Amateur-voetbalclubs nu ook ingedeeld De schimmen van het duister Tour de France-ploeg gehuldigd .Clowntje Rick DWT versloeg De Zijl met 2-0 Engelse athleten veel sterker dan Duitsers Vanavond zestig paarden in courses te Hilversum Landdag R.K. Land en Tuinbouwjongeren De Pseudo- Echtgenote DINSDAG 2 AUGUSTUS 1955 4 De waterpolocompetitie Tennistournooi van De Hooge Berg Vierdaagse-wandelaars van Jan Pastoors Olympische spelen voor invaliden Wagtmans wil staveren, Van Est achtervolgen Angelini won open golf» tournooi in Zandvoort Nederlands hockey-elfta! tegen India op 31 Augustus Voor de kinderen FEUILLETON door Boilleau Narcejac Ons nieuwe feuilleton door MARY BURCHELL De voetbalclubs, die het volgend seizoen in de amateurafdeling van de K.N.V.B. zullen uitkomen, zijn nu ook ingedeeld. De afdelingen, waarin verenigingen uit Haarlem en omgeving zijn ingedeeld, zijn als volgt: District West I 2e klasse A: Beverwijk, DEM, HBC, Hel der, HFC, Hollandia, De Kennemers, Voor de tweede klasse A werd Maandag avond in de zweminrichting aan de Hout vaart de ontmoeting DWTDe Zijl ge speeld. Het was een aardige strijd waarin DWT, vooral in de eerste helft van de wed strijd, overwegend in de aanval was. Mo lenaar op de midvoorplaats bij DWT kreeg geen kans een aanval tot een goed einde te brengen. Voor de rust werd de bal door Roozekrans na een hoekworp van Molenaar ingeschoten. In de tweede helft zette De Zijl alles in om de gelijkmaker te forceren. Het succes kwam echter aan de andere kant toen Meijer, na een mislukt schot van Rooze krans, de bal voor hem kreeg en inschoot. Eindstand twee-nul. De eindstand van deze afdeling is: D. A. W. 8 8 0 0 16 36 10 De Zijl 8 3 2 3 8 25 24 D. W. T. 8 3 1 4 7 28 26 Kroosduikers 8 3 0 5 6 28 29 Neptunus 8 1 1 7 3 16 44 Voor de reserve eerste klasse heeft HPC 2 in Utrecht de strijd aangebonden tegen Zwemlust 2. De Heemstedenaren verloren de strijd met vijf-drie. HPC, dat strafpun- ten kreeg genoteerd, is geëindigd op de on derste plaats en gaat met UZSC 2 en De Zijl 2 degradatiewedstrijden spelen: Don derdag 4 Augustus uit tegen UZSC 2 en Donderdag 11 Augustus thuis tegen De Zijl 2. De eindstand van de reserve eerste klasse A is: Zwemlust 2 10 10 0 0 20 53 10 Het IJ 2 10 7 0 3 14 44 22 Rotterdam 3 10 5 1 4 11 33 25 Neptunus 2 10 4 1 5 9 33 31 Haarlem 2 10 2 0 8 4 11 56 H. P. C. 2 10 1 0 9 0 19 49 In de reserve tweede klasse B is HVGB 4 kampioen geworden. Het gaat met Nereus 2 een thuis- en een uitwedstrijd spelen voor de promotiecompetitie. Donderdag 4 Augustus ontvangt HVGB 4 Nereus 2 in Stoop's Bad. De eindstand is: H. V. G. B. 4 6 4 1 1 9 21 15 L. Z. C. 2 6 3 0 3 6 17 14 Haarlem 3 6 2 1 3 5 9 21 D. W. R. 2 6 2 0 4 4 21 18 Voor de promotiecompetitie reserve twee de klasse dames werd gespeeld de ontmoe ting DWT 2—DWT 3. Het was een aan trekkelijke strijd, waarin de beide ploegen weinig voor elkaar onder deden, hetgeen ook in de doelpunten tot uitdrukking werd gebracht: twee-twee. Uitslagen: Dames tweede klasse: Nereus 1Haarlem 1 2-0. Heren reserve tweede klasse: DWR 2Haarlem 3 10-0; HPC 3 DAW 2 1-5. Kringcompetitie: Heren eerste klasse: VZV 3—HPC 4 3-1; DWR 3—VZV 3 6-0; Watervrienden 1DWR 3 0-11. Voor de eerste klasse dames zijn de laat ste wedstrijden gespeeld; Haarlem 2 ver sloeg DWT 5 met 7-2 en is dus ongeslagen kampioen van deze afdeling geworden. De wedstrijd DWT 5—Hillegom eindigde in 5-1. De eindstand is: Haarlem 2 6 6 0 0 12 40 3 D. W. T. 4 6 3 1 2 7 24 11 Hillegom I 6 1 1 4 3 4 29 D. W. T. 5 6 1 0 5 2 8 33 Het wedstrijdcomité „De Hooge Berg" houdt deze week een parktournooi met verliezersronde voor alle nummers. De uitslagen