Er komt een binnenscheepvaartschool; garantie voor „DAMAS" van f 4000.- Velsens gemeenteraad bijeen Vergoeding voor verplaatsing tuinders- bedrijf wordt opnieuw bekeken Visserij-varia Openbare les van de Volksmuziekschool Muziekfestival Ijmuider Harmonie Festival „IJmuider Harmonie' Wijk aan Zee Castricnm Strafvermindering voor de 3 verdachten Adres over wetsontwerp wijziging huurwet De kwestie Genemuiden UNO-commissie omschrijft vrijheid van visserij RK leeszaal heeft filiaal in de badplaats Het feest van vanavond CSV-ers in jaarvergadering bijeen St. Pancratius heeft twee stukken in studie Betaling abonnementsgeld per giro Schipholzaken voor het Hof Negen maanden onvoorwaardelijk voor diermishandeling Scheepvaart WOENSDAG 29 JUNI 1955 GEDURENDE ANDERHALF UUR hebben de leden van de Velsense gemeen teraad en bet college van B. en W. zich gisteravond bezig gehouden met een twintig punten tellende agenda, waarin het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten van verplaatsing van een tuindersbedrijf, de uitbreidingen bij het gas bedrijf en de te verlenen garantie aan „Damas" voor het organiseren van een wedstrijd om het wereldkampioenschap de aanknopingspunten waren voor enige bondige discussies. Het voorstel van B. en W. aan de raad om de tuinder Bus een vergoeding van f 1000,— te geven voor de verplaatsing van zijn tuinderij is uiteindelijk door het college teruggenomen om het opnieuw te bezien niet omdat de raad het bedrag te hoog vond, maar omdat dit door tal van leden te laag gesteld werd geacht. De garantie voor „Damas", die aanvankelijk was vastgesteld op f 7000,— in het voorstel had in de commissie voor financiën nog al enige weerstand ondervonden en na besprekingen tussen het college en de organisatoren, kwam wethouder H. de Boer met het gewijzigde voorstel: een ga rantie van f 4000,—, waarbij de gemeente de zaal beschikbaar stelt. Uitgezonderd de heer J. van Leeuwen (KVP) ging de gehele raad hiermee accoord. Bij B. en W. was een schrijven binnen gekomen van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarin de goedkeuring wordt onthouden aan het uitbreidingsplan Noord boven het Noordzeekanaal. De heer H. Lips (A.R.) informeerde naar de con sequenties van het niet aanvaarden van dit plan. Hij had er met bezorgdheid ken nis van genomen, want, zo vroeg hij zich af, hoe staat het met de Gilden en met de bouw in die contreien. Wethouder W. F. Visser kon hem geruststellen. Het betekent niet dat de bouw stil staat en aan het plan de Gilden kan verder worden gewerkt, want dit is wel goedgekeurd. Ook andere bouwactiviteiten kunnen doorgaan. Van Gelder Zonen heeft vergunning voor de bouw van 26 woningen en de bouw van woningen voor Hoogovens kan binnenkort beginnen. Beverwijk wil niet De heer C. J. Nijssen (K.V.P.) ging in op de aankoop van grond te Driehuis door de gemeente van de Stichting „In tercommunaal Lichaam Vervanging Tuin gronden" te Beverwijk. Laten we toetre den tot dat bureau, stelde de heer Nijssen voor, nu kopen we grond van iemand in Velsen via dit bureau. Wethouder W. Vis ser deelde mee deze gang van zaken ook te betreuren. De eigenaar van de grond is echter boos op de gemeente Velsen, heeft daarop zijn grond te koop aangeboden aan het „ILVT", die het op haar beurt weer de gemeente Velsen overdeed. De gemeente Velsen heeft al enige tijd pogingen gedaan om in de stichting te worden opgenomen. Heemskerk is daar een voorstander van, maar Beverwijk niet. Wat de bestemming van de aangekochte grond betreft, kon de wethouder nog opmerken, dat in de eerste plaats die tuinders in aanmerking komen, die op pachtgrond van de gemeente hun bedrijf uitoefenen. Het was ook de heer C. N ij s s en (K.V. P.) die als eerste het bedrag als vergoeding voor de verplaatsingskosten van het tuin dersbedrijf van de heer Bus te laag achtte. Volgens de heer A. T a b e r n a 1 (P. v. d. A.) gaf het raadsstuk niet geheel de gang van zaken weer, hetgeen een gevolg is van het verzoekschrift van de heer Bus. Deze tuinder moet van zijn kwekerij af, maar behoort zonder kosten op andere grond te komen. De gemeente wil nu, vol gens het raadsstuk, uitsluitend 1000. geven voor het in beteelbare staat brengen