WOENSDAG 29 JUNI de gehele dag GESLOTEN TUSSEN VANMORGEN IN DE V1SHAL 1EN OP ZEE1 Luidspreker Enige Verkoopsters en Leerlingen Vakkundige Naaisters In de richting van de collectiviteit Eisenhowers atoomschip ontmoet tegenkanting Kampioenswedstrij den op Woensdag en Zaterdag Engeland won ook tweede testmatch Scheveningers willen havenverbetering J f Effecten- en Gej^-I markt West-Europa neemt groter aandeel in wereldhandel Examens Wilde staking in de haven van Antwerpen Huis geeft reactor zowel een oorlogs- als vredesbestemming Chinese Migs actief boven de Straat van Formosa Noord-Atlantische raad op 16 Juli bijeen in Parijs Linkse christen-democraat Segni informateur Oostenrijks leger wordt in fasen op de been gebracht Opdracht aan H. Strategier Voetbal Cricket Statham nam 7-39 in 29 overs Scheepvaart Plaats nu een HAARLEM DINSDAG28 JUNI 1955 Wij /hebben er vroeger meer dan eens op. geweien dat er in de structuur van de 'kap/taalmarkt sinds de laatste tientallen jar^n, doch met name sinds het einde van d^& tweede wereldoorlog een opmerkelijke Verandering is ingetreden. Vroeger spaar- Aie ieder „op zijn eigen hcmtje" in de kous bij de spaarbank, het is bekend dat, hoewel ook thans de spaarbanken nog een belangrijk bedrag van het Nederlandse spaarkapitaal ontvangen, de z.g. collectieve besparingen via sociale fondsen en de levensverzekeringsmaatschappijen een veel grotere plaats hebben ingenomen en nog steeds aan de winnende hand zijn. Van het totraalbedrag der besparingen in 1954 ad 4.4 milliard is blijkens de cijfers van de /Nederlandse Spaarbankbond 1.1 milliard, /dat is 4.58 pet. van het nationaal inkomen bij de pensioen- cn verzekeringsfondsen terecht gekomen, terwijl de inlagen bij de spaarbanken in dat jaar rond '/t milliard bedroegen, ofwel 2.04 pet. van het natio naal inkomen. Terwijl de spaarbanken ultimo 1954 een bedrag van rond 1.6 mil liard beheerden, is het bedrag van de be leggingen bij de levensverzekeringsmaat schappijen thans tot c.a. 5 milliard ge stegen en nog altijd stijgt h/et bedrag dat door deze instellingen maandelijks aan pre- miën en koopsommen wordt ontvangen. Tn het eerste kwartaal van 1955 was dit be drag 181 millioen tegen 167'/a millioen in hetzelfde tijdvak van i954 en ook de inlagen bij de spaarbanken blijven stijgen. Is deze ontwikkeling in het licht van de gunstige conjunctuur der laatste jaren als een logisch verschijnsel te beschouwen, op merkelijk is zij in'zoverre dat zij heeft plaats gevonden i'n een periode van gelei delijke geldontwaarding, welke ook in 1954 heeft plaats ge'nad. In 1954 ondergingen de prijzen een/gemiddelde stijging van 5 pet. In het verslag van de Nederlandse Spaar bankbond wordt dan ook berekend dat het spaarsur'plus van 1954 ad 193.5 millioen, uitgerir-ukt in guldens van 1933-'39 niet meej- dan ƒ73 millioen heeft bedragen tegen rj3 millioen in 1953. Het is dus ook wat d,e besparingen betreft, niet alles goud wat er blinkt; de welvaart van de werkende /generatie gaat voor een deel ten koste van de welvaart der oudere, rustende generatie. In het economisch leven wordt, zoals dr. L. Roeleveld in zijn proefschrift het heeft geschreven, de regel toegepast dat het gaande geslacht zorgt voor het komende en het komende voor het gaande; zou het jon gere geslacht geen goederen meer voort brengen, dan zou het oudere geslacht zijn opgespaarde gelden niet meer kunnen con sumeren. Zou anderzijds het oudere ge slacht niet voor kapitaalvorming hebben gezorgd, dan zou het jongere niet meer kunnen produceren-. Het is echter zo dat de jongere generatie zich door de verhoging van lonen en salarissen voortdurend bij een waardevermindering van het geld aan past (soms zelfs deze waardevermindering veroorzaakt), maar dat de bij spaarbanken en levensverzekeringsmaatschappijen ge deponeerde gelden tegen die waardever mindering geen waarborg hebben, wat dus wil zeggen/dat de oudere generatie voor wat de op de hier genoemde wijze belegde gelden belreft, voortdurend in koopkracht achteruit