Heemskerks raad zegt eenstemmig „neen tegen de Beverwijkse annexatieplannen Centrale werkplaats aan de Waalstraat HooËovenlb>iö||eii:" zwerven over de Vein we Haven bench ten Gespreksbasis bijzonder smal Agenda voor Velsen Kamp Lierderholt een zomers festijn Tafeltenniskampioenen speelden in Castricum „Gegriefd door egoïsme" RK HBS kreeg haar hogere subsidie Van de woningstichting „Velsen BB, brandweer en EHBO-ers in actie DONDERDAG 21 JULI 1955 5 jj Een dreigende houwitser van onbekend kaliber en een grijnzende doodskop zijn 5 beslist de twee ongezelligste attributen van het zomerkamp 1955 in „Lierder- holt", waar de jongens van de leerlin- genafdeling der K.N.H.S. acht kostelijke 99 I Triabas niet voor leer j CSV speelt tegen kampelftal Beverwijkse adviseurs op verkeerde pad Oosterstreng wordt verbreed Heemskerk's bejaarden feestelijk ingehaald Wat de tuinders kregen Agenda voor Beverwijk Scheepvaart zomerdagen doorbrengen. Het kanon blijkt een boomstronk te zijn en het doodshoofd een bestikte zakdoek. Maar deze kleine jong ens fantasie tekent de zorgeloze sfeer van het kamp bij Beek- bergen, waarover een onzer bijgaande impressie schreef. DE VIER EN TACHTIG AANKOMENDE „HOOGOVENAREN", die deze week tussen Apeldoorn en Arnhem de Veluwe rond Beekbergen verkennen zullen de acht dagen kamp op „Lierderholt" alweer niet licht vergeten dit jaarlijkse evenement van de leerlingenafdeling der KNHS is een gestaag groeiend succes. Maar Piet Tervoort uit Santpoort heeft een reden temeer om nog eens een extra-steil verhaal op te hangen, als hij volgende week weer terug in Veisen is, want Piet had Dinsdag vrouwe For- tuna mee, toen er op het zweefvliegcentrum Teriet daar vlak bij geloot werd om een start in een „instructiekist"die gelukkige Piet een minuut of zes lang de Veluwe van vijfhonderd meter hoogte heeft laten bekijken. Met een zucht van jalouzie hebben zijn kampgenoten hem omhoog zien gaan achter de wentelende lier, maar ze gunden het hem overigens van harte, want het is een puik kamp gemeens chap je, daar aan de oude Spoekweg, die dwars over de beboste ruggen van de „Vale Ouwe" kruipt naar een proper kamphuis, wat bungalows en een serie door het uitgedunde sparrenbos verspreide tenten. Boven die tenten wappert elke dag van zeven tot tien uur de Hoogovenvlag aan een hoge staak en het vakjargon van de toekomstige electriciëns en bankwerkers klinkt bij tijd en wijle op rond het volleybal-veldje en bij het tafeltennissen. Het begón er zelfs mee, Zaterdagmiddag, toen de bussen het koor van Hoogoven- biggen loosde op het sintelpad, dat van de grote weg naar de Lierderholtse binnen landen leidt. Want uit de vrachtauto's, die met de bagage en de fietsen vooruit ge stuurd waren, kwamen de onderdelen voor een kamp-waterleiding te voorschijn. En die hebben de electriciëns in een verloren kwartier in elkaar geprutst, zodat de schare zich elke ochtend uitgebreid kan poedelen in zelf-vervaardigd sanitair en de aankomende electrotechnici zich voort aan dreunend op de borst kunnen slaan, omdat zij in hun vrije tijd over sluimeren de talenten bleken te beschikken. Konden de bedieningsvaklui nog wat van léren. Sterke verhalen De vijf kampdagen, die er helaas alweer op zitten, hebben overigens op allerlei ge bied stof voor sterke verhalen opgeleverd, want de pers is gisteravond ongezouten ingemaakt op het stuk van tafeltennis en leermeester M. Rademaker blijkt niet al leen een prima kok te zijn, een voortreffe lijk EHBO'er en een vriendelijke kame raad, maar hij blaast ook nog een sym pathiek eindje weg op de saxofoon en is in die kwaliteit voor het leerlingen-orkest „The Prairie-prutsers" een onmisbare steun. Samen En DAT is dan direct de kern van dit kamp en de bedoeling ervan: breng deze jongelui tussen de zestien en de achttien samen op een gebied, waar andere talen ten gelden dan in de werkplaats bij Wal- sery-Oost, laat hen de leermeesters en chef-afdeling-onderwys eens in de korte khaki-broek zien en er is een nieuwe ver standhouding mogelijk, die onder het werk en in het normale leven van alledag on mogelijk tot ontwikkeling kan komen. Meneer A. Scherer, die in de leerlingen afdeling van Hoogovens de dagelijkse scepter zwaait, is gisteren met zijn pupillen naar Doetinchem getogen, om daar een bevriende gereedschappenfabriek te gaan bekijken, want óls er een leerzaam