Velsen kan helpen het kanker ge vaar te verjagen Sportdag van Terrasvogels Zaterdag en Zondag vlogen de duiven Visserij-varia Sombere cijfers Beverwijk Suomi-athleten liepen in Leeuwarden Castricum Heemskerk Vanmorgen in de Vishal en op zee 9 Hand in hand met het Koningin Wilhelminafonds „Het spook van Canterville" bij Pal vu „Oud-Katholiek Onder steuningsfonds" vergaderde YGV hield jaarvergadering Middenstandsforum van V.V.D. Beverwijker eerste in wielerronde Blauwe-week demonstratie op Hemelvaartsdag Velser Jazz Society besluit het seizoen Middenstanders met vacantie Wembley F.G. speelde gelijk tegen Zaandijk (1-1) Vitesse '22Kinheim 2-0 Veel gelukwensen voor gouden echtpaar Auto sloeg over de kop en veranderde in een wrak Ontspanningsavond voor karppeerders Klaverjasdrive van „De Zon" „Volksonderwijs" steeg in ledental ADO vierde zevende lustrum „Medan" vaart op de Woensdagmarkt Scheepvaart DINSDAG 17 MEI 1955 De hele wereld telt 6.000.OOO kankerlijders, aan welke ziekte 1 op de 5 inwoners van Nederland sterft. Deze harde cijfers maakte dr. Bakker bekend op de propaganda- avond van het Koningin Wilhelminafonds, die Maandagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan werd gehouden. De avond had ten doel de actie in Velsen, welke op handen is, voor te bereiden en de medewerkers en medewerksters, die huis aan huis leden en contribuanten zullen winnen, voor te lichten. „Voor de bestrijding van kanker, welke ziekte een belangrijke plaats in de samen leving inneemt, is de belangstelling van het gehele Nederlandse volk nodig", aldus dr. Bakker. 7000 jaar oude mummies vertonen reeds de verschijnselen van kanker zodat aangenomen kan worden dat, zolang er mensen bestaan, deze gevreesde ziekte heerst. Kanker komt speciaal voor boven de leeftijdsgrens van 50 jaar en geldt als één der hoogst-geclassificeerde doodsoorzaken. Spreker wees tenslotte op het succes dat in vroeger jaren de t.b.c.-bestrijding heeft gehad, waardoor deze ziekte lang niet zo gevreesd meer is. Hoe eerder, hoe beter Hoewel er nog geen definitief genees middel tegen kanker is, wel kan er in een aantal vroegtijdig geconstateerde gevallen met succes bestraling, chirurgisch ingrij pen of hormoneninspuitingen toegepast worden, en moet het op den duur mogelijk zijn deze gevreesde ziekte te overwinnen, besloot dr. Bakker zijn uiteenzetting. De heer v. Wijk propagandist van het fonds, zeide dat 50 jaar geleden met de bestrijding werd begonnen. Voor de oorlog stierven jaarlijks 9000 mensen aan kanker, en na de oorlog werd een aantal van 15.000 geconstateerd. Dit vindt zijn oorzaak in de grotere be volking en het feit dat er vroeger mensen stierven, waarvan thans pas met zekerheid aangenomen wordt, dat kanker de doods oorzaak is geweest. Spreker gaf cijfers, waaruit een steeds jaarlijks stijgende collecte-opbrengst was te zien. Hiernaast staan echter grote bedragen die na de oorlog met de investering van de verschillende centra, waarvan er thans der tien in Nederland zijn, gemoeid zijn. Voorts dient een grote staf van jonge doktoren en laboranten die rtiet uitgebreide onderzoekingen bezig zijn, gesalarieerd te worden. Naast particuliere giften wordt ook door de overheid bij de bestrijding van kanker steun verleend. Tenslotte wekte spreker de aanwezigen op de Velsense actie zo goed mogelijk te doen slagen. De film die hierna werd vertoond gaf op uitstekende wijze het werk van de kanker bestrijding te zien. Drie leden van de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" hebben Zon dag de reis naar Leeuwarden gemaakt om deel te nemen aan de door de Athletekver- eniging „Marathon" gehouden nationale avond-athletiekwedstrijden. Voor Joop F. Smit had de verre tocht geen moeilijkheden om op de 400 m. heren B-klasse de eerste plaats te bezetten in 53,8 sec. De lange afstandloper van „Suomi," A. Spek, die op het voor hem volkomen vreemde nummer 800 m. heren B startte, bracht het tot de vierde plaats en op 800 m. C heren werd W. Kok vijfde. Er werd op een zware grasbaan gelopen en bovendien was het allerminst aantrekkelijk wegens de flinke koude, die de athleten parten speelde. Uit de bekende novelle van Oscar Wilde „Het spook van Canterville" heeft T. Tag- gert een toneelspel in drie bedrijven samengesteld. Dit stuk wordt door Palvu op Zaterdag 21, Dinsdag 24, Donderdag 26 en Zaterdag 28 Mei in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan opge voerd. Het wordt gebracht in de bewerking van