VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 Accordeons IJmuider Courant „FOTO LUX" Finsterwolder raad en de democratie Kort en bondig Nederlander verraste Morgen bridgen om Amerikaans vliegveld Beverwijkse kortebaan gaat dit jaar niet door de zilveren slof Nog niet volop zomer in Kennemer groentetuinen Muziekfestival IJmuider Harmonie Aanmeldingsform ulter Openluchtconcert Route koninklijke stoet voor 8 Juli V GZ-personeel krijgt extraatje Grote haringvangsten nvt*' «r.;*- Wmltetv P. J. Nachtegeller HUWELIJK Bureau Nederland nrM r-Ni niyL^L/j ZATERDAG 25 JUNI 1955 8 Carte blanche Aardbeien-drive Breestraat te druk - tunnel zal „Prins Bernhard' wellicht redden „De Oude Bond" is er gebrand op Festival IJmuider Harmonie Burgerlijke Stand Heemskerk Scheepvaart Ton Thoolen Speciale aanbieding in: bekwaam Woningstoffeerder LEERLING-VERKOOPSTER Voor de vergadering van de gemeente raad van Finsterwolde bestond Vrijdag avond bijzonder grote publieke belang stelling. Alleen de fractie van de C.P.N. en partijlozen (zes raadsleden) was aanwezig. De drie leden van de P. v. d. A. en de twee van Gemeentebelangen waren ook thans afwezig. Zij hadden dit aan de voorzitter van de raad kenbaar gemaakt in een brief, waarin zij er over klaagden, dat er in de raad geen rekening wordt gehouden met de minderheid. Het communistische raadslid H. Schuur deelde namens de C.P.N.-fractie mee, dat de afwezigheid van de raadsleden niet in het belang is van de gemeente en evenmin van de kiezers. De oorzaak is zijns inziens ge legen in het feit dat het deze partijen bij de raadsverkiezingen van 1953 niet is ge lukt de meerderheid van de communisten te hreken. Burgemeester Tuin vond het onjuist, dat de secre.taris van de commissie voor licha melijke opvoeding, die zeer goed voldeed en goed werk deed. is weggewerkt. Ook de samenstelling van de woonruimtecommissie vindt spreker niet in overeenstemming met de richtlijnen van de minister. Bovendien werden uit de gemeentelijke instelling van sociale zaken twee niet-communistische leden weggewerkt na een wijziging van het reglement inzake perioden van aftreden. Nadat de communisten het betoog van de burgemeester eenzijdig en onjuist hadden genoemd zei de burgemeester: „Als dit de hoogste vorm van democratie is, dan zou de secretaris van de commissie voor licha- cratie". BINNENLAND Pieter Buwalda, oud-veldwachter van Oudebiltzijl en van Vrouwenparochie, vier de Vrijdag in Vrouwenparochie zijn hon derdste verjaardag Uit naam van het ge meentebestuur bood burgemeester J. Klok hem een grote kist sigaren aan Een uit de burgerij gevormd comité bood Buwalda een nieuwe leunstoel ten geschenke aan. Deze werd direct in gebruik genomen. In Schiedam is opgericht de stichting „Nationaal Gedistilleerdmuseum". De com missie voor het Nationaal Gedistilleerdmu seum. die reeds enige tijd bezig is de moge lijkheden voor de totstandkoming van een dergelijk museum te onderzoeken, is van mening, dat de interesse die is getoond en de steun die is toegezegd voor de totstand koming van een dergelijk museum, het recht vaardigt dat zij haar taak thans overdraagt. Ter gelegenheid van het schapen- scheerdersfeest. dat Zaterdagmiddag 2 Juli op de Gooise Heide wordt gehouden zal Koningin Juliana, evenals de boeren uit de omgeving dit doen, ten behoeve van Gooise schapenkudde een ..voer" hooi aanbieden, dat die middag per boerenwagen op het feestterrein bij de schaapskooi tussen Hil versum en Laren zal aankomen. HAARLEM EN OMGEVING Gemeenteraad van Heemstede. De ge meenteraad zal een openbare vergadering houden op Donderdag 30 Juni. des middags 4 uur. Ziektekostenregeling voor ambtenaren. B en W. van Heemstede stellen de raad dier gemeente voor als tijdelijke ziektekostenrege ling aan de ambtenaren en werklieden over het jaar 1955 een tegemoetkoming toe te ken nen van f 84.