Velsens Cultureel leven in de komende week Visserij - varia Speciale aanbieding! WINTERS Havenberichten Agenda voor Velsen Velsen gebruikt rijksregeling om instituut van de gezinsverzorging op hoger plan te brengen Noodzakelijk voor goede maatschappelijke en gezondheidszorg Bijna 5000 m2 grond voor bouwer in Duinwijk Afscheid en nieuwbouw vanavond in CVO-school Duinwijk"-plan klaar voor fiat Speeltuin „Heuvelwijk" gaat veranderen Een woning op de gem. kweektuin Rooswijk 2 honkballers kunnen kampioen worden Castricum Beverwijk VRIJDAG 15 JULI 1955 8 Aankoop van grond met een bollenschuur Leerlingen traden een nieuw leven tegemoet Vaststelling uitbreidings plan „Staatsvissershaven- bedrijf" Nieuwe auto voor openbare werken Grondverkoop aan de Dolfijnstraat Examens Gemeente zegt grond toe, die zij nog niet bezit Medische verzorging tijdens het weekeinde Tweede „Zaanlandsche" aan de Dolfijnstraat Veldgymnastiekdag van DOS Kennemerlaan 1 Tel. 5853 Aardbeien met dop gevraagd, zonder dop volop te koop Ab. Geldermans verbeterde ronde-record Agenda voor Beverwijk BIJ DE BEGROTINGSDEBATTEN in Januari 1955 deelde het college Velsens raad mee, dat verwacht mocht worden, dat nieuwe voorschriften zouden verschijnen, tengevolge waarvan zowel voor „gezinsverzorgsters" als voor „gezinshulpen", in dienst van een organisatie voor gezinsverzorging en gezinshulp, subsidie zal worden verleend. Dat de in deze gemeente gevestigde instellingen voor gezinsverzorging niet tot meer ontwikkeling konden komen was een gevolg van de rijkssubsidieregeling, welke de subsidie-mogelijkheid beperkte tot gediplomeerde gezinsverzorgsters en tot ongediplomeerden, die bereid waren de opleiding voor gezinsverzorging te volgen. Voorts mocht de gemeente niet meer subsidie verlenen dan het ryk, n.l. 25% voor gediplomeerden en 20% voor ongediplomeerden. Ingeval de gemeente een hogere subsidie zou verlenen werd de Rijkssubsidie met een gelijk bedrag verminderd. In middels is een „Subsidieregeling gezinsverzorging en gezinshulp 1955" tot stand gekomen. Ingevolge de nieuwe, per 1 Januari 1955 in werking getreden regeling moet de in stelling als regel rechtspersoonlijkheid bezitten en erkend zijn door en aan gesloten zijn bij een landelijke overkoepe lende organisatie voor gezinsverzorging. Alle instellingen moeten bereid zijn haar diensten te verlenen op aanvraag aan alle lagen der bevolking, zonder onderscheid van godsdienstige of politieke richting. De nieuwe regeling kent naast gezins verzorgsters ook gezinshelpsters, evenwel onder de beperkende bepaling, dat van wege het Ministerie van Maatschappelijk Werk slechts zoveel hulpdagen worden ge- subsidiëerd als waarover de gezinsverzor ging subsidie kan ontvangen. Indien der halve een gezinsverzorgster vertrekt heeft dit tot gevolg, dat met een korte over gangsbepaling ook een gezinshulp niet meer voor rijkssubsidie in aanmerking komt. Gediplomeerde aan het hoofd De leiding behoort in principe in han den te zijn van een gediplomeerd maat schappelijk werkster, eventueel voor reke ning van meer instellingen tezamen. Af wijking van deze regeling is voor een over gangstijd mogelijk. Het subsidie voor een maatschappelijk werkster of leidster, dat wordt berekend naar het aantal gezinsverzorgsters of help sters, dat per jaar onder haar leiding heeft gewerkt variëert van f 57,60 tot f 151,56 per jaar per gezinsverzorgster c.q. gezins hulp voor rekening van het Ministerie van Maatschappelijk Werk. Voor gezinsverzorgsters en gezinshelp sters bedraagt het rijkssubsidie respec tievelijk 25 en 20%, indien de gemeente ook tenminste 25 resp. 20% subsidie geeft. 