de zware' shag! Velsen houdt met alle middelen de strijd tegen de TBC vol mó va ^LO&elz Visserij - varia Havenberichten Aardbeien weer gunstiger in de markt; veel groente echter naar de mestvaalt Tel. 4864 DOUWE EGBERTS Old Clothes New Beverwijk Autorijlessen Spaarguldens van 15- jarige jongen opgemaakt 7 Rniinoooix mmm wmmmmMMMmm FRANS ROOTRING T wijf el Relatief niet minder ziektegevallen Geen „reclame" Agenda voor Beverwijk Vreemd metgezel bij „uitstapje" naar Amsterdam Voor Al Uw Vervoer Belt U Even: DRY CLEANING ONLY Agenda voor Castricum Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 23 JULT 1955 Pechvogels (Thalia Vrijdag t/m. Zon dag). De twee dwazen, die de tand des tijds met bijzondere hardnekkigheid doorstaan Stan en Ollie zouden zich voor deze gelegenheid naar de woestijn hebben moe ten begeven, om daar enige zware avon turen door te maken. Maar gelukkig voor de producers van deze zotte rolprent hoef de het niet zover te komen, want de onaf- scheidelijken komen niet verder dan cle j aaiwergadering van de „zonen der woes tijn" en dat ook nog tegen de pertinente wil hunner ega's in. Het wordt een heel gedraai, om er toch heen te komen en het lukt, zij het dan met een onvoorstelbaar ingewikkelde smoes, die het edele duo al leen maar opgelegde kansen geeft de zaal aan het lachen te krijgen. Enfin u begrijpt het wel: er komt slaande ruzie van en de hei-en Laurel en Hardy delven bedroefd het onderspit. Een móói lachsucces, dat ondanks de verouderde speeltrant meer dan genoeg onvervalste kolder bevat, om er een snipperdag aan te besteden. Of een te doden avond aan op te offeren. F. „Shane" (Thalia, Maandag tot en met Woensdag) Weer eens een Wild-West, ditmaal een controverse behandelend tus sen cowboy-pioniers, die nog zweren bij revolver- en vuistgeweld en een aantal vredelievende boeren. De pioniers treite ren de boeren op allerlei manier. Hun kampioen besluit de strijd tegen de ge weldenaren aan te binden en hij beslecht het pleit in het voordeel der boeren, zo dat rust, vrede en geluk weer veilig zijn gesteld. Met een zeer nauwlettende aan dacht voor gevoelige accenten heeft Adolph Zucker zijn film gemaakt. Hij vermijdt felle contrasten. De film heeft nergens de hang naar sensatie, die in „High Noon" bijvoorbeeld kennelijk aan wezig is. Het camerawerk is voortreffe lijk. Het succes dat deze rolprent in de V.S. behaalde is zeer goed verklaarbaar, omdat het een veredelde „Western" is. Fr. „Uit vuur en vlam". Deze al lichtelijk beroemde kleurenfilm van Polygoon-Pro- filti over de Hoogovens is indertijd al uit voerig door ons besproken, zodat wij nu volstaan kunnen met een ieder aan te ra den deze knappe documentaire te gaan zien of wéér te gaan zien. In Thalia's v oor programma „Meisjes zonder beroep" (R e x, Vrijdag tot en met Maandag). Een Frans product, dat pretendeert het oneerlijke métier van de zogenaamde „Call-girls" (meisjes, die per telefoon ontboden worden, om als gastvrouwen op te treden van rijke vreemdelingen op doorreis) aan de kaak te stellen. Deze gastvrouwen bezorgen velen het „licht vertier" dat zij wensen en als zo danig komt het woord gastvrouw dan in een niet al te schoon daglicht te staan. Rond dit probleem van al of geen beroep, is de geschiedenis gevlochten van een van deze meisjes, een pas ontslagen manne quin, die uit nood lid wordt van de orga nisatie van deze girls, die zich gedwongen door hun werkgevers ook nóg bezig hou den met handel in verdovende middelen. De kleinzoon van een oude opnamelei der in een filmstudio, welke grijsaard, val selijk beschuldigd, zelfmoord pleegde, is de uiteindelijke