— voor gehuwden en van f 42.— voor ongehuwden. Herziening uitbreidingsplan. Aan de ge meenteraad van Heemstede wordt voorgesteld te bepalen dat het uitbreidingsplan zal wor den herzien voor de terreinen gelegen weste lijk van de Herenweg, noordelijk van lepen- róde, zuidelijk van de Zandvoortselaan tot de Leidsevaart en westelijk van de Leidsevaart tussen Zandvoortse brug en de grens der gemeente Haarlem. Wering van schoolverzuim. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te benoemen. De aanbeveling luidt: 1. de heer H Slagveld: 2 de heer L. J. Verstraten. Niet uitgevoerde bouwplannen. B en W van Heemstede vragen de gemeenteraad een crediet van f 5.855,81 voor kosten van niet uitgevoerde bouwplannen. Deze plannen heb ben betrekking op aanvankelijk 19, later 16 woningen aan de Laan van Insulinde en op 7 woningen aan de Molenwerfslaan. Politieverordening. De gemeenteraad van Heemstede zal in zijn vergadering van Don derdag 30 Juni om. een nieuwe algemene politieverordening vaststellen. De voornaam ste inhoud van de nieuwe verordening hebben wij reeds eerder uitvoerig vermeld. Eervol ontslag. De heren H. Oonk en J- Siepelirga hebben ontslag gevraagd als on derwijzer aan de Bronsteeschool te Heem stede. B. en W. stellen de raad voor deze ont slagen eervol te verlenen. Bronsteeschool. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het besluit van de Heemsteedse gemeenteraad tot aanzienlijke uitbreiding en verbouwing van de Bronstee school goedgekeurd. Grondverkoop. De gemeente Heemstede zal aan de heer H. A. Bakker te Hillegom een bouwterrein aan de Sportparklaan ver kopen ad f 10.per m2, bestemd voor de bouw van twee ééngezinswoningen. De Princehof. Voor de verdere afbouw en inrichting van het wijkgebouw aan de Glip. „De Princehof", o.a. met een café-keu keninventaris en toneelcoulissen is nog een bedrag nodig van f 19.150.—. Dit is f 13330 meer dan uit het Flora-overschot bekostigd kan worden. B. en W. verzoeken de raad dit bedrag te willen voteren uit de algemene re serve van de gemeente teneinde vast te houden aan het uitgangspunt, dat dit gebouw niet bezwaard moet worden met de lasten van rente en afschrijving. Prijsuitreiking. De prijsuitreiking van de schietwedstrijden van de Nederlandse Politie Sport Bond. welke door de Politie Sport Vereniging „Heemstede" waren ge organiseerd en te Overveen gehouden, vindt Maandagmiddag 27 Juni plaats in de tuinzaal van het Cafétaria-restaurant aan de Binnenweg. (U.P. en A.N.P.) De tweede geallieerde tactische luchtmacht heeft medegedeeld, dat volgens binnengekomen berichten „atoombommen" zijn geworden op vier Nederlandse steden tijdens de NAVO- luchtmanoeuvre „Carte Blanche." Volgens een communiqué van dit luchtwapen. dat de rol van aggressor speelt bij de manoeu vres, werd Leeuwarden tijdens een aanval die een minuut duurde, met „atoombom men aangevallen". De aanval, aldus het communiqué, werd door een enkel vliegtuig ten uitroer gelegd. Er zijn ook berichten, dat ..atoombomaanvallen" zijn uitgevoerd op Middelburg, Hilversum en Amsterdam, maar die berichten zijn nog niet bevestigd, zo wordt medegedeeld. De luchtdoelartillerie heeft in de oefe ning „Carte Blanche" tot dusverre nog niet veel kunnen doen. Een uitzondering vorm de een Nederlandse batterij bij Nijmegen, die vijf vijandelijke jagers „neerhaalde," een resultaat, dat door de scheidsrechters later officieel is bevestigd. De commandant van het 306e Nederland se fotoverkenningssquadron, majoor-vlie ger-waarnemer K. Merkelbach. heeft op de eerste morgen van het uitbreken van de vijandelijkheden in de luchtmachtoefening een Amerikaans vliegveld in Zuid-Duits- land volkomen verrast. In de vroege och tend verscheen hij met zijn „Thundcrjet" boven een vijandelijke basis, vloog er laag overheen en maakte een aantal