gaat. Gelet op deze ervaring en de ook in deze tijd bestaande vrees voor een, 'verdere vermindering van de koop- ki>acht van het geld, is het dus zeer zeker Opmerkelijk dat toch de inlagen bij de ^paarbanken blijven toenemen en ook de productie van de levensverzekeringsmaat schappijen blijft stijgen. In het eerste kwar taal bedroeg ze niet minder dan 710 mil lioen tegen 658 millioen in die periode van het vorige jaar. De reden hiervan zal men voor een deel moetien zoeken in het feit dat velen zich van, het proces der geldontwaarding wei nig of geen rekenschap geven, voor een ander deel in het feit dat elke belegging trisico's met zich brengt, terwijl voorts de fiscale faciliteiten, welke aan het sparen via de levensverzekeringsmaatschappijen zijn verleend bij de huidige zware belas tingdruk een factor van grote betekenis zijn. Zoals bekend is, zijn de van het be lastbaar inkomen aftrekbare premiebedra gen voor (privé)-lijfrenteverzekeringen en daarmee fiscaal gelijkgestelde kapitaal ver zekeringen met ingang van het belasting jaar 1955 voor alle belastingplichtigen verhoogd. Liepen ze tot dusver tot maxi maal 1200, thans is dit maximum op 3600 gesteld. Zo is althans het voorstel van de minister van Financiën, dat in de Kamers nog moet worden aangenomen, waaraan niet wordt getwijfeld. Het ligt voor de hand dat deze nieuwe regeling met name voor de bezitters van grotere in komens een sterke prikkel is om via de levensverzekeringsmaatschappijen de oude dagsvoorziening zoveel mogelijk te waar borgen en het staat dus te wachten dat de beleggingen van de verzekeringsmaatschap pijen geleidelijk een nog groter percentage van het nationaal vermogen zuilen uit maken. Het is dan ook geen wonder dat de vraag op welke wijze de kapitalen van de levens verzekeringsmaatschappijen moeten wor den belegd in deze tijd voortdurend onder de aandacht is gezien zowel uit het oog punt van de wijzigingen welke er in de structuur van de kapitaalmarkt optreden, als met het oog op de belangen van de verzekerden. In het jaarverslag van de Nederlandse Nil lm ij wordt, wat de wijzigingen in de kapitaalstructuur betreft, een actievere be- leggingspolitiek voorgestaan, omdat anders het gevaar beslaat, dat de vele besparingen, bedoeld voor de oude dag, niet voldoende tot de zo nodige uitbreiding van de produc- tiemidelen bijdragen. Het is namelijk zo, dat de kapitalen van de levensverzekering maatschappijen tot dusver grotendeels in overheidsleningen staat en gemeenten zijn belegd, waarbij de ondershandse lenin gen de laatste tijd een steeds grotere plaats innemen. De Nillmij heeft nu aan de beleg ging in „vast goed" een grote uitbreiding gegeven, maar wil daarnaast participaties nemen in middelgrote ondernemingen, ten einde er op die wijze toe bij te dragen de kapitaalbehoeften in die kring te dekken. Een volgend jaar komt de directie hier nader op terug, maar men mag wel aan nemen dat het de bedoeling is risicodra gend kapitaal te verstrekken en derhalve in het kapitaal van de ondernemingen deel te nemen, hetgeen tot dusver nog slechts voor een zeer klein percentage geschiedde door de aankoop van aandelen ter beurze. Men kan dit voornemen van de Nillmij, dat allicht door andere instellingen zal worden gevolgd, sympathiek achten en zeker niet onverantwoord, maar er blijkt tevens uit dat we ons in deze tijd nog steeds in de richting van een groeiende collecti viteit bewegen. De spaarder kiest niet zelf zijn beleggingen, maar laat zulks de grote instellingen doen en niet de individuele aanhouders geven nog de toon aan, maar de beleggingsmaatschappijen en straks ook de verzekeringsmaatschappijen. Waardoor uiteraard de openbare kapitaal markt verder aan betekenis gaat verliezen. NEW YORK (ANP) In het wereld- economisch overzicht 1953/54, samenge steld door de afdeling economische en so ciale zaken van de UNO. dat behandeld zal worden op de komende twintigste zitting van de economische en sociale raad van de UNO (ECOSOC), wordt medegedeeld, dat de wereldhandel