AUTO en MOTORRIJLES „IJMOND" Autorijschool Succes Agenda voor Velsen Visserij-varia Kennemer antaarn Kerkdiensten uvifi wwsrwwmwwrnwmwm Beverwijk Üe clÓeefc Autorijschool Belangrijk is Bel op 4619 CHR. V IS MAN Castricum f AUTORIJLESSEN ZATERDAG 25 JUNI 1955 IJmond-cabaret trad op voor bejaarden Amateurs krijgen hun kans Frankrijk overweegt vierde Oceaanschip te bouwen Zeven kruisjes voor een zeeman FRANS ROOTRING Tel. 50 50 ADVERTENTIE l ••••••Bfiiiii [imainBnc „Young at heart" (Thalia. Vrijdag tot en met Zondag. Om de zomer te vieren heeft Thalia een van die mousserende nie mendalletjes uitgezocht, die Doris Day in al haar technicolor-charmes door het le ven van een provincieplaatsje doet darte len. Soms met Frank Sinatra, die Doris' nogal wispelturige hartje verovert en er zingend mee vandoor gaat. Dat gaat natuurlijk niet helemaal naar wens, want Frank is als liedjesman in deze film niet direct een éclatant succes, maar na een móói ongeluk, waarbij de ommezwaai in het mislukte leven des amusementscompo nisten op de proppen komt, keert zich al les ten goede en er wordt hard gezongen. Een levenslustig geval met een hoop aar dige muziek. „The Command" (Thalia, Zondagmid dag, Maandag tot en met Woensdag) In de tweede helft van de nieuwe speelweek wordt er fris gestreden op Thalia's witte doek: David Butler maakte een hecht- doortimmerde Indianenfilm, die ondanks haar vele clichés opvalt door een prachtige camerabehandeling: het vrij eenvoudige verhaal van een militair transport, dat door Indianen voortdurend wordt geter roriseerd, maar tenslotte dank zij een wa re dodenrit het doel bereikt, is met flair op het celluloid gebracht, zodat er af en toe herinneringen aan de onvolprezen „High Noon" wakker worden. „Raspoetin" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag) Met Pierre Brasseur in de hoofdrol, heeft de Franse filmindustrie het levensverhaal van Gregory Eli mov itch Raspoetin beschreven, deze mysterieuze intrigant uit Ruslands voor-re vol utionnai- re periode. Zijn leuze „om de zonde te kunnen overwinnen, moet men haar eerst begaan om ze te leren kennen" heeft hem nogal eens wat last bezorgd aan het hof van Ruslands Czaren, maar deze film biografie laat zien, dat het Raspoetin ernst was met zijn idealisme, al liep dit tenslot te ook uit op een reeks excessen, die de dood van deze bijzonder mysterieuze mens ten gevolge hadden. Pierre Brasseur heeft er een goede, krachtige creatie van gemaakt: dynamisch, profetisch, verworden maar steeds van een geestelijke kracht, die de bezoekers tot nadenken stemt over Gregory Elimovitch „de van God gezondene", maar óók de vertegenwoordiger van een rottend regiem. De schone vrouwen, die hem omspelen, zijn onder meer door Isa Miranda en Re- née Faure overtuigend neergezet, zodat er een fascinerend geheel ontstond. Zondagmiddag is in het Rex Theater de rolprent „De rode speer" te zien. „Moulin Rouge" (Rex, Woensdag en Donderdag) Al is in deze rubriek zowel als in „Erbij" al uitvoerig aandacht be steed aan deze cinematografisch bijzonder knappe levensgeschiedenis van de fin-de- siècle schilder Henri de Toulouse l'Autrec. wij willen niet nalaten „Moulin Rouge" nogmaals onze bewondering mee te. geven op haar pad naar vele Beverwijkse harten. De sfeertekening van het ondeugende Pa rijs rond de eeuwwisseling en de kleuren maken van dit werk een hogelijk te Waar deren romance, die door haar documen taire kwaliteiten aan waarde heeft gewon nen. „The true and the brave" (Luxor Thea ter, Vrijdag tot en met Maandag) Een groot deel van deze Amerikaanse rolprent speelt zich af in Nederland. Clark Gable, Lana Turner en Victor Mature hebben er zich langdurig voor in de Nederlandse verzetsstrijd verdiept, maar of de