Beverwijk kent een noodtoestand inzake het kleuteronderwijs Heemskerks raadhuis krijgt telefooncentrale IJmuider Courant Raad op „Scheybeeck Duiven wiekten huiswaarts Critiek op de lichamelijke opvoeding van jong Beverwijk - kleine verbeteringen op komst Er werd hoog van de Wijkertoren geblazen Gemeente leent „Sint Caecilia" een subsidie Castricutn Aardbeien over tijd door de kou Te vaak onbereikbaar i ie*e\eik™ 2ijr\ A an meldingsfo rmuiier Heemskerks raad Vrijdag bijeen Ledental Witte Kruis blijft stijgende lijn vertonen Jubilarissen bij „Ons Belang" gehuldigd Tineke van Urk Wijk aan Zee Zaterdag viert „De Eendracht" feest DINSDAG 21 JUNI 1955 Anders geen goedkeuring van G.S. Wat de tuinders kregen Poging tot inbraak D. Koffeman veroverde Velsens wisselbeker Speciale veilingen beginnen pas 27 Juni Alweer doperwten Zomeravonddienst in Oude Dorpskerk Wollen vest zwierf door de „zomer" Burgerlijke Stand Heemskerk Bridgen voor de badgasten J. Brantjes, H. Wulp en P. Borst veertig jaar bestuurslid I.v.A.O. in Santpoort Oogst van de straat Filmavond reeds heden Concertvariété bij elfde lustrum Lassers naar de E-55 Evangelisatie aan Stratingplantsoen yy Met een korte mededeling door de voorzitter van de Beverwijkse gemeenteraad, mr. H. J. J. S c h o 11 e n s, dat de afgevaardigden van de A.R.- en C.H.U.-fracties had den bericht, dat ze in den vervolge één fractie zouden vormen, werd gisteravond een raadsvergadering geopend, die hoofdzakelijk aan onderwijs-zaken was gewijd en daardoor uit onderwijzers- en kwekelingenkringen veel belangstelling ondervond. Het voorstel, om drie leerkrachten naar de Wolff en Dekenschool over te plaatsen, werd in besloten zitting afgedaan en be halve die gecombineerde A.R./C.H.U.-frac- tie was iedereen het er mee eens. Een verblijdende mededeling had de wet houder van onderwijs, de heer Niesten (Kath.) in petto: van de R.K. school aan de Hobbestraat was bericht ontvangen, dat men in principe bereid was, de bij de school behorende gymnastiekzaal ook aan andere scholen in gebruik te geven. Van alle zijden werd deze mededeling toege juicht, alhoewel hieruit de vraag naar vo ren kwam, of ook andere gymnastiekloka len tot het „laatste uur" bezet waren. Unaniem was men van mening, dat de li chamelijke opvoeding in Beverwijk sterk verwaarloosd was en dat het aanbeveling verdiende alle zalen in te schakelen en voor de hogere klassen der lagere school en de MULO-scholen meer buitensporten te gaan beoefenen. Wethouder Niesten verzekerde, dat de nieuw te benoemen gymnastiekleraren hiervoor opdracht zou den krijgen. Een passant gooide de heer Muskee (CPN) een balletje op over de verhuur van deze zalen voor verenigingen in de avonduren en het bouwen van meer lokalen voor sport en recreatie. Als ant woord hierop kreeg hij te horen, dat de bouw van de Duinwijckschool nog steeds op goedkeuring van de bouwkundige in spectie wachtende was. Samenwerking gemeente en scholen Meer stof deed het verzoek van het RK Kerkbestuur van de H. Agatha opwaaien, dat een crediet voor de stichting van een kleuterschool ten doel had. De heer Schroër (KVP) vond namelijk de prac- tische betekenis van het gedane voorstel van zeer weinig waarde en hij betreurde het, dat er zo weinig op dit gebied werd gepresteerd, terwijl de voorziening van kleuterscholen een der meest urgente za ken was. Hij suggereerde een sterkere samenwer king tussen het college en de verschillen de schoolbesturen teneinde de definitieve beslissing te doen vallen. Mocht het Rijk hieraan