Houten hulpscholen om overbelasting op te vangen Dassen Verenigi ngsvaria Acht nieuwe lokalen: crediet f 168.400 Vaderdag verrassing BISCHOFF's Pleidooi voor ingaan der belasting verlaging op 1 Augustus Binnenscheepvaartschool wordt in Velsen nodig uit de IJmond Nieuw clubhuis voor hockeyclub Eechtrop Aanmeldingsformulier „ARTISTIEK" Wilkes in Bondsteam voor Olympische Dag Postcheque en girodienst verhoogt salarissen Geeft Vader Nylon Ankiets van f 3.75 JONGEJANS Twee stropers voor de Haarlemse rechtbank Muziekfestival IJmuider Harmonie 11 PWN jubilaris H. J. van Elven hartelijk gehuldigd Bruidsbouquet vanaf ƒ7.50 bu BUISMAN's Bloemenmagazijn Druk bezochte ouder avond Augustinusschool Irissenkwekers streden om eer en prijs Twee moties van de Kon. Ned. Middenstandsbond Wandeltocht padvindsterv Bevestiging kantonrechter- vonnis, 8 dagen, geëist Scheepvaart VRIJDAG 17 JUNI 1955 Aan verschillende Velsense openbare scholen bestaat een nijpend gebrek aan ie Brederodeschool te Santpoort-Zuid, de ruimte. Voorziening door permanente bouw zou teveel tijd vorderen, gezien de grote vertraging in de behandeling van de plan nen voor schoolbouw door de hierbij be trokken instanties. Door de aankoop, plaatsing en inrichting van houten hulpscholen kan op korte ter mijn in het gebrek aan schoolruimte wor den voorzien. Na eventuele vervanging door permanente houw kunnen deze hou ten hulpscholen uitstekend worden benut voor het kleuteronderwijs, zo delen B. en de raad mee. Benodigd zijn twee lokalen voor de Wil lem de Zwijgerschool te IJmuiden-Oost. drie lokalen voor de Brederodeschool U Santpoort-Zuid. één lokaal voor de Jan Ligthartschool te IJmuiden-Oost. één lokaal voor de ir. L. P. Krügerschool en één lokaal voor de Watervlietschool te Velsen-N'oord. De kosten van aankoop, plaatsing en in richting worden geraamd op 168.400. In verband met het bovenstaande stel len B. en W. de raad voor: a. te besluiten tot uitbreiding van de ADVERTENTIE EXTRA-AANBIEDING „RIIODIA"-ZIJDEN normale prijs 2.75 tot 5.75 slechts1.95 SPECIAALZAAK KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Door de Stichting Koninklijk Onderwijs fond® voor de Scheepvaart te Amsterdam worden in de verschillende binnenscheep- vaartcentra in ons land een veertiental binnenscheepvaartscholen beheerd, ten be hoeve van de vakopleiding van de opva renden in de Rijn- en binnenvaart. Deze scholen zijn geopend van 1 October tot J April. De lessen (12 lestijden van 50 minu ten per week) worden gegeven in de avond uren, zoveel mogelijk op Maandag, Dins dag, Donderdag en Vrijdag. Het leerplan is voor alle scholen gelijk, terwijl er naar wordt gestreefd, het onderwijs op de ver schillende binnenscheepvaartscholen zo veel doenlijk op elkander te doen aanslui ten. Aan de theoretische vakkennis ont breekt bij vele opvarenden in de Rijn- en binnenvaart nog zeer veel, terwijl de eiisen, welke het moderne bedrijf moet stellen, nog steeds verder toenemen. In verband hiermede is het van groot belang, dat de schippers en hun personeel in een zo groot mogelijk aantal plaatsen, waar zij gedurende kortere of langere tijd verblijven, de gelegenheid hebben hun theoretische vakkennis uit te breiden. Gerechtvaardigd Uit de gegevens, welke de bovengenoem de Stichting van de Rijksverkeersinspectie (Bevrachtings-commissariaat) heeft ont vangen omtrent net aantal binnenschepen, dat dagelijks te IJmuiden ligplaats heeft, meent zij te moeten vaststellen, dat de op richting van een binnenscheepvaartschool in onze gemeente ten behoeve van de op varenden van deze schepen alleszins ge rechtvaardigd is. Zij verzoekt B. en W. daarom, te bevorderen, dat de Raad als zijn oordeel uitspreekt, dat de oprichting en instandhouding van een binnenscheep vaartschool nodig is. Met het standpunt van de Stichting Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart kunnen B. en W. zich volkomen ver enigen. Ook zij