van een stuk verwaarloosd braak liggend land. De vergoeding van 3500, die Bus moet betalen voor het diepspitten en be mesten van een ander stuk land, dat twee jaar geleden door de vorige eigenaar is ge schied, wordt door de gemeente niet be taald. Met tal van andere factoren was volgens de heer Tabernal geen rekening gehouden en hij vroeg het college het voor stel terug te nemen om het nader te bezien. De heer A. Markerink (A.R.) meende dat de tuinder juist geen recht had op die 1000.dat stuk grond betekent aan winst voor het bedrijfje maar wel op een gedeelte van de bewuste 3500 voor het diepspitten en bemesten. Wethouder W. Visser stelde vast dat de gemeente in deze kwestie geen verplich tingen heeft. Er is altijd te twisten over de grootte van de tegemoetkoming bij de verplaatsing van een bedrijf. De gemeente Velsen heeft hier een royaal gebaar ge maakt. „Het lijkt me toch gewenst dat het college dit stuk terugneemt en de motive ring van de vergoeding opnieuw onder de ogen ziet," meende ook de heer R. Ver beek (P. v. d. A.). „Vooral omdat er een verschil van uitspraak was tussen twee wethouders". Tenslotte werd het voorstel aangehouden. Gas en water De uitbreiding van de propaaninstallatie en de voorbereiding van de bouw van een nieuwe gashouder was voor de heer J. Visser (A.R.) aanleiding tot het stellen van de vragen of de woningen aan de IJmuiderstraatweg bij het terrein van Gas en Water al gemeente-eigendom waren en of men wellicht bij de bouw van een gas houder last zou krijgen met de hinderwet. De heer R. V e r b e e k (P. v. d. A.) infor meerde naar een eventuele stijging van de gasprijs. Het had de heer Verbeek ver baasd, dat de raad, nu er nog zo kort een nieuwe directeur is, zulke ingrijpende voor stellen had ontvangen. Is dit een gevolg van het feit, dat er een nieuwe kijk op het be drijf komt, wilde de heer Verbeek weten, en is de outillage van het gasbedrijf soms niet berekend op de snelle groei van deze gemeente? In dit verband informeerde hij voorts naar de capaciteiten van de andere bedrijven, zoals het waterbedrijf. Ook de heer R. van Dongen (C.H.U.) kwam met vragen. Of al die plannen van het gasbedrijf garage brandweer, nieuw kantoor, propaaninstallatie en gashouder wel hun beslag konden krijgen op het tegenwoordige terrein. Geen hogere gasprijs Wethouder H. de Boer deelde in ant woord hierop mee, dat zich bij de bouw van de gashouder moeilijkheden met de Hinderwet zouden kunnen voordoen, in dien de belendende percelen te dichtbij zouden staan. De gemeente is echter bezig met aankopen en het ligt in de bedoeling om de ruimte, die nodig is, beslist daar te vinden. De brandweergarage zal echter niet op het terrein van het bedrijf komen. Hiervoor is een andere plaats gedacht. Ook de bouw van het kantoorgebouw is nog niet aanstaande. Vroeger heeft men de bouw van gashou ders in Santpoort en Velsen Noord ont worpen, maar door de zelfproductie is het noodzakelijk de doorvoering van het gas op een punt te concentreren. Ten aanzien van de nieuwe kijk van de bedrijfsleiding van het bedrijf van Gas en Water meende de heer De Boer te kunnen spreken van veranderde factoren. De ver houdingen liggen thans anders. De afschaffing van de omzetbelasting door de minister van Financiën zal tot ge volg hebben dat een bedrag van 70.000 verdwijnt uit de begroting 19551956. Wanneer de kolenprijs echter niet omhoog gaat, zal de gasprijs ook niet worden ver hoogd. Op het gebied van de watervoorziening van Velsen zijn rapporten gemaakt voor de eerste dertig jaar. Men wacht echter de tunnelbouw af, om de waterstand vast te stellen, daar deskundigen dit thans ont-1 raden. 