„Vrees zal geen voor de atoombom oorlog verhinderen" Eisenhower en Boelganin gaan vol goede moed naar Genève Weerbericht Beiden hopen een sfeer van vertrouwen te scheppen Haarlems Dagblad President Perón legt leiding van zijn partij neer Ook Britse regering ziet afschaffing van de oorlog als enig redmiddel Reis en persconferentie zonder precedent Ook Eden verwerpt „Vrede door vrees" Democratische vrijheden komen in de grondwetde revolutie is voltooid Grote Drie eensgezind naar Genève Men weet niet wat men zegt Het woord is aan Indonesische regering zou willen aftreden Bewolking boven de kuststreek EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Achttien Nobelprijs-winnaars waarschuwen Heilige plicht Simplon-Orient-sneltrein ontspoord: tien gewonden Ongeval bij de Hoogovens Eucharistisch congres in Rio de Janeiro Elk onderwerp kan ter discussie worden gesteld Prof. De Boer terug van Moskouse atoomconferentie Weerrapport 70e JAARGANG No 6 Kennörtierlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvT. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 16 JULI 1955 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 158 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Wensdroom van wie nog niet op vacantie zijn of het heerlijk niets doen al achter de rug hebben. Een roeibootje, wat pieren en dan de hengel uitgeworpen, terwijl de zeilboten aan u voorbij glijden. Misschien is het dit weekend wel voor ons weggelegd LINDAU (Un. Press) Achttien Nobel prijswinnaars die in congres bijeen zyn, hebben een ernstige waarschuwing, in de vorm van een openbaar appèl, aan de we reld gericht om het dodelijk gevaar te on derstrepen, waarin de mensheid zich door het gebruik van atoomwapens zou storten. De conferentie werd gehouden in het prachtige kasteel van graaf Lennart Berna- dotte te Lindau. De achttien ondertekena ren van het appèl maakten duidelijk dat hun, als enthousiaste dienaren van de we tenschap, de schrik om het hart slaat als zij bedenken dat die wetenschap de mens heid wapens verschaft waarmee zij zichzelf kan vernietigen. Twee van de achttien ondertekenden ook de recente posthume waarschuwing van Albert Einstein. De tekst van de verklaring der achttien luidt: „Wij, de ondertekenaren, zijn geleerden uit verschillende landen, van verschillende WASHINGTON/MOSKOU (Reuter/A.F.P.) President Eisenhower heeft voor zijn vertrek uit Washington in een radiotoespraak verklaard met een zeer ernstig doel naar Genève te gaan. Dit doel, zo zei hij, is „samen met mijn col lega's een poging te doen verandering te brengen in de geest, die gedurende de afgelopen tien jaar de betrekkingen tussen alle regeringen over de gehele we reld heeft gekarakteriseerd." De president verklaarde verder dat als in de ver klaringen van premier Boelganin, eerder op de dag, de oprechte wensen van de mannen in het Kremlin tot uitdrukking werden gebracht, er geen „moeilijk heden" tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie zouden rijzen op de ko mende conferentie. Maarschalk Boelganin heeft op een persconferentie gezegd, dat de Sovjet- Unie alle moeite zal doen een „gemeenschappelijke taal" met het Westen op de conferentie te vinden. In een verklaring tegenover verslaggevers in het Krem lin, drong Boelganin er op aan, dat de vier grote mogendheden onopgeloste in ternationale vraagstukken „geduldig en oprecht aan een ronde tafel zullen be spreken". Plet was de eerste persconferentie die ooit in het Kremlin is gehouden en de eerste van een Russisch regeringshoofd. Enkele problemen, waarvoor een oplos sing zal moeten worden gezocht, somde president Eisenhower op als volgt: de be wapening en de last, die deze de volken oplegt; de kwestie van „gevangen" staten en de internationale inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van vrije re geringen, waardoor toestanden zijn ont staan, die hebben geleid tot ondermijning, moeilijkheden en soms zelfs tot revolutie. De president wees erop dat zijn missie naar Genève de eerste in haar soort is, die ooit werd* ondernomen door een Ameri kaanse president. Hij zeide dat men zich moet kunnen verplaatsen in het standpunt van de andere partij en riep vervolgens op tot een gebedsdag op Zondag. Hij zei be loofd te hebben op 24 Juli weer in de Ver enigde Staten terug te zijn. Premier Boelganin zeide, dat het ge schil tussen het kapitalisme en het socia lisme niet opgelost kan worden door ge weld met behulp van een oorlog. Oost en West zouden hun standpunten moeten be wijzen door „vreedzame economische wed ijver". De Sovjet-Unie beschouwt het vol gens Boelganin als haar „heilige plicht", alle pogingen aan te wenden om de huidige Sir Anthony Eden heeft naar aanleiding van de komende Geneefse conferentie ge zegd dat alleen afschaffing van oorlog het mensdom kan bevrijden van de angst voor de verschrikkingen van een atoomoorlog. Deze verklaring was vervat in Eden's antwoord op de posthume verklaring van Albert Einstein over de gevaren van een atoomtijdperk voor de mensheid. Bertrand Russell, die de verklaring van Einstein on geveer een week geleden publiceerde, ont ving Vrijdag Eden's antwoord. De premier dankte hem voor de tekst van de verklaring van Einstein en schreef ver der dat hij zich al lang zeer bezorgd maakt over de ernstige toestand, waarvoor Ein stein aandacht vroeg in de gehele wereld. Hetzelfde gold voor de andere leden van de Britse regering. „Ook ik ben van mening dat alleen afschaffing van oorlog uitein delijk de gevaren kan wegnemen die de toekomst van de mensheid bedreigen." Hij gaf verder uitdrukking aan de hoop dat de conferentie in Genève vermindering van spanningen in de wereld in de hand zal werken. Eden wees er met instemming op dat volgens Einstein's verklaring de oorlog zelf in de eerste plaats uitgebannen moet worden en dat afschaffing van atoomwapens een onderdeel zal moeten zijn van algehele vermindering van bewape ning. Ook wat dit laatste betreft is de Britse regering het volkomen met Einstein eens- aldus Eden's brief aan Russell. spanning te vervangen door een sfeer van vertrouwen, wederzijds begrip en zakelijke samenwerking. Boelganin sprak opnieuw het geloof van de Sovjet-Unie uit in de waarde van een stelsel van collectieve veiligheid in Europa, dat „naar onze vaste overtuiging uitvoer baar is. De volken van Europa kunnen in vrede en vriendschap leven zonder vrees voor elkaar te koesteren". Hij voegde er aan toe: „Er zijn vele strijdvragen in de wereld. Dit zal ook in de toekomst zo zijn. Zo is het leven nu eenmaal. Doch wij kun nen en moeten deze kwesties geduldig en oprecht aan een ronde tafel bespreken en er een vreedzame oplossing voor vinden. Het zou naief zijn te menen, dat wij op deze conferentie al de ingewikkelde inter nationale kwesties tot een oplossing kun nen brengen. Maar als de deelnemers aan de conferentie goede wil tonen en ernstig streven naar het bereiken van overeen stemming, zullen wij ongetwijfeld de echte weg kunnen aangeven voor een bruikbare oplossing van de belangrijkste vraagstuk ken waarvan de vrede en het welzijn der volken afhangt". Boelganin, die werd geflankeerd door de andere leden van de Sovjet-delegatie naar Genève, sprak rustig en met nadruk. Diplomatieke kringen in Londen hebben met belangstelling opgemerkt, dat Boelga nin de nadruk heeft gelegd op de noodhaak van een Europees veiligheidsstelsel. Men gelooft, dat Groot-Brittannië bereid is de kwestie van de Europese veiligheid mèt die van Duitslands hereniging te bespreken. Er is ook algemene instemming in Londen