PITTIG Pas in tweede verlenging werd Hoofddorpse Boys verslagen Amsterdammer Wiese winnaar van Ronde om en door Haarlemmermeer VAN NELLE Fraaie overwinning van Haarlem op de Haagse I .Clowntje Rick De schimmen van het duister WH kampioen in de HVB Weer drie titels voor de Russen Nellie Gregor kampioen van Nederland Kennemer jeugdturners verloren van Alkmaar HALF ZWARE SHAG Rood en Wit kansloos tegen sterk ACC Sterk N.C.B.-elftal voor Haarlem 4 DE HENLEY REGATTA Courses in Hilversum ODO eerste in kegel- concours in Apeldoorn DE CRICKETCOMPETITIE Voor de kinderen ACC-Rood en Wil Grote Prijs van België voor motorrenners Nieuwe wereldrecords met 1000 cc-motor Het Engels cricketteam voor derde testmatch A.J.KAAN „DeWolbaal" FEUILLETON door Boilleau Narcejac MAANDAG 4 JULI 1955 Aan het langgerekte en uitermate span nende voetbalseizoen in de HVB is gister avond een einde gekomen. WH won nameljjk de tweede beslissingswedstrijd tegen Hoofd dorpse Boys met twee-één, maar had daar meer voor nodig dan de normale speeltijd. Ook nu eindigde de strjjd in een gelijkspel en pas in de tweede verlenging slaagde Dami- aans er in het winnende en beslissende doel punt te scoren. Deze tweede wedstrijd, nodig geworden om dat het verleden week na twee uur voetbal op een gelijkspel was uitgelopen, werd dit maal op het EDO-terrein gespeeld. Er waren bijna tweeduizend toeschouwers, die hebben kunnen genieten van een spannende wed strijd. De Boys hadden vóór deze strijd de beste papieren want indien ook nu het resultaat een gelijkspel zou zijn, dan waren de Hoofd dorpers dank zij een beter doelgemiddelde kampioen. Toen kort na het begin een der beste spelers van WH, Tonnissen, wegens een blessure het veld moest verlaten, zag het er voor de Boys nog beter uit. Maar WH speelde dapper verder, was bovendien technisch beter dan de mannen uit de Haarlemmermeer. Bij de rust was de stand nog dubbelblank en ook in de tweede helft ontliepen de ploegen elkaar weer niet veel. Thans echter kon WH door Boot de leiding nemen maar spoedig daarna scoorde Jansen voor de Boys de gelijkmaker. Het einde' kwam dus met een één-één gelijkspel. Het leek een herhaling van de vorige week te worden toen de eerste verlenging nog geen beslissing bracht. Maar kort in de tweede verlenging kwam dan eindelijk het beslis sende doelpunt. VVH's aanvoerder Dami- aans kreeg een goede kans en zijn harde schot was voor de Hoofddorpse doelman onhoud baar. WH had met twee-één gewonnen en daarmee het kampioenschap behaald. Dit be tekent tevens promotie naar de vierde klasse van de KNVB. Er heerste onmiddellijk na afloop een ware kampioensstemming. Namens de HVB felici teerde de heer Van Turnhout de nieuwe kam pioenen met het behaalde resultaat, Hoofd dorpse Boys toonde zich een sportieve ver liezer en was de eerste die WH gelukwensen aanbood. In de late avonduren kwamen in De jaarlijkse roeiwedstrijden van Henley zijn weer voorbij. Hoewel dit een zo ty pisch Engels roeifeest is, spelen de Engelse ploegen er de laatste jaren slechts 'n onder geschikte rol. De belangrijkste prestaties van Britse zijde worden op het ogenblik geleverd door de betrekkelijke nieuwelin gen op Henley, de ploegen van de Royal Air Force, die zich steeds meer weren en zich in een grote populariteit mogen ver heugen. In wezen is Henley nog altijd het roei- festijn van de Engelse studerende jeugd. Daarom bestaat er voor de zuiver natio nale nummers, waarin de ploegen van de public schools en diverse universitaire ver enigingen elkaar bestrijden, even grote be langstelling als voor de internationale num mers. De meeste eindresultaten konden voor dat de wedstrijden begonnen waren gemak kelijk worden voorspeld. En het is in het algemeen ook precies zo gegaan als ver wacht werd. De Russen hebben met succes twee van de drie het vorige jaar door hen veroverde titels