0.56 j Ook het pamflet 0.56. dat wel in IJmui- den, Velsen-Noord, maar niet in Santpoort is verspreid, kwam ter sprake. Dit door toedoen van mevr. C. L. van W i e 1 i n k- K1 i m p, die de gemeentelijke garantie ten behoeve van de bouw van een bijzondere kleuterschool te IJmuiden-Oost door de R.K. Schoolvereniging St. Laurentius aan greep, om te zeggen, dat van de zijde, die thans een school aanvraagt waarmee zij overigens van harte instemt een pam flet is verspreid, waarin wordt gezegd dat de P. v. d. A. de R.K. scholen in vlammen zal doen opgaan. De heer N u ij e n s (K.V.P.) had de op merking over 0.56 cd deze avond niet graag gehoord. Hij releveerde de houding in Katholieke kringen tegenover het geschrift. De afdeling Amsterdam heeft het geschrift niet verspreid en de fractie van de K.V.P. I in Velsen staat daar achter, want het heeft j geen zin elkaar onnodig te prikkelen. Tenslotte heeft wethouder H. de Boer nog meegedeeld, dat het er wat het kleu teronderwijs betreft voor Velsen droevig uitziet, wanneer de ingediende wet wordt aangenomen. Binnenscheepvaartschool moet evenwel nog worden verkregen. Als een derde deel van het aantal mensen, dat er voor in aanmerking komt, de school be zoekt, hebben we al een tweede klas nodig, kon de wethouder nog wel meedelen. Voor „DAMAS" Het gewijzigde voorstel inzake de garan tie voor het Genootschap ter Bevordering van de Algemene Dambelangen „DAMAS" voor het organiseren van een wedstrijd om het wereldkampioenschap tussen de Cana dees R. Dagenais en de Velsenaar P. Roo- zenburg kreeg nu onmiddellijk de instem ming van de heer Th. Kruisman (C.P.N.). Hij vroeg naar de entréeprijs en stelde voor leden van de IJmuidense damclubs gratis toegang te verlenen. Ook de heren J. A. Andriesma, P. Pleyler (WD) en R. Verbeek (P. v. d. A.) konden met een van 7000 tot 4000 verlaagde garantie in stemmen. De heer A. J. v. L e u s e n (P. v. d. A.) trachtte de heer J. v. Leeuwen (K.V.P.) nog te bewegen ook zijn stem aan het voorstel te geven. Eindelijk bestaat hier de gelegenheid om een van de belang rijkste vrijetijdsbestedingen te steunen, aldus de heer Van Leusen. Van de wed strijd om het wereldkampioenschap gaat een grote propagandistische waarde uit, vooral voor de jeugd. Wethouder H. de Boer meende, dat DAMAS niet moet overgaan tot gratis en- trée voor de Velsense dammers. Men denkt aan een lage entréeprijs van 0.50 voor een ieder. De mogelijkheid bestaat dat de wedstrijden in diverse delen van de ge meente Velsen worden gespeeld. Met de stem van de heer v. Leeuwen tegen werd het voorstel aangenomen. oooooooaxoooococc De stichting van een binnenscheepvaart school te Velsen werd door enige leden een waagstuk genoemd. „Laat men voorzichtig zijn, want kort na de opening moeten die scholen vaak weer worden gesloten door een gebrek aan leerlingen," meende de heer Lips. Heeft die school toekomst in IJmui- den, vroeg hij, en waar zijn de gegevens daaromtrent? Het enige zwakke punt, al dus de wethouder van onderwijs, is het bestaansrecht van deze school. Vele scho len op dit terrein zijn met een slag in de lucht begonnen. De goedkeuring van de Inspectie voor het Nijverheidsonderwijs Toen Willem Gehrels in 1935 de volks muziekschool stichtte kon hij moeilijk be vroeden dat dit werk 20 jaar later reeds zo'n grote vlucht zou hebben genomen. Het doel van de volksmuziekschool is, goed mu ziekonderwijs te geven voor weinig geld, zodat ook zij die geen particuliere lessen kunnen bekostigen, toch kunnen worden ingeleid in de serieuze muziek. Daarbij wil zij de leerlingen niet alleen tot passief luisteren brengen, maar vooral tot zelf zingen en spelen, en tegelijk een gezonde muzikale smaak ontwikkelen. De eerste twee jaren wordt algemeen vormend mu ziekonderwijs gegeven. Na het eerste jaar kan ook blokfluit- of bamboefluitles wor den gevolgd. Na het tweede jaar kunnen de leerlingen dan een bepaald instrument kiezen waarop zij zich verder willen be kwamen, b.v. fluit, viool, piano, enz. Daarbij wordt tevens het theorie-onder wijs aanzienlijk uitgebreid. Na een bescheiden aanloopje in Sant poort onder auspiciën van de Haarlemse volksmuziekschool werd door de Velser gemeenschap het initiatief genomen om een eigen school in Velsen te stichten. Onder de voortvarende leiding van de di recteur Joop Huizinga heeft deze school zich in de twee jaar van haar bestaan zo danig uitgebreid dat nu reeds op zes plaatsen in onze gemeente van het onder wijs der volksmuziekschool kan worden geprofiteerd. Op de openbare les die aan het einde van het cursusjaar 1954/1955 werd gege ven, werd de leerstof van de eerste twee jaren gedemonstreerd: vlot gezongen ca nons en volksliederen; rhythmische oefe ningen met of zonder instrumenten als triangel en tamboerijn; uitwerken van het gegeven begin van een melodie en het zin gen op handbeweging. Ter afwisseling speelde een blokfluit groepje een paar liederen en dansen uit de boekjes van Gerrit Vellekoop. Aan het eind van de avond demonstreerde een da- mesgroep uit Haarlem een zelf vervaar digd irio van bamboe-fluiten die een in tieme klank ontwikkelden. J. M. WOENSDAG 29 JUNI, 20 UUR 5 Tent feestterrein 't Schapenland, a groot bal; leiding John Stoll; muziek-, S dans- en show-orkest Freddy Huil. DONDERDAG 30 JUNI, 20 UUR X Accordeon-festival B orkest IJmuidens Roem o.l.v. D. VVüker. 