met de verklaring van Boelganin, dat het niet onmiddellijk binnen het bereik van de staatslieden te Genève ligt om een oplos sing te vinden voor alle problemen die Oost en West verdeeld houden. In Parijs is de rede van Boelganin over het algemeen goed ontvangen. Diplomaten in Washington-heb ben verklaard, dat verscheidene gedeelten van Boelganins verklaring bijna geheel zijn te rijmen met soortgelijke verklaringen van president Eisenhower en minister Dulles. BUENOS AIRES (Reuter-AFP) De Ar gentijnse president, generaal Perón, is af getreden als leider van zyn partij. Perón, die dit mededeelde aan congresleden, die door hem werden ontvangen, voegde er aan toe, dat hij president van Argentinië zal blijven. Hij zei verder, dat Argentinië op het punt staat een nieuw tijdperk in te gaan, waarin alle groeperingen politieke vrijheid en persvrijheid krijgen. „Tot nu toe", zo zei hij, „heeft mijn re gering het revolutionnaire mandaat van het volk uitgeoefend, maar nu maken wij een einde aan dat stadium om in de grond wet vrijheden en waarborgen tot haar volle recht te doen komen." De leiding van de Peronisten wordt overgedragen aan partij autoriteiten. Perón zei zich niet candidaat te stellen voor een derde ambtstermijn als president. Volgens de grondwet moeten in 1958 presidentsverkiezingen worden gehou- den.Waarnemers te Buenos Aires verwach ten ze echter veel eerder. De uitzonderingstoestand die sedert een mislukte militaire staatsgreep in Septem ber 1951 van kracht is, zal worden opge heven. Krachtens de huidige reglementen mag de politie mensen voor onbepaalde tijd in hechtenis houden. Perón zeide dat economische en consti tutionele hervormingen voltooid zijn en dat hervormingen op cultureel gebied uitge voerd worden. Daarom zei hij een eind aan de Perónistische revolutie te hebben ge maakt. Thans is een nieuwe fase van een constitutioneel karakter, zonder revolutie, begonnen. Dit heeft ten gevolg, dat ik als leider van de revolutie aftreedt om presi dent van alle Argentijnen, vrienden en vijanden te worden. Alle beperkingen voor de tegenstanders moeten opgeheven wor den. Voortaan mogen zij vrij handelen bin nen de wet en met alle garanties, rechten en vrijheden. De tegenstanders mogen voortaan vrijelijk hun krachten meten met onze beweging, met inachtneming van fat soen. Zij moeten uitmaken of zij pacificatie op een vredelievende wijze wensen. Zo niet, dan zullen wij deze zelf ter hand nemen. Voortaan zal de regering als regering func tioneren en de politiek overlaten aan de politieke organisaties. Ieder moet bereid zijn zijn post op te geven als een partij, de regering of het volk een ander op de post wenst te zien. Perón zei voor deze voorstellen zelf verantwoor delijk te zijn. „Sommigen zeggen, dat wij verzwakken en dat mag waar zijn. Maal ais de toestand zou vereisen, dat wij krach tiger optreden, dan weten onze tegenstan ders zeer wel, dat wij dit ook zullen doen." PARIJS (AFP/Reuter). In een tunnel tussen Mouchard en Pontarlier is in de afgelopen nacht de Simplon-Oriënt-snel- trein (van Parijs naar Sofia) ontspoord. Een tiental personen is gewond. Geen van hen verkeert in levensgevaar. Kort na het ongeluk, dat omstreeks mid dernacht gebeurde, reed een locomotief op het andere spoor tegen een van de ont spoorde rijtuigen van de sneltrein. Vannacht was men bezig op het laad- bordes der Koninklke Hoogovens te IJmui den een apparaat door middel van een wa gen te verplaatsen. Hierbij werd de 46- jarige N. B. uit Haarlem, die zich in de na bijheid van de wagen bevond, aangereden. Hij liep een hoofdwonde op en is ter obser vatie naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk vervoerd. De Haarlemmer is ter verpleging opge nomen. Vanmórgen was zijn toestand gun stig te