mr. H. M. Planten. Regie heeft Jan Velzeboer. de décors zijn van de firma W. Beyne en Zn. uit Amsterdam en het grime- werk is in handen van de hoofdstedelijke grimeur firma Michels. Costuums worden geleverd door de fa. Gerritsen uit Amster dam. Het stuk is een alleraardigste comedie, waarin, mede door de nuchtere Ameri kaanse familie, die een oud kasteel in En geland heeft gehuurd, de Engelse aristo cratie wel enigszins in het zonnetje wordt geplaatst. Met de algemene vergadering van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds" volgende week te Egmond aan Zee in het vooruitzicht, heeft de afdeling IJmuiden Maandagavond in het Oud-Ka tholiek verenigingsgebouw haar ledenver gadering gehouden. De voorzitter, de heer J. J. Stam, die als zodanig voor de eerste maal de vergadering leidde, beklaagde zich over de geringe be langstelling, die hij weet aan een zekere vergaderingsmoeheid. Het bestuur had daarom gemeend bij wijze van proef aan de bijeenkomst een attractie te verbinden in de vorm van het bekende radiospel mastklimmen. Een plan tot het houden van een bijzondere tentoonstelling moest voor- lqpig worden opgeschort. Tot afgevaardigden naar de algemene ledenvergadering werden benoemd de heren J. J. Stam en W. Tol Czn. Het jaar verslag liet een geringe teruggang van het ledental zien. Middelen worden beraamd het aantal weer op te voeren. Voor het hoofdbestuur stelde de verga dering in de vacature van de heer J. H. v. Willigen (Dordrecht) candidaat de heer B. W. Verhey (Hilversum). Op de beschrijvingsbrief voor de alge mene vergadering, die twee voorstellen van de IJmuidense afdeling inhoudt, kwamen weinig reacties, aangezien het hoofdbestuur de betreffende afdelingsvoorstellen kan onderschrijven. Van het begin van de mens, de eicellen, groei en deling hiervan, tpt aan de uitein delijke bestrijding van kanker, verleent deze rolprent ongetwijfeld een grote mede werking om de belangstelling voor kanker bestrijding gaande te maken. Goed 1954 - gestadige groei Zaterdagavond hield de Velser Gymnas tiek Vereniging haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in de Theeschenkerij te Velserbeek. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat VGV een gunstig jaar achter de rug had, hetgeen onder meer werd aange toond door een netto-aanwas van 60 leden. Verschillende door de vereniging georga niseerde evenementen ondervonden een gerede belangstelling, terwijl bij deelname aan wedstrijden goede resultaten werden geboekt. Ook het financieel verslag leverde een bevredigend beeld op, hoewel de hui dige tijdsomstandigheden tot een wijs be leid nopen. Uit het verslag van de volley- bal-afdeling sprak eveneens voldoening. Naast het kampioenschap van het tweede herenteam werden op tournooien diverse prijzen gewonnen. De verkiezing van bestuurs- en commis sieleden leverde geen moeilijkheden op. De scheidende penningmeesteresse werd har telijk toegesproken en als dank voor het vele door haar verrichte werk een aanden ken overhandigd. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men gezellig bijeen met een spelletje kienen en werd een dansje gemaakt. Op Maandag 23 Mei organiseert de af deling Beverwijk van de VVD een midden standsforum in hotel „Parkzicht." Aan de hand van gestelde vragen zullen verschillende problemen, waarvoor de middenstanders zich zien geplaatst, worden behandeld. Het forum zal bestaan uit: F. L. van der Leeuw, oud-lid van de gemeente raad te 's-Gravenhage en de Prov. Staten van Zuid-Holland, voorzitter; J. G. H. Cor- nelissen, lid van de Tweede Kamer en Prov. Staten van Noordholland; F. D. Baset Jr., lid van de gemeenteraad van 's-Graven hage; W. J. de Bruyne, gemeenteraadslid van Amsterdam en W. D. Niestad, wethou der van Schagen. Bij de ronde van Numansdorp, die Zater dag werd gehouden, werd de Beverwijkse wielrenner Koen Niesten eerste van de nieuwelingen. Zondag veroverde hij deze plaats in de ronde van Niebeekswoud (bij Hoorn). Schakers van „Weenink" achter de borden De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft haar onderlinge competitie voortge zet met de volgende uitslagen: Afdeling I: SlingsKoomen 10; Piët De Koter afgebr.; MeyerAlders 10; v. 