Molotov spreekt accoord over Genève onverwacht tegen Weerbericht Geen vaste toezegging over duur, agenda en doel Haarlems Dagblad Drie personen verdronken na aanrijding bij Diemen „Het doel der volken is vrede, gebaseerd op Handvest" Ex-maarschalk Paulus bepleit Europees veiligheidsstelsel l Pas na 6 uur bleek, dat aangereden auto in Muidertrekvaart was gedoken Het woord is aan Nehroe raadpleegt zijn diplomaten in Salzburg Engelse piloot gered uit brandend toestel Stakingsplannen van de Franse ambtenaren Regeringsleiders moeten ter plaatse beslissen Alleen de arbeiders in West-Duitse autoriteiten roepen luid om herstel van oude grenzen MAANDAG 27 JUNI 1955 India's premier uit Warschau in Wenen aangekomen Straaljager neergestort Regering poogt gevaar te keren Bertrand Russell bepleit zijn plan in Helsinki Slotverklaring van San Francisco Indonesisch leger boycot beëdigingsplechtigheid Weerrapport 69e JAARGANG No 294 Kennerfterlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5060 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 141 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening Z73107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Don Marquis: Een idee is niet verantwoordelijk voor de mensen die erin geloven. De Bescherming Burgerbevolking heeft Zaterdag te Rotterdam een grote demonstratie gegeven. Bij de Boompjes legden zestig brandweerspuiten met in totaal 340 stralen een waar watergordijn. Zondagmorgen hebben omstreeks half zeven voorbijgangers in de Muidertrekvaart bij Diemen een wagen ontdekt, die met één wiel boven het water uitstak. Nadat de wagen op het droge was gebracht, bleek dat 3 mannen er de verdrinkingsdood in hebben gevonden, hoewel de bestuurder nog ge poogd heeft de wagen te verlaten door het voorruit in te trappen. Bij reconstructie van het ongeval is gebleken, dat de inzittenden, waarvan er twee gehuwd waren, de wagen hadden geleend van kennissen om een vriend, die in militaire dienst is, weg te brengen naar zijn legerplaats te Weesp. Op de terugweg is hun wagen aangereden door de auto van de heer E. J. K. uit Amsterdam, die een snelheid van 70 km per uur had. Dat geschiedde omstreeks half-een in de nacht van Zaterdag op Zondag. I De heer K. deed van deze aanrijding onmiddellijk aangifte bij de rijkspolitie te Diemen, die een onderzoek instelde. Omdat K. verklaarde de auto te hebben zien om draaien en wegrijden in de richting Muiden werden alle politieposten in de omtrek ge waarschuwd. De wagen werd echter niet meer aangetroffen. Daar het ter plaatse zeer donker is en de auto zo goed als geheel onder water is verdwenen, acht de politit d:t laatste zeer verklaarbaar. De slachtoffers zijn de 43-jarige W. J. F. B., J. B. en J. H. S., allen uit Amster dam. De politie heeft de zaak thans in onderzoek. De wagen werd in beslag ge nomen. De aanrijding schijnt als volgt te zijn ge beurd: De Amsterdamse meubelfabrikant E. J. K. kwam met zijn verloofde aanrijden WENEN (Reuter-AFP) Premier Neh roe van India is Zondag uit Warschau in Wenen aangekomen. Hij zal op uitnodiging van de Oostenrijkse regering twee dagen in deze stad blijven cn vervolgens naar Salzburg gaan voor een conferentie met Indiase ambassadeurs en gezanten uit ge heel Europa. Nehroe werd begroet door leden van de Oostenrijkse regering onder wie kanselier Raab en minister van Buitenlandse Zaken Figl, en buitenlandse diplomaten. Te Nieuw Delhi en Warschau is Zondag gelijktijdig een Pools-Indiaas communiqué over het bezoek van Nehroe aan de Poolse hoofdstad gepubliceerd. Daarin wordt ver klaard dat Nehroe en zijn Poolse collega, Cyrankiewicz, de vijf beginselen voor vreedzame samenleving van staten aan vaarden en dat zij zich door deze beginse len zullen laten leiden bij de betrekkingen tussen Polen en India. De beide staatslie den spreken voorts hun bezorgdheid uit over de moeilijkheden die zijn gerezen bij het