graan tje gepikt kan worden tijdens zo'n vacan- tie, dan moet dat meegenomen worden, maar hij heeft Dinsdagavond om elf uur óók aan het begin van honderd meter vlaggetouw gesjokt door de roetzwarte duisternis van de nachtelijke Veluwe. Met aan dat touw zijn ganse vergadering ach ter zich aan bij wijze van een nacht wandeling, die een enorme hoop plezier heeft opgeleverd. Dwars door alles heen zonder licht. Verantwoordelijkheid VROEGER WAREN de leerlingenkampen toch anders strakker, minder vrij. Sinds de leiding echter de eigen verantwoorde lijkheid is gaan aankweken, blijkt die pae- dagogiek veel beter te voldoen dan het pen-op-de-neus-systeem en daarom re geren de jongens dus zelf mee over hun kamp. Ze kozen hun eigen tentleiding en stelden hun eigen groepen samen: de acht 16-persoons tenten kregen daardoor een heterogene bevolking, al kwamen de vriendjes wel duidelijk bij elkaar in de zelfde tent terecht. Die eerste uren in het kamp hebben heerlijke reacties opgeleverd. Ook vreemde of vréémd, och Een der nieuwbakken kampeerders onder KNHS-auspiciën wilde staandebeens we ten, waar eventueel meisjes te vinden wa ren. Het is hem toen nadrukkelijk aan het verstand gebracht, dat het in de bedoeling lag, te kampéren op de Veluwe. De tafelvuren, waarop de dagelijkse maaltijden gekookt worden en dat gaat maar van bloemkool met saucijzen en cus- tardvla op Zondag en bruine bonen op Woensdag met aardappelen voor wie geen peulvruchten belieft zijn rap ineenge slagen uit meegebrachte steigerbuis (op Met ingang van Maandag 25 Juli wordt het triabasveld aan het Gijzen- veltplantsoen opengesteld voor IJmui- j dens jeugd, voor zover zij nog niet de leeftijd van veertien jaren heeft be- reikt. De jongens en meisjes kunnen op dat terrein naar hartelust spelen beoefenen, zoals balspel, touwtje sprin- gen, enz. „Ruwe" spelletjes zijn verbo- l den, want daar kan de triabaslaag niet tegen. Het is hen dan ook van gemeen- 5 tewege verboden om daar binnen te gaan met schoenen met leren zolen. Liefst op gymnastiekschoenen en an- ders met rubberzolen. Een week lang zullen zij zich er da- gelijks kunnen vermaken en blijft het terrein goed dit hangt voor een groot deel van de kinderen zelf af dan blijft deze „speelplaats" gehandhaafd zolang de vacantie duurt. zulke momenten is het makkelijk, dat de Hoogovens achter zulk een kamp staan) en die eerste avond was het bepaald niet stil op het uur, dat het kampreglement (van de hand van administrateur-fourageur- leermeester Herm Bouke Stoffers) dit voorschrijft. Corvee ELKE TENTGROEP heeft één dag cor- vée. De piepers dienen gepit te worden, het vuur moet brandend blijven en het kamp vraagt zijn nauwkeurig onderhoud, wil het propaganda blijven maken voor de „vorm van beschaving", wat kamperen in zijn diepste zin is. Voor het overige kan men van corvée- dienst opvallend bruin worden en boven dien: er gebeurt meestal wat zo'n dag. Zo als het bosbrandje van gistermiddag, dat omstreeks één uur de dienstdoende cor- veëers uit de dommel rukte en hen met takken en schoppen naar de vermoede plaats des onheils riep. Daar kringelde im mers een fraaie rookkolom uit het dennen hout omhoogZij hadden er echter niet op gerekend, dat er achter Lierderholt een kleine vuilverbrandingsplaats is, waar wel meer een rookkolom omhoog kringelt en zij zijn dus teleurgesteld met hun corvée doorgegaan. Erger was, dat even later meneer Mar- tinus Rademaker de chef-de-cuisine dus, in een putje stapte en een voet verstuikte. Gezien zijn onmisbaarheid hoopt het hele kamp, dat de even onmiddellijk als vak kundig aangebrachte windselen hem voor erger zullen behoeden, want meneer Rade maker kookt verdraaid lekker. „Jacht" op wild DEZE JONGENS, overwegend voort gekomen uit de arbeidersstand, beleven een onvergetelijke week in „Lierderholt". Van daag zwerven ze onder leiding van een jachtopziener over de Hoge Veluwe en het moet al raar lopen als er geen wild zwijn of een ree betrapt worden. Vrijdag naar Wageningen en misschien ook nog het openluchtmuseum en Zater dag naar huis. „Kamp stofzuigen" is het laatste programmapunt. Maandag weer werken. Kamperen, begonnen in 1946 met een klein kamp op Texel, uitgegroeid tot een jaarlijks feest voor de Hoogoven-leerlingen, die er graag drie snipperdagen aan op offeren: het zijn leerscholen voor het leven. JoFo. Woensdag 20 