foto's zon der ook maar even aangevallen te worden. Kennelijk was ook tot de bemanning van de verkeerstoren nog niet doorgedrongen dat de luchtoorlog was uitgebroken, want zij gaf de Nederlander een groen lichtsein, het teken, dat hij kon landen. Een uitnodi ging. die uiteraard niet werd aanvaard! De foto's gaven een prachtig beeld van de situatie op het veld. Naar A.N.P. verneemt, zou men in de kringen van de R.A.F. thans bezig zijn te werken aan het probleem, de „Canberra"- straalbommenwerper geschikt te maken voor het vervoeren van atoombommen. Tot dusverre zijn het in feite slechts de Amerikanen en waarschijnlijk ook de Rus sen, die de vliegtuigen bezitten voor het uitvoeren van een strategisch atoombom bardement. Mochten de Engelsen in hun opzet slagen dan zal dit een belangrijke versterking zijn voor de slagkracht van hun strategische luchtvloot. In de gisteravond gehouden jaarver gadering van de harddraverij vereniging „Prins Bernhard" namen de leden het be- stuursvoorstel over, om dit jaar in Bever- wijk geen kortebaan draverij te houden. Dit besluit was een gevolg van het feit dat zowel Gemeente als Rijkswaterstaat geen toestemming zullen geven om de jaarlijkse draverij op de Breestraat te or- ganiseren door het sterk toenemende autoverkeer daar. De voorzitter de heer J. Berg deelde mede dat men er beter aan deed geen draverij te houden dan haar naar een andere plaats in de gemeen!-;: te j laten verhuizen, doet men dit wel, dan is de vereniging na één jaar zonder twijfel ter ziele. Men hoopt evenwel in 1957, als de tun nel klaar is en het autoverkeer heel wat j minder zal zijn weer op de Breestraat te kunnen draven. De vereniging heeft nu nog 390 leden. Vorig jaar was er een tekort van f 231,60. Het bezit der vereniging is nog f 1.400, De aftredende bestuursleden de heren D. i Burger en C. G. van Vliet werden het- j kozen. Voor de tiende maal zal Zondagmiddag om half twee Sans Atout's „Aardbeien- drive", welke gehouden wordt in de toneel zaal en de foyer van het Kennemer-thea- ter. alsmede in de bovenzaal van 't Cen trum, geopend worden. Dan zal er weer gestreden worden om de wisselprijs. een zilveren slof ter waarde van honderd gul den. Momenteel is die slof in handen van dc* bridgeclub „B.I.O.S." uit Den Haag. die hem vorig jaar van B.C. „De Oude Bond" uit Amsterdam afsnoepte. Tot driemaal toe heeft deze laatste club deze prijs in zijn bezit gehad en wel in de jaren 1950. 1951 er. 1953. Wanneer het „De Oude Bond" ge lukt om nog tweemaal de eerste prijs te winnen zal deze Amsterdamse vereniging definitief eigenaar van de slof worden. ..B.I.O.S." zal echter dit jaar ook alles op alies zetten om de wisselprijs te mogen be houden Als individuele prijs wordt er telkenjare tevens om de zilveren kaartendoos ge speeld: een wisselprijs welke beschikbaar gesteld werd door VV.V. „Beverwijk". Een bewgs, dat iedereen indertijd onverschil lig of h(j oude „rot" in het spel is of een beginneling aan deze drive met goed re sultaat kan meedoen, werd wel vorig jaar geieverd. De heren N. v. d. Kolk en Hert- voys van de bridgeclub „Centrum" uit Am sterdam wonnen deze kaartendoos; een prestatie die niemand ze ooit gegeven zou hebben. Natuurlijk staan cr dit ja,ar weer echte aardbeien op het spel en wel voor de drie hoogste paren in elke groep. Op het ogenblik hebben zich al ruim 300 spelers, waaronder vele bekenden, voor deze drive opgegeven, maar dit aantal zal Zondag ze ker nog gestegen zijn, wanneer de bridge club „Sans Atout" haar tweede lustrum drive zal aanvangen. Op de Beverwijkse groentemarkt werd deze week de ruime aanvoer van sla vrij vlot afgenomen tegen goede prijzen. Zij varieerden van 6 tot 14 cent per krop, er bestond ook veel animo voor bospeen, die veelal voor export naar België ging. Voor de bospeen betaalde de handel tot 50 cent