't HoffMuyen 11. Afdeling II: v. LeeuwenVerduit 01; v. VersseveltHoogvorst 01; Meyer Sr. Beekhoven 01; LimmenR. Meyer 01. MORGEN AL OM 1 UUR VEILEN Woensdagmiddag begint de Beverwijkse bloemenveiling reeds om 1 uur; dit in ver band met de kopers die nog voor Hemel vaartsdag willen venten. Maandagmiddag was er op de groenten- markt een grote vraag naar sla en spina zie. De prijzen voor deze producten gingen met sprongen omhoog De sla werd voor meer dan 31 cent per krop verkocht en de spinazie ging voor 26 cent per kilo. MARKTBERICHT 16 Mei Aardbeien 190205: asperge 55185; spina zie 9—26; bloemkool 3694; radijs 414; rabarber 719; bospeen 66—71; postelein 26—38; prei 9—20; witlof 27—52. Zoals we reeds meldden, bestond „Ter rasvogels" onlangs 15 jaar en aangezien men dit feit niet helemaal onopgemerkt wilde laten voorbijgaan, was tegen Zondag op het Velsen-terrein aan de Kwekerslaan een sportdag georganiseerd, waarop tal van sporten werden gedemonstreerd. Jammer voor de organisatoren en eveneens jammer voor de deelnemers was het, dat de ijs- heiligen ditmaal geen verstek hadden Laten gaan, wat ongetwijfeld van invloed is ge weest op de belangstelling. De jeugd van Terrasvogels en Bloemen daal openden deze sportdag. De junioren van de feestvierende vereniging toonden zich over alle linies sterker dan hun Bloe- mendaalse collega's en boekten een ver diende 5-0 nederlaag. Bij de honkbalwedstrijd echter trokken de Terrasvogels aan het kortste eind. Met 10-3 moesten ze erkennen, dat ze van de Rooswijk-combinatie nog iets leren kon den. Het feit, dat de Vogels hun werper Disselköter misten, zal aan een en ander wel niet vreemd geweest zijn. Na de honkballers waren de voetbal oudjes aan de beurt. In keurige clubkleding kwamen de 22 veteranen, waaronder we o.m. De Ruyter, Tabernal, de gebr. De Jonge, de gebr. Van Vl'iet, Dortmundt, Van Gelder, Pellemans en Voorting opmerkten, op het terrein en overhandigden aan voor zitter Disselköter een nieuwe voetbal als blijk van hun blijdschap over het feit, dat het bestuur hen nog eens in 9taat had ge steld zich op het groene veld uit te leven in een wedstrijd met en tegen hun oude clubmakkers. Het werd een geanimeerd partijtje voetbal, waarin nog menig fijn trekje te bewonderen viel. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (1-1). Twee Sport Vereent-combinaties demon streerden, welk een prachtig spel korfbal toch is. Elftal A won met 4-1. Vóór de aanvang en in de pauze van de competitiewedstrijd TerrasvogelsGVO lieten dames en heren van de Turnvereni ging „Santpoort" zien, hoe er bij TVS ge werkt wordt aan een gezonde geest in een gezond lichaam. Vooral de rhythmische dansen en knot9oefeningen der dames vie len in de smaak. De krachtsportvereniging Hercules maak- Het Provinciaal Drankweercomité in Noordholland organiseert op Hemelvaarts dag een demonstratieve bijeenkomst op het duinterrein achter de Creutzberglaan te Beverwijk. 's Morgens om half elf is de opening, waarin de Capucijner pater Maximinus een korte rede uitspreekt, 's Middags geven enige leden van het Noordhollandse Blau- we-jongeren-comité een volksdansdenion- stratie. Voorts werkt nog mede het Bever wijkse kinderkoor „Kindergeluk" met enige openluchtstukjes. Het geheelonthouders koor .D.O.V." onder leiding van mevrouw Hippe-Tendeloo zingt enige liederen. Een levend ganzenbordspel wordt nog uitge voerd door leden van het N.H.B.J.C. De heer H. G. Molenaar spreekt het slot woord. Na afloop wordt een optocht samen gesteld, die voorafgegaan door een muziek korps, een rondgang door Beverwijk zal maken. De stoet wordt ontbonden op het parkeerterrein. Lndien het weer niet mee werkt zal de bijeenkomst plaats vinden in het veilinggebouw „Kennemerland' aan de Breestraat. De Velser Jazz Society besluit het sei zoen met een concertavond op 20 Mei in het Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan en dat is dan tevens de 25ste avond in het seizoen 19541955. De tweede prijswinnaars van de finale in de AVRO-jazzcompetitie, het „Trio Pim Jacobs" uit Hilversum, verzorgen het moderne gedeelte, het „oude" deel is in handen van de „Down Home Jazzband" uit Amsterdam. Er zijn zelfs nog onder handelingen gaande met een tweede dixie- landorkest. Ook zullen weer enige Jam sessions worden gehouden. te met haar gewichtheffen indruk op de toeschouwers, die bewondering hadden voor de spierkracht dezer IJmuidenaren. Voor de onontbeerlijke muzikale omlijs ting zongde het fanfarekorps „Wilhelmina", dat met pittige muziek er de stemming in bracht. Zij tenslotte nog vermeld, dat „Terras vogels" veel medewerking heeft gehad van haar zuster vereniging „Velsen" en alle ver enigingen, die aan deze sportdag hebben deelgenomen, van voorzitter Disselköter een vaantje