Maison „Anny" Sterke Nylons rcvEx VOLKSWAGENSVERHUUR Autorijschool „IJMOND" Wella- en Indola-permanent Zeer belangrijk nieuws Garage G. BERENOSEN EN ZN. Oud-minister prof. Gelissen 60 jaar Limburg verleent erepenning Minister Algera opende „Scheveningse visserij Oud-directeur Neder landse Bank overleden Plannen van de Opera in het Mozartjaar Luidsprekers Nederlandse gevangenen in de Sovjet-Unie Onrust over toestand in Indonesië „SILENE" (PERLON) i VSd toenhandel PTT mannelijk en vrouwelijk personeel Wij lessen met de nieuwste Taunus Gratis verkeerstheorie JONGENS GEVRAAGD ZATERDAG 14 MEI 1955 Zendingsvliegtuig op Nieuw Guinea vermist Vrootis gaat regisseren Vertegenwoordiger kreeg militaire stempels op blanco orderbriefjes Wereldreiziger te paard in Nederland gearriveerd Wielrijdster kwam in smalie straat onder autobus Geen Nederlanders meer in Belgisch violistenconcours Prof. van der Leeuwprijs wordt niet toegekend compleet ƒ6.(zes gulden) KOVSENREPARA TIE per paar2.95 per 2 paarƒ5.50 per 3 paarƒ7.95 KONINKLIJKE/SHELL-LAB ORATORIUM AMSTERDAM OPLEIDING VOOR CHEMISCH EN PHYSISCH ONDERZOEK H.B.S. B of GYMN. B 3 jr. H.B.S. of MULO B INSPECTIE DER POSTERIJEN EN TELEGRAFIE TE HAARLEM Stofzuigers Gedurende de schoolvacantie MNL. LEERLINGEN GEPENSIONNEERDE KRACHT Vrijdag is in het Provinciehuis te Maas tricht in een speciaal daarvoor belegde ver gadering van het college van Gedeputeer de Staten, door de commissaris der Konin gin, dr. F. Houben, de zilveren erepenning der provincie Limburg uitgereikt aan prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, direc teur van de Provinciale Limburgse Elec- triciteitsmaatschappij. Deze uitreiking ge schiedde ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van prof. Gelissen op Zondag a.s. In zün namens het college gehouden toespraak belichtte de commissaris de grote verdiensten van prof. Gelissen voor de provincie. Prof. Gelissen gaf hierna uiting aan zijn erkentelijkheid voor de wijze, waarop hij steeds door het provinciaal bestuur in zijn werk wordt gesteund. In de zilveren ere penning zijn de woorden gegrift: „Voor zeer belangrijk werk op economisch en technisch gebied in Limburg". Prof. Gelissen, in 1895 te Venlo geboren, studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij op 21-jarige leeftijd reeds het diploma van scheikundig ingenieur „met' lof" verwierf. In September 1925 promoveerde ir. Gelissen, wederom „met lof" tot doctor in de technische weten schap op een proefschrift: „De constitutie der diacylperoxyden en hun betekenis voor de chemische synthese". In 1926 werd de heer Gelissen benoemd tot directeur der N.V. Electro-Chemische Industrie te Roermond. Enkele jaren la ter, in 1930, aanvaardde prof. Gelissen een buitengewoon hoogleraarschap aan de R. K. Handelshogeschool te Tilburg met een rede over „Kostprijs van electrische ener gie en chemische industrie". In datzelfde jaar werd hij uitgenodigd directeur te worden van de tegenwoordige P.L.E.M., De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera heeft de tentoonstelling „Scheveningse Visserij en Folklore", welke wordt gehouden ter gelegenheid van het gouden havenfeest in Scheveningen, ge opend. Nadat mr. Algera de geschiedenis van de 50-jarige Scheveningse haven had bespro ken zeide hij dat de visserij in de afgelo pen halve eeuw is gegroeid tot een krachtig bedrijf. De reeds lang gekoesterde wensen verdieping en vergroting van de buiten haven hebben de aandacht van de regering, aldus de minister. De plannen zijn in studie. Op 91-jarige leeftijd is dezer dagen te Soesterberg overleden mr. dr. P. J. C. Tet rode, oud-directeur van de Nederlandse