verdedigd. In de stuurmanloze 4 zege vierden zij met drie lengten in 7 min. 40 sec. over Leander (Engeland), na in de halve finale de Europese kampioenen, de Italianen van Moto Guzzi te hebben uit geschakeld. De Russische stuurmanloze twee met Buldakov en Ivanov versloeg Gobbo en Bavidge van Leander in de tijd van 8 min. 30 sec. Overeenkomstig de verwachting legden de Russen verder beslag op een voor hen nieuwe titel, en wel in de dubbel scull. Zhilin en Emchuk versloegen namelijk met een halve lengte in 7 min. 55 sec. de Zwitsers Vollmer en Keiler van de Grass hopper club uit Zürich. Het Russische voornemen om ook de Diamond Sculls (Skiff) te veroveren mis lukte omdat de Olympische skiffeur Tsjoe- kalov, als gevolg van de havenstaking, niet tijdig over zijn boot kon beschikken en niet in een geleende boot kon uitkomen bij de eerste heat omdat de Russen zich aan vankelijk hadden teruggetrokken. De finale om de Grand Cup (achten) werd tenslotte een duel tussen Pennsyl- vanië en de Canadezen. De Amerikanen wormen in een uiterst spannende strijd met slechts 1/3 lengte in 6 min. 56 sec. Niemand twijfelde er aan dat de Poolse skiffeur Koscerka in de Diamond Sculls de zege zou behalen. Hij won gemakkelijk van Rand (R.A.F.) op 1% lengte in 8 min. 33 sec. De laatste kans op een enkele Engelse overwinning ging verloren toen in de finale van de lichte achten om de Thames Cup de technische studenten van Massachusetts na een vinnig duel de formidabele ploeg van de R.A.F. op 2/3 lengte in 7 min. 21 sec. versloeg. restaurant Brinkman aan' het Houtplein nog talrijke felicitaties binnen. WH, die jaren lang de eeuwige tweede klasser in de HVB werd genoemd, heeft dus wel een zeer bijzondere prestatie verricht- Twee jaar peleden promoveerde de club ein delijk naar de eerste klasse. De uitslagen van de gehouden draverijen in Hilversum luiden: Gratie Hanoverprijs (1420 m): 1. Untre- pid 1.40.7; 2. Unicum 1.42.1; 3. Unaniem 1.41.3. Win. 4, pl. 1.80 en 2.40, gek. 14.90, cov. 4.40. Guy Hanoverprijs (i960 m): 1. True Spencer 1.29.9; 2. Rita Èoncl 1.28.1; 3. Sire ne 1.30.7. Win. 3.90, pl. 2.30, 2.70, 4.60, gek. 1640, cov. 6.90. Madame B-prijs (2340 m): 1. Pretty Boy 1.26.2; 2. Prinses Zora 1.27.1; 3. Nico the Saint 1.27.4. Win. 1.90, pl. 1.30 en 1.50, gek. 3.90, cov. 3.50. Derby proefprijs (2340 m): 1. Theo Mes- sidor 1.28.5; 2. Tira 1.28; 3. Tender Erebus 1.30.5. Win. 1.10, pl. 1.10 en 1.20, gek. 3.20, cov. 2.40. Illustre Hanoverprijs: (2340 m): Eerste afdeling: 1. Reine Neosho 1.27.8; 2. Queenly Bertha 1.28.4; 3. Reine d'Aster 1.32.3. Win. 12.60 pl. 4.30 en 1.80, gek. 11.20, cov. 4.50. Illustre Hanoverprijs (2340 m) tweede afdeling: 1 Bascom 1.30.1; 2. Speed Lady 1.30.9; 3. Quadrupes 1.30. Win. 22.10, pi. 5.40, 6.10 en 6.30, gek. 8, cov. 12.80. Kampioenschap Nederlandse paardenprijs (2400 m) draverij van meet voor Neder landse paarden: 1. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen) 1.23.8; 2. Niekie BII (A. R. Nottel- man) 1.23.8: 3. Over Again (W. Leeuwen kamp) 1.23.8. Win. 2.50, pl. 1.40, 2.10 en 2.90, gek. 6.90, cov. 5.40. Evelyn Hanoverprijs (2340 m): Eerste af deling: 1. Odylia O 1.26.9; 2. Paaua 1.25.3; 3. Prince Maire 1.27.7. Win. 4.80, pl. 2.30 en 10.20, gek. 6370, cov. 7.80. Evelyn Hanoverprijs (2340 m). Tweede afdeling: 1. Our Bonni 1.26.9; 2. Rosa B 1.27; 3. Rethy Hollandia 1.26.3: Win. 1.70, pl. 1.40 en 1.70, gek. 3.20, cov. 2.90. Flying Guyprijs (2800 m): 1. President 1.27.5; 2. Ruby Spencer 1.21.4; 3. Quitewell S 1.28.2; Win. 6.60, pl. 2.10, 2.80 en 2.80, gek. 12.40, cov 6.90. Totale omzet totalisa- tor: 137.734,50. Het is al weer enige jaren geleden, dat vertegenwoordigende groepen van de Ken- nemer Turnkring in wedstrijden tegen an dere turnkringen uitkwamen. Voor het eerst sedert de oprichting dezer groepen ontmoetten de junioren-oefencorpsen van de Kennemer Turnkring