in ontvangst mochten nemen. De bakkers van Beverwijk zullen van 17 tot en met 30 Juli met vacantie gaan in twee ploegen van elk één week. Het pu bliek zal gedurende deze tijd het brood zelf moeten halen. Ook de melkhandelaren zul len de dagelijkse sleur een week vergeten en gaan in de laatste week van Juli en de eerste week van Augustus hun zaken om de beurt sluiten. Evenals vorig jaar zal men op bepaalde plaatsen de melk aan de karren kunnen afhalen. De eerste wedstrijd die het Engelse Wem bley F.C. dat momenteel een bezoek aan Castricum brengt, kreeg te spelen, ging Maandagavond op het CSV-terrein tegen de kampioenen van 3 A, Zaandijk. De kam pioenen hebben, ondanks een tot diep in de nacht durende kampioensfuif, uitstekend partij gegeven. Het spel van de Engelsen was zoals alleen zij dat kunnen spelen: fel aanvallend, doortastend en somtijds hard. In de vijftiende minuut namen de Engelsen door toedoen van hun rechtsbuiten, de lei ding, nuleen. Alle pogingen ten spijt gelukte het Zaan dijk voor de rust niet de gelijkmaker te scoren, maar zestien minuten voor het ein de had de Zaanse voorhoede eindelijk suc ces, goed samenspel tussen P. Poel en J. de Groot, werd door laatstgenoemde afgeslo ten met een fraai doelpunt, eeneen. Met deze stand kwam het einde. Huld'^ing Voordat de wedstrijd begon heeft de voor zitter van CSV, de heer P. L". Duinker, de aanvoerder van Zaandijk, T. Kat, bloemen overhandigd in verband met het behaalde kampioenschap. De voorzitter van Wembley F.C., de heer J. K. Parfitt. bleef niet ten achter en bood eveneens bloemen aan. Voor beide attenties dankte de voorzitter van Zaandijk, de heer A. de Wolde. Wat de lagere elftallen presteerden De lagere teams van de Castricumse clubs CSV en Vitesse '22. hebben Zondag de vol gende resultaten behaald. CSV 2—RCZ 2 2—1; iVos 3—CSV 3 1—7, Vitesse 3Meervogels 2 10; Vitesse ad- spiranten bVZV adspiranten b 21; Vi tesse adspiranten c—VVB adspiranten c 3—1. Voordat Zondagmiddag op het Vitesse- terrein te Castricum de wedstrijd Vitesse '22Kinheim een aanvang nam, heeft Vites- ses voorzitter, de heer H. Hoogervoorst, de aanvoerder van Kinheim, Groeneveld, ge huldigd in verband met het spelen van zijn 300ste wedstrijd. De Kinheim-aanvoerder heeft deze middag laten zien nog veel in zijn mars te hebben want bijna alle aanvallen van de thuisclub werden door hem onderbroken, daarbij op de juiste wijze gesteund door de backs Hesse- lingen en Paap. Nochtans nam de thuisclub in de negen tiende minuut de leiding door een doelpunt van F. Zonneveld. De Castricumse debutant linksbinnen J. de Zeeuw, bracht na een half uur spelen de stand op tweenul. Door een tekort aan stootkracht was de Velsense voorhoede niet in staat te scoren. Het echtpaar P. de VriesZonneveld, wonende aan de Eerste Groenelaan te Cas tricum, vierde Maandag zijn gouden huwe lijksfeest. In de middaguren vond in lunchroom Kuilman een receptie plaats en de eerste die de heer en mevrouw De Vries kwamen gelukwensen waren burgemeester C. F. Smeets, wethouder N. Veldt en alle raads leden. Pastoor G. Goes en pastoor J. de Wit, alsmede enkele bestuurders van de K.A.B. en het gehele gemeentepersoneel gaven eveneens acte de précense. Het fanfarecorps D.I.U. bracht wethou der De Vries en zijn echtgenote 's avonds een serenade die klonk als de bekende klok. Op de Provinciale weg tegenover de Brakensweg te Castricum is Zondagmid dag de heer K. uit Den Helder met zijn auto geslipt. De wagen sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. De schade v/as zo groot dat de wagen moest worden weggesleept direct naar de sloperij. De bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder noemenswaardig letsel af. De kampervereniging Bakkum houdt Za terdag 28 Mei haar eerste ontspannings avond van dit seizoen. Er zal een non-stop programma worden uitgevoerd, waaraan medewerken Henk Bouterse en partner, accordeon; het mondaccordeontrio The Hilva's; The Red Girl, een 12-jarige acro bate, The Morali's, acrobatiek en de xy- lofonist Schülze. De leiding berust bij de heer Dick Brouwer. De avond vindt plaats in het openluchttheater De Pan op het kampeerterrein aan de Zeeweg. De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" organiseert op Zaterdag 21 Mei in zaal Dam een wedstrijd, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. De Heemskerkse afdeling van „Volks onderwijs" heeft een gunstig jaar achter de rug, het ledental steeg tot 89. Dit is mede te danken aan de geslaagde feestavond, die in Maart werd gehouden. De heer C. Timmer man deelde tijdens de Maandagavond in zaal Dam gehouden jaarvergadering mede dat de vereniging „Volksonderwijs" op 1 April 1955 146.545 leden telde. Deze bijeenkomst die onder voorzitter schap van de heer G. I. Klesser werd ge houden, werd slechts door een gering aan- tai belangstellenden bijgewoond. De penningmeester, de heer H. van Hiele kon het jaar 1954 afsluiten met een batig saldo; er is thans nog een bedrag van 175,79 in kas. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. Kranendonk en de heren Klesser en Van Hiele herbenoemd. In de kascommissie zullen dit jaar zit ting hebben de heren T. Wentink en A. v. d. Laan. Ter gelegenheid van het vijfendertig jarig bestaan van de Heemskerkse sport vereniging ADO is Maandag in zaal Dam een feestavond gehouden, die uitstekend is geslaagd. Het openingswoord sprak de heer Jac. Veldhuis. Hij liet in vogelvlucht de ge schiedenis van de vereniging passeren. De prestaties van het eerste elftal zijn niet zo goed, aldus de heer Veldhuis en hij drukte de spelers dan ook op het hart vooral de training te bezoeken. Hij sprak de wens uit dat ADO hierdoor nog eens zal kunnen promoveren. De heer Jac. Meiland, die vanaf de op richting bestuurslid is, werd op hartelijke wijze toegesproken en ontving als blijk van erkenning een geschenk. Mevrouw Mei- land deelde in de hulde door het aanbieden van bloemen. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door een cabaretgezelschap, samengesteld uit eigen leden, aangevuld met enige dames. Onder leiding van de heer Boeree slaagde men er in de aanwezi gen enkele uren op uitstekende wijze te vermaken. De Reisduif Met 520 duiven heeft de Beverwijkse ver eniging „De Reisduif' deelgenomen aan een vlucht van St. Glislain af over een afstand van 230 km. De duiven werden om 9.40 uur gelost. De eerste duif kwam om 12.23 uur binnen: de laatste werd om 12.37 geklokt. De uitslagen waren: P. v. d. Outenaar 1, 39. 45, 50 en 102; C. Castricum 2, 20. 34. 36, 58, 82, 88 en 97; L. H. Kneppers 3, 52, 54 en 67; R. Westrate 4, 11 en 44; P. v. Vuuren 5, 13, 14, 26, 41. 92. 101, 103 en 104; P. Lugt 80, 94 en 99; D. Stiemer 7, 9. 17, 18. 27. 60. 61, en 72; J. Demmers 8. 30, 65 en 100; C. Zoet 10 en 23; T. Gravemaker 12. 38 en 93; C. Westra te 15; F. v. Goethen 16 en 76; A. Six 19. 35 en 51; H. Hubers 21; C. G. J. Dekker 22. 37, 77 en 89; G. de Graaf 24. 33, 56 en 85; M. Koorn 25 en 96; J. Luntz 28, 53 en 69: C. Verschuren 29 en 64; J. Kammers 31; D. Phi- lippi 32; D. v. d. Bend 40; C. Bleeker 42; H. Gaasenbeek 43 en 87; S. v. d. Kolk 46, 66 en 91; G. v. d. Winden 47, 59 en 71; P. H. v. Minnen 48, 63 en 83; M. Minneboo 49, 75, 79 en 98; Gebrs. Geldermans 66; T. Looyen 57, 75, 78 en 95; F. Versluis 68; D. Joosten 70, R. du Groy 73; S. Teeling 81; J. Schoo 84, P. Dekker 86 en 90. Ons Genoegen Met 148 duiven vloog „Ons Genoegen" eveneens van St. Glislain. De eerste duif was om 12.29.34 binnen en de laatste om 12.41.39. De uitslagen zijn: Fr. Blommaerts 1, 11 en 15; H. Exalto 2, 19. 24 en 25; J. Schelvis 3; W. v. Wijk 4. 6. 17. 21 en 28; J. Butter 5 en 29; Th. Kuver 7, 13 en 16; L. Traa 8 en 9; P. v. Dessel 10 en 12; W. Ründers 14 en 22; J. Scheffers 18; Bruins en Co. z.0 en 30; F. C. Vos 23 en 27; A v. Son 25. De Vredesduif Ook de Heemskerkse duiven van „De Vredesduif" kwamen van St. Glislain. Er waren 119 duiven in concours en na de los sing om 9.40 uur. was de eerste duif om 11.47.32 binnen. De voornaamste uitslagen: J. Winter 1 en 16; P. Lotterman 2, 13 en 17; A. Bruins 3, 12 en 22; C. v. d. Loos 7; J. G. Dudink 4. 6. 24 en 26; P. Eelting 5 en 29; J. Boerebach 8, 19 en 23; J. Pekel 9. 31 en 32; J. v. Stralen 10; J. Beentjes 11. 18 en 27; Ch. Bey 14; G. Duyn 15; G. Lotterman 20; H. de Nijs 25; J. de Kruyf 30. Vier van de trawlervloot Vier trawlers de „Thorina" (van 7 Mei) bleek voor de Woensdag bestemd te zijn voerden vandaag in totaal ruim 4000 kisten vis en ruim 1700 stuks stijve kabeljauwen aan. De trawler „Vios" (van 7 Mei) haalde uit de Noord 100 kleine kisten haring, 470 stuks stijve kabeljauwen en 1130 kisten vis, waarvan 800 makreel, 170 schelvis, 50 gul en 110 wijting; de „Herman" (van 7 Mei) 400 stuks stijve kabeljauwen en 1150 kisten vis, waarvan 875 makreel, 150 schelvis, 75 kabeljauw, 50 wijting; de „Dirkje" (van 7 Mei) 110 stuks stijve kabeljauwen en 800 kisten vis. waarvan 550 makreel, 100 schel vis, 90 kabeljauw en gul, 30 haring. 