Vijf minuten voor tijd werd het 3-2 voor Haarlem, toch won NOAD nog Bestuur van sectie betaald voetbal KNVB afgetreden PSV en NAC eindigden gelijk na weinig interessante wedstrijd Drie titels voor Gronings Aegir bij de roeikampioenschappen Onverdiende zege van Willem II op beter Eindhoven: twee-nul Roodbroeken waren al met één been in de hoofdklasse Twee harde treffers hinnen twee minuten Competitie-indeling verworpen Veel tegenstand voor Blom en Gitz Voorlopig alleen twee van Het Spaarne naar Gent Om het voetbalkampioenschap van Nederland DFC-RBC eindigde in 1-0, 0-1 of 2-1 3 Valkema of Van Houten voorzitter van amateurs Wilkes kan in Spanje blijven voetballen A utomobilisme Duitse Grote Prijs afgelast Eindhoven verslagen Twee protesten MAANDAG 4 JULI 1955 (Van onze sportredacteur) ER IS EENS EEN TIJD GEWEEST dat men zich in het Westen in min of meer smalende zin uitliet over het zuivere opportuniteitsvoetba! van de voetbalclubs uit het Zuiden over voetbal dus dat geen resultaten opleverde door zuiver technische vaardigheid, maar alleen door een onge kend enthousiasme en een onbegrensde stugheid, waarmede men dan de tegenstander op het juiste ogenblik probeerde te verslaan. Sinds geruime tijd is dat anders het afgelopen seizoen is dat wel heel duidelijk gebleken maar een club bijvoorbeeld als NOAD hield zich bij dat opportunisme. Een opportunisme overigens dat in de beslissingswedstrijd tegen Haarlem, die gistermiddag voor twintigduizend toeschouwers in een drukkende hitte werd gespeeld, uiteindelijk de doorslag gaf en de Tilburgers een plaats in de hoofdklasse bezorgde. Vijf minuten voor het einde werd het drie-twee voor Haarlem bij het eindsignaal was het vier-drie voor de Zuidelijken. Toen pas hebben we ook begrepen dat N.O.A.D. niet zo maar de afkorting is van Nooit Ophouden Altijd Doorgaan En was het verdiend die overwinning? Ge zien naar de zuivere voetbalcapaciteiten en naar het vertoonde veldspel kregen de Tilburgers te veel, maar aan de andere kant moeten wij erkennen dat een ploeg die in een dergelijk afmattend duel als zich gisteren afspeelde nog de moed en de fut heeft om een klap als het scoren van een doelpunt door de tegenpar tij terwijl er nog driehonderd seconden is te spelen te boven te komen en twee glasheldere doelpunten kan maken, de overwinning verdient. Al was het alleen maar door die onverzettelijke geest van zich nooit gewonnen willen geven ook al lijkt het vechten voor een verloren zaak. Maar ook al speelde Haarlem dan beter voetbal, een gemakkelijke prooi hadden de roodbroeken in NOAD geenszins. Want na enkele zeker niet ongevaarlijke attaques van de Tilburgers kwam Haarlem wel in de aanval, maar al ras bleek dat de de fensie van NOAD heel wat mans bleek. Er kwamen wel enkele harde schoten, maar veel hoop op een doelpunt gaven die toch niet. Van de lat Na een kwartier spelen sloeg NOAD on verwacht toe. Op de linkerpunt van het strafschopgebied maakte De Voogd free kick en even later kogelde rechtshalf Wal- hout de bal uit de vrije schop enorm hard tegen de lat. Linksbinnen Van Leeuwen had toen betrekkelijk weinig moeite om de terugspringende bal van drie meter af stand langs enkele spelers in het net te jagen. Dat doelpunt maakte Haarlem volledig wakker. Er volgde een serie voortreffelijk opgebouwde aanvallen, waaruit eerst Ja cob een vrij gemakkelijke kans kreeg en vlak daarop op precies dezelfde plaats Vreeken, maar beiden misten. Maar in de negentiende minuut was het toch raak. Als een flits zo snel vloog de bal van Groene- veld naar Vreeken en