niet kunnen meehelpen, dan advi seerde hij over te gaan tot de bouw van „semi permanente" scholen om de over gangsperiode tot aan de aflevering van de nieuwe scholen te kunnen opvangen. Ook de heer De Ruiter (CH-AR) sprak over een noodtoestand en wilde weten aan wie een eventuele school zou worden toegewe zen. Wethouder N i e s t en gaf de regering de schuld, die alles maar op stapels liet liggen en geloofde persoonlijk, dat het col lege andere maatregelen diende te nemen,' desnoods noodlokalen, alhoewel dit natuur lijk maar een halve maatregel was. De school zou worden toegewezen in overleg met de inspectrice van het kleuter-onder wijs aan het schoolbestuur, dat er het drin gendst om verlegen was. Als norm zou hier het leerlingenaantal en de huisvesting gel- den.Na de tweede ronde beloofde de wet houder alle mogelijke stappen te zullen on dernemen, waarin de voorzitter hem steunde, door te zeggen, dat hij tegen noodlokalen was, maar veel meer voelde voor een permanent houten schoolgebouw, dat voldeed aan alle eisen en op een aesthe- tisch verantwoorde plaats zou kunnen worden neergezet. Lichtjes weigeren De steeds weer defecte Wijkertoren- verlichting zou nu eens onderhanden worden genomen, maar dat ging gister avond niet door, omdat er, achteraf beke ken, een vreemd luchtje aan zat. De heer Koger (AR-CH) deelde namelijk mee, dat de firma, die de reparatie zou verrich ten, niet eens in het Handelsregister was opgenomen en ook niet tot de erkende PEN-installateurs behoorde. Ook de finan ciële kwestie zinde hem niet: aanvankelijk vroeg de firma f 4500, later f 3000 voor het karwei, terwijl wethouder V e s s i e s dan nog niet eens wist of de wijzer-ver- lichting dan van binnen- of van buitenaf zou kunnen worden gemonteerd. Het hele college zat paf en besloot eenparig de voordracht voor nader onderzoek aan te houden. Verder is er nogal wat bij het voorstel om twee speelvelden bij de Wijk aan Dui- nerweg aan te leggen te berde gebracht: uitbreiding van dit en oprichting van dat veld, zelfs de ijsbaan op het Kuenenplein kwam weer onder de aandacht, maar daar was mr. Scholtens tegen, omdat tegels geen goede ijsvloer opleveren. Adrichem-sportpark In het sportcomplex Adrichem zal een wielerparcours van 1200 meter worden aangelegd en op het zeestrand komt een aansluiting op het electriciteitsnet, door de gemeente aangelegd voor f 2500. De heer Koger was het hier volstrekt niet mee eens, omdat de pachters in 1953 zich had den verplicht zelf voor de aanleg te zul len zorgdragen. Volgens het voorstel van B. en W. was het onmogelijk de huidige pachters voor dit volle bedrag te belasten, maar zo vroeg de heer Koger zich af, waarom dan niet voor een gedeelte? Hij was het er princi pieel mee oneens, ook al trachtte de heer De Wever (KVP) hem er van te over tuigen, dat de pachters al een slecht sei zoen achter de rug hadden en dat de ge meente dit als „service" ging beschouwen. Het nieuwe duo bleef tegen, maar de ove rigen stemden voor. De partiële uitbreidingsplannen „Waran de" en „Oud-Sportpark" werden voorlopig een kwartaal opgeschoven, omdat er nog geen beslissing was gevallen en de bezwa- Gedurende de laatste jaren wordt aan het R.K. fanfarecorps „St. Caecilia" te Heesmkerk van gemeentewege een jaar lijkse subsidie verstrekt van 300.ten behoeve van de aanvulling en vernieuwing van het instrumentarium. Het is verheugend te constateren, zo vin den B. en W.. dat mede dank zij de finan ciële hulp van de gemeente de vereniging in staat is geweest een aantal