uitwerken van de Geneefse overeen komsten voor Indochina. Zondagmiddag is een F86 Sabre straal jager van de Britse Royal Air Force na een mislukte opstijging neergestort aan de rand van het vliegveld Welschap bij Eindhoven. Reddingsdiensten van het vliegveld slaag den er in de piloot uit het in brand gevlo gen toestel, dat op de basis Geilenkirchen in Duitsland thuis hoort, te redden. Hij is naar het R.K. Binnengasthuis in Eindhoven vervoerd en is nog steeds buiten kennis. Brandweren van Veldhoven en Oirschot blusten een door de brandende petroleum ontstane bosbrand aan de rand van 't vlieg veld. In dit bos bevinden zich enkele mu nitiebunkers. PARIJS (Reuter-AFP) Vier Franse vakverenigingen, die samen meer dan een millioen leden hebben onder ambtenaren bij de PTT, de gezondheidsdiensten, de burgerluchtvaart en andere overheidsbe drijven, treffen voorbereidingen voor een landelijke staking van onbeperkte duur, te beginnen op 1 Juli, als de regering niet tegemoet komt aan de wensen tot loons verhoging. Premier Faure zal deze week een bespreking met de vakverenigingslei ders hebben. Het kabinet zal morgen de laatste hand leggen aan een plan voor een algemene herziening van de Iconschalen dat begin volgend jaar in werking zou kun nen treden. Ofschoon de voorgenomen verbeteringen nog niet zijn bekendgemaakt, zeggen de ambtenaren dat, afgaande op wat zij er van weten, zij onaanvaardbaar zijn. in hoofdzaak omdat zij niet in loonsverhoging voor dit jaar voorzien. De vier betrokken vakverenigingen zijn de communistische, de socialistische, de Rooms-katholieke en de onafhankelijke. De socialistische Force Ouvrière gaat daarbij voorop. Solidair De arbeiders van scheepswerven te St. Nazaire hebben het werk opnieuw neer gelegd. Zij hadden Woensdag reeds ge staakt, doch Donderdag het werk hervat, nadat de werkgevers een loonsverhoging hadden aangeboden en verdere onderhan delingen hadden toegezegd. Zaterdag leg en de arbeiders echter opnieuw het werk neer uit solidariteit met drie lassers, die Woensdag werden gearresteerd bij de ge vechten tussen grote groepen stakers en politie. Deze lassers zijn veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraffen. SAN FRANCISCO (Reuter/AFP) De Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken zijn er niet in geslaagd vaste toezeggingen te verkrijgen van hun Sovjet- Russische collega, Molotov, over de duur, de agenda en het doel van de komen de vier-mogendhedenconferentie te Genève. Dit blijkt uit de verklaringen die Molotov Zaterdag aflegde op een persconferentie, kort voor hij uit San Francisco vertrok. Molotov zei dat tenslotte is besloten géén bepaalde data vast te stellen, daar uit de loop der besprekingen wel zou blijken, hoeveel tijd hiervoor nodig zou zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft Molo tov medegedeeld dat president Eisenhower hoogstens een week in Genève kan blijven. Uit gezaghebbende bron was eerder ver nomen, dat Molotov de Westelijke voor stellen voor de „top"-conferentie in feite had aanvaard. Op zijn persconferentie ver klaarde Molotov echter, dat de regerings leiders in Genève zelf een datum moesten vaststellen voor beëindiging van de confe rentie, dat zij zelf de agenda moesten op stellen en dat zij zelf moesten uitmaken of gepoogd zou worden overeenstemming te bereiken over bepaalde grote problemen of dat slechts beraadslaagd zou worden over de eventuele gang van zaken bij latere onderhandelingen over bepaalde geschil punten tussen Oost en West. Amerikaanse woordvoerders hadden ver klaard, dat men het tevoren eens moest zijn over de datum waarop de conferentie be ëindigd moest worden, dat er geen agenda moest zijn en dat geen pogingen gedaan moesten worden om overeenstemming te bereiken over belangrijke kwesties. Wes telijke woordvoerders hebben verklaard dat de Westelijke regeringsleiders voorne mens zijn zonder meer met