de Kring Alk maar en al was de einduitslag een over winning voor Alkmaar, de wedstrijd is voor de Kennemer Junioren zeker nuttig geweest met het oog op het verkrijgen van wedstrijd-routine en inzicht in de opbouw van de oefeningen van de tegen standers -sters) De meisjes hadden vier onderdelen: evenwichtsbalk, vrije oefening, ringen en tremplin-paardspringen: De jongens had den vrije oefeningen, ringen, brug, rek, paardvoltige en paardspringen lage veer- plank te verwerken. De meisjes veroverden na twee onderde len, vrije oefening en balk, reeds een voor sprong van 19.8 punten, welk verschil bij ringen tot 21.6 en na het springen tot 21.8 punten opliep; vooral bij de evenwichts balk en vrije oefeningen lieten de Alk- m a ar se meisjes fraaie oefeningen zien, die de ruime voorsprong veroorzaakten. Het verschil bij de andere onderdelen was niet zo groot, zodat uiteindelijk de Alkmaarse meisjes eerste werden. Bij de jongens ging de stand na rek en brug gelijk op namelijk Alkmaar 177.1 en Kennemer 170.3 punten, doch bij rek en paardvoltige kwamen de grotere verschil len (rek 11.1 en paard 12.4 punten, zodat na vier onderdelen Alkmaar 361.1 p. en de Kennemer 330.8 punten hadden. Dank zij enige voor hun doen spectacu laire vrije oefeningen steeg 't verschil voor Alkmaar tot 42.2 punten. Alleen bij het springen bleven de Kennemer jongens de meerdere van Alkmaar met één hele punt, zodat Alkmaar een voorsprong had van 41.2 punten. Bij de Alkmaarse meisjes viel vooral mejuffrouw Th. Beekman op met keurige oefeningen op de balk, aan ringen en vrije oefening. Zij werd in de individuele plaat sing eerste met 63.9 punten. Mejuffrouw R. Wajer van de Kennemer Turnkring verwierf bij ringen het hoogste cijfer: 19 (max. 20). De jongens uit Alkmaar bezetten eerste vier plaatsen. R. de Broeder kreeg 97.4 punten; zijn hierop volgende club genoten resp. 87 p.. 84.1 p. en 82.5 p., waar na de eerste Kennemer jongen H. de Groot op de ranglijst volgde met 80.9 punten. De wielerronde „Om en door de Haarlem mermeer", die Zaterdagmiddag als onder deel van de eeuwfeestviering door de Half- wegse Sportclub „De Bataaf" werd gehou den ,is na een spannende race gewonnen door de Amsterdammer Wiese. In de eind sprint toonde Wiese zich de snelste van een zes man sterke kopgroep, waarin ook Schild, Braat, Pos, Klebach en Schollen vertegenwoordigd waren, die na 152 zware kilometers op de eindstreep in Hoofddorp afstormde. t.1 - x,H Reeds direct na de start in Hoofddorp kregen de renners dé wind in de rug en even voorbij De Kaag demarreerde Peters uit een twintig man sterke hoofdgroep en vero\*rde een paar honderd meter voor sprong. Hoewel nog getracht werd om de vluchteling te achterhalen, bleek deze in zijn opmars naar een premie die in Zwanenburg op de eerst doorkomende ren ner lag te wachten niet meer te stuiten. In Zwanenburg, waar de plaatselijke favo riet Snijders en een der grootste kansheb bers met een lekke band moest achterblij ven, liet de Haarlemmer zich weer inlopen. Na verschillende ontsnappingspogingen onder meer van Pos, Tienstra, Huizinga, Schollen en Klebach, waardoor de kop groep tot elf man was uitgedund, schenen Tienstra erf Peters die bij Bennebroek (110 km) ontsnapten eindelijk succes te hebben. Maar in Vijfhuizen moesten ook zij weer het hoofd buigen voor de over macht. Onrustig De onrust in het kopgroepje was door deze uitlooppoging gewekt, want nauwe lijks waren deze twee renners tot de orde geroepen of Schollen demarreerde weer. Huizinga, Pos, Klebach, Wiese, Tienstra en Schild gingen met hem mee. Van de overgebleven koplopers koos Pos weer spoedig het hazenpad en pas op de Lijnderdijk ontketende Schollen de jacht op de vluchteling en hij kreeg daarbij versterking van Wiese en Braat. Deze drie renners haalden de ontsnapte Pos in Bad hoevedorp (130 km) weer in en van de