„hooidoktcr" heeft dit jaar zeer drukke praktijk iZEEMLAPPEN f f2.79 Schermutseling over de verkoop van stukje grond Dagelijks temperatuurt hij de hooibergen in de polder WINTERS Agenda voor Velsen Visserij - varia „Geel Zwart" - Kinheims suppor tersclub - bestaat 25 jaar Hooibroei Old Clothes New Castricums raad bijeen Morgen receptie in „IJmond" 8 Wij een koopje U een koopje 5 Agenda voor Beverwijk Medische verzorging tijdens het weekeinde Nieuwe sleepboot voor L. Smit en Go. Weinig aardbeien Wijkertorentournooi begint op 7 Augustus Burgerlijke stand Beverwijk Ongeval in Staalfabriek Scheepvaart VRIJDAG 29 JULI 1955 HET BEGON AL TE SCHEMEREN toen de Velsense hooipeiler, de lieer C. van Schagen op de fiets het pad naar de boerderij van Klaas van der Wel aan de Kapel weg opreed. Bij de kleine schuur stonden Van der Wel en zijn vader al te wachten. Een tikje ongerust als het ware. Zo ongerust als de ouders, die de dokter hebben geroepen omdat het met de kleine niet in orde is. Wan neer dokter dan eindelijk is geweest en enige geruststellende woorden heeft gezegd, kan men zonder angstgevoelens naar bed gaan. Zo was het die avond ook met Klaas van der Wel. Hij had hooibroei op zijn erf geroken en aan alle kanten had hij de arm al eens in de enorme hooiklamp naast zijn boerderij gestoken. Het hooi was warm op sommige plekken, maar het kon ook zijn dat er broei in de kleine berg naast de klamp zat. Hij had niet langer gedraald en Van Schagen opgebeld. Óf ie even aan wilde komen. En daar was de hooi- dokter dan. De thermometer kon de hooiberg in en voor Van Schagen was dat dan de elfde patiënt op een dag. Elf patiënten, die elk soms drie kwartier of een uur vragen voor de diagnose is gesteld: hij broeit niet, hij broeit op een bepaalde plaats en dat betekent dat er gestoken moet worden en een partij hooi de berg uit moet of hij broeit volop en de temparatuur zit dan soms dicht tegen de 90 graden Celsius. Voor boer en knechten is het dan dan aanpakken om te redden wat er te redden valt. De tien tot veertig wagens hooi, die in de klamp zitten, worden er uit gereden en daarmee gaat dan kostbare tijd en arbeid verloren. HOEVELEN weten wat een hooipeiler is? De heer C. van Straten van de Hoofd straat 2 te Santpoort werkt al vijftien jaar als hooipeiler en hij weet er al van sinds zijn kinderjaren, toen hij met vader de boerderijen langs trok om het hooi de thermometer aan te leggen, er op te letten dat er geen broei in het hooi ontstaat en vooral geen brand het gevolg was. Hij is een onopvallende fietser in het plat teland van Velsen. Achterop de fiets ligt echter het gele kistje met de thermometer en in de zeildoeken zak zitten de delen van de vijf meter lange staaf, die de hooi berg kan worden ingedrukt en aan het einde waarvan de thermometer in een soort speerpunt naar het middelpunt van de hooiberg gaat. De hoofdbezigheid van Van Schagen is de tuinderij. Zijn vader deed het werk van hooipeiler echter al lange tijd en in 1940 nam de zoon het werk over. Al vijftien jaar trekt Van Schagen nu van boerderij tot boerderij, van begin Juni tot half Augustus. Zo druk is het dit jaar namelijk. Dit jaar veel broei DE OORZAAK dat er zoveel broei is dit jaar? Van Schagen weet er twee redenen voor: de kunstmest en te weinig zon in het voorjaar. Het hooi was niet genoeg af gestorven toen het werd opgestapeld, want het werd in de groei gemaaid en nu ont wikkelen de uit de kunstmest vrijkomende vochten de broei. Het is nog nooit zo erg geweest, zegt Van Schagen er van. Zijn vader heeft het in 1939 meegemaakt dat drie hooibergen op één dag moesten worden uitgehaald, maar hij heeft het dit seizoen al mee gemaakt vorige week nog wel dat vijf klampen gedeeltelijk moesten worden uit gestoken. Er is zelfs een grote hooiberg van 40 wagens hooi, die er Zaterdag ge heel uit is geweest en Woensdag weer. Routinewerk VOOR VAN SCHAGEN is het temperatu ren een vak geworden. Routinewerk