Bank. Pieter Johan Conrad Tetrode werd op 24 September 1863 te Hoorn geboren. Hij liep het gymnasium te Groningen af en stu deerde daarna aan de universiteit van Am sterdam rechtswetenschappen. In 1888 promoveerde hij op een proefschrift, ge titeld „De inhoud der geldvordering". Hier na was hij achtereenvolgens advocaat en onderdirecteur varWde Amsterdamse Bank. Van 1912 tot 1919 was hij te Amsterdam gedelegeerde van de Javase Bank. In 1919 werd hij benoemd tot directeur en waarne mend president van de Nederlandse Bank te Amsterdam, welke functie hij heeft be kleed tot 1934. Verschillende publicaties op financieel gebied zijn van zijn hand verschenen. De heer Tetrode was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Sinds 28 April wordt een vliegtuig van de Christian en Missionary Alliance ver mist, dat op weg was naar de eenzame zendingspost in de Baliem-vallei in cen traal Nieuw-Guinea om voedsel uit te werpen voor de zendingsarbeiders. Twee weken hebben Catalina's van het gou vernement en een toestel van een Austra lisch zendingsgenootschap in de omgeving gezocht, doch tot dusver zonder resultaat. Men heeft het onderzoek met de Catalina- vliegboten thans gestaakt. Er wordt een patrouille uitgerust, die per Catalina naar het bergland zal ver trekken, om te, trachten inlichtingen te verkrijgen van de plaatselijke bevolking in het oerwoud. Inmiddels zal men trachten alsnog voed sel uit te werpen voor tien personen, die de post in de Baliemvallei bezetten. Het vermiste vliegtuig had als enige in zittende de Canadese piloot A. Lewis, die als eerste er in slaagde op 20 April 1954 met zijn toestel te landen op de Baliem- rivier en daardoor in staat was de eerste blanken aan land te zetten in deze ondoor dringbare vallei. Sindsdien heeft de piloot vele vluchten gemaakt naar de vallei. Sinds de vlucht van 28 April heeft men niets meer van het vliegtuig of van de piloot vernomen. Het toestel was een Short Sealand Amphibian Plane. en sindsdien is' prof. dr. ir. Gelissen in Limburg de grote stuwende kracht ge- wepst voor industrialisatie van dit gewest. Ook buiten Limburg heeft prof. Gelissen geijverd voor het bevorderen van de in dustriële bedrijvigheid in Nederland. Hij bevorderde de oprichting van economische technologische instituten en regionale in- dustriebanken, terwijl mede aan hem te danken is het tot stand komen van het Centraal Instituut voor Industrialisatie. In 1935 werd hij geroepen tot de post van minister van Economische Zaken. Daarna nam prof. Gelissen wederom het directeursschap der P.L.E.M. in Limburg op zich. Zijn aandacht voor internationale eco nomische problemen vond weerslag in de benoemingen van prof. Gelissen tot Neder lands afgevaardigde bij talrijke internatio nale conferenties. De directie van de Nederlandse Op^ra heeft op een persconferentie te Sassenheim haar plannen voor het volgend seizoen be kend gemaakt. Alexander Krannhals zal „in onverkorte vorm" zyn functie als eer ste dirigent en muzikale leider bij de Ne derlandse Opera blijven vervullen, niette genstaande htf zich tevens te Karlsruhe als „General Musikdirektor" verbonden heeft. Daar zal hy slechts één opera leiden, doch verder de zorg op zich nemen voor de sym- phonische concerten. Voor het Italiaanse répertoire is als diri gent by de Nederlandse Opera aangezocht Arrigo Guarnieri, die hier met een geheel nieuw gemonteerde „Traviata" zijn proef stuk zal afleggen. Eugène Bigat krijgt het Franse répertoire onder zijn leiding, onder meer de „Faust" van Gounod, die evenals „De Parelvissers" van Bizet in nieuwe mon tering op de planken komt. Verder wordt de dirigeerstok toevertrouwd