INSECTEN- Agenda voor Velsen IJmuider Courant A an meldingsfo rm ulier Visserij-varia Goede prestaties van „Suomi" Bestrijdingsmiddelen WINTERS Gymnastiekdemon stratie in Sportpark Expositie „Noord- Hollandse schilders" Muziekfestival IJmuider Harmonie „Willem Barendsz II" 9 Juli te IJmuiden Castricum Beverwijk Hoe de duiven vlogen Scheveningen vraagt weer om haven verbetering Festival „IJmuider Harmonie" Te Worm er veer Feestavond A.N.B. Eind- en toelatingsexamen R.I I.B.S. Velsen Geslaagden aan I.Imuidens Visserijschool Burgerlijke Stand Velsen „Velsen" ving weinig vis Voor het Anjerfonds Bij „Felison" Wat leeft, groeit en hloeit in liet duin St. Thomas huldigde kampioenen Oriëntatierit MCC Lezing voor „Vogelvreugd" Foto-fietstocht van TV AO Jeugdige gasten hij „Stem des Volks" Vier jaren weekmarkt 't Was geen hollen-Zondag vijf gulden boete DINSDAG 28 JUNI 1955 De Zondag in Wormerveer gehouden athletiek-competitie van liet district Noordholland van de K.N.A.U.. waarvoor grote belangstelling bestond heeft voor verschillende jeugdige leden van de K.A.V. „Suomi" diverse mooie resultaten opge leverd. De Suomi-ploeg kon geen C-meisjes in het veld brengen, zodat voor de Velsense club de competitie zich moest beperken tot de A- en B-meisjes. In de afdeling A en B voor discuswerpen werd Nel Versluis eerste met een worp van 30.19 m, waarbij de grootste rivale E. Ka merbeek (Sagitta) ver achter bleef met 25.85 m. E. Scheffers van Suomi bezette met 23.04 m de vijfde plaats in dit gezel schap. Een niet minder mooi succes had Erica v. d. Ploeg op hoogspringen meisjes B. Zij klasseerde zich eerste met 1.42 m en dis- tancieerde zich van G. Bakker (Volewij- ckers) met 5 cm. M. Bakker (Suomi) werd vijfde met 1 -27 m. Het vèrspringen meis jes A leverde een tweede en derde plaats op voor C. v. d. Wel met 3.96 m en G. Velde met 3.78 m. Bij het kogelstoten kon. den de Suomi A-meisjes R. Steyn en N. Versluis het niet verder brengen dan re spectievelijk vierde met 8.39 m en vijfde met 7.68 m. E. v. d. Werf werd nummer twaalf op vèrspringen meisjes B. Bij de loopnummers was de prestatie van C. v. d. Wel bij de meisjes A op de 80 m opvallend. Na in haar serie de eerste plaats met 11- sec te hebben ingenomen, gevolgd door haar clubgenote G. Velde met 11-1 sec., werd zij in de eindstrijd met flink verschil opnieuw eerste met de fraaie tijd van 10.7 sec. De felle eindstrijd-liet L. Jong van Sa gitta met 11— sec. de tweede plaats bezet ten. maar zij werd gevolgd door de Suomi- meisjes E. Scheffers met 11.1 sec. en G. Velde in dezelfde tijd als no. 3 en 4. Een zeer groot aantal meisjes dong mee op de 80 meter B, van wie in de halve eindstrijdseries E. v. d. Ploeg 10.9 sec, M. Bakker 11.1 sec. en E. v. d. Werf 11.8 sec. noteerden. De finale, die op tijdseries was gehou den. leverde voor E. v. d. Ploeg no. 7 op met 10.9 sec. en no. 23 met 11.6 sec. Tenslotte bezetten de A- en B-meisjes van Suomi in de estafette 4 x 80 m de tweede plaats in 44.1 sec. De afdeling Velsen van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond houdt op Zaterdagavond 16 Juli een feestelijke bij eenkomst in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Aan enige leden, die 25 jaar en langer lid van de bond zijn, zal een oorkonde worden uitgereikt. „De Klavierschippers" zullen aan deze avond meewerken. ADVERTENTIE Insectenspuiten ƒ2.95 Spuitmiddel per flacon van 200 cc 0.55 Mottengas per V, pond 0.70 Mottenballen per pond0.40 Naftalineschubben p. V> pond 0.40 Vliegenpapler per 2 vellen 0.45 Vliegenballen0.25 Luchtverversers D.D.T.poeder 5, 10 en 25 enz. enz. Kennemerlaan 1 Tel. 5853 DINSDAG 28 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „The command". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 u. IJmuider Harmonie, 10 uur, 't Schapen- land, concerten. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade ring gemeenteraad. WOENSDAG 29 JUNI IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „The command". Rex. 20 uur, „Moulin Rouge". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. Anjerfonds. 20 uur. Sportpark Schoonen- berg, gymnastiekdemonstratie. IJmuider Harmonie, 20 uur, 't Schapen- land, bal. VELSEN Raadhuis. 10-12 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. Gisteren zijn de resultaten bekend ge maakt van de eindexamens in afdeling A van de Rijks HBS in Velsen. De heren R. Beekman, Santpoort, J. L. Berkhout, I.Imuiden-Oost, J. v. d. Heyde, Beverwijk eri R. J. de Vries konden hun „bul" in ont vangst nemen. Er werden drie candidaten afgewezen. Voor het toelatingsexamen tot het eerste leerjaar aan de HBS slaagden: J. D. Kaper, J. C. Kuyper, Ch. G. van Huyssteder, W. J. v. d. Winden, E. J. de Bie, R. Esser, W. H. de Vries, M. de Groot, G. E. Kamphuis, Ch. J. Kuyl, S. H. Meyer, A. Muntjewerf, E. J. Kiook, W. F. Langerak. M. G. Pieterse. P. van Keulen, A. Duurtsema, J. A. Visser, H. J. H. Warmerdam, D. v. d. Werf, M. P. Fris, J. Winkel, J. H. Dibbets. S. L Snelle, I Kuioer, J. S. A. Davidson, H. I.. Born, J. Morelis, H. J. v. Riessen, J A. Smit, R. A. Siebrand, S. J. Willyns, M. G. Kroone, J. E. Sluiters, D. de Buck. C. Holleman. A. L. Pels, R. de Jong, J. F. Muller. F. Frede- riksz, M. B. Nieuwenhof, D. J. Bais, C. H. Marks, E. Heere. J. v. Wessem. A. L. Stolk, P W. J. v. d. Groen, T. T. Visser, C. de Boer, L. R. K. Gomes, J. G. J. Koning. J. A ten Napel, H. Fiege, R. D. Boeland. M. E. Boeland, J. Mooy, A. C. Geertzema, M. te Lindert, N. Prins, W. C. Piet, H. Buys, C. Verburg, J. J. Stol, A. J. W. Scholten, D. Koper, M. J. Iemenschot, J. Ligthart, G. Drenth, E. Beekhuis, T. Verduyn, A. v. d. Viugt, J. Zwart, M. v. d. Meulen. B. H. Joosten, R. Zwitser. P. Zwitser, H. J. Ver sluis. E C. Mol, J. Six, W. Lub. H M. C. v. C.enderen. C. Uiterwijk Winkel, N. E. J. Polman. Achttien examinandi werden af gewezen. De onderstaande leerlingen van de Ge meentelijke Visserijschool te iJmuiden slaagden voor de volgende Rijksdiploma's: Stuurman Kleine Handelsvaart: C. Buis en H. Visser. Radio-Telefonie: P. Jonker en F. L. Götte. Certificaat van Uitwijken: W. A. Menet. Stuurman Zeevisvaart 2e gedeelte: M. Slot. Motordrijver Kleine Handelsvaart: K. de Groot, J. v. d. Niet en N. J. v. Dijk. Voor het schooldiploma Splitsen en Kno pen (Schiemannen) slaagden: E. Jonker, C. de Vries. W. J. Krijger. J. Eggermnod, A. Eggermond en L. B. v. Duyn. Het diploma motordrijver werd behaald door: W. Schol, P. Ramakers, A. Zwarte- veen, P. Kors en A. de Jonge. GEBOREN: C. B. Visser—Webbe. d.. Hya- cinthenstraat 1. Santpoort: J. A. de Vries— Visbeen, z.. V.'ijkeroogstraat 86. Velsen-N.; H. T KorfKlopper, d. de Genestetlaan 1, Driehuis: D. Kruitboseh—Langreis, d.. Bo- nairestraat 48. Santpoort: J. BuurTer- voort, d.. van der Helststraat 8. IJmuiden: A. T. Nij9sen—Kiebert. d.. Kruidbergerweg 75, Santpoort: G. M. Hereman—Commandeur, z.. Walravene'raat 13. Velsen-N.; G. Winter Meijer, z„ Warmenhovenstraat 82. IJmui den: C. Oostingvan der Vijver, z.. Caro- linastraat 14. IJmuiden: C. M. Corneliftsens —Zonneveld, d., Grote Hout of Koningsweg 76, Velsen-N. ONDERTROUWD: J. van der Meij, Willemsbeekwee 7. IJmuiden en W, Brand jes. C. J. van Sluijsstraat 5. IJmuiden; C. Weij. -Geleenstraat 35, IJmuiden en J. van den Braber, Wijk aan Zeeërweg 52. IJmui den; C de Rooij, Pres. Steiinstraat 56. IJmui den en C. A. Coster. Meeuwenlaar. 