van de Maandagavond verspeel de tenniswedstrijden luiden als volgt: Heren-enkelspel: P. HagemeyerR. Wes- selo 16, 06; T. A. M. BeerkensB. A. Gottmer 06, 26; J. WernarsD. v. Vliet 26, 06; D. v. d. HeydenM. Peeraer 3—6, 4—6; N. Bloot—H. Revers 0—6, 3—6; C. v. d. Wal—J. G. Hyne 1—6, 2—6; P. Bro- quetP. Peters 36, 57; H. C. Rinkema J. ten Have 9—7, 7—5, 6—4; R. Wesselo— H. Revers 1—6, 6—4, 6—1. Dames-enkelspel: mej. M. Koornmej. R. v. Leeuwen 16, 06; mej. J. Over- meermevr. M. Peeraer 75, 64; mej. C. Ruismej. U. Koster 06, 36; mevr. E. Kruytmej. A. C. Nieuwenhuis 60, 61; mevr. L. M. Rinkemamevr. Bakker 5—7, 2—6. Heren dubbelspel: P. Hagemeyer/T. BeerkensG. Duyshart/R. Duyshart 06, 0—6. Gemengd dubbelspel: mevr. M. G. Kau- ling/J. Gausmej. A. Leenslag/H. v. Aspe- ren 63, 60; mej. J. Overmeer/A. J. de Boermevr. B. Peeraer/M. Peeraer 36, 26; mevr. R. Huizing/J. Wernarsmej. R. v. Leeuwen/P. A. Brinkman 61, 62. Schoten, VVB, WFC, Zaandijk, Zandvoort- meeuwen. Derde klasse B: ADO '20, Alcmaria Victrix, Alkmaarse Boys, CSV, EHS, HSV, Kinheim, RKAFC, Terrasvogels, Velsen, Vitesse '22, Wijk aan Zee. 3e klasse C: Aalsmeer, DEC JOS, KBV, De Meteoor, Rivalen, RKVVA, SDW, TOG, Wilskracht, Wilhelmina Vooruit, ZSGO. 4e klasse E: APGS, Bloemendaal, DCO, DIO, ETO, Halfweg, NAS, Onze Gezellen, SEMO, THB, WH, Waterloo. Reserve 2e klasse A: DWV 3. HBC 2, HFC 2, HRC 2, De Kennemers 2, RCH 3, WFC 2, WSV '30 2, ZFC 3, Volendam 3. Reserve 3e klasse E: AFC 4, DCG 3, DWV 4, De Germaan 2, Haarlem 3, Madjoe 2, OVVO 3, Rapiditas 2, RKAVIC 3, WA 3, Watergraafsmeer 3. Reserve 3e klasse F: AFC 3, Bloemen daal 2, DEM 2, Beverwijk 2, Hillegom 2, Haarlem 4, De Kennemers 3, Schoten 2, De Spartaan 3, Stormvogels 3, VVB 2, VSV 3. De Amateur eerste klasse is als volgt: CW, DWV, Gouda, HRC. Quick, Rapidi tas, RFC, De Spartaan, UVV, VCS, Velox, West-Frisia. Engeland heeft zowel de dames- als de heren-athletiekwedstryd tegen Duitsland gewonnen. By de dames zegevierden de Engelsen met 53 tegen 50 punten en bij de heren met 111 tegen 95 punten. Op de tweede dag van deze landenontmoe- ting was het buitengewoon mooi zomer weer. Het was de warmste „bank holiday" van de laatste tien jaar. Ongeveer 40.000 toeschouwers bevolkten de tribunes in af wachting van goede prestaties. Het publiek werd niet teleurgesteld. In het eerste baan- nummer won de Engelsman Bob Shaw de 440 yards horden in 52,7 sec. De Duitsers, die de specialist Bonah moesten missen, omdat deze op de eerste dag van de ont moeting een spiertje had geblesseerd, kwamen er op dit nummer niet aan te pas. Farrel (G.B.) werd tweede met 53,3 sec. en de beide Duitsers Meyer en Kloss resp. 55 en 57 sec, bezetten de laatste plaatsen. Op de 880 yards verbeterde Derek John son, één van de Britse favorieten voor de Olympische Spelen, het Britse record dooi de afstand te winnen in 1 min. 48,7 sec. met Hewson op de tweede plaats met 1.48.9. Het oude Britse record stond op naam van Wooderson met 1 min. 49,2 sec., zodat ook Hewson binnen dit record bleef. Het polsstokhoogspringen bracht grote spanning. Alle vier deelnemers lieten 3.962 meter noteren. Winnaar werd de Engels man Elliot en op een wel zeer merkwaar dige wijze. Bij één van zijn sprongen brak de polsstok. De Engelsman viel en blesseer de daarbij de knie. Niettemin bleef hij deelnemen aan dit nummer, nadat hij de knie had gezwachteld. Tot ieders verbazing werd hij toch nog eerste. De Engelsen Norris en Sido moesten de eerste plaats delen op de 6 mijl. Beiden no teerden 29 min. 57 sec. De Duitsers Eber- line en Steller, die respectievelijk 32 min. 8,6 sec. en 32 min. 32,6 sec. Kéten afdruk ken, passeerden