VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 Festival van IJmuider Harmonie bevatte vele geslaagde manifestaties FESTI VARIA Marswedstrijd in Kennemerlaan, concerten op het feestterrein Onverdiende zege van HHC op Schoten Zeilwedstrijden op de Westeinder MAANDAG 20 JUNI 1955 9 Z aterdagavond'concet t Zondagmiddag Gasten uit Limburg Uitslag marswedstrijd Zwemmen Kringkampioenschappen in Haarlem begonnen Biljarten Steylaert behoudt zijn titel fantaisie classique De softbalcompetitie Cricket De HCB-competitie Roeikampioenschappen in 1957 in Duisburg Scheepvaart Iw^ntiena^ De weergoden hebben het festival van de tienjarige IJmuider Harmonie alle goede en slechte gaven uit hun voorraad al meegegeven: kou op Vrijdagavond, Zaterdagse zon en een Zondagsonweer plaatsten de organisatoren voor verschillende problemen, die evenwel niet de sfeer vermochten te bederven, die langzaam maar zeker rond dit muziekfeest groeit een sfeer van oprechte vreugde over deze samenkomst van zoveel muzikaliteit binnen Velsens grenzen. Onder leiding van C. Kat zette de Zaan- se muziekvereniging „Albert Heijn" de avonduitvoering in met Meindert Boekels suite „Beelden uit de Vogezen", die een ietwat matte indruk maakte. Er ging van de dirigent niet voldoende bezieling uit om de weergeving bevredigend te doen zijn. Het orkest bleek mooi bezet en ook over muzikanten te beschikken, die het in de partituur staande naar behoren blie zen. Ik had mij de vertolking echter ge- inspireerder en rijker aan contrasten ge wenst. Het Scherzo van dezelfde compo nist stelde het corps voor moeilijkheden, die vele leden niet aan konden, al klonk het b»gin veelbe'ovend. Hot Hoogoven Minnenkoor stelde zich voo£ met het kranig gezongen Staalwer- kenslied, gevolgd door het bekende „Mijn Limburg". De dirigent H. Slings had er slag van deze zangers aan te voeren en aan te vuren. Men zong muzikaal en ik hoorde welluidende itnoren en baritons. De stemming kon onder de gegeven om standigheden (het was kil en winderig) voldoen. De Westzaanse kapel „Crescendo" be klom na de pauze de trappen van de tent en voerde een levendig gespeeld program ma uit, waarvan een Amerikaanse mars het voortreffelijk klinkende voorspel vormde. Aanvoerdïr C. Luttik had daar een groot aandeel in; zijn blazers reageer den goed op zijn muzikale aanwijzingen en vormden een mooi geheel. Boedijns Suite Partita Piccola genoot eveneens een welluidende vertolking, waarin het goede bugelwerk opviel. Waar enigszins mogelijk gaf de dirigent aan de melodie de volle waarde, zodat we expres sief spel te genieten kregen, dat dit op treden belangwekkend maakte. De marswedstrijd bracht de volgende waardering: eerste prijs met 116 punten en lof van dê jury voor tamboer- en pij percorps Adeste Musica, Sassenheim. Eveneens verwierven eerste prijzen de Sint Joris Drumband van de Katholieke Verkenners, Haarlem, met 111 punten, het tamboer- en pijpercorps Amsterdamse Tram met 102 punten en de Beverwijkse Drumband met 97 punten. Tweede prijzen behaalden de AMVJ Drumband uit Am sterdam met 91 punten en Wormerveers Vendelcorps 90 punten. De Schotse show op het feestterrein bracht eveneens zeer veel belangstellen den op de been. Het succes, dat de Sint Jorisband er enkele weken geleden, bij de Bevrijdingsfeesten, mee behaalde, werd ge ëvenaard. Daarna kon men met de middagconcer ten een begin maken, waarbij het Jeugd orkest der IJmuider Harmonie inzette met de twee concoursnummers, die het 10 Juli te Westzaan voor de jury aldaar moet uit voeren: de Ouverture voor een operette en Cordonniers Ouverture Ramantique. In beide viel de goede klank van de hout blazers, de cornetten en het zware koper te loven. Het is opmerkelijk welke loffe lijke resultaten Jan Groot met deze jonge lui, die met intense aandacht voor par tijen en dirigent bliezen, heeft weten te bereiken. De Harmonie „Crescendo" uit Spaarn- dam was onder leiding van de heer H. Bakker present. Inmiddels had een regen bui vele bezoekers naar de grote con sumptietent verdreven. „Crescendo" is sinds