in 1954 het in 1953 bereikte record nog met zeven percent heeft overtroffen, waarbij de industriële landen van West-Europa het grootste deel van de stijging voor hun rekening hebben genomen. De nationale productie en werkgelegen heid in West-Europa gaven in 1954 op nieuw een stijging te zien, doch in Noord- Amerika trad een daling in. Tegen het einde van het jaar waren er echter de finitieve tekenen van herstel zowel in de Verenigde Staten als in Canada. De econo mische ontwikkeling in de Oost-Europese landen stond onder invloed van de grotere nadruk welke werd gelegd op de produc tie van verbruiksgoederen. doch aan het einde van 1954 gaven de Sovjet-Unie en daarna Hongarije weer de voorrang aan de zware industrie, waarbij tegelijkertijd de hulpbronnen bestemd voor de ontwik keling van de landbouw aanzienlijk wer den uitgebreid. Be inflatoire ontwikkeling in Latijns- Amerika en Zuid-Oost-Azië, kwam in 1954 grotendeels tot stilstand. De in dustriële productie aldaar gaf tegen het einde van het jaar tekenen van herstel te zien. BRUSSEL (A.N.P.) Onder de Ant werpse havenarbeiders is een wilde sta king uitgebroken, die vrijwel een alge meen karakter heeft gekregen. De haven arbeiders eisen een loonsverhoging van fr. 40 per opgelegde taak en een verminde ring van de vakbondsbijdragen. De moeilijkheden ontstonden Zaterdag, toen bij de aanwerving het aantal arbeiders onvoldoende bleek te zijn. Besloten werd toen niet het stempel toe te kennen aan de werklozen die zich later meldden. Dit be sluit verwekte grote beroering onder de havenarbeiders, die besloten bij de volgen de wervingen weg te blijven. Onderhande lingen hebben geen resultaat gehad. De secretaris-generaal van het Algemeen Bel gische Vakverbond, Louis Major, heeft de havenarbeiders verzocht het werk te hervatten en geen gehoor te geven aan de wachtwoorden van degenen die geen vak bond vertegenwoordigen. De staking treft 120 schepen. De havenarbeiders trokken door de stad en zonden een afvaardiging naar de bur gemeester. De arbeiders en employés van de scheepstimmerwerven Cockerill te Hobo ken zijn Zaterdag niet op het werk versche nen. Zij wensten door dit werkverzuim hun eis tot invoering van de vijfdagenweek kracht bij te zetten. AFP) Vanochtend lag alle werk in de haven stil. Het aantal stakende havenarbei ders wordt op 16.000 geschat. Haarlem. Voor het eindexamen HBS-B aan het Lorentzlyceum zijn geslaagd: de dames: I. Bijkerk, A ,M. van den Eist, A. M. Naaste pad, J. B. Swart, L. I. Verzijl. De heren D. G. van Damme, M. C. J. Klerk. W. H. H. Niggebrugge, B. Rijbroek, G. J. G. Beunder, J. de Boer, L. H. Brokke, P. A. Geldof, W. H. Griep, R. P. de Jong, J. F. Kerkhoff, H. A. Kolle, D. J. L. Kors, C. Waagmeester. Afgewezen: 4 candidaten. Het examen is afgelopen. Haarlem. Aan het Coomhertlyceum slaag den voor het eindexamen HBS-B de dames: A. G. van Ark. E. M. Barendrecht, E. R. Baruch. P. M. H. Kelderhuis, M. Koopmans, R. Ronde, E. J. Keizer, de heren: J. W. Beijer, E. C. Cashoek, M. M. U. van Dis, P. de Jong, K. J. F. Krombert, J. D. Roeters van Lennep, R. Tan. H. Tendeloo, H. J. Terstal, J. J. W. Zappeij, G. A. de Boer, G. Bresser, C. C. H. Th. Day Ouwens, P. J. van der Ham, Ch. G. van Houten. W. J. A. van ïngen, Ch. M. Janssen, P. H. Kastelein. Drie candidaten werden afgewezen. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse Montes- sori-lyceum zijn geslaagd voor het eind examen HBS-A: mejuffrouw B. L. Hoes en de heren J. A. J. ten Hoopen, L. J. van der Lieuw en D. P. Snoep. Afgewezen: één candidaat. Utrecht. Candidaatsexamen theologie: dr. J. Th. N. Diepenhorst te Epe; A- J- de Bue en mej. G. Blees beide te Utrecht. Propaedeu- tisch examen theologie: D. Dubbelman, H. M. Stam en M. H. Booger, allen te Utrecht. Doc toraal examen aardkunde: J. P- H. Kaasschie ter te Utrecht; C. Cup te Bussum. Veearts examen: J. Jansen te Utrecht; G. K. van Meurs te Enschede. Doctoraal examen vee artsenijkunde: T. Hellirtga te Hennaard (Fr.). Apothekers examen: mej. A. van