IJmuider Courant Festival IJmuider Harmonie Aanmeldingsformulier Visserij-varia Ruim tweeduizend gulden voor KWF Hoe de duiven vlogen DCIJ-spelers naar Checker-tournooi DCIJ niet meer in landelijke eindstrijd Tervoort tenniskampioen Kennemerland Tweede lustrum- aardbeiendrive Concert Harmoniekapel De Eendracht Muziekfestival IJmuider Harmonie Rooswijk-honkballers f zorgden voor verrassing Eremédaille voor J. Bakker Diploma's Handels avondschool Velsen Weinig belangstelling voor uitvoering van S.S.H. „The Dio's" musiceerden in „Oud Wijk aan Zee" Overwinning van DIO Zendingsdag met aardbeien uit Breda Technisch superieur spel van Limburgse kapel K. Steijn won aardbeientournooi Examens Scheepvaart MAANDAG 27 JUNI 1955 De Franse P.T.T. zal binnenkort deze nieuwe postzegel uitgeven. De voorstelling op de zegel is van een oude zeilboot de „Caprice" en wordt in blauw-groen uitge voerd. Hij is getekend en gegraveerd door M. Decaris. De kermis in Velsen-Noord, die gedu rende drie dagen door het actie-comité „Noord" van het „Koningin WiFnelmina- ionds" van de kankerbestrijding is gehou den en Zaterdagavond laat nog een vro lijke drukte teweegbracht op het terrein van de N.V. Melkinrichting „Velsen"', heeft naar ruwe berekening het mooie be drag van meer dan tweeduizend gulden opgebracht. De baten van de rijwielstal ling komen hier nog bij. Hoewel de ker mis voor het K.W.F. vorig jaar aan de Duinvlietstraat een betere plaats had en het aantal attracties minder was. toch kan van de afgelopen kermisdagen worden ge zegd, dat zij evenzeer aan de verwachtin gen hebben beantwoord. Het aanmerkelijk grotere terrein aan de "Wijkermeerweg en de opstelling in carré- vorm van de veertig attracties, gaven de belangstellenden een beter overzicht van het geheel. Er was veel bezoek, vooral Za terdagavond was het bijzonder druk en zelfs tegen elf uur maakten alle exploitan ten nog goede zaken. In het bijzonder waren in trek de éta blissementen Fata Morgana, Lachstudio, Het wonder van Dendermonde, de auto scooter, Stijlwand, schiettent en de auto- racebaan. Er heerste een prettige sfeer en als het mogelijk zal blijken, zullen de heren dok ter J. H. M. Rolink en W.. Nieuwenhuis van het actie-comité „Noord", zeker vol gend jaar opnieuw hun best doen om het amusement te bezigen voor het schone doel van de kankerbestrijding. Zaterdagmiddag heeft het eerste honk balteam van „Rooswijk", dat nog slechts één overwinning in de competitie van de overgangsklasse heeft behaald, op „Water vliet" voor een prettige verrassing ge zorgd. De club „Neptunus", die tot de kop lopers behoort, heeft ervaren, dat de ne derlaag in Rotterdam van de Rooswijkers een grote vergissing is geweest, want nu kregen de bezoekers bijna geen kansen. Het op enkele plaatsen gewijzigde Roos- wijknegental speelde een uitstekende wed strijd en was gedurende alle negen innings in de meerderheid. De thuisploeg nam di rect het initiatief. Aanvoerder Wedemeyer forceerde vierwijd en belandde op het derde honk bij een „overthrow" van van ger Luyten. Daarna liet Wedemeyer zich insluiten en door een fout van de zwakke derde honkman van Neptunus kwam hij veilig op de thuisplaats (10). In de derde inning vergrootte Rooswijk de voorsprong tot 20 door honkslagen van De Bie en Heinen, doch Neptunus scoorde door slagen van Luyten en Eerdmans tegen. In de vier de slagbeurt was het Heemskerk die bij een doorgeschoten bal over de thuisplaat kwam (31). De zesde inning besliste de wedstrijd voor Rooswijk. Het Neptunus-veld kwam toen onder zware druk te staan. Slagen van Heinen, C. Klesser en K. Klesser, als mede vierwijd van Plooy brachten drie Rooswüklopers binnen (61). Werper Ed. Sauer die uitstekend in vorm was, hield tijdens de overige innings de slagploeg van de Maasstadbewoners volkomen in be dwang. Scheidsrechter Blomvliet leidde goed. Het scoreverloop was: Rooswijk I: 1 0 1 1 0 3 0 0 x 6 Neptunus I: 000100000 =1 Het tweede Rooswijk-team is goed