resulta ten evenredig zijn te noemen aan de moei te, valt te betwijfelen. Niettemin is er een boeiende intrige in het verhaal over „Van Deventer" (Gable) en „De Shawl" (Ma ture) en het aanzien beslist wel waard. De fotografie is prima. „Schandaal om een kind" (Luxor Thea ter, Dinsdag en Woensdag) Wij kun nen geen onverdeelde bewondering op brengen voor het soort films, dat zich om der wille van de inkomsten der makers onledig houdt met het exploiteren van ADVERTENTIE \V ij lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4233 KENNEMERI.AAN 136 - TEL. 500® IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR ZATERDAG 25 JUNI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.30 uur: „Young at heart". Rex, 20 uur: „Raspoetin". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.30-12 en 14- 16.30 uur. IJmuider Harmonie, 20 uur: 't Schapen- land, concert ZONDAG 26 JUNI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „The command" 19 en 21.30 uur, „Young at heart". Rex, 15 uur: „De rode speer" 20 uur, „Raspoetin". „IJmuider Harmonie", 13 uur, Kenne- merlaan», marswedstrijd; 15 uur, 't Scha- penland, concerten; 20-24 uur, bal. MAANDAG 27 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „The command". Rex, 20 uur: „Raspoetin". Pieter Vermeulenmuseum. als Zaterdag. „IJmuider Harmonie", 20 uur, 't Scha- penland, conceit. VELSEN Raadhuis. 10-12 uur, spreekuur burge meester 15-17 uuf, spreekuur wet houder van Onderwijs. ongelukkige toestanden. Deze „Scandal at Scourie" zweemt te veel naar een snuifje sensatie en een tikkeltje overdrijving om geheel au serieux genomen te worden, maar heeft niettemin voldoende kwalitei- 'cn om de critiek nu ook weer niet al te fel van leer te doen trekken. Het gaat allemaal om een kind. Katholiek weeskind, dat door Protestantse pleegouders wordt «pgencmen en daarmee een verschrikke lijke rel ontketent in een roddelstadje. Hoe de laster de kop opsteekt, wordt in het verhaal knap weergegeven en op dit punt is deze film hogelijk te waarderen de rest is net even te zoet. Zondagmiddag is in Luxor te zien: „Lassies's grote avontuur": de avonturen van een bijzonder trouwe hond, die zich ten doel heeft gesteld af te rekenen met de moordenaar van zijn baas. Deze, een oude goudzoeker, ontdekt namelijk een rijke ader en verzamelt een uitermate groot kapitaal aan baar goud. De boef. die altijd in dergelijke films aanwezig is, maakt zich van het geid meester en vermoordt de oude man, waar na hij later alle mogelijke moeite doet om zich de hond en een klein jongetje, dat alles in de gaten heeft, van het lijf te houden. Natuurlijk lukt dat niet en hij moet zijn oneerlijkheid dan ook met de dood bekopen. Het oude gegeven, ditkeer in kleuren uitgewerkt. „Rear window" (De stille getuige) (Ken- nemer Theater, Vrijdag tot en met Woensdag) Alfred Hitchcock heeft ze beter gemaakt dan deze „Stille getuige", maar niettemin ligt de adel van deze voortreffelijke regisseur duidelijk genoeg op deze thriller, om hem niet over te slaan: het 'verhaal van de foto-journalist, die met een gebroken been van een tijd- dodend spelletje geniet en de omwonen den uit zijn buurt in hun doen en laten bespiedt, daarbij een gruwelijke moord op het spoor komt en de ontwikkeling verder wel moet volgen, is hier en daar weer zo knap verteld, dat de „Thirty nine steps" en „Sabotage" er weliswaar bovenuit ko men, maar deze Hitchcock niettemin een bezoek aan het Kennemer Theater tot een belevenis maakt. „De trots van de zeemacht" (W.3. Theater, Vrijdag tot en met Maandag) Allerlei harde jongens geven elkaar in de ze Jeffrey-Hunter-film niets toe dan een zo spoedig mogelijke overlijdensannonce, zodat er nogal wat bloed moet vloeien voor de trots van de zeemacht voor de zo veelste keer bevestigd is. Zondagmiddag worden in het W.B.