andere vier koplopers slaagden alleen Kle bach en Schild er in om zich nog bij Pos, Schollen, Braat en Wiese te voegen. Hui zinga en Tienstra werden voorgoed afge schud. Er waren toen nog 19 kilometers af te leggen. In deze slotfase van de strijd deed vooral de Vreelander Pos nog energieke pogingen om te ontsnappen, doch hij kreeg geen kans om weg te komen. De eindsprint moest dus de beslissing brengen en hierin toonde Wiese zich de snelste voor Schild, terwijl Braat, die de laatste kilometers op een langzaam leeglopende voorband had moe ten rijden, zich met een spurt uit laatste positie naar een fraaie derde plaats werk te. Bijna vier minuten na de kopgroep, kwam Huizinga binnen. De uitslag luidde: 1. Wiese (Amsterdam) de 152 kilometer in 3 uur, 52 min. en 15 sec.; 2. Schild (Amsterdam); 3. Braat (Aalsmeer); 4. Pos (Vreeland); 5. Klebach (Amsterdam); 6. Schollen (Tilburg); 7. op 3 min. 40 sec. Huizinga,(Arqstelyeen.);8vpg; 3 min. 42'sec. Tienstra (Halfweg); 9. op 3 min. 58 sec.; Ballangee (Amsterdam); 10. op 6 min. 13 sec. T. Peters (Haarlem). In het nationaal kegelconcours in Apel doorn behaalde ODO uit Haarlem in af deling A de eerste prijs met 387 houten en in afdeling B de tweede prijs met 358 houten. ADVERTENTIE Op fraaie wijze heeft Haarlem gisteren op de Donkerelaan het sterke HCC I ver slagen; een grote verrassing, omdat het eerste Haagse cricketelftal nog tal van uit stekende spelers (Gallois, Sillevis, v. d. Bosch en Van Staay) telt. Het wekte vooral voldoening dat Haarlem erin slaagde met batten het Haagse totaal te passeren cn op 123 voor 8 kon sluiten. Toen Voogd de toss won koos hij fielden, een keuze die door de voortreffelijke vorm van de Haarlemse bowlers werd gerecht vaardigd. Vanaf het begin tot aan het eind van de Haagse innings werd vrijwel geen slechte bal gebowied. Over het totaal van 84 batte de Haagse dan ook 53 overs, ge dwongen als zij was tot uiterst voorzichtig spel. Harris (16) was in het begin de enige die goed weerstand bood. Als steeds oleek H. Boeree echter weer een uiterst nuttige change-bowler, daar hij in zijn eerste over Harris cleande. Hetzelfde zou zich l'ater in de innings herhalen, toen W. v. d. Bosch, die goed was ingespeeld, door Boeree werd gebowied. Bij de stand 5 voor 33 kwamen de ge routineerde Sillevis en v. d. Bosch samen, die met aantrekkelijk cricket de score op voerden. Toen op 79 echter v. d. Bosch uit ging, herhaalde Paul Maas wat zijn broer Max vorige week op de Spanjaardslaan verrichtte.Hij „liep" door de laatste wickets heen, daarbij zelfs de hattrick verrichtend. Zo kwam het einde op 84. Max Maas 3-34 in 21 overs, Paul Maas 5-37 in bijna 23 overs, H. Boeree 2-7, W. Peschar 0-5. Zes voor 44 Gelijk vorige week ging het in het begin Voor de wedstrijd tussen een NCB-elftal en de Second Tactical Air Force van de 'R/AF.tBrjtish «Array of the'Rhine I, die op Vrijdag 8 èn Zaterdag 9 Juli in Haarlem op hetr terrein van Rood en Wit (Span jaardslaan) gespeeld wordt, aanvang beide dagen elf uur, is het NCB-elftal als volgt samengesteld: W. van Weelde (ACC) (aanv.), Colthoff (HCC) wicket-keeper, Van Arkel (HCCV, Leeftink (PW), P. Maas (Haarlem), Marseille (Quick, Den Haag), Mulder (VRA), Schuur (HCC), Slagter (VVV), De Villeneuve (VRA) en Vriens (HCC). Ja, de Kabouters hadden hard gewerkt aan hun dijkjes om het dorp voor overstro ming ie bewaren. Maar het water steeg en steeghet kwam steeds hoger en stroomde al tussen de bomen van het bos door! Op een ochtend zag Pilon, die thuis was, opeens iets, dat hem verschrikteDaar onder de buitendeur sijpelde water naar binnen! Toen hij door het raam keek ontdekte hij, dat buiten alles al onder water stond. Rondom zijn huis en die van zijn makkers stond alles blank. Dat zag er helemaal niet mooi uit. Nu het water al over de drempel kwam, zou het hoger komen ook; want al die smeltende