aan Erick Walter, Cor Olthuis (La Bohème)), Henk van Wielink (De Zigeunerbaron) Joan Kalff (Rigoletto). Piet van Egmond (Hans en Grietje) en Anton Kersjes (ballet). Te zamen met Krannhals dus negen dirigen ten. Op het gebied der regie is er het nieuw tje, dat Abraham van der Vies zich in zo verre hersteld acht, dat hij de taak op zich zal nemen het toneelbeeld van „Don Gio vanni" van Mozart in elkaar te zetten. En wat voor velen een verrassing zal zijn: de tenor Frans Vroons, die als zodanig bij het gezelschap blijft, krijgt de kans ook als re gisseur mede te werken. De hermontering van „Traviata" is aan hem toevertrouwd. Verder is een beroep gedaan op Friedrich Schramm de man die „Peter Grimes" zo schitterend regisseerde om „Cosi fan tutte" in scène te zetten. Ook de assistent regisseur Frans Boerlage krijgt een mooie gelegenheid door de opdracht „Hans en Grietje" te monteren. Hans van Norden maakt nieuwe décors voor „Traviata" en Ruodi Barth (uit Wies- baden) voor „Cosi fan tutte". Voor de ove rige premières en réprises worden nog on derhandelingen gevoerd met andere regis seurs en décor-ontwerpers. Het „tableau de la troupe" zal in hoofd zaak onveranderd blijven. Alleen de Ame rikaanse coloratuursopraan Marilyn Tyler komt het gezelschap vergroten. De bariton Scipio Colombo is opnieuw voor zes maan den geëngageerd. Gastrollen zullen worden vervuld door Uta Graf (New York) en Ra mon Vinay, de fameuze heldentenor. Zoals gebruikelijk zullen vijf werken aan het ré pertoire worden toegevoegd. Hieronder is begrepen „Eugen Onegin" van Tsjaikofsky, de opera die voor het programma van het Holland Festival bestemd is. Verder zijn het dan „Cosi fan tutte' van Mozart' „Hans en Grietje" van Humperdinck (in het Ne derlands), „De Consul" van Menotti (even eens in Nederlandse vertaling) en „Na- bucco" van Verdi. Ter gelegenheid van het Mozart jaar is dus aan de répertoirestukken „De Toverfluit" en „Don Giovanni" ook „Cosi fan tutte" toegevogd. Deze trits zal waarschijnlijk in een speciaal Mozart-abonnement geboden worden. Verder blijven vyftien k twintig werken van het répertoire op de lijst. „De verkochte Bruid" van Smetana heeft men wegens tekort aan belangstelling moeten laten vervallen, doch „Peter Grimes" van Benjamin Britten hoopt men te kunnen handhaven. Het Ballet het eeuwige zorgenkind van de Opera heeft thans zijn definitie ve plaats gekregen. Onder leiding van Frangois Adret zal het meewerken, niet alleen aan het bestaande répertoire, maar ook in de nieuwe monteringen. Zelfstandige voorstellingen zullen nu ook in „de provin cie" worden gegeven. Zoals men weet heeft de Nederlandse Opera haar vaste speeldagen te Amster dam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht, maar ook treedt zij in Eindhoven, Heerlen, Nijmegen en Tilburg op. Verder wordt nog met Breda en Groningen onderhandeld. Zo lang de orkestruimte in de Haarlemse Stadsschouwburg onvoldoende blijft, zal de Nederlandse Opera niet weer te bewegen zijn in de Spaarnestad op te treden. AUTOR1JSCH. „IJMOND'' Gedipl. Instructeur. Les in nieuwe Ford Anglia Ver- keerstheorie gratis Celsius- straat 52. Tel. 4551 v/h Ga rage Giesberts. Tel. 4156. „Kennemer Tabakshuis" Marktplein 5. TeL 5795 WINKELMEISJE gevr., 18 jaar of ouder, ter assistentie verkoop bonbons enz. Bar- tels, Chocolaterie, Hoofdstr. 198, Santpoort. NETTE WERKSTER gevr. voor kantoor, liefst Vrijdag middag. De Mayer, Ooster- duinplein 3, IJmuiden. WERKSTER gevr. voor hele of halve dagen. Mevr. Splun. ter, Meervlietstraat 92, Vel- sen. NET MEISJE gevr. Boers, Visseringstraat 1, IJm; DAGMEISJE gevr. pl.m. 18 jaar, hoog loon, wegens hu welijk van tegenwoordig meisje. Aanbieding Hotel Augusta, IJm. Zelfst. MEISJE of WERK STER gevr. Mevr. Diderich, Jac. Catslaan 1, Driehuis. NETTE HUISH. midd. leeft. N. H. zag zich g. g. bij dame of heer alleen. Br. L 3997. FORSYTHEA en RIBES extra 95 ets. Soendaplein 31, H.