Seizoenopruiming Enquête naar verontreiniging van Nederlandse stranden door olie Kort en bondig 2 R UIMT OP Tweehonderd diplomaten door de Quai d'Orsay ontslagen Japonnenhuis Enschedé krijgt eigen operagezelschap LAATSTE NIEUWS De Tour de France Stille strijd tussen carrière-mensen en indringersvan buiten Informeel koninklijk bezoek aan E 55 Luidsprekers P. DE VRIES Zoon „Braun" f^ultipress VRIJDAG 15 JULI 1955 10 Lydia Stoppelman naar professionalisme De races te Ascot De Apeldoornse Vierdaagse Forum gesticht Plaats een LUIDSPREKER Scheepvaart CL 'n Bron voor Gezondheid IJzersterke Lakens en Slopen W i^.i1 u 11% rcysw*! De Luxemburger Charlie Gaul gaat als overwinnaar van de 8e étappe in de Tour de France over de streep. In een onlangs gehouden vergadering van de nationale commissie ter voorkoming van de verontreiniging van de zee door olie heeft de voorzitter dezer commissie, de inspecteur-generaal voor de scheep vaart, mededeling gedaan van de resul taten, die een door hem in Februari 1954 ingestelde enquête naar de verontreiniging der Nederlandse stranden door olie tot dusverre opleverde. Destijds was hiervoor de medewerking van de burgemeesters der kustgemeenten ingeroepen. Aan hen wer den enquête-formulieren ter beschikking gesteld, door middel waarvan kon worden gerapporteerd over de aard, omvang en de omstandigheden waaronder de overlast door olie werd ondervonden, zo vernemen wij van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. In totaal werden tot 1 Juli 154 rapporten ontvangen, betrekking hebbend op 250 waarnemingen. Gelet op de data van de verschillende rapporten, kan niet worden ontkomen aan de indruk dat het rappor teren nog onvolledig is, zodat de gegevens, waarover men thans beschikt slechts een gedeeltelijke weergave van de werkelijke toestand zijn. Om een vollediger beeld te kunnen verkrijgen, is het van belang, dat de kustgemeenten doorgaan met het ver strekken van de gevraagde inlichtingen. Afgaande op de verzamelde gegevens kan worden vastgesteld, dat vervuiling van het strand vrijwel uitsluitend optreedt bij zeewind. De verontreinigingen, welke tot dusver in 1955 werden gerapporteerd, heb ben minder overlast veroorzaakt dan die waarover in dezelfde periode in 1954 werd bericht. In het midden van October 1954 zijn, voornamelijk aan de kust tussen IJmuiden en Den Helder, grote hoeveelheden olie aangespoeld. Deze ernstige verontreiniging kon worden verklaard doordat de Noorse tanker „Tank Baron", na op 7 October 1954 op de Maasvlakte te zijn gestrand, genood zaakt was circa 600 ton stook-olie over boord te pompen. Deze verontreinigingen zijn thans reeds lang weer van de stranden verdwenen. Meermalen werden in aan elkaar gren zende gemeenten op hetzelfde tijdstip min of meer aanzienlijke hoeveelheden olie of oliehoudende afvalproducten op het strand aangetroffen. Met zekerheid kan worden gezegd, dat een dergelijke vervuiling wordt veroorzaakt door schepen, die tijdens hun De Nederlandse kunstrijdster Lydia Stop pelman is tot het professionalisme overge gaan. In het komend seizoen zal men haar als instructrice in het kunstrijden op de H.O.K.Y. in Den Haag aan het werk kunnen zien. Ook Lydia Boon zal als instructrice op de H.O.K.Y. fungeren. „Prince Barle" toebehorend aan Jabez Baker en gereden door Eddie Mercer heeft op de banen van Ascot de race om de „Gold- wave" gewonnen. Er verschenen elf paarden aan de start voor deze wedstrijd, welke over 32CO meter ging en gedoteerd was met een prijs van bijna 2000 pond sterling. „Big Chief" werd tweede. De toto-uitkeringen