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Kaap Falga van Nyland. Zwaantina van Jakobstad. Belgian Coast v. Bremen. Nordil Star van Norfolk. Cottica van Paramaribo. Amigo van Skagen. Eric van Houston. Emanuele V. Parodi van Nor folk. Insp. Marien Kuso van Rotterdam. Confiance van Karlstad. Harm van Manty- luoto. Lutterkerk van Rotterdam. Tucker van Colchester. Anna Sylvia van Londen. Jans van Groningen. Berkelstroom van Londen. Beninkust van Hamburg. Procyon van Londen. Martinus V van Temeuzen. Urinea van Omiljo. Vertrokken zijn: Ton S naar Antwerpen. Sigevard naar Londen. Hestia naar Curacao. Hans naar Kopenhagen. Gratia naar Rotter dam. Siak naar Randers. Bacala naar Duin kerken, Alja naar Antwerpen. Ciudad di Cuenea naar Le Havre. Pendora naar Leith. Iguatemi naar Rotterdam. Advent naar Skutskar. Globe naar Rotterdam. Karl Fisher naar Rulea. Pavo naar Kotka. Gard'hav naar Lulea. Gretchen von Olworde naar Lulea. Brinda naar Kopenhagen. Mercuur n. Tyne. Enkele prominente figuren uit de Ne derlandse tafeltenniswereld hebben Dins dag in zaal Roozendaal te Castricum de monstratiepartijen gespeeld op uitnodiging van de plaatselijke tafeltennisclub CTTC. De deelnemers waren allen leden van de Amsterdamse club Nederlandse Lloyd en de voorzitter van deze club, de heer G. Presburg, hield, voordat de wedstrijden begonnen, een leerzaam praatje over de tafeltennissport en de wereldkampioen schappen in het bijzonder. De wedstrijden hadden een spannend verloop. De kampioen van de Nederlandse Spoorwegen, de heer B. de Breejen, nam de strijd op tegen de jeugdige Amsterdam mer Frans Schoos. Laatstgenoemde speler won. De oud-Ned. kampioen, H. Clause, kreeg het tegen de tegenwoordige kam pioen, Cor Pelser, zwaar te verduren. Het was een hoogstaande partij welke door Pelser werd gewonnen. Het dubbelspel Schoos, PelserDe Breejen, Clause, werd een zege voor eerstgenoemd duo. Tenslotte kwamen Cor Pelser en Frans Schoos tegen elkaar en ook in deze ont moeting toonde Pelser zich supérieur. In de pauze werd een film vertoond, die uiteraard betrekking had op tafeltennis en aan het slot van de avond, heeft de voor zitter van CTTC, de heer P. Bruggeling, aan de Amsterdammers een mand aard beien overhandigd. De Castricumse voetbalclub CSV komt Zaterdagavond 7 uur op haar terrein aan de Zeeweg in het veld tegen een team, dat is samengesteld uit bewoners van het kam peerterrein. Er wordt gestreden om een wisselbeker die zich nog steeds in handen van het kampelftal bevindt in casu de Kampeer Vereniging Bakkum. Het is nog niet bekend in welke for matie het kampelftal uitkomt, doch zeker is in ieder geval dat verscheidene bekende Amsterdamse voetballers opgesteld zijn. De opstelling van CSV zal ongetwijfeld verbazing wekken want de elftalcommis sie heeft doelman G. de Heer als rechts binnen opgesteld. Zijn plaats onder de lat wordt ingenomen door de jonge Chris Meijer en voorts is H. Altena als linksback een nieuwe figuur in het CSV-team. CSV heeft Woensdagavond de wekelijkse training hervat in verband met het op handen zijnde Wijkertorentoumooi. 99 TIJDENS DE WOENSDAGAVOND gehouden openbare vergadering van de ge meenteraad van Heemskerk hebben de raadsleden zich éénstemmig uitgesproken tegen de door de gemeente Beverwijk voorgestelde grenswijziging. Vele argumenten werden hierbij in stelling gebracht en om tot een oplossing te komen zonder dat er tot een verlegging van de grens wordt overgegaan blijkt Heemskerk nog altijd in der minne bereid. Men wil hierbij niet slechts het gemeentelijke belang in het oog houden, maar evenzeer het nationale belang dienen, waarvoor men bereid is zonodig offers te brengen. Het nationale belang, dat parallel loopt aan dat van de IJmond. DONDERDAG 21 JULI Thalia, 20 uur: „Slaven der hartstocht". Rex, 20 uur: „De rode schoentjes" Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 14—16.30 uur. VRIJDAG 22 JULI Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder van financiën. Thalia, 20 uur: „Uit vuur en vlam" en „Pechvogels". Rex, 20 uur: „Meisjes zonder beroep". Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. De heer Beentjes (Kath.) wees het Beverwijkse voorstel beslist af, daar de uitvoering hiervan volstrekt niet in het be lang zou zijn van de IJmond. De gemeente Beverwijk stelt uitsluitend eigen-belang op de voorgrond en de raad is gegriefd door de wijze waarop Beverwijk meent dat deze kwestie moet worden opgelost. Aan de ex- pansiezucht van de buren moet de grond van tientallen agrariërs worden opgeofferd; door de onwil van deze gemeente is de samenwerking tussen de drie IJmond-part- ners bedroevend slecht geworden. Niets is door Heemskerk nagelaten om tot een ver gelijk te komen in het belang van de IJmond. „Wij willen wel offers brengen, maar niet met als resultaat dat wij ten slotte uiteindelijk onder de voet worden gelopen. Wij zullen nooit toestaan dat wij geheel opgeslokt worden", betoogde de heer Beentjes, die nog even dieper inging op de door Beverwijk aangehaalde besluiten van 1952, toen reeds werd gesproken over even tuele grenscorrecties. Dit waren slechts in cidentele gevallen. Beverwijk zegt dat B. en W. van Heemskerk onvolledig zijn ge weest in hun prae-advies, maar de heer Beentjes nodigde dit college uit om te be wijzen, waaruit deze onvolledigheid is ge bleken. „Wij zullen de deur niet sluiten, ondanks de ondervonden teleurstelling en zullen alles doen om alsnog tot een verge lijk te komen." Niet tegengroei De heer M u y e n (Arb.) onderschreef deze woorden ten volle. Het deed hem ge noegen dat Beverwijk een communiqué heeft moeten uitgeven. Er is wel eens ge- egd dat als Beverwijk 150.000 inwoners zou hebben, er voor Heemskerk geen reden van bestaan meer is. Velsen en Heemskerk zou den gekant zijn tegen de groei van Bever wijk in Noordelijke richting. Dit is echter helemaal niet zo, zei de heer Muyen. Op het verzoek van de gemeente Beverwijk past slechts een verontwaardigd „neen" betoogde de heer W e n t i n k (Chr.). Be verwijk heeft geen behoefte aan deze grond. Onze gemeente heeft steeds door het bereid blijven tot het brengen van offers getoond van goede wil te zijn. Eén van de IJmond-partners tracht nu de boventoon te gaan voeren, maar mogen de instanties die hierover te beslissen hebben, de mening van Heemskerk delen, wenste de heer Wentink. Velsen bevoorrecht De besprekingen die zijn voorafgegaan aan deze ontwikkeling werden door de heer DeGraaf (Arb.) uitvoerig behandeld. In dien Beverwijk en Velsen een gelijk aantal stemmen zouden krijgen, is laatstgenoemde reeds bevoorrecht, naar de mening van Beverwijk. Heemskerk zou dan de doorslag geven. Dit was niet naar de zin van Bever wijk. Over het verzoek zou nog veel te zeggen zijn, betoogde de heer De Graaf, maar thans is reeds een achterstand ont staan in de bouwplannen en voor 1956 ziet het er nog veel slechter uit. Hij vroeg zich af of de gemeenteraad van Beverwijk wel voldoende op de hoogte is gebracht van de besprekingen die er zijn gehouden. Hy hoopte dat de ogen van deze heren geopend zouden worden en dat zij het bre vet van onvermogen dat zij zichzelf heblien bezorgd, tijdig zullen kwijt raken. De heer De Graaf wees de voorgestelde grenswijzi ging resoluut van de hand. „Vechten tot het uiterste" was zijn parool. Verkeerde adviseurs Enige vragen werden gesteld door de heer Duyn (Kath.): heeft de gemeente Beverwijk misschien verkeerde adviseurs of is het de bedoeling om op deze wijze de gehele gemeente Heemskerk te annexeren? Deze vragen kunnen misschien beter ge steld worden aan de voorzitter van de Be verwijkse gemeenteraad. De aanval van Heemskerk heeft doel getroffen en wan neer het om het voortbestaan van deze ge meente gaat, zullen wij ons verzetten tot het laatst toe, verzekerde de heer Duyn. Een goede buur. De voorzitter, burgemeester H. N i e 1 e n verheugde zich over de grote eenstemmig heid die zich met betrekking tot dit pro bleem in de gemeenteraad had gedemon streerd. Hij constateerde dat de leden ervan overtuigd zijn dat Heemskerk de opgelegde taak goed wil verrichten. Grenswijziging is overbodig, gezien de op handen zijnde be stuursvorm in de IJmond. Dit is niet zo maar opeens nodig geworden: reeds gerui me tijd is de samenwerking tussen Bever wijk en de beide andere IJmond-partners slecht te noemen. Als Beverwijk ons ver wijt dat wij in ons prae-advies onvolledig zijn geweest, is dit in zoverre waar, dat wij er geen behoefte aan hebben om nog meer vuile was buiten te hangen. De bewering van Beverwijk dat reeds in 1951 eenstemmigheid bestond over deze grenswijziging is beslist onjuist, betoogde de heer Nielen. „Het zou erop lijken alsof B. en W. toen van plan waren, om de helft