met grote achterstand de eindstreep. Bij de dames had de Britse recordhoud ster Francis weinig moeite met haar tegen standsters op de 100 yards horden. Met 10,9 sec. behaalde zij een gemakkelijke over winning. Sander moest met de derde plaats achter Armitage (G.B.) genoegen nemen met 11,3 sec. Een fraaie prestatie leverde Thelma Hopkins (G.B.). Met een sprong van 1.689 meter won zij het hoogspringen voor haar landgenote Dorothy Tvler (1.625 m) en de Duitse dames Kilian (1.625 m) en Erhard (1.60 m). Op de 880 yards hadden de Duitse meis jes tegen hun rivalen niets in te brengen. Diane Leather, oud-wereldrecordhoudster op dit nummer, nam onmiddellijk de lei ding. Zij stond deze niet meer af en ein digde als eerste in de prachtige tijd van 2 min. 9,5 sec. met een voorsprong van 15 meter op nummer twee, haar landgenote Loakes (2.12.8). Dit jaar volbrachten de onderstaande leden van de Haarlemse Wandelsportver eniging „Jan Passtoors" de Vierdaagse in Nijmegen. Ook dit jaar kwam er in de ver eniging weer een nieuwe Gouden Kruis drager bij, namelijk de heer J. J. Rotteveel, die voor de tiende maal de Vierdaagse met goed gevolg heeft volbracht. De andere leden zijn: de heer P. Wiedijk (15 x), de heer J. W. Schorfhaar (14 x), de heer H. van Oorschot (11 x), mej. R. Oly- dam (11 x), de heer F. D. Kuiper (7 x), de heer S. Bandstra (5 x), mevr. C. M. van Oorschot (6 x), mej. A. van Tongeren (5 x), mevr. Ch. R. Kat (3 x), de heer D. Beumer (2 x), mej. J. H. v. d. Peet (2 x), de heer M. de Vendt (2 x). Met de heer J. J. Rotteveel heeft de ver eniging „Jan Passtoors" thans de negende Gouden Kruisdrager gekregen. Ruim 60 paarden zorgen vanavond in het Hilversumse Sportpark voor een 5-tal zeer goed bezette courses, waarvan de meeste aandacht wel zal uitgaan naar het nummer voor amateurrijders. De grote vraag is hier of de veel verbeterde Oscar ook tegen de betere klasse zijn zegetocht kan voortzetten. De korte afstand past de snelle vos uitstekend en met zijn razend snelle start zal hij direct vele lengten op het veld kunnen uitlopen. Het gevolg zal weer zijn een soort achtervolgingsrace, die o.i. toch de zege aan Oscar zal brengen, temeer daar zijn grootste concurrent Quite I-Ieny na lange afwezigheid zijn rentree maakt. P. Louis II wordt op de plaats ver wacht in gezelschap van de sterke Peter hof, die echter een langere afstand prefe reert. Geersen kan de avond reeds beginnen met een overwinning met zijn keuze uit Toekan S en Tosca, twee nieuwelingen, waarvan Toekan S de eerste keer een goede indruk maakte. Sir Heny en Tosca- nini zijn de andere kanspaarden. In de serie-draverij valt zonder aarzelen de keus op de beide vertegenwoordigers van stal Pays-Bas, die zowel goed zijn voor een overwinning in de serie als in de finale. Slechts bij storende fouten zul len zij eventueel geklopt kunnen worden door Quinte Hollandia G, Royal Heny en de wispelturige Paul Spencer. Hoewel Trabant in de Dinslaken-prijs de zwaarste opgave moet vervullen gaat de aanbeveling toch naar zijn richting, daar hij veel snelheid bezit. Bovendien is True Spencer een lastig te besturen paard, dat graag een foutje maakt en dit kon de door slag wel eens geven voor de overwinning van Trabant. Veel verdediging is voorts te verwachten van Tecla van Oranje, die 60 m voorgift krijgt en lang op deze mooie voorsprong zal kunnen teren. De München-Gladbach-prijs is een zeer open nummer. Verwacht wordt echter dat Roulette Hanover, die aan betrouwbaar heid heeft gewonnen, zijn vorderingen met een overwinning zal honoreren, daar hij snel genoeg is. Geeft hij er echter weer de brui aan, dan zullen Robert