van diens voet naar Roozen, die op de rand van het straf schopgebied met een handige manoeuvre zijn bewaker Rombout passeerde en toen een hard en zuiver schot afvuurde, dat Huysman kansloos liet. Twee minuten later was het al weer raak. Een combinatie tussen Roozen en Jacob bracht de bal bij Groeneveld, die op zijn beurt razendsnel langs v. d. Donker en Rombout snelde en met een hoog en hard schot Haarlem aan de winnende kant bracht. Verdiend Haarlem verdiende die voorsprong ten volle. Over de gehele linie waren de rood broeken iets beter. Ze plaatsten zuiverder, stelden zich beter op en toonden veelal beter begrip voor eikaars bedoelingen dan de Tilburgers, die wel met onverflauwde ijver zwoegden, maar toch niet imponeer den. Alleen linksbuiten Louer vestigde af en toe de aandacht op zich door zijn be keken spel en zijn snelle sprint, waarbij hij Laan meer dan eens versloeg. Toch ging de rust nog met gelijke stand in. Zes minuten voor het einde van de eer ste speelhelft juist toen de Haarlem- ADVERTENTIE Red Bond Confectionery Work* - Holland-Belgie Naar wij vernemen zijn de heren H. Valkema uit Leeuwarden en P. van Houten uit Haarlem candidaat gesteld voor het voorzitterschap van de sectie amateurvoet bal van de KNVB. Een schriftelijke stemming, waaraan door de amateurclubs wordt deelgenomen, zal moeten beslissen, wie van de beide can- didaten tot voorzitter van deze sectie wordt gekozen. De Spaanse voetbalbond heeft aan de Nederlandse voetballer Faas Wilkes een spee' vergunning voor het voetbalseizoen 1956 toegekend. mers het in de broeiende hitte wat kalmer aan gingen doen sloeg NOAD weer toe. Rechtsbuiten De Wilde gaf een hoge voor zet die de kleine Van Elteren in het doel slechts met veel moeite kon verwerken. Hij raakte de bal wel, maar sloeg deze voor zijn doel. De Voogd kon de bal nog wel wegwerken, doch hij trapte gelijk met Laan, zodat de Tilburger Van Leeuwen de bal een tikje kon geven. Lager tempo In de tweede helft was het gedaan met het goede voetbal. De warmte had de spe lers te veel afgemat en naarmate de strijd vorderde werd het steeds duidelijker dat de ploeg die de meeste adem kon opbren gen de beste kans op de hoofdklasse zou maken. Steeds lager werd het tempo, steeds meer spelers toonden niet meer mee te kunnen. Spil Rombout, linksback v. d. Donker en linkshalf Loose bij NOAD wer den steeds onzekerder in hun optreden, terwijl bij Haarlem Roozen, die de grote animator was geweest, danig afzakte, evenals Boeree en Schilpzand dat deden. Vreeken was helemaal niet in het stuk voorgekomen. Zo werd het een strijd van verdedigin gen. Een strijd, waarbij de eerste vergis sing in de defensie de winnende goal zou opleveren. Een slijtageslag. De kansen werden echter steeds kleiner in aantal. Groeneveld miste alleen voor Huysman, evenals Jacob, die midvoor was gaan spe len, dat deed. Het tempo zakte nog meer. Toen kwam het moment, waarop honderd den Haarlemmers op de tribunes gewacht hadden. Vijf minuten voor het einde gaf Roozen een hoge voorzet aan de door Ebbing be waakte Jacob. Beide spelers kopten. Maar Jacob raakte de bal, die hard en onbe reikbaar in het doel verdween. Drietwee en nog driehonderd secon den te spelen. Wat kon Haarlem nog ge beuren? Heel veel. Vooral tegen een ploeg als NOAD. Van de aftrap af ging alles naar voren. NOAD ging hetzelfde wapen hanteren dat Haarlem een week geleden tegen GVAV gebruikt had. En het lukte NOAD even goed als Haarlem zeven da gen tevoren. Twee maal Binnen anderhalve minuut na het succes van Haarlem plaatste Louer de bal