van de gemeente te versjacheren." Heemskerk stelde toen tijdens een be spreking met de Minister dat indien alleen Beverwijk de taak zou krijgen om de ene woonwijk na de andere in N.O. richting te doen verrijzen, het ene stuk van Heems kerk na het andere hieraan ten offer zal vallen. Op deze wijze zou men tot aan de grens van Uitgeest kunnen doorgaan. Als dan de woonwijken tot in het dorp van Heems kerk zouden doorlopen en deze gemeente niet kon uitbreiden, was er voor Heems kerk inderdaad geen reden van bestaan meer, hetgeen de burgemeester onaan vaardbaar achtte. Dit neemt niet weg dat wij niet bereid zouden zijn enige grenscorrecties aan te brengen. Wat dit betreft heeft Beverwijk ons wel een grote desillusie bezorgd. Heemskerk zou wel een goede buur zijn, als grondgebied zonder meer werd af gestaan. Noch baas, noch knecht De heer Nielen sprak zijn bezorgdheid uit over de wijze waarop men in Bever wijk meent over een andermans grondge bied te moeten beslissen. Wij willen nie- mands baas, maar ook niemands knecht zijn, betoogde de burgemeester met na druk. De gemeente Heemskerk wil het na tionaal belang bevorderen, ook indien kleine grenscorrecties moeten plaats vin den, maar niet eerder dan dat men precies weet hoe de grens in het streekplan defi nitief zal worden vastgesteld. De gemeenteraad van Heemskerk heeft zich Woensdagavond niet alleen bezig ge houden met de grenswijziging voorgesteld door de gemeente Beverwijk, ook al vorm de dit wel verreweg het bedangrijkste punt der agenda. Vooafgaande hieraan werd het voorstel behandeld betreffende het verle nen van een hogere subsidie aan de Mgr. van Vreestichting te Beverwijk en aan de Vereniging voor Chr. Middelbaar- en Voor bereidend Hoger onderwijs te Alkmaar. De heer Beentjes (kath) verheugde zich over het gewijzigd standpunt van B. en W. en kon zich hiermee thans volledig verenigen. Afwijzend hier tegenover stond de heer de Graaf (arb.), leze was bang dat hier door consequenties konden ontstaan voor de toekomst. Om het bijzonder onderwijs te subsidiëren is een taak voor het Rijk, zoals dit reeds voor het openbare geschiedt vond deze afgevaardigde en als de gemeenten nu bij gaan springen, zal de regering ook geen haast maken met deze wet. In de vorige raadsvergadering werd dit voorstel door B en W ingetrokken en de heer de Graaf kon niet inzien welke nadere motieven er thans toe hebben geleid om met een ge heel nieuw voorstel te komen. Wethouder P. Koopman (kath.) ant woordde dat het thans is uitgesloten dat het Rijk nog zal gaan deelnemen in dit tekort gedurende de aanlooptijd veroorzaakt. Dit tekort zou op de aanvankelijk voorgestelde wijze niet gedekt kunnen worden, temeer daar voor 1956 een tekort van 140,per leerling is begroot. De Katholieke H.B.S. is nog in de groeiperiode en kost veel geld. Indien de voortekenen niet bedriegen zal deze school zelfs tot de grootste uit deze omgeving worden. Ook voor de gemeente Heemskerk is zij van veed belang. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel tenslotte aanvaard. De verlening van een garantie voor hy pothecaire geldleningen ten behoeve van een tweetal eigen-bouwers ondervond geen tegenstand. Aan de Maerelaan zullen binnen afzien bare tijd 22 woningwetwoningen verrijzen. Ten behoeve van de verbreding van de Oosterstreng verleende de raad tenslotte toestemming om tot aankoop over te gaan van een stuk grond. De Heemskerkse ouden van dagen heb ben begunstigd door goed weer hun jaar lijkse autotocht gemaakt. In totaal 280 per sonen waarvan de oudste 92 jaar was, heb ben een buitengewoon prettige dag gehad. De reis ging ditmaal naar Volendam via Schiphol, 's Avonds werd de karavaan, be staande uit vijf bussen en negentien auto's, bij de rand van het dorp opgewacht door het fanfarecorps „St. Caecilia". In optocht ging het hierna naar zaal Dam. Hier voer den nog diverse sprekers het woord. De heer R. Beentjes, voorzitter van het orga niserende comité, sprak zijn vreugde uit dat ook deze dag weer zo uitstekend is ge slaagd. Hij bracht de dank over aan allen die hieraan hebben medegewerkt. 