per bos, maar Vrijdag was er een tekort, wat heel goed in de prijs tot uiting kwam: er is toen even tot 62 cent per bos betaald en de spinazie bracht het tot 37 cent per kilo terwijl men voor poste lein van 1636 cent neertelde. De aanvoer van bonen is nog klein: de klant is nog op de kassen aangewezen en er wordt van 140225 cent per kilo be taald. Bloemkool liep Vrijdag in prijs op tot 58 cent per stuk, daarentegen daalden de peulen tot 5595 cent per kilo. De aanvoer van rabarber is nog altijd van betekenis en er werd tot 26 cent per bos voor betaald. Er is veel vraag naar aard beien maar de aanvoer blijft klein, de sloffen kwamen Vrijdag tot f 7,30 per stuk, terwijl voor de doosjes van 45 tot 135 cent werd betaald al naar gelang van -nhou Tomaten zijn nog duur er werd tot 135 cent per kilo betaald, frambozen noteerden 97 cent per doosje. Zomer op de markt De aanvoer op de bloemenveiling begint nu meer naar de zomersortering bloemen over te hellen. Er is nog een grote aan voer van irissen die van 15 tot 65 cent per bos opbrachten. Maar er komen nu meer pioenen, die tot 175 cent per bos noteer den, terwijl ook de aanvoer van lelies iets groter werd. Wat de kleine bloemen be treft ziet men anemonen, anjers, ranon kels en ixia's, hiervoor werden matige prijzen betaald. Duizendschonen noteer den van 17 tot 53 cent per bos. Er is een ruim aanbod van potplanten waar naar een redelijke vraag is. ZATERDAG 25 JUNI. 17 uur, (Kennemerlaan) Marswedstrijd, deelnemers: Tamboer- corps „Wilhelmina", IJmuiden; Haar- lemse Postfanfare Haarlem; Tamboer- corps „Beverwijkse Harmoniekapel" Beverwijk: muziekvereniging „Wilhel- mina" Santpoort: Tamboercorps Druk- i kerij Boekhoven. Utrecht: Chr. muziek- vereniging „Wilhelmina" IJmuiden en 3 Tamboercorps Haarlemse Postfanfare 3 Haarlem. 5 FEESTCONCERT. 20 uur, ('t Schapenland) aangeboden door de fanfare ..St. Cae- cilia" uit Schimmen ((Zuid-Limburg) onder leiding van Nic. Dieteren. 1. Trafalgar, mars W. Zehle 2. Ouverture La Gazza Ladra, Rossini arr. Wittmann 3. Les deux Pigeons. 2e suite. arr. Corroijez A. Messager delen: a. Divertissement, b. Danse Hongroise, c. Final 4. Estudiantina, wals, E. Waldteufel arr. A. Thiry 5 Scherzo, M. Boekei Pauze 6. National Emblem, mars, E. Bagley 7. Ouverture New Orleans, M. Boekei 8. Woodland Pictures, P. E. Fletcher delen: a. In the Hayfields (Intro duction et Dance); b. In a World- garden (Romance); c. The Bean Feast (Humoresque). 9. Amina, serenade Egvptienne, P. Lincke arr. Wittmann 10. Slavonic Rhapsody no. 2 arr. Wright C. Friedemann 11. Marche Radetzki Joh. Strauss Weinig aanvoer De „Wiron 5" voerde vandaag aan 200 kisten vis. waarvan 80 makreel. 40 gul, 10 diversen en 70 schelvis; de KW57 220 ma kreel en 40 diversen en de kleine vaart 20.000 kg. tongen en 300 kisten schol. Wat er komt Voor Maandag waren vanmorgen al drie trawlers bekend. De „Medan" (van Zater dag 18 Juni) komt met 410 kisten, waar van 150 schelvis, 150 kabeljauw en gul, 100 koolvis, 10 wijting en 110 stuks stijve ka beljauw; de „Thorina" (van Vrijdag 17 Juni) met 660 kisten, waarvan 50 kabel jauw en gul, 20 koolvis, 70 wijting en schel vis, 60 wijting dicht, 460 haring en 200 kleine kisten haring en 90 stuks stijve ka beljauwen en de „Allanwater" (van 17 Ju ni) met 865 kisten, waarvan 175 schelvis, 70 kabeljauw en gul, 10 wijting, 450 grote makreel, 160 kleine makreel. Oudste boten zijn thans: de „Herman" (van Donderdag 16 Juni) dit schip zou ook haring bij de vangst hebben de „Eveline" en „Dirkje" (van Maandag 20 Juni). Naar het buitenland Tong en schol waren vandaag voor ex- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met Ingang van te abonneren op k f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zicb met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen port bestemd. Grote tong