successen te mogen boeken en daardoor thans is inge deeld in de eerste afdeling fanfare. Deze indeling brengt echter mede, dat wil de vereniging zich op het huidige pei! kunnen handhaven en zo mogelijk weer groentenwinkels werd conform aanvaard. successen boeken, tot uitbreiding en ver- diverse stellers van bezwaar- nog moesten worden onder ren van schriften zocht. Gemeente en vacantiesluiting Het voorstel tot vaststelling van een va cantiesluiting voor kappers-, slagers- en Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: sla 7-12. bloemkool 18-30, rabarber 18-22, peulen f 1.20, spinazie 9-20, bospeen 38-45, asper ges fl.65-f2.15, postelein 15-20 en aard beien 58-86 cent per doosje. Jeugdige Amsterdammers hebben Zon dagmorgen gepoogd in te breken in de kiosk, staande bij de toegang tot het Cas- tricumse strand. Zij werden echter opge merkt door de in de kiosk slapende pach- alhoewel mevr. Alia n-S c h i 11 h u y s (VVD) het verordineren hiervan door ge meente of rijk een beknotting van de vrij heid vond. Na gehouden stemmingen blijft de heer P. J. de Wildt aan als lid van het college van Regenten van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee, werd me vrouw E. J. Teljeur-Bruijn benoemd tot lerares aan een cursus voor werkende meisjes en zal de heer J. Verbaan uit Hattemerbroek de functie van schoolhoofd aan de openbare school voor voortgezet lager onderwijs gaan vervullen. De ULO- school wordt voorzien van naaimachines en het millioen zal worden geleend na ont vangen advies van de commissie van bij stand. De gevraagde credieten ten behoeve van het gemeentelijk gasbedrijf werden goed- vanging van het instrumentarium voor het muziek- en tamboercorps wordt overge gaan. Hoewel de financiële toestand van de vereniging goed is te noemen dank zij de activiteit van het bestuur wordt een jaarlijkse inkomst van donateur en begun stigers verkregen van 1100, is zij niet in staat de vereiste uitbreiding van het instrumentarium op korte termijn te finan cieren, aangezien de totale kosten worden geraamd op 4.000,Het bestuur heeft zich tot de gemeenteraad gewend met ver zoek haar een renteloos voorschot tot ge noemd bedrag te verstrekken, dat in 10 achtereenvolgende jaren in gelijke termij nen zal worden terugbetaald. B. en W. staan zeer welwillend tegenover dit ver zoek, omdat zij van mening zijn, dat deze vereniging voor het Heemskerkse cultu- gekeurd en tussen de étagewoningen aan reie leven onmisbaar is en alles moet wor de Grebbestraat, de Tuinstraat en de Ber gerslaan zullen groenstroken worden aan gebracht, terwijl eventuele zandbakken voor kleuters zullen worden afgedekt ten einde ze als katten- en hondenjachtterrei nen te sluiten. Met een lange lijst mededelingen werd het openbare gedeelte besloten en bleef de raad in besloten zitting bijeen. P. V. De Luchtpost Met 62 dieren hebben de leden van de Castricumse postduivenvereniging De Lucht post Zaterdag deelgenomen aan de wedvlucht van af Chateaureoux, (673 km.). De duiven werden 's morgens om kwart voor zeven ge lost en 's avonds om 20 uur, 21 minuten en 14 seconden kwam de eerste duif, die van het lid J. Zentveld. op zijn hok terug. Om 20 uur 34 minuten en 41 seconden kwam een duif van R. W. Bettink binnen en in de loop van Zondag de anderen. De verdere uitslagen zijn: 3. J. Beeitjes, Zondag 5 21 45; 4. J. Houtenbos. Zondag 5.59.39 en 5. R. Metse laar, Zondag 6.07.17. Voor de Zondag gehouden wedvlucht vanaf Roosendaal hadden de Castricummers 108 dieren ingezonden. Hier was de uitslag: 1. R. W Bettink 9.51 39; 2 A. Buter 9.53.05; 3. G. Tromp 9.54.39 4. J. Steeman 955.59 en 5. J. Zentveld 9.57.15. Reisduif De Beverwijkse postdui -enhoudersvereni- ging „De Reisduif' nam Zaterdag met 156 duiven deel aan de wedvlucht van Chateau- roux. een afstand van 666 km. De lossing geschiedde om 7.45 uur en de eerste duif werd om 19.50 uur geklokt; de laatste kwam Zondagmorgen 8.52 uur binnen. De uitslagen waren: G. v. d. Winden 1. 