enkele maanden van fanfare op her- monie overgegaan en dit was nog duide lijk waarneembaar bij de houtblazers. Het koper weerde zich echter ter dege, zodat de suite Partita Piccola er zeer behoorlijk uitkwam, al klonk het af en toe wat slap. Als intermezzo heeft de heer G. Brink man uit Amersfoort een tweetal trommel- sol i voorgedragen. De harmoniecorpsen „Sint Caecilia", Velsen-Noord en „Ons Genoegen" uit Wormerveer waren niet opgekomen, zo dat het middagfeest vroegtijdig was af gelopen. Het Limburgse fanfarecorps „Sint Cal- listus" uit Terwinselen is enkele dagen te gast bij de jubilerende vereniging. Het ontwikkelde, in het bijzonder in de mezzi, een goede, gezonde fanfareklank, al had ik de toon van het hoge koper verfijnder gewenst. Het sax-register was bij de be spelers van deze instrumenten in goede handen, zodat het solowerk in Offenbach's Orpheus-ouverture volkomen slaagde. Het spel van de kapel was door de korte di rectie van de leider Chris Waltmans wat gebeten, maar dit is een kwestie van smaak en opvatting. De fantasie over mo tieven Uit „Lucia de Lammermoor" bracht een aantal vlot bespeelde solo-instrumen ten op de voorgrond. Het samenspel was verdienstelijk; het passagespel met zijn technische moeilijkheden was echter nu en dan wat aarzelend. De solo in de inleiding van Verdi's Oberta-ouverture werd door de bugels ex pressief geblazen; de vele trillers waren prima bestudeerd. Ook de saxofoon-solo viel op door een muzikale voordracht. De dirigent nam de tempi rustig en met be grip voor het technische kunnen van de leden. De suite „Schetsen uit de Vogezen" gaf eveneens blijk van studie; ik vond het verreweg het beste werk van dit corps. De accoorden klonken gaaf en men musiceer de met smaak; vooral in het derde deel „De kapel" maakte men uitstekend muziek. Dat dit spel indruk maakte, be wees de doodse stilte van het aandachtig luisterende publiek. Na de paze heeft „Sint Callistus" met een aantal populaire nummers net pro gramma voortgezet. A. J. VAN DER WEIJDEN Mars-wedstrijden Onder van enige duizenden kijklustige u m «den Zaterdag- en Zondagmiddag een aantal muziek- en tambourcorpsen door de Kennemerlaan. Als onderdeel van het jubileum van de IJmuider Harmonie werden er namelijk marswedstrijden gehouden, waarvoor de weersomstandigheden ideaal waren. De voorschriften luidden 120 passen per mi nuut en over het algemeen werd hier door de deelnemende corpsen goed op gelet. Het „ordelijk en gericht marcheren" bleek eeh moeilijker opgave te Zijn, waarmee wel eens de hand werd gelicht en dat dus een minder goede algemene Indruk maakte. De deelnemers waren enthousiast over de organisatie en deden hun uiterste best in de prijzen te vallen. Gelukkig liet de jury zich niet beïnvloeden door de soms zeer fraaie uniformen en costuums, zoals de witte pakjes van „Oranje Nassau" en „Het Funen", of de met goud uitgedoste uniformen van Albert Heijn en Hoogoven Harmonie. De tatnboer-maitres werden door de jury eveneens onder de loupê genomen en zij dingen mee naar de limbour-maitre- prijs, die op 3 Juli zal worden uitgereikt aan de beste aller deelnemers. Het maximum aantal punten, dat in de eerste klasse verworven kon worden be droeg 120, doch dit aantal werd door geen corps gehaald. Men kwam zelfs niet aan de 112, dat „met lof" oplevert, doch wel dicht in de buurt. Het gevolg was, dat elke deelnemende vereniging een eerste prijs kreeg toegekend. In de afdeling muziekverenigingen won de Hoogoven Harmonie 103 punten, ter wijl Albert Heijn uit Zaandam 102 kreeg toegekend. Bij de tamboercorpsen werden de pun ten als volgt verdeeld: Hoogoven Har monie 107, tamboer- en pijperkorps „Het Funen" uit Amsterdam 106 punten, tam boercorps „Albert Heijn" uit Zaandam 105 punten en „Oranje Nassau" uit Amster dam 103 punten. Nummer 1 was de Hoogoven Harmonie met 108 punten, tweede „Albert Heijn" Zaandam (102 punten). Tamboer- en pij percorpsen: Hoogoven Harmonie (107 punten), Het Funen uit Amsterdam (106). Albert Heijn (105). Oranje Nassau uit Amsterdam (103 punien). alle