25. IJmuiden; F. W. L. Weber, Leeuweriklaan 29. IJmuiden en H. F. M. Strijbosch, Leeu weriklaan 32, IJmuiden. GEHUWD: J. Buiick en M. M. Scheeper. R. Claeszenstraat 23. IJmuiden; B. A. van Donkelaar en G. Velde. Blbemer.daalsestraat- weg 148. Santpoort: J. Stenvers en I. Velde, Stratingplantsoen 81. Velsen-Noord; A. A. v. d. Lem en J. C. Korver, Torenstraat 15. Velsen; L. Deiikers en G. Dukel; Dennen straat 1. IJmuiden; A. H. Claudius en S. G. de Boer, Obistraat 48, Haarlem; W. Stoor vogel en G. Kramer, L. Costerstraat 23, Haarlem; J. de Haan en M. C. Arends: J. C. Stam en G. Klinkenberg, Iepenstraat 19, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Wendriks, 80 j., Bruno Klauwersstraat 10, Santpoort. Vacantiebonnen deze week in te wisselen De vacantiebonnen van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond afdeling Velsen, kunnen door de leden, wier namen beginnen met de letters A tot en met L op Vrijdagavond 1 Juli van zeven tot negen uur worden ingeleverd in de Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur zijn de andere leden aan de beurt. Op Vrijdagavond van negen tot tien uur en Zaterdagmiddag van vijf tot zes uur is er voorts gelegenheid voor de ongeorgani seerden voor het innemen van de bonnen. Zondag heeft de hengelsportvereniging „Velsen" de tweede onderlinge wedstrijd in de competitie om de „Schilling"-wissel- beker gehouden. Hoewel het weer prachtig was, viel de vangst tegen. Door 29 deel nemers werden 52 bovenmaatse vissen ge vangen. De uitslag was: 1. A. Jensen. 7 stuks; 2. A. v. Vliet en J. Schotman, elk 5 stuks; 3. H. v. Deyk. C. Ooms en L. Roth, elk 3 stuks; 4. R. Bosma. W. v. d. Does. H. Aardenburg, G. Vrijhof, R. G. Jochems, P. Baving en W. A. Harman, elk 2 stuks; 5. P Dekker, J. Noortman, S. Schenk. J. Smid, H. Evenhuis, G. Schilling, A. Smoor. J. Augustein, P. Wennis, D. Nap, W. Smit en H. Evenhuis, elk 1 stuks. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met Ingang van te -bonneren op 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z|j, die zich met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis Dit eeldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Het programma van de gymnastiekde monstratie ten bate van het Anjerfonds op Woensdagavond 29 Juni in het sportpark „Schoonenberg" te Velsen (aanvang 20 uur en toegangsprijs f 0.25is als volgt: 1. Défilé 2. Opening door baron F. C. H. van Tuijll van Seiooskerkon, voorzitter. 3. Vrije oefening meisjes, VGV 4. Knotsoefening TVIJ 5. Grondgymnastiek door TVIJ, Chr. Gymn. Ver., Olympia, VGV en SSH. 6. Vrije oefening meisjes SSH 7. Hoepeloefening Olympia 8. Vrije oefening meisjes en dames, Chr. Gymnastiekver. 9. Dwergendans TVIJ 10. Tafelspringèn SSH 11. Vrije oefening dames VGV 12. Knotsoefening Olympia 13. Bewegingskoor, Chr. Gymnastiekver. 14. Springoefeningen door TVIJ, Chr. Gymn. Ver. Olympia, VGV en SSH 15. Taptoe door de Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". Om kwart over zeven wordt verzameld op het Marktplein, waarna een mars met muziek naar het Sportpark volgt. Zaterdagmiddag 2 Juü om half vier zal in het expositielokaal van de Vereniging ter bevordering van de Beeldende Kunsten in de gemeente Velsen „Felison" een groepstentoonstelling worden gehouden van werken van vier „Noord Hollandse Schil ders", Gerrit Jan de Geus van Kromme nie, Piet van Heerden van Haarlem, Arie Schouten van Velsen en Jaap Stellaart van Zaandijk. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 1417 jaar, uitgezonderd op Dinsdag en Vrijdag, wanneer de zaal van 1921 uur is geopend. oooooooooooooooot»»oouxjt>>iücoor>xxxcooooccocoocxxxxxyy WOENSDAG 29 JUNI. 20 UUR ('t Schapenland) DINSDAG 28 JUNI. 20 UUR ('t Schapenland) Haarlemse Postfanfare o.l.v. J. Groot 1. Zillerthaler, mars W. Komduur 2. Partita Piccola (4 delen) G. Boedijn 3. In het land van de Indra arr. S. P. van Leeuwen 1 Paul Lincke - 5 4. Cavalleria Rusticana P. Mascagni 5 5 5. Groet van Hauenstein, mars 5 air. Bouchel 6. Optreden van het tamboer-corps o.l.v. W. v. d. Peijl Velser Dameskoor o.l.v. Jan