3, 11. 29: T. Gravemaker 2. 8. 33. 34: C Castri cum 4. 19; G. de Graaf 5: P v. d. Outenaar 6: J. Luntz 7. 16. 17, 37 en 38: P. Dekker 9 en 30; T. Looven 10. 32. 35; D. Stiemer 12, 13 en 14; H. Gaasenbeek 15 en 27: H. Hubers 18; R. Westrate 20. 24 en 28; C. Wertrate 21 en 25; G. Grapendeel 23 en 26; G. Visser 31, A. Sise 36; C. Hoeks 39. Ons Genoegen De Beverwijkse duiven van „Ons Genoe gen" vlogen eveneens van Chateauroux. Van de duiven die om 7.45 uur werden gelost was de eerste om Zondagmorgen 7.35.06 uur binnen: de laatste werd om 11.45.49 uur ge klokt. De uitslag was: W. v. '"ijk 1; J. Schef- fers 2. 4 en 5; 7. Vos 3; H. Exalto 6 en 12; B Het gaat er naar uitzien, dat Kennemer- land dit jaar een heel laat aard'oeiensei- zoen zal krijgen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling der veilingdirecties om Don derdag te beginnen met de speciale aard beienveilingen, maar door het koude weer zal er op deze dag geen aanvoer zijn; deze dag is dan verschoven naar voorlopig Maandag 27 Juni. Dat is dan tien dagen later dan in 1954; toen werd er op 17 Juni met de aardbeien- veilingen begonnen. Aan de Beverwijkse groentenmarkt zijn Maandag de eerste doperwten aangevoerd, cr werd 85 cent per kilo betaald. VEILINGBERICHT 20 Juni Asperse 55175; aardbeien 375500. slof; aardbeien 4681. doosje: bloemkool 1743; sla 614; bospeen 4965: spinazie 2345; postelein 2328; dopers 85; bosuien 512; rabarber 10—26; soepgroenten 614. In de oude dorpskerk te Wijk aan Zee ral de heer G. J. Moed uit Beverwijk van avond (Dinsdag) een orgelconcert geven. Medewerking wordt verleend door de zangeres Annie Crabbendam-Timmermans en Henk de Graaf, ait-blokfluit. Wijkertoren-tournooi volgens poule-systeem Het bekende Wijkertorentournooi zal dit jaar volgens een ander systeem worden gespeeld. Was voorheen een vereniging door een nederlaag uitgeschakeld, thans gaat men in pouies spelen. In poule A ko men uit ADO, Kinheim, VVB cn L mmen; ter. De jongelui namen de vlucht, maar in poule B spelen tegen elkaar CSV, Vitesse, de inmiddels gewaarschuwde rijkspolitie Beverwijk en Wijk aan Zee. de Smet 7; B. Fraa 8; A. v. Son 9 en 11; F. Blommaerts 10. „De IJmonden" De duiven van „De IJmonden" werden Zaterdag om 6 uur gelost in Orléans. (542 km.). Het werd een zeer zware vlucht en weinig duiven zijn er thuis gekomen. Alleen D. Koffeman toonde twee van zijn drie in- gekorfde duiven. Ie om 19.58 uur en de 2e om 20 29 uur. Hiermede wint de heer Koffeman de wis selbeker van de gemeente Velsen. De volgende week wordt van Port St. Maxence gevlogen (378 km Zware vlucht voor „Atoom"-dulven De postduivenhoudersver'niging „De Atoom" heeft Zaterdag in de wedvlucht van Chateauroux af over een afstand van 665 km. 36 duiven in concours gehad. De vogels werden 's morgens om 6.45 uur gelost tijdens Noord-Oosten wind. die voor de dieren een tegenwind betekende, zodat het een zware vlucht werd. Want tijdens de vlucht hebben de vogels bovendien behalve wisselende temperaturen ook veel last van harde regenbuien gehad. Desondanks vloog de eersta*,nkcme"de „Atoom"-duif