Dommelen te Woerden; J. F. A. Fruijtier te Utrecht. Candidaatsexamen geneeskunde: W. Bax te Heerlen; K van Drumpt te Utrecht; A. P- de Graaff te Bilthoven; H. H. Klaasscns te Eindhoven; E- Laverman te Hilversum; P. P. Lozew te Utrecht; P. L. A. M. Muskes te Moergestel; W. A. A. A. van Os te Rotterdam; Ch. Rozenzweig te Utrecht; K. D. Rijkens te Zeist; O. K. E. F. Sohl te Maastricht; L. H- Tromp te Hoevelaken; L. Wijnja te Uitwel- lingerga; A G. Levin te Utrecht; G. A. A. van der Poel te Zeist; R. Brams te Utrecht; H. Festen te Tilburg; G. Henneman te 't Joppe (Gld.); J. A. dè Jager te Nieuwdorp; J. Th. Kramers te Schiedam; J. W. F Loubert te Geleen; mej. M .H. Meijer te Roosendaal; C. A. van Oijk te Veenendaal; R. Rabkin te Utrecht, W. L. van Rossum te Utrecht; P. M. Scheele te Arnhem; R. G. van Suylen te Zeist; L. B. M. Verheij te Didam; mej. H. J. W. Widdershoven te Heerlen; C- A M. van Pelt te Breda. Candidaatsexamen sociologie: mej. F, C. Feitkamp te Hilversum; W. Burger te Utrecht. Candidaatsexamen physische geo grafie: mej. G. J. van der Brink te Wage- ningen. 's-Gravcnhagc. Bij het afgenomen examens ter verkrijging van het Eenheidsdiploma E.H.B.O., uit te reiken door de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en Eer ste Hulp Bij Ongelukken, slaagden de dames S. M: Bakker, E. Beck, A. M. Essink-Porte- gies, E. Hedlund, M. J. Hosselet-Kullman, M. J. Hulsman, C. A- Mets, H. J. Poppe, H- Vergunst, C. M. T. de Vries en A M. Wighert en de heren J. H. Dekker, G. Holsappel, J. F. Huijer, P. H. van Kilsdonk, D. Stevens, G. van Winsum en J. van Zandvoort, allen te Haarlem. Rloemendaal. Voor het eindexamen van de Da Costa-kweekschool zijn geslaagd de dames E. Abspoel en E. Bisschop te Haarlem; A. v. d. Deyl te Overveen; A. Lijnzaad te Heemstede; T. Nijman te Beverwijk en R. de Vries te Hillegom. WASHINGTON (A.F.P.) „De Ameri kaanse commissie voor de kernenergie zijn geruchten ter ore gekomen, volgens welke in Noorwegen en Frankrijk wordt gewerkt aan de bouw van een door kernenergie voortgedreven koopvaardijschip", aldus een verklaring van de voorzitter der com missie, admiraal Strauss, voor de gemengde subcommissie voor de atoomenergie van het Huis van Afgevaardigden en de senaat der Verenigde Staten. Hij vervolgde: „De mogelijkheid bestaat, dat andere landen de Verenigde Staten voor zijn bij het bouwen van een door kernenergie voortgedreven koopvaarder, indien wij deze zaak niet onverwijld ter hand nemen. Het Huis heeft zijn goedkeuring gehecht aan een toewijzing van 267 millioen dollar voor het bouwprogramma van de commis sie voor atoomenergie in het aanstaande be grotingsjaar. Hierbij is echter niet begre pen het bedrag dat president Eisenhower heeft gevraagd voor de bouw van een vredesdemonstratieschip, doch slechts een bedrag van 25 millioen dollar voor de vervaardiging van een reactor, hetzij voor een koopvaardijschip of voor een oorlogs schip. Drie toestellen aangeschoten TAIPEH (Reuter/AFP) Van welin gelichte zijde wordt vernomen, dat ver scheidene communistisch-Chinese straal jagers Maandagmiddag boven de Straat van Formosa, tot actie zijn overgegaan. Een lesvliegtuig der Chinese nationalisten werd omlaag geschoten, terwijl een „Cata- lina"-vervoerstoestel, na aangevallen en getroffen te zijn, een noodlanding moest maken. De „Catalina" bereikte op eigen kracht Taipeh op Formosa. De acties der „Migs" zijn ook door radio-Peking ver meld. Chinese Mig-straaljagers hebben een nationalistisch amphibievliegtuig aange vallen nabij de Matsoe-eilanden, die voor de kust van het Chinese vasteland liggen. Het toestel moest een noodlanding maken op een eiland in de buurt. Een Amerikaan se dokter, de enige passagier van het vliegtuig werd gewond. Het vliegtuig, dat een bemanning van vier had, was gehuurd door de advies groep van de Amerikaanse organisatie voor militaire hulp van een Chinese nationalis tische maatschappij. Hatnmarskjoeld gaat naar Geneve PARIJS (Reuter) De Noord-Atlanti sche ministerraad zal op 16 Juli te