Europese veiligheid en Duitse eenheid opnieuw in studie Boelganin: eerst pact, dan hereniging in twee stadia Perón zou zijn afgezet, marine op weg naar hoofdstad I Weerbericht Haarlems Dagblad Genève leverde nog geen concessie op Eisenhower geeft de moed nog niet op Eisenhower spreekt met Radford en Gruenther Belgische Senaat keurt nieuwe schoolwet goed Zwitserse geschenken voor de Grote Vier India vraagt onderzoek in Saigon Het woord is aan Veertien Europeanen uit Marokko gezet Indonesisch kabinet in wankele positie Geruchten in Argentinië Aanslag op pasja van Marrakesj mislukt Twee aspecten Russen zouden Genève tot een succes willen maken Russisch plan Admiraal en generaal ontboden uit Parijs Rooms-Katholieke oppositie nam niet aan de stemming deel Vredesduif op wijnkruiken van tin gegraveerd Olie- en reizigers-trein botsten bij Bergentheim; geen gewonden Zuid-A frik a Bodedienstencentrum moet van Nieuwe Zijds verdwijnen Londen en Moskou aangesproken Grandval ontslaat opnieuw twee leidende Franse ambtenaren Beslissing Vrijdag verwacht Kremlin gedeeltelijk voor het publiek geopend Proef met speciale avondposttreinen Bonn niet verstoord over incident bij Makassar Weerrapport wzw zzw w windstil Z 4 ONO 3 ONO 2 70e JAARGANG No 10 Kenneonerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin, Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 21 JULI 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAlfT 299e JAARGANG No 162 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman GENEVE (Reuter/AFP) De staatshoofden van de Grote Vier te Genève heb ben hun ministers van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven de kwestie van de Europese veiligheid opnieuw in studie te nemen. Het besluit hiertoe is genomen aan het einde van de bijeenkomst van Woensdagmiddag. De staatshoofden hebben hun ministers van Buitenlandse Zaken opgedragen hedenmorgen op nieuw bijeen te komen om als leidraad voor hun eigen studie van de twee pro blemen, die tot dusverre zijn besproken - de kwesties van de Europese veiligheid en de hereniging van Duitsland voorstellen uit te werken. Naar verluidt zou den de staatshoofden ermee hebben ingestemd de vier suggesties, die reeds naar voren zijn gebracht door Premier Eden, aan de ministers van Buitenlandse Za ken voor te leggen als uitgangspunten. Deze vier suggesties zijn: Een studie van de invloed van een Duitse hereniging op de veiligheid van alle betrokkenen; een studie van een Europees veiligheidspact of een voor een gedeelte van Europa; een studie van de begrenzing van een inspec tie op de strijdkrachten en bewapening in Duitsland en naburige landen en een stu die van de mogelijkheid een gedemilitari seerde zóne in te stellen. President Eisenhower heeft Woensdag middag verklaard er zeker van te zijn dat de Sovjet-Unie, evenals de Verenigde Sta ten, de wereldvrede wenst te bewaren. De president zei dat de ministers moeten trachten „een brug te slaan" tussen de verschillende standpunten van Oost en West met betrekking tot de Europese vei ligheid en de Duitse eenheid. Na een korte inleiding door premier Eden, die tevens voorzitter was, herhaalde premier Boelganin, het Russische voorstel voor een veiligheidsverdrag, waaraan zo wel Öost- als West-Duitsland zouden deel nemen, uit te voeren in twee stadia. Pre mier Faure wees er op dat een plan in twee étappes zou kunnen betekenen een bestendiging van een verdeeld Duitsland, omdat de landen die in de bestaande or ganisaties wensen te blijven mogelijk geen haast zullen tonen zich bij nieuwe aan te sluiten. Faure zei meer te voelen voor een stelsel van collectieve veiligheid op basis van wederzijdse overeenkomsten, die voorzien in een begrenzing van de bewa pening, die een „plafond" vaststellen om een machtsvertoon te verzekeren en die tevens voorzien in een eventuele beper king van de bewapening. Volgens premier Eden heeft het pro bleem twee aspecten: de kwestie van voorwaarden van een verdrag, en de kwestie van de juiste tijdsvaststelling. Naar zijn mening zou een verdrag waar van alle Europese landen lid