noteerde f 2.40 tot f 2.55, grootmiddel f 2.15 tot f 2.25, kleinmiddel f 2.05 tot f 2.20. tong 1 f 2 tot f 2.20 en slips f 1.70 tot f 1.85. Grote schol leverde op f 40 tot f 47. grootmiddel f 40 tot f46, zetschol f47 tot f55 en schol 1 £40 tot f 44. Binnenland in Grote gul bracht op f 32 tot f 36, middel f 22 tot f 27, torgullen f 13 tot f 14. Klein middel schelvis haalde f 21 tot f 22, pennen f 21 tot f 23, braad f 21. Schol 2 deed f 25 tot f 29 en schol 3 f 10 tot f 16. De makreel ging vandaag van de hand voor f144 tot f 17. Dagvangsten Vier Gebroeders, 15 kg tong en 5 m. vis; Arie Jacoba, 15 kg en 3 m. vis; Victoria, 10 kg en 3 m. vis; Hermina 4, geen vangst; Willy Alida, 20 kg en 4 m. vis; Arendje, 25 kg en 5 m. vis; Twee Gebroeders, 10 kg en 4 m. vis; Klaas Jr., 20 kg en 4 m. vis; Vios, 15 kg en 4 m. vis; Nehim 3, 10 kg en 3 m. vis; Nehim 1, 20 kg en 3 m. vis; Marianne, 20 m. mkr.; Arie Geertje, 180 kg tong. Binnengekomen IJM. 208 Wiron 5, 74 Martha, 239, 226, 202, 249, 213, 318, 218; KW. 22 Orion, 173 Everdina Jacomina, 10 Adrianus, 57 Dina Marie, 60, 56, 53, 35; HD. 131, 47, 49; WR. 33; UK. 80, 85, 90, 2, 35, 4, 164, 70, 22; TX. 51, 17, 36, 33; VD. 9. Vertrokken IJM. 10 Maria van Hattem, 211 Wiron 2, 210 Wiron 1, 213, 318, 226, 249, 239; KW. 162 De Vier Gezusters; SCH. 117 Onderneming 3; HD. 131, 116, 180; UK. 59, 176, 57, 119, 76, 69. 15, 125, 126. 243, 32, 184, 41. 61, 48, 70. Besommingen van hedenmorgen KW 57 3360. IJM 208 4240, KW 6 1170, KW 56 1740, KW 35 1490. KW 53 1700, KW 128 940, TX 33 2230, WR 33 5450. „Abraham" De Vlaardingse trawler „Abraham" VL 77 van de N.V. van Toor's Stoomvisserij Maatschappij, die enige maanden in iJmuiden aan de Zuidzij heeft gelegen, gaat over ongeveer tien dagen weer naar zee. De rederij heeft Cor J^and benoemd tot schipper. ZONDAG 26 JUNI 13 uur: Marswedstrijd g (Kennemerlaan) Deelnemers; Tambourcorps „Wilhelmi- na", Volendam; Tambourcorps „Vios", 5 Bakkum; „Soli Deo Gloria", Driehuis; Tambourcorps Z.O.S.N.O., Uitgeest; Tambourcorps „Bato", Haarlem; „Wil- 5 helmina", Volendam; Tambourcorps g „Concordia", Oostzaan; Tambourcorps j „Soli Deo Gloria", Driehuis. 15 uur Festival ('t Schapenland) R.K. Harmonie ..Soli Deo Gloria", Drie- huis o.l.v. C. Oudendijk 8 1. Erica R. Sennema i 2. Marion Sam Vlessing j R.K. Harmone „Kunst na Arbeid", Uit- hoorn o.l.v. J. Roders 1. Divertimento G. Boedijn 2. Mondnacht auf der Alster Osc. Fetras Fanfare „Wilhelmina". Volendam o.l.v. 3 L. Buys 1. Ballet Egyptien A. Luigini arr. E. Grognet 2. Marche des Geants, L. J. Baudonck Harmonie „Apollo", Koog Zaandijk o.l.v. X G. Schaar 1. Ouverture le Roi d'Ys E. Lalo 2. Ouverture Dichter en Boer Fr. van Suppé 20 uur: Bal ('t Schapenland) ommooo>mooooooooooocoooocooo(X>co30oo(Xx»cocooocococ«x Het was Vrijdag een ideale avond voor een openluchtconcert en de jubilerende „IJmuider Harmonie" heeft er dankbaar van geprofiteerd. Er was niet veel bezoek, dat echter aandachtig luisterde naar de uitvoerende verenigingen, waarvan het Kennemerlands gemengd koor, Beverwijk, dirigent Tom de Vries, als eerste het po dium van de muziektent betrad. Bij de zes ten gehore gebrachte liederen kwamen bewerkingen voor van Albert de Klerk, Henk Badings, Herman Strategier, hetgeen betekende, dat Tom de Vries een open oor voor de mérites van zijn Neder landse collega's heeft gehad. Het moeilijke „Paaslied" van Alphons Diepenbrock zong men zeer beschaafd, fraai homogeen en evenwichtig. De onderlinge zuiverheid was goed. Tom de Vries zwaaide de staf over meer sopranen en alten dan mannenstem men, maar hij wist deze vocale meerder heid uitstekend in bedwang te houden en een klankvol geheel te bereiken. Ook de nuanceringen klonken verzorgd. De Christelijke muziekvereniging „Wil helmina" had onder andere Meyerbeer's Kroningsmars uit „De Profeet" ingestu