5e gemeente mag een hoger subsidie ^even dan het rijk, zonder dat daardoor laatstgenoemd subsidie zal worden ver minderd. Door deze bepaling geeft de rege ling aan de gemeenten de mogelijkheid om het werk der gezinsverzorging en ge zinshelpsters naar behoefte uit te breiden. Ter bevordering van een goede maat schappelijke gezondheidszorg, achten B. en W. het nodig, dat de instellingen voor ge zinsverzorging in de gelegenheid worden gesteld om deskundige leiding aan te stel len en voldoende personeel aan te trekken. Slechts dan zal het mogelijk zijn in de be staande noden te voorzien. De subsidieregeling van het_ Rijk biedt hiervoor onvoldoende zekerheid voor de instellingen, omdat: a. in de salariëring van de deskundige leiding ten hoogste 50% zal worden ge- subsidiëerd door rijk en gemeente tezamen; b. de vaststelling van het rijkssubsidie voor de gezinsverzorging c.q. gezinshulp geschiedt door het Ministerie van Maat schappelijk Werk, waarbij moet worden verwacht, dat het begrip „gezinsverzor ging" zeer eng zal worden geïnterpreteerd; c. de subsidiëring van gezinshulpen aan banden is gelegd door de bepaling, dat slechts zoveel hulpdagen voor rijkssubsidie in aanmerking komen als verzorgingsdagen worden gesubsidieerd. De verdere ontwikkeling van het insti tuut der gezinsverzorging c.q. gezinshulpen moet van het grootste belang worden ge acht voor de maatschappelijke zorg en de volksgezondheid in deze gemeente. Het is dan ook alleszins gerechtvaardigd, dat vanwege de gemeente meer financiële steun wordt verleend dan zulks tot dus ver het geval was. Een gunstige ontwikke ling van de hulpverlening door de plaatse lijke instellingen heeft automatisch tot ge volg, dat vanwege de dienst voor sociale zaken minder huishoudelijke hulp zal be hoeven te worden verleend. Handigheidje Bij het bepalen van de gemeentelijke financiële hulp aan de instellingen, ver dient het aanbeveling om de zelfwerk zaamheid der instellingen zoveel moge lijk te bevorderen. Hierbij moet echter worden bedacht, dat bij de instellingen de neiging kan ontstaaan het werk der ge zinsverzorging, waarvoor rijkssubsidie kan worden ontvangen over te doen gaan op het leveren van gezinshulpen indien daar voor vanwege de gemeente meer subsidie zou worden verleend. Daarom dient als voorwaarde te worden gesteld, dat de instellingen al het moge lijke moeten doen om de opleiding van ge zinsverzorgsters te bevorderen. Om dit te stimuleren blijft het nodig om het subsidie voor de gezinshulpen niet hoger te stellen dan het ministerie van Maatschappelijk Werk, dus op 40% voor rijk en gemeente tezamen. Ten einde thans de voortzetting en uit breiding van het werk der instellingen mo gelijk te maken, verdient het aanbeveling om een aantal aanvullende maatregelen te treffen. Dit zal moeten geschieden door van gemeentewege: 1. aan de instellingen, die een deskun dige leidster in dienst hebben, daarvoor een extra-subsidie te verlenen, welke extra De heer G. J. W. Lantink te 's Graven- zande heeft de gemeente Velsen verzocht aan hem ten behoeve van de bouw van woningen in „Duinwijk" te verkopen: een terrein ter oppervlakte van ongeveer 3010 m2, gelegen aan de Venusstraat en de Sa- turnusstraat te IJmuiden en het terrein, ter oppervlakte van ongeveer 1840 m2 ge legen aan de Jupiterstraat. De prijs van het eerste terrein is vast gesteld cp f 10.50 per m2 en die van het tweede op f 9.50 per m2, zulks onder goed keuring van het Prijzenbureau voor On roerende Zaken te Haarlem. De gegadigde heeft met deze prijzen in gestemd. Voor de realisering van het uitbreidings plan