waren 11/2, 6/1 en 100/7. Naar de organisatoren meedelen heeft het aantal inschrijvingen voor de Vierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond, die van 26 tot en met 29 Juli a.s. voor de tweede maal in Apeldoorn zal worden gehouden, de 550 overschreden. Dit betekent, dat het aan tal inschrijvingen groter is dan in 1954, toen er 468 deelnemers waren. Van de thans in geschrevenen lopen er 233 voor de tweede maal mee. Op twee van de vier dagen voe ren de parcoursen met speciale toestemming van Prinses Wilhelmina door de kroon domeinen. reis langs de kust tankspoelingen en olie houdend ballastwater buitenboord pompen. Verblijdende toezegging Op de „internationale conferentie van Londen ter voorkoming van de veront reiniging van de zee door olie" is vast gesteld, dat door schepen uitgepompte olie over zeer grote afstanden kan blijven drij ven. Het is dan ook zonder meer duidelijk dat de zeevarenden in belangrijke mate kunnen medewerken aan de beperking van. de overlast door olie aan het strand. Het wordt verblijdend geacht, dat in dit opzicht van de Koninklijke Nederlandse Redersvereniging grote steun wordt onder- vanden. De bij haar aangesloten rederijen van tankschepen hebben spontaan toege zegd reeds voor het in werking treden van het „internationaal verdrag ter voorkoming van verontreiging van de zee door olie" de bij dit verdrag ter bescherming van de kusten in te stellen zogenaamde „verboden uitpompgebieden" te zullen eerbiedigen. Daar het verdrag pas in werking treedt 12 maanden na de datum, waarop niet minder dan 10 landen, waaronder 5 met een tankertonnage van elk tenminste 500.000 brt, partij bij het verdrag zijn ge worden, kan van deze vrijwillige mede werking reeds een aanzienlijke verminde ring van strandvervuiling door olie worden verwacht. Het aanspoelen van door olie omge komen zeevogels werd slechts eenmaal ge rapporteerd. Hoewel hieruit, niet de con clusie mag worden getrokken, dat olie geen schadelijke gevolgen voor de vogelstand heeft, is niet de verwachting in vervulling gegaan, dat grote aantallen dode „olie vogels" op onze kust zouden worden aan getroffen. Uit de ontvangen rapporten heeft de commissie de indruk gekregen, dat als regel niet van een zodanige overlast door olie op de Nederlandse stranden kan wor den gesproken, dat daardoor het strand leven zou worden beïnvloed. Tussen de Nederlandse Reisopera en de stichting Camerata is een fusie tot stand gekomen, die tot resultaat heeft gehad de samenstelling van het operagezelschap Fo rum, dat met ingang van het nieuwe sei zoen zich zal vestigen te Enschede en onder meer de Twentse schouwburg al daar bespelen. Burgemeester en Wethou ders van Enschedé zullen in de raadsver gadering van Maandagavond een voorstel voorleggen aan de raad om de nodige medewerking te verlenen, waarvoor jaar lijks een subsidie van f 50.000 zou moeten worden verstrekt. Het rijk is bereid f 100.000 bij te dragen. De doelstelling van de stichting Camerata, het opvoeren van kameropera's, mag daarbij niet uit het oog worden verloren. Dit laatste is een voor waarde van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De taak van het nieuwe gezelschap is om, in nauwe samenwerking met het Ko ninklijk Conservatorium en het Amster dams Conservatorium en zoveel mogelijk met medewerking van het Overijssels Phil- harmonisch Orkest, een beperkt aantal operavoorstellingen te geven in plaatsen, waar de Nederlandse Opera niet of vrij wel niet optreedt en waar een goede schouwburg-accommodatie aanwezig is. Met medewerking van het rijk zal er naar