-N. Tel. 19903. VOOR DE DAMES. Hevea Flats in wit-rood en blauw in m. 32 t/m. 40 f 3.50 p. p. En voor sport en op school gymschoenen m. 20 t/m. 45 van f 1.95 tot f 3.75. G. Ol denburg, Lagersstr. 14, IJm.- Oost. VOLKSWAGEN-VERHUUR zonder chauffeur, nieuwste type. All Risks verzekerd. Per week, per dag, per avond A. Beekhuis, Warmenhoven- straat 70, IJmuiden. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed Dagel v. 8.30 v.m —6 u n.m Tev Mnd.. Woensd. en Vrijdav tot 9 u. H. Olivier. Acaciastr 16, achter Ziekenhuis Spec reparatie-inrichting LUXE AUTO-VERHUUR Fiat-1400, Morris 8, per dag per week, ook buitenland. Vechtstraat 101, IJmuiden. KOUSEN REPARATIE Mevr Visser, Tasmanstr. 4, v/h Dirk Hartoghdwarsstr. IJm WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein. electr gramofoon met platen, lucht bedden. ledikanten en de kens Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35. Tel. 4273, IJmuiden. Een dubbelkops SCHEER- APP. PH1LISHAVE nu f 39.75 Fil. Velo Trompstr. 68, IJm. Tel. 5198. ZOEKT U IETS IN TUIN MEUBELEN? Wij brengen werkelijk iets bijzonders. Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm. Tel. 5198. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne, f 6.10 geplaatst f 8.10. Fil. Velo, Trompstraat 68, IJm. Telef. no. 5198. Diverse mensen voor totaal een ton opgelicht De politie te Rotterdam heeft de 62-jarige vertegenwoordiger J. van B. aangehouden, die er van verdacht wordt enige personen voor totaal f 100.000 te hebben opgelicht. Uit het onderzoek is gebleken dat hij in verschillende kazernes wist binnen te ko men en kans zag op blanco orderbriefjes militaire stempels te krijgen. Deze vulde hij daarna zelf in en de goederen die hij daarop van zijn werkgever ontving, ver kocht hij ten eigen bate. Toen betalingen van de militaire onder delen uiteraard wegbleven, sprak zijn pa troon er over, eens een gepeperde brief te schrijven. Van B. wist hem echter telkens daarvan te Weerhouden. Ook van verscheidene particulieren in Noord-Brabant heeft hij geld los gekregen. Op een militair bureau kreeg hij gedaan, dat er op dienstpapier enige brieven ge typt werden, waarin stond, dat hij maande lijks een grote hoeveelheid tandpasta en carbonpapier aan militaire onderdelen le verde. Anderen liet hij deze brieven zien en hij stelde hen dan voor, deelgenoot te worden in de tandpasta- en carbonhandel. Een vrouw met vijf zoons, van- wie er een een spoedcursus yoor onderwijzer wilde gaan volgen, werd hiervan de dupe, evenals een Brabander, die spoedig met pensioen zou gaan en nu zijn pensioen aanvrage in heeft moeten trekken om van zijn salaris de hypotheek op zijn huis te betalen, die hij had moeten nemen toen Van B. hem na 2000 gulden nog eens 4000 gulden vroeg voor de tandpasta-affaire. Van de ruim 100.000 gulden, die Van B. los had- weten te krijgen, heeft hij onge veer 32.000 gulden terugbetaald. Bij zijn aanhouding in Utrecht had hij slechts 34 gulden op zak. Op zijn paard „Marokko" is de Nieuw- Zeeland-er Donald Kingston de Nederland se grens gepasseerd op zijn rondreis door de wereld, diie hij te paard maakt. Kingston is thans in het achtste jaar van zijn tocht, die hij over twee jaar hoopt te beëindigen om zich dan terug te trekken op zijn 2510 ha grote ranch in Nieuw-Zeeland. Hij heeft 14 maanden in Oostenrijk en Duits land doorgebracht, waar hij op verschil lende plaatsen