uit een vrije schop voor het doel. Niemand greep in. De Voogd, die een uitnemende partij had gespeeld en in vechtlust een voorbeeld was geweest voor zijn ploeg, niet, Laan niet en Kuys niet. De Wilde, die na het in vallen van Staps rechtshalf was gaan spelen, wel. Van dichtbij trapte hij de bal keihard in: driedrie. Twee minuten later was er weer een aanval van de niet versagende Tilburgers. Haarlem leek verlamd van schrik. Nie mand viel aan toen de bal weer gevaarlijk voor het doel kwam. Niemand ook stak een been uit om de bal weg te trappen. En weer trof het schot van rechtshalf De Wil de doel. Tenminste vier Haarlemmers stonden met de handen voor de ogen. Daar ging het hoofdklasseschap met twee scho ten binnen honderdtwintig seconden Het eindsignaal van de scheidsrechter betekende spoedig daarna het beginsignaal voor een geruime tijd durende vreugde dans van iedereen die uit Tilburg kwam. Nooit Ophouden Altijd Doorgaan acht tien karaats representant van opportuni- teitsvoetbal had gewonnen van een ploeg die in het algemeen genomen beter voetbal speelde. Een-nul voor Noad. De hal is van de lat terug gekomen en door Van Leeuwen - derde van links - ingeschoten. V.l.n.r. Boeree, De Voogd, Van Leeuwen, Mooy, Louer, Van Elteren, Schilpzand, Kuys en De Wilde. De buitengewone vergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB, die Zaterdag in Utrecht werd gehouden, heeft een teleurstellend verloop gehad. Nadat de leden van de sectie betaald voetbal eerst het reglement voor het betaald voetbal met algemene stemmen hadden goedgekeurd, werd een interpellatie gehouden inzake de competitie-indeling voor de seizoenen 1955/56 en 1956/57 zoals deze door het sec- liebestuur was vastgesteld en reeds gepu bliceerd. Verschillende tegenvoorstellen alsmede een compromisvoorstel van de voornaamste interpellant, de heer Landaal (Apeldoorn) kwamen aan de orde, maar bij monde van de heer Martens handhaafde het sectiebestuur zijn indeling, waarbij tevens de kwestie van vertrouwen werd gesteld. Met grote meerderheid van stem men, 27 tegen 18, werd deze competitie indeling echter door de leden van de bondsvergadering verworpen, waarna de voorzitter mededeelde, dat het sectiebe stuur aftrad. Het eigenaardige feit doet zich thans voor, dat de KNVB op het ogenblik wel een reglement bezit voor het betaalde voet bal, maar geen bestuur om dat reglement in de praktijk te brengen, noch een com petitie-indeling voor het volgend seizoen. Naar bekend zal de nieuwe competitie van de afdeling betaald voetbal 28 Augustus beginnen, dus over acht weken. Het sectiebestuur had bepaald dat voor het seizoen 1955/56 twee eerste divisies zouden worden gevormd van ieder 18 clubs en drie eerste klasse afdelingen van 15 clubs. De heer Landaal achtte het niet juist, dat een club uit het lagere voetbal door middel van geld om toegelaten te wor den tot het betaalde voetbal moest men een som van 50.000 op tafel kunnen leg gen tot het eersteklasse milieu zou door dringen. Hij vond het een onrecht ten op zichte van de eersteklassers en de kam pioenen van de tweede klasse om deze in de eerste klasse van het betaalde voetbal te laten samenspelen met andere tweede- of derdeklassers. De heer Landaal handhaafde zijn voor stel om de competitie-indeling voor het volgend seizoen te stellen op 2 x 18 hoofd klassers, 2 x 14 eerste klassers en een 2e klasse, waarin de 17 overblijvende 2e en 3e klassers zouden worden ondergebracht. Tussenvoorstel Later kwam de heer Landaal met het tussenvoorstel om twee hoofdklassen van 18 clubs in te