Santpoort-Zuid, dat onder meer om vat het doortrekken van de Van Dalen laan is het nodig, dat de gemeente de be schikking krijgt over enige terreinen met een opstal. Na langdurige onderhandelingen heb ben de eigenaren zich bereid verklaard deze terreinen ter grootte van respectie velijk ongeveer 1700 m2 en 65 m2, met de bollenschuur aan de gemeente te verko pen voor f 3500, vrij van huur van de datum van overdracht af. subsidie voor de leidster ware te bepalen op 200 voor elke gezinsverzorgster c.q. gezinshulp, tot een maximum van 2000 per jaar. 2. een tegemoetkoming te geven in de administratiekosten welke kan worden be paald op 50 per jaar per gezinsverzorg ster c.q. gezinshulp; 3. ten behoeve van de hulpverlening aan on- en minvermogenden, waarvoor onvol doende financiële hulp wordt verleend door een bedrijfsfonds e.d., ten laste van de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken een bijdrage in de kosten van gezinsverzorging c.q. gezinshulp te verlenen van ten hoogste 3.— per dag. De uit de gewijzigde regeling voort vloeiende kosten hangen ten nauwste sa men met de mogelijkheden tot aanstelling van leidsters en tot het aantrekken van helpsters. De vooruitzichten zyn niet be paald gunstig, doch verwacht mag worden, dat door de verbeterde salariëring het mo gelijk zal zijn om tot een uitbreiding met 15 gezinshelpsters te komen. De meer kosten zullen dan bedragen: subsidie in de kosten van leidsters 4000 subsidie in de administratiekosten 2000 uitbreiding personeel met 15 help sters 5000 per jaar, voor dit jaar 2500 8500 zodat de gemeente-begroting voor 1955 zal moeten worden verhoogd met 8500. Afscheid in de Emmaschool Woensdagavond namen 41 leerlingen in het Hervormd Jeugdggebouw afscheid van de Emmaschool. Ouders, bestuur en perso neel waren op deze laatste ouderavond aanwezig en het hoofd der school, de heer J. Bergsma, liet Ps. 68 10 zingen, om daarna alle aanwezigen hartelijk welkom te heten. Namens het bestuur sprak de heer J. Schotvainger. Als gids voor het leven overhandigde hij de kinderen een Bijbeltje. Hij wees op de grote waarde van het Boek der Boeken, waaruit hun dage lijks op de school was verteld. Het hoofd sprak ieder kind persoonlijk toe en overhandigde hun het laatste rap port en een getuigschrift. Eén der leerlin gen schonk hem een prachtig boekwerk en dankte voor het prettige onderwijs op de Emmaschool. In de pauze werden de kinderen getrac- teerd en bood het bestuur de ouders een kop koffie aan. Het programma na de pauze werd door de kinderen zelf verzorgd. Onder leiding van mej. Mulder werden verschillende volksdansjes uitgevoerd; blokfluitspel, voordrachten en accordeonmuziek werden ten gehore gebracht. De gymnastiekleraar, de heer A. de Graaf, wees op de grote waarde van de lichamelijke opvoeding en vergastte allen op een koddige voordracht. Namens de ouders dankte de heer M. van Dongen voor de prettige sfeer op de Em maschool Het was de kinderen steeds een genoegen geweest daar onderwijs te mo gen ontvangen. Met dank aan God werd deze gezellige afscheidsavond gesloten. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Vrijdagmorgen aangekomen het Fin se s.s „Mercur", dat van de Finse haven Tottesund een lading van 1100 vadem pa pierhout aanvoerde. Technici van de K.L.M. op Schiphol hebben deze „Ultrasonore"-wasmachine gecon strueerd, die zal worden gebruikt bij het reinigen van oliekoelers van vliegtuig motoren. Het schoonmaken dat vroeger 12 tot 20 uur in beslag nam, wordt met dit apparaat bekort tot nog geen half uur! De onhoorbare geluidsgolven verkruimelen het vuil, dat dan gemakkelijk kan worden weggespoeld. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 16 tot en met Zaterdag 23 Juli. ZATERDA'G 16 JULI IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei- destraat, tentoonstelling van werken van vier Noordhollandse schilders. „In veilige haven", 1517 uur: receptie 25-jarig bestaan. VELSEN-NOORD „De Meerweiden", 15.15 uur, Opening speeltuin. ZONDAG 17 JULI „Felison", 1417 uur, als Zaterdag. MAANDAG 18 JULI Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. DINSDAG 19 JULI Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, als Maandag SANTPOORT Burg. Rijkenspark, 20 uur: Openlucht concert. WOENSDAG 20 JULI Park Velserbeek, openluchtconcert door „Soli Deo Gloria", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. DONDERDAG 21 JULI Pieter Vermeulenmuseum, als Woens dag. VRIJDAG 22 JULI Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. ZATERDAG 23 JULI Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. Wielerronde van IJmuiden, 1719.30 uur. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag 20 uur, Zaterdag 19 en 21.30 uur, Zondag 19 en 21.30 uur „Bit tere ervaring". Zondagmiddag 15 uur: „De wraak van de woudloper". Maan dag, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Jungle Jim en het oerwoudmonster". Donderdag, speciale voorstelling, 20 uur: „Slaven der hartstocht". Rex: Vrijdag 20 uur, Zaterdag 20 uur, Zon dag 15 en 20 uur: ,,'t Zit in de lucht". Woensdag en Donderdag 20 uur: „De rode schoentjes" EHBO-collecte Burgemeester en Wethouders van Castri cum hebben aan het bestuur van de plaat selijke EHBO-vereniging „Cito" toestem ming verleend tot het houden van een huiscollecte. Deze collecte wordt Zaterdag gehouden door middel van de bekende zak jes waarop het motto van de EHBO „Wij helpen U! Helpt U ons?" staat vermeld. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van verbandmaterialen. Hedenavond om half acht wordt in het gymnastieklokaal van de school voor Christelijk Voksonderwijs aan de Van Langeveldstraat een belangrijke bijeen komst gehouden. Deze bijeenkomst is be langrijk omdat in de eerste plaats afscheid wordt genomen van de leerlingen der hoogste klasse, die de school gaan verlaten en ten tweede wegens de omstandigheid, dat twee van de leerkrachten gaan vertrek ken en de twee nieuwe personeelsleden zullen worden voorgesteld. Van de nieuw te bouwen school aan de Duinvlietstraat hoek Stratingplantsoen zal er een maquette in de zaal aanwezig zijn. Ds. H. P. Huisman, voorzitter van het schoolbestuur, heeft het voornemen tevens de naam van de nieuwe school bekend te maken. In de raadsvergadering van 7 December 1954 werd besloten tot intrekking van het bij raadsbesluit van 3 December 1953 vast gestelde vierde plan tot herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor het ge deelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van het Noordzeekanaal. Dit herzieningsplan omvatte de gronden gelegen tussen de Havenkade en de Dok- weg te IJmuiden, welke in eigendom toe behoren aan het rijk (Staatsvissershaven- bedrijf) en de intrekking er van geschied de, omdat ten aanzien van de bestemming van de gronden een alle partijen bevredi gende oplossing was verkregen. Het hierop betrekking hebbende ontwerp- uitbreidingsplan heeft met de daarbij be horende bescheiden van 18 Mei 1955 af ter gemeente-secretarie gedurende vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedu rende deze termijn zij geen bezwaarschrif ten ingekomen en B. en W. stellen de raad nu voor het plan van uitbreiding vast te stellen en op dit uitbreidingsplan van toe passing te verklaren