sneeuw uit het bos maakte, dat de beek veel te vol werd. Pilon keek niet lang. Hij moest direct aan 't werk, om zijn meubelen en andere boel in veiligheid te brengen. Gauw naar boven ermee! Hij pakte haastig zijn stoelen bij elkaar en bracht ze op de bovenverdieping; daar zou het water niet komen. Daarna kwamen de tafel en andere dingen aan de beurt. Het moest gauw gebeuren vóór zijn spulletjes door het water zouden bederven. van de Haarlem-innings weinig voorspoe dig, en het werd zelfs 6 voor 44. Op dat totaal viel het wicket van Boeree, die met 25 zeer goede runs het leeuwendeel van de score had genomen, waarbij twee fraaie late-cuts voor vier bijzonder opvielen. Op dat totaal kwamen Grupping en Voogd samen. Voogd hield zijn wicket in stand en Grupping, de goede ballen zorg vuldig tegenhoudend, scoorde wijel ijk op de losse ballen, o.m. een vijftal vieren. Met een harde boundary scoorde Grupping de winning-hit, waarna nog even werd door- febat. Grupping had een onschatbare 38 ijgedragen; Voogd ging retired voor 24, maar Kruyt (17), waaronder een verre 6, batte er nog even lustig od los. Op 123 werd voor 8 wickets gesloten, zodat Haar lem won met 39 runs en 2 wickets. v. d. Staay had bijna unchanged gebow ied en had terecht de goede cijfers 5-23. Verder bowlden v. d. Bosch 0-5, Borgers 0-34, Heimei 2-43 en Kooistra 0-16. Zoais wel te verwachten viel had Rood en Wit, dat in de toch al zo zwakke aanval Bijleveld en Van Liemt miste, weinig kans tegen het Amsterdamse ACC. De Amster dammers passeerden het totaal van Rood en Wit vrij gemakkelijk voor het verlies van slechts vier wickets. Kramer en Moolenaar openden voor Rood en Wit op het bowlen van Van der Hurk en Brechman. De jeugdige Moolenaar (1) was al gauw verdwenen, waarna Kra mer met De Ruig voor wat hoop zorgden. Maar ook zij hielden niet lang stand. Kra mer werd door H. van Weelde voor 12 runs gevangen op het bowlen van Brechman en De Ruig werd eveneens gevangen voor 13 runs. De Nijs, Van der Togt noch Hage naar boden daarna veel tegenstand. Er restte bii 43 voor 6 dan ook weinig hoop op een redelijke score. Wijkhuizen en Bouwman dachten er echter anders over. Met goed batten voer den zij het totaal op tot 73, waarna Wijk huizen met Molijn verder ging. Met dit tweetal op de mat ging zelfs de honderd oo. Toen echter op 107 het achtste wicket viel. was het snel met de Rood en Witters ge daan: totaal 120. Behalve De Ruig kwamen Wijkhuizen met 27, Bouwman met 24 en Molijn met 26 in de dubbele cijfers. Van der Hurk met 6-43 in ruim 24 overs was de meest succesvolle bowler. Brech man nam 3-32 in 15 overs. H. van Weelde en W. van Weelde 0-22 en 0-18 had den geen succes. De aanval van Rood en Wit kon de Am sterdammers weinig ontzag inboezemen. Wel verdween v. d. Broek vrij spoedig als slachtoffer van Wijkhuizen hij ging stumped De Nijs en werd Meijer door Wijkhuizen gebowied. De Baere en Brech man speelden daarna de bowlers met ver trouwen. Toen ook Brechman (27) was gestumped passeerden De Baere en W. van Weelde het totaal van Rood en Wit. De Baere viel nog als slachtoffer van Molijn voor 65, Van Weelde bleef met 39 not out. Wijkhuizen nam drie wickets in achttien overs voor 80 runs. Het vierde wicket kreeg Molijn voor 6 runs. De Wijs, De Windt en Moolenaar bowlden respectievelijk 0-31, 0-13 en 0-13. Overige resultaten HCC 2Kampong: HCC 2 won met 3 wickets. Kampong scoorde 191 runs, waar van: Eykelboom 13, De Bruin 11, Wagen voort 11, Van der Bijl 20, Van Esveld 25, De Waart 24 en Van Ameyde 46. Broese van Groenau 1 voor 31, Kloppenburg 2 voor 24, Vriens 7 voor 49. HCC 2 scoorde 192 voor 7, waarvan: Van Arkel 26, Wischhoff 10, Colthoff 61, Van Manen 45 en Spekking 22 n.o. De Waart 2 voor 63, Van der Bijl 1 voor 38 en Wagen voort 4 voor 59. Quick (H.)Excelsior: Quick won met 4 wickets en 57 runs. Quick (H) 200 voor 