15 wij ting en 5 diversen en de SCH 153, „Onder neming 4" (van 9 Mei) met 25 kleine kis ten haring, 500 stuks stijve kabeljauwen en 455 kisten vis, waarvan 300 makreel, 115 schelvis, 15 koolvis en wolf, 15 wijting, 10 diversen. En de rest Van de logger- en kottervloot was onder meer de „Shamrock" present met 250 stuks stijve kabeljauwen en 430 kisten vis, waar van 225 makreel, 100 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 15 wijting, 5 haring, 5 stokkebit. De IJM23 bracht 40 kisten schar en de kleine vaart 400 kg. tongen en 20 kisten schol. Wat er komt Voor de Woensdagmarkt komen de „Tho rina" (van 7 Mei) met 535 stuks stijve ka beljauwen en 1110 kisten vis, waarvan 750 makreel, 80 schelvis, 80 gul en kabeljauw, 140 wijting, 60 haring, 200 kleine kisten ha ring en de „Vikingbank" (van 10 Mei) van een afgebroken reis met 130 stuks stijve kabeljauwen en 640 kisten vis, waarvan 450 makreel, 110 gul en kabeljauw, 45 schelvis, 10 haring, 20 wijting en 10 stok kebit. Besommingen Maandag De besommingen van de trawlervloot wa ren gisteren: „Batavia" (775 kisten, van 7 Mei) f18.400; „Bloemendaal" (815 kisten, van 7 Mei) f12.600; „Maria van Hattem" (1000 kisten, van 2 Mei) f26.600; „Polder man" (650 kisten, van 7 Mei) f14.900; SCH117 „Onderneming 3" (750 kisten, van 9 Mei) f 12.100. Prijzen van heden Kabeljauw en tongen waren vandaag voor export bestemd. De rijen kabeljauw haalden f 75 tot f 65, de kisten f 65 tot f 75. Grote tong ging weg voor f 2.50, grootmiddel voor f 2.60, kleinmiddel voor f 2.80, tong I voor f 2.75 en tong 2 f 2.45. Binnenland kocht grote schelvis voor f 30 tot f 26, middel schelvis voor f 30 tot f 27, kleinmiddel voor f 32 tot f 26. pennen voor f 33 tot f 28 en braadschelvis voor f 25 tot f 22. Wijting haalde van f 21 tot f 24, zwarte koolvis van f 75 tot f 85. De schol 2 ging weg voor f 37 en schol 3 voor f 21 tot f 31. De grote gul maakte f 32 tot f 34, middel gul f 28 tot f 32 en torgullen voor f 16 tot f 22. Kleine kisten haring gingen van de hand voor f 8 tot f 9 (ongeveer 18 kg) en de makreel voor f 12 tot f 14 per 50 kg. „Medan" komt er aan De trawler Medan IJM. 57 is thuissto- mend en was gisteravond laat nog 1900 mijl van IJmuiden verwijderd. De juiste positie van het schip was toen 49.20 Noor derbreedte en 40 Westerlengte. Schipper C. Bal hoopt volgende week Woensdag zijn vangst, die grotendeels uit schelvis be staat, in IJmuiden te lossen. Van de kottervloot Van de kotters, die gisteren laat naar zee zijn gegaan, hebben enige scheepjes vannacht al weer gevist. De „Nehim 3" deed trekken voor 130 kg'tong en 3 man den vis, de „Nehim 4" trekken voor 130 kg tong en 2 manden vis, de „Rex" 90 kg tong en 1 mand vis, de „Victoria" 100 kg tong en 3 manden vis, de „Nehim I" 90 kg tong en 1 mand vis, de „Nehim 2" 140 kg tong en 3 manden vis en de „Stern" 130 kg tong en 3 manden vis. Binnengekomen IJM 24. Vios, 2. Herman, 129. Shamrock. 208. Wiron 5, 226, 202, 213, 249; SCH. On derneming 4; RO 53 Dirkje; KIN 161, Katwijk 3. 63; BR 47, 3, 50, 41, 28, 55, 28, 5, 13, 38, 48; ARM 14. •Vertrokken IJM 21. Gelria, 16 Bergen, 71 Bloemendaal, 45 De Hoop, 211, 202, 249, 241, 226. 4, 7, 11, 240, 272, 27, 31, 5, 218, 22, 228, 78, 52. 3; BR 50, 5, 13, 47, 20, 48. 28, 41. 55, 38; CZ 3; ARM 14; VL 85. Bertina; UK 4. 48. 70, 194. 90; AM 17, 26, 18, 16; VO 9; RO 29; WR 34, 33, 14: KW 7. De Arend, KW 76 Excelsior 3, KW 52 Vrouw Anna, KW 155 Arie, KW 166 De Gebroeders, KW 17 Arie Nico, KW 26 Concordia, KW 107 Jacoba, KW 169 Aleida, KW 10 Adrianus, KW 20 Grietje, KW 125 Petronella, KW 24 Cornelis, KW 74 Hette Margaretha, KW 126 Agatha Arie, 108 Gebroeders, KW 59 Floris, 34, 88, 36, 27, 68, 133, 210, 128, 72, 77, 35, 56, 63, 21, 60, 53, 65. Naar wij vernemen is de „Medan", die thuis stoomt van Newfoundland, nog 7 a 8 dagen uit IJmuiden. Het schip kan voor de Woensdagmarkt van volgende week worden verwacht met ongeveer 1000 kisten, hoofdzakelijk schelvis in. Agamemnon, 16 te Houston. Alamak, 16 te Rotterdam. Alblasserdijk, 15 v. Bremen te Rotterdam. Amstelbrug, 16 te Port Said. Arnedijk, 16 te Rotterdam. Alhena, 75 160 m. ZW. Ouessant. Alwaki, pass. 15 Kp. Finisterre n. Marseille. Amstelland, 15 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Aalsdijk, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen Amstelkroon, 16 te Geelong. Annenkerk, 15 te Antwerpen. Abbekerk. 