de „Schadevergoe dingsverordening Velsen". *5 In aansluiting op het uitbreidingsplan voor het deel der gemeente Velsen, ten Zuiden van het Noordzeekanaal is voor het in IJmuiden liggende gebied genaamd „Duinwijk" een ontwerp van een plan van uitbreiding opgemaakt hetwelk de be stemming in onderdelen regelt van de in dat plan begrepen gronden. Het ontwerp, dat met een nadere toe lichting bij de stukken is gevoegd heeft met de bijlagen van 20 April af gedurende 4 weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de gemelde termijn zijn geen bezwaarschriften ingekomen. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor: het plan van uitbreiding „Duinwijk", met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften overeenkomstig de stukken vast te stellen. Ingevolge het raadsbesluit van 28 Octo ber 1952 zijn aan de speeltuinvereniging „Heuvelwijk" te IJmuiden twee van elkaar gescheiden terreinen, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 3800 m2, liggende aan de Homburgstraat te IJmuiden tot weder opzegging in gebruik gegeven als speeltuin, tegen betaling van 1.per jaar. Nu de puinberg echter is opgeruimd en het terrein van een bepassende beplanting zal woi'den voorzien, is het gewenst, dat wijziging wordt gebracht in de situering van deze speeltuinen. Het bestuur dier vereniging heeft ver zocht, ter wille van een betere overzichte lijkheid en controle, het speelterrein aan de Oostzijde van het plantsoen zodanig uit te breiden, dat dit terrein ongeveer dezelfde oppervlakte krijgt, welke de twee terrei nen oorspronkelijk hadden. In verband hiermede stellen B. en W. voor te besluiten tot uitbreiding van de speeltuin met de aangegeven terreinen, zulks onder de bekende voorwaarden. Bij het afdelingsonderzoek van de be groting voor het dienstjaar 1954 werd ten aanzien van de gemeentelijke kwekerij aan de Rijksweg door een der Velsense raadsleden de aandacht gevestigd op het tuiten de werktijden ontbreken van toe zicht op de kwekerij en op de verwarming van de aanwezige kassen. In overweging werd gegeven, hiertoe bij de kwekerij een woonhuis te bouwen, opdat aan dit euvel tegemoet kan worden gekomen. B. en W hebben hierna een onderzoek ingesteld, en daarbij is gebleken, dat het bouwen van een woning op de kwekerij zeer goed mogelijk is. B. en W. hebben dan ook een bouwplan doen vervaardigen. De aan de uitvoering hiervan verbon den kosten zullen naar raming f 21.450 be dragen. Aangezien deze bouw als herbouw van een afgebroken woning kan worden aange merkt, kan gerekend worden op een rijks bijdrage in de hieraan verbonden kosten, als bedoeld in de wet financiering weder opbouw publiekrechtelijke lichamen. Tengevolge van een aanrijding in Mei is de in 1949 aangekochte dienstauto voor het bedrijf van Openbare Werken dermate be schadigd, dat herstel niet verantwoord voorkomt. B. en W. stellen de raad voor een crediet van 7000 te verlenen voor de aanschaf fing van een nieuwe auto en daartoe de begroting te wijzigen overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit. De heer M. J. Jongman te IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan hem ten behoeve van de bouw van een pand te verkopen het perceel grond gelegen aan de Dolfijnstraat te IJmuiden ter opper vlakte van ongeveer 140 m2. De prijs van deze grond is, onder goedkeuring van het Prijzenbureau voor Onroerende Zaken te Haarlem, vastgesteld op f 10,50 per m2. De gegadigde heeft met deze prijs inge stemd. Tegen inwilliging van het verzoek bestaat bij het college geen bezwaar en het stelt de raad dus voor te besluiten tot verkoop van de grond aan