achten de oprichting van zulk een school van zeer groot nut. B. en W. stellen dan ook voor om, inge volge artikel 25 tweede lid, van de Nijver heidsonderwijswet, uit te spreken, dat de raad de oprichting en instandhouding van een binnenscheepvaartschool te IJmuiden door de Stichting Koninklijk Onderwijs fonds voor de Scheepvaart te Amsterdam nodig oordeelt. B. en W. merken nog op, dat als de Kroon de oprichting en instandhouding van deze school goedkeurt, 30 percent van de netto- kosten voor rekening van de gemeente zul len komen. De kosten van eerste inrichting worden geraamd op 750, terwijl de kos ten per cursushalfjaar zijn te stellen op 2500. Willem de Zwijgerschool te IJmuiden-Oost. Jan Ligthartschool te IJnvuiden-Oost, de ir. L. P. Krijgerschool en de Watervliet school te Velsen-Noord door bijplaatsing van houten hulpscholen, zoals op de bij dit besluit behorende situatie-tekeningen is aangeduid; b. ons voor de aankoop, plaatsing en in richting van deze houten hulpscholen een crediet te verlenen van 168.400 en hier toe te nemen het besluit tot wijziging van de gemeentebegroting, dienstjaar 1955, het welk in ontwerp bij de stukken is gevoegd. Nieuw lokaal Adolf van Nassauschool Om aan de Adolf van Nassauschool te Santpoort een boventallige leerkracht tc kunnen benoemen moet de beschikking over een leslokaal worden verkregen. De kerkvoogdij der Hervormde Gemeente te Santpoort is bereid, voor dit doel aan de gemeente te verhuren een lokaal van het Jeugdhuis aldaar tegen een vergoeding van 3.50 per schooldag, te verhogen tot 5.als van de verwarming gebruik ge maakt wordt. Voor het schoonhouden zal 25.per maand in rekening worden gebracht. Het bedoelde lokaal is voor onderwijs doeleinden geschikt en daar de gevraagde huurprijs etc. B. en W. billijk voorkomt stellen zij de raad voor, tot het aangaan van de huur te besluiten. Voor de inrichting van het iokaal zal enig meubilair moeten worden aangeschaft. De kosten hiervan worden geraamd op 1800. Donderdagmorgen is in hótcl Borst op ondubbelzinnige wflze tot uiting gekomen, dat de heer H. J. van Elven in P.W.N.-krin- gen een geacht en gezien figuur is. Het was namelijk die dag 25 jaar geleden dat de heer Van Elven in dienst trad by het Provinciaal Landgoed, thans P.W.N. ge naamd en door zjjn prettig karakter, grote werklust en liefde voor alles wat met bos en duin verband houdt heeft de jubilaris veel vrienden gemaakt en zich de achting van zjjn superieuren verworven. Hiervan gewaagde allereerst de direc teur van het °.W.N.t ir. S. Kramer, die te vens mevrouw Van Elven-Mooy in de hul de betrok omdat zij In alle opzichten haar man by zyn werkzaamheden voor het P.W.N. heeft bygestaan en nog doet. Na mens het Provinciaal bestuur werd me vrouw Van Elven-Mooy verbiyd met een fraai bouquet; de jubilaris mocht van ir. Kramer een enveloppe met inhoud in ont vangst nemen. Het hoofd van de dienst Terreinen in Bakkum, de heer P. L. Duinker, memoreer de de grote steun die hij, vooral in de oor logsjaren, van de jubilaris heeft gehad. De heer Duinker zeide voorts, dat ook de per soneelsvereniging van het P.VV.N. de jubi laris grote dank is verschuldigd, nimmer ontbreekt de heer Van Elven op een feest avond die hy veelal heeft mee helpen orga niseren in verband met zijn functie van re gisseur. Het cadeau van het personeel be stond uit een gloednieuwe grasmachine met toebehoren, met welk cadeau de jubilaris uitermate in zyn nopjes was. Mevrouw Van Elven-Mooy werd door de heer Duinker bedacht met een vaas. Geestig, maar nochtans met ontroering Het nieuwe clubhuis voor de Beverwijkse- Castricumse Hockeyclub „Eechtrop" aan de weg naar Wijk aan Zee is nagenoeg gereed gekomen, dankzij de medewerking van het gemeentebestuur. Alleen het sanitair en de inventaris moeten er nog komen, de watervoorziening en electrische installatie nog aangelegd. Om de kosten hiervan zo laag mogeiyk te houden, maar