redder van het meisje. Hoe dit in zijn werk gaat en hoe tenslotte de „werkgevers" ontmaskerd worden, is de moeite van een bezoek aan Rex waard. „De Bengaalse brigade" (R e x, Woens dag en Donderdag) is een film waarin sol- dateneer een rol speelt. De toeschouwers moeten zich wel in de toestanden van een eeuw geleden weten te verplaatsen, maar dan krijgen ze ook inderdaad waar voor hun geld. Want de eer van een moedige, maar ongehoorzame kapitein staat op het spel en dat brengt een gescherm met een geschitter van blanke sabels en Enfield- geweren met zich. Het is een Oosters huts potje van de tweestrijd van een verbitterd krijgsman, verraad en verachting van En gelse hoofdofficieren aan het banket van de radjah. Af en toe wel wat potsierlijk, maar voor vechtlustige helden wel te ver orberen. „Dwars door de vuurlinies" gaat het Zondag in de matinée van R e x. „Een mooi portret" (Lux or, Vrijdag tot en met Zondag) is in de vorm van George Formby enige dagen in Luxor te aanschouwen. En daarmee is dan meteen gezegd, dat er van het publiek verwacht wordt, dat het de lachspieren inschakelt, maar tevens dat de bezoekers even wijs naar huis gaan als ze zijn gekomen. Van enige inhoud is in deze prent geen sprake, malle excessen zijn er des te meer. Want George die als dorps jongeling besluit de lessen aan de kunstnijverheidsschool in Londen te gaan volgen, plant de door hem getekende hoofden alsmaar op verkeerde torso's en uiteraard berokkent hem dit veel narigheid. Zo zelfs dat het gerecht eraan te pas moet komen. Zondagmiddag wordt de vertoning van deze film nog uitgebreid met een boeiend verhaal over „Arabische nachten". „Mamma" (Luxor, Maandag, tot en met Donderdag) wordt in het Luxor-theater gezongen en geroepen. Benj amino Gigli doet het. Oudere dames zullen er tranen bij wegpinken, jongere dames vinden hem waarschijnlijk oer-romantisch in zijn rol in de opera „Othello" van Verdi, en de mannen zullen verwijten te horen krijgen, waarom zij niet zó om hun moeder roepen. Een film, waar de meningen sterk over verdeeld zijn, al naar gelang de aard van de bezoeker zelf. ..Duel in de jungle" (K enne m er- theater, Vrijdag tot en met Zondag). De titel zegt al dat in dit theater enige dagen spanning rond het oerwoud zal heersen. Een verzekeringsagent, die bericht krijgt dat een zijner cliënten in de binnenlanden van Afrika is verongelukt, gelooft dat zo maar niet en trekt er zelf op uit om de zaak te onderzoeken. Inderdaad blijkt er wat men noemt een luchtje aan te zitten, maar voor het hele geval is opgelost, heeft hij heel wat spanning ondergaan, menig angstig ogenblik beleefd en is hij in nauw contact gekomen met inboorlingen en leeu wen. Als tegenhanger daarvan heeft hij de onontbeerlijke schone maagd ontmoet, waarvoor hij als gebruikelijk zijn helden moed heeft ingezet en dat vergoedt dan toch wel heel veel. „Liefde als koopwaar" (Kennemer- theater, Maandag tot en met Woensdag). De vrouw met de naar men zegt grote dosis sex-appeal Gina Lollobrigida laat van Maandag tot en met Woensdag zien hoe men „Liefde als koopwaar" kan gebrui ken. De titel zegt op zichzelf reeds genoeg over de inhoud van deze film, die zich in een zwoel grote stadsmilieu ontrolt. Gina krijgt gelegenheid te over om haar bekoor lijkheden aan de man(nen) te brengen, ter wijl ze hiermee tegelijk demonstreert hoe gevaarlijk en verleidelijk dit milieu wel is. Fris is anders. „Opstand in het zigeunerkamp" (W.B.