Beider 1. Geluk, tekst Boutens, muziek Olman 2. Agnus Dei Hendrik Altink 3. O Salutaris Hostia bew. Otto de Vaal 4. Wiltzangh W. Wiesehahn 5. Meiklanken. Pauze Beverwijkse Harmoniekapcl o.l.v. H. N. Ossenbruggen 1. Mars g 2. Tableaux des Vosges (4 delen) M. Boekei 3. Danses Polonaises 8 Borodin a it. Thiry 4. Finale Het hoofd van de dienst Terreinen van het PWN. de heer P. L. Duinker, uit Cas- tricum, heeft in het weekeinde in hotel Borst een lezing met lichtbeelden gehouden over alles wat er leeft, groeit en bloeit in de duinen. Spreker nam allereerst de duinafslag onder de loupe en toonde met enige licht beelden het stuk duinen aan dat onder andere de beruchte Februari-storm er van had afgekloven. Vervolgens werd door de heer Duinker de bebossing behandeld. Hij leerde de vele aanwezigen het verschil te zien tussen de dennen-, sparren- en pijn bomen, bomen die in het bekende Gevers duin groeien. Na de pauze gaf hij een over zicht van het kleinere planten- en vogel leven. In aansluiting op deze lezing heeft de Nederlandse Vereniging van Forensen Zondagmorgen een duinexcursie gehouden onder leiding van de heer Duinker. Men vertrok om half neeen van de Zeeweg en ook voor dit evenement was de belang stelling goed. De in October 17 jaar bestaande katho lieke Castricumse damclub St. Thomas heeft tijdens de Maandag in hotel Sport- Duinzicht gehouden jaarvergadering haar kampioenen gehuldigd. Van het eerste tien tal behaalde J. Geuke voor de vierde ach tereenvolgende maal de kampioenstitel. Daardoor stelde hij zich vorig jaar defini tief in het bezit van de wisselbeker en mocht hij Maandag uit handen van de voorzitter, de heer A. de Zeeuw, een nieuwe wisselbeker in ontvangst nemen. De kampioenen van het tweede en derde tiental, respectievelijk de heren Joh. van Velzen en Th. Graas, kregen een zilveren lauwertak. Voorts had van het eerste tiental de heer P. Rietveld en van het tweede tiental de heer P. v. d. Himst. in de thuis- en uit wedstrijden het hoogste aantal punten voor St. Thomas behaald, waardoor zij zich in het bezit stelden van de „score-prijs", zijnde het damboek Wereldkampioen schappen 1948. van Piet Roozenburg. Van het bestuur werden de voorzitter, alsmede de penningmeester, de heer P. Ruiter, die periodiek aftredend waren, her kozen. In zijn jaarverslag brak de secretaris, de heer L. de Ridder, een lans voor het op voeren/van het ledental door middel van bet oprichten van een dames- en een jeugdafdeling. Het lid van St Thomas de heer C. v. d. Himst is uitgenodigd in Au gustus mee te doen aan de wedstriiden voor het kampioenschap van Noordhol land. afdeling Hoofdklasse. De heer Van der Himst heeft de uitnodiging aanvaard. Zij kunnen bouwen B. W. van Castricum hebben aan de vol gende personen een bouwvergunning ver leend: aan mevrouw Van Ree-Hessing. voor de bouw van een woonhuis aan de Duindoornstraat; aan de heer C. M. Hage- man. voor de bouw van een woning aan de Heerenweg. Waf de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: sla f 0,35- f 0.10, peulen fl,f 1.60, bospeen f 0.35- f 0,50, bloemkool f 0,25-f 0.48. rabarber f0,12-f0.24 stamsni.jbonen fl.20. bosuien f 0,08-f 0,11, pieterselie f 0,09-f0.10, aard beien f3.50--f4,50 per slof cn f0.50-f0.68 per doosje. Groot bal: leiding John Stol; muziek B dans- en showorkest Freddy Hull xxx»00000c)000000cxxxx)00000000c0c0«5c000c0000c300000cx)000 Het grootste schip van Nedcflanü, het wal- vismocderschip Willem Barendsz II", dat op Zaterdag 9 Juli de officiële proeftocht op de Noordzee maakt, kan 's middags om ongeveer half zes te IJmuiden In de Noor- dersluis worden verwacht. De nieuwe walvisvaarder van de Neder landse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. (Directie Vinke en Co.) te Amster dam vertrekt die Zaterdagmorgen om elf uur van de werf van de Dok- en Werf- maatschappij Wilton Fijenoord N.V. te Schiedam. Tal van gasten op deze proef vaart zullen te IJmuiden aan wal gaan en vandaar met bussen worden vervoerd naar Rotterdam en Amsterdam. Niet de IJm. 33, maar 32 In de opgave van giften voor het vis sersmonument is een foutje geslopen. Niet de IJm. 33, maar de bemanning van de IJm. 32 heeft f 18 gegeven. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen lag Maandagmorgen ter lossing het Noorse s.s. „Binna", dat van de Noorse haven Gjeving een lading van 820 ton houtstof aanvoerde. ONDERWIJZERES Aan de Da Costa-kweekschool te Bloe- mendaal is gisteren geslaagd voor de akte onderwijzeres mej. J. C. Koelmans te Vel sen-Noord. De Motor Club Castricum heeft Zondag een oriëntatierit gehouden over een af stand van ongeveer 80 km. Het parcours leidde de negentien deelnemers via Bever wijk, Buitenhuizen en de Zaanstreek, waar bij voornamelijk van binnenwegen gebruik werd gemaakt, naar de startplaats: hotel De Harmonie. Als eersle motorrijder arri veerde met 36 strafpunten de heer C. H Dekker, uit Nieuwe-Niedorp; 2. G. Ver hoef, Beverwijk 39 strafpunten en 3. A. Gootjes, Haarlem 87 strafpunten. Na afloop kwam men in hotel De Harmonie bijeen, waar de prijzen aan de winnaars werden uitgereikt door de voorzitter van de MCC, de heer Adr. Dekker. Verkoopmiddag „Bid en Werk" De Ned. Hervormde Vrouwenvereniging te Wijk aan Zee houdt op Woensdag 6 Juli in de consistoriekamer haar jaarlijkse ver koopmiddag van door iio leden vervaar digde artikelen. Tentoonstelling te IJmuiden Voor de leden van de volièrevereni?ine ..Vogelvreugd" heeft de heer Addicks Maandagavond in hotel „Parktzicht" een leerzame lezing gehouden over de verzor ging en de teelt van Astriel's. Deze kleine vogels worden momenteel uit Amerika ge- importeerd en het is vrij moeilijk ze in leven te houden. Uit ei?en ondervinding wist spreker dat het voeden met mieren eieren geen bevredigende resultaten ople verde. Muggenlarven in water schonk tijdens eigen experimenten meer voldoe ning. Bovendien moet om goede vogels te krijgen een overmaat van kalk. muurolan- ten alsmede voeder aanwezig ziin. Voorts moet men niet te veel van d^ze diersoorten in een hok laten vlieeen en de bodem dmoe houden. De voorzitter, de heer W. Nan. deelde deze avond mede. dat rond de Kerst dagen in het Cultureel Centrum te IJmui den wederom pen nationale tentoonstelling zal worden gehouden. Tiidens de pauze werd een paar Oranje-Wevers verloot. De afdeling Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling organiseert oc Zondag 17 Juli een foto-fietstocht met als einddoel de Alkmaarse Hout. Hier zal een ieder een foto kunnen maken, waarbij het niet aankomt op de technische bekwaam heid. maar uitsluitend het onderwerp waarop de foto betrekking heeft. De uit slag van de wedstrijd zal worden bekend gemaakt tijdens een op 18 September te houden foto-avond in he* Natuurvrienden huis ..De Baniaert" te Wijk aan Zee. Dit belooft een gezellige avond te worden waarbij vacantiebelevenissen van de leden zullen worden uitgewisseld. Verschillende foto's zullen worden bekeken en geprojec teerd. Evenals in 1954 het geval was zal de afdeling ook dit jaar weer een bezoek brengen aan een voorstelling in het Open luchttheater te Bloemendaal. Schaakclub „Pat Mat" achter de borden De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde nartiien van de Ken- nemer schaakclub „Pat-Mat" zijn: Afd. I: P. ZwartA. P. de Bruin 10; M. P. SuikerJ. E. Strengers 10; G Zoontjesir. D G. Huvgen 01. Afd. II: E. RijkenD Oort 10. Gecomb.: P. WagenaarP. Buist 10: G. v. d. Bergir. J. M. Nijhoff 10; J. L. v. d. MeerC. van Lamoen 10; M. Met selaarB. Sauer 01. AGENDA VOOR BEVERWIJK Dinsdag 28 Juni Luxor theater. 19 en 21.15 uur: Schandaal om een kind. Kennemer theater. 