1. Ouverture La ï'rlsonette, 5 Joh. B. Kok; 2. Ouverture I'Avenir 3 pour les Enfants, E. v. Gest jr. 8 li orkest Velser Accordeon Yereni- ging o.l.v. R. Kofman. 1. Vers I'Avenir, mars, S. Messing, arr. R. Kofman; 2. 3 Balalaika souvenir, J. B. Kok. Beverwijkse Accordeon Vereniging o.l.v. A. v. d. Wolff. 1. Alaska, mars, arr. A. v. d. Wolff; 2. A dur, Wölki; 3. D dur, Wtittner. A orkest Velser Accordeon Vereniging o.l.v. R. Kofman. 1. Ouverture in D, R. Würthner; 2. Strauss klanken, arr. x J. Linard. a A orkest IJmuidens Roem o.l.v. D. Wijker. 1. Balalaika souvenir, Joh. B. Kok; 2. Melodieën uit der Freischütz, C. M. von Weber, arr. J. Linard. Accordeon Vereniging „Vita-Nova", Alkmaar o.l.v. A. v. d. Wolff. 1. Ou verture lm Reiche des Indras, Paul Lincke; 2. Ein Ballettabend, R. Würthner. rÓr»OOOCCOOCX>OOOOOOOOOOOOOOOCXX>OOOOOOOOCXXXX»OOOOOOOOOOC Haarlemse Postfanfare Jan Groot, directeur van de IJmuider Harmonie, zwaait eveneens de staf over de Haarlemse Postfanfare. Deze laatste gaf Dinsdagavond op het festival acte de pré- sence met een aantal nummers, waarvan Boedijn's veel gespeelde suite Partita Pic- cola en een fantasie over aan „Cavalleria Rusticana" ontleende motieven niet de minst geslaagden waren. In de suite viel reeds op, dat dit corps weet wat de begrippen samenspel en nuan cering inhouden. De solisten, piston en bu gel, die in Boedjjn's werk veelvuldig „het woord voerden", droegen him partijen be schaafd en klankrijk voor. Jammer genoeg brachten enkele zwakke broeders de stem ming ernstig in gevaar, doordat zij het zelf vertrouwen op de voor hun partijen critie- ke momenten verloren. Met een vlot gespeelde mars heeft „de Post" zich daarna echter gerevancheerd. Het bekroonde tamboerscorps van de ver eniging heeft ter afsluiting van het optre den nog enige pittige modeltaptoe's en roffels in dynamische stijl ten gehore ge geven Velser Dameskoor Onder leiding van Jan Beider zorgde het Velser Dameskoor voor een vocaal inter mezzo. De zang was evenwichtig en op toon; het goede stemmenmateriaal, dat dit gezelschap rijk is, had de geroutineerde koorleider terdege geschoold, hetgeen in Altink's „Agnus Dei" en „Salutaris Hostia" in het bijzonder opviel. Beverwjjkse Harmoniekapel Na de fanfare en de zang kwam de har moniekapel uit Beverwijk, directeur H. N. van Ossenbruggen, op het podium. Van hen hoorde men Meindert Boekel's „Beel den uit de Vogezen" en „Poolse dansen" van Borodin. Het in grote bezetting verschenen orkest ontwikkelde een gezonde harmonie klank en droeg de ingestudeerde werken vlot voor. Oe dirigent leidde muzikaal; het samenspel viel te roemen. Er viel boven dien uitstekend musiceren van het lage ko per, in het bijzonder de bassen te beluiste ren. De hobosolist excelleerde met een fraai geïntoneerde solo in de eerste dans; het derde dansthema speelde deze kapel indruk wekkend en rijk van coloriet. Een knappe proeve van harmoniemuziek, die haar be kroning vond in de vurige vertolking van de slotdans. A. J. VAN DER WEIJDEN GENÊVE (Reuter) De commissie voor internationale wetgeving van de UNO, die aan de Algemene Vergadering van de UNO verslag moet uitbrengen over de bepa lingen aangaande de open zeeën en de ter ritoriale wateren, heeft een tiental arti kelen goedgekeurd, die betrekking hebben op de vrijheid van visserij. In de artikelen wordt bepaald, dat alle landen voor hun onderdanen het recht hebben op de open zee te vissen, behou dens de verdragsverplichtingen. Een staat, waarvan de onderdanen vissen in een ge bied, dat niet gebruikt wordt door een an der land, mag bijzondere maatregelen