een ge middelde snelheid gedurende ruim veertien- eneenhalf uur van 75.6 km. per uur. Deze vogel van de heer J. Asjes werd 's avonds om 9.24 uur „geklokt". Een bewijs van de zware vlucht leverde de laatste prijswinnende vogel, die bijna 13 uur later Zondagmor gen om 10.21 uur op het hok kwam. De uitslag werd: J. Asjes 1, 2, 7; A. Kat den gedaan om de kwaliteit van het corps zo hoog mogelijk op te voeren, waardoor ter plaatse goede concerten en muziek uitvoeringen kunnen worden gegeven. Het ontmoet echter bezwaar dit voor schot renteloos te verstrekken, aangezien moet worden verwacht, dat hierop geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal worden verkregen. B. en W. stellen daarom voor dit bedrag te verstrekken in de vorm van een lening tegen een daarvoor geldende rente van 2 3/4 's jaars. Over de volgende gevonden voorwerpen zijn bij de Heemskerkse politiepost inlich tingen te verkrijken: bruin-grijze wollen handschoen, wollen want, heren porte- monnaie. rozenkrans, tas met gereedschap, bruin lederen portemonnaie, kinderschoen met rubberzooi, wollen vest en een bril met hoornen montuur. GEBOREN: Catharina A., d. van W. A. J. Tesselaar en M. van Baarsen te Beverwijk; Elisabeth Th. C„ d van Th. J. Beentjes en A H. Jufferr ans; Catharina H.. d. van J. de Jong en C. H Kleine; Maria A. C., d. van C. J. Meyer en A J. Niiman: Petronella. d. van A. van Eerden en A. M. N. Hoogbruin te Beverwijk: Franeiscus J„ z van F. Glorie en C M van Roon; Johanna C. C.. d. van C. N Welboren en C. M. van Roon; Laurentius J. M„ z. van J. Koopman en A Stam; Louise A.. d. van L. de Wit en M. M van Eiik te Velsen; Johanna H. G., d. van R. Keesen en A. 1. Backer te Beverwijk. GEHUWD: C. A. Aardenburg en M. J. de Wildt OVERLEDEN: C. J. van Hooff. echtgenoot van M. J Beentjes. 48 jaar; M. de Koter, wed. van C. Hartog, 78 jaar. Speciaal voor de badgasten organiseert de bridgeclub „Wijk aan Zee" vanavond (Dinsdag) in café ,.De Zon" een drive. Ook spelers uit de omtrek kunnen hier- 3; J. Schoo 4; L. Veldt 5, 8, 9; D. Stapper 6 aan deelnemen. i *i 1 ^ie 'n hun werkvertrek niet rechtstreeks Niet alleen echter vormen de interne verbindingen een probleem, doch ook de Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te -bonneren op k f 6.50 per kwartaal//0.50 Der week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(i, die rich met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Gedurende de laatste jaren is in verband met de belangrijke vergroting der werk zaamheden de personeelsbezetting van de gemeente Heemskerk in niet geringe mate uitgebreid. Dit is een direct gevolg van de taak. die deze gemeente te behartigen heeft in de ontwikkeling van de IJmond en aangeno men mag worden dat deze uitbreiding nog niet ten einde is. De huidige bezetting heeft het reeds noodzakelijk gemaakt, dat alle beschik bare ruimten in het gemeentehuis volledig in gebruik zijn genomen. Hierdoor is ech ter gebleken, dat de huidige telefooninstal latie, welke slechts vier aansluitingen op het binnennet heeft, onvoldoende is om een vlot werken aan het gemeentelijk apparaat te bevorderen, daar regelmatig personen aan het toestel moeten worden geroepen, De Heemskerkse gemeenteraad komt op Vrijdag 24 Juni, des avonds om half acht in openbare zitting bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling notulen van de openbare vergadering van 29 April 1955. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel betreffende uitvoering van het wegenverkeersreglement. 