99 Velsens raad vergadert Woensdag 27 Juli om half acht in het raadhuis om de volgen de agendapunten te bespreken. Vaststelling notulen. Ingekomen stuk ken. Begroting 1955 voor het bedrijf Bad- was- en zweminrichting. Onderzoek naar de huisvesting van bejaarden in de ge meente Velsen. Vaststelling suppletoire be grotingen. Regeling van de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van de ontvanger en van de andere met geldelijk beheer en met boekhouding belaste amb tenaren. Aanwijzing van 'n gemeente-amb tenaar voor de „Schoolgeldwet". Verstrek ken van een crediet voor de aanschaffing van een auto. Aankoop van gronden met opstal in Santpoort. Aankoop van de pan den Schulpweg nos 111 en 112 in Velsen (Noord) en verhuur van die panden. Aan koop van het gebouw „Tivoli" en 8 wo ningen, gelegen aan de IJmuiderstraatweg, ten behoeve van het Gasbedrijf. Aankoop van het pand Bloemendaalsestraatweg no 34 c.a. in Santpoort. Verkoop van grond in Velsen-Noord, in IJmuiden, in Santpoort, in Velsen, in Driehuis. Bouw van een wo- In samenwerking met de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging CITO en de Vrijwillige Brandweer heeft de Castricumse BB. Woensdagavond een grootscheepse oefening gehouden, de eerste, sinds deze dienst in Castricum werd opgericht. De oefening, die onder andere werd bijgewoond door het hoofd van kring N.H. 4 van de B.B., de heer A. J. van Wilgenburg, uit Alkmaar, had een bevredigend verloop. De centrale meldingspost van de B.B. was in de nieu we brandweerkazerne aan de Brakenburgstraat geves tigd en hier ontving men om circa 8 uur melding van het feit, dat een vliegtuig in nood zijn bommenlast had uitgeworpen op de voor af braak bestemde oude boerderij, gelegen achter het perceel Alkmaarderstraatweg 46. Het hoofd zelfbescherming in Castricum, de heer J. A. Middelhoff, die zijn zetel had in de centraalpost, liet onmiddellijk een blokploeg onder leiding van de heer H. van Heivoort uitrukken en deze ploeg ging met twee waterstralen de brand, die de bom men hadden veroorzaakt, te lijf. De blok ploeg streed evenwel tegen een overmacht en daarom werd de hulp van Castricums Vrijwillige Brandweer ingeroepen die on der leiding van de heer J. W. Beijersber- gen spoedig ter plaatse was en de nieuwe nevelspuit zijn vuurdoop liet ondergaan. Zowel in de boerderij als op straat lagen zwaar gewonde personen en daar de B.B. in Castricum nog geen mobiel geneeskun dig team heeft, was de verzorging van de gewonden in handen gelegd van de plaat selijke E.H.B.O.-afdeling. De gewonden werden ter plaatse verbonden en vervol gens per B.B.-ziekenauto naar de centrale post vervoerd ter verdere behandeling. Aan de oefening kleefden enkele foutjes en daarvan gewaagde na afloop tijdens de nabespreking in hotel De Rustende Jager, de heer J. A. Middelhoff. Nochtans sprak de heer Middelhoff zijn voldoening uit over het verloop van de oefening en hij was er zeker van dat zij vrucht had afgeworpen. Tevoren had burgemeester C. F. Smeets, die de oefening bijwoonde, zijn vreugde over het deze avond gepresteerde uitge sproken. Arts A. H. v. d. Werff nam ten slotte de prestaties van de E.H.B.O.'ers on der de loupe. Mening van insider Van de 20 gemeenten welke tot kring N.H. 4 van de B.B. behoren, slaat Castri cum, ondanks het nog ontbreken van een mobiel geneeskundig team en een mobiele reddingsploeg, geen slecht figuur. Dit was de mening van het hoofd van deze kring, de heer A. J. van Wilgenburg. „Aan de hand van deze oefening kunnen wij zien wat er nog aan de organisatie mankeert", zeide de heer Van Wilgenburg ons. Het hoofd van de kring was verheugd over het prachtige oefenobject de oude boerderij welke zijn dienst ter beschikking stond. „Zoiets heb ik niet in alle gemeenten. Ik zou er zelfs voor voelen hier eens met de groep Alkmaar te komen oefenen," besloot de heer Van Wilgenburg. De oefening werd door een groot aantal officiële personen bijgewoond. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: sla 36, bloemkool 832, bospeen 21-32, tuinbo nen 12-28, boskroten 38, porcelein 615, capucijners 3542, doppers 2241 en aardbeien f 2f 4.45 per mand. Donderdag 21 Juli Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Artisten- tragedie. Kennemer en W.B.