- theater ontrold de films „Kerels der vlak te" en „De trots van de zeemacht". ADVERTENTIE dat U bij een eventuele storing aan Uw kantoormachines (waar U geen mo ment buiten kunt) thans geen dagen meer behoeft te wachten op reparatie. Kantoormachinehandel Wijk aan Zeeërweg 4 - I.Tmuiden en wij staan direct voor U klaar. Eigen Technische Dienst. Reparatie en levering van alle soorten Schrijf-, Tel- en Rekenmachines. Kantoormeubelen in Staal en Hout. Vraagt vrijblijvend offerte. Off. Remington-Rand Dealer Het IJmond-cabaret. zo langzamerhand geen onbekende meer in de badplaats, heeft in het Wijk aan Zeese badhotel voor de bejaarde inwoners een voorstelling gege ven, die zeer in de smaak is gevallen. Er werden verschillende schetsjes opge voerd, waarvan vooral „De oude koster" danig op de lachspieren werkte. Ter afwisseling werden enige liedjes ge zongen, waarin onder leiding van André Joosten de toeschouwers ook een werk zaam aandeel hadden: deze zongen uit volle borst mee. Veel te vroeg naar de zin van de oudjes kwam tenslotte het einde van deze zeer geslaagde avond. Wedstrijd voor politiehonden Zondag, 26 Juni, zal de laatste compe titiewedstrijd voor politiehonden op het terrein van de politiehonddresseerclub OBK. gelegen achter het zwembad „De Heerenduinen", worden gehouden. Aan deze wedstrijd nemen politiehonden deel uit Amsterdam. Haarlem, Santpoort en Beverwijk. Onder het motto „Voor de kampeerders door de kampeerders" heeft het bestuur van de kampeervereniging Bakkum voor Zaterdag 16 Juli een bonte avond georga niseerd, waaraan alle amateurs die zich hiertoe in staat achten, medewerking kun nen verlenen. De avond vindt plaats in het openluchttheater De Pan op het kam peerterrein van het PWN aan de Zeeweg te Castricum. Spreekuur burgemeester Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets. zal Woensdag 29 Juni geen spreek uur houden. Het eerstvolgende spreekuur van de burgemeester is op Woensdag 6 Juli. van 11-12 uur ten raadhuize. Agenda voor Castricum cn Uitgeest „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur: „Meisjes zon der beroep". Zondagmiddag 15 uur: „De laatste der wilde paarden". Maandag. Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Inter mezzo". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag 16 en 20 uur: „Texas onder terreur". Zondag en Maandag 20 uur: „Lili". VFILINGBERÏOHT 24 Juni Aardbeien 420—730 fslof); aardbeien 39135 (doosie sla 514: bospeen 3762; bloem kool 17—58: postelein 25—38: peulen 65—95: snijbonen 140155: sperciebonen 190215: spinazie 936; tomaten 70—135: spitskool 25—28: rabarber 11—24. framzozen 97; soep groenten 615. GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR Celsiusstraat 52 achter Cultureel Gebouw Telefoon 4551 - IJmuiden v'h Garage Giesbert* - Tel. 4156 - IJmuiden „Kennemer Tabakshuis" - Marktplein 5. Telefoon 5795 - IJmuiden Wij lessen met de nieuwste Taunus GRATIS VERKEERSTHEORIE Gezins verzorgster Voor het diploma gezinsverzorgster slaagde aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar mejuffrouw J. Kluft te Velsen- Noord. DOKTERSDIENSTEN IJMUIDEN. Tijdens het weekeinde heeft voor de niet-aangesloten doktoren de dienst de arts W Ant. Oepts en niet. zoals in onze „medi sche verzorging" werd gemeld, dokter v. Haselen. Prijzen van Vrijdag. Gr. tong 2,522.44; grm. tong 2.242,12; kim. tong 2.141,98; kl. tong I 2,16—2,—; kl. tong II 1.76—1.66; tarbot I 1,89—1,50. per kg. Kim. schol 4542; kl. schol I 41—35; kl. schol II 308; schar 20—8; bot 8; makreel 1810; grtn. schelvis 33; kim. schelvis 3327; kl. schelvis I 3319; kl. schelvis II 12; wijting 169; gr. gul 26—24; midd. gul 22—14,50; kl. gul 12—8; poontjes 8; kl. rode poon II 98. per 50 kg. Gr. kabeljauw 110—82, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 480 kisten tong en tarbot. 