6, waarvan: Reinders 52, Van Eek 34, Clarke 33 n.o. en Poolman 18. Dries 2-73. J. Oosterholt 1-34, Bakker 2-41 en G. Oos- terholt 1-19. Exclesior 143 runs, waarvan: J. Ooster holt 22, Van der Water 20, A. Oosterholt 23 n.o. en Bakker 17. Clarke 3-30 en Eeck- hout 6-22. PWVOC: VOC won met 69 runs. VOC 149 runs, waarvan: Lochman van Benne- kom 82. Terwiel 12, Stroo 12 en Madsen 15 n.o. Leeftink 7-24, Höpink 3-39. PW 80 runs, waarvan Nordbeck 31, Leef tink 10 en Höpink 11. Lochman van Ben- nekom 6-28, Stroo 3-17 en Van Erp Taal man Kip 1-11. Kermes DVSHBS: Hermes DVS won met 26 runs. Hermes DVS 163 runs, HBS 137 runs. Hermes DVS: Bailey 24, Stolk 51, Van der Sloot 14, Tettelaar 12, Van der De Grote Prijs van België, meetellend voor het wereldkampioenschap motorcoureurs, is in de 350-cc klasse gewonnen door de Brit Lomas met Guzzi. Hij legde de 155,320 km. af in 54 min. 47.7 sec., gemiddelde 170.073 km. per uur. In de zijspanrace werden Noll- Cron (Duitsland) eerste met BMW. Zij reden de 98,7 km. in 38 min. 21,2 sec. De uitslag van de race voor de 500 cc. motoren over 211.800 km. luidde: 1. CoLnago (Italië) met Gilera in 1 uur 10 min. 59 sec. (178,023 km. per uur). De favoriet Duke moest kort voor tijd wegens machinedefect opgeven. In Swannanoa in Australië zijn twee we reldrecords motorsport verbeterd. Russell Wright verbeterde met een 1000 cc Vincent het wereldrecord 1 km vliegende start dat sedert 12 April 1951 met 290 km. per uur op naam van de Duitser Herz met NSU stond en bracht het op 297,665 km. per uur. Een half uur later verbeterde de Australiër Robert Burns met dezelfde ma chine het wereldrecord 1 km. met vliegen de start doch in de zijspanklasse tot 1200 cc. Hij bracht het op 259.049 km. per uur. Het oude record stond op zijn naam sedert 17 December 1954 met 250 km. per uur. De volgende Engelse spelers zijn gekozen voor de derde testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika, welke Donderdag in Man chester begint: May (aanvoerder), Bailey, Cowdrey, Compton, Evans,, Graveney, Ke- nijon, Lock, Statham, Titmus en Tyson. Twaalfde man van de eerste twee dagen is Hilton en voor de laatste drie dagen Parkhouse. Er zijn drie wijzigingen aangebracht in vergelijking met het elftal, dat op Lords met 71 runs won. Cowdrey, Lock en Tyson vervangen namelijk Wardle, Barrington en Trueman. Tyson, die de vorige keer niet meespeelde tengevolge van een geblesseer de enkel, zal Maandag en Dinsdag serieus oefenen. Wanneer hij echter niet fit genoeg zal blijken, zal hij niet meespelen. NEDERLANDS LIMBURG—BELGISCH LIMBURG. In Geleen is een voetbalwed strijd gespeeld tussen de elftallen van Ne derlands- en Belgisch Limburg. Nederlands Limburg won de ontmoeting met viereen, nadat de rust met nulnul was ingegaan. ADVERTENTIE RAVOTTA WOL kleur-, zon- en wasecht Patroon gratis. Gen. Cronj'éstr. 129 - Tel. 11385 - Haarl. Ende 22, Huet 14, Hille 17. Van der Vegt 1-25, Hageman 3-51, Davies 6-61. HBS: Van Dijk 24, Rishworth 14, Van Katwijk 18, Hakstege 11, Davies 16, Boel houwer 26 n.o. Bailey 2-30, Van Meurs 6- 47, Keuzekamp 1-17. SpartaQuick (N.): Quick won met 22 runs. Sparta 124 runs. Quick 146 runs. Quick: De Jong 14, Ingelse 59, Burki 44, De Vries 13; Rui term an 2-32, Van der Lin de 5-20, De Bruyn 1-42, Aarsen 2-30. Sparta: H. van der Linde 21, Aarsen 42, De Bruyn 23, Meeken 26, J. van der Linde 7 n.o. Van Halst 1-11, Burki 5-54, Hagen 3-46. ExcelsiorSparta: Excelsior won met 22 runs. Excelsior 92 voor 5 (gesloten), Sparta 70 all out. Sparta: Van der Velde 13, J. Oosterholt 2-16, A. Oosterholt 2-12, Dries 3-28, Bak ker 2-7, Bruning 1-3. Excelsior: J. Ooster holt 12, Bierhuizen 11, Dries 50 n.o. Van de Water 2 n.o. De Bruyn 3-30, A. van der Linde 1-33, Ruiterman 1-17. Lager cricket In de tweede klasse E verloor Haarlem 2 met niet minder dan 162 runs van Ajax (L.). Ajax 