beraadslagin gen te beginnen over elk onderwerp, dat zij wensen te bespreken, zonder dat tevo ren is gesproken over het opstellen van agenda's of andere procedurevraagstuk ken. In Franse officiële kringen wordt ver moed dat Molotov zich er van wil verze keren, dat geen tijdslimiet aan de komende conferentie wordt gesteld. Het streven der Sovjet-Unie zou er op gericht zijn het zo voor te stellen, dat iedere mogelijke mis lukking van de conferentie te wijten zou zijn aan de Westelijke mogendheden, om dat deze de schuld van tijdgebrek zouden dragen, zo seint Reuter. De Fransen zijn over het algemeen van mening, dat de uitlating van Molotov, vol gens welke de regeringshoofden zelf hun agenda zullen moeten opstellen, slaat op de te houden begin-redevoeringen waarover HELSINKI (Reuter) De Britse denker en schrijver Bertrand Russell heeft in een brief aan het wereld-vredescongres in Hel sinki, waaraan ongeveer tweeduizend per sonen uit negentien landen deelnemen, voorgesteld dat een internationale commis sie van zeer vooraanstaande geleerden een rapport opstelt over de gevolgen van de atoomoorlog. Mogelijk zouden de landen op deze wijze begrijpen, dat niemand iets te winnen heeft bij een atoomoorlog. Enige onafhankelijke landen zouden dit rapport dan aan de regeringen moeten voorleggen met het verzoek hierop commentaar te leveren. De regeringen van beide zijden van het ijzeren gordijn zouden dan zonder verlies van prestige tegelijkertijd tegenover deze neutrale landen kunnen verklaren, dat oor log niet meer kan dienen als het verleng stuk vah een politiek. reeds overeenstemming is bereikt. Mocht hij er echter in slagen om een lange inlei dende bespreking te bewerkstelligen, dan zou dit in Franse kringen als een slecht voorteken worden beschouwd. Beveiligt ngsstelse! Omtrent het Sovjet-Russische denkbeeld van een veiligheidsstelsel, zei Molotov, „dat zowel Oost- als West-Duitsland er deel van kunnen uitmaken en. ingeval van her eniging, geheel Duitsland". Dit voorstel is er ook op gericht een einde te maken aan de vorming van twee blokken in de wereld. Omtrent een verenigd Duitsland zei Mo lotov nog te menen, dat dit noch het be wind van West-, noch dat van Oost-Duits- land zou krijgen. „Het Duitse volk zou door middel van in geheel Duitsland te houden wye verkiezingen, zelf uit maken op welke wijze het bestuurd wenst te worden", aldus Molotov. Volgens de voornaamste Washingtonse correspondent van de „New York Times", James Reston, overwegen de Verenigde Staten een beveiligingsstelsel voor geheel Europa, gebaseerd op uitwisseling van waarborgen en beperking. Men meent te Washington, dat dit één van de onderwer pen zal zijn die te Genève zullen worden besproken.Deze opvatting is gebaseerd op onderhandelingen, die te Washington wor den gehouden tussen Amerikaanse, Britse en Franse ambtenaren. Volgens deze be richten zou men een Westelijk voorstel aan premier Boelganin van de Sovjet-Unie overwegen tot het voeren van besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de NAVO cn van het communistische blok over de mogelijkheden van een dergelijk stelsel. „Het voorstel van de communistisch- Chinese premier en minister van Buiten landse Zaken Tsjoe En Lai, om tot recht streekse onderhandelingen tussen de Chi nese volksrepubliek en de Verenigde Sta ten te komen aangaande de status van Formosa, lijkt mij geschikt om de vrede in dit gebied te vestigen", verklaarde Mo lotov nog. „De militaire toestand is niet verergerd, doch de situatie blijft gevaar lijk". SAN FRANCISCO 26 Juni (AFP/Reu- ter) De voorzitter der herdenkings-bü- eenkomst van de algemene vergadering der UNO mr. E. N. van Kleffens, heeft een slotverklaring voorgelezen, die hij op ver zoek van vele delegaties heeft samenge steld en van te voren voorgelegd aan de hoofden van alle delegaties. In de verklaring worden de volgende punten opgesomd: Alle delegaties, die