ook om het nieuwe clubhuis meer te laten zijn dan een kleedkamer alleen, zullen de leden zelf aan de opbouw meewerken. De officiële opening zal geschieden aan het begin van het nieuwe hockey-seizoen in September. Een van de leden heeft in de ontvangruimte al een buffet getimmerd, zodat de hockeyers na de wedstryd op pret tige wyze hun thee kunnen genieten. De indeling van het clubgebouw is als- volgt: twee kleedkamers van 6.50 by 3.16 meter, met naast elk kleedlokaal een was plaats met een douche. Bovendien twee toi letten en ten slotte een clublokaal van 9.50 bij 6.35 meter. De muren zjjn van dubbele houten schotten, het dak is van hout met rubberoid en onder de balken zit een zacht- board-plafond. De voorkant wordt geheel glas waardoor een goed uitzicht op de vel den ontstaat, terwyi aan de fietsenstalling kant nog een groot raam komt. De vloer is van tegels en bij de wasplaatsen van be ton. De inrichting komt voor rekening van de hockeyvereniging. Ook is er nog een nieuw oefenveld byge- komen, tussen een der velden en de afras tering. Eechtrop begint op Dinsdagavond 21 Ju ni al weer met de zomercondltletrainlng voor het komende seizoen. De trainer van het nationaal hockeyteam, de heer Rex Norris, oud-speler van het wereldkampi oenselftal van India, zal in de zomer de le den van een aantal clubs onder zjjn leiding laten trainen. Hiertoe behoren ook Eech trop en Strawberries. De heer Norris zal van Woensdagmiddag 22 Juni af gedurende zes achtereenvolgende Woensdagmiddagen Eechtrop komen trai nen. De heer Norris gaat er van uit, dat training op een eventuele warme middag beslist geen kwaad kan. Hg is er van over tuigd, dat het trainen in moeilijke omstan digheden een overwaarde schept, een fit heid en souplesse voor het gehele seizoen. Niet alleen de ouderen, maar ook een aan tal junioren zal van de training van de heer Norris kunnen profiteren. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van .bonneren J J m U i 0 f O U F CI II t f 6.50 per kwartaal// 0.50 oer week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. 7.ij, die zirh met invang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné'e rins niel voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen In zyn stem, dankte de jubilaris de heer ir. Kramer voor zyn hartelijke woorden alsme de de enveloppe met inhoud en de bloemen. In het cadeau van het personeel zag de heer Van Elven een bewijs van de prettige sa menwerking en de goede onderlinge ver standhouding. By deze huldiging was ook de rentmees ter van het PW.N., de heer ir. J. G. J. Jel- les, tegenwoordig en het voltallige perso neel van het P.W.N. uit Castricum en Bak kum en afgevaardigden van het bedrijf uit omliggende plaatsen. Receptie Tydens de 's middags in zijn fraaie in bos en duin gelegen woning aan de Goversweg gehouden receptie kwamen vele vrienden en kennissen de heer Van Elven complimen teren; het was voor de jubilaris en zyn ge zin een onvergetelijke dag. ADVERTENTIE BESTELT UW Velserduinweg 143 - IJmuiden-Oost In grote getale waren de ouders van de leerlingen van de R.K. U.L.O.-school St. Augustinus te Castricum Donderdag naar zaal Roozendaal gekomen voor de ouder avond die het schoolbestuur voor hen in petto had. Zg werden welkom geheten door het hoofd van de school, de heer J. Th. Ba- link, die met enige reserve het optreden van een aantal leerlingen in het toneelstuk je „Een huis vol inbrekers'" aankondigde, daarbij de wens uitsprekende dat dit optre den in de toekomst op hoger cultureel peil mocht komen. De voorwaarden hiertoe zijn, getuige de animo waarmede de leerlingen, meisjes en jongens, het stukje naar voren brachten, aanwezig. Niet een ouder heeft zich de gelegenheid laten ontgaan met de leerkrachten over hun pupillen van gedachten te wisselen. Na de pauze sprak de heer Balink over de problemen by de opvoeding van de jeugd en over de wijze waarop men deze jeugd een