Parijs bijeenkomen voor een gedachtenwisseling met de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie, alvorens de drie ministers zich naar Genève zullen be geven voor de conferentie van de rege ringsleiders van de Grote Vier, aldus is Maandag te Parijs vernomen. Dag Hammerskjoeld, de secretaris-ge neraal van de UNO, zal zich in Genève be vinden tijdens de topconferentie, die op 18 Juli begint. Volgens een UNO-woord- voerder heeft Hammarskjoeld van Frank rijk, Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten officieel het verzoek ontvangen het Europese hoofdkwartier van de UNO te Genève voor de conferentie be schikbaar te stellen de nodige faciliteiten te verschaffen. Hammarskjoeld wil op Juli naar Genève vertrekken om deel te ne men aan de zomerzitting van de economi sche en sociale raad (Ecosoc). Hammar skjoeld zou zelf de leiding nemen van de voorbereidingswerkzaamheden voor de topconferentie. ROME (AFP-UP) President Gronchi van Italië heeft Antonio Segni (linkse christen-democraat) opdracht gegeven een nieuw onderzoek in te stellen naar de stro mingen in de onderscheidene politieke fracties, zulks met het oog op de mogelijk heden voor de vorming van een nieuwe regering. De 64-jarige professor Segni heeft deze opdracht aanvaard. De presi dent heeft hem verzocht vóór Donderdag verslag uit te brengen. Segni heeft verklaard, dat de president hem met de vorming van een regering had willen belasten. Gezien de moeilijkheden had hij echter de voorkeur gegeven aan een „exploratietaak". Hij zou zich vooral op de economische aspecten concentreren. AFP tekent hierbij aan, dat Segni dus nog geen formateur is. Segni, een jurist die van Sardinië afkomstig is, was minister van Landbouw in het kabinet van wijlen Alcide de Gasperi, van 1946 tot. 1951. Hij is een deskundige op het gebied van landhervor ming. WENEN (Reuter) De Oostenrijkse kanselier dr. Raab heeft in een radiotoe spraak verklaard, dat het Oostenrijkse leger in fasen op de been gebracht zal wor den, om financiële gevaren die kunnen ontstaan door een te grote belasting van de begroting te vermijden. De Oostenrijkse strijdkrachten behoren sterk genoeg te zijn om zelfs machtige vijanden af te schrik ken. Alle landen dienen te streven naar een ideale wereldgrondwet. Zolang dit ideaal nog niet bereikt is moet Oostenrijk, evenals alle andere landen gereed zijn de grenzen, indien nodig, te verdedigen, aldus kanselier Raab. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan Herman Strate gier opdracht verleend tot het componeren van muziek bij een toneelspel van Jan Engelman, op te voeren bij de lustrumvie ring van de Utrechtse studenten in het volgende jaar. De minister heeft de com ponist verzocht er rekening mede te hou den, dat uit deze toneelmuziek een suite moet kunnen worden samengesteld, die door school-, studenten- en dilettanten orkesten zal kunnen worden gespeeld. Afgevaardigden van de vier kampioens clubs hebben Maandagavond vergaderd met de heer G. Kruyver, bestuurslid van de K.N.V.B., teneinde de kalender voor de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland samen te stellen. Besloten werd om de wedstrijden op de Woensdag avonden en de Zaterdagavonden te spelen. De aanvang van alle ontmoetingen werd op 7 uur gesteld. Voorts zijn de besturen van de kam pioensclubs overeengekomen om geen pro testen in te dienen tegen eventuele foutieve beslissingen van de scheidsrechters in deze competitie. De protestcommissie van de K.N.V.B. zal dus van die zijde geen aan vragen voor de behandeling van protesten ontvangen. De kalender voor de kampioenscompetitie ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 Juli: PSVNAC en Willem IIEindhoven. Woensdag 6 Juli: NACWillem II en EindhovenPSV. Zaterdag 9 Juli: PSV—Willem II en NAC Eindhoven. Woensdag 13 Juli: EindhovenNAC en Willem II—PSV. Zaterdag 16 Juli: Willem IINAC en PSVEindhoven. Woensdag 20 Juli: NACPSV en Eind hovenWillem II. Medegedeeld kan nog worden, dat de wedstrijd van de eerste klasse-competitie