Compromis-voorstellen van Regering bij Tweede Kamer President Eisenhower pleit voor stopzetten bewapeningswedloop Vrijkomende gelden voor verheffing van economisch achtergebleven landen Weerbericht Haarlems Dagblad Huurverhoging en belastingverlaging Onderliouds-waarborg Commando-wisseling in Marokko Staking bracht niet veel op Overeenstemming in San Francisco Het woord is aan Nehroe in Moskou daarna naar Londen Onduidelijke situatie in Argentinië Russische vredes- resolutie in de UNO Europese samenwerking onderwerp van gesprek 69c JAARGANG No 289 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 21 JUNI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 136 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Huurder niet eigenmachtig Granval volgt Lacoste op Oorlogspanden Engelse machinisten krijgen geringe (of geen) opslag Indexcijfer Amerikaanse defensie begroting verhoogd Benden weer actief Lucero zou militaire junta hebben ingesteld Minister Beyen in Londen Weer rapport KennOffterlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur vanr klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Bij de Tweede Kamer is thans de nieuwe huurwet ingediend. Voor alle wonin gen, die vóór 27 December 1940 zijn gebouwd, wordt voorgesteld de huren met ingang van 1 September a.s. met 5 percent te verhogen, berekend over de huur prijs, die op 31 Augustus a.s. geldt. De huurverhoging zal niet gelden voor onbewoonbaar verklaarde woningen en ook niet voor daarmede gelijk te stellen krotwoningen. Voor onbewoonbaar ver klaarde woningen en krotwoningen mag geen hogere huur worden bedongen dan die op 31 December 1950 gold. \oor bedrijfspanden wordt de huurverhoging van 5 percent niet door de wet voorgeschreven. Partijen zullen echter onderling een huurverhoging mogen over eenkomen, die dan echter niet meer dan 5 percent mag bedragen. De belastingplannen 1955, die het gevolg zijn van hetgeen is overeengekomen tijdens de kabinetscrisis in verband met een algemene huurverhoging van de oude woningen met 5 percent zijn eveneens ingediend: de grondbelasting wordt verlaagd met ingang van 1956; de omzetbelasting op textiel en suiker wordt tijde lijk geheel afgeschaft met ingang van 1 September 1955 tot 1 Januari 1957; het afschrijvingspercentage op woonhuizen voor de inkomstenbelasting wordt ver hoogd van 10 tot 15 percent met ingang van 1955; de personele belasting wordt in verband met de algemene huurverhoging van 5 percent zo gewijzigd dat een aanpassing aan het nieuwe huurpeil wordt bereikt en de opbrengst voor het rijk gelijk blijft; de verlaging van de inkomsten- en loonbelasting zal minder zijn dan aanvankelijk in het voornemen lag. wijziging van het besluit bijzondere huur prijzen zullen deze huurprijzen na het in gaan van de huurverhoging, op verzoek van de verhuurder, door de minister kun nen worden opgetrokken, indien zij liggen beneden het peil van de nieuwe huurprij zen van vergelijkbare vooroorlogse panden. De huurprijzen van panden, die na de oorlog zonder geldelijke steun van het rijk zijn gebouwd, blijven vrij. De huurprijs van met overheidssteun tot Ktand gekomen of geëxploiteerde na-oor- ogse woningen wordt door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting vastge steld. Woningen, die niet voldoen aan redelijke eisen ten aanzien van instandhouding en onderhoud, kunnen op verzoek van de huurder van de huurverhoging worden uit gesloten. Dat wil zeggen, dat, zolang een woning tengevolge van verwaarlozing, die aan de verhuurder is te wijten, niet voldoet aan de eisen, die daaraan in de huidige om standigheden kunnen worden gesteld, de huurverhoging van 5 percent niet wordt toegepast. Voorgesteld wordt nu om de mogelijkheid te openen dat woningen, die niet aan bedoelde eisen voldoen, van de thans voorgestelde huurverhoging