ne men voor het toezicht en het behoud van de visstand. Deze maatregelen zijn auto matisch van toepassing op elk ander land, dat in hetzelfde gebied vist. In een ander artikel wordt bepaald, dat een kuststaat, die belang heeft bij de pro ductiviteit van de open zee rond zijn kus ten, op gelijke voet kan deelnemen aan elk stelsel van onderzoekingswerk en re geling, ook wanneer zijn onderdanen dit gebied niet bevissen. Dit land mag ook eenzijdig maatregelen nemen voor het behoud van de visstand, mits binnen een redelijke tijd onderhandelingen met an dere betrokken landen niet tot een over eenkomst hebben geleid. Geschillen op het gebied van de visserij zullen voorgelegd worden aan een commis sie van arbitrage en wanneer geen over eenstemming kan worden bereikt aan de speciale commissie van de commissie voor internationale wetgeving. De andere bepalingen betreffende de open zeeën omvatten artikelen betreffende vrijheid van zeevaart, immuniteit van oor logsschepen, slavenhandel, zeeroverij en verontreiniging van de open zeeën. De commissie voor internationale wet geving besloot elke bespreking van de mogelijkheid van het varen van schepen onder de UNO-vlag uit te stellen. Zij heeft zich de laatste tijd bezig gehouden met besprekingen, die ten doel hadden een eind te maken aan het oude geschil over de uitgestrektheid van de territoriale wateren. Twee kwartjes, twee dubbeltjes en een bovengebit De volgende gevonden voorwerpen zijn aangegeven bij de politiepost in Wijk aan Zee: tennisracket, huissluitel, zilveren ket ting, étui met bril en zonnebril, zonnehoed, gekleurde strandbal, regenmantel, hamer, twee kwartjes, twee dubbeltjes, boven gebit, strandschepje, groen windjack, twee contactsleuteltjes en een huissleutel. De R.K. Leeszaal te Beverwijk zal op Vrijdag 1 Juli een filiaal openen in Wijk aan Zee. In het St. Vitushuis aan de St. Odulfstraat zullen duizend boeken worden ondergebracht, waaruit men dagelijks tus sen 5 en 6 uur een keus kan maken. Indien een boek wordt gewenst dat niet voorradig is, kan dit altijd in Beverwijk worden besteld. Er zijn thans 82 leden in de badplaats en voor badgasten is een speciale regeling getroffen. Het programma van de feestviering ter gelegenheid van de officiële openstelling van de weg naar Wijk aan Zee is als volgt: 19.10 uur: Officiële opening bij de Wa randa. 19.30 uur: Feestelijke rondgang door de badplaats van „Arion" en van de Bever wijkse Harmoniekapel. 20 uur: Gymnastiekdemonstratie op het gazon bij het botenhuis aan de Verlengde Voorstraat. 21.00 uur: Receptie in hotel „De Tuin- berg". 22.00 uur: Bengaals vuur op de duin toppen. 22.15 uur: Vuurwerk op de dorpsweide. De Castricums sportvereniging CSV heeft Maandag in het clubhuis aan de Zeeweg de jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer P. L. Duinker, die in zijn openingswoord de prestaties van de teams onder de loupe nam. Voor het eerste elftal was de competitie teleurstel lend verlopen; na een goed begin eindig de CSV op de zevende plaats. Het tweede en het derde team deden het beter en het vierde werd zelfs kampioen. De voorzitter noemde het jubileum, het bezoek van het Engelse Wembley F.C. en de gehouden Ve- teranendag hoogtepunten uit de CSV-ge- schiedenis en voorts had de heer Duinker grote waardering voor de jeugdcommis sie die het in het afgelopen verenigings jaar met de junioren, adspiranten- en wel penteams, uitermate druk heeft gehad. De secretaris, de heer J. Peijs, deelde in zijn jaarverslag mede dat het ledental ge stegen is tot 179 en de pennningmeester, de heer J. de Beurs, gewaagde van een batig saldo. De afgevaardigde van de sup portersvereniging, de heer Chr. de Leeuw, werd, in de plaats van de naar Amsterdam vertrokken heer J. Bruinsma, als lid aan het CSV-bestuur toegevoegd. De contri butie voor de senioren werd van f 0.30 per week op f 2 per maand gebracht. Tenslotte wisselde men van gedachten over een eventueel bezoek aan het Lon- dense Wembley F.C. De Castricumse katholieke gemengde toneelvereniging St. Pancratius heeft tij dens de in hotel Borst gehouden jaarver gadering besloten in het speelseizoen 1955 1956 met slechts twee stukken voor het voetlicht te komen. Het eerst is een to neelspel van B. Berlina, „Rue St. Lazare 17", waarvan de opvoeringsdata zijn ge steld op 13 November in zaal Borst en 19 November in zaal Roozendaal. Men heeft het plan het tweede stuk, getiteld „Het circus van de Goede God" begin 1956 op te voeren. U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.50, post- abonnês f7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Het gerechtshof te Amsterdam heeft Maan dag in hoger beroep mildere vonnissen op gelegd, dan waartoe de politierechter te Haarlem twee leden van het gemeenleper- soneel op Schiphol en een oud-K.L.M.