885 kisten schol. 80 kisten schar, 40 kisten bot, 810 kisten makreel. 290 kisten schelvis. 90 kisten wijting. 90 kisten kabel jauw en gul. 15 kisten poon, 10 kisten diver sen. Totaal 2790 kisten. Besommingen van Vrijdag. HD 87 f 6260; KW 62 f7840; KW 126 f 4900: IJM 11 f6430; IJM 4 f6750; KW 34 f5230: KW 72 f5410. Aanvoer op Urk. Donderdag werd door 84 vaartuigen op Urk aangevoerd: 4717 pond kuilpaling. prijs f 1.20f 1.40: 1119 pond lijn- aal. prijs f 1.38f 1.73: 190 pond snoekbaars, prijs f 0.75f 0.77; 578 pond rode baars, prijs f 0.95f 1.10. per pond en 572 bak nest. prijs f2.80 per bak van 37'? kg. Bijna vijftig jaar geleden heeft een Franse onderneming van Publieke Werken het op zich genomen de schepen, die het Suez- kanaal passeren, van drinkwater ia voorzien. Sinds de ingebruikstelling van deze installatie bij Suez in 1869 zijn er 373.200 schepen door het Kanaal gepasseerd; 46 millioen kubieke meter water uit de Nijl is door het bedrijf gezuiverd waarvan dagelijks ongeveer 50.000 kubieke meter. Gezicht op de installatie. PARIJS (U.P./A.F.P.) De Franse minister voor de koopvaardij heeft in de Raad der Republiék (Eerste Kamer) te Parijs medegedeeld dat Frankrijk over weegt een nieuw passagiersschip van 55.000 ton te bouwen, dat in vijf dagen de Atlantische Oceaan kan oversteken. De snelheid van het vaartuig zal 31.5 knopen zijn. De tekeningen voor het schip wor den bestudeerd op de Penhoet-werf te Saint Nazaire. Frankrijk heeft op het ogenblik drie passagiersschepen in de vaart op de Atlantische Oceaan: de Flan- dre, de Liberté en de lie de France. De arbeiders van Penhoet, die in sta king waren gegaan om kracht bij te zet ten aan looneisen, zijn weer aan het werk gegaan. Hun eisen zijn geheel ingewil ligd. Badgasten speelden bridge In café „De Zon" heeft de bridgeclub „Wijk aan Zee" speciaal voor de badgasten een drive gehouden, die als volgt eindigde. Groep A: 1. Nathans-Schaafsma 41 pun ten; 2. Van d. Linde-Hilbers 35 pnt.; 3. Dijkstra-Pirovano 34'/» pnt. Groep B: 1. Dames van Zon-Dekker 36'/» pnt.; 2. Schuyt-Kuys 35 pnt.; 3. Duinmeyer- Grapendaal 32 pnt. Groep C: 1. Mevrouw Graanboom- Eek hout 23 pnt:; 2. Nase-Geudeke 22 pnt.; 3. dames Nase-Geudeke 20"» pnt. Agenda voor TIeemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur; Zondag 14.30 uur „Tarzan en de duivelin". Vroeg op Die stakkerds var. Castri- cumse forensen, die elke dag voor dag en dauw uit de slaap des rechtvaardigen worden ge rukt door een onverbiddelijke wekker en de wetenschap, dat de trein naar Amsterdam zelfs niet op hun jammerklachten wacht deze forensen moe ten er zelfs morgen uit. op een tijdstip, dat het nog bijna Za terdag is. Te half negen blaast de ver eniging van forensen namelijk verzamelen voor een duin-ex cursie bij het PWN-kantoor „Fochteloo". Eén troost: leider P. L. Duinker, de man van de PWN-domeinen moet er óók onbehoorlijk vroeg voor op. Tussen goud en diamant Het is feest geweest aan de Hubert van Gi-nhovenstraat in het Castricumse want daar hebben Arie Kaandorp en zijn echtgenote M. Brink de dag gevit rd dat hun echtvereniging 55 jaar Hef en leed door staan had. Dat feest sloeg over naar „De Rustende Jager", waar een bruilofsgangcr wat meer uitloop heeft, maar toen is de rem ook even los gegaan. Een serenade van „St. Aloy- sius" en een bezoek van burge meester C. F. Smeets. de beide pastoors en de secretaris der gemeente en het halve dorp. dat aan bakker Kaandorp uit het begin van de eeuw en later aan tuinder Kaandorp de al lerplezierigste herinneringen heeft. Weet u. waarom die ..Rustende Jager" moest wor