op weg met grote overwinningen; nu werd Terras vogels 2 met 187 verslagen. Rooswijk 3 leed tegen EHS 3 een 205 nederlaag. De eremédaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver is verleend aan J. Bakker, notarisklerk te Santpoort (gemeente Velsen). Van de Gem. Middelbare Handelsavond school te Velsen zijn geslaagd voor het diploma drie-jarige cursus: D. J. Bast- meijer, J. C. Bierman, H. J. Breur, A. Brinkman, C. Dammers, B. Dijkhuizen, P. A. Karssen, H. G. Kraak, H. M. Leeuw, H. M. de Vlugt, J. C. van der Weijden, J. Wes- terwal, C. L. Zuurbier, D. Zwier. Voor het vijfjarig diploma zijn geslaagd: A. dé Boer, E. A. C. Boon, R. Davids, A. H. Dekker, K. van der Duin, H. A. M. Hendriks, N. Hoek, A. T. van Slooten. De duiven van de postduivenvereniging „De IJmonden" Zaterdagvliegers, werden om 9.30 uur gelost te Pt St. Mascence. De eerste duif werd geklokt door de heer Suurmond om 16.23 uur. Om 16.45 uur wa ren alle duiven binnen. De uitslag was: Suurmond 1. 2. 3. 8.; Visser 4. en 6.; Koole 5.; Hoekstra 7. De volgende week wordt gevlogen van Chateauroux af over een afstand van 663 km. AGENDA BEVERWIJK MAANDAG 27 JUNI Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „The true and the brave." Kennemer-theater 19 en 21.15 uur: „Rear Window." W.B.-theater „De trots van de zee macht." De Nederlandse Checker-bond organi seert in de elf grootste steden van het land een Checker-tournooi op de 64 velden. De sterkste spelers zijn uitgenodigd om aan dit tournooi deel te nemen. Donderdag avond a.s. om acht uur zal de wereld kampioen P. Roozenburg in hótel Brink- mann te Haarlem voor het eerst achter een bord met 64 ruiten plaats nemen. Verder nemen deel B. Dukel (DCIJ); J. B. Sluiter, J. W. van Dartelen (Haarlemse damclub); J. H. Willemse (St.-Bavo); H. Luif (Haar lem) en de sterke Leidse meester Wim Huisman. Ook J. Bom uit Rotterdam speelt mee. Er wordt een rondtournooi gespeeld. De speeldata zijn 2, 9 en 16 Juli 's middags om drie en 's avonds om acht uur in hötel Brinkmann. Er wordt gespeeld volgens het schema der Koninklijke Nederlandse Dambond. Het speeltempo is 35 zetten per anderhalf uur en vervolgens zeven zetten per half uur. Het spelreglement is ongeveer gelijklui dend aan dat van het Poolse damspel, met uitzondering van de volgende punten: a. Het wordt gespeeld op het schaakbord; b. Koningen (dammen) slaan elkaar behalve diagonaal, ook horizontaal en verticaal; c. Een koning mag een schijf niet op deze wijze slaan. Op vier demonstratieborden zullen de partijen voor het publiek te volgen zijn. Bij de uitvoering van SSH was het zeer goed te merken dat het mooi weer was, daar het aantal deelnemers(sters) het aantal aanwezigen verre overtrof. Voor de leden is dit natuurlijk een grote teleurstelling en men moet dan ook hun doorzettingsvermo gen bewonderen om het resultaat van vele maanden ernstig oefenen toch nog te willen laten zien. De leider, de heer H. van Wijnen heeft zichzelf noch de leden gespaard, want hij heeft kans gezien een programma van vijf tien nummers samen te stellen met in het begin soms twee en drie onderdelen tege lijk. Vrijwel alle nummers waren het aanzien ten volle waard, hetgeen vooral gezegd kan worden van het ringenturnen van de oud ste meisjes en dames, brug ongelijke leg gers van de dames, lange mat. brug en rek van de heren, waarbij steeds de goede af werking der oefeningen opviel. De jongens kregen eveneens het ver diende applaus zoals bij rek, bokspringen en lange mat, welke met bravour werden gedemonstreerd. De massale nummers op muziek, de knots oefening van de oudste meisjes èn de vrije oefeningen van de jongste meisjes en van de dames senioren werden zonder hape ringen vertoond. Bij klassikaal brug meis jes 8-9 jaar en bij klassikaal brug onge lijke leggers meisjes 10-11 jaar viel naast een grote variatie in de oefenstof ook weer de afwerking te loven. Rest nog te vermelden, dat twee groepen kleuters een gedeelte van een les en behen- digheidsgymnastiek over brug en bank lie ten zien en dat een groep dames en heren een vlot nummer tafelspringen toonden. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Zaterdag aangekomen het Finse s.s. ..Bretterohamn", dat in de Finse haven Vasa een lading van 1355 vadem had gela den. Van deze hoeveelheid is in het bassin van de Amsterdamse houthaven al een ge deelte gelost, zodat het overige deel in Velsen wordt gelost. Het Masker-showorkest „The Dio's" uit Beverwijk heeft Zaterdagavond in „Oud Wijk aan Zee" een uitvoering gegeven, waarvoor mede dank zij het mooie weer een vrij grote belangstelling bestond. De kwaliteit van het geboden programma was hier echter niet geheel evenredig aan en het uit elf leden bestaande orkest kwam onder leiding van Ton van den Braak tot middelmatige prestaties. De Haagse damspelers is het Zaterdag gelukt een met vier invallers spelende Leeuwardense damclub met 11-9 te klop pen. Door deze uitslag is ook het IJmui- dense DCIJ voor verdere deelname aan de landelijke eindstrijd uitgeschakeld. De dammers van DIO komen in de finale om het clubkampioenschap van Nederland dammen. De Friezen misten de twee sterke spelers Bergsma en Bandstra. Toch hebben de Hagenaars tot de laatste partij over de uitslag in het onzekere verkeerd. De eerste uren ging de strijd volkomen gelijk op. Toen de stand 6-6 was kregen V. d. Staay en zijn mannen enig overwicht. De Haagse speler aan bord één won en toen de overige partijen remise liepen was de uitslag 11-9 in het voordeel van DIO. Voor DCIJ wel een teleurstellend seizoen. Na afloop van de wedstrijd feliciteerde de voorzitter van DCIJ, de heer K. de Jong de Haagse dammers met het behaalde succes in de demi-finale. Hij noemde DIO een ern stige kampioenscandidaat voor de lande lijke titel. De eindstand in groep A is als volgt: DIO, Den Haag.2 2 0 0 4 23 17 DCIJ, IJmuiden 2 1 0 1 2 23 17 DCL, Leeuwarden .20020 14 26 In het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort wordt Woensdag een Zendings dag gehouden, uitgaande van de Classis Haarlem van de Christelijk Gereformeerde Kerk. In de morgenuren spreken ds. M. Vlietstra van Eemdijk en ds. A. W. Drechsler van Amsterdam over: „Hemel burgers Hemelwerkers". 's Middags spreekt ds. A. H. Schippers van Hillegom over „Ge loof en Evangelisatie" en ds. K. G. van Smeden van Utrecht over het onderwerp: „Als eens een Jood werd bekeerd". De lei ding van deze zendingsdag berust bij ds. J. Wijnsmate van Broek op Langedijk. Zondagavond zijn in de bovenzaal van 't Centrum te Beverwijk op feestelijke wijze de prijzen uitgereikt aan de winnaars van het door de Beverwijkse Lawntennisclub georganiseerde tournooi om het tennis kampioenschap van Kennemerland. De voorzitter van de B.L.T.C., de heer C. Dingier, verheugde zich er over, dat de wedstrijden zo succesvol zijn verlopen. Hij bracht dank aan de wedstrijdcommissies, in het bijzonder aan de heer en mevrouw Dengerink. De prijsuitreiking vond plaats door de directeur van de Duinwijckbanen, de heer G. W. P. Stoutenbeek, die dank bracht aan het gemeentebestuur voor de Vele steun, die de B.L.T.C. tot nu toe van deze zijde heeft ondervonden. Hij sprak de wens uit, dat de vereniging ook nog eens over een goed clubhuis en een kleedlokaal zal kun nen beschikken. De prijzen, die bestonden uit wisselbekers en médailles, gingen naar: Dames-enkel a. mejuffrouw J. v. d. Duim; b. mejuffrouw T. Groen; c. mejuf frouw T. Ferwerda; c 2. mejuffrouw M. Dingier, Heren-enkel a. J. Tervoort (kampioen van Kennemerland); b. A. Tervoort; c. J. M. Post; c 2. L. Tervoort. Heren-dubbel b. G. en T. Groen; c. J, Ellemers en J. M. Dengerink; c 2. B. en F. Hamann. Dames-dubbel c. mevrouw en mejuf frouw M. Dingier; c 2. J. SengersTer voort. Gemengd dubbel b. R. en J. Tervoort; c. J. Boon en T. Duin; c 2. V. en L. Ter voort. Voor de tiende maal is Zondagmiddag de aardbeiendrive van de Beverwijkse bridge club „Sans Atöut" gehouden. Niet minder dan 368 deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld en in de toneelzaal, de foyer van het Kennemer-theater en in de bovenzaal van ,,'t Centrum" zijn vele malen de kaar ten geschud. De voorzitter van de organiserende ver eniging, de heer F. van Groningen, vertelde in zijn openingswoord hoe moeilijk het deze keer is geweest om aan aardbeien te komen. Men heeft ze tenslotte uit Breda moéten halen. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van dit tournooi sprak dé heer S. Prins namens de Nederlandse Bridge Bond een woord van gelukwens. Er was ditmaal een record aantal deel nemers en zelfs een vereniging uit Goeree- Overflakkee was hiervoor naar Beverwijk gekomen. Het koppel KosterKramer uit Avenhorn nam voor de tiende maal aan de wedstrijden deel. 's Avonds reikte de voorzitter van „3ans Atout" de prijzen uit. De wisselprijs. een zilveren slof ging naar „Centrum RK" uit Amsterdam. Als tweede van de verenigin gen eindigde „De Oude Bond," eveneens uit Amsterdam. De heren N. v. d. Kolk en Hertvoys moes ten de individuele prijs, 'n zilveren kaarten- doos afstaan aan het koppel Remmers Vissers uit Amsterdam. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst rich met ineane van te .bonnerer. op d i fi 51' oer kw «naai ;h vt-ek Handtekening: •1 Doorhalen wat niet verlangd wordt Zij. die zich mei Ingang van t Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzeltins van week- in kwartaalabonnementen Ook Zaterdag bracht de marswedstrijd in de Kennemerlaan weer duizenden op de been, die met belangstelling en bewonde ring gekeken hebben naar het vlotte mar cheren en de fraaie uniformen van de me dedingende groepen. De jury had het ditmaal niet gemakke lijk, want enkele verenigingen waren, wat prestaties betreft, aan elkaar gewaagd. Het resultaat van deze wedstrijdmiddag was: Eerste prijzen voor het tamboercorps van dc Haarlemse Postfanfare (110 pun ten); het tamboercorps van drukkerij Van Boekhoven, Utrecht (101 punten); VIOS, Castricum (100 punten); Christelijke mu ziekvereniging „Willelmina", IJmuiden (100 punten); muziekvereniging „Wilhel- mina", Santpoort (98 punten); tamboer corps „Wilhelmina", IJmuiden (98 pun ten). De enige tweede prijs viel ten deel aan de Haarlemse Postfanfare met 91 punten. Concert „Sint Caecilia" Ditmaal waren het de leden van het fan farecorps „Sint Caecilia" uit Schinnen (Zuid-Limburg), die voor enkele dagen de gasten van de jubilerende „IJmuider Har monie" waren en deze gastvrijheid be loonden met een ter dege voorbereid feest- concert, waar de dirigent Nic. Dieteren en de leden der kapel alle eer mee inlegden. De pittig gespeelde openingsmars beloofde reeds veel en jjeze hoog gespannen ver wachting heeft de kapel niet beschaamd. In een bewonderenswaardig tempo speel den de Limburgse gasten de Rossini- ouverture „La gazza ladra", waarbij de sprankelende geest van het werk alle recht wedervoer. Men hoorde deze avond su perieur spel, dat met dat van vakorkesten kon wedijveren. Welk een voortreffelijk musiceren van alle instrumenten, van het sextet sopraansaxofonisten tot' de kleine troms toe en met dynamiek en tempo, het Zuiden eigen. Hoe verfijnd fanfaremuziek kan zijn, waarbij hoog koper en saxen als klarinet ten klinken, viel in het bijzonder in Mes- sager's suite „Les deux pigeons" te horen, dat, zoals trouwens alle nummers van het uitgebreide programma, feilloos geblazen werd. Deze uitgebreidheid verveelde de luisteraars echter geenszins; dé aandacht en de onverdeelde bewondering voor de fenomenale technische prestaties van „Sint Caecilia", dat kort geleden op het internationale concours te Braunschweig met lof van de jury de hoogste bekroning verwierf, was algemeen. Toen dan ook aan het slot van het con cert de tonen van Friedemann's veeleisen de Tweede Slavische Rhapsodic verklon ken waren, hebben de vele honderden luisteraars de muzikanten een ovatie ge bracht die „Sint Caecilia" staande in ont vangst