17 te Kaapstad. Adinda, 17 te Tj. Prlok. Altair, 17 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 16 te Melbourne. Bali, pass. 15 Aden n. Suez. Brlliton, 16 v. Cebu n. Manulla. Bonaire, 16 540 m. Z. Azoren. Borneo. 16 v. Calcutta n. Singapore. Cottica. 15 1130 m. ZW. Fayal. Caltex Leiden, pass. 16 Kreta n. Rotterdam Caltex Pemis. 16 v Sidon n. Bordeaux. Caltex Delft, pass. 16 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 16 Wight n. Sidon. Celebes. 16 v. Belawan n. Colombo. Dorestad. 16 v. Piraeus n. Mena el Ahmadt. Drente. 16 te Port Said. Duivendrecht, 15 te Hamburg Delfland. 14 v. Las Palmis n. Amsterdam. Delfshaven, pass. 16 Finisterre r.. Casablanca. Eos, 16 te Rotterdam. Esso Den Haag, 20 Antwerpen verwacht. Eendracht, pass. 16 Malta n. Tel Aviv. Elizabeth b. pass. 16 Ceylon n. Calcutta. Erinna, 16 v. Saigon n. Pladju. Esso Amsterdam. 16 te Sidon. Ganymedes. 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias. 15 te Amsterdam. Guineekust, pass. 16 Finisterre n. Dakar Garoat, 15 v. Baltimore n. Port Said. Gooiland. 1 v. Recife n. Bahia. Oroote Beer, pass. 15 Kp. de Rosiers n. South ampton. Haarlem. 15 te Amsterdam. Hathor. pass. 16 Ouessant n. Oran. Hoogkerk ,15 te Amsterdam. Kertosono, pass. 15 Pantellaria n. Casablanca. Prijzen van Maandag. Heilbot 2.502. gr. tong 2,242,grm. tong 2,402,20; kim. tong 3.00—2,670; kL tong I 3,25—2,74; kl. tong II 2.952,50; tarbot I 1,80—1,40. per kg. Tarbot IV 37; kl. griet 3634; tongschar 75—57; kl. tongschar 45—40; gr. schol 28—25; grm. schol 33—32; kim. schol 41—34; kl. schol I 4030; kl. schol II 449.50; schar 2615; v. haring 2516; makreel 1611,50; gr. schelvjs 3828; grm. schelvis 3630; kim. schelvis 37—27; kl. schelvis I 38—23; kl. schelvis II 3317; wijting 3517; gr. gul 41—27; midd. gul 36—26; kl. gul 29—20; kl. haai 3116; ham 9072; kl. wolf 4340; poontjes 2620; kl. koolvis zw. 2921; kl. koolvis wit 34—30, per 50 kg. Gr. kabeljauw 15459; gr. koolvis zw. 79—66; gr. koolvis wit 88—73; gr. leng 7666; gr. wolf 8674, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 615 kisten tong en tarbot, 13 kisten heilbot 20 kisten griet, 25 kisten tongschar en schartong. 955 kisten schol, 85 kisten schar, 210 kisten haring. 3880 kisten makreel. 830 kisten schelvis. 380 kis ten wijting. 245 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten leng. 5 kisten haai. 3 kisten ham, 32 kisten wolf. 8 kisten poon. 304 kisten kool vis, 45 kisten diversen. Totaal 7630 kisten. Besommingen van Maandag. KW 38 f7700; KW 176 f 8500 KW 73 f 3330; KW 74 f7200: KW 159 f 3080: KW 107 f 3250: KW 125 f3260; KW 166 f2650; KW 10 f2160; KW 69 f2410; KW 59 f2600; KW 17 f 2650; KW 26 f2610; KW 169 f3380; KW 20 f2956; KW 23 f2530: KW 24 f 3090; KW 34 f3050; KW 53 f2120; KW 210 f4520: KW 72 f 2980; KW 27 f 2790; KW 68 f 3090; KW 36 f 3600: KW 133 f3910; KW 12 f 2960; AM 17 f 3570; AM 26 f4340- AM 18 f3580; IJM 22 f3980; IJM 78 f 1990; IJM 45 f 2610; TX 14 f 2670. Japara (KRL)16 v. IJmuiden n. Southampton Joh. v. Oiden-barnevelt. 16 90 m. Z.t O. Westp Kreta. Kota Agoeng, pass. 15 Kp. St. Vincent n. R dam Kalvdon, Ifi v. Gefle n. Curacao. Karimun, 17 te Balikpapan. Leersum, 14 v. Jacksonville n. Le Havre. Lutterkerk, 15 v. Abadan n. Port Said. Laagkerk, 15 v. Aden n. Suez. Langkoeas. 16 v. TJ. Priok n. Djeddah. Lemsterkerk. 16 te Port Said. Limburg, 17 te Oheribon. Loenerkerk, 16 v. Calcutta n. Madras. Mijdrecht. 16 te Aruba. Myonia, 16 te East London. Maureen, verm. 16 v. Walvisbaai n. Brombero Modjokerto, 1 te Hamburg. Maiea, 17 te Madras verwacht. Manoeran, 16 te Belfast. Noordam, pass. 15 Lizard n. New York. Notos, 14 v. Famagusta n. Kalivia. Ondina, pass. 15 Ceylon n. Pladju. Oostkerk, 16 v. Port Said n. Alexandnë. Oranjestad, pass. 1 Finisterre n. Madeira. Oranje, pass. 16 Kp Guardafui n. Colombo. Ouwerkerk, pass. 16 Belawan n. Singapore. Onon. 17 te Napels verwacht. Ovula, 17 te Bangkok. Polydorus, 16 te Halifax. Pons Maurits, 15 v. Quebec n. Rotterdam. Prins Willem IV. 14 v. Toronto n. Montreal Pieter S. pass. 15 Wight, 16 A'dam verw. Radja, 14 v. Amsterdam n. Algiers. Roggeveen, 17 te Singapore verw. Scherpend recht, 15 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Sliedrecht, pass. 15 Gibraltar n. Swansea. Straat Soenda. 15 v. Durban n. Kaapstad. Slamat, pass. 15 Straat Messina n. Genua. Stad Haarlem. 14 v. Amsterdam n. Narvik. Stad Vlaardingen. 13 te Vlaardingen. Salawati, 16 te Amsterdam. Salland. 