worden gestreefd dat het nieuwe opera gezelschap zo spoedig mogelijk gelijkwaar dig zal worden aan de Nederlandse Opera. Opera. Gedacht wordt aan samenwerking met de Nederlandse Opera door uitwisseling van solisten, décors enzovoorts. Voorts zal aandacht kunnen worden besteed aan de vorming van jonge krachten, waardoor de continuïteit van de operacultuur in Nederland en de daarvoor zo nodige tra ditievorming zouden kunnen worden ge waarborgd. Voor de negende étappe van de Ronde van Frankrijk zijn vanmorgen om acht uur 101 renners vertrokken met bestemming Monaco op 275 kilometer. Toen er 32 kilometer was gereden nam de Zwitser Ferdi Kübler op verrassende wijze de leiding. Dat was in Guillestre, waar hij als eerste aankwam. De overige renners waren toen allen nog bijeen. Bij de Col de Vars was de situatie echter veranderd. De Luxemburger Gaul had de leiding genomen. Toen hij de afdaling nam naar Meiezen lag hij vijf minuten voor op Scodeller van de Franse ploeg Noord-Oost- Centraal. De hoofdgroep, met Louison Bobet aan de kop, volgde een aantal seconden achter Gaul. De top van de Col de Vars (2)111 m.), een col van de eerste categorie, die 50 km van de start is gelegen, werd het eerst bereikt door Gaul van de gemengde ploeg. Daarna volgden: op 47 seconden Scodeller (NOC) op 1 min. 12 sec. Gelabert (Sp.) en Louison Bobet (Fr.); op 2 min. 7 sec. Brankart (Belg), Lorono (Sp.) en Bauvin (NOC) op 2 min. 25 sec. Astrua (Italië) op 2 min. 30 sec. Coletto (It.), Vitetta (Zuid Oost), Fornara (It.), Guidici (It.), Rolland (Fr.) en Wagtmans; op 3 min. 3 sec. het grote peloton. Scodeller en Gaul paseserden het eerst de top van de Col de la Cayolle (2326 m.), een col van de eerste categorie, die op 109 km van het vertrekpunt is gelegen. Op 3 min. 45 sec. volgde een groepje van acht renners, bij wie zich de breors Bobet en Rolalnd be vonden. Op 6 minuten lag een peloton van 22 man, bij wie Robic en Dotto. De gemeente Utrecht zal overgaan tot de bouw van een nieuwe gerage voor het gemeentelijk vervoersbedrijf. Hiertoe be sloot de raad na een uitvoerig debat met 24 stemmen voor en 14 tegen. De nieuwe garage vordert een bedrag van f6.450.000. Een inwoner van Groningen stond veer tien dagen geleden terecht wegens het als automobilist geen voorrang verlenen aan een trolleybus. De officier van justitie eiste toen ontslag van rechtsvervolging, aangezien de Hoge Raad heeft uitgemaakt, dat een trolley bus geen motorvoertuig is in de zin der wet. De rechtbank was eveneens van oordeel, dat geen strafbaar feit is gepleegd. De gezant van Luxemburg bij het Ne derlandse Hof, de heer Auguste Collart, zal begin Augustus ons land verlaten. Hij treedt d.an uit de diplomatieke dienst. Hij heeft sinds December zijn land in Nederland ver tegenwoordigd. De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben na zeer langdurige discussies met 19 tegen 43 stemmen de voordracht van Gede puteerde Staten, waarin werd voorgesteld dat ook communisten zitting zouden kunnen nemen in de adviescommissies, verworpen. Vóór stemden de CH-fractie op één lid na, de WD-fractie, de CPN, twee leden van de KVP-fractie en Gedeputeerden A. Deeren- berg (KVP), mr. J. J. R. Schmal (CH) en mr. H. van Riel (WD), Tegen stemden de AR-fractie, de KVP-fractie behalve twee leden, de SGP-fractie en de P. v. d. A.