demonstraties van rijkunst heeft gegeven. Voor Nederland heeft deze wereldreiziger, die zich als alile ruiters van zijn land „Kiwi" laat noemen, minder tijd uitgetrokken. Hij verklaarde althans recht streeks naar Hoek van Holland te willen rijden om vandaar naar Engeland over te steken. Een bezoek aan de familie Van Doorne te De urne stond echter nog op zijn programma. De 1.96 m lange ruiter trok met zijn gespoorde laaren, lederen man chetten en 'zwart rijcostuum op zijn tocht door Noord-Limburg veel bekijks. Sinds het einde van de vijandelijkheden met Duitsland werd door de Nederlandse ambassade te Moskou voortdurend bij de Sovjet-autoriteiten er op aangedrongen dat de ambassade gelegenheid zou krijgen zich in verbinding te stellen met de Nederlan ders, waarvan bekend was dat zij zich als geïnterneerden of gevangenen op het grondgebied van de Sovjet-Unie bevonden. Dank zij onvermoeide pogingen en voort durend herhaalde demarches is thans een positief resultaat bereikt; althans voor een aantal Nederlanders. Het Sovjet ministerie van Buitenlandse Zaken gaf schriftelijk aan de ambassade de namen op van 12 Ne derlanders, die hun straftijd in de USSR doorbrengen, met de mededeling dat de ambassade met hen kan corresponderen en hun pakketten kan zenden aan twee post busadressen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag heeft de familie in Neder land omtrent genoemde adressen inge licht. Het Nederlandse Rode Kruis werd bereid gevonden medewerking te verlenen bij samenstelling van pakketten. De ambassade te Moskou blijft voortgaan met haar bemoeiingen om de vrijlating en repatriëring van alle nog in de Sovjet- Unie aanwezige Nederlandse gevangenen en geïnterneerden te bevorderen. Een ongeluk, waarbij een 16-jarig meisje met haar fiets m de Voorstraat te Utrecht onder een autobus kwam en aain de gevol gen overleed, is door het gerechtshof te Amsterdam behandeld. De Utrechtse rechtbank had de 52-jardge chauffeur H. M. uit Zeist, die de bus be stuurde, wegens het veroorzaken van ddt ongeluk drie weken hechtenis* opgelegd. De procureur-generaal vroeg bevestiging van dat vonnis en bovendien ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maan den. De chauffeur was kort voor het ongeval door zijn maatschappij onderscheiden met de gouden ster, die aan alle chauffeurs wordt uitgereikt, wanneer zii vijf jaar lang bussen hebben bestuurd zonder een onge luk veroorzaakt te hebben. Volgens sommige getuigen was de chauf feur met de bijna 2'/» meter brede bus in het 516 meter brede gedeelte van de Voor straat het meisje bijna gepasseerd toen hij naar rechts uitweek voor tegenliggers. Een getuige a décharge verklaarde ech ter, dat de bus ongeveer 1.30 tot 1.40 meter ruimte had gelaten. Hij meende dat het meisje van de bus geschrokken was en had gezien dat zij tegen de bus aangevallen was. De overige getuigen verklaarden ech ter dat de bus tegen het meisje was ge reden. De chauffeur is door zijn maatschappij niet ontslagen. Hij bestuurt echter geen bussen meer, maar werkt in de garages. Het hof zal op 27 Mei uitspraak doen. Pro Patria en Nieuw Guinea verbond De hoofdbesturen van „Pro Pafcria" er het „Nieuw Guinea Verbond" hebben in een adres aan de minister-president, onder tekend door de generaal-majoor K.N.I.L b.d. G. J. F. Statius Muller, de aandacht erop gevestigd, dat zij regelmatig berich ten ontvangen uit Indonesië over een groot scheepse voorbereiding van een invasie op Nieuw Guinea, die de Republiek Indonesia voornemens zou zijn. Volgens die mede delingen zou in eerste instantie getracht worden een bruggehoofd te vormen naar het schiereiland van Nieuw Guinea, de