13 te Montevideo. Sarangan, 12 v. Vancouver n. Portland. Stentor,* 16 v. Amsterdam te Antwerpen. Singkep, 16 te Bombay. Stad Dordrecht, pass. 16 ten Z. Minorca naar Rotterdam. Statue of Liberty, 16 v. Suez n. Mena el Ahmadi Straat Bali, 17 te Kobe. Straat Banka, 17 te Bombay. Sumatra, 16 v. Singapore n. Port Swettenham Tara, verm. 16 v. Antw. n. Hamburg. Tiberius, 15 v. Amsterdam n. W. Indië. Trompenberg, 12 te New Orleans. Themisto, 14 v. Threerivers n. Antw. Westerdam, 15 140 m. O. Nantucket n. Rotterdam Wonogiri, 16 v. Koewalt n. Abadan. Wonorato, verm. 17 v. Colombo n. Aden. Waterman, 16 te Le Havre. Westland, 16 te Pto Alegre. Zaan, pass. 16 Brunsbtlttel. KLEINE VAART Actinia, 16 v. Par te Gluckst3dt. Al'bergën, 16 v. Bristol n. Swansea. Anna b, 16 v. Molfetta te Milos. Appingedam, verm. 17 v. Lissabon n. R'dam. Aicetas, 15 v. Izmir n. Messina. Aardenburgh, 15 v. Stockholm te Antw. Aigiena. pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 17 v. Frederiksund te Londen verw. Algarve. 16 v. Rotterdam n. Anwerpen. Att S, 16 v. Sunderland, 18 Rotterdam verw. Bab T, 13 te Amsterdam. Berkelstroom, 16 v. Par te Amsterdam. Boreas. 15 te Tunis n. Malaga. Batavier II, pass- 16 Kp. Sardao n. Bordeaux. Bestevaer, pass. 15 Vlissingen n. Boston. Birmingham, 16 v. Rotterdam te Kingslynn. Bill S, verm. 16 v. Swansea n. Amsterdam. Casana, pass. 16 Brunsbtittei n. Rotterdam. Crescendo. 16 v. Hamburg te Rotterdam. Corrie b. 16 v. Stockholm te Fowey. Cinderella, verm. 18 v. Rotterdam n. Duinkerken. Clothilda M. pass. 15 Vlissingen n. Antw. Diligentia, 16 v. Ipswich te Thameshaven verw Duiveland, 16 v. Grangemouth te Rotterdam. Dido. 16 v. Kopenhagen te Amsterdam. Daniël. 15 v. Middlesboro te Avonmouth. Frans Bohmer. pass. 16 Casquets n. Rouaan. Gaasterland, 16 v. Harlingen te Leith. Gezien a Hendrika, 15 v. Aalborg n. Helsinki. Gerry S, verm. 16 v. Vianne n. Guernsey. Haskeriand, 16 v. Harlingen te Goole. Henrica b. 16 v. Port Talbot n. Paisley. Henrica, 16 v. Antwerpen te Cork verw. Ilias. 14 v. Palamos n. Malaga. Jan Herman. 15 v. Souse te Tunis. Joost, 13 Kiel gepass. n. Obbola. Koningin Juliana, pas. 15 Vlissingen n. Antw Lingestroom. 16 v. Grangemouth te Amsterdam Matthew, verm. 16 v. d. Tyne n. Nyland. Merwehaven, 16 v. Rouaan te Duinkerken. Muphrid N, 16 v. Newport Mon te Rotterdam verwacht. Medea, 15 v. Casablanca n. Londen. Merak N. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem. 16 v. Rouaan n. Stockholm. Mynelis, 16 v. Antwerpen te Manchester. Mypuck. 17 v. Gefle te Rouaan verwacht. Nero. 15 te Amsterdam. Nassauhaven, 17 v. Halmstad te Rotterdam verwacht. Nieuwehaven, 16 Malmö verwacht. Paschoil, 16 v. Skutskaêr te Rotterdam verw. Phidias. 14 v. La Pallice n. Amsterdam. Prinsengracht, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Spora, 16 v. Leixoes te Great Yarmouth. Silvretta, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam. Swift, 16 v. Parijs te Roterdam. Setas. pass. 16 Kiel n. Aarhus. Santa Lucia, 16 v. Vlissingen n. Aarhus. Spirit, verm. 16 v. Grimsby n. Rotterdam. Steady, pass 15 Vlissingen n. Hansweert. Theano. 16 v. Dublin te Rotterdam verw. T'nda, pass. 15 Vlissingerf n. Hansweert. Tilly, 14 te Sarpsborg. Tyro. 15 v. Antwerpen te Napels. Trito. 16 v. Rotterdam te Dublin. Ton S, verm. 17 v. Dublin n. Swansea. Vigilanter. 16 v. Pasajes te Londen. Vrouwepolder, 17 v. Lissabon te Antw. verw Violette Erica, 16 v. Dundalk te Teignmouth Wickeniburgh, 16 v. Casablanca te Duinkerke- verwacht. Wiebold Bohmer, 16 dwars He de Bas n. Duin kerken. Willy, pass. 15 Vlissingen n. Plymouth. Walenburgh. 16 v. Amsterdam te Le Havre. Westropa. pass. 15 Vlissingen n. Aalborg. Westerriok. 14 v. Amsterdam n. Louden. Zwaar.tiena. 16 te Zaandam verw. Zeevaart, pass. 1 Vlissingen n. Southampton SLEEPVAART Blankenburg, 14 v. Helsinki met sleep naar Leningrad. Ebro, 15 v. Dakar n. Tenes bij Oran met moler Senegal. Gele Zee. met baggermolen en twee bakken 14 350 m. W.ZW. Bombay. Hudson. 15 v. Newcastle n. Maassluis z. sleep Humber. met ss. F.ra 14 ICO m. Z. ten O. Brisbane Loire, pass 13 Khorya Moryabaa; met ponton n. Dohan. Noordholiar.d 14 375 m. NO. Barbados. Noordzee. 13 30 m. Bizerta met drie bakken. Oceaan. 14 430 m. NW. Florse. Oostzee, 13 v. Bahrein n. Witte Zee om af te lossen. Poolzee. 14 te Dakar teruggekeerd. Thames. 13 60 m. N. ten W. Perim met zuige.. Witte Zee en Rode Zee met kruiser Australia naar En-geland 13 460 m. ZO. Anderhalfgr kan Zwarte Zee. 13 uit de Nw. Waterweg n. San Fiancisco.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11