stellen, voorts twee eerste klassen (a en b) van 15 clubs, waarin de resterende eerste klassers en de kampioe nen van de tweede klassen worden opge nomen en een zg. eerste klasse C, waarin alle resterende verenigingen die zich voor betaald voetbal hadden opgegeven, worden ondergebracht. Door een speciale promotie regeling zouden de clubs uit deze eerste klasse C toch een kans krijgen om in het seizioen 1956/57 in de hoogste regionen te komen. Over dit compromisvoorstel wenste het sectiebestuur zich te beraden. De verga dering werd geschorst. Nadat de vergadering was heropend, deelde de heer Martens mede, en hij deed dit aan de hand van diverse argumenten, dat het sectiebestuur geen reden zag om van het eenmaal ingenomen standpunt af te wijken. Wel was het bestuur bereid om clubs, die aan het einde van het seizoen in financiële moeilijkheden waren geraakt, te helpen, indien althans het bondsbestuur bereid zou worden gevonden om een be nefietwedstrijd voor dit doel te laten spe len, die zeker 100.000 zou opbrengen. Gestemd werd over de handhaving van de competitie-indeling, zoals deze door het sectiebestuur reeds eerder was vastgesteld en bekendgemaakt: 27 afgevaardigden stemden tegen handhaving, 18 stemmen werden voor handhaving van de indeling uitgebracht. Aangezien de uitslag van deze stemming als een motie van wantrouwen werd beschouwd traden alle bestuursleden van de sectie staande de vergadering af. Wachten Naar wij vernemen zal binnenkort een bestuursvergadering van de KNVB worden gehouden ten einde de situatie, ontstaan door het aftreden van het volledige be stuur van de sectie betaald voetbal, nader onder het oog te zien. Aangezien de ge moederen van de afgevaardigden van het betaalde voetbal na de vergadering van Zaterdag nog al verhit zijn, wil het be stuur van de KNVB enkele dagen wach ten om de zaak ter hand te nemen. Blijkens een mededeling van de West- Duitse automobielclub zal de grote Prijs van Duitsland, die meetelt voor het wereld kampioenschap en die 31 Juli op de Nür- burgring zou worden gehouden, dit jaar niet doorgaan. Het besluit, om de wedstrüd te annuleren, is genomen omdat de nieuwe veiligheidsmaatregelen niet alle op tyd in werking kunnen treden. De acht van Nereus gaat met gering verschil vóór Aegir door de finish. De Groningse Studentenroeivereniging „Aegir" heeft tijdens de Nederlandse roei kampioenschappen op de Bosbaan de meeste en ook meest imponerende succes sen geboekt. „Aegir" won in drie num mers, waarvan eenmaal in combinatie met „De Hunze". Geen enkele andere vereni ging bracht het verder dan één kampioen schap. Hoewel in verschillende nummers betere tijden werden gemaakt dan ver leden jaar (mede ten gevolge van de wind, die de roeiers mee hadden) werden geen illusies geboren ten aanzien van de nade rende Europese kampioenschappen in Gent. Ook het roeipeil kwam in het alge meen niet op grote hoogte. Wat de zuivere snelheid betreft kwamen Zondag alleen da dames met (twee) baanrecords voor Nederlandse roeisters uit de bus. Een grote verrassing was op Zaterdag het falen van de skiffeur Van Mesdag tegen Neumeier, die met vijf a zes leng ten zijn oude rivaal versloeg. Zondag re vancheerde Van Mesdag zich echter goed en bereikte met een furieuze eindspurt ongeveer eenzelfde voorsprong, waarbij hij met 7.17.8 min. bijna drie seconden be neden het door hemzelf in 3 953 gevestigde baanrecord bleef. Reeds op Zaterdagmiddag leek de vier zonder stuurman van Aegir beter dan die van Willem III, doch door zeer slecht sturen ontging haar de zege. Hoewel deze