- cmployé had veroordeeld wegens heling en diefstal van geringe hoeveelheden goede ren van de K.L.M. De 38-jarige brandwacht P. K. uit de Haarlemmermeer, die tot een week was veroordeeld, werd nu een boete van 30 gul den subsidiair zes dagen opgelegd. De 35- jarige hulpbureaulist M. L. S. uit Rotter dam, die tot zes weken was veroordeeld, kreeg deze straf nu voorwaardelijk opge legd met een boete van 50 gulden subsidiair 10 dagen. De procureur-generaal had be vestiging van de politierechter-vonnissen geëist. De beide mannen zijn in afwachting van deze uitspraak door de gemeente ge schorst. De 32-jarige oud-K.L.M.-employé P. M. van K. uit Badhoevedorp, die als bevoor- rader werkzaam was geweest in de barak waar allerlei artikelen lagen opgeslagen en tegen wie bevestiging van het in eerste instantie gewezen vonnis van een maand was gevraagd, kreeg deze straf voorwaar delijk opgelegd met een boete van 59 gul den of tien dagen. De rechtbank te Rotterdam heeft de 37- jarige opkoper H. J. van 't H. uit Maassluis conform de eis veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar met aftrek waar van 3 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Hij had een schaap tegen de grond ge gooid, het een touwtje cm de nek gebon den en met een voet op de kop van het dier het touwtje aangetrokken tot de dood volgde. Het schaap had hij te Moordrecht gesto len met een 25-jarige vrouw G. B. uit Rotterdam. De vrouw is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek waarvan 2 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De eis tegen de vrouw was acht maanden met aftrek. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft zich tot de leden van de Tweede Kamer gewend met een schrijven inzake het ontwerp van wet tot wijziging van de huurwet. In het schrijven merkt de vereniging op, dat de gemeentebesturen als uitvoerende organen ten nauwste zijn betrokken bij de uitvoering van de huur wet. De hoofdgedachte, die aan het ont werp ten grondslag ligt, namelijk de alge mene huurverhoging van 5%, het treffen van nieuwe maatregelen voor het optre den tegen ontoereikend onderhoud door de verhuurder en voorts het niet verhogen van de huren van krotwoningen, zijn bij de opmerkingen, die de Vereniging van Nederlandse gemeenten meent te moeten maken, buiten beschouwing gebleven. De vraag rijst eenter wel, aldus de ver eniging, of het voor de gemeenten tech nisch mogelijk zal zijn de haar bij de uit voering van deze wet toegedachte taak tot uitvoering te brengen. Een definitief oor deel hieromtrent kan aan de hand van het ontwerp moeilijk worden gegeven. Veel zal hierbij afhangen van de criteria, die zullen worden gesteld voor het verlenen van de vrijstelling van huurverhoging met het oog op de onderhoudstoestand van de woning en meer nog van de verwachtingen, die te dezen aanzien bij de huurders wor den gewekt. Zou het een en ander er toe leiden, dat aanvragen om vrijstelling op massale schaal bij de gemeentebesturen worden ingediend, dan zou dit tot grote moeilijkheden kunnen leiden, daar het dan voor de met de uitvoering belaste tech nische diensten niet mogelijk zal zijn, om op korte termijn met een gemotiveerd voorstel gereed te komen betreffende het verlenen van de gevraagde vrijstelling, hetgeen in vele gevallen tot een betrekke lijk lange tijd van onzekerheid over de toepassing van de huurverhoging zou kun nen leiden. De Anti-revolutionnaire wethouder en die van de Staatkundig Gereformeerde partij te Genemuiden, de heren A. van Dalfsen en J. Beens zijn niet van plan hun functie vrijwillig neer te leggen, nu de raad