goede toekomst kan meegeven. Op de Donderdagavond in Beverwijk ge houden bijeenkomst van de Tuinbouw Stu dieclub was een keur van irissen te bewon deren. Wederom is gebleken dat de streek Kennemerland nog een groot aantal irissen- kwekers telt. Een deskundige jury beoor deelde de inzendingen en maakte de volgen de uitslag bekend: Inzendingen van zeven en meer soorten: G. Tabak Hz. eerste prys: C. W. Hilbers. tweede prys: Gebr. Opgelder derde prys. Inzending van één tot zes soortenD. van Buggenum eerste prys: J. Broezc tweede prys; J. W. Hilbers derde prys. Als extra prys kreeg de iris van de heer D. van Bug genum, Pride of Holland, een byzondere vermelding. Op deze byeenkomst werden diverse cul tuurtechnische vraagstukken besproken en het is ook daardoor voor vele irissenkwe kers een Interessante en leerzame avond geworden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Speciaal adres voor het INLIJSTEN van Foto's. Plaatwerk enz. Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 - IJmuiden Het bondselftal, dat op de Olympische Dan (19 Juni) tegen de Braziliaanse ploeg Botafogn speelt, is op twee plaatsen gewü- zigd doordat Schouten en Clavan van Hol land Sport wegens blessures niet beschik, baar zijn. Zij worden resp. vervangen door Wilkes en Voges. Het elftal zal als volgt in het veld ko men: Doel: Pieters Graafland (Ajax); Achter: Wiersma (Donar) en Boskamp (Amsterdam); Midden: Schaap ('t Gooi) aanvoerder Van der Hart (Fortuna) en Klaassen (VW); Voor: Overbeeke (NAC). Wilkes (Valen cia), Van Melis (Rapid), Voges (Enschede) en De Harder (Holland Sport). De salarissen van het personeel van de postchèque- en girodienst zijn met ingang van 1 Juli a.s. belangrijk herzien. De giro dienst heeft met een groot gebrek aan per soneel te kampen, waardoor men zelfs het openen van rekeningen voor particulieren heeft moeten stopzetten. Een der oorzaken van het personeelstekort moet worden ge zocht In het feit. dat de salarissen ln het particuliere bedrijf aantrekkelijker zijn en de vooruitzichten op promotie elders ook gunstiger waren. Door het herzien der salarissen iets wat zonder tussenkomst van enige vakbond geschiedt zijn niet alleen de loonschalen op een hoger peil gebracht, maar ook de jaren voor het bereiken van het maximum verlaagd. Bovendien zijn de promotiekansen belangrijk verruimd, al zal de promotie niet zozeer naar dienstjaren als wel bij keuze, dus naar bekwaamheid geschieden. Het gevolg van een en ander is. dat bij voorbeeld een 21-jarige employé 3e klasse, die tot dusver 194 gulden per maand ont ving, van 1 Juli af 254 gulden zal ont vangen. Tot dusver was het zo, dat men het maximumsalaris van 378.50 gulden eerst op 33-jarige leeftijd kon bereiken. Dit maximum zal voortaan reeds voor 28-jari- gen bereikbaar zijn. OOOOOOOCOOOOOOOOOCKXDOOOOOOOOOOOOOO een paar IJzersterke dan hoeft Moeder NIET meer te stoppen Pracht sortering Wol en halfwollen SOKKEN en ANKLETS vanaf 1.13 SWAN HERENZAKDOEKEN 3 stuks in doos2.85 Wol- on Kousenhuis I.agersstraat 12 - Telefoon 6018 IJmuiden-Oost De padvindstersgroep Wiawaha uit Velsen heeft de traditie, een jaarlijkse wandeltocht te houden, in ere hersteld. Op Zaterdag 9 Juli wordt deze tocht in de omgeving van Velsen gehouden over afstanden van 7^4, 15 en 20 km. Elke deelnemer krijgt na het volbrengen van de tocht een aardige her innering. Er wordt gestart om half drie tot drie uur bij het clubhuis aan de Driehui- zerkerkweg hoek Verloren van Tomaat- laan. Men kan zich van te voren opgeven voor deelname bij mejuffrouw Th. S. Bol land, Tollenslaan 11, Driehuis, giro-reke ning 646832 ten name van E. M. Bolland Polderman. Voor padvinders en padvind- sters is er 's avonds kampvuur, terwijl men ook een kampweekend mee kan maken. Het congres van de Kon. Ned. Midden standsbond, dat in Hilversum wordt ge houden, Is voortgezet met een discussiedag. die was gewijd aan een intern beraad over