- theter, Vrijdag tot en met Maandag). De hoofdrollen in deze spannende film, waarin bet wilde Westen voor de zoveelste maal volgens bekend recept wordt opgediend, worden vervuld door Roy Rogers en zijn cowboypaard Trigger. Wie in de zomerse hitte behoefte gevoelt zijn bloed sneller door de aderen te laten vloeien, door, zij het dan vanuit een bioscoopfauteuil stof wolken, knal- en schieteffecten, gade te slaan, kan er zeker van zijn dat hij tevre den wordt gesteld. „Treinrovers" vullèri Zondagmiddag in W.B. het reeds genoemde programma aan. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2,552,10; gr. tong 2,082,75; grm. tong 2,862,70; kim. tong 2,742,48; kl. tong I 2,802,70; kl. tong II 2,58—2,44; tarbot I 2,20—1,80; zalm 9,60— 7,50, per kg. Kim. schol 46—41; kl. schol I 42—34; kl. schol II 37—8; schar 20—9; bot 8; v. haring 16,5010; makreel 16,5010; grm. schelvis 32; kim. schelvis 3516; kl. schelvis I 36—26; kl. schelvis II 23—11; wijting 21—10; gr. gul 3617; midd. gul 2416; kl. gul 19—17; poontjes 128; kl. kool vis zw. 10,50 9, per 50 kg. Gr. kabeljauw 7456; gr. koolvis zw. 4436; gr. leng 38; gr. wolf 66, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 215 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 370 kisten schol, 40 kisten schar, 30 kisten bot, 2060 kisten haring, 1780 kisten makreel, 215 kisten schelvis, 210 kisten wijting, 90 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 5 kisten wolf, 11 kisten poon, 225 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 5280 kisten. Besommingen van Vrijdag. VL 77 Abra ham f18.420; IM 71 Bloemendaal f8430; 1 trawler met f 13.000; KW 52 f7570; SCH 135 f7000; SCH 27 f6160. Visafslag op Urk. Donderdag werd door 83 vaartuigen aangevoerd: 6101 pond kuil- paling, f 1f 1,13, 446 pond lijnaal f 1,14- f 1,59, 445 pond snoekbaars 86-93 cent, 904 pond rode baars f 1,05f 1,25 per pond en 607 bak nest f 2,40 per bak van 37V2 kg. ADVERTENTIE NOTEERT U EVEN Voor taxi of trouwauto's Vrijdag 22 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Centaurus van Norfolk. Aske Ladden van Antwerpen. Eemstroom van Grangemouth. Encore van Rotterdam. Hector van Luleaborg. Draco van Tanger. Rien Teckman van Skutskar. Vertrokken zijn: Swift naar Harlingen. Berkelstroom naar Londen. Esperance naar Scheveningen. Harm naar Malvicke. Lutter- kerk naar Port Said. Confiance naar Ant- werepn. London Enterprice naar Curacao. Belgian Coast naar M' bro. Nomadis naar Rotterdam. Texelstroom naar Manchester. Bendita naar Hampton Roads. Hondsbos n, Pitea. Gruno naar Antwerpen. Maas naar Rotterdam. Gaponkust naar Bangkok. Gor- dias naar Rotterdam. Desdemona naar Ant werpen. Feracuas naar Stockholm. Jans naar Huil, Heerengracht naar Antwerpen. Amigo naar Rotterdam. Fountain Abbey naar Rot terdam. Pieter S. naar Rotterdam. Roelf n. Bordeaux. Bomma naar Stockholm. ADVERTENTIE MET FORD CONSUL Gedipl. instructeur VERHUUR zonder chauffeur Volkswagens - Consul - Zephyr LANGE NIEUWSTRAAT 68 IJMUIDEN TEL. 5050 ADVERTENTIE ORCAM Het ging Vrijdag heel wat beter met de afzet der aardbeien dan de dag tevoren: de ongeveer 15.000 manden zijn vlot en voor goede prijzen van de hand gedaan. Het waren speciaal de aardbeien met aop, waarvoor veel animo bestond. De eerste kwaliteit Climax en Moulin Rouge liepen zelfs heel erg in prijs op, zo werd er nog tot 4.85 per mand voor betaald. De meeste partijen werden tussen de 3,50 en 4,25 per mand verkocht, de tweede kwaliteit ging eveneens vlot van de hand en hiervoor werd rond de 3. per mand betaald. Doosjes van een pond inhoud noteerden van 72 tot 96 cent per stuk. De aardbeien zonder dop gingen naar de fabriek en er is van 1,90 tot 2,55 per mand voor betaald. De tuinders hebben deze week geen re den gehad zich erg vrolijk te maken over