verzoeker. De volgende candidaten zijn geslaagd voor het Mulo-examen: de dames T. G Koning, M. M. Zaal, G. C. Martin, M. Stal- per, M. Verslagen, W. J. v. d. Vegte, allen uit Haarlem; J. van Dijk, T. Gerter, G. C. Hoen, uit Beverwijk; L. A. Bouwer, J. T. Smits uit Velsen; W. v. d. Burg, L. Bas- tiaans uit Castricum; J. Hennes uit Uit hoorn; P. A. Kammerman, E. Soederhuizen uit Haarlemmermeer en A. Koolhaas uit Nieuw Vennep. De heren R. E. C. Londt Schultz, E. W. Roem, H. Timmer, A. W. Wesselhuis, J. A. Huis, allen uit Haarlem; R. v. d. Wel, B. H. Hennik en D. A. Visser uit Velsen; J. Hazevoet uit Heemstede; H. Haspel uit Haarlemmermeer en M. Bakker uit Sassenheim; J. W. C. Visser uit Bever wijk. Bovendien behaalden mejuffrouw G. M. C. van Velsen uit Haarlem en de heer P. Seine uit Bloemendaal het midden- 1 standsdiploma. De heren J. J. Gerads te Amsterdam en C. M. Boere te Bovenkerk hebben de gemeente Velsen verzocht, ten behoeve van de bouw van 12 woonhuizen aan hen te verkopen een perceel grond gelegen aan de Schipbroekenweg te Santpoort ter op pervlakte van ongeveer 2100 m2. De prijs is, onder goedkeuring van het Prijzenbu reau voor Onroerende Zaken te Haarlem, vastgesteld op f 10,75 per m2. Verzoekers hebben met deze prijs ingestemd. Een deel van het terrein is nog geen ge meente-eigendom; omtrent de overdracht aan de gemeente zijn met de eigenaar daarvan onderhandelingen gaande en de overdracht van dit gedeelte aan verzoe kers kan dus pas plaats hebben nadat de grond in eigendom aan de gemeente is overgegaan. Met inachtneming van deze omstandig heid bestaat tegen inwilliging van het verzoek bij B. en W .geen bezwaar. Na de resultaten van het tweede heren team van de honkbalvereniging „Rooswijk," die vorige week zijn behaald, bestaat de mogelijkheid, dat de Rooswijk 2-heren Za terdagmiddag op het sportpark „Watervliet" de kampioensvlag kunnen hijsen. De mogelijkheid is aanwezig om het ene punt uit twee te spelen wedstrijden te be machtigen, doch het is zeer de vraag of EDO 4, dat op bezoek komt en lang geen gemak kelijke tegenstander is, het zover zal laten komen. Hedenavond spelen de Rooswijk I-dames uit tegen TYBB-dames, die vorige week tijdens het tournooi met 50 door de Vel sense dames werden geklopt. De heren van Rooswijk I trekken naar The Catchers I in Amsterdam, waar Zater dagmiddag wordt gespeeld. Indien „Roos wijk", het pad van de nederlagen verlaten hebbend, op de overwinningenserie heeft overgeschakeld, kan de volle winst naar Vel sen komen. Zondagmorgen spelen TYBB 4 en Roos wijk 3 (heren) hun competitiewedstrijd en ontvangt Rooswijk 4 het Haarlemse HCK 5 (heren). Dezelfde dag trekt een versterkt tweede damesteam naar Amsterdam om deel te nemen aan het softbaltournooi van The Catchers. Voor Maandagavond staan op nieuw twee belangrijke dameswedstrijden softbal op het programma: HHC aRooswijk a (junioren)Rooswijk IDEC I (dames) en EHS IRooswijk 2 (dames). De opstellingen zijn: Dames Rooswijk I Werpster: W. van Maanen; vangster: M. Klesser; le honk: G. v. Embden; 2e honk: D. Marckelbach; korte stop: J. Wedemeyer; 3e honk: J. v. d. Duim; l.velder: E. Kluft; m.velder: L. Meyer; r.vel- der: J. Kluft. Heren Rooswijk I Werper: Ed. Sauer; vanger: K. Heinen; le honk: G. Plooy; 2e honk: F. Kooimans; korte stop: A. Wede meyer; 3e honk: C. Heemskerk; l.velder: C. Honig: m.velder: J. de Bie; r.velder: C. Klesser. Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan hét 'spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. Mac. Daniël, De Genestetlaan 4, tel. 4203 en A. J. G. Wermenbol, Gijzeveldpiantsoen 51. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 102. Verloskundigen Ln spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. j. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. Ivl. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mevr. C. J. WielinkKlimp, Duinvliet straat 109, Velsen-N., tel. 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Duinwijk, Popu- lierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. M. C. Troos ter, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raad plegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Zuster De Jong voor Santpoort en Drie huis. Zuster Aardema voor Velsen-N., Velsen-Z. en IJmuiden-O. Zuster Koerse, IJmuiden-O. en IJmuiden. HEEMSKERK Dokter J. F. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513—212. De Naamloze Vennootschap „de Zaan landsche Schoenhandel N.V." v.h. a. ue Vries te Zaandam, heeft verzocht aan haar te verkopen ten behoeve van de bouw van een pand, het perceel grond gelegen aan de Dolfijnstraat te IJmuiden, ter oppervlakte van ongeveer 140 m2. De prijs van deze grond is, onder goedkeuring van het Prij zenbureau voor Onroerende Zaken te Haar lem, vastgesteld op 10,50 per m2. Verzoekster heeft met deze prijs inge stemd. Kleuters, adspiranten, juniores en senio res van de Castricumse gymnastiekvereni ging DOS komen Zondagmiddag om 1 uur bijeen op de ijsbaan aan de Zeeweg of daarnaast bij Johanna's Hof, voor het hou den van een veldgymnastiekdag. Deze dag, die onder leiding staat van de leraar, de heer J. Visser, is niet bedoeld als een gym- demonstratie, maar als gezellige middag voor alle leden met elkaar. De DOS-leden zullen gezamenlijk een oefening houden en daarnaast staan er onder andere kinderspelen en wedstrijden, vlagoefeningen, bal- en knotsoefeningen en wedstrijden voor jongens op het program ma. Het ligt tevens in de bedoeling dat de leden met het publiek zullen oefenen. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,30 2,00; gr. tong 3,80—3,25; grm. tong 2,80—2,52; kim. tong 2,80—2,58; kl. tong I 3,00—2,76; kl. tong II 2,74—2,42; tarbot I 2,70—2,15; zalm 7,00, per kg. Taa-bot II 90; tarbot III 83; gr. schol 33—30; grm. schol 35—30; kim. schol 37—31; kl. schol I 53—27; kl. schol II 42—8; schar 18—14; bot 10—8; v. haring 13—10; makreel 19—13; kim. schelvis 31; kl. schelvis I 32—30; kl. schelvis II 23—20; wijting 14—10; gr. gul 40—31; midd. gul 28—24; kl. gul 22—18; kl. haai 21—20; ham 76; poontjes 8; pieterman 57; kl. rode poon II 1811, per 50 kg. Gr. kabeljauw 248—92; gr. koolvis zw. 6045; gr. leng 51, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 167 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 580 kisten schol, 40 kisten schar, 25 kisten bot, 870 kisten haring, 505 kisten makreel, 130 kisten schelvis, 120 kisten wijting, 60 kisten kabeljauw en gul, 3 kisten leng, 5 kisten haai, 1 kist ham, 15 kisten poon, 25 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 2560 kisten. Besommingen van Donderdag. IJM 71 Bloemendaal f8560; RO 53 Dirkje f 11.060; L 226 f2800; KW 69 f 1590; SCH 117 f7190; SCH 11 f1360; SCH 76 f1320; WR 34 f1600; SCH 16 f2650. Bijzonder mooie porceleinen KOP EN SCHOTELS 0.98 Emaille FLUITKETELS 1-95 Plastic WASBAKKEN 3.95 De aanvoer op de Beverwijkse aardbeien veiling van Donderdag was ongeveer gelijk aan die van een dag tevoren, er waren ook nu weer een 30.000 manden. Er waren nu heel wat partijen zonder dop terwijl men nu j'jist aardbeien met dop moest hebben. Want hiernaar bestond een grote vraag met daardoor oplopende prij zen, er gingen namelijk enige auto's met aardbeien naar Duitsland en mede