19 en 21.15 uur: Rear Window. K.S.A.. 20 uur: Ledenvergadering R.K.V.V. „D.E.M.", De leden van de Beverwijkse postduiven- houdersvereniging „De Reisduif" hebben Zondag deelgenomen aan de wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 385 km. Er waren 244 duiven in concours, die om 6.30 uur werden gelost. De eerst- aankomende werd om 13.31 uur geklokt, de laatste duif kwam om 15.49 uur ninnen. De uitslagen waren; f'. Luyt 1; A. Six 2 en 41; S. v. d. Kolk 3; C. Hoeks 4; D. Stiemsr 5; J. Luntz 6 en 16; W. Puin 7; H. Hubers 8; J. Schipper 9; P. Looyen 10. 19. 20. 38, 16 en 47; G. v. d. Winden 1 1, 21. 27. 35 en 42; P. Dekker 12. 31, 33 en 48; P. H. van Minnen 13, 15 en 28; H. Gaa^enbeek 14; M. Niesten 17, 18 en 36; D. Philippi 21, 22 en 39; H. Beentjes 23 en 25; G. G. J. Dekker 26; M. Minneboo 29 en 43; P. v. d. Outenaar 30 en 32; C. Castricum 34 en 45: S. Teeling 37; L. H. Kneppers 40 en 49; T. Graven maker 44. „Ons Genoegen" De Beverwijkse duiven van „Ons Genoe gen" vlogen evereens van Pont St. Maxence (385 km) af. De eerste vogel kwam om 14.28.14 uur binnen; de laatste werd om 16.56.48 uur geklokt. De uitslagen waren: R. Zoontjes 1: J. Scheffers 2 en 9; A. van Son 3 en 7; W. de Raat 4; B. Traa 5; H. Exalto 6; Schelvis 8: Butter-De Nijs 10 en 15; W. van Wijk 11 en 13' F. Vos 12; J. van Zutphen 14; J. Hendriks 16. „De Atoom" De leden van de postduivenhoudersver- eniging „De Atoom", die Zondag met 65 vogels hebben deelgenomen aan de wed vlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 380 km. hebben op deze vlucht ernstige verliezen aan vogels geleden. Dit werd tevens gekenmerkt doo.- de aan komsttijden van de duiven, die 's morgens om half zeven het luchtruim mochten kie zen. De eerste ,.Atoom"-govel kwam om 13.50 uur op het hok: de tweede volgde pas 70 minuten later. De laatste prijsduif kwam zelfs bijna twee uur later binnen dan de eerste vogel. De vlucht was kennelijk we gens de weersgesteldheid zeer zwaar ge weest. Een groot aantal van de gestarte vogels bereikte het thuishok niet. De uitslag was: L. Veldt 1; A. de Bot '1: A. Kat 3; J. Asjes 4, 6: J. Jongbloed 5: Martinius 7; J. Schoo 8; L. E. A. Sloot 9. 11; M. van 't Hof 10. 12; P. v. d. Wiele 13. De Luchtpost De Castricumse postduivenvereniging „De Luchtpost" heeft Zondag met 79 dui ven deelgenomen aan de wedvlucht voor oude duiven van Pont St. Maxence. over een afstand van 389 km. De dieren werden om 6.30 uur in de morgen gelost en in de loop van de dag keerden er slechts 22 op hun hok terug; de andere kwamen, door het slechte vliegweer, pas in de loop van Maandag. De uitslagen zijn als volgt: 1. J. A. Steen- man 13.42.24: 2. Zentveld 14.35.04; 3. 13. Heiistek 14.39.42; 4. J. W. Houten'oos 14.47.38; 5. C. H. v. d. Berg 14.52.22. Woensdag 29 Juni wordt de eerste af- richtingsvlucht voor jonge duiven gehou den van Beverwijk af; de oude duiven vlie gen Zaterdag 2 Juli van Limoges af, over een afstand van 787 km. Correspondentschap Chr. Reisvereniging De Nederlandse Christelijke Reisvereni- ging heeft een correspondentschap geves tigd bij de heer A. C. van der Walle. Beecksanglaan 78 te Beverwijk. Inwoners van de gemeenten Beverwijk, Velsen en Heemskerk kunnen hier inlichtineen ver krijgen over het lidmaatschap. Teneinde het lédental op te voeren zal getracht wor den in het komende najaar een filmavond te houden. In de week van 1 tot 6 Augustus zal de afdeling Beverwijk-Velsen Noord bezoek krijgpn van het kinderkoor „De Jonge Stem" uit Arnhem. Dit uit honderd kinde ren bestaande koor zal een vacantle wor den aangeboden, waartoe de kinderen bij pleegouders worden ondergebracht. Voor een groot aantal kinderen moet echter nog een gezin worden gevonden. Aanbiedingen voor onderdak kunnen worden opgegeven bij: mevrouw A. de Wilde, Ladderbeek straat 64 te Velsen-Noord