400. f1300, f700 er. f 3500. Ook werd een auto ontvreemd van een aannemingsmaatschappij uit Am sterdam. die in Emmen geparkeerd stond. De eis tegen de hoofddader luidde twaalf jaar en een maand gevangenisstraf, tegen J. P. te Emmen werd twee en een half jaar geëist, tegen H. H„ die voor de diefstal van de auto reeds in hoger beroep tot twee jaar was veroordeeld, eiste de officier nog twee en een half jaar. Tegen Maria E. te Emmen werd wegens het verschillende malen ver lenen van medewerking een jaar geëist, waarvan negen maanden voorwaardelijk. Haar man P. C. van A. hoorde wegens het aannemen van gestolen goed drie maanden voorwaardelijk en een boete van f 100 te gen zich eisen. H. H. te Emmen zou een meineed hebben gepleegd bij de behande ling van een autodiefstal, waarvoor de of ficier van justitie negen maanden vroeg. De officier merkte in zijn laatste requisi toir op. dat er verleden jaar een zucht van verlichting was opgegaan, toen deze lieden eindelijk waren gepakt. Want toen pas kwam er een einde aan wat de officier noemde: „een gruwelijke onveiligheid". Uitspraak in al deze zaken over veerten dagen. STUTTGART (DPA) Twaalf per sonen zijn Vrijdagavond om het leven ge komen, doordat een Amerikaanse vier motorige bommenwerper van het type B- 29 bij Kirchheim in Württemberg-Baden tegen een berg vloot en na een ontploffing uiteenspatte. Het toestel kwam uit Enge land en zou op het vliegveld Echterdingen (Stuttgart) landen. De bemanning kreeg wegens mist instructie naar Beieren door te vliegen, op een hoogte van 1500 meter. Het vliegtuig werd het laatst op een hoogte van tachtig meter gezien en vloog kort daarop in dichte mist tegen een berg in de Zwabische Alpen. Bambang Utoyo benoemd DJAKARTA (PIA) Het Indonesische kabinet heeft in een speciale zitting de benoeming van een nieuwe stafchef als opvolger van generaal-majoor Bambang Sugeng behandeld. Een officiële medede ling over zijn opvolger is nog niet gedaan. Volgens het blad „Sin Po" is benoemd Bambang Utoyo. de territoriale comman dant van Zuid-Sumatra, onder de huidige omstandigheden de enige mogelijke keuze. Naar PIA uit betrouwbare bron ver neemt is voor de minister van Defensie, mr. Iwa, de benoeming van een stafchef een principiële kwestie. Hij zou aftreden indien niet de candidaat zou worden be noemd, die zijn ministerie heeft voorge dragen. Mr. Iwa zou voorts mutaties wen sen onder de territoriale commandanten van Westt-Java en Zuid-Celebes. Het offi cierencorps zou een benoeming wensen volgens anciënniteit, zodat kolonel Simbo- lon, territoriaal commandant van Noord - Sumatra, in aanmerking zou komen. Het schijnt, dat vice-president Hatta dit stand punt deelt. Zestien millioen dollar aan ex-vijandelijk bezit te verdelen WASHINGTON (United Press! Het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken heeft bekend gemaakt, dat Ne derland en de Verenigde Staten een voor lopig accoord hebben bereikt over de ver deling van een bedrag van zestien millioen dollar aan vijandelijk bezit, waarop beide landen aanspraak maken. Een Amerikaan se woordvoerder deelde mede, dat een voor lopige overeenkomst werd bereikt na be sprekingen te Washington tussen vertegen woordigers van beide regeringen. Het grootste gedeelte van de zestien millioen dollar was Duits bezit. Het gaat voorname lijk over bankrekeningen en aandelen, die zich deels in Nederland, deels in de Ver enigde Staten bevinden. PARIJS (United Press) De Franse minister voor Marokkaanse en Tunesische aangelegenheden Pierre July heeft ver klaard, dat sommige Amerikanen niet sa men wensen te werken met Frankrijk in Noord-Afrika en inplaats daarvan mede helpen