het aantal middenstandsproblemen. Daar bij trad vooral liet prijsbeleid der regering, met name handelsmareebeschikking 1955, op de voorgrond, terwijl ook het vraagstuk van het verlenen van bijzondere kortingen aan personeelsinkoopverenlgingen en an dere organisaties onder ogen werd gezien. Na de discussies werden twee moties aan genomen. De eerste luidt: „De jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond te Hilver sum bijeen, kennisgenomen hebbende vari de discussies over een wijziging van art. 126 van de wet op de P.B.O., in dier voege dat de mogelijkheid tot het verlenen van een contributieaftrek zou komen te ver vallen, spreekt als zijn mening uit, dat voor een goed functioneren van de organen, die krachtens de wet P.B.O. worden inge steld, een krachtige onderbouw van vrije organisaties een essentiële voorwaarde is; dat de onderhavige bepaling ertoe bij draagt dat aan de eerder genoemde voor vaarde kan worden voldaan; dat met name in de middenstandssector, waar de ge dachte der P.B.O. tot reële initiatieven heeft geleid, de onderwerpelijke bepaling van art. 126 voornoemd ten deze niet ge mist kan worden; dat door schrapping van dit artikel aan de ontwikkeling van de Publiekrechtelijke Bedrijfs Organisatie in de middenstandssector een onherstelbare slag zou worden toegebracht; dringt er bij het hoofdbestuur op aan alle stappen te ondernemen bij regering en volksvertegen woordiging om de geschetste ontwikkeling te voorkomen". Over het belastingbeleid van de regering heeft het congres zich In de volgende motie uitgesproken: „De jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Middenstands bond te Hilversum bijeen, kennis geno men hebbende van de discussies rond de belastingplannen van de regering, consta teert: dat bij het bereikte compromis dat tot terugkeer van het kabinet heeft geleid te weinig aandacht is geschonken aan de reeds zo moeilijke positie van de midden stand; dat mistdien de vermindering van de verlaging der inkomstenbelasting ernstig Twee Lieden, die respectievelyk 140 en 48 vonnissen wegens overtreding van art. 461 Wetboek van Strafrecht achter de rug had den (het lopen op verboden terrein), de 40-jarige los werkman bij de Hoogovens J. W. en de 43-jarige ijsventer C. de J. er kenden Donderdag voor de Haarlemse rechtbank inderdaad „zigzag te hebben ge lopen", zoals stropers op zoek naar konij nensporen doen, en konijnen uit strikken te hebben gehaald, maar de twee als getui gen gehoorde Jachtopzieners hadden daar naar hun stellige mededelingen niets van kunnen zien en dus niet a's verbalisanten kunnen optreden.Zij zè'f verklaarden ech ter alles wèl gezien te hebben. Deswege waren de twee stropers door de kantonrechter reeds tot acht dagen veroor deeld. van welk vonnis zij thans in beroep terechtstonden. De officier van Justitie vroeg overigens bevestiging van dit vonnis. Hij meende W. met zijn 140 vonnissen zelfs als een ge vaarlijk man te moeten beschrijven voor wie ook de jachtopzieners op hun hoede waren. „En toch zijn deze mensen geen stro pers", aldus de verdediger van beiden, mr. H. J. A. M. van Son, ..althans geen stro pers méér". De nieuwe Jachtwet heeft, naar hij zeide. de stroperij zó streng aan gepakt, dat de meesten dit leventje op geven en gaan werken, evenals dit tweetal, dat sinds kort als hoogovenarbeider en ijscoman zijn brood verdient. Een wettig bewijs achtte hij niet geleverd, zodat hij vrijspraak verzocht. Indien de rechtbank zou menen, dat er wèl een veroordeling moet volgen, verzocht hij er rekening mee te houden dat beiden inmiddels weer nor maal in het arbeidsproces zijn opgenomen. In hun laatste woord deden beiden een soortgelijk verzoek, „anders", zo zei er een. „lig ik er daar weer uit en dan verval ik natuurlijk hier weer in". „Jullie zijn er ook mee opgehouden om dat al die konijntjes dood gingen van die ziekte", opperde één der rechters. Dit ont kenden zij