- fractie en de Gedeputeerden dr. J. P. van Praag (P. v. d. A.) .mevrouw mr. Chr. A. de Ruijter—De Zeeuw (P. v. d. A.) en mr. T. A. van Dijken (AR). De Nederlandse Reisverenlging heeft de heer W. E. C. Hendriks uit Rijswijk als 125.000ste lid ingeschreven. Hij kreeg een buitenlandse reis aangeboden. Het personeel van de N.R.V. kreeg een week salaris extra. De grootste scheepsmast ooit in ons land op een schip aangebracht zal worden ge plaatst aan boord van het m.s. „Delft" van de K.N.S.M., op de werf van de Ned. Dok en Scheepsbouwmaatschappij. Deze mast is 39 meter lang en heeft op het dikste gedeel te een doorsnede van 1,90 meter. Hij weegt 105.000 kg. De mast is voorzien van een twee tal laadbomen. De grootste hiervan heeft een lengte van 24,75 meter en kan 150 ton heffen. De kleinere laadboom heft 65 ton. Opknappen II. Het gebouw op de hoek van de Grote Houtstraat en Grote Markt, waarin de financiële afdelingen en diensten van de gemeente Haarlem zijn gehuisvest, heeft ook dringend een verfje nodig. Daar mee is een bedrag van f 10.700 gemoeid. De op de begane grond gevestigde winkelbedrijven betalen hun eigen aandeel Opknappen. De villa Kenaupark 18. in de toekomst bestemd voor de uitbreiding van de Gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst zal voorlopig ook een afde ling van het bedrijf van Openbare Werken huisvesten. Met het opknappen van het pand is bijna dertien mille gemoeid, welke bedrag dan ook door B. en W. aan de raad wordt gevraagd. Tweehonderd diplomaten, onder wie twee ambassadeurs en talrijke belangryke hoofden van dienst, zowel in als buiten Frankryk, zyn dezer dagen door de Quai d'Orsay op staande voet ontslagen. Onder de slachtoffers, die hun lot overigens niet al te tragisch schynen op te vatten, be vinden zich de ambassades in Helsinki en in Bern, de onderdirecteur voor de pers en de informatie, de chef van de Europese dienst Soutou, de Franse vertegenwoordi ger in de Raad van Europa en twee-oud ministers, de kamerleden Guérin de Beau mont en Christian Fouchet. Het ontslag wordt officieel gemotiveerd door een administratieve nalatigheid, waardoor al deze hoge ambtenaren eigen lijk op 1 Januari j.l. de dienst hadden moeten verlaten. Achter dit formele argu ment gaat echter in werkelijkheid een stil conflict schuil, dat de Quai d'Orsay al twaalf jaar beroert. Het is de strijd tus sen de „carrière", de mensen die een offi ciële opleiding genoten hebben, en de di- Koningin Juliana heeft Donderdag in gezelschap van haar particulier secreta resse, mevrouw N. Smitt-Avis, een infor meel bezoek aan de „E*55" gebracht. Om even over negen uur arriveerde de Ko ningin aan de hoofdingang, waar zij werd begroet door onder meer de organisator van de manifestie, de heer Jac. Kleiboer. De Koningin genoot allereerst zeer van de reconstructie der voorhistorische die ren, de tiranosaurus en de tricoratos. Een volgend bezoek gold de stands van de PTT. De werking van de poststempel automaat werd gedemonstreerd en het ar chiefsysteem van de Heemaf bekeken. In de ry Lange tijd vertoefde de Koningin bij de maquette van het oude Rome. Daarna volgde de tocht met de kabelbaan. Het pu bliek stond er in queue en wilde de Ko ningin laten voorgaan, maar de Koningin stond dat niet toe, betaalde haar entrée- kaartje en wachtte rustig op haar beurt. Samen met de heer Kleiboer maakte zij de overtocht. Na het bezoek aan het herenhuis, waar werd koffie gedronken, vertrok de Ko ningin met haar gezelschap per speciaal treintje naar het verdere deel van de ten toonstelling. In „Kinderland" schepte de vorstin veel behagen in het spel van de talrijke kleuters, die zich daar vermaak ten. Vervolgens volgde de Koningin in de televisiestudio het wijdingsvolle program ma van Otto Sterman. Ook werden nog bezoeken gebracht aan het Cosmorama, het