SittardiaWillem II, waarvan nog een ge deelte van de speeltijd resteert, Woensdag avond wordt uitgespeeld. Engeland heeft gisteren op Lord's ook de tweede testmatch tegen Zuid-Afrika gewon nen. De Zuid-Afrikaanse tweede innings leverde niet meer dan 111 runs op. Ongeveer 20.000 toeschouwers waren in zwaarbewolkt en drukkend weer aanwezig om te zien of Zuid-Afrika er in zou slagen de voor een overwinning benodigde 183 runs te scoren. Kort na het verlies van het derde wicket de Zaterdagavond als „nightwatchman" ingestuurde Tayfield moest het spel door slecht licht worden onderbroken. Er waren toen 40 runs op het soreboard. Zuid-Afrika werd zeer gehandicapt doordat aanvoerder Cheetham, die Zaterdagavond kort voor het einde van de speeldag een bal op zijn elle boog had gekregen waardoor een splintertje van het bot was geslagen, zijn innings niet kon hervatten. Endean bood nog enige weerstand, maar viel ten slachtoffer aan fast-bowler Statham door een vang van wicket-keeper Evans voor 28. Er waren toen vijf wickets down en de resterende vier boden weinig verzet meer. Statham nam 739 in 29 overs, waaronder 12 maidens. Wat er was Vijf loggers en kotters losten vanmor gen 2000 kisten vis, waarvan 1650 ma kreel. De Sch. 135 bracht 710 kisten, waarvan 650 makreel, 60 diversen en voorts 45 stuks stijve kabeljauwen; de KW. 101 600 kisten, waarvan 430 dichte makreel, 30 gestripte makreel, 20 makreel klein, 15 schelvis en 15 gul; de KW. 141 350 kisten, waarvan 190 dichte makreel, 110 kleine makreel, 25 schelvis, 20 wijting; HD. 79 350 kisten makreel en 50 diversen en de KW. 39 110 kisten haring. Wat er komt Voor de Woensdagmarkt waren vanmor gen officieel al twee boten bekend. De „Herman" (van 16 Juni) kwam vanmor gen binnen en voert aan 1030 kisten vis, waarvan 150 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 20 wijting, 200 koolvis, 460 haring, 20 makreel, 80 diversen, 400 kieine kisten ha ring en 300 stuks stijve kabeljauwen en de „Dirkje" (van 20 Juni) brengt 700 kis ten vis, waarvan 110 schelvis, 70 wijting en gul, 50 kisten kleine makreel en 480 grove makreel. Oudste boten Oudste trawlers zijn nu de „Eveline" (van Maandag 20 Juni); de „Elie", „Ba tavia", „Gelria" (van Dinsdag 21 Juni). Van 23 Juni zijn de „Soerabaya" en „Deining". Prijzen van vandaag De regels kabeljauw leverden vanmor gen f 84 op, de grote gul f 32 tot f 34. de middel gul f 25 tot f 19 en de torgullen f 16 tot f 12. Zwarte koolvis deed f82, pennen f 27 tot f 22 en braadsehelvis f 25 tot f 17. De kleine makreel werd opgehouden; de grove makreel ging naar kwaliteit van de hand voor f 16 tot f 10. De haring maakte f 17 tot f 20. Gisteren werd 900 kg. zoute garnaal aangevoerd. Deze deed f 0.95 tot f 1.10. Er was 25 kg. flauwe karnaal, die f 0.85 maakte. Besommingen van gisteren. Bloemendaal f7260, Sche. 7 f3300, IJm. 204 f 1790, KW. 28 f4000, KW. 44 f 2380, KW. 123 f7250 KW 74 f6490. KW. 64 f3020, KW. 177 f 3800, KW. 65 f2110, KW. 166 f2510, KW. 40 f2660, KW. 169 f2880, KW. 176 f3440. KW. 48 f3610. KW. 95 f3950, KW. 9. f2190, KW. 50 f3440, RO. 29 f 1620, TX. 14 f2280, HD. 125 f3570, KW. 94 f2190, KW. 21 f 1660, KW. 77 f 1690, KW. 98 f 3030, KW. 68 f 2450. KW. 92 f2010, KW 30 f 1820, KW. 79 f 2950, KW. 27 f2540, KW. 36 f2240, KW. 12 f2190, KW. 88 f 1960, KW. 210 f2640, IJm. 7 f3710. IJm. 5 f2420, IJm. 3 f 1750, IJm. 22 f3040, IJm. 52 f 1230, IJm. 31 f 1530, IJm. 59 f 1130, Am. 16 f 2800, Am. 18 f 2920 Am. 26 f3360, B.U. 33 f2160. Binnengekomen IJm. 239. 213, 318, 202. 249, 226, 241; KW. 15 Rijnmond 4, 39 Helena; 147 Wil- helmina 3, 25 Wilhelmina 1, 2 Dick Don ker Cartius, 18 Hollandia; HD. 79 Drie Gebroeders, 131. Vertrokken IJm. 208 Wiron 5, IJm. 204 Vei*wach- ting, 74 Martha, 202, 249, 213, 241, 318. 226, 239. 