deerd, een werk, dat men vroeger vaak op concoursen hoorde, maar dat thans vrijwel geen repertoire meer vindt. Voor blazers is het een dankbaar nummer, dat ook nu succes bracht, in de eerste plaats voor trombone en het hoge koper, die verreweg de boventoon voerden en waartegen de houtblazers een zware strijd aanbonden om hun registers niet het onderspit te laten delven. De bescheiden paukenist hield zich daarbij nog te zeer op de achtergrond. Een Andante religioso bleek een goede oefening in het lange noten blazen te zijn; overigens een vrij onbelangrijke compositie, die elke spanning miste. Directeur L. van der Hoef heeft het corps eveneens goed het blazen van marsen ge leerd, hetgeen uit het gespeelde viertal dezer soort viel waar te nemen. Na de pauze haalde „Wilhelmina" nog een aantal populaire Strauss-herinneringen in een arrangement van Herman Lureman, op. De bekende Triomfmars uit „Aïda" ontving eveneens een gul applaus van het publiek, dat in aanmerking genomen aat de toegang tot deze concertavonden gratis is tot nu toe nog niet in die mate be langstelling getoond heeft als de feestvie rende vereniging „IJmuider Harmonie" had verwacht. A. J. VAN DER WEIJDEN. GFBOREN: Frans, z. van M. Boogaard en C. M. Zeeman; Marinus. z. van M. Rozing en G. M. Groot; Nicolaas A. M., z. van C. Mo lenaars en J. P. Boon. OVERLEDEN: N. E. Bosman, wed. van Hommers, 88 j., A. de Boer. wed. van v. Lieshout, 82 j. De route, waarlangs de Koningin zich op 8 Juli naar de kop van de IJmuidense vis sershaven zal begeven, is als volgt: Stationsweg, de Noostraat, Lange Nieuw- straat, Marktplein. Kennemerlaan, Juliana- brug, Kerkstraat, Kanaaldijk en daarna rechtdoor naar de kop van de haven. Met het oog op het bezoek van de Ko ningin is besloten een gedeelte van het trottoir van het Oosterduinplein af te zetten om de bejaarden in de gelegenheid te stel len op die plaats rustig de stoet te kunnen zien voorbijgaan. De directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. zal ingevolge beschik king van het College van Rijksbemidde laars aan het fabrieks- en magazijnperso- neel. dat gedurende het gehele jaar 1955 onafgebroken in dienst zal zijn een extra uitkering kunnen verstrekken. Deze uitkering bedraagt voor mannelijke werknemers boven 23 jaar, alsmede voor gehuwden en kostwinnaars 67,voor vrouwelijke werknemers boven 21 jaar is de uitkering gesteld op 45,Voor de jongeren is een bedrag naar leeftijd vast gesteld. De betaling kan desgewenst in twee ter mijnen geschieden, waarvan de eerste is bepaald op 14 Juli, de tweede eventueel op 15 December. De Katwijkse loggers, die thans op 57c 35' Noorderbreedte en 0° Oosterlengte vis sen, hebben vannacht een record in de maatjestüd geboekt. Vele schepen hadden de helft van de tachtig netten nog niet scheep gehaald, toen de gemiddelde vangst per schip al 70 kantjes haring bedroeg. De KW39 haalde uit 24 netten in totaal 82 kantjes boven water. Er moesten toen nog 56 netten volgen. De vangsten waren: KW50 38 kantjes; KW42 17; KW43 35; KW97 50; KW110 50; KW163 90; KW170 100; KW25 40; KW45 85; KW151 70; KW167 30; KW32 50; KW49 90; KW78 100; KW15 60 nog 30 netten; KW19 75 nog 30 n.; KW70 60 nog 37 n.; KW 129 70 nog 30 n.; KW161 80 nog 30 n.; KW 168 70 nog 27 n.; KW2 70 nog 20 n.; KW3 75 nog 20 n.; KW5 70 nog 40 n.; KW 14 70 nog 17 n.; KW138 85 nog 35 n.; KW 47 100 nog 35 n.; KW127 74 nog 31 n.; KW 18 80 nog 35 n.; KW83 65 nog 30 n.; KW86 90 nog 50 n.; KW130 75 nog 35 n.; KW29 90 nog 35 n.; KW39 82 nog 56 n.; KW41 70 nog 50 n.; IJM75 65 nog 40 n. Altair, 23 te Victoria. Aldabi, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Alnati. 23 330 m. N ten O. Las Palmas. Alphard, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Anadne. 