G, Quibus en mogelijk Tector in de eindstrijd de be slissing uitvechten, waarbij Robert G dan wel de sterkste zal zijn. Geneviève de Galard-Terraube, de Franse verpleegster die zich onderscheiden heeft tijdens het beleg van Dien Bien Phu, heeft Zaterdag in Stoke Mandeville in Buckinghamshire de „Olympische Spelen in armstoelen" bijgewoond voor invalide mannen en vrouwen. Ongeveer 280 gedeeltelijk verlamde mannen en vrouwen uit achttien landen, patiënten van een ziekenhuis, dat gespecia liseerd is in de behandeling van aandoe ningen van de ruggegraat, nemen deel aan deze spelen die voor de vierde maal gehouden worden en die boogschieten, netbal, zwemmen, schermen, tafeltennis, snooker (een soort biljartspel) en speer werpen omvatten. De meeste patiënten komen uit de Verenigde Staten, Australië, Duitsland, Turkije, Israel en de Maleise staten. De Oostenrijkse ploeg won de tro fee voor de zwemwedstrijden en de Ver enigde Staten en Nederland deelden de prijzen bij het tafeltennis. De andere num mers werden door Amerikaanse en Engelse ploegen gewonnen. Geneviève en Galard, die momenteel bij de Franse luchtmacht dient, zeide dat zij van plan is een diepgaande studie te ma ken van het probleem van de herplaatsing van invaliden in de burgermaatschappij. Het is mrj'elijk dat zij naar Stoke Man deville zal terugkeren. Zoals wij reeds berichtten is een zeventienjarig schoolmeisje uit Canada, Marilyn Bell er in geslaagd als eerste dit seizoen Het Kanaal over te zwemmen. Zij startte om vijf uur in de morgen en zette 14 uur en 35 minuten later voet aan wal in Abbotscliff, dat tussen Dover en Folkestone ligt. Links ziet men het moment waarop Marilyn wan onder tot boven ingevet het water in gaat. De rechtse foto geeft een beeld van de aankomst in Engeland, waar vele nieuwsgierigen zich verdrongen om het Canadese meisje, dat de jongste zwemster is die ooit Het Kanaal met succes overstak, te zien. —In een sloot in het Vondelpark tegen over de Reijer Anslostraat is een vierjarig jongetje uit de Jacob van Lennepstraat levenloos opgehaald. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft, naar men weet de voorlopige ploeg samengesteld, welke ons land zal vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen op de weg in Rome en op de baan in Milaan. Naar bekend zijn Wim van Est en Wagtmans aangewezen voor de wegwedstrijd op het circuit van Frascati. Voor de achtervolging der professionals is door de sportcommis sie nog niemand aangewezen. De Neder landse kampioen Pronk en Koch, die zesde werd in de titelwedstrijd, zullen in de stayers wedstrijd starten. Naar wij vernemen zag Wagtmans zich gaarne geschrapt als candidaat voor de wegwedstrijd. Hij zou het op prijs stellen, te starten in de stayerswedstrijd op de Vigorelli-baan in Milaan. Hij meent, dat hij hiervoor in aanmerking komt aange zien hij als derde is aangekomen in de wedstrijd om het Nederlandse kampioen schap achter grote motoren, die enkele weken geleden in Amsterdam werd ge houden (achter Pronk en Van Est). Ook Van Est zou zich willen terugtrek ken voor het wegkampioenschap. Hij voelt veel meer voor het achtervolgingsnummer, waarop hij volgens zijn oordeel veel kans heeft om het op zijn minst tot de halve eindstrijd te brengen. Het internationaal open golftournooi is dóór de Italiaan Angelini gewonnen. In de replay, die gisteren in Zandvoort over 36 holes is gehouden, scoorde de Italiaan An gelini 142 slagen (2 x 71) tegen de Neder lander De Wit 143 (71 en 72). Naar wij vernemen zal het Nederlands hockey-elftal op Woensdag 31 Augustus in Amsterdam een landenwedstrijd spelen tegen India. De ontmoeting is in het