ten stelligste. „Er zit nog genoeg, bijvoorbeeld fasanten", zeiden zij, „maar we hadden er echt geen idee meer in". „Vinden Jullie het erg dat er zoveel van die konijntjes dood gaan?", hield de rech ter vol. „Och", antwoordde één hunner koel, „officieel lijkt het wel, dat ze liever heb ben, dat de konijntjes zó dood gaan dan dat wij er aan te pas komen". Daarop stom melden beiden weg. De uitspraak is op 30 Juni. moet worden betreurd; dat weliswaar de grotere verlaging van sommige indirecte belastingen kan worden gewaardeerd, maar dat door het voortdurend wijzigen van de plannen der regering ten aanzien van de verlaging van deze indirecte be lastingen een situatie is ontstaan, die ver ontrusting wekt; dat immers de aaardoor opgetreden kopersstaking niet alleen re percussies heeft in de middenstandssector, maar bovendien leidt tot een inkomsten derving van de Staat en voor de werk gelegenheid in de betreffende sectoren van de industrie onnodige gevolgen heeft; dringt er derhalve bij het hoofdbestuur op aan, al of niet in samenwerking met de verbonden van werkgevers en de industrie alle stappen te ondernemen om de re gering op het voorgaande te wijzen en op deze wijze te trachten de geschetste situa tie in het algemeen belang te verbeteren, b.v. door de termijn van ingaan der ver iagingen voornoemd te vervroegen tot 1 Augustus aanstaande". Altair, pa»», pass- 15 Rio Grande do Sul naa Santos. AOoedgK, 16 Rottettiam verwacht. Abbekerk. 17 te Nacaia. Aidabi, 16 v. Las Paimas n. Antwerpen. Amsteilaod. 15 v. Montevideo u. Busno» Aires. Axeidijk, 16 te Montevideo. Ai go», 16 te Amsterdam. Aa.sdyk, 14 te New York. Andijk, 15 te New Orleans. Aagtekerk, IV v. Brisbane n. Towneville. Agatha, LI te Soiong A.biasseidqk, l& v. New Orleans n. Havanna. A.indijk, 16 te Vera Cruz. Annenkerk, pass. 16 Oueaaant n. Genua. Antonia, 18 v. Pladju n. Tjllatjap. Aiendsdijk, 16 te New Yoik. Baarn, 15 v. Trinidad n. La Oualra. Bonaire, 15 500 m. Z.ZW. Fayal. Bali, 16 te Amsteidam Blijdendijk, pass. 16 Vllsslngen n. Antw. Boschfontem, 16 te Amsteidarn. Bloemfontein, 16 70 m ZW. Kp Blanco. Borneo. 16 V. Singapoie n. Tj Priok. Caltex Peinis, 15 v Rotterdam n. Sidon. CalliStO, 16 te Quebec. Caltex Leiden. 16 v. Rotterdam n. Bidon. Ceionia, 17 te Balikpapsn. Cinulia, 20 Curasao verwacht. Cistula. 18 Malta verwacht. Clavella. 19 Avonmouth verw. Coryda, 13 Ango Ango verw. CottiCa. 16 1280 m. NO. Barbados. DiemerdlJK. 16 te Antwerpen. Dongedijk, 16 te Rotterdam Eemiand, 16 te Rlo de Janeiro. Friesland (SSM), 15 v. Norresunöby n. d. Tyne FalcO. 15 v. Cadiz n. St. John. Farmsum. 16 te Bombay. Gaasterland, 16 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Gooiland, 15 v. Montevideo n. Santos. Gaasterkerk. pass. 16 Kp. Ouatdaful n. Penang Hoogkerk. 15 v. Marseille n. Genua. Hathor, 16 te Algiers Hera. 15 v. Amsterdam n. Trinidad. Hoogkerk, 16 te Genua. Heelsum, 15 te Jacksonville. Heemskerk. 16 v. Suez n. Port Soedan. Ittersum, 16 v. Suez n Duba. Ivoorkust, pass. 16 Finisterre n. Bordeaux. Joh. v. Oldcnbamevelt. 16 30 m. W. Kreta. Kabyllfi. 16 te Curacao. Keitosono. 15 te Colon. Kieldrecht, 16 v Colombo n. Bombay. Korenia. 16 te Banias. Kalydon, 16 1150 m. W. ten N. Kaapstad 80 verw. Kartmata. 11 te Makassar. Kateiysia. pass. 16 Mozambique 19 Kaap't. verw Korltia, verm. 16 v.-Rotterdam n. Pta Cardon. Korovina, 27 Rotterdam verwacht. Kota Baroe. 16 v. Djeddah n Belawan. Krebaia. 85 Curacao verwacht. Laertes. 15 v. Aden n. Penang. Lissekerk. 16 v. Port Said n. Ummsaid. Laurenakerk. 16 v. Genua n. Marseille. Loenerkerk. 18 v. Bombay n. Karachi. Luna, pase. 16 Ouessant n. Rotterdam. Lutterkerk. XI te Rotterdam. Macoma. 16 te Liaeabon. Manoeran. 16 te Londen. Maailand, 18 v. Rlo Orande do Sul n. Pto A!e»re Molenkerk. 16 v. Hongkong n. Singapore. Markelo, 15 v. Kotka n. Bristol. Macuba. 16 170 m. ZW. Ouessant 16 Stanlow verwacht. Madoera, 16 v. Marseille n Amsterdam. Malvina. 