noemen. rassen, verschillende geloven en verschil lende politieke overtuigingen. Het enige dat wij gemeen hebben op pervlakkig gezien is de Nobelprijs die wij de eer hebben te bezitten. Vol enthou siasme hebben wij ons in dienst van de wetenschap gesteld. De wetenschap, menen wij, kan een weg naar een gelukkig leven zijn. De schrik slaat ons om het hart wan neer wij zien dat deze wetenschap de mensheid instrumenten verschaft die haar kunnen vernietigen. Het volledige oorlogsgebruik van alle be schikbare wapens zou de aarde zozeer met uitstralingen besmetten dat gehele naties er aan ten onder zullen gaan. Deze soort dood kan ook de neutralen treffen, indien het mocht uitlopen op een oorlog tussen de grote mogendheden. Op die manier lokt een natie die in een dodelijke oorlog is betrok ken voor zichzelf een ramp uit en brengt zij bovendien de gehele wereld in gevaar. Wij ontkennen niet dat wellicht thans de vrede behouden blijft door vrees voor die dodelijke wapens. In weerwil daarvan echter geloven wy dat een regering zichzelf bedriegt door te denken dat vrees voor die wapens nog lange tyd een oorlog zal doen uitblyven. Vrees en spanningen hebben vaak oorlogen tot gevolg gehad. Wy menen ook dat het verkeerd is uit te gaan van de veronder stelling dat men kleinere conflicten zal kunnen blijven oplossen door het uitslui tend gebruik van conventionele wapens. In geval van buitengewoon groot gevaar zal geen enkel land willen blijven afzien van het gebruik van een wapen dat de wetenschap het kan verschaffen. Alle landen moeten besluiten zich te ont houden van het gebruik van atoomenergie als uiterste politieke middel. Doen zij dat niet dan zullen zij ophouden te bestaan." In een rede tijdens de conferentie uitte een van de geleerden, dr. H. J. Müller uit Bloomington (Indiana), de waarschuwing dat een atoomoorlog en daarop volgende stralingsverschijnselen tot gevolg zullen hebben dat de geboortecijfers zeer sterk zullen dalen. De atoomstralingen zullen zo veel invloed hebben op het menselijke or ganisme, aldus Müller, dat het weerstands vermogen van volgende generaties geringer zal worden en het aanpassingsvermogen vrijwel zal ontbreken. RIO DE JANEIRO (United Press). Zondag begint hier het 36ste internationa le eucharistisch congres, waaraan door af gevaardigden van meer dan 40 landen zal worden deelgenomen. Het congres zal een week duren en zal besloten worden met een samenzijn van naar schatting 500.000 katholieken op het congres-plein voor het aanhoren van een radiorede, die de Paus in Vaticaanstad zal uitspreken en het bij wonen van een mis die gecelebreerd zal worden door kardinaal Masella. Het congres-plein ligt op gebied dat ge wonnen is op de baai Guanabara.. Er zijn zitplaatsen aangebracht voor 220.000 perso nen rond een altaar dat bijna 100 meter breed is. Er zijn voedselvoorraden aangelegd, vol doende voor ruim een millioen mensen voor tien dagen. Aan een dertig meter hoge stalen mast boven het congres-altaar wappert de pau selijke standaard. Er wordt een electrisch klokkenspel geplaatst, waaxwan het geluid een kleine twintig km ver te horen is. Vandaag beginnen de plechtigheden met de ontvangst van de pauselijke legaat, kar- dinaal Benedetto Masella, die met het Ita liaanse schip „Augustus" overkomt. Hij zal worden begroet door president Joao Cafe Filho, zelf protestant. (Van onze correspondent in Parijs) Onze verstandhouding is volkomen ge weest en wij hopen dat zij te Genève vruchten zal afwerpen, aldus sprak de Franse minister van Buitenlandse Zaken Pinay gistermiddag te Parijs, nadat de conferentie met zijn collega's Dulles en MacMillan, in aanwezigheid van premier Faure op het ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Quai d'Orsay was beëindigd. Over hun besprekingen