4. Voorstel tot benoeming van een waar nemend ontvanger. 5. Voorstel tot wijziging van de leges verordening. 6. Voorstel tot het verlenen van een geldlening voor de duur van 10 jaren aan het R.K. fanfarecorps „St. Caecilia". 7. Voorstel betreffende subsidiëring van het speeltuinwerk te Heemskerk. 8. Voorstel tot afwijzing verzoekschrif ten van de Mgr. de Vree-stichting en van de vereniging voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs om ver hoogde bijdragen inzake exploitatiekosten. 9. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een 2- lijns telefoontoestel. 10. Voorstel betreffende benoeming le den Commissie van Advies voor de licha melijke opvoeding en de sport. 11. Voorstel tot benoeming van een com missie, als bedoeld in de verordening toe kenning studiebeurzen en studietoelagen. 12. Voorstel tot verkoop perceelsgedeel ten ten behoeve van aanleg van de nieuwe Rijksweg nr. 9 (tunnel VelsenUitgeest). verbindingen naar buiten geven door het meer intensieve gebruik grote moeilijk heden. Meermalen bereiken B. en W. klachten dat men geen verbinding met het gemeen tehuis kan verkrijgen, aangezien de lijn regelmatig bezet is. Het college is dan ook van mening dat het noodzakelijk is aan deze onbevredigen de toestand een einde te maken. Dit is mogelijk door het plaatsen van een 2-lijns telefoontoestel. De voordelen van een zodanig toestel zijn, dat tegelijker tijd twee gesprekken naar buiten kunnen worden gevoerd en dat voor de toekomst het aanbrengen van aansluitingen op het binnennet is verzekerd, omdat het mogelijk is hierop 27 binnentoestellen in te schake len. De kosten voor het installeren van een zodanig toestel worden geraamd op 6000, terwijl het abonnement 45 per maand zal bedragen. B. en W. stellen de gemeente raad voor dit bedrag beschikbaar te willen stellen. is hen op het spoor. De afdeling Castricum van het Witte Kruis heeft in hotel Komman haar jaar vergadering gehouden. Het ledental van de afdeling blijft zich ook hier in stijgende lijn bewegen en het aantal ingeschreven leden bedraagt op het ogenblik 800. Hiervan gewaagde in zijn jaarverslag, de secretaris, de heer G. Schutter, die tevens een overzicht gaf van de werkzaamheden in 1954. Op het zuigelingenbureau werden 48 zit tingen gehouden met een totaal van 1884 consulten. Het kleuterbureau hield 26 zit tingen met 760 consulten. Het aantal be zoeken van de wijkverpleegster voor zie kenverpleging. zuigelingenzorg, kleuter zorg, geestelijke volksgezondheid, gebrek- kigenzorg en rheumatiekbestrijding be droeg 2937. Wat de tuberculosebestrijding betreft, kan worden vermeld, dat in 1954 17 patiënten in een sanatorium werden verpleegd, met een totaal van 2542 ver- pleegdagen. De penningmeester, de heer J. Kramer, werd voor zijn uitnemend beheer décharge verleend. De vergadering stond onder voorzitter schap van de heer, arts A. H. v. d. Werff. De algemene ledenvergadering van de coöperatieve tuinbouwvereniging Ons Be lang te Castricum. die Maandag In hotel Borst werd gehouden, droeg een feesteliik karakter. Dit gold speciaal het heugliik feit, dat de voorzitter, de heer J. Brantjes. de secretaris, de heer II. Wulp en de com missaris, de heer P. Borst, de dag herdach ten. dat zij voor 40 jaar als bestuursleden bij Ons Belang hun intrede deden. De heer Brantjes was Maandag boven dien op de kop af 35 jaar voorzitter. De jubilarissen werden door de direc teur. de heer Jac. Schut toegesproken. Hij memoreerde de veel bewogen crisis en oor logsjaren en zeide tenslotte dat de jubila rissen een