de onrust in deze gebieden te ver groten door de inheemse bevolking tot verzet aan te sporen. Deze Amerikanen weigeren de Franse politiek in Noord- Afrika te begrijpen of zij willen dit niet, aldus minister July. De Amerikanen be schuldigen ons van het overbrengen van een Franse divisie naar Noord-Afrika, maar zij vergeten dat wij hiertoe genood zaakt zijn door het ondergrondse verzet, dat men daar tegen ons voert, omdat men zich gesterkt weet door de Amerikaanse sympathie voor de strijd der rebellen. De algemene vergadering van de Chris telijke Metaalbewerkersbond heeft haar fiat gegeven aan de samenvattingsnota over de doorvoering van de bedrijfstaksge- wijze organisatie in de metaalindustrie. Hoofdbestuur en bondsraad stelden hierin voor met ingang van 1 Juli de statuten en het huishoudelijk reglement zodanig te wij zigen, dat daarin tot uiting zou komen dat in de C.M.B. ook zouden kunnen worden opgenomen werknemers, behorende tot de groepen administratief, technisch, leiding gevend en toezichthoudend personeel, zulks op basis van de met de Ned. Chr. Beamb- tenbond getroffen overeenkomst. Met in gang nu van genoemde datum zal voortaan de naam worden gevoerd: Christelijke Me- taalbedrijsfbond in Nederland. Met ingang van 19 April is aan prof. mr. B. H. Kazemier op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit ziin betrekking van raadadviseur, in algemene dienst bij het ministerie van Justitie, onder dankbetui ging voor de vele en belangrijke door hem in deze betrekking bewezen diensten. Zo als destijds is gemeld, is prof. Kazemier benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden. Op bijna 82-jarige leeftijd is in Wasse naar overleden de tekenaar Cornelis Jetses, aan vele generaties van Nederlanders be kend door de illustraties bij Ot en Sien, Dicht bij huis, Buurkinderen en andere boekjes voor de lagere school. De internaticnale draverij in het Alk- maarse Sportpark brengt Zondag het her- optred'en van Qui Hollandia G die na een, formidabel seizoendebuut plotseling in vorm terugviel en daarna niet meer im de baan verscheen. Zijn inschrijving wekt de verwachting dat de vorm er weer is. Zijn taak zal niet gemakkelijk ziin d'aar hij op gelijke afstand start met Pretty Boy en Narciso van Zora en slechts 20 m voorgift ontvangt van Olivier B en Norton Williams. Een interessante en zeer open draverij, weike vermoedelijk door Pretty Boy vóór Qui Hollandia G gewonnen zal worden. Ook het slotnummer brengt een seizoen- debutante en wel O Neily Zora. De afstand is iets te lang voor haar, zodat zij in de laatste phase van de strijd het onderspit wel zal delven tegen Quintus Harvester en Quite Heny. Indien Odylie Spencer aan de start geen fouten maakt, zal ook zij een belangrijke rol spelen. Het hoofdnummer is deze keer gereser veerd voor de middenklasse over een stayer-afstand van ruim 2700 m. De paar den, die aan de kop van het veld vertrek ken, zullen de lakens wel uitdelen, temeer daar Ria Olivier en Rebecca in glanzende vorm steken. Rebecca is sneller, maar het is de vraag of deze moeilijke merrie zich op de kleine baan thuis zal voelen. Hierop vertrouwende wordt zij de favoriet vóór de Nottelman met Queen Mary en Ria Olivier. In het amateursnummer kan Peter Chest nut weer eens een zege boeken als hij wordt gereden door een bekwame amateur. Zijn grote concurrente R Petrosia beschikt wel over een ervaren amateur en daar de klei ne merrie uitstekend door de bochten gaat, valt de keuze op haar. Het openingsnummer brengt op papier een vrij zekere zege van Tallero, die niet door gebrek aan capaciteiten kan worden geklopt, maar wel door het grote vel'd, dat aan de