een motie van het raadslid Bakker (CHU) heeft aangenomen, waarin het vertrouwen in B. en W. wordt opgezegd. Verwacht wordt, dat de raad een artikel van de Ge meentewet (art. 87) zal benutten om de wethouders tussentijds ontslag te verlenen. De beslissing of het artikel in dit geval bruikbaar is, zal dan door provinciale in stanties genomen moeten worden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Prfjzen van Dinsdag. Gr. tong 2,582,44; grm. tong 2,34; kim. tong 2,12; kl. tong I 2,26—2,04; kl. tong II 1,90—1,84; tarbot I 1,701,68, per kg. Verse haring 2017; ma kreel 16—10; kim. schelvis 36; kl. schelvis I 27—22; kl. schelvis II 25—18; wijting 20—9; gr. gul 3324; midd. gul 2519; kl. gul 16—12; poontjes 8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 168—105, per 125 kg. Besommingen van Dinsdag. SCH 135 f6100; HD 79 f 6840; KW 141 f5610; KW 101 f 8900; KW 39 f 1490. IJselmeervisserij. Waren de paling vangsten in het begin van de week nog slecht te noemen, in het laatst der week waren de vangsten iets beter. Van de motorloze zeilvaartuigen varieerden de vangsten van 15 tot 40 pond per etmaal. Door de geringe aanvoer bleven de prijzen zeer stabiel. De Zuidpaling (gevangen in het Zuidelijk deel van het IJselmeer) werd verkocht voor 1.201.45 per pond. De prijs van de Noordpaling (gevangen in het Noordelijk deel) varieerde van 1.15— 1.35 per pond. De weekbesommingen van de motorloze zeilvaartuigen waren van 50 tot 200 per week. De motorvaartui gen brachten per etmaal vangsten aan de markt van 49 tot 120 pond. Van deze vis sers waren de weekbesommingen van 160 600 per motorvaartuig. De nestvisserij blijft nog steeds beneden de verwachtingen. Per etmaal liepen deze van 3 tot 8 bak nest. De prijs was f 2.80 per bak van 37' 's kg. De beug- of lijnaalvissers hebben de beug drie etmaal in zee kunnen brengen. Enkele vissers hebben een dagschot gedaan. Dc vangsten waren gering: van 18 tot 23 pond per etmaal. De prijzen varieerden van i.3o1.90 per pond. Van deze vaartui gen waren de weekbesommingen van 90 tot 210 per vaartuig. De visserij op snoek baars. rode baars en voorn waren ook nog teleurstellend te noemen. De staartnetvis- serij had vangsten snoekbaars tot 10 pond; rode baars tot 40 pond en voorn tot 65 pond per vaartuig. Door de geringe aanvoer wa ren de prijzen vooral van de rode baars zeer hoog, n.l. boven de 1.per pond. De besommingen van de staartnetvissers liepen van 35 tot 150 per vaartuig. De vorige week (20 tot en met 25 Juni) werd aangevoerd: 23787 pond kuilpaling voor 30.595,78; 2383 pond lijnaal voor 3.285,49; 578 pond snoekbaars voor ƒ440,48; 2338 pond rode baars voor ƒ2454,95 446 pond voorn voor 14,43; 130 pond IJselmeerbot voor 29,70 en 18.438 pond nest voor 7075,95. De totale omzet be droeg 43.896,78. Abbedijk, 28 te New York. Anati, 27 220 m. Z.ZO. St. Vincent. Amstelbrug, 28 v. Abadan n. Mauritius. Arendsdijk, 27 te Rotterdam. Annenkerk, 28 v. Suez n. Colombo. Amstelpark, 28 Amsterdam. Aard ijk. 28 500 m. NO. Bahamas. Adonis. 28 te New York. Amstelvaart, 28 New Orleans verw. Askot. 28 te Bilbao. Arundo. 30 te Rotterdam verwacht. Alblasserdijk, 1 Juli Antwerpen verwacht. Alphard, 28 v. Hamburg te Rotterdam verw. Britsum, pass. 28 Key West n. Europa. Bin tang, 29 Makassar. Beninkust, 28 480 m. Z.ZW. Las Palmas. Cottica, 27 v. Paramaribo n. Georgetown. Caltex Delft, pass. 28 Lissabon n. Rotterdam. Cottica, 28 Georgetown. CaUisto, 30 te Brake verwacht. Gordias, pass. 28 Malta n. Ceuta. Dordrecht, 29 Rotterdam verwacht. Delfland, pass. 27 Ouessant n. Las Palmas. Eemdijk, 28 te Lissabon. Ena, 28 te Santiago de Cuba. Erinna, 28 v. Saigon n. Pladju. Eemland, 23 te Pto Alegre. Elizabeth b, pas. 28 Pantellaria n. Londen. Gouwe, 28 te Delfzijl. Hathor, 28 te Rotterdam. Haarlem, 27 bij La Guaira. Helena, 28 te Carupano. Hera, 27 660 m. NO. Barbados. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 300 m. N. Diego Garcia Kieldrecht, 28 te Bombay. Kenia, 28 550 m. ZW. Colombo n. R'dam. Kota Inten, 28 te Padang. Laertes, 28 Singapore. Leuvekerk, pass. 27 Ouessant n. Marseille. Lutterkerk, 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Laurenskerk, 28 Vlissingen n. Antwerpen. Marken. 