deelgenomen heb ben aan de plechtigheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der UNO, heb ben uitdrukking gegeven aan hun gemeen schappelijke wens, om de komende gene raties de gesel van de oorlog te bespa ren. De ontwikkelingen in de laatste jaren hebben aan deze wens een nieuw vuur ge geven, want men weet, dat een oorlog, waarin de nieuwe wapens zouden worden gebruikt, onzegbare ellende over de mens heid zou brengen. Het doel der volken is vrede, gebaseerd op de tekst van het handvest, waar die spreekt over veilig heid. rechtvaardigheid en goede nabuur schap. Alle leden der UNO hebben nogmaals uitdrukking gegeven aan hun trouw aan de doelstellingen en de beginselen van het handvest. Zij zijn zich er van bewust, dat de hoop op vrede rust op de wijze waar op deze beginselen en doelstellingen wor den gehandhaafd bij de onderlinge betrek kingen. Zij hebben wederom verzekerd, dat zij stellig de wens hebben om geschillen te regelen zoals het Handvest dit voorschrijft, door vreedzame middelen en op een wij ze. dat de internationale vrede, de veilig heid en de rechtvaardigheid niet in gevaar komen. Zij hebben de wil te kennen gege ven, vreedzaam en vriendschappelijk sa men te leven. Zij hebben samen beloofd, om met kracht voort te gaan met de pogingen, om tot een ontwapeningsovereenkomst te ge raken, die een grotere mate van veilig heid voor de landen garandeert en die het gevaar van vernietiging met atoomwapens van de wereld wegvaagt. Zij spreken hun overtuiging uit, dat de landen hun hulp bronnen zullen gebruiken voor de verbe tering van de levensstandaard, als zij be vrijd zijn van de lasten der bewapening. De voorzitter voegde hieraan toe: „De moeilijkheden, die ons te wachten staan, zijn even in het oog springend als de gevaren en teleurstellingen van het ver leden. Maar het Handvest is onze lei draad. het Handvest, dat voorschrijft, dat de organisatie der UNO de plaats is, waar de politieke lijnen van haar leden met elkaar in overeenstemming worden ge bracht". De slotverklaring is door alle delegaties aanvaard als „de verklaring van San Fran cisco". Op de sluitingsvergadering van Zondag hebben behalve mr. van Kleffens ook voormalige voorzitters van de algemene vergadering het woord gevoerd: De Philippijn generaal Romulo, de Mexi caan dr. Pedilla Nervo, Nasrolla Entezam van Perzië, Lester Pearson, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken en Paul Henri Spaak, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken. Deze laatste zeide on der meer: „Hqt communisme moet als feit aanvaard worden. Dit betekent echter niet, dat de West-EuVopese landen hun opvat tingen van gerechtigheid moeten prijsge ven. Om te voorkomen, dat de communisti sche beginselen zegevieren, dient een poli tiek van sociale rechtvaardigheid gevoerd te worden". uil de richting Muiden, gaande naar A,.i- sterdam. Zeker is, dat hij in botsing kwam T nndpn^P HilVPtl WPFKPT1 met een wagen en dat zijn eigen auto daar- UUI1UC11>C lld\CI1 WCIIVCU bij flinke schade opliep. Hij hield een pas serende wagen aan, waarin een Amster damse arts achter het stuur bleek te zitten. Deze bracht op verzoek van de meubel fabrikant de verloofde naar hét politie bureau te Diemen, waar beiden de rijks politie waarschuwden. Tien minuten later stelde de rijkspolitie ter plaatse een onder zoek in. De agenten troffen er alleen de meubelfabrikant met zijn beschadigde wagen aan. Van de andere auto was geen spoor te bekennen. Men neemt thans echter aan, dat die toen enkele meters van de rijksstraatweg verwijderd midden in de trekvaart lag. Het was pikdonker, zodat het ene wiel, dat nog boven het water uitstak, niet te zien was. Dat werd pas 6 uur later, toen het licht geworden was, opgemerkt door voorbijgangers. Nadat de wagen op het droge was getrokken, trof men er de lijken van drie inzittenden in aan. Met verwondering lazen toen de agenten der