en bij mevrouw Th. Konine. Romerkerkweg 61, J. de Dood. Noorderwijkweg 25 en G. Lampink, Tul penlaan 17 te Beverwijk. Tocht van de K.M.C. De Kennemer motor- en fietsmotorclub houdt op Zaterdag 2 Juli een tourtocht voor motoren en bromfietsen. De start is 's avonds om zeven uur bij „De Weyman" te Santpoort. Geslaagd Voor het Unie-praktijkdiploma machine- schrijven slaagden bij het in Alkmaar ge houden examen mej. M. M. Jongejan en de heer J. Th. Bakker te Beverwijk. Zij werden opgeleid door mevrouw KochxKlok te Beverwijk. Collecte Ten bate van de R K. instellingen ..San tos" en „Herwonnen Levenskracht" wordt van 4 tot en met 9 Juli een collecte in Be verwijk gehouden. Het vierjarig bestaan van de Beverwijk se weekmarkt zal in de maand Juli op fees telijke wijze worden gevierd. MARKTBERICHT 27 Juni Asperge 63—155; aardbeien 290—580 (slof*: aardbeien 43123 (doosje*sla 2.58: bloemkool 1238: spinazie 2147; rabarber 1127; postelein 2638; sperriebonen 165-175; snijbonen 123—148: peulen 76—127: kroten 30: uien 4—7; bosneen 37—59; waspeen 48—61: frambozen 105. Renners „Kennenierland" boekten succes Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan diverse wegwedstrijden. Coen Niesten bezette in de ronde van Bad hoevedorp de vierde en in Amsterdam de derde plaats. In de ronde van Waddinx- veen eindigden Dick de Ruiter. Ab. Gelder- dams en Chris de Nijs resp. op de eerste, tweede en derde plaats. Aardbeien-inzameling Zaterdag 2 Juli zal de Beverwijkse afde ling van „Herwonnen Levenskracht" een inzamelingsactie voor aardbeien onder de tuinders houden. De vruchten zullen uitgereikt worden aan de Lb.c.-patiënten van alle gezindten en aan die van het sanatorium in Berg en Bosch te Bilthoven. IJselmeervisserij. Zaterdag werd door 94 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6202 pond kuilpaling, prijs f 1,13f 1.39; 526 pond lijn- aan. prijs '1,24f 1,87, 2 pond Snoekbaars, prijs f 0,72, 475 pond rode baars, prijs f 1.07 f 1,13. 130 pond bot, prijs f 0.24 -f 0,30 per pond en 512 bak nest, prijs f 2,80 per bak van 37Vi kg. Maandag 27 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Anna Marie van Otter- böcken, Jelö van Kristinahamn, Finlandia van Kemi. Gruno van Stettin. Eemstroom v. Grangemouth. Minerva van Lulea. Wiebold Böhmer van Ramsö. Wittekind van Kopen hagen. Betty van Swansea. Missouri van Ixpila. Enee van Hull. Orion van Hamburg. Marinus V van Plymouth. Algarve van Swansea. Vechtstroom van Hull. Catharine Kolkman van Omega. Fiona van Karlstad. Miiwe van Hernösand. Vertrokken zijn: Antha naar Zweden. Ny- holt naar Perzische G >lf. Ali S naar Rot terdam. Novian Coast naar M' bro. Hollan- dia naar Rotterdam. Westkust naar Gent. Lore Ottens naar Kopenhagen. Strabo naar Kopenhagen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk up Woensdag ie worden betrald. daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Economische politierechter 1 f Maandagmorgen werd een 29-jarige Haar lemse bloemenkoopman op het (rechter lijke) matje geroepen voor de paar bosjes narcissen, die hij op Zondag 8 Mei op de Grote Markt in Haarlem had verkocht. Dat was namelijk tegen de verordeningen in en de economische politierechter wilde daarom wel eens weten, waarom de verdachte dat had gedaan. Deze bracht naar voren, dat hij in de mening had ver keerd, dat het die bewuste dag „Bollen- Zondag" was. zodat hij vrijelijk zou mogen verkopen. Hij had zijn stalletje extra vol opgeladen, ook al omdat hij die dag te voren (de Zaterdag voor Moederdag) tegen alle verwachtingen in. bitter weinig had verkocht. Toen hij die Zondag nog maar net op de markt stond, kwam men hem vertellen, dat hij strafbaar was, indien hij zou verkopen. „Ik ben toen een bak koffie gaan drin ken en zou daarna naar huis gaan. Maar toen kwamen ze zeggen: er staan klanten voor je wagen. Nou, die kan je natuurlijk niet wegsturen. Ik heb misschien vier bos jes narcissen verkocht, maar had toen spoedig een bekeuring te pakken." 