Olym pisch stadion vastgesteld. „Ik geloof, dat ik oom Tripje hoor thuiskomen", zei tante Liezebertha. Ja, het was oom Tripje. Hij kwam de kamer binnen en zei tante Liezebertha en de jongens goeiendag. Maar... wat lachte hij geheimzinnig... en wat zou er wel in dat pak zitten, dat hij in zijn handen hield? „1-Iebt u iets voor ons meegebracht, oom Tripje?", vroeg Bunkie, die nieuwsgierig geworden was omdat oom Tripje zo veelbetekenend het pak liet zien. „Hoe raad je dat zo?", lachte oom Tripje. „Ja, jongens, in dit pak heb ik iets bijzonders!" Wat waren de jongens nieuwsgierig! En jullie wilt zeker ook wel graag weten, wat in dat pak zit? Noukijk morgen maar, dan zul je 't weten, hoor! Ruim 25.000 toeschouwers beleefden gis teravond in het Olympisch Stadion een wielerevenement, waarbij de Bredanaar Wagtmans voor de grote verrassing zorgde door het slotnummer, een 50 kin race voor stayers, te winnen. Dat was de derde ver rassing op deze avond, want zowel Mahn in het sprintnummer voor amateurs als Van Vliet in dat der beroepsrenners al mocht dié rit dan niet de revanche van het Nederlands kampioenschap worden genoemd klopten de kampioen. Van Heusden liet echter nog eens duidelijk zien dat hij de ware kampioen der ama teur achtervolgers is, vooral in de rit tegen Van Houwelingen, die op verzoek van de KNWU sportcommissie aan het programma was toegevoegd. De kleine Tour de France, een rit over 25 km met 22 klassementen, eindigde in een overwinning voor sprintkampioen Jan Derksen. In de 50 km voor stayers startte kampioen Pronk aan de kop met achter hem in deze volgorde Bunker (Engeland), Koch. Van der Walle (België), Wagtmans, Van Est, Van der Kamp en Bijster. Koch sprong al spoedig naar voren, waarna Pronk de tweede plaats innam tot misnoe gen van Wagtmans. In goede stijl rijdend verdrong Wagtmans Pronk van die plaats om meteen de strijd met Koch aan te bin den. Bunker lag toen op de derde plaats, waarna Pronk naar de vierde plaats ver huisde. In de 25e, ronde krqeg de Belg Van der Walle een ronde achterstand. Pronk en Bunker wisselden toen om beurten. In de 48e ronde had Pronk succes met zijn herhaalde aanvallen op Wagtmans en Bun ker volgde het voorbeeld, zodat de stand halverwege was: 1. Koch, 2. Pronk, 3. Bun ker, 4. Wagtmans, 5. Bijster, 6. Van Est. Wagtmans passeerde in de 61e ronde de Engelsman Bunker, maar kwam niet ver der. Toen viel Pronk Koch aan. Er waren toen nog 32 ronden te rijden. Juist toen de Belg Van der Walle de strijd staakte. Pronk werd teruggewezen, maar 8 km ver der sloeg hij nog eens heftig toe en met succes. Lang hield Pronk de kop niet, want nogmaals zette Wagtmans de aanval in en onder luide toejuichingen van het pu bliek passeerde hij de. kampioen met nog 20 ronden te rijden. Koch lag inmiddels op een ronde achterstand, maar met Pronk kwam het zover niet. De uitslag werd: 1. Wagtmans achter Merkens, 40 min. 7.4 sec. 2. Pronk achter Wiersma op 450 me ter. 3. Koch achter De Graaf op 600 me ter. 4. Bijster achter Van Roey op 700 me ter. 5. Van Est achter Kab op 720 m. 6. Bunker (Engeland) achter Van der Bom op 750 meter. 