Vogelkop, teneinde vitale bedrijven als olievelden en steenkolenmijnen in handen te krijgen. Voorts zeggen beide hoofdbesturen, dat zij in toenemende mate berichten uit In donesië ontvangen, welke getuigen van een steeds slechter worden van de verhoudin gen tussen de Nederlanders en de Indone sische instanties; dat zij op grond hiervan ernstig ongerust zijn over de veiligheid van onze landgenoten in Indonesië en Nieuw Guinea en daarom de minister-presiidenit verzoeken te bevorderen.dat van regerings wege maatregelen worden genomen, ten einde leven en goed van deze landgenoten te beveiligen. Beide hoofdbesturen zeggen ervan over tuigd te zijn, dat het troepenvervoer door de K.P.M. naar de Kei-eilanden, de Roe- groep en de eilanden Boeroe en Ambon grote moeilijkheden gaat geven bij een eventuele behandeling door de Veiligheids raad, temeer daar de Indonesische regering De beide Nederlandse candidaiten, de twintigjarige mej. J. Herzberger en de negentienjarige Jean-Louis Stuurop, die werden toegelaten tot de tweede selectie- proef van het „Internationale vioolconcours Koningin Elisabeth" in België, dat als het moeilijkste ter wereld wordt beschouwd, zijn niet aangewezen voor de finale. Bij de dvaalf uitverkorenen zijn twee Fransen, twee Belgen, vier Russen, een Argentijn, een Engelsman, een Amerikaan en een sta tenloze. De winnaar ontvangt een geldprijs van honderd-vijftigduizend Belgische francs en contracten om in veertig steden als solist op te treden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft besloten de Prof. van der Leeuwprijs voor 1954 niet toe te ken nen. De commissie, die de minister van advies diende, heeft geen van de compo sities, die waren ingezonden of waarop de aandacht der commissie werd gevestigd-, voor de toekenning van de prij6 kunnen voord-ragen. Deze commissie bestaat uit de heren Sem Dresden, Eduard van Beinum en Felix de Nobel. in dit stadium zeker geen gebruik zal ma ken van buitenlandse schepen. Beide hoofdbesturen brengen ten besluite van hun adres onder de aandacht van de minister-presidjenit, dat de leden van hun verenigingen met groot enthousiasme be reid zijn, gehoor te geven aan een eventuele oproep van de Nederlandse regering tot een vrijwillige deelneming aan de verdediging van Nieuw Guinea. MET EEN ..VELO" kan zelfs een kind de was doen. Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm. Grote sortering WRINGERS ACME nu f 66.65. Fil. Velo. Trompstraat 68, IJm. tel. 5198 NET KOSTHUIS gezocht d. 3 Ambonese jongens, omgev. station IJmuiden. Radarstr. 62, IJmuiden. NET KOSTHUIS gevr. geen beroeps, voor heer. Brieven L 4001. BROEDEIEREN te koop. Na 6 uur. Kastanjestr. 33, IJm.- Oost. N. meisje z. gem. ZIT-SLP.- KAMER met w. maaltijd p. 1 Juni a.s. Br. L 4003. Wie heeft een WONING, liefst omg. Ziekenhuis, met ruimte om auto's te stallen en wil deze ruilen voor een flatwoning omg. Marktplein? Brieven L 3998 WONINGRUIL. Nette wo ning te Den Helder voor nette woning te IJmuiden- Oost of Santpoort. Brieven L 4000. LOMPEN. METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. PERCEEL BOUWGROND v. dubbel woonhuis te koop gevraagd, gelegen in de gem. Velsen. Aanbiedingen met opgave van grootte, ligging en prijs L 3999 MOTOR F. N. te koop. in g. s. z. 350 c.c. Elzenstr. 26, ijmuiden-O- H. FIETS te koop met Be- rini motor, tegen elk aann. bod. Homburgstr. 50 Z. IJm. JUNIOR JOL te koop, Groe- neweg 41. IJm.-O. Half ENG. KINDERWAGEN te koop met bedje en sier- dekje. Bloemstraat 77, IJm. KINDERLEDIKANT te k. Kalverstraat 2, IJm.