zouden zijn, moeilijk te verwezenlijken zijn met het oog op het grote verschil in onderlinge be langen. Hij zei echter dat er een midden weg moet bestaan tussen een verdrag met vijf deelnemers en een met 26. Hij was het eens met premier Faure, dat zulk een GENèVE (Reuter) Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat president Eisenho wer nog steeds hoopt dat de vier regerings leiders een formule zullen kunnen vinden, waardoor hereniging van Duitsland bereik baar zou worden. De aanvankelijke teleur stelling van de Amerikanen over Russische pogingen om de Duitse kwestie voorlopig op te bergen, heeft plaats gemaakt voor de hoop, dat de Sovjet-leiders overtuigd kun nen worden van de noodzaak van Europese en wereldvrede. De Russen hebben nog geen neiging tot wijziging van hun koers getoond, doch ook bij vroegere conferenties hebben zij dik wijls tot het laatste ogenblik gewacht met het wijzigen van hun standpunt, aldus deze zegslieden. Eisenhower zou blijven hopen, dat Oost en West "in de komende conferen- tiedagen nog nader tot elkaar zullen ko men. Hij hoopt dat de Russen overtuigd kunnen worden, dat het ook in hun belang is om tegelijkertijd te werken aan de her eniging van Duitsland en een Europees veiligheidsstelsel. Amerikaanse senatoren, die in Washing ton inzage hebben gehad van een vertrou welijk rapport van het departement van Buitenlandse Zaken over de tot dusver te Genève bereikte vorderingen, hebben te genover persvertegenwoordigers verklaard optimistisch te zijn. De voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse be trekkingen, de democraat George, zei onder de indruk te zijn van de houding van „zeer grote verdraagzaamheid", welke de Sovjet- delegatie aanneemt. Naar verluidt wordt in het rapport, dat door vice-president Nixon en de plaatsvervangende minister van Bui tenlandse Zaken, Herbert Hoover Jr., is opgesteld, gezegd, dat naar de mening van de Amerikaanse delegatie de Sovjets wen sen, dat de bijeenkomst te Genève zal slagen. Vlotter De vertalingsprocedure op de conferentie is zoveel versneld dat het verlies aan tijd met een derde is teruggebracht. Op de eer ste twee dagen van de conferentie moesten alle redevoeringen in twee talen na elkaar worden vertaald. Thans is overeengekomen dat een vertaling openlijk in de conferen tiezaal wordt gegeven, terwijl de vertaling in de derde taal tegelijkertijd met de open lijke vertaling via het microfoonsysteem en koptelefoons wordt gegeven. verdrag niet kan worden bereikt zo lang Duitsland verdeeld is. Premier Boelganin verklaarde vervol gens dat de Russische voorstellen betref fende de hereniging van Duitsland en de kwestie van een Europees veiligheidsver drag met elkander verband houden. Hij zei zich ervan bewust te zijn dat de Rus sische voorstellen niet volmaakt zijn en dat hij andere suggesties zou verwelko men. Naar zijn mening mogen alle sugges ties met betrekking tot de Europese vei ligheid niet afhankelijk worden gesteld van de hereniging van Duitsland. Het Russische plan voor een geheel Europa omvattend veiligheidssysteem voorziet in het lidmaatschap van Oost- en West-Duitsland in het begin. Alle Euro pese landen, ongeacht hun politieke op bouw, zouden lid kunnen worden alsmede de Verenigde Staten. Tot zover is dit het zelfde als de Russen op de conferentie te Berlijn verleden jaar naar voren hebben gebracht. Hiernaast omvat het nieuwe plan echter een voorstel het geheel uit te voeren in twee fasen. Gedurende de eerste fase zouden de leden van de nieuwe ver dragsorganisatie gebonden blijven aan hun verplichtingen op basis van reeds bestaan de verdragsorganisaties. In deze fase zou den de partners elkander raadplegen met betrekking tot alle geschillen die een be dreiging van de vrede in Europa zouden kunnen inhouden. Tevens zouden de nieu we partners moeten overeenkomen hun gewapende strijdkrachten op buitenlands grondgebied niet uit te breiden. GENèVE (United Press). De ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier zijn vanmorgen weer officieel bijeen geko men in het Palais des Nations te