rijkspolitie nog eens de verklaring van de meubelfabrikant door. Die had des nachts gezegd, dat hij rechts van de weg reed en plotseling vlak voor zich een aan de achterzijde onverlichte wagen zag. Hij was er niet zeker van of deze auto nog stil stond, dan wel net de weg opdraaide. „Na de botsing," zo had hij gezegd, „reed de auto in een zwaai naar links de weg op, keerde om en verdween terug in de rich ting Muiden." Toen men de meubelfabrikant van de tragische vondst op de hoogte stelde, toon de ook hij zich verbaasd en bleef bij zijn verklaring, de indruk gehad te hebben, dat de wagen weggereden was in de richting Muiden. Afgezien hiervan is thans dus de vraag gerezen of de chauffeur van de ver ongelukte auto om welke reden dan ook bezig was op de Rijksweg te keren, toen de meubelfabrikant aan kwam rijden, en bij het optrekken en het nemen van de draai naar links misschien door de aanrijding van achteren een zo harde duw heeft gekregen, dat de chauffeur zijn stuur niet kon hou den en dwars over de 12 meter brede rijks weg en het daarnaast gelegen circa 4 meter brede pad in het water is geplonst. In dit verband is het niettemin merkwaardig, dat de auto midden in de trekvaart is aange troffen. Overigens is de verklaring van de meu belfabrikant ten dele bevestigd door een wandelaar, die zich in de loop van Zondag LONDEN (Reuter/AFP). De staken de havenarbeiders in Manchester, Huil en Liverpool hebben in het afgelopen week einde besloten de staking voort te zetten. Zij stemden algemeen tegen de aanbeve ling van hun vakverenigingsleiders om het werk heden te hervatten. De stakers in Londen zijn wel van plan vandaag weer aan het werk te gaan. Afgevaardigden van de stakers in de provincie zullen zich naar Londen begeven om hun collega's daar te verzoeken eveneens de staking voort te zetten tot de eisen zijn ingewilligd. De staking, waardoor ongeveer 300 schepen in zes havens getroffen zijn, be gon 34 dagen geleden ter ondersteuning van eisen voor erkenning van de kleinere Britse vakvereniging van havenarbeiders. In Londen staakten ongeveer 7000, in vijf andere Britse havensteden bij elkaar on geveer 12.000 man. Een woordvoerder van de stakende vakvereniging deelde op een vergadering in Manchester mede, dat als de staking nu wordt voortgezet, zij min stens nog zes weken zal duren. De niet-officiële staking van zeelieden te Southampton en Liverpool is Zaterdag geëindigd. DJAKARTA (PI-Aneta) Het Indone sische leger heeft hedenochtend de beëdi gingsplechtigheid van de nieuwe stafchef van de Indonesische landstrijdkrachten, generaal-majoor Bambang Utoyo, geboycot. bij de politie meldde. Deze wandelaar ver klaarde. dat hij omstreeks half-een langs de Muiderstraatweg liep en ter hoogte van de Ringspoorbaan, waar men de verongelukte auto in het water aantrof, een wagen langs de rechterzijde met de neus naar Amster dam zag staan, die van voren zwak en van achteren in het geheel niet verlicht was. Terwijl hij zich er over verwonderde, dat de bestuurder de veiligheid niet beter in acht nam (even verderop is een parkeer haven langs de weg), hoorde hij plotseling een motorrijder claxonneren. Deze motor rijder was bijna tegen de auto opgebotst, doch kon nog net met een zwaai naar links de wagen vermijden. BONN (Reuter/ANP). - Molotovs verkla ring volgens welke het Duitse probleem binnen een Europees veiligheidssysteem zou kunnen worden opgelost heeft in Bonn zeer de aandacht getrokken. Dit te meer, omdat tegelijkertijd de vroegere Duitse be velhebber van Hitiers leger bij Stalingrad, ex-maarschalk Paulus, in Berlijn het plan heeft ontvouwd voor een verenigd Duits land zonder militaire bondgenootschappen doch met een eigen nationaal leger. Ook volgens Paulus zou zulk een bewapend Duitsland een plaats moeten vinden in een collectief veiligheidspact tussen Oost en West. Paulus. die voor enkele jaren uit Rus land teruggekeerd