worden uitgesloten. De minister is zich er van be wust dat deze „sanctie" op verwaarlozing van het onderhoud niet bijzonder zwaar is. In ieder geval wordt daarmede echter be reikt. dat voor woningen, waarvan het on derhoud wordt verwaarloosd, de mogelijk heid bestaat, dat na beslissing van de daartoe aan te wijzen instantie de huur verhoging niet zal gelden. De regeling, die volgens het nieuwe ar tikel 8 van de Huurwet zal gelden, komt hierop neer, dat gedurende het tijdvak, dat een woping tengevolge van verwaar lozing, die aan de verhuurder is te wijten, niet voldoet aan de eisen, die daaraan in de huidige omstandigheden kunnen worden gesteld, de huurverhoging ad 5 percent niet wordt toegepast. De vraag of dit geval zich voordoet, zal ter beslissing staan van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente, waarbinnen het goed is gelegen. De belang hebbende huurder kan dus niet eigenmach tig beslissen, dat hij de huurverhoging niet behoeft te betalen. Evenzeer zullen Bur gemeester en Wethouders moeten beslissen, wanneer de normale, verhoogde huurprijs weer zal herleven, omdat de verhuurder datgene heeft laten verrichten, wat rede lijkerwijze van hem kan worden verlangd. De richtlijnen zullen voorkomen, dat de opvattingen in de verschillende gemeenten niet al te zeer onderling gaan verschillen. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering heeft gisteren in de persoon van de huidige ambassadeur in het Saarland. Gilbert Granval, een nieuwe re sident-generaal in Marokko benoemd. Frankrük's tegenwoordige hoogste verte genwoordiger in het Marokkaanse protec toraat. Francis Lacoste, zal een belangrijke ambassadeurspost worden aangeboden, naar vermoed wordt in Argentinië. De vervanging van Lacoste door Gran val mag als een eerste stap worden be schouwd van het herstel van normale be trekkingen en zo mogelijk van de rust in Marokko, waar de laatste weken daden van nationalistische terreur en kolonialistische contra-terreur aan de orde van de dag zijn geweest. Sedert jaren Robert Schuman heeft zich daar al eens openlijk over beklaagd mist de Franse regering de autoriteit om haar wil in Marokko door de aldaar geves tigde administratie gerespecteerd te krij gen. Het is nauwelijks meer een publiek geheim te noemen dat de leden van de Franse diplomatieke dienst in Marokko over het algemeen nog bijzonder kolonia listisch denken en er in slagen, los van Parijs, en in innige verstandhouding met de schatrijke „cojons" daar te lande, een eigen politiek te voeren. Zo is de afzetting van de vroegere Sul tan in 1953, onder de regering van Laniel- Bidault, voor een ruim deel het werk ge weest van de Franse diplomaten, die in Marokko resideren en ook in verscheidene aanslagen op tegenstanders van de kolo niale politiek moet deze zelfde hand te ont waren z?n geweest. Door Granval naar Marokko te zenden toont premier Faure nu duidelijk aan dat hij de tijd gekomen acht de Augius-stal daar eens eindelijk te reinigen. Granval, die 53 jaar is, en uit een oud Lotharings geslacht stamt, staat in diplomatieke krin gen aangeschreven als een doortastend man van de daad. die sedert de oorlog op de bijzonder moeilijke post in het Saarland zijn sporen als scherpzinnig en vooruit ziend diplomaat wel heeft verdiend. Vandaag komt de Nationale Vergadering opnieuw bijeen en dan zal premier Faure zijn plannen voor Marokko wel nader toe lichten. De richtlijnen zullen dientengevolge onder meer moeten aangeven krachtens welke gebreken kan worden geconstateerd dat van verwaarlozing sprake is. De omstan digheid, dat het eerste lid van artikel 8 spreekt van eisen in verband met instand houding en bewoonbaarheid, geeft reeds aan dat het inderdaad om belangrijke te kortkomingen moet gaan. Evenzeer zullen de richtlijnen criteria moeten bevatten a.an de hand waarvan kan