eerste prijzen. In de gemeentelijke zweminrichting „De Houtvaart" in Haarlem werd Zaterdag avond een begin gemaakt met het zwem men van de Kringkampioenschappen en van de beste prestaties (adspiranten). De organisatie berustte bij de R.K. zwemver eniging „De Watertrappers". Een van de meest interessante nummers was wel de 400 m vrije slag dames. De beslissing viel in de tweede serie, waarin Hennie Band, Elly Holsken en Marleen Smit waren opgenomen. Eerstgenoemde nam na 100 m resoluut de leiding en stond deze niet meer af. Voorts waren de 200 m schoolslag heren en de 100 m rugslag heren onbelangrijk. Verleur werd kampioen op de schoolslag, onmiddellijk gevolgd door Vierhout. Het was jammer, dat beide zwemmers niet in dezelfde serie waren opgenomen. Fuyk- schot bleek op de rugslag ook nu in goede vorm te steken. Hij won onbedreigd voor Geurtsen. De gedétailleerde uitslagen waren als volgt: 50 m schoolslag meisjes: 1. M. Fuykschot (HVGB) 42.6 sec. 2. C. Grens (DYVR) 43 sec. 3. T. van Wi6sen (De Watervrienden) 43.6 sec. 50 m vrije slag jongens: 1. Dekker (HVGB) 30.5 sec. 2. Meulemberg (HVGB) 31.4 sec. 3. Holsken (Haarlem) 31.7 sec. 400 m vrije slag dames: 1. H. Band(HPC) 6 min. 16.6 sec. 2. E. Holsker. (Haarlem) eh M. Smit (HPC) beiden 6 min. 25.2 «éc. 100 m rugslag heren: 1. Fuykschot (HVGB) 1 min. 18.7 sec. 2. Geurtsen (HPC) 1 min. 20.5 sec. 3. Huel (Haarlem) 1 min. 23.5 sec. 50 m rugslag meisjes: 1. H. Band (HPC) 38.6 sec. 2. L. Bijkerk (HVGB) 39.9 sec. 3. L. Brouwer (HVGB) 40.5 sec. 200 m schoolslag heren: 1. Verleur (HPC) 3 min. 7.2 sec. 2. Vierhout (De Wa'ervrien- rieh) 3 min. 7.8 sec. 3. Van Lit (Haarlem) 3 min. 12.1 sec. 5 x 50 m vrije slag estafette jongens: 1. Zwemclub Haarlem 2 min. 54.8 sec. 2. HVGB 2 min. 58.8 sec. 3. HPC 2 min. 59.2 sec. 10 x 50 m vrije slag estafette dames: 1. DWR 6 min. 25.5 sec. 2. DWT 6 min. 30 séc. De volgende wedstrijden om het kring kampioenschap van Haarlem zullen op Zaterdag 25 Juni in Velserend worden ge houden. Het Europees kampioenschap fantaisie classique is Zondagavond geëindigd met de piqué-stoten en de massé-stoten. De F.elg Steylart heeft zijn titel kunnen behouden. In de twaalfde groep (stoten op vastliggen de bal tegen de band) miste zijn geduchtste rivaal, de Spanjaard Domingo, alle vier stoten, waardoor Steylaert een niet meer in te halen voorsprong verkreeg. Kruythof was in de groep zwiep-door- schietëtoten niet fortuinlijk. Hij maakte de 53st-e stoot ir. de tweede beurt en de 54ste in de eerste. Hij miste in zijn vierde beurt op het nippertje de 55ste stoot en faalde toen. gedemoraliseerd, op de 56ste. Het eindklassement luidt: 1. Steylaert (België) 270 pnt in 190 beurten. 2. Domin go (Spanje) 258 pnt. in 196 beurten. 3. Munfce (Spanje) 199 pnt. in 204 beurten. 8. Kruythof (Ned.) 166 pnt. in 216 beurten. MET HAAR KNUSSE DUINPAN heeft de IJmuider Harmonie aan de rand der Heerenduinen de gemeente een gratig tip verstrekt voor het geval deze nog eens de aanleg van een openluchttheater zou over- wegen: dat is daar een ideaal plekje. Niet temin zat noch de grote tent. noch de om- phitheatersgewijs opgestelde bankenrij vol op het moment, dat het festival bij het tien jarig bestaan der Harmonie door burge meester Kwint geopend werd. Hetgeen bij de voortgezette lichte dooi van Vrijdagavond ook niet te verwonderen was, want deze temperatuur lokte bepaald niet uit tot lang stilzitten, maar dat er maar een paar leden van het ere-comité present waren, stak het jubilerende bestuur kennelijk wel even, al was het te beschei den om daar openlijk over te gaan treuren. Al in Januari hebben de mensen van de IJ.H. de eerste spaden in de grond gesto ken, om dit feest-van-velë-weken, dat een grote, onstuitbare hoeveelheid koperen klan ken, tromgeroffel, bazuingeschal en zang over IJmuiden zal doen uitstrooien, een zo mooi en zonnig mogelijk feest te maken en sinds Maandag is er in de luwte van de Heerenduinen hard gewerkt om het duin pannetje daar zo comfortabel mogelijk te maken. Dat is gelukt, in weerwil van de bescheiden