7. Van der Kamp achter Pelser op 4505 meter. Als voorbereiding voor de wereldkam pioenschappen werd tussen de amateurs Van Heusden en Van Houwelingen ten slotte nog een 4 km achtervolging verre den, waarin Van Heusden in de eerste 500 meter een kleine voorsprong kon nemen, die hij halverwege tot tien meter vergroot had. Twee ronden voor het begin lagen beide renners gelijk. De eindsprint van Van Heusden was beslissend. Uitslag: 1. Van Heusden 5 min. 13.0 sec. 2. Van Houwelingen 5 min. 13.6 sec. Aan het begin van de avond hadden de ruim 25.000 toeschouwers hun enthousias me geuit voor de prestaties der Nederland se renners, die de Tour de France hebben uitgereden. Na een hartelijk welkomstwoord van (Les visages de l'ombre) Uit het Frans vertaald 40) De tong van Hermantier raakte in de war. Hij was de dokter en de verpleeg ster vergeten. Hij keek in zichzelf, daar waar de waarheid schitterde, tussen de nachtmerries en de dromen. Het was voor hem zelfs niet meer nodig, dat men naar hem luistert. Hij vertelde zijn leed aan zichzelf. En hij kwam altijd weer op het zelfde punt uit. Een blinde! Telt die nog meeMen zegt hem dat de reis acht uur heeft ge duurd, zoals gewoonlijk, terwijl hij tien of twaalf uur heeft geduurd. Men be weert, dat er een kleine panne is geweest om het korte oponthoud aan de grens te verklaren. De douanebeambten? Zij zou den een slapende verminkte niet wekken. Oh, dat was prachtig in elkaar gezet. Hermantier behoefde men niet meer te vrezen. Hij was volkomen ontwapend, de patroon, de echtgenoot. En als hij iets ont dekte, als hij protesteerde, als hij naar Lyon wilde terugkeren, danWat? Hermantier wond zich op. Praatte men zoëven niet? Hij probeerde zijn arm uit te strekken, de verpleegster aan te raken, die vlak bij hem moest zijn op haar stoel, maar zijn arm bleef onbeweeglijk. Begint u overtuigd te raken, mompel de hij met een dikke stem. Maxime? Oh, Maxime! Zij hebben hem geld beloofd, veel geld Hij rilde en zijn mond sloot zich weer maar een andere stem, in hem, ging ver der: MaximeEen goede jongenHij wist niet wat hij deed. Omdat, als hij het had geweten.... neen! Hij was een Her mantier, een echteEn verder is Maxi me doodDus geen behoefte meer aan een valse overlijdensacte, geen noodzaak meer om zich van gevaarlijke medeplich tigen te verzekerenEr is een dode om te begravenIk! Ik! Een beetje speeksel liep over zijn op gezwollen kin. In hem schreeuwde de stem: Dokter! Zij hebben geen keuze meer. Zij moeten mij nu dodenLaat hen niet binnenHoort u mij? Hoort u mij? Hij moest in de nevel, waarin hij weg zakte, het een of andere geruststellende teken zien, want hij kalmeerde en ging op zijn zij liggen. Het nachtpitje verlichtte zijn krachtig profiel en een sedert lange tijd verlaten hoekje van de kamer. Naast hem zweeg de biddende stem. De directeur van het hospitaal boog zich galant over de hand van Christiane, en begroette Hubert. Zijn ogen hechtten zich weer aan Christine, mooi, geparfumeerd, keurig gekleed. Hij sprak langdurig met veel gebaren. Hij kon nog zo zijn best doen de houding aan te nemen van een man die medelijden heeft, zijn donkere ogen lachten. Zijn lippen lieten ieder ogen blik zijn hagelwitte tanden zien. Wat zegt hij? mompelde Hubert. Hij zegt dat Hubert nog altijd opge wonden is. Men blijft hem maar injecties geven. De afgelopen nacht heeft hij weer geprobeerd te ontsnappen. De directeur zocht in een lade en gaf Christiane verscheidene brieven. Zij haal de haar schouders op en gaf ze aan Hu- bert. Deze verbleekte enigszins toen hij de adressen las, die met een bibberende hand geschreven waren: Mijnheer de Minister van Justitie. Mijnheer de Officier van Justitie. De directeur drukte zijn handen op el kaar en sprak nog altijd op een uiterst snelle toon. Christiane antwoordde hem rustig met een ernstig gezicht. Wat zegt hij? herhaalde Hubert. Hij beweert dat wij er verkeerd aan doen Richard mee te willen nemen. Hij zegt, dat Richard niet gevaarlijk is, maar hij adviseert ons toch een zenuwinrichting. Zij pakte de brieven weer op en bedroefd verscheurde zij ze een voor een. De direc teur drukte op een belknop, gaf een op dracht aan