den ingeschakeld? Vanwege de 54 kleinkinders, die het ge slacht bezit als gevolg van de 12 kinders. RUAZ laat raden Zondag geeft de RUAZ het populaire Antonius-Ziekenhuis- omroepje van de jonge Heems kerkers. die hier een eminent brok sociaal werk hebben op gekweekt haar veertien daags programma tussen half elf en kwart over twaalf. Mét muziek maar ook met een prijsvraag van Gerard Gallee, die de zieken zal laten raden naar de namen van een aantal Nederlandse zangers. Oplossin gen vóór half twaalf inleveren de zuster helpt wel even. Doodlopende excursisten Niet dat het noodzakelijk is. ie mensheid alles op een pre senteerblaadje voorgekauwd aan te bieden, maar af en toe kan een kleine attentie toch ivel plezierig werken. De Velsense tunnelbouw, el ke Zaterdagmiddag weer het trefpunt van tientallen nieuws gierige leden van alle mogelij ke verenigingen ge vindt daar zowel de Verenigde Be- tonspecialisten als de Uithui- zermecdense Knapenvereniging en de vrouwen uit den lande tonen evenzeer intense belang stelling zou bijvoorbeeld, nu de weg naar Amsterdam weer vlak langs het kanaal ligt om dat de zandhappers de „rond weg" doorvreten, best eens haar gasten kunnen gerieven met een vriendelijk pijltje: „ginds moet u zijn". Want de Zaterdagse bezoe kers drommen steeds weer bij de voormalige rondweg voor hot verkeerde hek tesaam, tu ren ietwat melancholiek naai de zandbergen en denken, dat ze goed staan op de verkeerde plek. Dan konvt er wel eens een vriendelijke voorbijganger, die hen op het doodlopende ele ment in hun poging tot een ex cursie wyst, maar meestentijds staan die verdoolden daar maar voor het hek en wachten wachten Het hóeft natuurlijk niet, dat bordje, maar eh Maandag wordt een Zeeman, die weliswaar tot landrot werd gedoemd, maar in zijn hart zeeman blééf, zeventig en wie Drie huis en het Nijverheidsonderwijs enigszins kent, zal kunnen bevroeden welke montere varensgast over 's levens zee ik hier op het oog heb: meneer H. J. Zeeman, de oud-directeur van Velsens Nijverheidsschool. In zijn vaderstad Rotterdam ging het water voor hem de verleidelijke geur van de verre deining en de vreemde kusten krijgen, al werd het dan in de praktijk voorlopig de werf Wilton en de werf Gusto en de Electric Naval Works, waar hij nijver tekeningen maakte, want behalve zin voor varen had hij evenzeer uitgebreid zin voor de techniek. Het werd tenslotte varen en techniek sémen, want Zeeman maakte zeventien reizen als werktuigkundige voor de Holland Amerika Lijn. Toen kwam de klap. Afgekeurd wegens het gehoor. Aan de wal. Tenminste-half. Want Gusto zag hem terug als constructeur tekenaar en in die functie werd de Zeeman nog éénmaal zeeman: het opnemen van het kolenverbruik van Gusto's geestesproducten werd zijn secure taak. Pluim voor Albertine Aangezien de eer niet te recht is gekomen, «aar zij hoorde te vallen, berust by mij de vererend»* en plezierige taak een zeventienjarige IJmtiidense jongedochter een forse pluim in de krullen te steken, die abusievelijk terecht is gekomen bij een Amsterdams meisje. Dat was dan we] niet de schuld van dit goede dagblad, maar het heeft de IJmuidena- ren toch wel even dwars geze ten, dat ze nu in Amsterdam geloven, dat een hoofdstedclg- ke dappere Zondag een achtja rige jongeling tussen de pieren uitgeplukt heeft met gevaar voor eigen welzijn.. Want het was melieven, en laat deze naam even goed in u bezinken Al'oertine Klinkenberg uit de aioude Kompasstraat te IJmuiden. Ten eerste hééft Amsterdam niet eens een Kom passtraat en ook geen Alberti ne, die pardoes in het koude sop plonst om een drenkelinge- tje op te vissen. Zo is dat en als ik vader Jan Klinken- berg was, zou ik die dochter een klinkende zoen geven. Of is dat al