-O. Z. g. a. n. ACCORDEON te koop tegen elk aann. bod. Rijnstraat 23 boven., IJm. HARLEY DAVIDSON te k. met Texas zadel en zijtas sen. R. Venema, Tunnel bouw, Amsterdamseweg, Velsen. TE KOOP: luxe salonkast, eiken stijlmeubel, met in gebouwde radio en Engelse platenwisselaar (2 maanden oud) voor f 700. Ook gene gen te ruilen voor goede ge bruikte piano, moet Duits fabrikaat zijn. Brieven L 4002 Dubbelzits II. M. W. te koop in zeer goede staat. Piet Heinstraat 52, IJmuiden-O. LANGE NIEUWSTRAAT 381-385 hoek Marktplein TEL. 5672 - IJMUIDEN DAMES, TROMPSTRAAT 10 IJMUIDEN 1e keus - 100% gegarandeerd Ook naadloze en" zwarte Nylons voorradig w «INNIHKL..N tl Tiutoo»! trn imo>o»n' (N.V. De Bataafsche Petroleum Mij) Badhuisweg 3, Amsterdam-N., Postbus 3003 Bovengenoemd Research Laboratorium heeft behoefte aan |eug- dige medewerkers en medewerksters van middelbaar niveau. Om hierin te kunnen voorzien wordt de gelegenheid geboden tot deelname aan een waarin de grondslag zal worden gelegd voor een verdere ont wikkeling, zowel op theoretisch gebied als in practisch-experi- mentele vaardigheid. Voor hen, die als vooropleiding hebben genoten, duurt de cursus 9 maanden. Hierbij wordt een toelage verstrekt van f. 125.- per maand. Voor hen. die als vooropleiding hebben genoten, duurt de cursus 15 maanden, terwijl hierbij een toelage van f. 100.- per maand gegeven wordt. Beide cursussen zullen begin September aanvangen. Wanneer deze cursus met succes is gevolgd, wordt men op een van de Laboratorium-afdelingen geplaatst. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven, met opgave van geboortedatum en van alle rapportcijfers van het laatste jaar, te richten aan bovengenoemd Laboratorium, afdeling Sociale Zaken, onder Nr. S 300. Pasfoto bijsluiten. vraagt voor opleiding tot loketambtenaar Plaatsing geschiedt op de kantoren in Noordholland (met uitzon dering van Amsterdam en het Gooi) en in de Bloembollenstreek. Leeftyd 16-25 jaar. Voor hen die in militaire dienst zijn geweest is afwijking van de leeftijdsgrens mogelijk; dit dient vermeld te wor den in de sollicitatiebrief met opgave van de duur van de diensttyd. Vereiste: diploma M.U.L.O.-A of B met 3 talen of bewys van overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. Z\j. die dit jaar examen moeten doen, kunnen nu reeds solliciteren. Reis kostenvergoeding en eventuele pensiontoelage volgens Ryksregeling. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van geboortedatum, behaalde diploma's, enz. te richten aan de Inspecteur der P en T, Ged. Oude Gracht 2, Haarlem. alleen de goede merken ERRES RUTON HOLLAND- ELECTRO FRIDOR va f 119.- B. KRAAY Stephensonstraat 61 IJmuiden Tel. 4325 zonder chauffeur, type 1955 met radio voor binnen- en buitenland. EDISONSTRAAT 4 - IJMUIDEN bestaat voor van 15 jaar en ouder gelegenheid in ons bedrijf te IJmuiden of Velsen-Noord 2 3 weken ar beid te verrichten. Zij, die hiervoor interesse hebben worden verzocht zich schriftelijk aan te melden vóór 1 Juni a.s. onder opgave van geboortedatum en -jaar, welke school wordt be zocht, volledig adres en welke weken beschikbaar, aan het kaotoor van de N.V. Melkinrichting Velsen te IJmuiden of Velsen-Noord, post Beverwijk. GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR Celsiusstraat 52, achter Cultureel Gebouw Tel. 4551 IJmuiden v/h Garage Giesberts - Tel. 4156 IJmuiden „Kennemer Tabakshuis" Marktplein 5 Tel. 5795 IJmuiden bij c.v. JOH. STERK, Loggerstraat 30, IJmuiden De N.V. AMSTERDAMSCHE BALLAST MIJ. vraagt voor administratie en magazijnbeheer voor de duur van het werk een Brieven te zenden aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij., Prins Hendrikkade 133-134, A'dam. 4

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3