204 voor 5, Haarlem 42. Rood en Wit 3 verloor in deze afdeling van VRA 2 met 65 runs en zes wickets: Rood en Wit 65, VRA 130 voor 4. De wedstrijd CVHW BMHC eindigde in een overwinning van BMHC. CVHW scoorde de eerste innings 41 en in de tweede innings 114 voor 5. BMHC kwam tot 67 en 35 voor 2, waarna de tijd was verstreken. In de derde klasse versloeg Rood en Wit 4 ACC 4 met 25 runs: 89 tegën 64 runs. (Les visages de l'ombre) Uit het Frans vertaald 15) Lauthier zou hem rust voorschrijven, op nieuw rust, hem misschien aanraden zich definitief terug te trekken!Neen, dat niet. En toch Het was al erg warm. Zonder enige moeite kon Hermantier zich de blauwe, de te blauwe hemel voorstellen en voorbij het park de lage weiden, zonder een boom of een struik, die aan zee grensden. Op nieuw ademde hij diep in tot hij er bijna een duizeling van kreeg. Hij rook nu niets. Tenminste niets abnormaals. Hij ging de badkamer binnen, vond op de plank, waar op hij zijn kam, zijn borstels en zijn fles met eau de Cologne wist, het electrische scheerapparaat, dat Christiane had mee gebracht. Hij wist, dat het wit was, dat het voorzien was van een dubbel scheer- hoofd en drieduizend francs had gekost, maar wat hij in zijn hand hield was al leen maar een cilindervormig iets met een draad eraan. Dat sprak helemaal niet tot de verbeelding, wekte geen enkel genoegen op. Hij had zelfs geen zin de stekker in het stopcontact te steken en de machine te ho ren draaien. Een andere gedachte kwelde hem, absurd, zoals alle gedachten, die zich sedert enkele dagen van hem meester maakten: hij was er namelijk zeker van, dat hij, toen hij de geur van de dennen had geroken, tegelijkertijd ook de geur van de bloemen en van de warme aarde was blijven onderscheiden. De geur der dennen overheerste, maar de andere bestonden ook op het zelfde ogenblik. Op het zelfde ogen blik, dat wil zeggen dat dezelfde mysteri euze zenuwen, die hem een onjuiste inlich ting hadden overgebracht toch in staat wa ren een andere aan hem over te brengen, die onbetwistbaar was. En dat was het wat ongelooflijk leek. Die gelijktijdige tegen strijdige dubbele getuigenis.Herman- tier herinnerde zich de doolhof waarin hij verdwaalde, toen hij acht jaar was. Van buiten gezien leek de tent op alle andere van de kermis. Dapper had hij aan de cas- sa betaald. En toen was hij plotseling al leen geweest in een zwak verlichte omge ving met aan alle kanten wanden, waar tussendoor men zijn weg moest zoeken. Men hoorde maar waar geschuifel, geritsel, kreten, een verdacht en dreigend tumult; toch liep men voort, met de hand tastend over de wand van tentdoek, die onder de geringste druk week, en men kwam op kruispunten, omringd door lach spiegels, waarmen zich zag zo dun als een draad met daarboven een hoofd uit een nachtmerie of als een verschrikkelijke kik vors met een vertrokken mond. Hij had geprobeerd weg te rennen, had zich ver beeld, dat hij achtervolgd werd en was ten slotte weer buiten gekomen, tussen de schetterende muziek van de kermisattrac ties. Hij had zich verborgen achter een woonwagen om over te geven. Dat gebeuren kwam nu weer in zijn gedachten boven. En hij meende nog in zijn vingertoppen het enigszins ruwe oppervlak van het tent doek te voelen, het contact met die slappe wanden, waaraan men getracht had het aspect en de kleur van stenen in een grot te geven. Hij had de indruk opnieuw in de doolhof rond te dwalen. Richard!.Mag ik binnenkomen? Zonder op het antwoord te wachten liep Maxime al door de kamer. Heb je niet wat aspirine voor me? vroeg hij.... Ik voel me suffig.... Ik denk, dat ik een verkoudheid heb opgelo- pen.Dat zou toch al te gek zijn in de maand Juli! Je bent kapot, mijn beste Maxime, zei Hermantier. Als je niet oppast, zal het je slecht vergaan, en dat heel gauw. Kijk maar eens in het nachtkastje in de slaapkamer. Hermantier