gebeurd? Daar zijn dus zo wat zwart galligheden in hel leven van deze overigens zo gemakkelij ke mens geweest. Hoe hij naar Kennemerland kwam, weet ge misschien nog wel nadat hij het diploma werktuigbouw in de zak had, leraar aan de am bachtsschool van Appingedam was geworden en daarna direc teur in Den Bricl, werd in het jaar 1919 een Vereniging van Nijverheidsonderwijs in Kenne merland opgericht en daar had den ze een directeur voor no dig, die uit Koppelstock's st ad je werd geïmporteerd: meneer Zeeman begon zijn werk in IJmuiden met een hulpgebouw en twee houten barakken en hield dat, af en toe luid mop perende, vol tot 1932, toen aan de Briniostraat het huidige technisch paleisje verrees. Ach ja en Beverwijk heeft hem ook nog gekend als directeur van de Avond-nijverheidsschool een jaar of vijf, maar laten we het daar nu eens niet alle maal meer over hebben, want tenslotte is dat wat de mens is toch nog belangrijker dan dat wat hij doet, om in leven te blijven. De bewoner van Elly's huis je behoort bepaald niet tot de stille Velsenaren. waarvan nie mand ter wereld ooit gehoord heeft buiten de ambtenaar van de afdeling bevolking ten ge meentehuize. Want al wordt Maandag het zevende kruisje in het Zeeman- nelijk levensboek getekend, er is nog zoveel vitaliteit en jeugd voorradig, dat een reisje naar de Rivièra en een tocht op de waterfiets met élan worden ondernomen, zoals mg uit dc bijbehorende fotografieën vol strekt is bewezen. En de veer tig nieter tuin blijft in eigen beheer, het Smyrnatapijt op Elly's Huisje's vloertje komt van eigen atelier, terwijl de Rotterdammer Zeeman met de pen voortreffelijke tekeninge tjes maakte van oud-Rotter dam. Als directeur van de Nijver heidsschool ik moet er toch nog weer over beginnen, want dat hóórt bij de jarige heeft hij Velsen vele zaken ten openbare nutte helpen geven: de lamp in de burgemeesters kamer, banken voor openbare gebouwen, gaven aan Rode en Witte kruis, de vroegere strandtent van de reddingsbri gade. draagbaren en sieraden in lange rij, want wie bij hem aanklopte kreeg nimmer nul op 't request, ook al omdat hij zijn jongens graag aan een proefwerkje zette. Dat ging vroeger van acht tot twaalf en van twee tot zeven op de Nrj- verheidsehool met twee weken grote vacantie in het jaar en basta. In zijn lange leven is meneer Zeeman al heel wat jubilea ontvloden, maar nu kunt ge hem Maandag thuis treffen hg wijkt niet uit naar Rotter dam, want het zeemanshart is toch ook wel een beetje i ge rechtvaardigd! trots op het veertiende lustrum in deze staat van onderhoud még zulks ook. Even weg Het spijl mij oprecht u- lieden te moeten mpedelen, dat ik even weg moei met vacantie. Mijn contact met ii zal echter levend worden gehouden door een net persoon, zich noemende I^mpenier jr., die geduren de enige tijd. dewelke ik in wolkbreuken en met kruis- woordpuzzles vermoed door te brengen, op dees' plaats zijn senior met stukken zal staan. Mocht u vandaag óók niet vacantie gaan: sterkte. Mocht ii nog even willen wachten: tot lezens en schrijven*! ADVERTENTIE met FORD CONSUL Gedipt instructeur VERHUUR zonder chauffeur VOLKSWAGENS - CONSUL - ZEPHYR LANGE NIEÜWSTR. 68 - IJMUIDEN Zondag 26 Juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden: 19 uur: ds. H. J. v. d. Loos. jeugddienst; Gebouw Chr. Belangen, 10 uur, de heer P. Verschoor, jongerendienst. Geref. Kerk. Ichthuskerk. 8.45 en 15 uur: ds. J. v. Leeuwen: 10.45 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Gercf. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur. Cultureel Ge bouw. bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 yur: Jeugddienst; 19 30 uur: ds. J. P. Jacobson van Oldeboorn. Oud-Katholieke Kerk. Zaterdag 19 uur: Algemene Voorbereiding: Zondag 8 uur: Vroegmis, 9 30 Hoogmis. 