middelen, waarover de kassen van de IJmuider Harmonie kunnen beschik ken en aan deze gezelligheid was ten eer ste de afzetting van zeildoek debet, die van het feestterrein een intieme ruimte onder de hoge bomen maakt, ten tweede het ha ringkarretje en deszelfs buurman met pa tates. terwijl het ijswagentje nog wat on wennig stond uit te kflken naar een over moedige, die zich aan zfln koele inhoud zou willen wagen. Velsen zal in dc komende weken van het concours verscheidene „vreemdelingen" herbergen. Uit Spaamdam zowel als uit het Limburgse heuvelland gaan de zangers en de corpsen naar de stad aan de zee trêk- In de eerste klasse van de softbalcompe titie is de ingelaste belangrijke ontmoeting tussen de negentallen van HHC en Schoten in een kleine, doch zeker onverdiende over winning van landskampioene HHC geëin digd, nadat de HHC-ploeg vrijwel de ge hele wedstrijd een achterstand moest no teren. Thans wonnen de HHC-dames deze be langrijke ontmoeting met 2-1, welke uit slag nog bijzonder onbevredigend is, nu een scheidsrechterlijke dwaling een eventuele Schoten-overwinning in de weg stond. Nadat Frankje van Veen het Schoten negental reed1? in de eerste inning een 1-0 voorsprong had gegeven, duurde het tot de zesde inning alvorens hierin, dank zij vooral prima werk van de Scnoten- werpster Hennie Boerendans, verandering kwam. Enkele veld fouten waren oorzaak, dat HHC de honken bezet kreeg en Han- nie Berendonk de stand weer in evenwicht bracht (1-1). De laatste slagbeurt van Schoten bracht met het tweede en derde honk bezet door de vergissing van de scheidsrechter geen resultaten, waarna HHC door Els ter Meulen het winnende punt kon scoren toen de Schoten-werpster een geslagen bal te traag verwerkte (2-1). HHC bleef door deze zege nog steeds on geslagen in de eerste klasse aan de leiding met nu reeds een voorsprong van vier pun ten, waardoor de spanning in deze klasse vrijwel vêrloren is, tenzij HCK nog voor een verrassing zal gaan zorgen. ken, om het festival groter luister bij te Zetten en voorzover ze een weekeinde over moeten bleven, heeft het bestuur de leden onmiddellijk bereid gevonden onderdak te verlenen aan muzikanten plus aanhang. Wat dat betreft en dat niet alleen kan de jarige vereniging bogen op een per fecte onderlinge verstandhouding. De gemeente heeft dit alles niet onbe wogen kunnen laten vandaar, dat de verplaatsbare gemeentelijke muziektent de hele maand op het feestterrein mag blijven en dat de grond zelf ook al belangeloos werd afgestaan voor de duur van het fes tival. Nu nog een paar zonnige weken en hét kardinaalsrood kan nog dieper blozen dan het al doet over een feestviering, die alles meé had. De uitslagen van dit weekeinde op de Westeinderplassen gehouden zeilwedstrijden luiden: Zaterdag Flying dutchman klasse: 1. She, strm. H. de Vries; 2. Tineke, strm. Kremer. Valkenklasse: 1. Anneke, strm. G. Jonge- neel; 2. Popy, strm. W. Kapenberg. Drakenklasse: 1. Puzzle 2, strm. G. van Wijk; 2. Wahgans Semper, strm. C. Groot. 12 m.2 klasse: 1. Spotvogel, strm. W. Gul- demond; 2. Aeolus, strm. G. Visser. Regenboogklasse: 1. Armemarie, strm. L. de Wit; 2. Jan Carousel, strm. D. van der Hulst. Olympiajollen: 1. All Weather, strm. J. Stap; 2. Flossie, strm. H. Lesage. Fin jollen: 1. Jan de Lapper. strm. L. Koopmans: 2. Bestevaer. strm. W Maarse. 16 m.2 streep klasse: 1. Margot. strm. A. Endstra: 2. Protheus, strm. P. Verhoeven. Vrijheidsklasse: 1. Schicht, strm. J. Bouw huis; 2. Klein Duimpje, strm. J. Tenhuis. 16 m.2 stip klasse: 1. Watervriend, strm. P. Spaargaren; 2. Jan de Lapper, strm. A. van Hemert. Pampus klasse: 1. Delta, strm. W. Kost; 2. Roest Niet, strm. C. Huisken. 12 voets jollen: 1. (naamloos), strm. W. G. de Vries Lenz; 2. Pandora, strm. J. Sweerts de Landas. Jeugdklasse: 1. Little Toot, strm. R. Bak ker; 2. Alfa, strm. N. J. Jonker. Zondag Flying dutehman klasse: 1. Jonckcabeliau. strm. A. Frowcin; 2. She, H. S. de Vries (hoofdprijs wisselprijs). Valkenklasse: 1. Whitte. strm. H. F. Zui- derma; 2. Poppy, strm. W. Kappenberg; E. J. Hoppe met „Tarentelle" hoofdprijs. Draken klasse: 1. Wahgans Semper, strm. C. de Groot (hoofd- en wisselprijs); 2. Win dekind. strm. S. Bakker. 