-theaterGeen voorstel lingen. Speeltuin „Kindergenot", Stumphiusstraat, 20 uur: concert Klavierschippers. Aalsum, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Aard ij k, 19 v. Ha vanna n. Antwerpen. Arkeldijk, 20 te Rotterdam. Alpherat, 19 v. Willemstad n. Rio de Janeiro Agamemnon, 20 te Puerto Cabello. Alphard, 20 Victoria Braz. verw. Amstelland, 20 Bahia Salvador verw. Arendsdijk 20 te Boston. Annenkerk, 20 v. Kohsischang te Bangkok. Argos, 20 te Alexandrië. Ariadne, 20 te Rotterdam verwacht. Alblasserdijk, pass. 20 Vlissingen n. New Orleans Aagtekerk, 20 720 m. Z. Cocos eil n. Aden. Bonaire, 20 te Port of Spain. Bawean, 18 te San Francisco. Bloemfontein, 20 300 m. NW. Kaapstad. Beninkust, 20 te Amsterdam verwacht. Boissevain, 20 te Yokkaichi. Bintang, 20 te Medan. Borneo, 20 v. Port Said n. Genua. Britsum, 19 te Amsterdam. Celebes, 20 v. Suez n. Belawan. Cradle of Liberty, 20 v. Port Said n. Suez. Drente, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Dui vend recht, 20 te Antwerpen. Dordrecht, 24 te Port Arhur verw. Elizabeth B, 19 v. Dordrecht n. Bombay. Friesland (SSM), 20 v. d. Tyne n. Rotterdam. Farmsum, 20 v. Madras n. Rangoon. Gouwe, 20 te Las Palmas. Groote Kerk, pass. 20 Gibraltar n. Genua. Gouwe, 20 te Las Palmas verw. Hersilia, 21 Carthagena Col verw. Hestia, 20 v. Amsterdam n. Guayquil. Hecuba, verm. 20 v. Ciudad Bolivar n. Puerto Ordaz. Joh. v. Oldenbarnevelt, 20 100 m. W. Kp. York. ning op de gemeentelijke kwekerij in Sant poort. Voorziening aan het landgoed Ken- nemergaarde in Santpoort. Wijziging inge- bruïkgeving terrein voor speeltuin. Uit breidingsplan in onderdelen Staatsvissers- havenbedrijf (Dokweg-Havenkade. Uit breidingsplan in noderdelen „Duinwijk". Suppletoire begroting werkplaats voor min der validen. Subsidie gezinsverzorging. Ver betering financiële positie van het gemeen- tepersoneel. Beschikbaarstelling van een crediet voor de stichting van een centrale werkplaats aan de Waalstraat door de „Wo ningstichting Velsen". Verlenen van mede werking, ingevolge artikel 72 van de La- ger-onderwijswet 1920. Intrekking raads besluit van 28 Juni 1955, waarbij garantie van 4.000,werd verleend aan „Damas" voor het organiseren van een wedstrijd om het wereldkampioenschap tussen de Cana dees R. Dagenais en P. Roozenburg. Wijzi ging van de verordening tot regeling van de jaarwedden van het vakonderwijzend per soneel aan de gemeentelijke lagere scholen. Benoeming van: a. de leden van de com missie van advies voor het tehuis voor be jaarden „W. F. Visserhuis; b. twee onder wijzers aan de Jan Ligthartschool in IJ- muiden-Oost. c. leidster aan openbare kleu terschool. Jupiter, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Kalydon, 19 v Durban n. Mena el Ahmadi. Kieldrecht, 20 v. Port Said n. Alexandrië. Kalabahi, 22 te Menado verwacht. Laagkerk, 19 v. Genua n .Port Said. Leuvekerk, 19 v. Aden n. Karachi. Loppersum, 19 te Rotterdam. Lekhaven, 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Liberty Bell, 20 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Lekkerkerk, 20 v. Port Said n. Genua. Lombok, pass. 20 Gibraltar n. New York. Lutterkerk, 20 te Amsterdam. Laurenskerk, 20 te Gravesend n. Londen. Maureen, 19 te Kaapstad verw. Maasdam, 20 v. Southampton n. Le Havre. Muiderkerk, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Maasdam, 20 te Southampton. Mijdrecht, pass. 20 Monapassage n. Canpito. Nieuw Amsterdam, 20 te New York. Nestor pass. nacht 19-20 Westpunt Jamaica n. Mobile. Nieuw Amsterdam te New York. Oranje, 21 te Tj. Priok. Poseidon, 20 v. New York te Curagao. Peperkust, 20 te Libito. Pema, 20 bij St. Maarten verw. n. Curagao. Poelau Laut, 20 te Balikpapan. Papendrecht, 24 te Amsterdam verwacht. Pendrecht, 25 te La Salina verw. Ruys, 19 te Lorenzo Marquez. Raki, 20 te Djibouti. Roggeveen, 20 v. Mahe Seychellen n. Singapore. Rotula, 20 220 m. N. Menado n. Balikpapan. Radja, 20 te Soerabaja. Rotula, 23 Balikpapan verw. Stad Amsterdam, 20 v. Zanzibar n. Aden. Stad Dordrecht, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Salawati, 20 te Winneba. Stanvac Ogan, 20 te Sungeigerong. Scherpendrecht, 23 te Pto La Cruz verw. Statue of Liberty. 