worden beoordeeld of tot intrekking van een gegeven verkla ring moet worden overgegaan. De huurprijzen van de tijdens de oorlog gebouwde panden (27 December 19405 Mei 1945) worden, als zij niet vóór 1 Sep tember a.s. zijn opgetrokken tot het huur peil van de vooroorlogse panden, gefixeerd op de huurprijs van 31 Augustus 1955. Door LONDEN (United Press). De officiële bemiddelaar in de Britse spoorstaking, Morris, heeft Maandag uitspraak gedaan. Het succes dat de machinisten met hun staking, die 17 dagen geduurd heeft en die de Britse economie een zware slag heeft toegebracht, gehad hebben, blijkt bijzonder gering te zijn. In sommige gevallen gaan ze er minder op vooruit dan wanneer ze de voorstellen van de Britse transportcom missie tijdens de staking zouden hebben aanvaard. Bij de staking waren 40.000 man betrok ken en de eis was een verhoging van het weekloon met 5 shilling 6 pence. Morris kende eerste-jaars machinisten een shiling per week meer toe, tweede jaars machinisten drie shilling. Morris had ook de taak het loonbedrag vast te stellen voor derde-jaars stokers en hij bepaalde dit op acht pond vier shilling (ongeveer 86 gulden) - hetzelfde als wat zij thans verdienen. Zij hadden een verho ging van twee shilling en 6 pence gewenst. De thans voorgestelde huurverhoging is niet alleen algemeen in die zin, dat het bedrag van de huur daarbij niet van in vloed is. Er is naar de mening van de regering bij de geringe omvang van deze verhoging ook geen reden om een diffe rentiatie naar de verschillende gemeente klassen aan te brengen. De bestaande dif ferentiatie blijft uiteraard gehandhaafd, aangezien de verhoging met 5 percent wordt berekend over de huidige gedifferentieerde huren. Aangezien Haarlem in gemeente klasse I is ingedeeld, betekent de 5 percent huurverhoging een nieuw huurpeil van 142 ten opzichte van 1940 (100). Momenteel is dat peil nog 135. (Voor belasting-tabellen en precise ring van de vijf tegemoetkomingen van de fiscus zie pag. 8). SAN FRANCISCO.(Reuter) De minis ters van Buitenlandse Zaken van de ..Grote Vier" hebben te San Francisco in beginsel overeenstemming bereikt over de door het Westen voorgestelde regelingen voor de topconferentie die de volgende maand in Genève zal worden gehouden. De Westelijke voorstellen houden in, dat president Eisenhower de eerste dag van de conferentie als voorzitter zal optreden, omdat hij staatshoofd is en de anderen, Boelganin, Eden en Faure, hoofden van regeringen zijn. Voorts zou volgens de Westelijke voorstellen de conferentie één of twee dagen langer dan de aanvakelük voorgestelde vier dagen kunnen duren. De Sovjet-Unie had bij het aanvaarden van de Westelijke uitnodiging voor de tonconfe- rentie verklaard, dat vier dagen niet vol doende zou zijn voor een bespreking van de wereldvraagstukken. De westlijke voor stellen voorzien voorts in afzonderlijke vergaderingen van de ministers var. Bui tenlandse Zaken als aanvulling op de con ferentie van regeringsleiders. Nu bijna 32 milliard WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse Senaat heeft Maandag, teger, het advies van president Eisenhower in, be sloten de defensiebegroting met 46 miï- lioen dollar te verhogen teneinde te voor komen, dat de sterkte der mariniers met 22.000 man zou moeten worden verminderd. De Senaat heeft eenstemmig de begro ting ten bedrage van 31.882.000.000 dollar goedgekeurd. Een monument kan ontroerend van realistische uitbeelding zijn - doch dit monument heeft het ongeluk, bij j de confrontatie met de realiteit een enigszins onwerkelijke indruk te 1 maken. Het is een West-Duits monu ment dat een Duitse krijgsgevangene in beeld brengt en de groep lachende, welvarende mannen die er enigszins gegeneerd voorbijlopen zijn terugke- I rende krijgsgevangenen, op weg naar huis na hun vrijlating uit een