bijna, want wanneer hij een hooiberg beklimt en er even boven op staat weet hij bijna tot op een graad nauwkeurig de tempera tuur in die klamp hooi te schatten. Wan neer de in de speerpunt gevatte thermo meter dan na enige minuten te voorschijn komt, staat men versteld. Het is 88 graden Celsius en de mannen kunnen er de vork bij nemen om de hele klamp te keren. ADVERTENTIE Wij kochten ver beneden normale prijs 1500 stuks beste grote PROFITEER Voor U tijdelijk per vel slechts HAAST U HAAST U Zie onze etalages Kennemerlaan 1 Telefoon 5853 VRIJDAG 29 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Theodora, de Byzantijn se keizerin". Rex, 20 uur. „De purperen vlakte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. ZATERDAG 30 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.30 uur, „Theodora, de Byzantijnse keizerin". Rex, 20 uur, „De purperen vlakte". Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. Vrijdag 29 Juli - Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Zeven broers zoeken zeven meisjes". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „3 ring circus". W.B.-theater, 20 uur: „Tobor de gewelde naar". cococcccoc>2coooccocccoooxc<xcocoxc«>ocoro=cocxxxx<>ococ Hooibroei komt dit jaar in grote mate 3 voor. Tal van berichten hebben al mei- 3 ding gemaakt van brand in hooiklampen 3 en in Friesland zijn deze week niet min- der dan vijf boerderijen in vlammen op- gegaan. Hoe staat het er op de tachtig boerde- g rijen in Velsen bij, hebben we ons af gevraagd. Deze week is een van onze 8 verslaggevers op stap geweest met de Velsense hooipeiler, de heer C. van$ Schagen, Hoofdstraat 2 te Santpoort. De o bewoners van Velsens platteland ken- g' nen hem beter als de „hooidokter"Da gelijks temperatuurt hij de hooiklampen, 3 bergen en huizen. yyxtyyyyyyy3XG003oyxcc<x*xoocc<xyx<xccccccccozcccoxc>^ En volg de raad van Van Schagen maar op en steek! Zo niet, dan is over enige maanden bij gebruik van het hooi het ge volg wel te constateren. Het hooi is dan als as fijn te wrijven. 60° C. gemiddelde temperatuur ZIJN WERK begint elk jaar wanneer de boeren gaan hooi rijden. Dan moet hij controleren of er broei in het hooi zit en of het niet te heet wordt. In de vijftien jaar, dat hij dit werk nu verricht, heeft in het Velsense nog geen hooiberg in vlam men gestaan. Goed, er is wel eens bruin en verpulverd hooi door broei te voorschijn gekomen bij verschillende boeren, maar dan was dit in hoofdzaak te wijten aan het niet opvolgen-van de adviezen van Van Schagen. Op 15 Juni van dit jaar is hij al op stap gegaan met de thermometer én de ijzeren staaf. Een enkeling had toen al hooi thuis en van het begin af is het toen raak ge weest. Bij sommige boeren kwam hij om de dag of om de twee dagen terug om te zien of de temperatuur in de hooiklamp opliep. 55 tot 60 graden Celsius is de ge bruikelijke temperatuur, maar gaat het daarna oplopen, dan is Van Schagen er dagelijks bij en gaat de staaf met thermo meter elke dag op verschillende plaatsen de klamp in. Is die temperatuur bij een klamp hoger dan 70 graden Celsius, dan moet de hooi klamp uitgehaald worden. Is men nog bezig met rijden dus met het opstape len dan kan de heer Van Schagen de boer adviseren enige dagen te stoppen en het hooi zo lang nog in het land te laten of een bergje op te bouwen in de nabij heid. Meestal wordt het advies opgevolgd, maar er zijn er ook die toch hun gang gaan. Het komt altijd verkeerd uit: er komt broei en erg ook en de klamp kan worden uitgehaald of er kan worden ge stoken. Tot 90 graden HIJ IS NU de vijfde volledige week van dit seizoen in actie, 's Morgens stapt Van Schagen om acht uur op de fiets en gaat hij tal van zijn tachtig reuze-patiënten af. Hier de thermometer gepresenteerd, daar de koorts opgenomen, hier een ge ruststellend woord, daar een waarschu wing. Half een is hij meestal weer thuis, maar dan van half twee tot zes uur en in de avond