een secretaresse. Vervolgens nodigde hij, met een kleine hoofdknik, Christiane en Hubert uit hem te volgen. Zij liepen de hall door-, bleven aan de voet van de trap staan. Twee verpleegsters, bovenaan de trap, hielden Hermantier vast. Hubert draaide zijn hoed in zijn handen rond. Christiane keek naar de blinde die langzaam de trap afdaalde, ver suft door de kalmerende middelen. Snel stelde zij een vraag aan de directeur en deze bevestigde iets op een categorische toon. Vertaal! zei Hubert. Hij zegt, dat Richard op het ogenblik niet volkomen bij bewustzijn is, dat hij vast en zeker in de auto zal inslapen. Hubert streek met het puntje van zijn tong over zijn lippen. Laten we voortmaken, fluisterde hij. Voor de verpleegsters uitlopend, opende hij een deur die op een tuintje uitkwam. Christiane sprak zachtjes tegen Hex-man- tier die zijn hoofd bukte en zwaar scheen te hangen op de armen van de beide vrouwen. Clément sprong van zijn plaats, opende vlug het portier. De portier kwam helpen om de zieke in de auto te hijsen. Christiane bedankte, gaf aan allerlei men sen fooien, praatte nog even met de direc teur, De motor draaide. Zij ging tussen Hubert en haar echtgenoot in zitten. Toen stak Hermantier zijn arm door het portier, pakte het jasje van de directeur vast. Met een door de inspanning vertrok ken gezicht probeerde hij iets te zeggen en zijn vingers trachtten zich stevig vast te klemmen. Heel vriendelijk maakte de di recteur, terwijl hij een laatste glimlach op Christiane richtte, die koppige hand los en op het ogenblik, waarop de auto wegreed, boog hij zich naar Hermantier, verzamel de de enkele woorden Frans die hij zich nog herinnerde en zei met zijn zangerige laten, stem: Mevrouw.... genezenspoedig genezen! Einde de Stadiondirecteur, de heer D. J. Bessem, sprak de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk, de renners, die op het erepodium hadden plaats genomen, toe. Daarna trad de Tourploeg van zes man, aangevuld met verscheidene andere be kende renners aan voor een klassements wedstrijd over 25 km, waarbij Jos Hinsen eerlijk bekende, dat hij voor de eerste maal op de Stadionbaan reed, ja, dat hij nog nooit op een baanfiets had gezeten. De uitslagen luidden verder: Sprint match voor amateurs in zes ritten over 550 meter: eerste rit: 1. Post 13.6 sec. 2. Jonker (Zuid-Afrika). Tweede rit: 1. Mahn 13.2 sec. 2. Captein. Derde rit: 1. Mahn 13.4 sec. 2. Jonker. Vierde rit: 1. Captein 12.6 sec. 2. Post. Sprintwedstrijd voor professionals over 1000 meter: 1. Van Vliet 12.0 sec. 2.' Derk sen. 3. Hijzelendoorn. Achtervolgingswed strijd voor amateurs over 4 km: 1. Van Houwelingen 5 min. 17.2 sec. 2. Hovenaers (België) 5 min 38.0 sec. Sprint voor amateurs: vijfde rit: 1. Mahn 13.2 sec. 2. Post. Zesde rit: 1. Captein 13.0 sec. 2. Jonker. Eindklassement: 1. Mahn 3 pnt. 2. Captein 4 pnt. 3. Post 5 pnt. 4. Jon ker (Zuid-Afrika) 6 pnt. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs over 4 km: 1. Van Heusden 5 min. 16.8 sec. 2. Vrees wijk 5 min. 18.4 sec. Kleine Tour de Fran ce over 25 km met 22 klassementen: Eind klassement: 1. Derksen, 76 pnt, tijd: 33 min. 23.6 sec. 2. De Groot 53 pnt. 3. Van Vliet 50 pnt. 4. Hijzelendoorn 46 pnt. 5. Schulte 43 pnt. 6. Koch 27 pnt. De tweede landdag van de R.K. Land- en Tuinbouw Jongeren in het bisdom Haarlem, welke weer op de terreinen van het semina rie ..Hageveld" te Heemstede gehouden werd, heeft onder gunstiger weersomstandigheden plaats gevonden dan verleden jaar, toen deze bijeenkomst door het onophoudelijk neerstro mende hemelwater tot verregenen gedoemd was. Thans werden de naar schatting onge veer vijftienhonderd