is. waar hij een plaats had in het daar gevormde „Nationale comi té vrij Duitsland", wordt in de Sovjetzóne door de Russische bezetting in hoge eer ge houden. Kennelijk hebben de Russen de maarschalk een belangrijke rol toegedacht bij hun verdere pogingen om een eenzijdige binding van West-Duitsland aan de NAVO te voorkomen. Paulus hield zijn rede in Oost-Berlijn voor 500 vroegere Duitse of ficieren, van wie er 350 uit de bondsrepu bliek waren gekomen. Tegenover de rechtstreeks door Molotov en indirect door Paulus geuite suggestie voor een militair niet-gebonden Duitsland heeft de West-Duitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, in Berlijn ander maal alle gedachten aan een neutra lisering van een verenigd Duitsland van de hand gewezen. „Dat wat ons eeuwenlang naar algemeen geldend volkenrecht heeft toebehoord en ook thans nog toebehoort moet ons weer worden teruggegeven", zo verklaarde mi nister-president Hellwege van Neder-Sak- sen, op een bijeenkomst van 300.000 Sile- ziërs in Hannover. Op die voorwaarde zou Duitsland volgens Hellwege bereid zijn met alle volken van het Oosten, die zich vrijwillig willen rangschikken in een nieu we Europese orde, betrekkingen van goede nabuurschap te onderhouden". De bondsminister voor de nationale een heid, Jacob Kaiser, noemde eveneens de teruggave van het nu Poolse Sllezië ..een voorwaarde voor een vreedzaam en vriend schappelijk samenleven met ons Poolse buurvolk". Bondskanselier Adenauer heeft de massabijeenkomst, waarin de Sileziërs hun geboorteland terugeisen, een bood schap gezonden waarin hij de hoop uitsprak dat de nu ingezette ontwikkeling ten slotte „het vreedzame herstel van Duitsland in eenheid en vrijheid" zou brengen. Dr. Adenauer meent, dat de topconferen tie in een beter klimaat zal worden gehou den dan de conferenties van Genève en Berlijn van het vorige jaar, aangezien het Westen nu sterker staat. In een artikel in het West-Duitse blad „General Anzeiger" verklaart Adenauer, dat de Sovjet-Unie kennelijk een lange rustpauze wenst voor haar binnenlandse economische ontwikke ling. Tijdens deze rustpauze zou de Sovjet- Unie volgens hem zich niet in die mate her bewapenen als in de afgelopen jaren. Het Russische volk heeft te lijden van slechte omstandigheden en zolang dit het geval is kan de Sovjet-regering haar internationale macht niet consolideren, aldus Adenauer. Hij meent voorts, dat de vooruitzichten voor overeenstemming te Genève beter zijn als gevolg van de ontwikkeling van atoom- en waterstofbommen. Deze wapens zijn nu zo verschrikkelijk in hun uitwerking, dat zelfs de overwinnaar na een nieuwe oorlog geen reden voor vreugde zou hebben. (van hedenmorgen 7 uur) toestand s - ld T>o ri? r 5- SC ZM ES ZS Stockholm zwaar bew. O 2 22 0 Oslo zwaar bew. windstil 20 0 Kopenhagen onbewolkt NW 6 20 0 zwaar bew. O 2 20 0 zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccïo Mallorca 2 23 4 20 2 24 2 25 O WNW NNO NNW N windstil 26 zwaar bew. NW 5 25 licht bew. windstil 26 geheel bew. WNW 2 25 24 licht bew. windstil 28 14 onbewolkt NNO 2 23 0,4 zwaar bew. NO 8 24 0 regen windstil 23 16 zwaar bew. NNW 2 27 0 regen windstil 25 7 half bew. windstil 31 0 onbewolkt ONO 2 25 0 licht bew. windstil 30 0 Neerslag laatste 24 uur. coseoecooooeoroaaxocoeocooooooaooaeoeooooocceacoooaoeoc DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer en tijdelijk wat bewol king. morgen later op de dag zonnig. Zwakke, tijdelijk matige wind. in hoofdzaak uit Westelijke richtingen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 28 Juni Zon op 4.24 uur. onder 21.06 uur. Maan op 14.50 uur, onder 0.14 uur. Maanstanden 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 27 Juni Hoog water: 9.07 en 21.34 uur. Laag water: 4.34 en 16.59 uur. Dinsdag 28 Juni Hoog water: 10.06 en 22.36 uur. Laag water: 5.23 en 17.56 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1