12 m. klasse: 1. Glider, strm. N. Oerle- mans: 2. Spotvogel, strm. W. Guldemonl. Hoofdprijs G. Visser met Aeolus. Regenboog klasse: 1. Rinaldo. strm. L. Tol; 2. Hollandia, strm. C. van Staveren (hoofd en wisselprijs). Olvmpia jollen klasse: 1. Flossie, strm. H. Lesage (hoofd- en wisselprijs); 2. Magneet, strm. B. Willems. Fin jollen: 1. Boisot. strm. J. A. F. Ver- kuylen; 2. Bestevaer, strm. W. Maarse. 16 m.2 streep klasse: 1. El Primero. strm. C. de Jong; 2. Akidi, strm. J. van der Horst. Hoofdprijs A. W. Henstra met Margot. Vrijheidsklasse: 1. Klein Duimpje, strm. J. Stenhuis (hoofd en wisselprijs); 2. Schicht, strm. J. Bouwhuis. 16 m.2 stip klasse: 1. Watervriend, strm. P. Spaargaren (hoofd- en wisselprijs); 2. Jan de Lapper, strm. A. van Hemert Pampus klasse: 1. Bruinvis strm. K. Spaar garen; 2. Poele Poele, strv. mej. G. de Waard; C. Huisken met „Roest Niet" hoofd prijs. 12 voets jollen: 1. (naamloos) G. de Vriêf Lenz: 2. Pandora, strm. J. Sweerts de Landa? (hoofdprijs). Jeugdklasse: 1. Thunderjet. strm. R. Rijks: 2. Helios, strm. A. A van Tol. Zondag is het laatste deel van de nieuwe spoorbrug over hét Hollands Diep b\j Moerdijk op zijn plaats gebracht Het invaren van de laatste overspanning. Volle markt vanmorgen De Maandagmarkt werd vanmorgen be zocht door vier trawlers, 14 loggers en 21 kotters, die in totaal 1100 kisten schelvis, 4220 grote en 1175 kleine makreel met 141 kisten wijting aanbrachten plus 303 schar, 568 kabeljauw en gul, 120 kool, 200 haring (waaronder prachtige haring van de KW 97, die 22 a 23 opbracht!) 8 pekelharing. 36 tarbot, 68 wijting en schar, 5 wolf, 665 stijve kabeljauwen, 22.000 kilo tongen, 515 kisten schol, 35 bot en 10 haai en poon. De trawlers De Batavia (10 Juni) had vanmorgen 120 kisten schelvis, 35 kabeljauw en gul en 850 makreel, de Dirkje (9 Juni) Voerde aan 120 schelvis, 40 kabeljauw en gul, 700 dichte, 70 gestripte en 150 kisten kleine makreel plus 30 varia en de „Elie" voerde 350 kabeljauw en gul, 160 schelvis, 120 kool en 5 stokkebit aan, terwijl het schip ook nog 600 stijve kabeljauwen had. Dê Gelria (van 10 Juni) had als viêrde trawlêr (van 10 Juni) 200 gestripte, 475 dichte en 300 kléine makreel, plus 115 schelvis, 15 gul, 5 wijting en 10 stokkebit plus 4 kantjes pekelharing. In de eerste beurt lagen 4 trawlers en 6 loggers. Voor morgen De Dinsdagmarkt verwacht de Bloemen- daal (10 Juni), die 700 kisten aanvoert, waarvan 500 makreel. De Vikingbank (11 Juni) zal er ook zijn mét 1280 kisten, waarvan 180 gestripte makreel. 700 dichte makreel, kleine 130 en 160 schelvis, 100 gul en 85 stijve kabeljauwen. Export De regels kabeljauw verdwenen naar het buitenland voor 134 a 108; de kisten maakten 130 en de kleine kabeljauw ging voor 88 a 86. Oplopend De export nam ook de grote tong af voor 2.40 tot 2.60; de prijzen voor de groot middel liepen op van 2.25 tot 2.30; de grote van 2 20 tot 2.30 en de enen deden 2.20 tot 2.35 met 1.70 a 1.85 voor dé slips. Binnenland Voor grove schol, die het binnenland in- In Heemstede won CVHW 3 Zaterdag met zeven runs van het tweede elftal van de zelfde vereniging: CVHW 3: 67, A. J. Leyer 22. J. Postma 10, H. Lokman 15 n.o. G. v. Langelaar Sr. 334, C. Aronds 4—20. F. Vogelsang 2—6. CVHW 2: 60, E. Vogelsang 11, A. v. Loenen 16. A. J. Leyer 2—10, F. Kottman 223, H. Lok man r -4. Rood en Wit 5 a kwam tegen 5 B aan de Spanjaardslaan niet verder dar. tot 71 runs, C. Voorts 12, F. v. Muyswinkel 11, J. v. d. Valk Bouman 13, F. Daam 14 n.o. J. C. Lui- ning 625. E. Westra 120, G. Scholte 1—3, G. v. Varselis Hartsinck 12 Rood en Wit 5 b stelde hier 122 tegenover. G. Scholte 12. J. C. Luining 30. E. v. Schouwenburg 17, F. v. Lent 23. F. v. Muyswinkel 535, C. Voors 220. G. v. d. Valk Bouman 111, J. Hey- mans 213. De derde onderlinge wedstrijd werd in Bloemendaal gespeeld tussen Haarlem 3 en Haarlem 4, Haarlem 4 batte eerst en scoor de 121 