de gang van zaken op de markt. Vele hon derden kisten sla en bloemkool bleven onverkocht en kwamen op de mestvaalt terecht. Dit was dan wel allemaal geen eerste kwaliteit maar ook de eerste soor ten groenten waren goedkoop. Zo noteerde de sla van 3 tot 7 cent per krop, bloemkool ging tot 28 cent per stuk, spinazie, andij vie en postelein kwamen niet verder dan 15 cent per kilo. En diverse soorten dop erwten draaiden rond de 35 cent per kilo, uitgezonderd de raspers, die tot 65 cent per kilo kwamen. Sperciebonen gingen tot 1.per kilo, snijbonen tot 1.29. Bos- peen ging nog vrij goed weg; hiervoor be taalde men tot 35 cent per bos. Tomaten varieerden van 23 tot 58 cent per kilo, komkommers zijn er nog weinig en er EEN VAN DE PLAATSEN in Velsen waar in stilte hard wordt gewerkt is het consultatiebureau aan de Lorentzstraat in IJmui- den-Oost. Dr. C. W. Rustenburg en dr. Magda de Vries en hun trouwe helpsters hebben in dit houten gebouwtje de strijd aan gebonden tegen een van de meest gevaarlijke gezondheids- verwoesters, de tuberkelbacil. Het is een strijd op leven en dood, des te gevaarlijker omdat in principe in ieder mens de kiemen voor tuberculose aanwezig zijn. Soms is het alleen maar een gevatte kou, die de bacillen tot positief werken aan zet, zonder dat de patiënt zelf bemerkt dat hij patiënt is ge worden. Daarom is dit werk, dat zich daar aan de Lorentzstraat hoofdzakelijk bepaalt tot onderzoek, van zo uitermate groot belang. Het is voor de beide specialisten heus geen pretje urenlang in die grondig ver duisterde kleine ruimte te moeten werken. De bureaulamp, gi-oenomkapt, zendt maar spaarzaam licht op de paperassen op de lessenaar, zodat de bril erbij te pas moet komen om de gegevens omtrent de per soon die doorgelicht moet worden nauw keurig te kunnen lezen. Of buiten de zo merzon de huizen blakert, of de regen in stromen neerplenst, dat komen doktoren en zusters pas aan de weet als ze knip ogend tegen het licht, waarvan ze enige uren waren verstoken, de dag tegemoet treden. Maar in die uren hebben ze dan ook 40 a 50 mensen kunnen geruststellen of en dit is gelukkig maar in enkele geval len moeten verwijzen naar verdere hulp. Het woord consultatiebureau wekt De Griekse veiligheidspolitie en de gendarmerie zijn op zoek naar 27 communisten, die uit de Vorla gevangenis zijn ontsnapt, door een tunnel onder de straat door te graven, die aan de andere kant van de straat uitkwam in de douche-cellen van een fabriek. Waarschijnlijk hebben mensen van buiten de gevangenis een handje ge holpen, want na hun ontsnapping hebben zij andere kleren aangetrokken, terwijl zij hun gevangenisplunje hebben achter gelaten. De foto laat de uitgang van de tunnel zien, met links de door de gevangenen weggeworpen gevangeniskleren. meestal akelige associaties op. De meeste mensen zijn van mening dat alleen zij, die tb-patiënt zijn of geweest zijn, daar ter controle terecht komen. Niets is minder waar. Deze instelling beoogt te zijn een adviesbureau voor de artsen. De specialisten behandelen niet, maar geven alleen raad. Er zijn inderdaad ge vallen, waarin de huisarts twijfelt en daar om de lieden naar dit bureau verwijst. Twee weten altijd meer dan een en de huisdokter beschikt zelf niet over een zo volmaakt controle-instrument als het door lichtingsapparaat. Maar dit betekent nog helemaal niet dat er iets aan het handje is. De huisarts neemt alleen het zekere voor het onzekere. Wordt er werkelijk iets positiefs gecon stateerd, dan worden van bureauwege alle contactpersonen van de patiënt opgeroe pen. Want de vraag is: waar komt de ziek te vandaan en