tot half elf gaat hij de boer derijen weer langs. En soms zijn er dan nog telefoontjes laat in de avond of des nachts. Zoals Maandag uit Velsen-Noord, waar een boer niet naar bed durfde. Het hooi broeide en men had maar vast een noodverlichting aangelegd om de klamp onmiddellijk leeg te halen, wanneer Van Schagen daartoe zou adviseren. Hij is er met een auto heen gesneld en heeft er de speer met thermometer op verschillende plaatsen in gestopt. Het bleef bij een temperatuur van onder de zestig en daarop kon de Velsen Noorder gerust te bed gaan. Hij heeft deze weken al hooiklampen onderzocht, die een temperatuur van 88 en zelfs van 90 graden Celsius hadden. Het hooi dat van een meter diepte met de hand werd weggehaald, was bijna niet aan te pakken. Zelfs het ijzer van de staaf komt dan warm uit de klamp. Verslag aan brandweer Van Schagen is enthousiast voor dit werk. Hij wil graag persoonlijk het resul taat van zijn besluiten zien; zoals bij Markerink vorig jaar bijvoorbeeld. Daar liep de temperatuur in de klamp op van 50 naar 55 en naar 58. Van Schagen ad viseerde om er niet meer hooi op te sta pelen in de eerste dagen. Markerink volgde de raad op en in de winterdag is Van Schagen toen gaan zien hoe het hooi er uit zag. Alleen maar om er nog van te leren. Het is voor hem routinewerk geworden, maar nog steeds gaat hij overal nauw keurig te werk. Het hooi broeit, kan een boer zeggen, maar alleen al als Van Scha gen boven op de klamp is geweest, kan hij zeggen, dat de klamp lekker is en kan blijven zitten. Goed, er kan in de win terdag een „pitje" inzitten, zoals de boeren zeggen. Een soort vlam kan door de hooi klamp heengaan maar dat is meestal van geringe betekenis. Elke week brengt Van Schagen verslag uit bij de commandant van de Velsense I brandweer en toont hij zijn werkboekje, waarin de handtekeningen van eigenaren der patiënten staan en waarachter de ge middelde temperatuur van elke hooiklamp staat genoteerd. Soms zijn er elf bezoeken per dag. Een bezoek vergt soms drie kwar tier of een uur want hooiklampen kunnen breed zijn en de broei kan op kleine plaatsen zitten. De breedste klamp is elf meter. Het is ondankbaar werk. Dat mag wel worden gezegd. Het is niet prettig om iemand aan te zeggen, dat een hooiberg moet worden uitgestoken. Maar het is ook werk voor Van Schagen, dat verantwoor delijkheidsgevoel vraagt. De boer heeft zijn klamp niet graag in vlammen. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, teL 4953 en P. J. W. v. d. Toom, Frans Naereboutstraat 70, tel. 40S4. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer. Kennemerlaan .102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 urr en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: mej. Swaab, Kuenenplein 48. Beverwijk, tel. 4169. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Warande 13, Beverwijk, tel. 3586. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalse- weg 341, Overveen, tel. K 250016760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-stat., telefoon K 2560—8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort en Driehuis: zr. De Jong, Brederoodseweg 43, tel. K 25603756; voor Velsen-Noord, Velsen-dorp en IJmuiden- Oost: zr. Aardema, Van Rijswijkstraat 22 en voor IJmuiden-Oost en IJmuiden zr. Gomes. Leeuweriklaan 39. HEEMSKERK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag avond 12 uur: D. C. Smelik, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513—215. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,70 2,50; gr. tong 3,503,20; grm. tong 3,402.95; kim. tong 3,30—2,95; kl. tong I 3.30—2,85; kl. tong II 2,822,68; tarbot I 2,902,50; zalm 107,50, per kg. Tarbot 3727; kim. schol 50—46; kl. schol I 48—40; kl. schol II 40—8; schar 2014; bot 11; v. haring 17,5010; makreel 17.5012; grm. schelvis 35; kim. schelvis 3230; kl. schelvis I 2926; kl. schelvis II 2617; wijting 2515; gr. gul 6046; midd. gul 3932; kl. gul 2524; pie terman 4936; kl. rode poon II 1612,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 200122, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 152 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 550 kisten schol, 30 kisten schar, 5 kisten bot, 1550 kisten haring, 480 kisten makreel, 220 kisten schel vis, 135 kisten wijting, 75 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten poon, 22 kisten diversen. Totaal 3225 kisten. Besommingen van Donderdag. IJM 183 Viking Bank f 1110; IJM 85 Klaas Wijker f19.370; Batavia f17.640; KW 28 f1930; KW 178 f1330; KW 95 f3620; KW 104 f6325; HD 125 f2150; WR 67 f2190; WR 7 f 1950. ADVERTENTIE Wegens VACANTIE is a.s. ZATERDAG na 1 uu: tot 3 AUGUSTUS GESLOTEN De Diesel-electrische sleepboot „Argus", gebouwd door de scheepswerf Bodewes te Millingen voor rekening van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotter dam, heeft een officiële proefvaart ge maakt. De sleepboot is 24 meter lang en 6.40 m. breed en speciaal bestemd voor het assiste ren van grote zeeschepen in het Rotter damse havengebied en op de beneden rivieren. De „Argus", de eerste sleepboot in de haven van Rotterdam die radar aan boord heeft, is uitgerust met een Dieselmotor met een vermogen van 600 pk. Teneinde de manoeuvreerbaarheid zo groot mogelijk te maken is het schip voorzien van twee roeren. Nog dit jaar volgt een zusterschip, de „Atlas" en daarna nog een tweetal schepen van ongeveer hetzelfde type. Dagelijk wordt de aanvoer op de aard beienveiling kleiner. Nog enkele dagen en het seizoen behoort tot het verleden. Op de veiling van Donderdag bedroeg de aanvoer nog slechts enige duizenden doosjes en een paar honderd sloffen. Ondanks deze klei nere aanvoer is er nog altijd een grote be langstelling. De doosjes van een pond in houd brachten van f0.49 tot f 0.90 per stuk op, de kleinere doosjes gingen tot f 0.65 per stuk. De aardbeien in sloffen met dop varieerden in prijs van f2.10 tot f 3.80 per mand. Zonder dop werd f 1.75 per mand betaald. In zekere zin is de vergadering die Cas tricums gemeenteraad Donderdag in open bare zitting bijeenbracht, een bewogen bijeenkomst geworden. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, omdat eerst met al gemene stemmen de heer G. Louter uit Castricum tot gemeente-secretaris werd benoemd. Het onderwerp „aankoop grond voor scholenbouw" ontlokte echter een langdu rige discussie, waarin de fractievoorzit ter van de P.v.d.A., de heer G. Meyer, de gelegenheid te baat nam het KVP-pamflet 056 te critiseren. Een aantal andere raads leden uitte felle critiek aan het adres van de plaatselijke bouwondernemer J. Bies- terbos, en onthielden hun stem aan het voorstel van B. en W. tot ruiling van grond met deze aannemer. In de vergadering van 21 Juni van dit jaar heeft de raad een crediet beschikbaar gesteld voor de bouw van twee semi-per- manente scholen. In verband met de be hoefte aan schoollokalen dienden, volgens B. en W., deze lokalen vóór 1 September van dit jaar gereed te zijn. Met de bouw van een twee-klassige school is men in middels te Bakkum begonnen, doch voor de andere, welke men in Castricum had gedacht, had men nog geen grond. B. en W. hadden aanvankelijk het plan Op 23 Juli 1930 namen enige supporters van de voetbalvereniging „Kinheim", de heren J. J. Wesselius Sr., F. A. van As- selt en J. Smit het initiatief om te komen, tot oprichting van de supportersvereniging „Geel Zwart", hetgeen gebeurde in het kleedhuis van het vroegere Kinheim-voet- balveld achter het nu eveneens voormalige hotel „De Prins", een stap, die nu na vijf- en twintig jaar, toch wel heeft bewezen van grote invloed te zijn geweest op de „binding" van de Kinheim-familie. Het was toen niet verwonderlijk, dat de initiatiefnemers de leiding van de nieuwe vereniging werd toevertrouwd en de heer Wesselius, die juist de vorige maand is verscheiden, met het voorzitterschap werd belast. De heren