runs. R. v. d. Hoek 32. H. Schlattman 18. M Vissers 23. Th. Hetèm bowlde 5—38, G. Strik 1—26, D. v. Vreden 1—17, P. Lam- mers van Buren 19, W. Feldmann 29. Haarlem 3 bracht het slechts tot 66, zodat het vierde met 55 runs won. Bij Haarlem 3 bereikten alleen N. Grupping met 12 en Th. Hetem met 13 de dubbele cijfers. W. v. Dok bowlde 3126. G. Ledeboer 530 en R. v. d. Hoek 2—6. In Bloemendaal won Rood en Wit 5 c met 16 runs en zes wickets van BMHC 2. BMHC: 79, P Doelwijt 10. R. Maier 14, W. Heringa 19. H. Frijns 114. J. Molenaar 415, J. Kersten 331, R. Oosterbaan 14. J. v. d. Burg 15. Rood en Wit antwoordde met 95 voor- 4 (eesl.) H. Frijns 21. J Molenaar 29. J. v. d. Burg 10, R. Maier 2—27, W. Heringa 2—27. Burgemeester Seeling van Duisburg hcoft verklaard dat hij van de zijde van de F.I. S.A.-president, de Zwitser Gaston Miilegg, had vernomen, dat dc Europese kampioen schappen in 1957 in Dui?burg zullen wor den gehouden. Reglementair moet het. con gres van de Internationale Roei federatie over een dergelijke toewiizimr beslissen, maar de heer Mülegg is reeds blijkbaar bii voorbaat overtuigd van het feit, dat het congres van dit jaar, in Gen1 te houden, een overeenkomstig besluit zal nemen. Looefoaoooot WEEKABONNEMENTEN uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bexorgerg op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ging, is in de vroegte betaald 35 a 40; de tweetjes zijn voor 28 a 33 wegge gaan en de drieën deden 18 a 24. Het binnenland nam ook dé grove schel vis voor 25 a 24; de grootmiddel bracht 25 a 22 óp en de kleinmiddel 25 a 21, terwijl voor dé pennen van 25 tot 22 werd betaald. Braadschelvis noteerde 20 af 16 en dê zwarte kool deed 75 per kist: voor de wyting werd 14 tot 19 be taald. Grote gul deed 24 a 28. de middelgul 18 a 21 en de torren zijn voor 11 tot 15 verhandeld. Makreeltjes veroordeeld De mooiste makreel van dezè Maandag werd voor 16 de kist verkocht; de slap pere soorten maakten een moeizame 10 en het kleine goed verdween naar de Via- meelfabriek. Voor Dinsdag worden verwacht de Bloe mendaal (IJM 71) (van 9 Juni) met 7Ö0 kisten vis, waarvan 500 makreel, 140 schelvis en 60 diversen; de SCH 135 (van 10 Juni) met 845 kisten vis, waarvan 760 makreel. 55 schelvis en 30 diversen. Er zullen van vandaag bovendien wel enkele loggers voor de Dinsdagmarkt blij ven liggen. De oudste boten Zijn verder: Deining (9 Juni), Wiron 2 (10 Juni), Vikingbank, Soerabaya (11 Juni), Antje (13 Juni), Claesjê ên SCH 27 (14 Juni). Binnengekomen IJM 32 Elie. 99 Batavia, 21 Gelria, 71 Bloemendaal, 14 Annie. 59, 52, 240, 228. 3, 22. 7, 8. 226 5: RO 53 Dirkje: HD 79 Drie Gebroeders; VL 85 Bertina; SCH 135 Cor nelia Maria; AM 26, 16. 18. 17; TX 14; WR 34; KW 85 Wllly Alida, 166 De Ge broeders, 114 Avontuur. 28 Verwachting, 95 Toenadering. 57 Dina Marie, 9 Huberta Gerarda, 123 Flobert William, 64 Elizabeth, 45 Neptunus, 74 Hette Margaretha, 129 Balie, 101 Nestor. 41 Aafje Jacoba, 40 Everhard Cristina. 5 Fierman Eduard. 141 Willie, 38 Bertha, 53, 77, 21, 30, 94. 83, 62, 68. 27, 98, 97, 79. Vertrokken IJM 57 Medan. 226 KW 130 Nederland 7, 176 Gesina Geertrui. 23 Volharding: TX 32. 17, 8, 21, 11, 49; HD 49, 89: UK 42 2, 234, 5, 15. 14, 4, 85, 243, 169, 104, 186, 99. Loggervangsten van vannacht KW 173 10 k., KW 50 10, KW 15 2, KW 42 2, KW 43 7, KW 16 13. KW 19 12, KW 70, 13, KW 161 43, KW 168 44, KW 170 45, KW 2 16, KW 3 32, KW 6 4, KW 54 8, KW 140 46, KW 147 27, KW 23 2, KW 22 6, KW 127 11, KW 175 6, KW 18 8, KW 67 5, KW 83 5, KW 130 1, KW 151 6, KW 167 4 KW 20 6, KW 29 8, KW 32 7, KW 39 37, KW 78 11; IJM 74 40. IJM 75 20, Gemiddelde vangsten van Vlaardingen, Scheveningen en Katwijk: 16 kantjes. Aldabi. pass. 18 Lissabon n. Antwerpen. Argos. 17 te Rotterdam. Aaatekerk, 18 te Townsvllle. Abbedijk, pass. 17 Vllwingen 18 te Antw. Alblasserdijk. 17 tê Havana. Alcyone, pass 11 Vlissingên n. Hamburg. Ampenan. 18 te Port Said. Ariadne, 17 te Amsterdam. Alb!r sserdijk, 18 v. Havana n. Antw. Alderamin, 18 v. Genua n. Port Said Alnati, 19 v. Rotterdam tv Rio de Janeiro. Alwaki, 19 v. Bombay n. Colombo. Altair. 