24 te Rotterdam. I Agamemnon, 24 te Amsterdam. Annenkerk, pass. 24 Str. Messina n. Port Said. Bennekom, 24 te Rotterdam. Bonaire, 23 te Amsterdam. Rarvka, 25 te Singapore. Bantam, 24 v. Colombo n. Belawan. Bentnkust, 25 te Freetown verw. Caltex Pernis, 25 te Sidon. Cottica, 25 le Paramaribo verw. Clstula, 25 La Spezia verwacht. Caltex Leiden, 24 50 m. O. Kreta. Delft, 24 te Hamburg. Eemdijk, 24 te Antwerpen. EJmina, 25 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 25 Gibraltar n. Antw. Groote Beer, 25 te Halifax. Gaasterkerk, 25 Penarg verw. Graveland, 24 te Hamburg. Hilversum, pass. 24 Gibraltar n. Finnart. Hathor, 24 180 m. Z.ZW. Ouessant. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 24 Kp. Guardafu; naar Fremantle. Kateiysia, 24 v. Kaapstad n Eva Peron. kanmuu, 24 v. NapaiS n. Genua. Kenia., 24 400 m. W. eil. Enggano. Lickkei kei k, 24 v. Madras n. Colombo, cauien-skeik, pass. 24 Ouessant n. Le Havre. Lissekerk, pass. 24 eil. Masira n. Ummsaid Loenei kerk. 24 100 m. O.ZO. eil. Masira. Maasland, 24 te Rio Grande do Sul. Madoera. 24 te Amsterdam. Maasdam, 24 v. Southampton n. Le Havre. Macuba. 25 te Rotterdam dokken. Manekerk. 24 te Bombay. Muiaerkei k. 24 v. Ader. n. Port Said. Macoma, 24 200 m Z. Dakar. Nestoi, 24 v. Funchal n. Paramaribo. Überon. 23 v. New York n. Curacao. Ootmarsum, 23 v. Mobile n. Savanna. Oranjestad. 23 600 m. W.ZW. Madeira. Oranjelontein. 24 vroeg te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, 24 te Rotterdam. Prins Willem George Fred. 24 te Antw. Polyphemus, 24 v. Port Said n. Liverpool. Riouw. 24 v. Manilla ti. Honolulu. Roepat, 24 500 m. O. Ceylon n. Colombo. Rondo. 24 Malakka. n. Bahrein. Sibajak. pass. 24 Torresstraat n. Soerabaja. Stad Aikmaar, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Sarangan. 23 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Schiedijk. pass. 24 Norderney n. Bremen. Stad Amsterdam. 25 te Beira. Stad Dordrecht. 25 te Dordrecht verw. Straat Mozambique. 24 880 m. ZW. Sabang. Stad Vlaardingen, 26 Emden verwacht. Teiresias, 24 te Aden. Therhisto, 24 te Rotterdam. Tawali. 25 te Tj. Priok. Tamo. 24 v. Bahia Blanca n. Santos. Tomori, 25 Colombo verwacht. Weltevreden, pass. 24 Malta n. Port Said. Wonosobo, pass. 25 Aden n. Suez. Zuiderkruis, pass. 24 Kp. Elba n. Suez. Zijpenberg, 24 v. Gravesend n. Narvik. KLEINE VAART Atlantis, 23 v. Kotka te Rotterdam. Aardenburgh, 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Albergen, 24 Horsens n. Waikom. Anna b, 24 v. Rotterdam te Portsmouth. Alcetas. 23 v. Genua n. Livorno. Atlas, 23 v. Rotterdam n. Napels. Adm. Nelson, 25 v. Heigenas te Bideford verw. Ahoy, 24 15 m. NW. P8 n. Delfzijl. Anna Sylvia, 24 IJmuiden verwacht. Bree Helle, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Bab T, 23 te Walkom. Bernard John, verm. 24 v. Rotterdam n. Leixoes Capeila, 24 v. Zwartsluis te Maasluis. Corrie b, 24 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Curacao, 24 10 m. N. Cherbourg 24 Rouaan verw. Cinderella, 24 v. Duinkerken n. Rotterdam. Dom, pass. 24 Kiel Holtenau n. Vejle. Domburgh, 24 v. Londen te Rotterdam. Driebergen, 24 v. Oxelosund te Wasklot verW. Draco, 23 te Ceuta n. Algiers. Diana V, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Elsenbungh, 24 v. Londen te Rotterdam. Export II. 24 v. Londen te Rotterdam. Elisa, 24 v. Piraeus te Lissabon. Eibergen, 24 v. Abo n. Cork. Eyo S, pass. 24 Outerdowsing n. Kopenhagen. Eminent. 24 v. Dublin te Par verw. Frans Bohmer, verm. 24 v. Dakar n. Bordeaux. Gaasterland, 24 v. Delfzijl te Harlingen. Goote, verm. 24 v. Amsterdam n. Gothenburw»- Hartel, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Hartel, verm. 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Haskerland. 24 v. Rotterdam te Harlingen. Ilias, 23 te Lissabon n. Tanger. Import. 24 v. Oporto te Rotterdam. Jaba, 25 v. Vlaardingen te Oslo verw. Jan Herman. 