4, 240, 11, 59, 7, 31, 5, 218, 22, 3, 52: Sch. 27 Onderneming 2, 2. Zuider kruis; WR. 33: AM. 18, 16, 26; TX. 4; U.K. 85, 70; R.O. 29; KW. 108 Gebroeders, 22 Orion, 52 Vrouw Aanna, 67 Noordster I. 16 Willem Cornells, 57 Dina Marie, 173 Everdina Jacomina, 126 Agatha Arie, 166 De Gebroeders, 20 Grietie, 89 Willempje, 169 Aleida, 123 Robert William, 74 Hette Margaretha, 28 Verwachting, 21, 34, 92, 35, 128, 53, 30, 98, 72, 12, 88, 62, 60, 56, 210, 79, 27/94, 36, 68. Trekken van de nacht Tiny 50 kg. en 4 m. vis: Vier Gebroeders 80 kg. en 2 m. vis; an Willem 200 kg. tong; Kon. Juliana 200 kg.; Leendert Jacoba 60 kg. en 4 m. vis; Anne Marie 80 kg. en 3 m. vis; Victoria 80 kg. en 4 m. vis; Hermina 4 60 kg. en 3 m. vis; Trijntje 40 kg. en 2 m. vis; Aliza 70 kg. en 3 m. vis; Albatros 35 kg. en 1 m. vis (in een trek); Beatrix 70 kg. en 2 m. vis; Adriana Catharina 70 kg. en 3 m. vis; Johanna Cornelia 50 kg. en 5 m. vis; Willem 70 kg. en 3 m. vis; Arendje 80 kg. en 4 m. vis Jana 60 kg. en 3 m. vis; Gebroeders 70 kg. en 2 m. vis (een trek verspeeld)Twee Gebroeders 60 kg. en 3 m. vis; Vier Gebroeders, 80 kg. en 2% m. vis; Zuid-Afrika, tweede innings: McGlew l.b.w. b. Statham Goddard c. Evans b. Statham Cheetham retired hurt Tayfield c. Evans b. Statham Endean c. Evans b. Statham McClean b. Statham Keith c. Graveney b. Statham Waite l.b.w. b. Statham Mansell c. Kenyon b. Wardle Heine c. Kenyon b. Wardle Adcock not out 0 10 3 3 28 8 5 9 16 14 0 Extra's 15 Totaal111 Tweede innings bowling analysis: 29 12 39—7 19 2 39—0 9.4 4 18—2 Namens de Scheveningse bevolking heeft het comité voor de Scheveningse haven- belangen een telegram gezonden aan d ministerraad, waarin op de regering een dringend beroep wordt gedaan, om de bui tenhaven op korte termijn zodanig te ver beteren, dat de vissersschepen veilig de haven kunnen in- en uitvaren en dat dc nadelige economische gevolgen van de te genwoordige tijhaven worden opgeheven. Een afschrift van het telegram werd ge zonden aan de Tweede Kamer met het verzoek, de gevraagde verbetering van de Scheveningse buitenhaven te bevorderen. Tot het verzenden van deze telegram men werd besloten op de in het gebouw van de visafslag aan de Dr. Lelykade te Scheveningen gehouden demonstratie ver gadering van het comité voor de Scheve ningse Havenbelangen van de Kamer van Koophandel. Klaas Jr. 110 kg. en 3 m. vis;Emisel 80 kg. en 3 m. vis; Hoop 1 12 m. hoops; Vios 60 kg. en 1% m. vis; Hoop 2 70 kg. en 5 m. vis; Verwachting 60 kg. en 3 m. vis; Hen drik je 50 kg. en 3 m. vis; Nehim 1 80 kg. en 5 m. vis; Nehim 3 80 kg. en 3 m. vis; Nehim 4 100 kg. en 4 m. vis; Marianne 1/2 m. makr. en 3 m hoops. Haring De gemiddelde vangst van de Katwijkse loggervloot was in de nacht van Maandag op Dinsdag 57: KW70 18 kantjes, thuis- KW163 28 k.; KW168 90 k.: KW15 10 k., stomende; KW129 17 k.; KW161 65 k.; thuisstomendeKW42 20 k.; KW43 22 k.; KW97 12 k.; KW110 40 k.; KW3 50 k.; KW5 55 k.; KW14 8 k. uit 60 netten, thuis stomende; KW138 34 k.: KW47 30 k.; KW6 37 k„ thuisstomende; KW23 100 k.; KW54 50 k.; KW45 68 k.; KW175 50 k.; KW83 70 k.; KW86 70 k.; KW130 90 k.; KW167 42 k.; KW29 20 k; KW32 39 k.; KW41 24 k. KW49 25 k.; IJM283 32 kantjes. Besommingen van Maandag. Bi.d. f 7260; Allan Water f 16.900; Torina f 13.670; Medaa f 14.300; SCH 135 f6100: Hld 79 f6800; KW 141 f5600; KW 101 f8900; KW 41 f1490. Alblasserdijk, pass. 26 Azoren n. Antwerpen. Alnati, 26 280 m. O.NO. St. Vincent. Ampenan, 26 v. Port Soedan n. Belawan. Annenkerk. 27 te Port Said. Argos, 26 te Amsterdam. Appingedijk, 27 te Montevideo. Alpherat. 27 New York. Amerskerk, p. 27 Kp. Finisterre n. Duinkerken Amsteldijk, 28 te Havanna. Beninkust, pass. 27 Dakar n. Amsterdam. Bennekom, 26 te Amsterdam. Bali, 25 v. Amsterdam n. Port Said. Bloemfontein, 28 Kaapstad. Boschfo-ntein, 23 Antwerpen. Corille, 27 te Curasao. Caltex Utrecht, Z7 Rotterdam. Caitex Delft, pass. 27 Gibraltar n. Rotterdam. Coryda, 27 v. Ango Ango n. Curacao. Cradle of Liberty, 27 Kp. St. Vincent n. Phtla- Duivendrecht. 26 te Port Arthur. Delfland, 25 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Duivendijk, 27 te Cristobal. Delft. 