19 te Rio de Janeiro. Amerskerk. 18 V. Port Said n. Genua. Amsteldiep. pass. 19 Thursday ell n. Sydnev. Ar.dtjk, 17 v. New Oi leans n. Corpus Christi. Anreukerk, pass. 18 Gibraltar n. Genua. Arendsdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Argos, 18 v. Rotterdam n. Wismar. Armilla. 19 v. Ambon n. Balikpapan. At.Ie Rav S. 19 te Rotterdam. Banka. 18 v. Manilla n. llo llo. Bantam, 19 te Cochin. Blitar. 19 te TJ Priok. Biommersdijk, 18 v. Madras n. CTiittagong. Blijde ndljk, 18 te Rotterdam. Bonaire. 18 240 m. NO Azörên. Britsum. pass. 17 Miami n. Galveston. Callisto. 18 v. Quebec n. Falmouth. Caltex Delft. 20 te sidon. Caltex TYie Hague, pass. 19 Cyprus n. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 19 ten ZW. v. Kreta. Ceronia, 18 v. Balikpapan n. Singapore. Coneostroom 19 te Amsterdam. Cradle of Liberty, pass. 18 Ader n. Suez. Crania. 18 v. Pta Cardon n. Stanlow. Congostroom. pass. 17 Vlissingen n. Antw. Deifshaven, 18 rede Buenos Aires. Diemerdijk. pass. 18 Vliss. 18 Rotterdam verw Diemerdijk. 18 te Rotterdam. Dorestad. pass. 18 Gibraltar n. Rotterdam. Eendracht, pass. 18 Gibraltar n. Glasgow. Elmina. 19 te Bordeaux. Enagano. 19 te Belawan. Esso Den Haas;. 19 v. Port Said n. Antw. Friesland (SSM), 18 op de Tvne. Ganymedes. 19 tc San Juan Pto Rico. Groote Kérk, 19 v. Casablanca n. Antw. Groote Beer. 18 te Le Havre. Hilversum. 18 v. Por* Said h. Lands End. Hathor. 19 te Lissabon. Heemskerk. 18 Port Soedan n. Aden. Helena, 20 te Port au Prince. Hooakerk, 18 v. Genua n. Port Said. Houtman, 18 te Zanzibar. Ivoorkust. 18 v. Bordeaux n. Le Havre. joh. V. O'denbamevélt. 19 v. Port Said n. Suez. Jupiter. 18 v. Rotterdam n. Lissabon. Kabylia, 18 v. Curacao n. Trinidad. Kie'.dreCht, 19 te Bombay. Lanskoeas, 20 v. Bens kok te Singapore. Leopoldskerk 19 te Aden. Leuvekerk. 18 te Rotterdam Limburg, pass. l*) Kp Ouardafui r. Djibouti. Lindekerk 18 v. Rotterdam n. Barah. Loenerkerk. 18 te Karach' Lombok, 18 te Tanga. Luna, M te Rotterdam. Madoera. pass. 19 Kp. St. Vincent n. Amsterdam Mapia. 20 te Makassar. Marken, pass. 18 Flores n. Roads. Mariekerk. 18 te Karachi. ModJOkerto, 17 v. Port Said n. Belawan. Nieuw Amsterdam, 18 te Rotterdam. Oranjestad, 17 240 m. NO. Barbados. Overijsel, 18 te Genua. Oostkerk, 19 te Rotterdam. Oranje, pass. 189 Burlings a. Southampton. Ouwerkêrk, 19 v. Takubar n. Kobe. Overijsél. 19 v. Genua n. Marseille. Peperkust, 19 te Antwerpen. Poiydorus, 20 te Newport News. Polyphemus, 19 te Aden. Pnns Casimlr, 19 v. Rotterdam n. Chicago. Priné Willem II, 18 v. Greenbay n. Chicago. Prin8 Willem III. 18 v. Toronto n. Montreal. Pnn8 Willem George Fred., 19 te Le Havre. Pr:ns Willêm V. Oranje, 19 V» Antw. Poseidon. 17 v. Ne wYork n. Port au Prince. Pema. 18 v. Amsterdam n. fowey. Raki, 19 te Manilla. Rottl, 19 te Genua. Ruys. 20 te Hongkong Rljnkerk, 18 v. Marseille n. Le Havre. Saidja. 19 v. Pladju n. Saigon. Shëratan. 19 te Port Said. Sirrah. 1# te Beira. Stad Dordrecht, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam Stad Rotterdam, pass. 19 Wight n. Seven Island* Straat Mozambique, 19 v. Mauritius n. Belawan Sumatra, pass. 19 Gibraltar n. Halifax. Scherpendrecht, 16 v. Westville n. Pto La Cruz. Schiedijk, 18 te Rotterdam. Stad Schiedam, 17 v. Narvik n. Bagnoll. SchiC, 18 té Amsterdam. Stbajak, 18 te Sydney. Slamat, 117 v. Amsterdam n. Zuid Afrika. Stad Alkmaar, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen Stad Breda, verm. 18 v. Antw. n. Amsterdam Stad Rotterdam, verm. II v. R dam n. Seven Islands. Tegelberg, 20 te Durban. Teiresias. 20 te Port Said. Tero, 19 te Rotterdam. Teucér. 20 té Aden. TjltJalengka, 18 v. HongVong n. Kobe. Tomori, 19 v. Port Swettenham n. Belawan. Tabinta. 17 v. New York n. Beirouth. Tamo. 14 te Bahla Blanca. Tutjalengka, IS te Hongkong. Tero, 19 Rotterdam verwacht. Utrecht, pass. 18 Gibraltar n. Rotterdam. Van L'nsohoten. pass. 19 Finisterre n. Hamburg Van Heusz. 18 v. Durban n. East London. Van Noort, 20 te Tj Priok. W. Alton Jones, 20 te Philadelphia. Waterland. 