de mogelijkheid van buiten af besmet te zijn is vaak niet denkbeeldig. Er zijn ook velen, die op gezette tijden zich laten doorlichten uit eigen beweging. Hetgeen te prijzen is. Zon der dat ooit iemand in hun familie iets met tuberculose heeft te maken gehad, gevoelen zij de verantwoorde lijkheid voor eigen en anderer gezond heid. Want het mag dan waar zijn, dat er, dank zij de moderne geneeswijze minder sterfgevallen tengevolge van deze ziekte worden geboekt, in de ziektecijfers is min der daling waar te nemen dan in de sterftecijfers. Per maand, zo wist de spe cialist ons te vertellen, worden over het gehele land nog omstreeks duizend nieuwe gevallen ingeschreven. Verleden jaar ston den in Nederland nog 12.000 gevallen te boek, tegen 14.000 in 1952. Nu is het zo, dat dank zij de toepassing van moderne geneesmiddelen de kuur kor ter van duur is. Kuren van vijf en acht jaar komen practisch niet meer voor. ADVERTENTIE Dit vindt mede zijn, oorzaak in het feit dat, dank zij de doorlichting, spoediger kan worden ingegrepen en de schoolartsen- dienst is, zover het de jeugd betreft, even eens van ongekend belang. En al dit werk, dat in het consultatie bureau wordt verzet, kost Velsens inge zetenen niets. Toch zijn er kosten aan ver bonden, kosten voor uitzending van min der financieel bedeelden, van aanschaf van extra kleren, van extra bezoek. Het schikt niet altijd in alle huisgezinnen een in een sanatorium verpleegde op te zoeken en enige guldens neer te tellen aan het loket van de spoorwegen. En juist dit soort zieken heeft een enorme behoefte aan liefde en hartelijkheid van verwanten. Daarom wordt er jaarlijks een Kerstzegel- actie gehouden. En hoewel het pas hartje- zomer is, willen we nu toch alvast de aan dacht hierop vestigen. Want van de ge zonden in Velsen zal het straks afhangen of deze actie slaagt. Er wordt zo heel weinig gedacht aan dit werk, dat belangeloos geschiedt en waar van in tijd van nood iedereen de vruch ten kan plukken. Want zo goed als uw buurman, loopt ook u gevaar het slachtoffer van deze volksziekte te kunnen worden. De staf van het consultatiebureau is afkerig van re clame, maar is blij met morele en finan ciële steun. De morele steun beoogt dat ieder uit eigen vrije wil zich laat contro leren. Maar wil dit werk dan evenmin uw geldelijke steun onthouden. In de hal hangt een busje van bescheiden formaat! werd tot 22 cent per stuk betaald. De aan voer van kruisbessen, rode bessen en fram bozen begint groter te worden. Goedkopen bloemen Het warme weer is alles behalve goed voor de bloemenveiling geweest, vooral in het begin der week waren de bloemen goedkoop, later waren de Flora's kinderen weer beter te verkopen. Er beginnen nu meer soorten gladiolen van buiten te komen o.a. Strauss, Acce- laurentia, Lady Boreel en Sneeuwprinses. Er werd hiervoor tot 55 cent per bos be taald. Er is een grote aanvoer van Alstroe- meria's die rond de 10 cent per bos op brengen. Lelies zijn er nog maar weinig; er komen wat zomerbloemen die voor ma tige prijzen weggaan. VEILINGBERICHT Aardbeien 160485; sla 37; spinazie 816; postelein 411; bloemkool 9—26; spercie bonen 77100; snijbonen 68129; tuinbonen 1231; capucijners 2942; doppers 2231; tomaten 3155; bospeen 1932; waspeen 1423; komkommers 922; rabarber 924; frambozen 64; rode bessen 190; soepgroenten 4—10. Kennemerland-renners in de zomercompetitie De leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben deze week de zomercompetitie voortgezet met een klassementsrit. De uitslagen waren: A-klasse, 55 km: 1. Chr. Jong in 1 uur 27 min. en 17 sec., 2. L. Koops. B-klasse, 55 km: 1. A. Volkerts in 1 uur 27 min. en 17 sec., 2. L. Braas. "h.