is niet veel be kend geworden. De drie ministers hebben besloten geen enkel onderwerp van dis cussie te vermijden. Wanneer het debat zal gaan over de Europese veiligheid en over de ontwapening zullen zij op alle moge lijke manieren trachten met de Russen tot overeenstemming te komen. Datzelfde geldt ook ten aanzien van de hereniging van Duitsland. Wat betreft de toestand in het Verre Oosten, zullen zij zich enige re serves voorbehouden, doch in elk geval zal men, mochten de Russen dit punt ter sprake brengen, ook weer trachten zich zo inschikkelijk mogelijk te tonen. Garant'e Reuter verneemt in kringen die in nauw contact staan met de Amerikaanse dele gatie, dat de Verenigde Staten op de top conferentie zullen verklaren, dat de West- Europese Unie met haar stelsel van con- tröfe op de bewapening de doeltreffend ste garantie voor de Sovjet-Unie vormt. Een van de taken der Westelijke mogend heden zal zijn de Soviet-Unie dit duidelijk te maken. De Sovjet-Unie dient te begrij pen, dat de conti-óle op de West-Duitse bewapening binnen de WEU en het Atlan tische pact, het gevaar van een Duits mili tarisme opheft. De Verenigde Staten zou den het denkbeeld van de een of andere verbintenis tussen het Westelijke NAVO- blok en het Oostelijke „Warschau-blok" van de hand wijzen, daar het een verbinte nis zou zijn van twee elkaar niet vertrou wende partijen. De kwestie van een Duitse hereniging zou naar de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken en de kwestie der ontwapening naar de UNO verwezen kunnen worden. Voorts zouden de Verenigde Staten ook de status van de Oost-Europesè landen en de activiteit van de communisten in de „vrije landen" willen bespreken. Onaanvaardbaar Bondskanselier Adenauer heeft vandaag in de West-Duitse Bondsdag gezegd, dat West-Duitsland een Europees veiligheids stelsel, berustend op de verdeling van Duitsland, niet kan aanvaarden. Een derge lijke regeling zou de verdeling van Duits land voor onbepaalde tijd doen voortbe staan, iets wat het Duitse volk nooit zou aanvaarden. Adenauers verklaring "werd door alle fracties met instemming begroet. Op Schiphol is Vrijdag uit Stockholm gearriveerd prof. dr. J. de Boer, hoog leraar in de theoretische physica en me chanica aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam en lid van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen, die in op dracht van de akademie heeft deelgenomen aan de atoomconferentie, welke van 1 tot 13 Juli te Moskou is gehouden. De conferentie droeg een puur weten schappelijk karakter, aldus prof. De Boer. De Russische geleerden waren blij, dat zij in de gelegenheid werden gesteld om de wetenschappelijke resultaten die zij in de afgelopen jaren hadden bereikt, aan hun Westerse collegae te tonen. Van hen werd de klacht gehoord, dat hun werken in het Westen zo weinig bekend zijn en alleen bij hoge uitzondering gelezen worden. Prof. De Boer verklaarde dat hij, tijdens excur sies, geconstateerd had, dat de Russische wetenschap op het gebied van de kernphy- sica vrij ver is. Delegaties uit Zweden, Noorwegen, Fin land en O os tem-ijk hebben aan de confe rentie deelgenomen. Pi*of. De Boer, die be stuurslid is van het instituut voor Noors- Nederlandse samenwerking op het gebied van atoomenergie, zal ook tegenwoordig zijn bij 't atoomcongres, dat in Genève zal worden gehouden. als men zegt: Een der schilderijen in het museum is om op te schieten DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ José Ortega y Gasset: Een grote dwaling is altijd een grote waarheid, die men overdre ven en geweld aangedaan heeft. (Uit: „Bespiegelingen over leven en liefde"). DJAKARTA (PIA/Reuter) Premier AH Sastroamidjojo van Indonesië, heeft aan president Sukarno het ontslag van zijn kabinet