Smit en Van Asselt kre gen respectievelijk de functies van secre taris en penningmeester toebedeeld. „Geel Zwart" begon haar bestaan met vijfen twintig leden, welk aantal met de goede prestaties en de activiteit van het bestuur spoedig toenam om met het behalen van het tweede klasseschap van „Kinheim" in het toen nog landelijke Velsen-Noord na enkele jaren tot ruim honderdtwintig le den te stijgen. De tweede klasse-periode van „Kin heim" was echter van korte duur en met de teleurstelling van degradatie volgde te vens ledenverlies voor „Geel Zwart". De echte supporters bleven hun club ook in moeilijke tijd trouw en toen na bezetting en evacuatie het voetballeven weer kon beginnen, was ook „Geel Zwart" opnieuw actief. De toen 75-jarige voorzitter kon, mede wegens evacuatie, zich niet langer volledig inzetten voor het door hem be gonnen werk en droeg, nadat de heer Smit inmiddels zijn bestuursfunctie had moeten neerleggen, zijn werk over aan de heer Van Asselt. De grote verdiensten van wij len de heer Wesselius vonden erkenning in zijn benoeming tot ere-voorzitter. Twee jaar lang was de heer Van Asselt voorzit ter in een voor „Geel Zwart" moeilijke tijd. De verkiezing van de heren C. Stijn- man tot voorzitter, P. Schweitzer, secreta ris en K. v. d. Pijl, penningmeester, bracht nieuw leven en de grote activiteit om „Geel Zwart" tot een steunende en stimu lerende vereniging voor „Kinheim" te ma ken; een verdienste, die mede wegens het belangrijke aandeel in de organisatie van 7 Augustus beginnen met de volgende wedstrijden: ADOKinheim, Limmen WB in poule A en in poule B: Beverwijk Wijk aan Zee en CSVVitesse. Op 14 Augustus worden gespeeld: poule A: WBADO en LimmenKinheim. In poule B: Wijk aan ZeeCSV en Vitesse Beverwijk. De week daarna vinden ontmoetingen plaats in poule A tussen Kinheim en VVB en ADO en Limmen. In poule B worden gespeeld: BeverwijkSCV en Wijk aan ZeeVitesse. De finale tussen de beide poule-winnaren wordt gespeeld op Zon dag 28 Augustus. het Wijkertoren-tournooi de Kinheim-fa milie deugd doet. De gebruikelijke contactavonden van „Geel Zwart", die steeds druk bezocht zijn, demonstreren de sterke binding met „Kin heim" overigens afdoende. Ondanks het feit, dat het het eerste elf tal van „Kinheim" in de laatste competi tiejaren niet erg voor de wind is gegaan en met moeite het derde klasseschap kon worden verdedigd is het streven om van „Geel Zwart" een gezonde supportersclub te maken onverminderd gehandhaafd; een streven, waarvoor „Kinheim" alleen maar dankbaar kan zijn, omdat hieruit veel steun voortvloeit. „Geel Zwart", thans bestuurd door de heren C. Stijnman, voorzitter; C. Klooster, secretaris; K. v. d. Pijl, penningmeester; A. Mertens, G. Schroder, P. Verswijveren en W. Zonneveld telt nu tweehonderdtwintig leden. Morgenmiddag receptie Teneinde aan het vijfde lustrum van „Geel Zwart" niet ongemerkt voorbij te gaan wordt morgen Zaterdagmiddag 30 Juli van vier tot zes uur in café „IJ mond" aan de Wijkerstraatweg een recep tie gehouden. Voor de leden en de „Kin- heim"-familie is er het plan op 27 Augus tus in het Kennemer Theater te Beverwijk een feestavond te houden. Sportdag „De Kennemers" De voetbalvereniging „De Kennemers" houdt op Zondag 7 Augustus de jaarlijkse sportdag. Twee Deense voortrekkers, die deel nemen aan de Jamboree te Niagara Falls in de Verenigde Staten, brachten hun „Lurs" mee; oude blaasinstrumenten, welke de Vikingers drieduizend jaar geleden gebruikten. van de heer Biesterbos een stuk grond te kopen aan de Willem de Zwijgerstraat. De bouwondernemer had het college echter medegedeeld, dat bouwgrond voor hem onontbeerlijk was en dat hij daarom het bedoelde stuk grond wel aan de gemeen te kon afstaan, mits hem andere in ruil werd aangeboden: het binnenterrein bij de Prinses Irenestraat. Dit terrein is momen teel bij plaatselijke volkstuinders in ge bruik. Tegen dit voorstel nam de raad stelling, temeer, omdat