30 te Philadelphia verw. Siiedrecht, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Mena el Ahmadi. Stad Alkmaar, 21 te Newport Mon verw. Stad Haarlem, pass. 20 Lizard Head n. Wabana. Tero, 19 te Buenos Aires. Tomini, pass. 20 Mlnikoy n. Aden. Tjitjalengka, 20 te Hongkong. Triton, 21 Carupano verwacht. Tjiwangi, 20 te Tj. Priok. Tiberius, 19 200 m. W. Ouessant n. Oslo. Tjibantjet, 20 v. Moji n. Hongkong. Tjibodas, 20 te Makassar. W. Alton Jones, pass. 20 Aden n. Philadelphia. Willem Ruys, 20 v. Southampton n .Rotterdam. Woensdreeht, 20-21 te Suez. Westland, 29 te Hamburg. Westertoren, 20 te Bahrein verw. Woensdreeht, 21 te Suez verwacht. Wonogiri, 20 te Singapore. KLEINE VAART Aardenburgh, 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Afiena, pass. 20 Vlissingen n. St. Maartensdijk. Ary Scheffer, 21 v. Liverpool te Rotterdam. Astra, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Att S, 23 v. Bremeti te Dublin verw. Advent, verm. 20 v. Amsterdam n. Skutskar. Amigo, 20 v. Skagen te Beverwijk. ADOingedam, 23 v. Oporto n. Guernsey. Att S, 23 v. Bremen te Dublin verw. Adm. Courbet, 21 v. Teignmouth te Abo verw. Aam. Nelson, 20 v. Gruvon te Portsmouth. Arnoudspolder, 20 v. Lissabon te Oporto verw. Audacia, 19 v. Fowey te Algiers. Aardenburgh, 19 v. Rotterdam n. Antw. Albion, 20 v. St. Valery te Rotterdam. Arctic, 19 v. Rotterdam n. Londen. Brem, 20 v. Vlissingen n. Lissabon. Beekbergen, verm. 20 v. Duclair n. Aarhus. Benisse, 19 v. Fleetwood n. Fowey. Bree Helle, 20 v. Rotterdam te Londen verw. Confiance, 20 v. Karlstad te Amsterdam. Coolhaven, 20 v. Rotterdam n. Rouaan. Corrie B, 20 v. Esbjerg te Fawley verw. Cinderella, 19 v. Rotterdam n. Duinkerken. Diligentia, 19 430 m. NO.t.O. Azoren. Elseniburgh, pass. 20 Ouessant n. Casablanca. Elda, 19 v. Londen n. Antw. Eibergen, verm. 20 v. Skive n. Skogby. Eben Haëzer, 19 v. Rotterdam n. Exeter. Flora, 19 v. Antw. te Amsterdam. Gerry S, verm. 20 v. Temeuzen n. Ipswich. Gratia, 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoogezand, 20 v. Gent te Vlissingen. Henrica. 19 v. Lissabon n. Leixoes. Haaksbergen, verm. 20 v. Skogby n. Inverness. Hartel, 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Ilias, 19 v. Messina n. Tunis. Jaba, 19 v. Rotterdam te Wormerveer. Jonan, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Kemphaan, verm. 22 v. Gdynia n. Huil. Kaap Falga, 18 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam Kaap St. Vincent, 19 v. Gent te Kopenhagen. Keizersgracht, 19 v. Rotterdam n. Helsinki. Liberté. 19 v. Norresundet n. Shoreham. Larix, 16 te Vasterik. Leuvehaven, 20 v. Malmö te Kopenhagen. Lingestroom, 19 v. Amsterdam n. Londen. Marjan, verm. 20 v. Partington n. Falmouth. Mynelis, 20 v. Sables d'Olonne n. Randers. Maartje, 19 v. Newcastle te Oostende. Margriet L, 19 v. Amsterdam n. Londen. Maymere, 19 v. Antwerpen te Gent. Merwestad, 19 v. Goole te Hamina. Midas, 19 v. Genua n. Amsterdam. Marcella, 20 v. Vlaardingen n. Duinkerken. Matthew, 19 v. Shoreham te Londen. Menkar N, 20 v. Port Lyautey te Nantes. Midsland, 19 v. Rotterdam n. Leith. Mutatie, 17 v. Abo te Rochester. Norderhaven, 20 v. Rotterdam te Norrkoping. Nassauliaven, 20 v. Antweipen te Varberg. Nieuwehaven, verm. 21 v. Rotterdam n. Antw. Paloma, pass. 20 Brunsbüttel n. Southampton. Phidias, 19 v. Barcelona n. Napels. Prins Bernhard, 19 v. Gdynia te Hull. Ponza, 17 te Zaandam. Procyon, verm. 19 v. Londen n. Amsterdam. Patria, 19 v. Rotterdam n. Hull. Pionier, 20 v. Liverpool te Rotterdam. Rijnstroom, verm. 19 v. Londen n. Amsterdam. Servus, 20 v. St. Malo te Bremen. Setas, verm. 20 v. Verkebek n. Hamina. Spes, 19 v. Aarhus n. Antwerpen. Suze, 19 v. Zaandam n. Halmstad. Theano, 20 v. Dublin te Belfast. Ton S, 20 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tilly, 17 te Gefle. Taormina, 20 v. Rotterdam n. Oslo. Tom van der Heide, 19 v. Glasgow te Genua. Tempo D, 20 v. Zwiind recht te Rotterdam. Timo, 19 v. Rotterdam n. Londen. Trompenburgh, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Turgail, 19 v. Rotterdam n. Londen. Urmajo, 19 v. Mantyluoto te Hull. Vera, 20 v. Ornskolasvik te Rotterdam. Vrouwepolder, 19 v. Rotterdam te Manchester. Vechtstroom, 19 v. Amsterdam n. Hull. Vlieland. 20 v. Kopenhagen te Rouaan. Vliestroom, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Westropa, pass. 20 Vlissingen n. Skien. Wega, verm. 19 v. Londen n. Rotterdam. Wexford, 19 v. Falmouth te Londen. Wiebold Bohmer, 19 v. Haifa n. Limasol. Willem, 19 v. Kristinehamn te Rotterdam. IJsel, 19 v. Rotterdam n. Le Havre. Zevenbergen, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Zwaantiena, 20 te Amsterdam n. Utrecht. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 18 Gibraltar n. Bizerta. Gele Zee, 19 v. Colombo n. Bombay, Maas, 20 v. Newcastle te Maassluis.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9