*:- C-klasse, 44 km: 1. E. v. Duin in 1 uur 24.-min. lervL2.;secv, 2.,,H<..Hendriksv 3. A- Lute, 4. J. Bruin, 5. H. Koomen, 6. H. Ol denburg, 7. A. Zwart, 8. P. v. d. Bos. Junioren, 33 km: 1. C. Lute, 1 uur 45 sec.. 2. C. Burgmeyer, 3. M. Put, 4. M. Put, 5. C. Castricum. Zaterdag 23 Juli Bioscopen: Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Een mooi portret. Kennemer theater, 19 en 21.15 uur: Duel in de jungle. W.B.- theater, 20 uur: Opstand in het zigeu nerkamp. Speeltuin „Kindergenot", Moensplein, 20 uur: Concert Klavierschippers. Zondag 24 Juli Bioscopen: Luxor theater, 2.30 uur: Arabi sche nachten; 4.30, 19 en 21.15 uur: Een mooi portret. Kennemer theater, 2.30, 4.30, 19 en 21.15 uur: Duel in de jungle. W.B.-theater, 2.30 uur: Treinrovers; 4.30, 19 en 21.15 uur: Opstand in het zigeu nerkamp. De Haarlemse betonvlechter J. C. B. hoorde Donderdagmorgen voor de Haar lemse rechtbank een jaar met aftrek te gen zich eisen wegens verduistering en heling. Maar erger dan deze feiten nam de rechtbank hem zijn schandelijk gedrag kwalijk tegenover een 15-jarige van huis weggelopen jongen, T. P. Deze had hem aangesproken en het gesprek had er toe geleid dat de jongen naar de spaarbank was gegaan om daar de door hem ge spaarde f 110 op te nemen. Daarvan zouden ze dan samen uitgaan in Amsterdam. Daar aangekomen ver zocht J. C. B. het geld te mogen bewaren omdat hij zijn metgezel daar te jong voor achtte. Na een filmbezoek bracht hij de vijftienjarige in een wijk van prostituées en hij hield de jongen niet tegen toen hij een der verdachte percelen binnen ging, maar verwijderde zich met de overgeble ven tachtig spaarguldens, die hij op aller lei manieren heeft opgemaakt. De verdediger van J. C. B., mr. J. A. M. Thijssen, bepleitte een gecombineerde straf en herinnerde er aan dat de gang van zaken in Amsterdam op de ver duistering na niet aan B. ten laste was gelegd. ADVERTENTIE Vier-Vijf-Zeven-Zeven KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Wat de tuinders kregen Van de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: capucij ners 3045, sperciebonen 1.101.25, doperwten 2532, bospeen 1525, bloem kool 835, stamsnijbonen 0.601. boskroten 512, soep 711, peterselie 610, bosuien 512 en aardbeien 2 3.80 per mand. ,Corso"-theater, Zaterdag 19.15 en 21.30 uur: „Ontvoerd uit de harem". Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur, Maandag en Dins dag 20 uur: „De laatste der Sioux". Woensdag en Donderdag 8 uur: „Het monster van de Amazone". Trawlvisserij Zaterdag 9 Juli: ml. Cornelia Maria Sch 135. Maandag 11 Juli: mt. Thorina IJm 33 (21 Juli binnen); ml. Aleida KW 169, Onder neming II Sch 27. Dinsdag 12 Juli: ml. Rijnmond III KW 44. Woensdag 13 Juli: mt. Postboy IJM 35. Vrijdag 15 Juli: ml. Nederland VI KW 37, Everard Christina KW 40, De Vrouw Anna KW 52, Huiberdina Gijs'oertha KW 85, Java KW 159, mk. Prinses Margriet KW 51. Zaterdag 16 Juli: mt. Gelria IJM 21, Bloemendaal IJM 71, mt. Soerabaia IJM 79, ml. Hette Margaretha KW 74, Robert Wil liam KW 123, Onderneming III Sch 117. Bertina VL 85. Maandag 18 Juli: mt. Wiron IV IJM 209, ml. Heemstede IJM 53, Verwachting IJM 204, Hubertha Gerarda KW 9, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Con- nelis KW 24, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Elizabeth KW 64. Willy Alida KW 65, Saturnus KW 69, Alida KW 91, Toenadering KW 95, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, Ge- zina Geertrui KW 176, Dolfijn RO 2. Mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Dageraad IJM 4, Marianne IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11 (21 Juli binnen), Klaas Junior IJM 22, Emisel I.JM 31 (21 Juli binnen), Vios IJM 52, De Hoop II IJM 59, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240 (20 Juli binnen), Mag da IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Stern KW 36, Alice KW 62, Albatros KW 68, Gerda Marianne KW 71, Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 88, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94, Arendje KW 98, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Jana KW 210, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Hendrikje BU 33. Dinsdag 19 Juli: mt. Elie Chénévière IJM 32, Allan Water IJM 34; st. Klaas Wijker IJM 85; ml. De Arend KW 7, Nestor KW 101, Drie Gebroeders HD 79; mk. Texel IJM 5, De Hoop I IJM 45, Dine Marie KW 57, Vier Gebroeders TX 14. Woensdag 20 Juli: ml Wiron III IJM 221, Cornelis Marinus KW 48, Willy Sch 7; mk. Neeltje IJM 240, Pietertje HD 87. Donderdag 21 Juli: st. Tzonne IJM 1, Herman IJM 2, Flamingo IJM 25, Sumatra IJM 62; mt. Maria van Hattum IJM 10, Jo hannes Polderman IJM 20, Medan IJM 57, Batavia IJM 99, Deining KW 8, Antje RO 15, Claesje RO 46; ml. Onderneming IV Sch 153; mk. Nelly v. B. IJM 23, Wiron V IJM 208, Pieter Jacoba KW 178 (le reis). Haringdru'fnetvissery Maandag 27 Juni: ml. Willem Cornelis KW 16 (20 Juli binnen). Dinsdag 28 Juni: Everdine Jacomine KW 173. Woensdag 29 Juni: Dirk KW 19, Borneo 127, Zeemeeuw KW 170. Donderdag 30 Juni: ml. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Hollandia KW 18, Helena KW 39, Jan KW 50. Vrijdag 1 Juli: ml. Wilhelmina I KW 25. Zaterdag 2 Juli: ml. Vertrouwen KW 6, Rijnmond IV KW 15, Nelly Maria KW 70. Maandag 4 Juli: ml. Anna en Cornelia KW 14, Margrietha Maria KW 29, Vooruit KW 151, Onderneming KW 175. Dinsdag 5 Juli: ml. Zeezwaluw KW 83. Woensdag 6 Juli: ml. Volharding KW 23, Rijnmond I KW 42, Wilhelmina II KW 133, Eendracht KW 168. Donderdag 7 Juli: ml. Dakina KW 32. Maandag 11 Juli: ml. Martenshoek IJM 283. Rijnmond II KW 43, Neptunus KW 45, Elizabeth KW 49, Katwijk III KW 161. Dinsdag 12 Juli: ml. Piet en Leendert Huibert KW 3, Nederland IV KW 167. Woensdag 13 Juli: ml. Noordzee KW 47, Annie KW 54. Donderdag 14 Juli: ml. Nederland VII KW 130. Vrijdag 18 Juli: ml. Fierman Eduard KW 5, Orion KW 22, Aafke Jacoba KW 41, Su matra KW 86, Rijnmond V KW 110, Janna KW 163. Woensdag 20 Juli: ml. Martha IJM 74, Grietje KW 20, Noordster KW 67, Ella Christina KW 97, Bali KW 129, Voorwaarts KW 140. Binnengekomen haringschepen 15 Juli: ml. Orion KW 22, 18 dagen, met 460 kantjes van 4 schepen; ml. Sumatra KW 86, 25 dagen, met 387 k. van 5 schepen; ml. Fierman Eduard KW 5, 23 dagen, met 473 k. van 7 schepen; ml. Rijnmond V KW 110. 25 dagen, met 720 k. van 6 schepen; ml. Aafke Jacoba KW 41, 23 dagen, met 605 k. van 5 schepen; ml. Willv KW 141, 10 dagen (trawl) met 100 k.; ml. Gezina Geertrui KW 176, 9 dagen (trawl) met 87 k. 16 Juli: ml. Voorwaarts KW 140, 17 dagen met 605 k. van 5 schepen; ml. Nestor KW 101, 11 dagen (trawl) met 146 k. 17 Juli: ml. Noordster KW 67, 20 dagen, met 505 k. van 5 schepen; ml. Grietje KW 20, 20 dagen, met 572 kantjes van 6 sche pen; ml. Bali KW 129, 25 dagen, met 682 k. van 5 schepen; ml. Ella Christina KW 97, 25 dagen, met 538 k. van 5 schepen; ml. Martha IJM 74. 20 dagen, met 750 k. van 8 schepen; ml. Willy Sch 7, 19 dagen, met 376 k. 18 Juli: ml. Onderneming IV Sch 153, 7 dagen (trawl) met 150 k. 19 Juli: ml. Wilhelmina III KW 147, 19 dagen, met 498 k. pekel- en 126 k. steur- haring van 5 schepen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7