in de vergadering van 21 Juli hetzelfde voorstel door de raad was afgewezen. Als eerste kreeg de heer Th. Berlee, fractieleider van de KVP, gelegenheid het zijne er van te zeggen. Dit raadslid kwam met de suggestie het schooltje te doen bouwen op de plaats, waar de voor af braak bestemde boerderij staat: op de hoek Prinses Beatrixstraat-Prinses Margriet straat. „Aan de bouw van dit schooltje moet Maandag worden begonnen, anders is zij per 1 September niet gereed", zei de bur gemeester. „Het spijt me, maar ik ben er van over tuigd dat het schooltje er staan kan", ant- woorde de heer Berlee en hij vervolgde: „Daarbij komt, dat ik toch ook andere be zwaren heb tegen het voorstel en dat is de manier waarop deze zaak in de vorige vergadering behandeld is en afgewezen, en zij ondanks dat, nu toch weer op de agen da prijkt". De fractieleider van de KVP zeide voorts, dat hij in de commissie van onderwijs-aangelegenheden, zijn fiat aan het voorstel had gegeven, doch dat hij nu op dit besluit moest terugkomen. „Voortaan kunnen wij dus deze en alle andere gemeentelijke commissies wel thuis laten", repliceerde de Voorzitter, „als men eerst zijn stem aan het vooi-stel geeft en het later weer terugneemt Mevrouw VerhoefDefourny (KVP) was tot de conclusie gekomen dat het voorstel van Biesterbos een dwangmaatregel was. De heer Biesterbos heeft altijd de volledi ge medewerking in onze gemeente en ik vraag mij af, waarom hij nu zijn zin moet doordrijven". Zij zou tegen stemmen. De heer J. H. W. Beijersbergen van He negouwen (KVP) had zich er over ver baasd, dat Biesterbos zich alleen gecon centreerd had op het stuk achter de Prin ses Irenestraat. Zijn bezwaar was, evenals de vorige keer, dat er autoboxen op ge bouwd zouden worden. „Ik vind het idee van Berlee een oplossing". Wethouder P. de Vries (KVP) was van mening dat men het voorstel met beide handen moest aan grijpen, omdat men er betere grond voor terugkrijgt. De heer J. Kaandorp (KVP) was er niet van overtuigd dat er voldoende overleg met de heer Biesterbos was gepleegd. Het wilde er bij dit raadslid niet in dat de heer Biesterbos het stuk grond aan de Willem de Zwijgerstraat niet wilde afstaan. „Ik kan mijn stem niet aan het voorstel geven om dat er iets tussen zit", zeide spreker, maar wat er volgens hem tussen zat vertelde hij niet. Na de bewogen discussies kon de Voor zitter het voorstel in stemming brengen. Vóór stemden negen leden en tegen vijf leden. Geboorten: Johanna C., d. v. J. Wernke en J. H. van der Meij. Johanna M., d. v. P. Tromp en L. Schoonenwolf. Wilhelmina M. E., d. v. W. J. Schram en C. J. Bakker. Ondertrouwd: B. van Amstel en C. B. W. van der Wel. J. T. de Goede en M. B. van der Zon. H. L .van Noort en H. Markx. D. J. van den Berg en J. M. van der Meij- den. Getrouwd: J. Z. Bouma en M. M. van de Winkel. H. Kroeze en J. Bos. M. J. Wiex-ing en M. H. Bakker. J. A. van Eerden en C. C. van den Bosch. Overleden: A. Dekker, oud 86 j., wedu we van B. Delissen. M. J. Vonk, oud 60 j. P. Michiels, oud 64 j., gehuwd met H. van der Wel. J. C. Stavers, oud 70 j., gehuwd met A. A. Koelman. C. Glim, oud 57 j., weduwe van R. Westra. In oven vijf van de Staalfabriek bij Hoogovens, die thans in repax-atie is, was men in de nacht van Woensdag op Don derdag bezig in de slakkenkamer met het verwijderen van de bemetseling. Het puin, dat hierbij vrij kwam, werd afgevoexxl door de havenarbeider van de I-Iavenstichting, de heer A. B. uit Alkmaar. Bij dit werk ontglipte hem een brok puin, dat zodanig zijn rechterarm verwondde, dat B. met ernstige bloedingen naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Bevei-wijk moest worden overgebracht. Aldabi, pass. 27 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Amstelland, pass. 28 Kp. Verdische eil n. A'dam Ampenan, 28 v. Semarang te Banjuwangi Armilla, pass. 28 Str. Banka n. Pladju. Aardijk, 30 te Antwerpen verwacht. Agatha. 