20 Kobe verwacht. Muiderkeik, pass. 16 Ceylon n. Aden. Nestor, 16 te Amsterdam. Nigerstroom, 16 te Abidjan. .Motos. 16 te Amsterdam. Noordam, 16 600 m. ZO. Kp Race. Oranje, 16 v. Napels n. Southampton. Oranjestad. 15 v Grenada n. Barbaaos. Orion, pasa. 16 Flnlsterr# n. Antw. Prins WtUem IV, 16 te Le Havre. Prins Joh. W. Friso, pass. 1 Kp. Race n. Quebec Polydoiue, 15 v. New Orleans n. Charleston Rondo, 15 te Beyrouth. Rijnkerk. 15 Genua n. Marseille. Radja, 17 te Tj. Priok. Rottl, 17 te Marseille. Rijndam, 16 Scilly s gepass n. Montreal. R;jnkerk. 16 te Marseille. Straat Soenda. IS V. Santos n. Kaapstad. SchiedIJk, 16 V. Le Havre n. Antwerpen. SibaJaK. 16 v. Melbourne n Sydney. Salland. 17 Amsterdam verwaent. Schouten. 17 Hongkong Singkep. 17 te Calcutta Stad Alkmaar, pas*, u Ouessant n. Antwerpa... Sumatra, 16 te Marseille. Talisse. 15 v. Amsterdam n. Houston. Tero, 16 te Antwerpen. Tibia. 16 te Rotterdam. Titus, 15 v. Ceuta n. Rotterdam. Tomort, 16 v. Singapore n. Port Swettenhem. Utrecht. 18 te Barcelona. Van Waerwijck, pass. 16 Sabang n. Penang. Van Linschoten. 18 dw. Las Palmas n. Hambuig Westland, 16 te Iliieos. Wieldrecht. IC v. j don n. Einswarden. Waterman 16 556 m W.ZW. Vs'.entia. Waterdam. 16 5(s' m. N ten W Fayal. Willem Ruys. ps«s. 16 Minikoy n. Colombo. Willemstad. 16 40 m. W.ZW. Madeira. Zonnewijk, 15 v. Willemstad u. Arica. KLEINE VAART Alcetas, 16 60 m. NO. Kp. Spartel. Anna Sylvia, 16 v. Londen te IJmuiden. Adm. De Ruyter. 16 v Par te Gothenburg. Anne S, 16 v. Skelleftea te Rotterdam. Audacia. 16 20 m. Z Finisterre n. Napels. Appitigedam. 15 v. Rotterdam n. Lissabon. Afiena, pass. 16 Kiel Holtenau n. Kopenhagen Ary Srheffer, verm. 16 v. Temeuzen n. R'dam Atlantis, verm. 16 v. Kotka n -Utrecht. Barcelona, 16 v. Vlis&inge* a. Dublin. ZATERDAG en ZONDAG Morgen, Zaterdagavond, begint de marswedstrijd ter gelegenheid van de i verjarende IJmuider Harmonie ln de 3 Kennemerlaan (om 17 uur). ■j Deelnemers zijn: tamboercorps Hoog- 3 ovenharmonie; muziekvereniging Al- l bert Heijn, Zaandam; tamboer- en pij- 5 perscorps „Het Funen", Amsterdam; tamboer- en pijperscorps „Oranje Nas- sau", Amsterdam, Hoogovenharmonie, tamboercorps „Albert Heijn", Zaandam. Om 20 uur wordt het festival op het 3 feestterrein voortgezet met een con- eert. I De muziekvereniging „Albert Heijn" (o.l.v. C. Kat) begint met Tableaux des Vosges (4 delen) van Meindert Boekei, gevolgd door Ktng Orry van Haydn Wood. Het Hoogoven-mannenkoor o.l.v. Slings zingt daarna: 1. Staal werken Mijn Limburg Old Black Joe. „Crescendo" Oostzaan o.l.v. C. Luttik speelt: BB and C.F. (mars) van v. d. Hume Laetitia Grande, mars, van Jean Preckher Partita Piccola van G. H. Boedijn Judex Gounod Selectie uit „In 't Witte Paard" van Benatsky Finale H. uit 6. ZONDAG 13 uur: Marswedstrijden (Kennemer- laan). Deelnemers: Vendelcorps Wormerveer AMVJ drumband Amsterdam Tamboer- en pijperscorps Amster- damse tram Tamboer- en pijpercorps Adest Mu- sica, Sassenheim j St. Joris drumband, Haarlem 15 uur: Concerten: Jeugdorkest IJmuider Harmonie (o.l.v. J. Groot) 1. Aube Dorée van Alfred Delbecq 2. Ouverture Romantlque Harmonie Crescendo, Spaarndam (J. M. Jacobs) 1. Mosaique g 2. Partita Piccola van G. H. Boedijn R.K. Harmonie St. Caecilia, Velsen- Noord o.l.v. L. Tervoort 1. La dame de pique van Fr. v. Suppé 2. Ouverture Tancrede van Rossini Harmonie „Ons Genoegen. Wormerveer (o.l.v. A. Meijns Wzn.) 5 i. Le Roi d'IJs van Ed. Lalo 2. Het daghet in den Oosten van Fr. C. D'Heayer 3 3. Romeo and Juliet van Tschaikowsky 20 uur: FEESTCONCERT door de fanfare St. Callistus, Terwin- selen (Lb.) o.l.v. Chr. Waltmans 1. Het licht tegemoet van E. Lauturn 2. Orphée aux enfers van Offenbach 3. Fantasie uit Lucia di Lammermoor van Ponizetti 4. Oberto van Verdi 5. Tableaux des Vosges van M. Boekei Pauze 6. 