nam. Zondagmiddag De derde marswedstrijd in dit festival hield men in de Kennemerlaan, waarna de jury het volgende resultaat bekend maak te: Tamboercorp* „Wilhelmina", Volen- dam, le prijs 113 punten met lof van de jury. Verder behaalden eerste prijzen: fanfare „Wilhelmina", Volendam (109 punten); tamboercorps „Concordia", Oost- zaan (103 punten); tamboercorps ZOSNO, Uitgeest (97 punten); Harmonie „Soli Deo Gloria", Driéhuis (96 punten). Tweede prijzen gingen naar: Tamboercorps BATO, De harmoniekapel De Eendracht van de N.V. Papierfabrieken Van Gelder Zonen gaf Zaterdagavond ter gelegenheid van haar elfde lustrum in een geheel tevulde zaal van Concordia een feestconcert. In zijn begroetingswoord herinnerde de voorzitter, de heer J. Hommerse er aan dat de kapel twee jaar geleden naar een nieuwe dirigent moest omzien. Ber Joosen, die sedertdien de dirigeerstok zwaait, heeft het orkest naar een hoog peil gevoerd: vorig jaar de eerste prijs in Alkmaar met 115 punten, dit jaar in Amersfoort het hoogste aantal punten en vijf prijzen uit 22 korpsen en in Wormerveer twee extra prijzen in een internationaal concours, en dat alles in de afdeling uitmuntendheid. Op dit 55-jarig feest mag men dus wel te vreden „achteromzien". De werken die het orkest deze avond uitvoerde waren de concours-nummers van dit jaar. De componist Gerard Boedijn, gé borén te Hoorn in 1893 en dirigent van De Eendracht van 1934 tot 1945, kent de tech nische knepen van het blaasorkest door ên door en hij weet ook hoe hij de ver beelding van de musici moet boeien. Zijn klankenwereld moge voor dilettanten in het begin vreemd aandoen, maar eenmaal erdóór getroffen, bemerken zij dat het veel aantrekkelijker is om speciaal voor harmo nie-orkest geschreven oorspronkelijke mu ziek te spelen dan confectie-muziek uit een versleten répertoire. Als Westfries schreef Boedijn met kennelijk plezier vier West- friese schetsen: in Hoornse Hop vielen het zuivere intoneren van de trombone en de fraaie nuanceringen der trompetten te be wonderen. In Bestvat was duidelijk te mer ken hoe slagvaardig dirigent en orkest op elkaar reageerden. De Drommedaris-schéts karakteriseerde Enkhuizen als verstilde stad rondom een toren met een pracht ca rillon, en klokkenspel en slagwerk buitten de geboden gelegenheid om hierin te excel leren volkomen uit, terwijl tuba, hobo en fluit eveneens enkele fraaie trekjes te horen gaven. In Plattelandsfeest vielen de klarinetten op door hun vlotte techniek en afgewerkte toonvorming én hét geheel kréég een klinkende uitvoering. In een bewerking van Stalmeyer bracht het orkest daarna nog „La forza del desti- no" van Verdi. De vrijwel vlekkeloze ver klanking van dit werk met zijn grote dy namiek, zijn vaart en vlotheid, ontlokte het publiek een enthousiast applaus. Diri gent Ber Joosen en de kapel De Eendracht mogen terugzien op een geslaagd en bijzon der hoogstaand lustrum-concert. Na de pauze werd een vrolijk program ma afgewerkt, verzorgd door het cabaret variété „Luna" onder de titel Vrolijkheid in tempo, dat bijzonder in de smaak viel. na afloop waarvan nog een gezellig bal werd gegeven. J. M. DCIJ-zomertournoöi In de tweede ronde van het DCIJ-tour- nooi wist V. d. Berg remise te bereiken tegen Van Straten. Voorts verloor Tielrooy van Beukema. Swier-Vooys werd afgebro ken. De stand van de competitie na de tweede ronde is als volgt: V. d. Berg en Van Stra ten 3, Beukema 2, Swier en Tielrooy 1 en Vooys 0. OOOOOOOOOOCCCC MAANDAG 27 JUNI, 20 UUR ('t Schapenland) Kinderkoor „De Kleine Stem" en Harmonie „Excelsior", Limmen. Van „De Kleine Stem", dat als eerste optreedt, was het programma ons gis- 3 teravond nog niet békend. Het pro- gramma, te brengen door „Excelsior" is 2 als volgt: 8 1. On the quarter deck, mars Kenneth J. Alford 2. Sevillia, mars Espagnole L. de Montagne 3. Suspinal, wals Ivanovici 8; 4. Saint Servan, mars W. Schild 3 5. De ster, polka voor piston E. Hattiez 6. Energico, mars Jac. J. Bijster