29 te Biak verwacht. Amsteldiep, 28 te Yokosuka. Adonis, 28 v. Curasao te .Aruba verw. Algenib, 28 te Santos. Aardijk, 31 te Antwerpen verwacht. Alhena, pass. 28 Vliss. n. Antw. 3X R'dam verw. Bonaire, 27 v. Georgetown n. Paramaribo. Boschfontein, 27 580 m. NO. Mombase. Baarn, 28 v. Antofagasta n. Tocopilla. Bacchus, 28 te Amsterdam. Ball, pass. 28 Sabang n. Singapore. Ben'inkust, 28 25 m. Z. Wight n. Dakar. Breda, pass 28 Vlissingen n. Hamburg. Cinulia, 28 te Curacao. Cradle of Liberty, 28 te Mena el Ahmadi. Caltex Leiden, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 28 Wight n. Curasao. Ceronia, 28 te Saigon. Dordrecht, 28 v. Houston te New Orleans verw. Dalerdljk, 28 v. Londen n. Bremen. Enggano, 28 te Singapore verwacht. Elizabeth B, 28 1G0 m. O. Malta. Eos, 28 te Oran. Friesland (KRL), 27 v. Abadan n. Bombay. Ganymedes, 28 te Port au Prince. Groote Beer, 27 v. New York n. Southampton. Guineekust, 28 te Antwerpen. Goidias, 28 te Lissabon. Heemskerk, 28 te Newcastle Helicon, 28 v. Amsterdam n. San Juan. Ivoorkust, 28 te Monrovia. Kenia. 28 te Banias. Kota Inten, 29 aan de Hoek v. Holl. verw. naar Rotterdam. ICoratia, pass. 28 Westpunt Sicilië n. Port Said Kabylia, 28 v. Bahrein n. Mombasa. Kota Agoeng, 28 v. Rotterdam n. Port Said. Krebsia, 28 te Port Ambon, Laertes, 28 te Penang. Luna, 28 Ceuta verwacht. Lekhaven, pass. 28 Ouessant n. St. Vincent. Leopoldkerk, 28 v. Bremen n. Antwerpen. Leto, 30 te Rotterdam verwacht. Limburg, 29 Galveston verwacht. Madoera, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Marpessa, 28 100 m. W. Minikoy n. Rotterdam. Meliskerk, 28 te Antweipen. Molenkerk, pass. 28 Gibraltar n. Casablanca. Oranje, 28 v. Tj. Prrok n. Amsterdam. Oranjestad, 27 v. Aruba n. Pto Limon. Ootmarsum, 28 v. Bremen te Hamburg. Ouwerkerk, 28 150 m. W.NW. Maladiven. Prins Willem IV, 27 v. Montreal n. Le Havre Prins Willem v. Oranje, 28 te Rotterdam. Phrontis, 28 te Amsterdam. Prlris Willem v. Oranje, 28 te Rotterdam. Pygmalion, pass. 28 Lands End. n. Rotterdam. Penna, 28 te Havanna. Polydorus, pass. 28 eil. Socotra n. Belawan. Poseidon, 28 te Port au Prince. Prins Fred. Willem, 28 v. Rotterdam te Antw. Pieter S, pass. 28 Dover te A'dam verw. Rondo, verm. 30 v. Basrah n. Bahrein. Roepat, 28 te Halifax. Stad Maassluis. 27 v. Newport Mon n. Narvik. Sinaban, 28 v. Singora n. Singapore. Stanvac Benakat, 29 Sungeigerong verwacht. Sommelsdijk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen Salawati, verm. 1 v. Lagos n .Monrovia. Sunetta, 28 Boedoe verwacht Taria, 28 v. Liveipool n. Avonmouth Teiresias, 28 v. Soerabaja n. Pladju. Tiberius, 27 v. Oslo n. Amsterdam. Tjibadak, 29 Sydney verwacht. Tankhaven III, 28 te Bangkok. Tomini,- 29 te Aden. Waal ,pass. 27 Gibraltar n. Lissabon. Willem Ruys, 28 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 28 te Amsterdam. Wonogiri, pass. 28 Str. Bernardino n. San Fran cisco. Wakkelo, 28 te Soerabaja. W. Alton Jones, pass. '27 Kp. Bon n. Philadelphia Willem Ruys, 28 v. Rotterdam n. TJ. Priok. Willemstad, 28 te Amserdam. Zuiderkruis, 28 v. Walvisbaai n. Kaapstad. IJsel, 28 te Malta. KLEINE VAART Arnoudspolder, 27 v. Oporto te Antw. Audacia, pass. 28 Burlings n. Les Sables d'Olonne Aeneas, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Amstelstroom, 28 v. Amsterdam n. Portsmouth. Annie, 27 v. Aberdeen n. Rotterdam. Atlantis, verm. 28 v. Rochefort n. Hamburg. Att S, 30 v. Swansea te Rotterdam verw. Boreaes, 27 v. Valencia n. Alicante. Bernisse, pass. 28 Gibraltar n. Civita Vecchia. Bree Helle, verm. 30 v. Londen n. Rotterdam. Barendsz, 28 v. Newport te Rotterdam. Batavier, 28 v. Ornskoldsvik te Rotterdam. Bab T, 28 v. Amsterdam n. Ostrand. Barracuda, 27 v. Maassluis n. Boston. Batayier III, 2,7 v.. Saft te Bordeaux, Bèrkeisti'oóm, 27 v. Amsterdam n. Londen. Betty Anne S, 28 v. Dublin te Swansea. Bill s, 28 v. Runpornte .Swansea. Brem, 27 v. Lissabon n. Oporto. Brouwersgracht, 27 v. Mantyluoto te