diepzee-onderzoek en de stand van de Koninklijke Marine. i /H2N. '"ZOEkTT U 5LAOER S-tW-FWAS In het Friese stadje Wolvega werd Donderdag in het kader van de daar aan ae gang zijnde Pieter Stuyvesant feesten, een groot nationaal concours hippique gehou den. De bovenste foto toont de bruine ruin New Market in actie tijdens het spring concours. De foto onder, welke een beeld geeft van het concours voor eenspannen, open klasse, Fries ras, toont de sierlijke stermerrie „Beite". plomaten, die van buiten zijn gekomen. Ook voor de oorlog kwam het in Frank rijk voor, dat voor bepaalde diplomatieke taken of missies een beroep werd gedaan op personen, die niet tot de officiële diplo matieke staf behoorden. Zo is de vermaar de schrijver Paul Claudel jaren lang am bassadeur in Zuid-Amerika en in België geweest, en kort voor de oorlog werd de directeur van de Figaro, Wladimir d'Or- messon, als Frankrijks eerste vertegen woordiger bij de Paus naar het Vaticaan gezonden. Die uitzonderingen hebben zich sedert de laatste jaren van de oorlog tot een vrij algemeen gebruik ontwikkeld. En sindsdien kregen de diplomaten van de oude stempel, die langzaam promotie ma ken en meestal uit de hoogste kringen van het land afkomstig zijn, steeds sterker het gevoel, dat ze door de „dilettanten" wer den overwoekerd. Uitgeput Toen De Gaulle zich in 1943 met zijn bevrijdingscomité in Algiers, vestigde, stond hij voor de noodzaak een belang rijk aantal ambassadeurs, gezanten en an dere hoge ambtenaren te ontslaan, die zich met de Duitsers hadden ingelaten. De reserve aan beroepsdiplomaten was snel uitgeput en zo bleef de generaal weinig anders over dan een massaal beroep te doen op zakenlieden, lagere ambtenaren, politici, journalisten en anderen, die zich toevallig in zijn omgeving bevonden en van wier trouw hij zich overtuigd kon achten. In vele gevallen bleken de nieuwelin gen hun werk lang niet kwaad te doen, misschien wel juist omdat ze door hun ge mis aan kennis van de diplomatieke tra ditie minder door protocolaire vooroorde len werden belemmerd in de gewijzigde omstandigheden in het internationale ver keer. Lede ogen De beroepsdiplomaten zagen deze inva sie evenwel met lede ogen aan. Ze verwe ten de ministers, dat ze de beste plaatsen onder hun politieke vriendjes verdeelden of gevaarlijke concurrenten op hoge bui tenlandse posten „wegpromoveerden". En ze zonnen op een gelegenheid om de talrij ke indringers er uit te werken. Reeds éénmaal werd de bekende diplomaat Her- vé Alphand, die van huis uit inspecteur van financiën is, wegens een administra tief voorwendsel ontslagen, een ontslag, dat echter twee uur later weer herroepen werd. Ook nu zijn de tweehonderd ontsla gen diplomaten er van overtuigd, dat ze spoedig in hun vroegere functies zullen worden hersteld. De ontslagverklaring schijnt echter zo goed in elkaar te zitten, dat alleen een nieuwe wet de beslissing ongedaan kan maken. Intussen zitten er tweehonderd di plomaten illegaal op hoge stoelen. Of zal, indien het ontslag inderdaad van kracht zou worden, Frankrijk voorlo pig van even zovele functionarissen en vertegenwoordigers worden be roofd, die niettemin tot het keurcorps van de buitenlandse dienst konden worden gerekend? R'dam. Abbedijk, 13 v. New York n. Antwerpen. Aldemarin, 13 te B Bombay. Abbekerk, pass. 14 Kp. Guardafui n. Aden. Alblasserdijik, 13 te Rotterdam. Alhena, 14 te Reicfe. Alnati, 13 v. Montevideo n. Buenos Aires. Almdijk, 14 te Le Havre. Annenkerk, 14 te Singapore. Agamemnon, 14 te Trinidad verw. Amstelbrug, 14 te Pt. Louis. Areos, pass. Kreta .n Beyrouth. Borneo, pass. 13 Kp. Guardafui n.DJeddah. Britsum. pass. 13 Landsend n- Bloemfontein, 13 v. Durban n. East-London Bonaire, 13 1200 m. N.O. Barbados. Boschfonteln, 14 te Genua. Blitar, pass. 14 Gibraltar n. Rotterdam Cottica, 13 v. Horta n. Plymouth. Celebes, pass. 13 Gibraltar n. Pt. Said. Congostroom, pass. 13 Kp Flnisterre n Dakar Cinulia, 14 v. Rotterdam n. Curasao, rharls 14 te New York. Crescendo, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Don gedij k, 14 v. Londen n. Bremen. E trema, pass. 14 Barbados n. Recife. Esso Rotterdam, pass. 14 Lissabon n. Garoet, 14 v. Bahrein n. Cochin. Gooiland, pass. 14 Ouessant n. Aden. Gadila, 14 te Pt. Sudan. Gordias, 14 te Haanburg. Hilversum, 13 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Hoogkerk, 13 v. Mombasa n. Tanga. Hyd'ra, 14 te P. Au Prince. Hathor, pass. 13 Gibraltar n. Tunis. Heemskerk, 14 v. Slikkerveer te Rotterdam. Heelsum, 14 n. Hamburg. Jagersfontein, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Johan v. Oldenbarnevel, 14 te Sydney. Jupiter, 14 te PhllippsviUe. Korenla, 14 v. Trinidad n. Las Palmas. Kota Inten, 13 v. Aden n. Suez. Kieldreolvt, 14 te Aden. Koratia, '14 te Bone. Kabylla, 14 te Beira. Kaslmbar, 15 te Tegal verw. Karimata, 14 500 m. O. Ceylon. Laaigkerk, pass. 13 Gibraltar n. Marseille. Leuvekerk, 14 v. Suez n. Aden. Lekkerkerk, 14 v. Aden n. Pt. Sudan. Loenerkerk, 14 te Marseille. Maasdam, 13 200 m. Z.W. Halifax n. Cobh. Maasland, 13 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Meerkerk, 13 v. Le Havre n. Amsterdam. Mlrza, 14 te Mirl. Mitra N, 14-15 Panamakan. verw. n. Curaga.o Molenkerk, N, 13-14 v. Aden n. Suez. Mijdrecht, 14 te Chailestown verw. n. N. York. Muiderkerk, 14 te Rotterdam. Metula, 14 te BalLkpapan. Nieuw Amsterdam, 13 v. Southampt. n. N.York. Oostkerk, 13 v. Suez n. Aden. Ootmarsum, 13 te Le Havre. Oranje, 13 900 m. N.W. Colombo. Oranjefontein, 13 390 m. N.O. St. Helena Orestes, 13 v. Pt. Au Prince n. Antwerpen. Oranjestad, 14 v. Madeira n. Trinidad. Ouwerkerk, 14 180 m. O. Hainan n. Singapore Pygmalion, 13 v. Laromana n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso, 14 te Bremen. Prins Fhilis Willem, 14 te Montreal. Prins Willem 2, 13-14 te Le Havre. Rotuia, 13 v. Kobe n. Balikpapan. Rijndam, 13 150 m. N.O. Kp. Race n. New York. Ruys, 15 te Mauritius. Rottl, 14 te Pt. Swettenham. Roepat, 14 v. Pt. Said n. Alexandrië. Stad Arnhem, 13 v. Durban n. Lor. Marques. Stad Lelden, 13 v. Pt. Said n. Genua. Schledljk, pass. 13 Flores Azoren n. Havanna Sliedrecht, 13 v. Porsgrunn n. Mena al Ahmadi Soestdljk, 13 v. Aden n. Belawan. Stad Schiedam, 13 v. Bona n. Rotterdam. Salatiga, 14 v. Singapore n. Colombo. Sibajak, 14 v. Wabana n. Engeland. Slamat, 14 te East-London. Sommelsdijk, 14 te Lake Charles. Stentor, 14 te Georgetown. Stad Haarlem, 14 te IJmuiden n. Amsterdam. Sraat Soenda, 14 870 m. Z.W. Colombo. Trompenberg, pass. 13 Azoren n. Houston. Talisse, 14 v. Newport News n. Philadelphia. Themisto, 14 bij Belleisle verw. n. Montreal. TJiwangi, 14 te Makassar. Triton, 14 te Willemstad. Tasman, 15 te Tj. Priok verw. Van Heutz, 14 te Durban. Waterland, 14 te Buenos Aires. Waterman, 13 bij Anticosti ell. verw. v. Quebec. Westerdam, 13 630 m. N.W. Fayal n. Rotterdam. Willemstad, 13 v. Grenada n. Barbados. W Alton Jones, 13 te Mena al Ahmadi. Wonogorl, 14 te Andamanen verw n. Belawan Westland, 14 te Bremen. IJssel, 14 v. Rotterdam n. Lissabon. Zuiderzee, 13 50 m. Z. Flores Azoren. KLEINE VAAH* Annie, 14 v. Goole te Rotterdam. Bab T, pass. 10 Kiel n. Kotka. El'jo, pass. 