grote verantwoording hebben gedragen dat zij veel, zeer veel in het be lang van de tuinders en tuinbouw hebben gedaan. De heer Schut overhandigde aan de heren Wulp en Borst een kistje sigaren. Voor zitter Brantjes was vier weken geleden, bij zijn 50-jarig huweüiksfeest reeds met een enveloppe met inhoud bedacht. De voorzitter van de plaatselijke LTB- afdeling. de heer J. Dijkman, sprak even eens zijn gelukwensen uit. 1954 was goed jaar Nadat de vergadering door de voorzitter was geopend gaf hit een kort resumé van het jaar 1954. dat hij voor de tuinders een eigenaardig jaar noemde, door het koude en natte weer. Hierdoor kwamen de groente met „mond jesmaat" van de tuinen; de prijzen waren evenwel behoorlijk, hetgeen oorzaak was, dat de totale omzet van Ons Belang ruim f3300 meer bedroeg dan in 1953 en met een bedrag van f 575.506 werd afgesloten. De heer Jac. Schut gaf een overzicht van de financiële positie en deelde onder andere mede. dat het resultaat van dien aard was. dat men een hoger bedrag op de gebouwen had kunnen afschrijven dan de beraming was. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de voorzitter en de heer Th. Schermer, commissaris, met algemene stemmen wer den herkozen Tijdens de Maandagavond in zaal Lan- gencijk gehoud-en bijeenkomst van afge vaardigden van de deelnemende clubs werd de verdere organisatie van dit jaarlijkse tournooi uitvoerig besproken. Tevens nam men op deze avond afscheid van de heer J. Bruinsma, die enige jaren zijn beste krachten had gegeven. Uit handen van de heer N. Grapendaal mocht de heer Bruins ma een ets van de Wijkertoren in ontvangst nemen. Een zeer toepasselijk afscheidsge schenk dus. Op Zaterdag 3 September zal de feeste lijke prijsuitreiking plaats vinden, waar dit zal gebeuren zal nog nader worden bespro ken. ff ff Bij de politiepost te Wijk aan Zee zijn de volgende gevonden voorwerpen aange geven: donkerblauw jongenswindjaek, een paar glacé dameshandschoenen, een con tactsleuteltje en een huissleutel. De propaganda-filmavond van rie K.N.Z. H.R.M. in het Wijk aan Zeese botenhuis „Dr. Büller" zal om technische redenen niet Donderdag 23 Juni maar reeds vanavond (Dinsdag) plaats vinden. De aanvang is om half negen. Een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft in samenwerking met marine en kustwacht geëxperimenteerd met het redden uan drenkelingen uit een in zee geraakt vliegtuig. De foto laat zien hoe de passagiers een „verongelukt" vliegtuig verlaten ®n aan boord gaan van een reddingsvlot. Veel wind en gelukkig ook een behoor lijke dosis zon hebben aan de feestdag van de afdeling Noordholland van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling meegewerkt. De bijeenkomst had plaats op terrein Jagt- lust, bij het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort behorende. Het feest duurde van half elf tot ruim vier uur in de na middag en al die tijd bleef het droog. Op de groene banken van het amphi theater, dat zich rond een alleraardigst openluchttoneel boog, zaten een kleine duizend mensen uit alle delen van het ge west. Velen hadden hun kinderen mee gebracht. Het geheel had hierdoor veel van een familiereünie. Nadat de heer H. Bol met een hartelijk woord van welkom het samenzijn had geopend, speelde de Haarlemse muziekgroep De Gong een paar pittige wijsjes en droeg de heer Cor Zwart op niet onverdienstelijke wijze twee eigen schetsen voor. Vervolgens nam Ger Brou wer uit Schoorl de teugels in handen. Deze liet de aanwezigen dansen op volksmuziek. Het bal