19 v. St. Vincent n Ri ode Janeiro Weltevreden, pass. 19 Ouessant n. Port Said. Westland. 18 v. Ilheos, 19 te Bahla. Wieldrecht. pass. 19 Malta n. Einswarden. Willem Ruys, pass. 19 Sabang n. Belawan. Woensdrecht, 18 v. Port de Bouc n. Port Said. WonOgirl, 19 v. Madras n. Koklnada. Wonosari, 14 te San Francisco. Waal, pass. 18 Finisterre n. Oran. Weltev'reden. 18 v. Rotterdam n. Port Said en Indonesië. Westertoren. 18 te Abadan. Wonosobo. 18 v. Colombo n. Suez. Zuiderkruis. 18 360 m. W. ten N- Anderhalf- tfraadskanaal n. Suez. Zeeland (KRL1. 20 te Bombay. Zornéwijk. 18 te Cristobal n. Arica. Zijpenberg, (iéts. II Ouessant n. Dager.ham. KLEINE VAART Atlantis. 17 v Kotka n Utrecht. Admlralengracht. psss 18 Vlissingen n. Antw. Advent, pass. 18 BrunsbOttel n. Amsterdam. Ary Schêffer. verm. 18 v. R'dam n. Liverpool. Avontuur, 18 v. Maassluis te Rotterdam At:as. 17 v. Gothenburg n. Amsterdam. Albérgen. 18 v. Terneuren n. Rotterdam. J Anna b. 19 v. Bayonne te Rotterdam verw. Brouwersgracht. 18 v. Amsterdam n. Hobro. Boreas, 17 v. Lissabon te Haifa. Bernard John, 18 v. Ceuta te Rotterdam. Bab T. 16 Kiel gepass n. Stockholm. Bestevaer. 18 v. Sunderland n. Amsterdam. Cinderella, 19 v. Le Havre te Amsterdam verw. Claes Compaen, 18 v. Belfast n. Swansea. Concepcion, verm. 18 v. Hamburg n. Antw. Cooihaven. verm. 20 v. Mogador n. Rottterdsm. Dollars, 18 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Dale BtThmef. 18 y. Genua té Damman verw. Dulveland. psss. 18 Kiel Holtenau n. Londen. Denl. f.h.v Gundertess n. Gent. Diligentia. 18 v. Ipswich n. de Theems. Donau. pass. 18 Vlissingen n. Antw. Driebergen pass. 18 Vlissingen n. Oxelosund. E'da. pass 18 Vlissingen n. Boston. EllewoutSdijk. pass. 18 Vlissingen n. Londen. Erasmus, pass. 18 Vlissingen n. Middlesboro. Erasmus. 19 v. Gent te Middlesboro verw. Frans Bohmer 18 v. Fedalah te Dakar Verw. riducik, 18 v. Boston te Maassluis verw. Goote. 19 v. Venetië te Amsterdam verw. Gaasterland, 18 v. Harlingen n. Leith. Gruno, pass. 16 Kiel Holtenau n. Naesvec. HeereograCht. 19 v. Hamina te Kiel verw. Haskerland. 18 v. Harlingen n. Goole. Henrica b. 18 v. Lulea n. Vistavarf. Hoc Vincês, 19 Rotterdam verw. Hoc Vinces, verm. IS v. Grimsby n. Rotterdam Ida Jacoba. 23 v. Hollandia te Rotterdam verw. Julia Mary, 18 v. Casablanca te Rotterdam. Jaba. 18 v. Harlingen te Boston. Joost, it te Haukipudas. Konitig'fi Juliana, verm. 19 v. Oporto n. R'dam. Kaap Falga, 16 te Simrishamn. Lijnbaansgracht, pass. 18 Kiel Holtenau naar Helsinki. Larix, 16 te Haukipudas. Lacra, 18 v. Antwerpen te Boston verw. Leendert b. 18 v. Hull te Antwerpen. Marianne. 18 v. Rouaan te Amsterdam. Markab N. pass. II Brunkbiitte! n. La Pallicê. Merwehaven, verm. 18-20 v. Casablanca r.aar Rotterdam. Marceila. 18 v. Bergen n. Stettin. Mu.an, 18 v. Boston te Harlingen verw. Matthew, verm. 18 v. Rotterdam n. Varberg. Midsland. 18 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mutua Fides. 18 v. Amsterdam n. Leith. Nero. 17 v. Napels n. Tarragona. Nieuwiand. 18 v. Rotterdam n. Grangemouth Nottingham. 18 v. Goole te Rotterdam verw. Nassauhaven. verm. 18 v. Rotterdam n- Aarhus. Neelt-e b. 19 v. Telgnmouth te Civit* v»c-hta Noorderhaven, pass. 18 BrunsbOttel n. Rotterdam Olivier van Noort. 18 v. IJsland te Genua. Plato. 17 v Livorno te Oporto. Prinsengracht. 18 v. Antw. te Abo v»rw Pascholl. 18 v. Boston te Colijnsplaat. Ponto. 17 te Mantvluoto. Soemba, 18 v. Gothenburg te Delfzijl verw. Spes. pass. 18 Vlissingen n Esblerg Schmpersgracht. 18 v. Rotterdam n. Helsinki. Solrit. pass. 18 VHss'ngen n Wisbech. Snurt. 18 v. Gent n. Portsmouth. Taurus. 18 v. Vlicrirc-*) n. Lorden. TIMt. 16 v. K-M-4 Zsardam. V Y71: n. Oran. vn 18 -r. r r f. -Vrtterdam. is v. Gothenburg te Amsterdam. «'strops^pass i« BrunsVJtte! n. Korsor. Webold Bohmer. 19 v. Amsterdam te Kopen hagen verwacht. ^kustvaartuig. Ebro. 17 v. Tenes te Maassluia. A i1 v' Gibraltar n. Rotterdam. T e 2ee- 17 100 "I- NO. Derna met sleepbooJ»

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3