ploeg ook Zondag niet goed stuurde, be haalde zij toen echter de nationale titel met één en een kwart lengte voorsprong op de Amsterdammers. De twee met stuurman van Willem III, Van de Brekel en De Hartog, toonde op beide wedstrijddagen zeer hard doch niet bijzonder fraai roeien; Zondag kregen zij verrassend sterke tegenstand van een b- twee van De Laak, welke met slechts iets meer dan een lengte verslagen werd. De twee zonder stuurman van Het Spaarne ondervond taaie tegenstand van Triton. Blom en Gitz namen beide dagen met een snelle start direct de leiding, doch slaagden er niet in een grote voor sprong te nemen. De tijden, Zaterdag 7.20, Zondag 7.19.2 min., waren dan ook niet bijzonder snel. Het is echter zeker dat zij hun topvorm nog niet bereikt hebben. De achten De strijd der achten was bijzonder boeiend en had op Zaterdag een totaal ander verloop dan op Zondag. Aegir, Ne reus, Njord en Laga gingen aanvankelijk geheel gelijk op. Aegir maakte zich na ongeveer 400 meter geleidelijk aan los uit het veld, terwijl Laga wat afzakte. Het leek dat de Groningers een zege tegemoet gingen, doch een zeer goede eindspurt van Njord, welke reeds op 1600 meter ingezet werd, draaide de rollen om en Aegir werd tweede, terwijl Laga nog net voor Nereus de derde plaats voor zich opeiste. Njord bleef hierbij met 1.6 seconde boven het nationale baanrecord dat met 6.04.0 min. sinds 1951 op naam van Laga staat. Het als laatste binnenkomende Nereus maakte 6.09.8 min., zodat de vier ploegen alle bin nen vier seconden finishten. Een geheel ander beeld had de strijd op Zondag, toen Laga aanvankelijk de lei ding nam, doch reeds spoedig verdreven werd door het nu veel sterker roeiende Nereus. De Amsterdamse studenten na men nu de leiding die zij niet meer af stonden. Njord, Zaterdag eerste, zakte af en werd laatste, terwijl Laga van de twee- Het bestuur van de Nederlandse Roei- bond heeft besloten de twee zonder stuur man van „Het Spaarne" (met de roeiers Blom en Gitz) af te vaardigen naar de Europese roei-kampioenschappen, die van 25 tot en met 28 Augustus in Gent zullen worden gehouden. Aan de twee met stuurman van het Am sterdamse Willem III is verzocht, deel te nemen aan een trial, die op 16 en 17 Juli in Essen zal worden gehouden. Aan de hand van de daar behaalde resultaten zal wor den uitgemaakt of ook deze ploeg voor uit zending naar Gent in aanmerking komt. Wat de Europese dameskampioenschap pen in Boekarest op 7 Augustus betreft, is besloten, dat de vier met stuurvrouw van „Die Leythe" (Leiden) daarheen zal gaan. de plaats verdrongen werd door een felle eindsprint van Aegir. De wedstrijden voor dames hadden een wat gelijkmatiger verloop, behalve bij de achten. Hier zorgde De Laak Zaterdag voor een verrassing door na eerst ach ter gelegen te hebben op De Vliet deze halverwege de baan voorbij te spurten en verder onbedreigd te winnen vóór het fa voriete De Vliet, dat tweede werd. Zondag verliep de strijd volgens de verwachting. De Vliet werd eerste, nadat de Leidse da mes direct de leiding hadden genomen, in 3.22.0 min. De omstandigheden in aan merking genomen een matige tijd. De nog jonge Spaarne-acht werd op deze wed strijden resp. vierde en vijfde. Voor een baanrecord zorgde de dubbel- vier van Willem III door in 3.36.0 Viking te verslaan, dat met 3.39.4 eveneens be neden het overigens niet zeer scherp staande baanrecord bleef. De befaamde vier van „Die Leythe" le verde een fraaie prestatie door het op haar eigen naam staand nationaal record met bijna vijf seconden te verbeteren en te