duurde tot men ontdekte dat de inwendige mens versterking behoefde. Met het engageren van de niet-gesubsi- diëerde toneelgroep „De Verenigde Spe lers" bleek men geen slechte keus gedaan te hebben. De muzikale comedie „Tineke van Urk" door Willy van Hemert is welis waar geen brillant amusement, maar de acteurs maakten er een aannemelijk stuk van. Het verhaal van de drooglegging van het eiland Urk, die een echte visser diepe verontwaardiging bezorgde, viel nogal in de smaak. De titelheldin, een verstandige vrouw in deze simpele klucht, werd door Lies de Wind tamelijk fris gespeeld. Moe der Lummetje Romkes (Jeanne Hunsche- Verkade) kwam ook .goed uit de verf. Regisseur Gerrit Lindenberg had als Harm Romkes, die probeerde de dijk met dyna miet te doen springen, al gauw de juiste toon. Bert Silvester kreeg als de dorpsgek, die van Van Hemert niet veel origineels meekreeg, met zijn oubollige wijze van voordracht de lachers op ziin hand. Alex Faassen Sr. was een aanvaardbare fantast. Een bezwaar was wel, dat de wind, die soms bij vlagen de naderende depressie aankondigde, het geluid van de stemmen en vooral van de pianomuziek door Jan Leenders ondermijnde. De heer Bol besloot de openluchtbiieen- komst met de verklaring, dat een dag als deze voor herhaling vatbaar is. Eerder werden de heer Warmerdam (de opzichter van het ziekenhuisferrein) en mevrouw Hundling, secretaresse van de afdeling Haarlem (de grootste van het gewest) met geschenken voor hun moeite beloond. De Velsen-Noordse harmoniekapel „De Eendracht" zal ter gelegenheid van haar elfde lustrum Zaterdagavond in gebouw „Concordia" een concert geven met de uit voering van de in de voorgaande concour sen vertolkte composities, voorafgegaan door de mars „The thin red line" van K. Alford. De „Vier Westfriese schetsen" van Ge rard H. Boedijn bestaan uit de delen: a. Hoornse Hop; b. Bestvat; ci Enkhuizer Drommedaris; d. Feest op 't Platte land". G. Verdi's „La Forza del Destino" wordt uitgevoerd in een arrangement van P. Stalmeier. De muziekuitvoering wordt gevolgd door een luchtig gedeelte met medewerking van het cabaret-variétégezelschap „Luna", dat onder de titel „Vrolijkheid in tempo" een flink aantal bekende artisten laat optreden. The Mirlitons openen met een muzikale show met zang van Mitzy Waller; Tony van Zwol verzorgt de conférence en Lajos Héros, xylophonist; Jan Davids, accordeo nist en Belly Viséro, Nederlands jongste acrobate zullen de schetsen afwisselen. Een bal met muziek van „The Mirlitons" be sluit het feest. Zaterdag 2 Juli zal een aantal leden van de Nederlandse Vereniging voor Lastech niek, afdelingen „IJmond", „Velsen en Om streken" en Lasclub „Haarlem" een uitge breid bezoek brengen aan de tentoonstel ling E 55 te Rotterdam. De deelnemers vertrekken te 7.15 uur van het station Beverwijk en te 25 uur van hotel Kennemerhof in IJmuiden. De EvangelLatie-lent komt naar Velsen- Noord en wel van 22 tot en met 26 Juni a.s. aan het Stratingplantsoen. Een reeks inter kerkelijke sprekers verleent medewerking, zoals evangelist Jb. Klein Haneveld, Bode graven; evangelist F. Niemeijer, Alphen aan de Rijn; ds. J. A. Visser, Amsterdam; ds. W. J. Teeuwe, Diemen; ds. J. W. v. d. Gronden, IJmuiden; ds. E. Reser, Bergen; en de zangkoren: „Eben Haezeri' (Haar lem); „Susan Edith" (IJmuiden); Chr. Ger. Zangkoor (IJmuiden); „Emanuël" (Velsen- Noord); „Zingende Zusjes" (Verhey) en „Cross Quartet" (Amsterdam) zullen cie muzikale opluistering verzorgen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9