Genève. Daarvoor hadden de drie Westelijke mi nisters weer een voorbespreking. Men hoopt in Westelijke kringen dat de vier ministers er in zullen slagen een voorstel te ontwerpen over oprichting van een per manent orgaan voor onderling overleg. President Eisenhower besprak vanmor gen ont wapen ings- en defensiekwesties met admiraal Radford, de voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, en generaal Gruenther, de opperbevelheb ber van de NAVO. Beiden kwamen giste ren op zijn verzoek over uit Parijs. (Van onze correspondent in Brussel) Het veelomstreden wetsontwerp-Collard tot regeling van het onderwijs in België is in de afgelopen nacht door de Senaat aan vaard. De C.V.P. heeft niet aan de stem ming deelgenomen, de 91 aanwezige sena toren (socialisten en liberalen) stemden voor. Eergisteren heeft de Senaat de motie van senator Struye, voorz. van de C.V.P.- fractie, verworpen met 92 tegen 75 stem men. Senator Struye zeide dat de amende ring van zijn motie tot schorsing van de besprekingen over het wetsontwerp-Col lard voor de C.V.P. onaanvaardbaar is, daar van haar medewerking wordt ver langd aan de afbraak van de gehele wet geving-Harmei en dat nog wel uitsluitend voorzover zij betrekking heeft op het bij zonder onderwijs en niet op de openbare scholen. Van de regering, noch van de re geringspartijen kan enige garantie worden verkregen, onder meer niet ten aanzien van de uitbetaling van de salarissen der leraren in de overgangsperiode. Senator Rolin (socalist) wees er op, dat, wilde men het onderwijsvraagstuk doen be spreken door een raad van bevoegde en on partijdige personen, men dan uit moest gaan van de toestand van vóór de C.V.P.- regering, die zonder de andere partijen er in te kennen, een aantal onderwijswetten heeft doen aannemen, die de socialisten als „dwang-wetten" beschouwen. Eerste minister Van Acker sprak in de zelfde geest en gaf als zijn mening te ken nen, dat het land thans kan zien dat de ge hele schoolstrijd voor de C.V.P. slechts een geldkwestie is. (Reuter) Alle Rooms-Katholieke amendementen op het wetsontwerp, bijna vijftig in getal, werden verworpen. Het wetsontwerp is reeds goedgekeurd door de Kamer van Volksvertegenwoordigers, zo dat het nog slechts door koning Boudew^n ondertekend behoeft te worden. Bij het ingaan van de tweede fase, op een van te voren overeengekomen tijd stip, zouden" het Noord Atlantisch verdrag en het verdrag van Warschau hun geldig heid verliezen. In het Russische plan wordt vastgesteld het nieuwe verdrag een geldigheidsduur te geven van vijftig ja ren. GENèVE (Reuter) Zwitserse bewon deraars bedelven de Grote Vier onder een grote hoeveelheid geschenken variërend van wijnkruiken en horloges tot muziek dozen en kaas. Een zakenman uit Zürich, Fritz Meili die ook Sir Winston Churchill gedurende zijn vacantie op Sicilië een ge schenk toezond, heeft de regeringsleiders van de grote vier ieder een Zwitserse wijn kruik van tin, twaalf tinnen bokalen en een schaal gezonden. Iedere kruik draagt een inscriptie in de taal van de ontvanger en op het lid is een vredesduif gegraveerd. Bovendien zond Meili ieder nog een siga rettendoos in de vorm van een wereldbol, met een ingebouwd horloge. Ernest Bau- mann, directeur van een verzekeringsmaat schappij te Genève, en enkele van zijn vrienden, hebben de grote vier ieder een gouden polshorloge geschonken. Alfred Zingg uit Bern heeft dozen kaas, bewerkte zakdoeken en muziekdozen naar Genève gebracht voor de kleinkinderen van presi dent Eisenhower. Mevrouw Eisenhower heeft de echtge noten van de Westerse delegatieleiders uit genodigd, om vandaag een boottocht op het meer van Genève te maken. Premier Boelganin was gisteren in een vrolijke bui. Toen hij in de hal van het conferentiegebouw langs een gezette Ame rikaanse agent van de veiligheidsdienst liep, stond hij stil, glimlachte en kneep de verbaasde Amerikaan in zijn wang. Om 6.20 uur vanmorgen zijn een olie- trein met bestemming Pernis en de eerste reizigerstrein van ZwolleEmmen, een diesel-treinstel, bij het station Bergentheim met elkaar in botsing gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Het dieseltreinstel werd vrij ernstig be schadigd. Om 8.10 uur was de stremming opgehe ven. Op pagina 7 begint vandaag onze reis- redacteur zijn reeks beschouwingen over de rassenproblemen in de Unie van Zuid-Afrika. De gecompliceerdheid van het onderwerp spreekt reeds duidelijk uit dit eerste artikel, dat een gedegen studie van de invloed uitoefenende fac- 3 toren verraadt. 