brengen op 3.35.3 min. Hiermee stelden deze Leidse meisjes hun uitzending naar Boekarest veilig. Ook de skiffeuze Agnes Reuter leverde een goede prestatie. Jeugdkampioenschappen De selectiewedstrijden van Zaterdag werden gecombineerd met de nationale jeugdkampioenschappen. Bij de jongens (14/16 jaar) in oefengieken werd na een spannend duel met RIC, Het Spaarne eer ste, met slechts een halve seconde ver schil, in 1.54.8 min. De bijzonder goed roeiende overnaadse vier (17/18 jaar) van Het Spaarne bracht het er minder goed af. Na in de voorwed strijd met gering verschil Die Leythe ge klopt te hebben kwam zij in de finale niet verder dan de vierde plaats. De stijlroeiende meisjes van Het Spaar ne deden het zeer goed. Zowel de over naadse vier als de oefengieken voor meis jes (14/16 jaar) leverden een Haarlemse overwinning op. Ongeveer zeventienduizend bezoekers zijn Zaterdagavond teleurgesteld naar huis gegaan, nadat zij de wedstrijd tussen PSV en NAC hadden gezien. Vooral teleurgesteld omdat het vertoonde spel niet die hoogte bereikte, welke men van een kampioenswed strijd zou mogen verwachten. Over het algemeen kon men vaststellen, dat het spel van NAC iets beter was, omdat de Bredanaars vooral een betere lichaamsbeheersing demonstreerden, die gepaard ging aan een wat grotere snelheid. Vooral Lussen- burg, de spil en linkshalf Storimans hadden daardoor nogal eens succes met het afnemen van de bal, waardoor dan de actieve voorhoedespelers gelegenheid kregen druk uit te oefenen op het PSV-doel. Wiersma, voor de eerste keer in PSV- gelederen had enige thd nodig om zich in te spelen, in welke periode Wou ters, die zich later uitstekend herstelde, vreemd stond te schutteren, wat aan het vertrouwen van Steiger en Rensen geen goed deed. Later ging het verdedigen veel beter. Maar voor het zover was stond PSV toch al met tweenul achter. Eigen fouten waren er de oorzaak van. Een verdwaalde bal meende Wouters na 23 minuten, nogal nonchalant terug te kunnen spelen, waardoor Van Overbeeke zijn sprint beloond zag met een kans die hij zich niet liet ontgaan. En in de 33ste minuut stonden er zoveei PSV-ers voor het eigen doel, dat d' Hooge, Wouters en Rensen de eer aan elkaar meenden te moeten laten, wat tot gevolg had, dat Van Hoogenhuizen een solo met een center naar Van Overbeeke kon besluiten, die Steiger opnieuw klopte (nultwee). Gelijk Daarna pas kregen de PSV-ers meer vat op het Bredase spel en de aanvallen van de Eindhovenaren werden iets veel- vuldiger, hetgeen in de veertigste minuut een doelpunt tot gevolg had. Wiersma speelde de bal met een ferme trap naar voren, juist iets te hoog voor de overigens goed spelende rechtshalf Van den Hoven van NAC. Hierdoor kwam de naar buiten gezwenkte Fransen in het bezit van de bal, een verre pass naar Dillen volgde, die zijn schot door Goedhart zag gekeerd. Maar de snelle Smulders was er meteen bij om de weggestompte bal in te koppen (ééntwee). Na de rust, toen het verrassend element meer en meer wegdeinde en het spelpeil achteruit ging, waren de ploegen in het veld aan elkaar gewaagd. Op een hoge bal van d' Hooge bleef de Bredase verdedi ging staan, Brusselers van PSV echter niet en terwijl alle Bredanaars voor bui tenspel appelleerden, plaatste de PSV- linksbinnen de bal beheerst over de uit lopende doelman Goedhart: tweetwee. Daarop ontwikkelde PSV nog een ferm offensief, dat dank zij voortreffelijk werk van de NAC-verdediging met keeper Goedhart aan het hoofd zonder resul taat bleef. Drie minuten voor het einde van de weliswaar boeiende, maar