24 v. Rotterdam n. Antw. Julia Mary, pass. 23 Vlis6ingen n. Casablanca. Koningshaven, 25 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. Kaap Falga, 22 te Rundvik. Kaap Sint Vincent 20 te Rotterdam. Larix, 23 v. Haukipudas n. Zaandam. Moby Dick. 24 v. Nantes te Rotterdam. Marcella, pass. 24 Brunsbtlttel n. Rotterdam. Monica, 24 v. Ardrossan te Belfast. Manto, pass. 24 Casquets n. Amsterdam. Martini, pass. 24 Wight n. Amsterdam. Myfem. 24 v. Parijs n. Rouaan. Marietje Bohmer. 24 te Dakar. Neeltje b, 24 v. Civita Vecchia te Cagliari. Nieuwehaven, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Noorderhaven, pass. 24 Brunsbtlttel n. Helsinki Nijenstein, pas. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Oranjepolder, pass. 24 IJmuiden n. Hamburg. Philetas, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo, 23 te Gent v. Zaandam. Ponza, 23 te Rotterdam. Pascholl, 24 v. Colijnsplaat te Gothenburg. Poortvliet, 24 v. Korsor n. Wismar. Spora. 24 v. Bordeaux te Dordrecht. Stientje Mensinga, pass. 24 Ouessant n. Berwick Strabo, 24 v. Cadiz te Rotterdam. Spurt, 24 v. Fowey te Amsterdam. Theano, 24 v. Drogheda n. Dublin. Tilly, 24 40 m. N.NW. Hirsthals n. Sharpsborg. Vivo, 24 v. Antw. te Vlissingen. Vrijburgh, pass. 24 Burllngs n. Casablanca. Wiekenburgh, pass. 24 Kp. St, Vincent n. Dituw kerken. Westerdok, 23 v. Londen te Amsterdam. Wota, 24 v. Amsterdam n. Naestved. Wiebold Bohmer, verm. 24 v. Kopenhagen naar Amsterdam. Zeehaan, pass. 24 Kielerkanaal n. Leningrad. SLEEPVAART Oceaan, 23 400 m. NW. ten N. Bermuda met B9 Acadia. Poolzee, pass. 23 Fayal n. Rotterdam met 8 bakken. Rode Zee en Oostzee, met kruiser Australia 23 65 m. NW. Algiers. Thames. 23 340 m. O.NO. St. Paulsrock. Witte Zee, 23 v. La Spezia n. Maassluis. Zwarte Zee, 22 1140 m. NO. Honolulu met tanker. Lgge"t W°ve Éen Marnixstr. 119, Haarlem Tel. 2313S Cosmetica Dr. P. H. v. d. HOOG V Barh-ensembie. Aan de dienst van Zondagmorgen in de Grote Kerk te Haar lem. die geleid wordt door ds. G. J. Waar denburg werkt het Haarlems Bach- ensemble. onder leiding van George Robert mee. Gezongen wordt een motet van J .b. Bach naar aanleiding van Psalm 117. 80 bassen 300. 120 bassen 385. Italiaans model met registers, inclusief koffer en riemen en 2 jaar garantie. Betaling regelbaar TOONAANGFVEND Wijk aan Zeeërwcg 45 tfmuideri Ook voor stemmen, reparatie en verhuur v Vervaardigen van kunstledematen, Orthop. instrumenten, Corsetten en Bandages Alle soorten steunzolen Elastieken kousen, alle artikelen voor invaliden, loopsteunen krukken, invalide wagens, enz. Gedipl. Pedicure Gasthuisvest 17a19 Haarlem. Tel. 18505 De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. B«c geh' Wenst U kennismaking? Wendt U vol vertrouwen tot ons bureau en vraagt volledige inlichtingen. Alle leeftijden, standen en geloven. Het bona fide bureau, betrouwbaar en serieus. Correspondentie in blanco couvert. oek aan huis door _]eel Nederland en België Berkenrodestraat 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren: Maandag Woensdag, Zaterdag van 2-5 en 7-9 uur. Zondags en overige dagen volgens af spraak. Bur. Nederland staat on der leiding van Part. De tective. Opdrachten be treffende informaties, con trole, opsporingen, nagaan en discrete aangelegen heden, worden door ons aangenomen. Wij hebben enkele pracht Occasions w.o. een zo goed als nieuwe LEICA DE KLEINBEELDSPECIALIST Ook voor Uw Cine-toebehoren Kennemerlaan 25 - Telefoon 4519 - IJmuiden Ontwikkelen, afdrukken en vergroten vraagt Aanmelden tussen 5 en 6 uur en van 8 tot 10 uur Maan dag- en Dinsdagavond, Tel. 20056 VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJNEN vragen voor hun filiaal Grote Houtstraat 10 Haarlem Schriftelijke «oUicnaiies aan het Hoofdkantoor: Jan van Nassaustraat 29. DEN HAAG.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10