deelnemers en deel neemsters 's morgens hartelijk welkom gehe ten door de voorzitter van de L.T.J., de heer Theo Mourits uit Reeuwijk; waarna het po dium werd betreden door de heer Theo van Steen voor het uitspreken van zijn landdag rede, met als onderwerp „Wat betekenen wij jongeren?" Het werd een uitvoerig betoog, waarin spreker zich geheel bepaalde tot de levens houding van de katholieke rijpere jeugd op het platteland. Hij toonde zich daarbij een voorstander van de tradities der ouderen, zonder dat deze in een doelloze sleur mogen ontaarden. Bij het grote werkterrein voor de L.J.B.. waarin de vrije tijdsbesteding een probleem dreigt te worden, moet de katholieke boeren- jeugd zich eveneens ernstig op de dans be zinnen. Deze wil immers uitdrukking geven aan de levensvreugde, maar dan in creatieve zin en onder omstandigheden, die aan de hoogste zedelijke normen beantwoorden. Al dus kan de dans volgens spreker een pracht gelegenheid zijn. waar de jongen en het meisje elkaar ontmoeten. Naast dit alles be pleitte hij ook meer aandacht voor een crea tieve handvaardigheid, waardoor de jeugd vorm kan geven aan alles wat geestelijk leeft. De rest van de middag was daarop geheel aan de sport gewijd, waarvoor een uitgebreid programma ten uitvoer werd gebracht. Dit bestond uit voet- en handbal, touwtrekken, hardlopen, estafette en ruitersport, afgewis seld met volks- en old-time dansen. Wellicht had het aanbeveling verdiend dit programma enigszins te bekorten, want door de uitvoe righeid daarvan geraakte de organisatie bijna twee uren op het oorspronkelijk vastgestelde tijdschema ten achter. Ten gevolge hiervan waren de verstkomende deelnemers niet meer in de gelegenheid het openluchtspel tot het einde bij te wonen en moesten zij het speelterrein reeds na het eerste bedrijf ver- (vertaald uit het Engels) Door een toevallige samenloop van omstandigheden accepteert Patricia Holman de „baan" van pseudo-echt- genote bij Michael Harnby. Volgens de plannen, zal ze deze rol slechts enkele dagen behoeven te spelen, maar het loopt allemaal héél anders dan ze verwacht hadden! Een aardige amusante geschiedenis die onze lezers stellig aangenaam bezig zal houden. „Gastmaal der kinderen" Tot besluit van deze landdag werd „Gast maal der kinderen" opgevoerd, een der tal loze religieuze spelen van Henri Ghéon, welke voorstelling verzorgd werd door de R.K. Toneelgroep „De Kruik" uit IJmuiden. „Gastmaal der kinderen" draagt zo duide lijk de kentekenen voor het toneel geschre ven te zijn, dat het eigenlijk voor een opvoe ring in de open lucht totaal ongeschikt moet worden genoemd. En wel voornamelijk omdat hierbij gewoonlijk het voordoek ontbreekt, waardoor het effect der slottafrelen telkens geheel verloren gaat. Het stuk behandelt het wonder in een kloosterkapel, waar twee jongens hun mid dagmaal geregeld delen met het Jezuskind, dat hiervoor telkens Zijn plaats in de nis bo ven het altaar verlaat. Hun onbaatzuchtig heid en devotie worden ten slotte beloond met verschillende wonderen, waarbij ook broeder Knikkebeen voor zijn gebrek gene zing vindt. Dit spel is uitermate voor een groepje lekespelers geschikt, omdat het wei nig eisen stelt aan een dramatische vorm geving. De eerste voorwaarde is, dat de tekst met voldoende begrip voor de inhoud wordt gelanceerd. Doordat regisseur Will. Seignette zijn spelers hiervan bevredigend doordron gen had, kenmerkte de opvoering zich door een ernstige toewijding, die deze landdag ook een zekere bezinning verleende. Deze landdag werd besloten met een Avondmis, eveneens in de openlucht.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6