door de grote vraag op de binnenlandse markt, kwam de eerste kwaliteit boven de ƒ4, per mand uit, met als hoogste notering 4,90. Aardbeien zonder dop van 2.30 tot 3.40 per mand, terwijl de tweede kwaliteit met dop rond de 2,50 draaide. De leden van Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" hebben de zomercompetitie voortgezet met een ronde-recordrit. Ab. Geldermans verbeterde het record met 1 min. 9 sec. en bracht het op 15 min. 16 sec. De overige uitslagen waren: 2. Chr. de Nijs 16.02 min.; 3. G. Duinmeyer 16.10 min.; 4. A. Volkers 16.18 min.; 5. H. Hendriks 17.26min. 6. J. Bruin 17.29 min.; 7. Kl. Huttinga 18.07 min.; 8. M. Put 19.09 min.; 9. H. Komen 19.12 min. 10. C. v. d. Bos 19.13 min. 11. C. Burgmeyer 19.17 min.; 12. J. Timmer 20.03 min.; 13. C. Castricum 21.09 min. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOORTEN: Gerrit, z. v. C. Koops en J. Hanse, wonende te Velsen; Mario, z. v. C. Meijer en A. Barbuio; Antonius T. M., z. v. A. Tiebosch en A. E. Dekker; Henriëtte F. E., d. v. D. van Nimwegen en E. Bosse; Maria C„ d. v. J. J. Pirovano en C.M. Scholts Else, d. v. J. K Martens en J. Stam; Egbert, z. v. W. W. Feijer en L. Steenkamp; Gerardus N. S„ z. v. B. Zuiderduin en H. M. Bol; Cornelia M., d. v. C. A. Hoogewerf en A. van der Klooster; Jacob, z. H. M. Beere en G. van Dijk; Johanna E., d. v. G. J. Ren ders en J. van den Outenaar, wonende te Velsen; Femma A. A. M., d. v. G. L. J. Janssens en A. van der Kolk; Bernardus H„ z. v. B. J. A. Nijssen en E. H. Legdeur; Jo hannes N., z. v. J. H. Alles en M. F. Schoone ONDERTROUWD: M. J. Wiering en M. H. Bakker; P. F. Kuilman en E. W. Pelle; H. J. van der Ploeg en K. W. Sikkens; J. A. van Eerden en C. C. van den Bosch. GETROUWD: S. Schouten en M. M. Q. Lubbers; N. Molenaar en C. van Egmond- H. W. Olivier en C. G. Boots. OVERLEDEN: P. Thomas, 68 j., wedn. van J. K. Vermaat; S. M. van Prooijen, 64 jaar, gehuwd met G. de Bie; J. P. Muntjewerf, 75 jaar, wedn. van M. de Vries; K. Schik, 79 j„ gehuwd met J. Hendriks; H. van der Werf, 66 j„ gehuwd met A. Dekker. Donderdag 14 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hampshire Coast van Newcastle. Eddy Stone v. Duinkerken. Antha van Rauma. Stella Marina van Gothenburg. Advent van Rauma. Nottingham van Tyne. Swift van Londen. Gaviota TV van Ostende. Meerkerk van Le Havre. Westerdok van Londen. Surte van Londen. Hestia van Rot terdam. Mentor van Rotterdam. Procion v. Londen. Wiros "an Rotterdam. Zanzibar v. Swansea. IJsel van Rotterdam. Pacific Clip per van Avonmouth. Delfinus van Rotter dam. Stad Haarlem van Kirkenaes. Gerry S. van Swansea. Markap van Hampton Roads. Vertrokken zijn: Maasborg naar Manty- luoto. Pelops naar Hampton Roads, Berg- singel naar Rotterdam. Amstelstroom naar Portsmouth. Erkalin naar Aberdeen. Iberia naar Southampton. Marwit naar Manchester. Nottingham naar Rotterdam. Rondane naar Oslo. Beninkunst naar Hamburg. Schokland naar Kalmar. Ketty Danielsen naar Honfleur. Fanau naar Hull. Swift naar Harlingen Nero naar Kopenhagen. Ardeas n. Le Havre. VRIJDAG 15 JULI Thalia, 20 uur: .„Bittere ervaring" Rex, 20 uur: ,,'t Zit in de lucht" ZATERDAG 16 JULI Thalia, 19 en 21.30 uur: „Bittere ervaring". Rex, 20 uur: ,,'t Zit in de lucht". „In veilige haven", 1517 uur: Receptie. VELSEN-NOORD Speeltuin „De Meerweiden", 15.15 uur: officiële opening. Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: A. en C. als waaghalzen. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Zo lang je nog een moeder hebt. W.B.-theater, 20 uur: De zwarte desperado.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8