Rus sisch kamp. De tegenstelling is na tuurlijk niet geldig in het algemeen, doch in dit geval heeft de fotograaf toch niet kunnen nalaten een enigs zins ironisch plaatje te maken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TTEN PAGINA's Benjamin Franklin: Er is nooit een goede oorlog ge weest of een slechte vrede. De nieuwe walvisvaarder „Willem Barendsz il" is Maandag uit Rotterdam vertrokken voor een proefvaart op de Noordzee. Men ziet hier het schip in volle zee. DJAKARTA (PIA> Zaterdagavond heeft een uit 125 man bestaande bende een aanval gedaan op Tjiledug, de hoofdplaats van het district Tjiledug. nabij Cheribon. De bende, die het plaatsje twee uren lang bezette, plunderde 42 woningen, alsmede de woning en het kantoor van het districts hoofd. Een politieman, die werd ontwa pend, werd gewond. De archieven van het bestuurskantoor werden dooreen gesmeten en vertrapt. Een winkel, alsmede het pand huis werden leeggeroofd. Een volledig bewapende bende heeft getracht met vijf prauwen een landing uit te voeren op het eiland Muna, ten Oos ten van Kendari (Celebes). De bevolking waarschuwde de gewapende macht, die juist op tijd arriveerde om deze bende van de Daroel Islam af te slaan. SAN FRANCISCO, 20 Juni (United Press) Presdient Eisenhower heeft Maandag een beroep gedaan op Oost en West om de bewapeningswedloop stop te zetten en „een nieuwe vrede" op te bou wen. De president verscheen bij het begin van een bijeenkomst ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de UNO, welke voikenorganisatie te San Francisco in 1945 is ten doop gehouden. „Die nieuwe vrede moet een glorierijke levenswijze zijn", aldus de president. „In dat leven zal het atoom, eens moordenaar van de mens, zijn productiefste dienaar worden. Het zal een vrede zijn om ver trouwen en geloof te inspireren, opdat al'e volken verlost zullen worden van de ster ke oorlogsvrees. Geleerden zullen worden vrijgemaakt om altijd voor de mens te werken, nooit tegen hem". De president vervolgde: ..Wij, met de rest van de wereld, weten dat de vredes- visie van een natie niet verwezenlijkt kan worden door enige bewapeningswedloop. De vredesmunitie is gerechtigheid, eerlijk heid, wederzijds begrip en respect voor an deren. Of wij in Genève de eerste beslis singen zullen bereiken die de ontmanteling zullen beginneji van het vreselijke appa raat van vrees en wantrouwen en wapens dat sedert het eind van de tweede wereld oorlog is opgetrokken, weet ik niet", ver klaarde hij, „doch het succes van de con ferentie zal eisen dat iedere individuele deelnemer loyaal is aan de geest van de UNO". Voor zover onze technische, materiële en intellectuele vermogens het toestaan en waar onze hulp. met inbegrip van de vreedzame toepassing van de atoom energie ook nodig en gewenst moge zijn, zullen we voortgaan anderen te helpen het economisch niveau voortdurend te ver hogen. Wij zullen met alle anderen samen werken, speciaal via deze grote organi satie, de UNO, opdat vreedzame en rede lijke onderhandelingen de botsinc mogen vervangen. Op deze manier kunnen wij de reusachtige bewapening voorkomen, die zelfs wanneer zij alleen voor veiligheid gehandhaafd wordt de wereld schrik aanjaagt me', haar vernietigende moge lijkheden en de creatieve energie van de mens ondragelijk belast". De president herhaalde vervolgens zijn oude theorie dat het geld. dat op bewape ning bezuinigd wordt, het best gebruikt kan worden om de technische en econo mische vooruitgang van de minder for tuinlijke gebieden der wereld te finan cieren. De president zeide ook dat „geen natie het recht heeft geweld aggressief te ge bruiken tegen welke andere ook". „Dat te doen of er mee te dreigen is iedere morele wet negeren welke de mens geleid heeff op zijn lange reis van duisternis naar het licht." Na zijn rede hieid de president