't Was dus blijkbaar géén bollen-Zon- dag." zei de rechter. De officier van justitie onderstreepte de juistheid van deze op merking en vroeg tien gulden boete, welk bedrag door de politierechter werd ge halveerd. In de Scheveningse visafslag is tijdens een vergadering gisteravond verkondigd, dat de Scheveningse haven aanzienlijke verbetering behoeft om winstgevend te blijven. Een halve eeuw geleden bleek reeds de tot stand gekomen bommenhaven ternauwer nood voor garnalenschepen voldoende diep gang te hebben. Hoewel het Haagse ge meentebestuur krachtig tracht het lot van de Scheveningse reders en vissers te ver beteren door milliocnenplannen voor een betere binnenvaart en ligplaats, is, buiten ambtelijke en bedrijfsrapporten, nog niets gebeurd om Scheveningen tot de beste haringhaven van West-Europa te maken. De reders en schippers klagen, dat Sche veningen door een reeks van technische omstandigheden een van de minst gunstige havens is om bij storm en ontij en laag water binnen te lopen. Historische, culturele en vooral ook economische argumenten werden tijdens de vergadering, belegd door het Comité Sche veningen Havenverbetering, aangevoerd om de juistheid van de opvatting, dat Scheve ningen meer gediend is met een goede haven dan met een getijhaven, te bewijzen. De heren J. van der Toorn, Jaq. Vooijs, P. N. de Mos en C. P. Damme hebben de tegenwoordige Scheveningse moeilijkheden breedvoerig uit de doeken gedaan en mede gedeeld, dat alle lagen van de Schevening se bevolking deze moeilijkheden onder de aandacht der bevoegde autoriteiten, de ge meentelijke, maar vooral de landelijke, zullen brengen. Scheveningen wil een haveningang, zo als prof. ir. Thijsse en zijn medewerkers in het Waterloopkundig Laboratorium te Delft werd vastgesteld. Dan hoopt men geen schade van wind en weer langs de kaaien meer op te lopen. De loggers wor den steeds groter. Zij krijgen steeds meer diepgang en zullen op den duur gedwongen zijn de Scheveningse haven te mijden. Bo vendien zal om veiligheidsredenen een eind moeten worden gemaakt aan de moeilijk heden en schadelijke invaart, die thans Scheveningens haven kenmerkt, aldus de vier inleiders tijdens de protestvergadering in de Scheveningse visafslag. Maandagavond waren de Limmer Har monie „Excelsior" en het IJmuider kinder koor „De Jonge Stem" de gasten van de jubilerende vereniging. Zij verzorgden het openluchtccncert op het Schapenland aan de rand van het Herenbos. Het Meilied, dat de jonge kinderstem men helder en doorzichtig ten gehore brachten, was een goede inzet van deze tweede festivalweek. Ben Nuijen, de leider van dit zeer grote koor, hod aller aandacht, zodat eveneens het opgewekte lied „De winter is geweken" keurig driestemmig uitgevoerd werd. Ook het wat moeilijker ..Oogstlied" bracht men er heel goed af. Nuijen had zijn zangertjes goed in de hand. Hij kan terecht tevreden zijn over de door hem bereikte resultaten. De heer J. Schalk van der Schalie leidde de Limmer Harmonie in met een pittige Engelse parade mars „On the quarter deck", gevolgd door een polka voor piston solo: „De ster". De bezetting was slechts klein. Het viel niet mee met een dozijn blazers muziek te maken, vooral daar de stemming veel te wensen over liet. „Excel sior" telde onder haar leden weliswaar enkele goede blazers (onder andere de solo klarinettist en de solo-pistonnist), maar er bleef nog veel te wensen over. Het spel kon niet homogeen zijn en bleef vlak. Het blazen van marsen lag het korps wel; daarin weerden hout- en koperblazers zich met hoorbaar beter resultaat. A. J.. VAN DER WEIJDEN

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9