27 te Rotterdam. delphia. Etrema, 27 te Victoria. Eemdijk, 28 Lissabon. Esso Den Haag, pass. 28 Ouessant n. Antw. Esso Rotterdam, 27 v. Antwei-pen n. Sidon. Farmsum, 27 te Colombo. Gadila, 26 te Gibraltar. Groote Beer, 27 te New York. Guineekust, 26 v. Lagos n. Freetown. Hathor, 26 te Amsterdam Hoogkerk, 27 v. Aden n- Mombasa. Joh. v. Oidenbarnevelt, 27 360 m. W. Anderhall- graadskanaal. Jagersfontein, 27 100 m. N. Dakar. Korovina, 27 te Rotterdam. Koratia, 28 Pta Cardon. Kalydon, 27 v. Durban n. Aden. Karimun, 27 v. Marseille n. Amsterdam. Lindekerk, pass. 26 Gibraltar n. Bahrein. Leersum, pass. 27 Azoren n. Houston. Leto, 27 v. Norfolk n Rotterdam. Liberty Bell, pass. 27 Gibraltar n. Philadelphia. Lieve Vrouwekerk, 27 v. Colombo n. Cochin. Mataram, 26 te Philadelphia. Meliskerk, 27 v. Port Said n. Genua. Molar.kerk. 27 v. Penang n. Colombo. Noordam, 26 260 m. Z. Halifax. Ootmarsum, 27 te Savannah. Oostkerk, 27 te Le Havre. Oranjestad. 27 280 m. ZW. Kp. Finisterre. Prins Fred. Hendrik, 27 te Le Havre. Peperkust, pass. 27 Las Palmas n. Dakar. Rijndam, pass. 26 Anti Costi eii. n. Southampton Rijnkerk, 27 te Antwerpen. Rondo, 28 Bahrein. Sumatra, 27 te Halifax. Si ba jak. pass. 27 ten N. Timor n. Soerabaja. Stad Dordrecht, 26 Dordrecht. Stad Maassluis. 28 te Southshields n. Tyne Tegelberg. 27 te Kaapstad. Van Neck, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Waterman, 26 330 m. Z. ten W. Kp. Race. Wieldrecht, 27 te Winswarden Waterland, 28 te Rio de Janeiro. Westerdam, 27 180 m. W. Lands End. Willemstad, 27 v. La Guaira n. Willemstad. W. Alton Jones. 26 630 m. W. tenZ. Fayal. Zuiderkruis, 27 v. Port Said n. Amsterdam. KLEINE VAART Adm. De Ruyter. 27 v. Karlstad te Paimpol. Arnoudspolder, 27 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia, 27 v. Marseille n. Gravelines. Alcetas. 26 v. Livomo n. Napels. Aaltje. 26 v. Newcastle te Rotterdam. Bab T. 22 te Walkom. Betty, 27 v. Swansea te Amsterdam. Bree Helie. verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Bernard John, 26 v. Rotterdam Leixoes. Confiance, 26 v. Geile te Rotterdam. Casana, 27 v. Mslmö te Rotterdam. Diligentia, pass. 27 Brunsbüttel n. Kiel. Draco. 26 v. Algiers n. Patras. Ella, 27 v. Rouaan n. Gothenburg. Eemstroom, 27 v. Grangemouth te Amsterdam. Erasmus, 26 v. Rotterdam n. Casablanca. Gre, 26 v. Rotterdam n. Londen. Gruno, 27 v. Stettin te Amsterdam. Henry Denny, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Isis, 26 v. Haugesund te Rotterdam. Jura, 27 v. Middelburg te Vlissingen. Joost, 24 v. Haukipadus n. Zaandam. Kaap Falga. 23 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent. 24 v. Rotterdam n. Kotka. Libelle, 26 v. Goole te Rotterdam. Larix, 23 v. Haukipadus n. Zaandam. Leuvehaven, 28 v. Aarhus te Rotterdam verw. Markab N, 27 t.h.v. Terschelling n. Winday. Mcrwit, 26 v. Rotterdam n. Flensburg. Menkar N, 27 v. Hamburg te Londen. Nassauhaven, 28 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Oranje, 26 v. Londen te Rotterdam. Pooza, 26 v. Rotterdam n. Hernosan. Pavo, 24 v. Gent n Gefle. Ponto. 25 te Zaandam. Poortvliet, 28 v. Wismar te Ipswich verw. Spes. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Spolanda, 27 v. Rotterdam te St. Nazaire. Tilly 25 v. Sharpsborg n. Otterbacken. Theano. 27 v. Dublin te Rotterdam verw. Trito, 27 v. Rotterdam te Dublin. Vindicat Atque Polit verm. 2 8v. Kirkenaes tu Mesane. Westpolder, 26 v. Antw. te Rotterdam. Westlaan, 26 v. Londen te Rotterdam. Westerdok, 25 v. Amsterdam n. Londen. Wiebold Bohmer, 27 v. Kopenhagen te A'datn. SLEEPVAAR T Oceaan, 26 510 m. N.NO. Bermuda eil. met s.s Audacia. Poolzee, 25 170 m. N.NO. Fayal met 3 bakkes. Rode Zee en Oostzee met kruiser Australia pass. 25 Gibraltar. Thames. 26 230 m. ZO. Recife. Witte Zee. 25 30 m. Z.ZW. Carthagena. Zwarte Zee, 26 680 m. NO. Honolulu met tanker Zoekt U een motor in prima staat VRAAGT voor diverse afdelingen Tevens kunnen geplaatst worden voor het veranderatelier. Persoonlijke of schriftelijke sollici taties LAMPE, Grote Houtstraat 101. Haarlem. Snelliusstraat 23 - Pmuiden

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3