4 XOCXDOOOOOOOOOOCOOCOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCOOCOOCOOO Gemeenteraad Amsterdam Het bodedienstencentrum op de Nw. Zijds voorburgwal te Amsterdam zal in afwach ting van de definitieve vestiging nabij het Oosterdok en het Marine-établissement na het gereedkomen van de IJ-tunnel, tijde lijk worden verplaatst naar het terrein tus sen Zeeburgerdijk en Pontanusstraat. Door deze overplaatsing zal een einde komen aan de sinds jaren bestaande verkeers chaos in het hart van de hoofdstad tenge volge van aan- en afrijdende vracht- en bestelauto's. De desbetreffende voordracht heeft de gemeenteraad van Amsterdam Woensdag in zijn laatste vergadering voor het zomer reces aangenomen met 27 tegen 11 (WD en CPN) stemmen. Het bouwen van lood sen straks zal een bedrag vergen van een k anderhalf millioen gulden. Het besluit is in overeenstemming met de wensen van de speciaal ingerichte „Stu diecommissie Bodeparkeerterrein", die het nieuwe terrein aanvaardbaar acht. NIEUW DELHI (Un. Press) India heeft Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie ver zocht een onderzoek in te stellen naar de toedracht van de ongeregeldheden waarvan in Saigon leden van de internationale be standscommissie en andere buitenlanders het slachtoffer werden. India is in die com missie vertegenwoordigd. De regering van India heeft de indruk dat de bestorming van de hotels Majestic en Galliéni in Sai gon opzettelijk was uitgelokt. Een Indiase woordvoerder zei dat het verzoek was gericht aan premier Eden en minister Molotov omdat die voorzitter zijn geweest van de Geneefse conferentie van het vorige jaar, waaruit de bestandsover eenkomst voor Indochina voortkwam. Veertig Amerikanen die in de hotels lo geerden,verloren al hun persoonlijke eigen dommen. Een van de Amerikanen was mevrouw Perle Mesta, de vroegere Ame rikaanse gezante in Luxemburg. Zij zei dat het „de ellendigste ervaring van haar leven was geweest". DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Elbert Hubbard: Men wordt gestraft door, niet voor zijn zonden. Aan het einde van het schooljaar krijgt de jeugd doorgaans al een voorproefje van de vrijheid, die haar zes weken lang wacht, met het zo gretig verbeide schoolreisje. Bij de Cruquius in de Haarlemmermeer trof de fotograaf dit uitbundig juichende groepje aan, dat zijn vrolijke zin (in het uitstapje) niet onder stoelen of banken stak. PARIJS (Reuter-AFP) Veertien Fran sen en Spanjaarden, die hebben deelgeno men aan de ongeregeldheden in de Euro pese wijk van Casablanca, zyn vandaag met een vliegtuig uit Marokko naar Frank rijk gebracht. Reeds eerder zyn twee Fran sen uitgewezen. Tot de uitgewezenen be hoort dr. Seraphim Causse, voorzitter van de vereniging van Europese kolonisten, Union pour la présence Franpaise" ge naamd, die sterk tegen zelfbestuur voor de Marokkanen gekant is. In een officieel communiqué wordt ver klaard, dat dr. Causse een „actief en be rucht aandeel heeft gehad in de gebeurte nissen tussen 14 en 17 Juli" en dat hij ken nelijk een campagne voerde om nieuwe on geregeldheden uit te lokken. Resident-generaal Gilbert Grandval gaat intussen voort met de zuivering van het bestuur. Gisteravond werden opnieuw twee leidende Franse bestuursambtenaren op zijn bevel ontslagen. Telegram Vertegenwoordigers van de Aziatisch- Afrikaanse groep bij de UNO hebben te New York besloten in een telegram aan secretaris-generaal Hammarskjoeld, die zich in Genève bevindt, te wijzen op de ernstige toestand in Marokko en hem te verzoeken de zaak op te nemen met de Franse premier Faure. De groep wil de kwesties Algerije en Marokko op de agenda van de UNÖ-As- semblée