A'dam. Coolhaven, pass. 28 Kp. Roca n. Casablanca. Cinderella, 27 v. Londen n. Rotterdam. Claes Compaen, 29 v. Rouaan te Vejle verw. Dol lard, 27 v. Gothenburg n. Falkenberg. Domburgh, 28 v. Londen te Rotterdam. Deo Favente, 27 v. Bilbao n. Santander. Duivel and, pass. 27 Kiel Holtenau n. Kopenhagen Flevo, 28 v. Oporto te Amsterdam. Flevoland, 27 v. Goole te Harlingen. Eemstroom, 28 v. Grangemouth te Amsterdam Egbert Wagenborg, 28 v. Harlingen te A'dam. Encarnacion, 28 v. Oran te Dublin verw. Erasmus, 27 v. Rotterdam te Hull. Ferocia, 28 v. Waterford te Vannes verw. Fraterniité, 27 v. Kristinestad te Zaandam. Harold, 27 v. Gdynia n. Rotterdam. Heemskerk, 27 v. Lulea n. Karlshamn. Heemraadsingel, verm. 28 v. Middlesboro naar Avonmouth. Heilo, 28 v. Londen te Rotterdam. Hoflaan, 28 v. Vlissingen n. Selzaete. Henrica, verm. 28 v. Guernsey n. Leixoes. Jonan, pass. 28 Vlissingen n. Ipswich. Julia Mary, 27 te Port Lyautey. Joost, 27 te Zaandam. Joost, 27 v. Raumo te Zaandam. Keyser, 27 v. Nantes te Kopenhagen. Koningshaven, 27 v. Duinkerken n. Rouaan. Lies, 27 v. Kotka te Hull. Lydia (I), 28 v. Londen te Rotterdam. Larlx, 26 te Zaandam. Leuvehaven, verm. 29 v. Rotterdam n. Malmö. Maartje, 27 v. Dover te Antwerpen. Mariscai Lopez, 27 60 m. O.NO. Recife. Mies, 27 v. Hango n. West Hartlepool. Meres N, 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Mypuck, 28 Kielerkanaal verw. n. Rouaan. Manto, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. May, 27 v. Savona te Livorno. Maymere, 28 v. Antw. te Londen. Monica, 27 v. Belfast te Ardrossan. Muphrid N. 28 Kiel Holtenau verw. n. Ports mouth. Nettie, 27 v. Lulea te Ronsvik. Nassauhaven, 28 v. Helsingborg te Antw. Nautic, 27 v. Manchester n. Newport Mon. Nieuwehaven, verm. 29 v. Kopenhagen naar Gothenburg. Nieuwland, 28 v. Kingslynn te R'dam verw Noorderhaven, 29 v. Norrkoping te Rotterdam Noorderlicht, 28 v. Boston n. Simrishamn. Olive, 28 v .Terneuzen te Vlissingen. Pascholl, pass. 28 Vlissingen n. Brugge. Polaris, pass. 28 Vlissingen n. Avonmouth. Ponza, 25 Kiel gepass. n. Stockholm. Phidias. 27 v. Napels n. Asd. Palom verm. 28 v. Fowey n. Hamina. Prinsengracht, 28 v. Raumo te Amsterdam. Procyon, 27 v. Londen te Amsterdam. Prudentia, 28 v. Harlingen te Amsterdam. Realta, 27 v. Kopenhagen n. Esbjerg. Ruby, 27 v. Middlesboro n. Whitestable. Rijnhaven, 27 v. Casablanca n. Port Lvautey. Rose Marie, verm. 29 v. Kopenhagen n. R'dam. Sambre, 28 v. IJmuiden te Rotterdam. Servus, 27 v. Plymouth n. Fowey. Stella Maris. 28 v. Selzaete te Lulea verw. Sian, pass. 27 Kiel Holtenau n. Rotterdam. Silvaplana, 27 v. Casablanca n. Calais. Sonsbeek. pass. 28 Vlissingen n. Capelle au Bois Spoorhaven, verm. 29 v. Port de Bouc n. Liver pool. Spora, 28 v. Rotterdam n. St. Nazal re. Startpoint, 27 v. Amsterdam n .Emmeloord. Theano, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Ton S, pass. 28 Vlissingen n. Cork. Taormina, 27 v. Oslo te Kristiansand. Taurus. 28 v. d. Tyne te Rotterdam verw. Trito, 28 v. Dro-gheda te Belfast verw. Trompenburg)!28 v. Rotterdam te Kingslynn. Tyro, 27 v. Dublin n. Swansea. Urmajo. 27 v. Hull n. Amble. Vindicat Atque Pollt, pass. 27 Vliss. n. Stock holm. Vrouwepolder, verm. 27 v. Liverpool n. Guernsey Vesta, 28 v. Swansea te Amsterdam. Veenenburgh, 28 v. Middlesboro te Rotterdam. Westersingel, 27 v. Wismar te Garston. Westkust, 27 v. Kopenhagen n. Ahr. Westpolder, 28 v. Lissabon te Oporto verw. Westereems, 27 v. Ahus n. Raumo. Wiekenburgh, pass. 27 Ouessant n. Casablanca. Zuidland, 27 v. Amble te Flensburg. SLEEPVAART Humber, pass. 27 Zuidp. Sicilië n. Savona met Casco. Loire, 27 120 m. W. ten N. Str. Gibraltar met zuiger en bak. Oostzee, 27 v. Gibraltar te Blyth met Dendydale Thames, 27 410 m. Z. Las Palmas. Tyne, met Louis Perrier 27 30 m. o. Str. Gibral tar naar Port Said. Witte Zee, pass. 27 Str. Gibraltar n. Konacry zonder sleep.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8