27 v. Norfolk n. Hamburg. Mijdrecht, 29 New York. Molenkerk, pass. 28 Sabang n. Colombo. Muiderkerk, 28 te Port Said. Nieuw Amsterdam. 28 350 m. O.t.N. New York. Noordam, 27 440 m. Z. ten W. Kp. Race. Overijsel, 28 te Rotterdam. Oranjefontein, 28 te Amsterdam. Orania, pass. 27 Flores n. Stanlow. Orestes, 28 te La Union. Ondina, 28 v. Singapore n. Miri. Oranjestad, pass 28 Finisterre n. Plymouth. Prins Maurits, 28 v. Montreal te Toronto. Prins Willem IV, 28 te Montreal. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Le Havre n. Mon treal. Prins Fred. Willem, 28 Chicago. Prins Casimir, pass. 28 Kp. Race n. Quebec. Rotula, 28 v. Singapore n. Yokohama. Rijndam, pass. 27 Kp. Race n. Southampton Rijnkerk, 28 te Amsterdam. Scherpendrecht, 27 Portland. Gamarinda, 27 v. Philadelphia n. Los Angeles. Sibajak, 28 Soerabaja. Stad Schiedam, 28 v. Gibraltar n. Bamoli. Straat Banka. 29 Sydney verwacht. Stad Dordrecht, 28 Rotterdam verw. Stad Viaardingen, verm. 29 v. Emden n. Narvik Salland, pass. 28 Gotland n. Leningrad. Tjisadane, 27 v. Montevideo n. Santos. Tiba, 28 v. Bremen n. Hamburg. Tankhaven I, 28 v. Saigon n. Sungeigerong. Van Linschoten, 28 Amsterdam. Weltevreden, 28 v. Suez n. Belawan. Wonorato, 29 v. Rotterdam n. Antw. Waterman, 3 Juli Rotterdam verwacht. Woensd recht, 28 Aden. Wonosobo, 28 Suez. KLEINE VAART Aco, 28 v. Kiel Holtenau n. Malmö. Algarve, verm. 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Apprngedaro, 26 v. Oporto n. Antwerpen. Atlas. pass. 25 Ouessant n. Napels. Admiralengracht, 28 v. Antw. te Abo. Betty Anne S, verm. 28 v. Dublin n. Barry. Bill S, verm. 28 v. Waterford n. Swansea. Bergsingel, 28 v. Surte n. Gruvon. Bab T, 22 te Walkom. Beekbergen, 28 v. Somaes te Rotterdam. Bernisse, 23 v. Fowey te Genua verw. Dora, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Eljo, 26 te Caen. Fncarnaicon, 30 v. Bayonne te Haifa verw. Ferocia, 30 v. Vannes te Cacablanca verw. Fiducia, 28 v. Boston n. Maassluis. Goote. 28 v. Amsterdam te Gothenburg verw. Grebbestroom, 28 v. Liverpool te Amsterdam. Brtnda, pass. 28 Vlissingen n. Kopenhagen. Hartel, 28 v. Hamburg n. Amsterdam. Ida. pass. 28 Kielerkanaal n. Dublin. Import, verm. 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Ida Pieter, verm. 28 v. Dieppe n. Letreport. Ilias. 24 v. Lissabon n. Taneer. Jaba. verm. 28 v. Oslo n. Fur. Jenjo, 28 Groningen verwacht. Julia Mary, 30 Casablanca verwacht. Joost, 24 v. Haukipudas n. Zaandam. Kaap Falga, 23 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent. 26 Kiel gepass. n. Kotka. Kwiek, 28 te Rotterdam n. Leerdam. Libelle, verm. 28 v. Rotterdam n. Antwerpen Larix, 23 v. Haukipudas n. Zaandam. Lacra. pass. 28 Vlissingen n. Londen. Merestad. 28 v. Rotterdam te Gothenburg. Meuse, 28 v. Le Havre n. Parijs. Myfem, pass. 28 Kielerkanaal n. Stockholm. Mynelis, 28 v. Torshavn. Mary, pass, 28 Vlissingen n. Antwerpen. Markab N, pass. 28 Brunsbüttel n. Windau. Merwehaven, 29 v. Casablanca te Rotterdam verwacht. Morrica, 28 v. Ardrossan te Belfast. Marcella, 28 v. Rotterdam te Kirkcaldy. Nassauhaven, 28 v. Kopenhagen te Rotterdam Nautic. verm. 28 v. Wisbech n. Rotterdam. Nleuwehaven, 28 v. Rotterdam te Malmö. Oosterdok. 28 v. Huil n. Rotterdam. Pavo, 26 Kiel gepass n. Gefle. Ponto, 25 te Zaandam. Ponza, 27 Kiel gepass n. Obbola. Poortvliet, 28 v. Wisrnar te Ipswich. Rema, 29 v. Ellesmereport te Rotterdam verw. Spurt, 28 v. Gravelines n. Aberdeen. Swallow, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Ton S. 28 v. Rotterdam te Avonmouth verw. Tilly, 26 te Otterbacken. Tri to. 28 V. Dublin te Belfast. Vindicat Atque Polit. 28 v. Kirkenaes n. Mesane Westereems. 28 v. Methil te Kopenhagen. Westersingel, 28 v. Nantes te Bordeaux verw. Westpolder. 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Westkust, 28 v. Amsterdam te Gent. SLEEPVAART Noordholland. 2S v. St. Vincent n. IJmuiden. Oceaan, 27 510 m. Z. ten W. Kp. Race met Acadia. Pooizee. 27 750 m. ZW. Lands End met 3 bakken Rode Zee en Oostzee, pass. 27 Lissabon n. Bar row in Furness met kruiser Australia 4 Juli verwacht. Thames. 27 430 m. NO. Victoria. Witte Zee, pass. 27 Gibraltar.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7