geplaatst zien, die in September te New York begint. DJAKARTA (PA) Het Indonesische kabinet en de regeringsfracties hebben zich opnieuw beraden over de legerkwestie. Ook de Nalidatul Ulama blijkt tot de coalitie partijen te behoren, die menen, dat de re gering haar mandaat moet teruggeven. In welingelichte kringen wordt vernomen, dat er twee stromingen zijn: De eerste wenst, dat indien er een kabinetscrisis ontstaat, dit via het parlement dient te geschieden. Tot deze stroming behoren de samenwer kende partijen, de P.I.B., Patrai Buruh, progressieve fractie, Permai en de S.K.I. De andere stroming meent, dat op deze wijze te veel kostbare tijd verloren zal gaan. Tot deze groep behoort de Nahdatul Ulama. Het verluuidt, dat ook de P.N.I. dit standpunt steunt. Minster Tobing (Voorrlichting en De fensie ad interim) heeft na afloop van de vergadering medegedeeld, dat de regering de partijen verzoch heeft, binnen korte tijd hun opvatting bekend te maaken. Vandaag zullen de regeringspartijen onderling be raden over de vraag of het mandaat moet worden teruggegeven of dat de legerkwes tie aan het parlement moet worden voor gelegd. Het besluit zal op Vrijdag in de vergadering van het kabinet worden be kendgemaakt en daar zal, naar men ver wacht, het kabinet zijn keus bepalen. De Indonesische minister van Ónderwijs, mr. Yamin heeft zijn hadjitocht, naar Mek ka, uit staotsbelang afgelast. MOSKOU (Reuter/U.P.) Met ingang van Woensdag zijn de beperkende bepa lingen op het betreden van de zwaar be waakte citadel van Moskou, het Kremlin, gedeeltelijk opgeheven, hetgeen tot gevolg had dat 22.000 Moskovieten het complex betraden. Het verluidt, dat een plan is goedgekeurd om het Kremlin uiteindelijk voor iedereen open te stellen. Voorheen mochten alleen groepen onder leiding het terrein betreden. Gistermorgen gingen de Russen bij duizenden door de Borovitsky- poort om een blik te slaan op de barokke gebouwen. De entréeprijs bedraagt drie roebel per persoon. Het Kremlin zal van negen uur des morgens tot acht uur des avonds open zijn. Het gerucht gaat dat in de toekomst alle regeringsbureaux uit het Kremlin zullen verdwijnen en dat de gebouwen dan zui ver als historisch monument zullen dienen. Vlak na de revolutie werd het Kremlin voor het publiek geopend doch in 1923 werd het weer gesloten. Een jaar later verplaatste Lenin de regeringsbureaux van het toenmalige Petrograd naar Mos kou. Thans zijn nog een aantal ï-egerings- kantoren in het Kremlin voor het publiek afgesloten. Verder kan men alle gebou wen bezichtigen. Met ingang van 2 October zal een proef worden genomen met speciale avondpost treinen. Deze treinen zullen gedurende vijf dagen van de week (Zaterdag en Zondag niet) rijden, voorlopig alleen op de trajec ten Amsterdam-Uti-echt-'s-Hertogenbosch- Eindhoven-Roei-mond-Sittard-Maasti-icht en 's-Gravenhage-Rotterdam-Dordrecht- Breda-Tilburg-Eindhoven en omgekeerd. Zij zullen voornamelijk pakketpost-zen- dingen en periodieken vervoeren. Van het slagen van de proef zal afhangen of ook op andere trajecten deze speciale avondpost treinen zullen gaan rijden. RIO DE JANEIRO (Reuter) In Rio zijn Woensdagavond berichten ontvangen, volgens welke president Juan Perón van Argentinië is afgezet. Verschillende onder delen van de strijdkrachten zouden pogen tot een overeenkomst te komen, teneinde een bloedvergieten als bij de mislukte op stand van 16 Juni te voorkomen, aldus deze berichten. De poging van de strijdkrachten om een vreedzame oplossing voor de crisis te vin den zou wel eens moeilijk kunnen blijken te zijn, zo werd hieraan toegevoegd. In Buenos Aires doet het gerucht de ronde, dat de Argentijnse vloot de haven Belgrano is uitgevaren om de hoofdstad te beschieten, aldus werd Woensdagmiddag gemeld. In de hoofdstad waren Woensdag echter geen tekenen van ongewone activiteit. Dinsdagavond waren wel militairen in de kazernes geconsigneerd en was de politiebewaking bij belangrijke gebouwen versterkt in verband met geruchten over op handen zijnde moeilijkheden. Woensdagochtend patrouilleerden politie auto's