Sr. 3 DINSDAG 28 JUNI, 20 UUR ('t Schapenland) Haarlemse Postfanfare o.l.v. J. Groot 1. Zillerthaler, mars W. Komduur 2. Partita Piccola (4 delen) G. Boedijn 3. In het land van de Indra arr. S. P. van Leeuwen Paul Lincke 4. Cavalleria Rusticana P. Mascagni 5. Groet van Hauenstein, mars arr. Bouchel 6. Optreden van het tambour-corps o.l.v. W. v. d. Peijl Velser Dameskoor o.l.v. Jan Beider 1. Geluk, tekst Boutens, muziek Olman 2. Agnus Dei Hendrik Altink 3. O Salutaris Hostia bew. Otto de Vaal 4. Wiltzangh W. Wiesehahn 5. Meiklanken Pauze Beverwijkse Harmoniekapel o.l.v. H. N. Ossenbruggen 1. Mars 2. Tableaux des Vosges (4 delen) M. Boekei 3. Danses Polonaises Borodin arr. Thiry 4. Finale jS axxxxxxocttxcooooociyxiooott^ Haarlem, (92 punten); tamboercorps „Soli Deo Gloria", Driehuis (90 punten) en tam- boércorps „Kunst na arbeid", Uithoorn (84 punten). Het hoogste aantal punten over het ge- gehele concours behaalde het tamboer- en pijpercorps „Adest Musica", Sassenheim (116 punten); „Wilhelmina", Volendam was met 109 punten het hoogste van de muziekcorpsen. De maitreprijs viel ten deel aan de tam- boer-maitre van „Soli Deo Gloria", Drie huis. Festivalconcert Onder leiding van dirigent C. Ouden dijk speelde de Rooms-Katholieke harmo nievereniging „Soli Deo Gloria", Driehuis een drietal nummers tit haar répertoire, waarbij Sam. Vlessings „Ballet Marion". De stemming was niet geheel in orde, en ondanks de goede muzikale bedoelingen was het samenspel geen honderd procent. Men had hoorbaar onvoldoende dit melo dieuze werk van onze bekehde plaatsgenoot i bestudeerd, hetgeen voor „Soli Deo Glo- ria", dat heus beter kan, te betreuren viel. i De Rooms Katholieke harmonievereni- J ging ..Kunst na arbeid", Uithoorn, dirigent I J. Roders, sloeg een heel wat beter figuur. Haar spel was streng rhythmisch, de klank j aannemelijk, de voordracht goed; de stem- j ming echter nog niet ideaal in Boedijn's j Divertimento, waarin fraaie trompetsoli te horen waren. Van de kleurige kapel „Wilhelmina" waarvan de leden ili Völendammer cos- I tuum gekleed waren, hoorde ik goed musi- ceren. Het spel was, wat accentuering en frasering betreft, terdege verzorgd en ge tuigde van juist inzicht in de klankver houdingen. Daarbij ging het gekozene, on der andere Luigini's Egyptisch Ballet, niet boven het technische kunnen van de blazers. Alle lof voor dirigent L. Buys, die bereikt heeft, dat dit fanfarecorps met vele muzikanten van goed gehalte zich nergens aan geforceerd spel te buiten ging. De laatste vereniging, die optrad, was de befaamde harmoniekapel „Apollo" uit Koog Zaandijk, dirigent Gerrit Schaar, welk gezelschap op vele concoursen, waar het verscheen, de onbetwiste overwinnaar gebleven is. Men heeft nu weer van het spel van „Apollo" kunnen genieten, onder andere in Lalo's ouverture „Le roi d'Ys", waarvan de uitvoering door haar verstilde verklanking die van een symphonieorkest evenaarde. Ontroerend schoon klonk de hobosolo door de avondstilte; meesterlijk respondeerden laag koper en trombones op de motieven van dé houtblazers. Dit musir- ceren is wederom een hoogtepunt in het festival geweest. A. J. VAN DER WEIJDEN Het vierde aardbeientournooi onder aus piciën van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" is een groot succes geworden. Zater dag en Zondag zijn vele schaaklustigen in het Beverwijkse Statenhuis bijeengekomen om elkaar in felle strijd te trachten de punten afhandig te maken. Het aantal deel nemers viel mee, temeer daar schaken nu niet direct een zomersport is. De heer C. J. Mulder had de leiding van het tournooi. De jeugdige K. Steyn uit Santpoort won de wisselbeker en als tweede in de ereafdeling eindigde drs. J. G. Karper; 3. M. P. Suiker. Afdeling 1: 1. J. Veis 2". pnt.; 2. C. Vlas bloem 2 pnt.: 3. G. Kranendonk 114 pnt. Afdeling 2: 1. N. G. J. Termaat 2'/i pnt.; 2. F. H. Piet 2 pnt.; 3. G. L. de Haas l«/« pnt. Afdeling 3: 1. A. Slings 2 pnt.: 2. J. P. Dsam 1 pnt.; 3. M. N Pranger 1 pnt. Afdeling 4: 1. M. Duisenberg 2'4 pnt.; 2 A P Mos 2 pnt.: 3 R. Sauer 1 pnt. Afdeling 5: 1. mevmuw C KlvnDe Rruyne 2'4 pnt.; 2. mevrouw H. Veis Struvel 2 pnt.; 3. J. Bastiaanse l'/a pnt. Afdeling 6: 1. D. van Vuuren 2'A pnt.; 2. A C Labouchere 1*4 Pnt.; 3 H N. Jun- geling 1 '4 pnt. Prijzen voor „Hercules" Negen groepen adspiranf leden van de .