16 uur: Ves pers. Woensdag (H. Petrus en Paulus), 9 uur: Heilige Dienst. 19 30 uur: Vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlos- .singssamenkomst. Baptiste Gemeente, I.Tmuiden. Cultureel gebouw, Plem Moerber"plantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10 uur: ds. Joh. H. W. Dickhout; 19 uur. dr. G. Snijders (Evangelisatie). Geijef. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv.. Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kap?l Vareniusstraat, 10 en 15.30 uur: As. WaardenburgHeerde; Woensdag 19.45 uur: openluchtsamenkomst o.l.v. Jb. Kleiin Haneveld. Vergadering van Gelovigen. De Ruyter- straat 73. 10 uur: bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen dienst. VELSEN: Ned. Herv, Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur, dienst. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat. 10 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda: Donderdag 30 Juni ds. J. A. Visser van Amsterdam, H. A. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: J. A Eekhof: 19 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Irenekapel, 10 uur: ds. B. Naessens van Heemskerk. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. G. Ph. Locher van Oegstgeest. Ned. Herv. Gemeente. Jeugdkapel, Groe- nelaan, 10 uur: heer J. Ende. Geref. Kerk. Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente. Prinsesselaan, 10 uur: dr. G. J. Hoenderdaal van Amster dam. Maranatha, 10 uur. de heer G. Nieuwen- huysen van Den Haag. Leger des Heils. Jan Alsweg 32. 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur: Zondagsdienst; 16.30 uur: Kindersamenkomst: 20 uur: Verlossingssamenkomst. De samenkom sten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Steyger. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. O Norel. CASTRICUM: Ned. Ilerv. Gem., 9.15 uur: ds. J. v. d. Marei, uit Alkmaar. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Ilerv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. Rceser. van Bergen. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: prof. dr. A. J. Rasker, kerkelijk hoogleraar. Leiden; 19 uur: ds. D. ter Steeg. „De Toorts", 9 uur, ds. F. Keja van Stompetoren. Chr. Geref. Kerk. Ned. Herv. Kapel, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kérk. 9.30 en 17 uur, ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art 31 K.O.), 10.30 en 15 Scheepjes Als de zon het zenith nadert. althans volgens de kalen der, want het ding zelf moet1 wel bestaan, maar schijnt slechts op dringend verzoek te schijnen beseffen de wan delaars in Velserbeck en de genen bij het station van IJ muiden-Oost, dat wij de tijd in Velsen niet alleen vermo gen te meten met behulp van onze zakuurwerken en de to renklokken, maar dat het nóg nauwkeuriger gaat op de zon newijzers. die op een paar pun ten het stadsschoon bedrieglijk opluisteren Bedrieglijk ja. want hun oude luister hebben zij na de oorlog nog steeds niet herwon nen: zij werden vele jaren ge leden floor de Nijverheidsschool afgeleverd met mooie vergulde scheepjes er op en mooie Ro meinse cijfers er in.. Die seheepjes zijn gestrand in de handen van roofgrage lieden, dewelke enige jaren over de vloer zjjn geweest, maar de zonnewijzers zelf bleven ge spaard. Zou het echter niet doenlijk zijn, de scheepjes weer te laten spelevaren op de zon newijze!?? Misschien voelen de knapen van de Nijverheids school, waar indertijd de tijd wijzers geboren werden, er iets uur: ds. N. Bruin, voor de kleine sierlijke straat- HAARLEM: meubels opnieuw te comple- j Church of England, Kinderhuissingel, teren? LAMPENIER I Evening Service 3 p.m.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9