2e potpourri populaire van Alfr. Del becq 7. Suite Oriëntale van Fr. Popy Labour and Love van P. E. Fletcher 9. AmbröSS Polka van A. Parlow 10. The Teddy bears picnic van J. W. Bratton Bab T, 14 v. Gent n Stockholm. Barnard John. 18 v. Ceuta te Rotterdam verw. Bree Helle, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam Biem. 16 v. Antwerpen te Oporto verw. Casana, vaim. 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Corrie b, 18 op de Theems. Corsica, 16 v. Vlissingen n. Londert. Deni, 17 Poitsmouth verwacht. Diligentia, 16 te Ipswich. Driebergen, 16 v. Gent n. Antwerpen. Diannel, IT Goole verwacht. Draco, 18 te Rotterdam n. Tanger. Eida, pasa. 16 Vliaaimgen n. Antwerpen. Ella. 16 v. Rouaan te Malmö verw. Erasmus, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Lllewoutsdijk, 16 v. Vlaardingen n. Antw. Flevo, pass. 16 Vlissingen n. Gööie. Gerd. 16 v. Boston te Fosdyke. Gaasterland. pass. 16 Newark n. Rotterdam. Gosrie. 16 Halmstad verw. Goote. 19 v. Venetié te Amsterdam verw. Henrica b, verm. 16 v Kaage n. Lulea. Haaksbergen, 16 v. Gothenburg n. Turku. Hmk, 16 v. Londen ta Rotterdam. Hera, 15 v. Amsterdam n. Trinidad. Haskerland. 16 50 m. NW. Texel n. HarlinMn. Hfrty Denny, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Hoogezand. pass. 16 Vlissingen n. Antw. Import. 16 v. Rotterdam te Lissabon verw. lb.*. pass. 16 Vllssingan n. Gent. Isola, pass. 16 Vlissirgen n. Antw. Joost, 13 v. Bungenas n. Lulea. Jcyian, 16 190 m'. O. Kp de Gata. Jaoa. 16 v. Boston te Harlingen. Keyser. pass. 16 Ttxel n. Helsinki. Kaap Falga. 15 v. Odense n. S.mrishamn. Kaap St. Vincent, 14 v. Stocka n. Rotterdam. Leendert b. 18 V. Hull te Antwerpen. Leuvahaven, verm. 17 v. Rotterdam n. Gothen burg. Lucas Bols II, 16 v. Kemi te Amsterdam. Larlx, 14 v. Vaste; as n. Haukipudas. Marwit pass. 16 Vlissingen n. Duinkerken. Mutia F.des 16 v. Letth te Amsterdam Marie Christine. 16 25 m. NW. Goeree. Midas. 16 te Rotterdam n Valencia. Mcrwehaven, pass. 16 Kp. St. Vincent naar Casablanca. Mutatie. 13 v. Hamina n. Bideford. Marianne, 17 v. Rouaan te Amsterdam verw. Maartje. 16 v. Par te Antwerpen. Monica. 16 v. Dublin te Irvine verw. Muphrld N. 16 v. Gateshead te Le Havre verw. Nautlc verm 16 v. Glasgow n. Sligo. Nero, 16 v. Genua n. Napels. Nieuwland. 16 v. Orangemouth n. Rotterdam. Nassatihaven. verm. 17 v. Rotterdam n. Aarhus. Nederland, 16 v. Par te Rotterdam. Odlle R. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Phidias. 18 v. Car.dia te Calamata. Pon to. 15 te Wasklot Pavo. 14 v. Msntyluoto n. Zaandam. Ponza, IS v Norrsundet n. Zaandam. Poortvliet, verm. 16 v. Dieppe n. Rouaan. Rejo, 16 v. Whitby te Oudeschild Texel. Repeto, 16 70 m NO. VS P8 n. Limhamn. Regeja, 16 v. Colchester te Rotterdam verw. Rtjnhaven. 16 v. Belfast te Rouaan verw. Roelof Buisman. 15 v. Waterford n. Par. Spirit, pasa. 18 Vlissingen n. Gent. Start, pass. 16 Vlissingen n. Fulham. Soemba. verm. 16 v Gothenburg n. Delfzijl. Strljpe, verm. 16 v. Rotterdam n. Rochefort. •llvaplana, 16 rede Oo«tende n. Duinkerken. Bpoortiaven. pass. 19 Alicante n. Marseille. Sohtppersgracht. 16 v. MantylUOtO te Rdam. Stella Maris. 16 v. Kopenhagen te Rotterdam Theano. 16 v. Amsterdam te Rotterdam. Tromp. 16 v. Amsterdam te Rotterdam. Ton S. 16 v. Portsmouth n. Swansea. T'lly. 15 v. K a ret ad n Zaandam. Texelstroom. is v. Amsterdam te Londm. Vronwepoider. 16 v. VHs«*reen n. Oporto. Vlieland. 16 v. Parijs te Rotterdam. Wickerburgh. pass. 16 Finisterre n. Casablanca, w'ebold Bohmer, verm. 17 v. Amsterdam naar Knneohaeen. Wectpolder. 16 v. Lissabon n. Antwerpen, willy. 16 is m ZW. Texel. Zaanstroom. 16 Amst-rdam verwacht. Zevenbergen, 16 v. Rotterdam n. Middelt. Zee SLEEPVAART EbrO, 15 78 m. W.ZW. Cherbourg. Loire. 15 75 m. O. ten N. Bougie. Noordzee en Tyne. tezamen met tanker naar Engeland 15 30 m ZW. ten W. Lands End. Poolzee, 15 1180 m. Z.ZW Fayal met 3 bakken. Thames, 15 v. Gibraltar n. Santos.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15