liep Intussen op de muur toe, rechts van de wastafel. Zijn hand gleed omlaag langs de geverfde wand. Hij voelde voorzichtig, want het stopcontact was stuk. Hij zou het laten maken nu hij dit electri sche scheerapparaat had. Er ligt niets in het nachtkastje, riep Maxime. Kijk dan maar eens in de kast.de middelste lade. Hermantier ontmoette de plint, volgde deze naar rechts en toen weer terug. Hij ging op zijn knieën liggen en betastte met zijn beide handen de muur. Het stopcon tact had zich daar moeten bevinden, juist onder het handdoekenrek. Wat is er met jou? vroeg Maxime, op de drempel van de badkamer. Niets.Ik zoek.het stopcontact. Je zoekt aan de verkeerde kant. Het zit links. Jij zult het toch niet beter weten dan ik waar het contact is. Geef eens. Maxime pakte het scheerapparaat en plotseling begon het te zoemen. Het werkt verduiveld goed, zei Maxime. Wil je dat ik je scheer? Neen. Hermantier dacht er zelfs niet meer over zich te scheren. Ongelovig sloot hij zijn hand stevig om het zoemende scheerapparaat. Vervolgens raakte hij de draad aan, die het apparaat verbond met het stopcontact. Ten slotte bukte hij zich en voelde de stekker die in het porceleinen stopcontact stak. Het contact was heel zon der een enkele barst, volkomen glad over het gehele oppervlak. Hermantier schakel de het scheerapparaat uit. Ben je daar, Maxime. Natuurlijk. Wat scheelt eraan? Bevalt dit apparaat je niet? Maxime?Wat heeft men in mijn kamer gedaan? Wat? Ik ben er zeker van dat er iets is. Het stopcontact was vroeger rechts en het was stuk. Maxime liet dat spottende,.ongegeneerde lachje horen, dat zijn broer al zovele malen geërgerd had. Maak jij je daar druk over? Mijn waarde, je hebt niet veel nodigJe wist dus niet, dat deze badkamer opgeknapt is? Opgeknapt?Sedert wanneer? Wel.sedert Pasen. Wie heeft die beslissing genomen? Christiane? Ja, wie zou het anders moeten zijn? De arbeiders waren er om de muur van het park te herstellen. Een pracht gelegenheid om ervan te profiteren. Agostini heeft voorgesteld alle werkzaamheden in een keer uit te voeren. Je had hem zelf de noodzakelijke reparaties al aangegeven: het dak vooral; herinner je het je niet? Dat doet er niet toe!Jullie had den mij ervan op de hoogte kunnen stel len. Accoord.Alleen zul je moeten toe geven, dat wij andere zorgen aan ons hoofd hadden. Vooral Christiane. Agostini heeft de hele villa opgeknapt, de electrische in stallatie nagezien. Heeft hij zich ook met de tuin bezig gehouden? Hij niet. Maar de mijnopruimings- ploegen wel. Wees echter maar gerust, men heeft hem niet al te erg door elkaar ge gooid. Oh, het park, ja. Dat heeft het be hoorlijk te verduren gehad. Men heeft de bunker opgeblazen en de bomen omge hakt. Hier en daar zou men zeggen, dat het een soort oefenterrein is. Maxime vulde een glas onder de kraan en slikte verscheidene aspirientjes. Christiane heeft ervan willen profi teren, mompelde Hermantier. Zij die alles wilde veranderen! Zij vond dat ik een doodgewone villa had gekocht. Wat ga jij je nu verbeelden! Agostini heeft het gehele dak vernieuwd. Overigens heeft hij alleen maar hersteld.... De lo geerkamer bijvoorbeeld. Je zult me moe ten toegeven, dat dat nodig wasEn fin, Christiane zal je dat alles wel beter uitleggen dan ik. Alleen voor de telefoon heeft men geen mogelijkheid gevonden die te repare ren, bromde Hermantier. Men was bang, dat ik te veel met de fabriek zou telefo neren Maxime lachte weer, hoestte, liet water in zijn glas lopen. Ik heb pijn in mijn rug, zei hij. Dat is drommels hinderlijk.... Maar wat is er met jou? Waar dacht je dat je was, grap penmaker? „Wat heeft men in mijn kamer gedaan? vroeg je. Als jij jezelf had ge hoord, op die toon....! Zo is het wel goed, bromde Herman tier. Als jij je in mijn plaats bevond.... (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6