in het aangrenzende Veterans Memorial-gebouw een receptie voor ministers van Buiten landse Zaken en de delegatieleiders. Er waren 35 ministers van Buitenlandse Zaken aanwezig voor de herdenkings- bijkomst, onder wie Molotov. President Eisenhower en de Sovjet-Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, MOSKOU (United Press) Nehroe. de premier van India, zal vanavond in het reusachtige dynamo-stadion te Moskou, dat 80.000 personen een plaats biedt, een redevoering uitspreken die per radio en televisie wordt uitgezonden. Nehroe is voor zover bekend is de enige spreker. Hij arri veert heden per trein uit Leningrad. Hll heeft dan negen dagen in de Sovjet-Unie rondgereisd. Morgenmiddag zal hij de Sovjet-Rus sische en buitenlandse pers ontmoeten en daarna in het Sovjetskaja-hótel recipiëren. Tijdens zijn verblijf in de Russische hoofdstad gaat Nehroe overleg plegen met de regering. Vermoedelijk zullen de be sprekingen in hoofdzaak gaan over Sovjet- Russische economische hulp aan India. Wellicht zal Nehroe trachten zich te ver zekeren van Sovjet-Russische hulp bij het opwekken van atoomenergie. Sir Anthony Eden, de Britse premier, heeft Nehroe officieel uitgenodigd in Lon den besprekingen te voeren alvorens de conferentie in Genève van de regerings leiders der Grote Vier zijn beslag krijgt. De Britse ambassadeur in Moskou, Sir William Hayter, hïeft de uitnodiging in Moskou aan Nehroe overhandigd Nehroe zou er reeds in beginsel in hebben toege stemd naar Londen te komen na zijn terug keer van zijn bezoek aan Rusland. Hij wordt de tweede wee* van Juli in Enge land verwacht. BUENOS AIRES (United Press) In een officieel communiqué, dat de Argen tijnse regering heeft uitgegeven, wordt ge zegd. dat alle eenheden van de marine, ook die eenheden, welke zich op vol'» zee bevonden tijdens de mislukte revolte de redering trouw gebleven zijn. De sterkte van de opstandige mariniers was 558 officieren en manschappen. Deze rebellen deden aanvallen in de stad Buenos Aires zelf. Tevens hebben vijf eskaders van in het totaal 39 toestellen plus twee com pagnieën matrozen van de basis te Punta Indio actief aan de opstand deelgenomen, zo zeide het communiqué. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Lin coln White, heeft vandaag desgevraagd verklaard, dat men ten departemente „geen rapport" ontvangen had over enige wijzi ging in hoogste regionen van de Argentijn se regering. Volgens berichten uit Montevideo schijnt Franklin Lucero. de Argentijnse minister voor het Leger die thans alle strijdkrachten en de politie onder ziin bevel heeft, er ech ter naar te streven de regeringsbevoegd heden over te dragen aan een revolution- naire raad. Volgens het b'ad ..Toronto Telegram" heeft de Canade« zaakgelastigde te Monte video verklaard dat het duidelijk is. dat generaal Perón als president is afgezet. De zaakgelastigde. Charpentier genaamd, had het blad meegedeeld dat de nieuwe regering van Argentinië alle tegen de ka tholieke kerk gerichte wetten van Perón had ingetrokken. Het bewind van generaal Lucero heeft een amnestie afgekondigd, op grond waar van de meeste rebellen in vrijheid werden gesteld, onder wie 160 man van de marine. „Het is duidelijk dat voor het ogenblik de opstand voorbij is en dat Perón niet langer de leider van het land is. maar een militaire junta onder leiding van generaal Lucero", aldus Charpentier. SAN FRANCISCO (Reuter) De Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov. streeft naar goedkeuring van een resolutie, op de herdenkingsbijeenkomst van de UNO, waarin wordt verzocht om ver mindering van de spanning in de wereld en verbod van atoomwapens, aldus is Maandag van bevoegde zijde te San Fran cisco vernomen. Volgens deze berichten stelde Molotov Zondag het aannemen van een dergelijke resolutie voor aan de secretaris-generaal