start komt. Mocht Bloemsaat niet gauw een opening vinden, dan zullen Sally Hollandia G of Silvana Hanover de taak als winnaar overnemen. Bloemsaat kan voorts nog winnen in de Bergen aan Zee-prijs met Trabant, doch dan zullen zijn draf manieren verbeterd moeten zijn. Te verwachten is dit wel, doch daar de jonge hengst over 2300 m slechts een kleine voorgift krijgt van Sally Har vester D en Quick Hanover wordt veron dersteld dat hij zijn leiderspositie in het Laatste einde moet prijsgeven. In de Strandprijy zal het duel gaan tussen Tira, Rosa Signal en Spencer Gay's Zoon. Daar Tira Woensdagmiddag op Duindigt weer geheel de oude bleek te zijn, gaat de voorkeur naar haar uit, gevolgd door Spen cer Gay's Zoon. Hoewel de bezetting in de Duinen-prijs maar heel klein is, valt een keuze maar moeilijk te maken, daar Tilly Hollandia G op Duindigt haar record maar liefst met vijf seconden verbeterde. Herhaalt zij deze verrichting, dan zal de grote favoriet lec tor alle zeilen moeten bijzetten om de merrie te kunnen kloppen. Tector kan dit, doch daarbij wordt gerekend op het tradi tionele foutje van Tilly Hollandia G. ADVERTENTIE Een delegatie van Russische medici is vandaag uit Moskou naar Nederland gereisd, zo heeft radio Moskou in een te Londen opgevangen radio-uitzending medegedeeld.. De delegatie die onder leiding staat van pro fessor A. Nesterov zal het derde Europese Congres over de Rheumatiek in 's Graven - hage bijwonen. ZATERDAG 11 JUNI Minerva: „Thérèse Raquin", 18 jaar, 230, 7 en 9.15 uur. Lido: „Blond Wrakhout", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9-15 uur en „De Ongenaakbaren", 18 jaar, 23 30 uur. Luxor: „Die man is ge vaarlijk", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9-15 uur. Rem brandt: „Het perfide web", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 915 uur. Palace: „Sinuhe de Egyptenaar", 18 jaar, 2 en 8 uur. Frans Hals: „Gemerkt in de woestijn", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Detective Father Brown", alle leef tijden, 2.15. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Boemelstu denten" alle leeftijden 2.30 uur en „Pépé le Moko", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Openluchtthe- ter Bloemendaal, 8 uur, Spaans dans- en zangensemble „Coros y Danzas". ZONDAG 12 JUNI Minerva: „Thérèse Raquin", -8 jaar, 7.15 en 9.30 uur. Lido: „De koppensnellers van de Amazone", 14 jaar, 11 uur; „Blond wrakhout", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het perfide web", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sinuhe de Egyptenaar", 18 jaar, 1, 4.30 en 8 uur. Frans Hals: „Ge merkt in de woestijn", 14 jaar, 2, 4-30, 7 en 9-15 uur. Studio: „Warschau Concerto", 14 jr., 11 uur; „Detective father Brown", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9-15 uur. Roxy: „Boemelstuden ten", alle leeft., 2 en 415 uur; „Pépé le Moko", 18 jaar, 7 en 9-15 uur. Sionskerk Eksterstraat, 19 uur, ds. J. v. d. Blink. Gebouw Cultura, 10.30 uur, Ned- Ver. van Spir. „Harmonia". MAANDAG 13 JUNI Minerva: „Obsessie", 18 jaar, 8-15 uur. Ci nema Palace: „Sinuhe de Egyptenaar", 18 jr., 2 en 8 uur. Rembrandt: „Het perfide web", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 915 uur. Studio: „Detec tive Father Brown", alle leeftijden, 2-15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Blond wrakhout", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Ge merkt in de woestijn", 14 jaar, 2.30, 7 en 9-15 uur. Roxy: „Boemelstudenten", alle leeftij den, 2.30 uur en „Pépé le Moko", 18 jaar, 8 u. Begijnhofkapel, 8 uur: Bijeenkomst Herman Zaiss Comité.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5