door de stad. Het is welhaast zeker dat de marine sinds 16 Juni voortdurend in opstand is gebleven. Volgens berichten kunnen ieder ogenblik nieuwe gevechten uitbreken. In Buenos Aires zelf wijst niets echter op vergrote activiteit van het leger. President Perón werd vannacht om drie uur gewekt en naar het ministerie van Oorlog geroepen, waar alle ministers bij een waren. Daarna werd een officieel nieuwsbulletin, dat over de radio werd om geroepen, verspreid waarna werd mede gedeeld dat de vloot, onder commando van admiraal Juan Basso, uit Belgrano is ver- trokken voor normale oefeningen in het Zuiden. De riviervloot, die volgens het communiqué aan de oefeningen deelneemt, ligt paraat aan de monding van de Rio de la Plata. De golf van geruchten heeft vele onder wijzers aanleiding gegeven de kinderen naar huis te sturen en de school te sluiten. Schandaal De chef van de veiligheidsdienst van Rosario, na Buenos Aires de grootste stad van Argentinië, en zijn plaatsvervanger MARRAKESJ (Reuter/AFP) Vandaag is een aanslag gepleegd op de pasja van Marrakesj, El Glaoui. De pasja bleef onge deerd. De aanslag werd gepleegd met een vuurwapen, toen de pasja het paleis van Bahia verliet. Het vuur van de aanvaller werd door de politie beantwoord. Volgens de eerste berichten hebben een aantal om standers verwondingen opgelopen. Resident-generaal Grandval arriveerde vanmorgen in Marrakesj voor een bezoek aan El Glaoui. De pasja begeleidde Grandval naar het paleis van Bahia. De aanslag werd gepleegd, toen hij het paleis weer verliet. Het was de derde maal dat een aanslag weixl gepleegd op de 84-jarige pasja sinds hij met de Fransen heeft samengewerkt in de verwijdering van de vroegere sultan van Marokko Sidi Mohamed Ben Joessef, nu twee jaar geleden. De pasja is de leider van de Frans-gezinde Berber-stammen. In het medina van Marrakesj is het vanmor gen tot ongeregeldheden gekomen. In heemse politie-agenten doodden twee Ma rokkanen. zijn Woensdag gearresteerd op verzoek van de commissie die is belast met het onder zoek naar de verdwijning van de commu nistische advocaat Juan Ingalinella. Deze werd op 16 Juni aangehouden en sinds dien is niets meer van hem vernomen. In totaal zijn reeds vijf politiefunctio narissen aangehouden in verband met de verdwijning van Ingalinella. De Argen tijnse oppositie heeft tijdens een interpel latie in het parlement over deze kwestie laten doorschemeren, dat Ingalinella is overleden na mishandeld te zijn door de politie. BONN (ANP) Het West-Duitse kabinet heeft bekend gemaakt, dat het in de bij Makassar gepleegde overval op de auto van de Duitse ambassadeur in Indonesië Allart, geen onvriendelijke daad tegen de bondsrepubliek ziet. Het kabinet heeft in afwezigheid van bondskanselier Adenauer de overval besproken en daarbij kennis genomen van een rapport van ambassa deur Allart, waarin deze mededeelde, dat hij het uitgesloten acht, dat de overval op een vertegenwoordiger der bondsrepu bliek was gemunt. AllaiT veronderstelde veeleer, dat de plegers van de overval vermoedden, dat iemand anders in de auto zat. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. geheel bew. zwaar bew. regen regen half bew. licht bew. onbewolkt nevel zwaar bew. onbewolkt nevel zwaar bew. licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. Neerslag laatste i c cS ia 5 SS windstil N ZW N N ZO NNW windstil NW 3 windstil ZO O NNO O 24 uur d öf l* es zs 26 0 28 0 28 0 20 0 22 0 21 9 21 9 24 2 25 0 27 0 23 4 25 30 25 5 25 0 22 6 25 7 28 2 22 0 36 0 30 0 31 0 DROOG EN OVERWEGEND ZONNIG j Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, op- i gemaakt te 10 uur: In de komende nacht hier en daar mist. Morgen droog en op de meeste plaat- I sen zonnig weer. Weinig wind. Iets hogere middagtemperaturen dan van- S daag. 22 Juli Zon op 4.47 uur, onder 20.48 uur. Maan op 8.51 uur, onder 21.44 uur. Maanstanden 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 22 Juli Hoog water: 5.27 en 17.56 uur. Laag water: 1.12 en 13.37 uur. (■■■■■■•■•tan*

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1