aangeboden, doch de president heeft geweigerd dit te aanvaarden, zo wordt in regeringskringen te Djakarta vernomen. Volgens deze regeringskringen heeft Ali Sastroamidjojo Sukarno medegedeeld, dat hy niet langer zeker was van een hand having van de regeringsmeerderheid in het parlement door de dreigende splitsing in de fracties van de regeringspartijen. Su karno zou echter wensen, dat de regering haar taak voortzet totdat het absoluut zeker is, dat zy zich niet kan handhaven. Temidden van grote politieke activiteit is voor hedenmiddag een zitting van het kabinet aangekondigd, waarop naar men verwacht zal worden beslist over het lot van de regering. Sukarno is van zijn paleis in Bogor in de hoofdstad teruggekeerd. Hij had een onder houd met vice-president Hatta, die daar voor Ali Sastroamidjojo en vice-premier Zainul had ontvangen. Ali Sastroamidjojo was ook aanwezig op een vergadering van het partijbestuur van de PNI, waarop de kwestie van het aftreden van de regering zou zijn besproken. Noch Sukarno, noch Hatta wensten na afloop van hun bespreking een verklaring af te leggen. Gevraagd of zijn reis naar Mekka, die Maandagochtend moet begin nen, zal doorgaan zeide Sukarno: Tot op dit ogenblik is het reisplan onveranderd, doch de mens wikt en Allah beschikt. Leger onverzettelijk Het is niet bekend of kolonel Lubis reeds heeft geantwoord op de regeringsvoorstel len tot oplossing van de legerkwestie. Het gerucht gaat, dat het leger de eis zou stel len, dat de kwestie voor het vertrek van Sukarno, moet zijn opgelost. Volgens het Franse persbureau AFP heeft kolonel Lu- bis de regeringsvoorstellen tot oplossing van de legerkwestie verworpen. Het K.N.M.I. deelt mede: De mistbanken en de laaghangende be wolking boven de Noordzee zijn met de Noordelijke winden landinwaarts gevoerd, waardoor het weer vanmorgen minder zon nig was. In de loop van de ochtend begon het al weer op te klaren. Voor Zondag wordt niet veel verande ring in het weer verwacht. De wolkenban ken boven zee blijven een bedreiging vor men voor de kuststreken, maar in het bin nenland zal het Zondag vooral later op de dag overwegend zonnig en warm zijn. Onder invloed van de depressie-activiteit boven de Noordelijke IJszee drong koelere oceaanlucht Scandinavië binnen, hetgeen vooral in Zweden met een flinke daling van temperatuur gepaard ging. Boven het vaste land van Europa handhaaft zich het warme weer. (van hedenmorgen 7 tmr) Ml VS s v"oU G-C era ■c u 3 - Sü weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca regenbui half bew. zwaar bew. geheel bew. onbewolkt onbewolkt geheel bew. mist. licht. bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. nevel onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. Neerslag laatste W 6 WNW 1 WNW 10 NNO 5 windstil NO 3 NNO 5 windstil windstil NW 3 windstil NW 2 windstil NNW 2 NO 3 windstil windstil ZO 2 windstil ONO 1 windstil 24 uur to j rS C GJ C c G <u es zs 33 0,1 26 0,1 27 0 '21 0 28 0 24 0 27 0 27 0 27 0 26 0 23 0 23 1 26 0 30 0 27 0 22 0.5 26 10 24 0,1 30 0,1 27 0 OVERWEGEND DROOG Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt. geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond: Vannacht veel bewolking en plaatse lijk mist. Morgen overdag, vooral in het binnenland, weer opklaringen. Overwegend droog. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen. 17 Juli Zon op 4.41 uur, onder 20.54 uur. Maan op 2.07 uur, onder 19.16 uur. Maanstanden 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 Juli Hoog water: 12.33 en uur. Laag water: 7.50 en 20.34 uur. Zondag 17 Juli Hoog water: 1.04 en 13.42 uur. Laag water: 9.04 en 21.43 uur. Maandag 18 Juli Hoog water: 2.05 en 14.45 uur. Laag water: 10.09 en 22.46 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1