greenszins op kampioenspeil staande wedstrijd tussen Willem II en Eindhoven nam Becx de taak van Van Roessel over, Becx kon de bal vrijspelen en doorgeven aan een schietgrage De Bruyckere, die ditmaal niet miste en Van Gemert met een strak en goed geplaatst schot passeerde. Daar mede kwam de stand op tweenul in het voordeel van de Tilburgers, die echter tachtig van de negentig minuten in de minderheid waren geweest tegenover een fel aanvallend spelend Eindhoven, dat on betwist in tempo de meerdere was van de Tilburgse kampioensploeg. Willem II profiteerde na vijftien mi nuten van een fout in de Eindhoven- verdediging, die bleef staan voor ver meend buitenspel van De Jong. Zeer be slist schudde echter de neutrale grens rechter het hoofd en een fluitsignaal bleef uit. Inmiddels was De Jong al doorge lopen en met een bekeken schot was het éénnul. Weinig actief Het pleit voor de wilskracht der Eind hovenaren dat zij onmiddellijk terug kwa men met zeer gevaarlijke aanvallen, die echter in het centrum tot staan werden gebracht. Maar onophoudelijk bleef het^ gevaar voor het Willem II-doel hangen en enkele sporadische uitvallen der thuisclub konden hierin geen verandering brengen, ook al omdat Van Roessel te weinig ac tief was, zodat van hem geen enkele kracht uitging. Eindhoven kwam na de rust met een invaller voor Frans Tebak en ook nu zag men weer een steeds aanvallend Eindho ven, dat de Willem li-verdediging tegen de muur drukte. Onder aanvoering van Van Loon en opnieuw door schitterend werk van Feyt weerstonden de Tilburgers deze druk, die vaak zo zwaar werd, dat doelpunten wel moesten komen. Maar weer was er geen schutter en toen Becx drie minuten voor tijd Frans van Tuyl aanviel, die de bal iets te lang bij zich had gehouden, leverde dit succes op, waardoor de Willem II-ers een zeer ge flatteerde tweenul overwinning be haalden. Van Gemert heeft geen schijn van kans het strakke schot van de Willem Il'er De ■Jong (links) te houden. F. van Tuyl en L. van Tuyl komen heiden te laat. De beslissingswedstrijd DFC-RBC lever de weliswaar een zege op voor de Dordte- naren door een doelpunt van Van Es in de 38e minuut van de tweede helft, doch daar RBC na afloop een tweetal protesten in diende is nog niet bekend welke vereniging in de hoofdklasse komt. Het eerste protest van RBC gaat tegen het doelpunt dat Van Es scoorde. De DFC-er zou de bal te voren met de hand hebben gespeeld In het tweede protest voert RBC aan dat de keeper van DFC zich bij het nemen van een strafschop be woog voor de bal was ingeschoten. De penalty werd gemist. Na afloop werd de strafschop overge nomen en in een doelpunt omgezet. Nu was verlenging noodzakelijk, want indien de protestcommissie het eerste protest toe wees en het tweede niet, dan werd de eind stand nul-nul. Werd het tweede protest toegewezen en het eerste niet dan werd de eindstand één-één. In de zesde minuut van de verlenging scoorde DFC voor de tweede maal, zodat een voorlopige beslissing was verkregen. De mogelijkheid bestaat dat de protest commissie beide protesten toewijst waar door de eindstand één- nul voor RBC zou worden en deze vereniging het volgend sei zoen in de hoofdklasse zou mogen uitko men. Waarschijnlijker is echter dat beide protesten worden verworpen en dan blijft het één-nul voor DFC. In de beide laatste gevallen zou achteraf blijken dat verlen ging niet noodzakelijk was. Hoe het ook zij, de beslissing is gevallen, al zal de protest commissie moeten uitmaken welke deze beslissing is.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5