van de UNO. Van Russische zijde te San Francisco wordt vernomen, dat de Sovjet-Unie van de resolutie heeft afgezien en er mee ac- coord gaat dat de 60 leden-staten van de UNO zich in een algemene verklaring uit spreken voor het behoud van de vrede en voor internationale samenwerking. Mr. Van Kleffens is bezig deze algemene ver klaring op te stellen. Uit de omgeving van enkele Westelijke delegaties verluidt dat, toen Molotov Zon dag tegenover Hammarskjoeld zijn voor nemen kenbaar had gemaakt om een reso lutie ten gunste van de vrede in te dienen, de Amerikaanse delegatie dreigde met een tegenresolutie uit naam van de landen van de „vrije wereld". Molotov, hebben elkaar Maandag voor het eerst in tien jaar gesproken. Zij schudden elkaar hartelijk de hand en wisselden be leefdheden uit tijdens de officiële receptie. LONDEN (AFPj De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, J. VV. Beyen, die Maandag in Londen is aange komen voor een bezoek van drie dagen, zal vanmiddag op het ministerie van Fi nanciën voor een aantal Engelse ministers een lezinsr houden over de vraagstukken, welke samenhangen met de economische samenwerking in Europa. Deze ministers zijn: R. A. Butler, minister van Financiën, G. Lloyd, minister van Brandstoffen, J. Boyd-Carpentier, minister van Verkeer, R. Maudling, minister van Bevoorrading. P. Thorneycroft, minister van Handel, Lord Salisbury, Lord-presi dent van de Kroonraad, en Lord Reading, minister van Staat voor Buitenlandse Za ken. Tijdens deze bijeenkomst zal minister Beyen de Engelse ministers op de hoogte stellen van de resultaten der onlangs te Messina gehóuden conferentie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken der zes landen van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. In het bijzonder zal de kwestie ter sprake komen, of Engeland zal deelnemen aan de voorbereidende werk zaamheden van de commissie, welke op voorstel van de conferentie te Messina de plannen voor verdere economische inte gratie van Europa zal uitwerken. Volgens inlichtingen uit goede bron te Londen zullen de Engelse ministers zich beperken tot het aanhoren van de uiteen zettingen van minister Beyen. Men ver neemt uit deze bron. dat de Engelse minis ters niet in staat zijn de voornemens der Engelse regering te preciseren. Van goed- ingelichte Engelse zijde werd Maandag te kennen gegeven, dat Engeland belang blijft stellen in alle vormen van Europese econo mische samenwerking, zoals blijkt uit de ratificatie van het verdrag van associatie tussen Engeland en de Hoge Autoriteit der EGKS. (van hedenmorgen 7 uur) 51 a -oestand =2 SE e* 5 E O Z 5 Stockholm onbewolkt NO 2 19 0 Oslo half bew. OZO 2 23 0 Kopenhagen zwaar bew. OZO 8 16 11 Amsterdam zwaar bew. W 7 16 1 Londen half bew. W 2 21 0 Luxemburg zwaar bew. WZW 2 20 0,1 Parijs zwaar bew. NW 2 21 0 Bordeaux zwaar bew. W 3 19 6 Grenoble zwaar bew. windstil 21 23 Nice zwaar bew. windstil 23 0 Geneve half bew. W 2 20 6 Zürich regen ZO 1 21 9 Locarno regen ONO 1 19 20 Berlijn geheel bew. NW 3 22 3 Frankfort geheel bew. ZZW 2 22 0,5 München zwaar bew. WZW 2 23 14 Wenen regen WNW 7 27 12 Rome onbewolkt ONO 2 26 0 Ajaccio zwaar bew. ONO 1 24 1 Mallorca half bew. windstil 26 0 Neeislag laatste cot»mnrfmwr(rnwcorm*n 24 uur rm invr» DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met veranderlijke bewol king. maar in het Zuiden ook zonnige perioden. Overwegend matige Weste lijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 22 Juni Zon op 4.21 uur. onder 21.06 uur. Maan op 7.13 uur. onder 22.38 uur. Maanstanden 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 21 Juni Hoog water 4.05 en 16 30 uur. Laag water- 12 14 en our. Woensdag 22 Juni Hoog water: 4.56 en 17.29 uur. Laag water: 0.39 en 13.02 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1