■hr. gymnastiekvereniging „Hercules" te Beverwijk hebben Zaterdagmiddag deelge nomen aan de adspirant wedstrijden in Bloemendaal. Men behaalde twee tweede prijzen en vier derde prijzen. Prijzen van Zaterdag. Gr. tong 2,56 2,30; grm. tong 2,262,14; kim. tong 2,20-2,04; kl. tong I 2,22—2,02; kl. tong II 1,84—1,68; tarbot 1,801,54; zalm 6, per kg. Tarbot II 85; gr. schol 4740; grm. schol 4640; kim. schol 52—42; kl. schol I 47—35; kl. schol II 30—8; schar 208; bot 9—8; makreel 17—14; kim. schelvis 22; kl. schelvis I 2921; kl. schelvis II 23—1: wijting 19—10; gr. gul 36—32; midd gul 27—22; kl. gul 1412; poon tjes 8; kl. rode poon II 148, per 50 kg. Gr. kabeljauw 168—112, pér 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 520 kisten tong en tarbot, 690 kisten sch"\ 66 kisten schar, 85 kisten bot, 260 kisten makreel, 100 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 40 kisten kabel jauw en gul, 5 kisten poon, 15 kisten diver sen. Totaal 1820 kisten.- Besommingen van Zaterdag. IJM 203 f4240; KW 57 f3360; KW 60 f1170; KW 56 f 1740; KW 128 f 940; KW 35 f 1490; KW 53 f 1700; WR 33 f 5440; TX 33 f2230. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Can- d;'' -'sexamen economie: M. A. Geerlofs, Jrondhoud, R. G. Wagner, Amsterdam ■•ambonnet, Hilversum. Bevorderd tot n de economische wetenschappen op rift getiteld: „Landbouwmecham- e heer R. A. de Widt, geboren te Pla. e. Groningen. Candidaatsexamen geneeskun de <2 B): G. J. Duursma, Borger. Tandarts: G. J. ten Cate, Groningen; P. A. Snlevis Smitt, Haarlem. Alnati, 24 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Altair, 24 v. Victoria n. Bahia. Argos, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Averdijk, 24 v. New York n. Antw. Axeldijk, 2 te Buenos Aires. Ariadne. 25 v. Rotterdam n. Tanger Aagtekerk, 27 Sydney. Aalsdljk. 26 Norfolk Adonis, 26 Philadelphia. A! bi ren. 25 v. Rotterdam, 26 Hamburg. Alderamin, 26 V. Suez n. Aden. Alkaid. pass. 25 Fernando n. Las Palmas. Alpherat, pass. 25 Bermuda n. New York. Amerskerk, pass. 26 Gibraltar n. Duinkerken. Amsteldiep, 26 Sydney. Arendedljk, 27 Antwerpen. Billlton, 24 v. Portland Oreg n. Seattle. Baarn. 25 v. Balboa n. Punta Arenas. Blijdendilk, 25 te Antwerpen. Beninkust, 25 V. Freetown n. Amsterdam. Bo«ohfontein. 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Britsum, 25 v. Houston n. Continent. Caltex Lelden, 28 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland, 26 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 27 Rotterdam verwacht. CleOdora, 26 Karachi. Cottica, 25 Paramaribo. Delft, 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Doogedijk, 26 v. Rotterdam n. Londen. Eemdijk. pass. 26 Ouessant n. Lissabon. Kernland, 25 v. Santos, n. Rio Grande. Eendracht, 25 Hamburg. Brlnna, 26 Saigon. Esso Den Haag. pass. 25 Finisterre n. Antw. Friesland (3SM), 26 op Humber. Gooiland, 24 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Gaasterkerk, 25 te Penang. Groove Beer, 25 v. Halifax n. New York. Groote Kerk, 26 Hamburg. Hector, pass, 25 ouessant n. Malta. Hecuba, 25 v. New York n. Pört au Prince. Hermes, 25 Rotterdam. Hersilla, pass. 26 Finisterre n. Madeira. Jupiter, pass. 25 Gibraltar n. Algiers. Jagersfontein. 26 210 m. W.NW. Freetown. Japara (KPM). 25 Hongkong. Karimun, 2 te Genua. KertosonO, 25 te Los Angeles. Laurenskerk, 2 te Le Havre. Luna, 25 v, Hamburg te Amsterdam. Lekhaven, 25 v. Las Palmas n. Antwerpen. Lekkerkerk, 26 Colombo. Leopoldskeik, 26 v. Port Said n. Catania. Leuvekerk, 26 v. Rotterdam n. Basrah. Maikelo, 24 v. Amsteidam n. Bristol. Maasdam, 29 te Rotterdam. Marken, 26 Hampton Roads. Meliskerk. 