14 Sandettie n. Gotenburg. Fiducia, 14 v. Maassluis te Boston verw. Flevo, 14 20 m. W. Kp. Matapan n. Algiers. Gefle, 17 v. Parijs te Stockholm verw. Guineekust, 13 te Amsterdam v. Le Havre. Holwierde, pass. 14 Gjedser v. Southampton. Johan, 13 te Fowey v. Waterford. Joost, 13 te Norrsundet v. Terneuzen. Kaap Falga, 12 te Hernosand v. Somsjö. Kaap Sint Vincent, 13 v. Middelburg n. Gent. Larix, 11 te Nori'kop.ng v. Rotterdam. Mercuriüs, 14-15 v. Portslade te Delfzyl verw. Meerkerk, 13 v. Le Havre n. Amsterdam. Nieuwland, 14 v. Grangemouth te Rotterdam. Nlobe, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Ooserburgh, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo, pass. Brunsbuttel n. Zaandam. Ponza, 12 v. Hudiksvall n. Zaandam. Phoenix, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Sagitta, 14 v. Humber n. Nederland. Salland. 13 v. Kiel n. Hamburg. Tilly, 12 v.Gent n. Gefle. Veenenburgh, 14 v. Middiesbro te R'dam. Wiema, 14 v. Tyen te Rotterdam. IJsel, 14 v. Poortershaven te Rotterdam. WERKSTER gevraagd voor Woensdagmiddag van 1—5 uur. Aanmelden na 6 uur Stationsweg 67, Velsen. Fl. DIENSTBODE of WERK STER gevr. Mevr. Heykoop, Kennemerlaan 28, IJmuiden Gevr. per ongev. 1 Sept. LEERLING-BANKETBAK KER en loopjongen. Ban ketbakkerij Dekkers, de Ge- nestetlaan 27, Driehuis. BIJ DOLF: Gloxinia's, hor tensia's v.a. f 1.50. Soenda- plein 31, H.-N. Tel. 19903. Wenst u met een LUXE AUTO met vacantie? Schrijf eens aan v. Nieuwkoopstr. 20 IJmuiden-Oost. Voor weinig geld een mooie vacantie. NU IS HET TIJD voor koel kasten, keuze uit vele mo dellen, Hoogers, Trompstr. 30. Tel. 4516, IJmuiden-O. ONTHARING d. diathermie verw. v. wratten, moedervl. enz. Vele aanb. H.H. Dokt. Pijnboomstr. 6, tel. 24402 Hrl. ROOKSTOELKUSSENS dubbelverend, met 10 jaar garantie, v.a. f 22.50 p. stel Eigen meubelstoffeerderij, Zaanenstraat 63, Haarlem-N. LOMPEN. METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij O gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. TeL 5852. WINKELINVENTARIS te k. gevraagd, als toonbanken m. glazen bladen en vitrines, enz. A. Tromp, v. Nieuw koopstr. 20, IJmuiden. Pr. Inventa GASFORNUIS f 60, Singer trapn. machine f 50. Brieven L 4073. TE KOOP: kl. trekkarretje, witte half Eng. kind.wag. a. nw., 1 pers. old fin. led. m. nw. spir. Tev. huis ruilen v. oud ged. L. Nieuwstr. 2e eta ge, m. 2 sl.kam. en afgesl. zolder. Leeuweriklaan 19, IJmuiden-Oost. Prima TRANSPORTFIETS. Dijkstra, Lagersstr. 1, IJm.- Oost. Tot 5 uur. TE KOOP: pr. kolenhaard m. achter- en vloerplaat, ra- diokast, hangklok, pr. uur werk, weg. overcompleet. Willemsbeekweg 26, IJm.O. Ui O i Wij ruimen onze gehele voorraad ZOMER- "0 JAPONNEN tegen abnormale prijzen. Japonnen ƒ19.95, ƒ16.—, ƒ9.50 C en 4.75 Blouses 4.50, 3.50, ƒ2.95 2 Zomerrokken 8.75 J Wy kunnen niet alles étaleren, komt U eens binnen o KENNEMERLAAN 48. J Dit apparaat geeft U: pure sappen van alle soorten fruit - blad groenten - koolsoorten - tomaten enz. eetlust opwekkend voor vermageringskuur voor rheumatiek- en maagpatiënten KERSVERSE SAPPEN IN ENKELE TELLEN Vraagt ons inlichtingen en prospectus Grote Houtstraat 99 Haarlem vindt U by ons voor SPOTPRIJZEN in de H. D. te koop 350 c.c. k.k. en 3 Conco's (Drums) Da Cos- talaan 20, Driehuis. Pr. DUITSF. PIANO, kruis- snarig f 475. De Rijpstr. 14 (zijstr. Kennemerlaan.) IJm. TE KOOP z. g. a. n. kinder wagen en wandelwagentje met veel nikkel. Alex. Bell- straat 73, IJmuiden. JONGENSFIETS agb. geheel compl. m. lamp. Waalstr. 152 IJmuiden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12