26 Suez. Nieuw Amsterdam, 24 610 m. W. ten N. Scllly s. Noordam, 25 v. New York n. Rotterdam. Oostkerk, 26 v. Antwerpen n. Le Havre. Oranjestad, 2 v Madeira n. Plymouth. Orion, 27 Amsterdam. Overljsel, 25 Duinkerken. Prins Willem IV, pass. 24 ten Z. v. Cp. Race n. Montreal. Prins Willem III, pass. 25 Cp. Race n. Cherbourg Prins Willem v. Oranje, 26 Rotterdam. Rotti, 26 Port Said. Rijndam, 26 v. Montreal n. Southampton. Saiawatl, 26 v. Lagos n. Accra. Saparoea, 27 Livorno verwacht. Sliedrecht. 25 v. Curasao n. Bergen. Soestdijk, pass. 26 Gibraltar n. Alexandrië. Stad Dordrecht, 25 Dordrecht. Stad Vlaai dingen. 26 Emden. Straat Bali, 26 v. Pênang n. Lorenzo Marquez. Tomori, 25 te Colombo. TeiresiêS, pass. 26 Sokotra n. Penang. Trompenburg, 26 Antwerpen. Utrecht, 26 Hamburg. Woensdreoht, 24 v. Suez n. Djibouti. Waterman, 24 v. New York n. Rotterdam. Weltevreden, 27 Port Said. Westerdam, 26 v. Rotterdam n. New York. Willem Barèndsz II, 26 Schiedam. Willemstad, 25 v. Trinidad rt. La Gualra. Use), 25 v. Malta n. Algiers. KLEINE VAART Arnoudspolder, 27 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Audacia, 25 v. Napels te Marseille. Anna b. 25 v. Portsmouth n. Fowey. Annie. 25 v. Par te Gent verw. Apptngedam, verm. 26 v. Oporto n. R'dam. Arctic, 25 v. Londen te Rotterdam. Alcetas, 24 te Livorno n. Napels. Brée Helle, 26 Rotterdam verwacht. Brem, verm. 25 v. Antwerpen n. Oporto. Bsracuda, 25 v. Rotterdam te Svendsborg. Bab T, 22 te Walkom. Cinderella, 25 v. Duinkerken te Rotterdam Draco, 24 v. Ceuta n. Algiers. Deni, 25 v. Gent n. Londen. Dlllgentla. 25 v. Shellhaven te Klngslynn verw. Doilard, pass. 25 Vlissingen n. Kopenhagen. Duivelend, 52 v. d. Tyne te Rotterdam verw. Bddystone, pass. 25 Vlissingen n. de Humber. Fiducie, 25 v. d. Washbaai te Maassluis. Ferocia. 25 v. Vannes n. Casablanca. Flevo, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Haröld, verm. 25 v. Aalesund n. Harburg. Hartel, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Jaba, 25 v. Vlaardingen te Oslo. Joost, 24 v. Haukipudas n. Zaandam. Kaap Falga. 23 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent, 24 N. Kotka. Koningin Juliana, pass. 25 Vlissingen n. Antw Leendert b, 25 v. Stockholm n. OrnsKoldsvik. Larix, 23 v. Haukipudas n. Zaandam. Mldas, 24 v. ValêniCa n. Tel Aviv. Marcella, 25 v. Stettin te Rotterdam. Mutatie, 21 v. Hamkia te Bideförd. Marwit, 25 v. Amsterdam t« Rotterdam. Martini, 25 Amsterdam verwacht. Matthew, 25 v. Varberg te Shoreham. Muphrid N, 25 v. Hamburg te Vasteras. Nautic, 25 v. Sligo te Wisbech. Nieuwland, 25 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham. 25 v. Rotterdam n. Klngslyrtn. Oranjepolder, 25 v. Antw. te Hamburg. Plato, 24 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Pavo. 24 v. Gent n. Gefle. Ponto. 24 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Ponza. 23 te Rotterdam. Re.io, 25 V. Zwiindrecht n. Londen. Saba. pas*. 25 Vlissingen n. Gent. Spurt. 25 v. Amsterdam n. Gravelines. Start. pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Stella Marls. 26 v. Middlesboro te Hblmsund verwacht. Stevens. 26 v. Kinlochleven te Swansea verw. St.'pptte Menslnga. 27 v. Pomaron te Berw'ck verwacht. Twin, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Tom van der Heide, 27 v. Alexandrië te Liver pool verwacht. Vrouwepolder, verm 26 v. Lissabon n. Antw. West-polder, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam, w-stereems. 25 v. Methtl n. Konenhagen. W'ckenbiirgh, pass. 25 Kp. virdsWre n. Duin kerken. Wlema, 25 v. Par te Amsterdam. SLFEPVAART Voord-holland. ?4 100 m W. Dakar. Oceaan 24 33Ó m. v "-m'iila »il met «4. Aeadia Poolzee. 4 SO m N. te; Fa val met 3 bakken Rode Zee en Oostzee, met kruiser Australia 24 35 m. O. Aimêria. Thames. 24 600 m. NO. Recife. Witte Zee, pass. 24 ten Z. v. Toulon n. Maasaltua

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3