Veren igï ngsva ria Kort en bondig VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Suomi-sportuitwisselingsploeg met Denemarken Kennemer duiven uit het Zuiden op huis aan Stormvogels ter j aarvergadering Velsen-Noord IJmuiden uit de IJmond DINSDAG 2 AUGUSTUS 1955 6 Donderdagavond vertrek naar Kopenhagens omgeving Amsterdamse haven arbeiders niet in staking Violist Louis Pens op Zorgvlied begraven Handel met Oost-Duitsland Jubileum Kleuter onder trein Aanrijdingen en botsingen Examens Spelers gekocht, pool op komst Zeilen Nieuw Loosdrecht-week geëindigd JPoging tot inbraak in St. Joseph-kerk Prachtige tocht van 260 plaatwellers In nachtgewaad naar het politiebureau „Mercator" gereed voor de proefvaart Kennemerland-renners reden de ronde van Katendrecht „De Voorntjes" verloren van „Luctor et Emergo" Competitie om de „Schilling"-beker Scheepvaart De Kennemerstaten Atletiekvereniging; „Suomi" gaat deze week een nieuwe relatie aanknopen met Denemarken, waar de Vel- sense athleten op uitnodiging van de „Holte Idraetsforening (H.I)", de „Iiorsholm Athle- tikforening Hjorten" en de „Skodsborg- VVaerum Idraets-Klub", allen in de onmid dellijke omgeving van Kopenhagen, de gas ten zullen zijn van 5 tot 12 Augustus. Onder de beproefde leiding van de heren H. J. Klaver, voorzitter en P. Grüteke, bui tenlands correspondent voor „Suomi". zul len veertig deelnemers aan deze tocht, die per tourincar wordt gemaakt, zich Donder dagavond om middernacht „inschepen" voor het Statenhuis aan de Velserweg. De in het prille ochtenduur aangevangen reis. die over Bremen, Hamburg en Lübeck leidt naar Grossenbode Kai aan de Duitse Oostzeekust, heeft voor het gezelschap het grote voordeel, dat overdag het onbekende land kan worden aanschouwd. Van Grossenbode brengt een luxe veer boot het gezelschap en de bus over de Oost zee naar Denemarken, waar na ruim drie uur varen de plaats Gedser bereikt wordt. Na nog enkele uren rijden komen de Vel- senaren in Holte aan, een voorstad van Ko penhagen. De deelnemers worden hij Deense sport vrienden ondergebracht om van de ver moeiende, maar ongetwijfeld mooie reis te kunnen uitrusten ten einde Zaterdagavond fit te zijn voor een ontvangstfeest in hötel „Skodsborg aan Zee", waar een bijzonder programma het gezelschap wacht. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat met een oversteek van de Sont nog een be zoek aan Zweden zal worden gebracht; doch dit zal dan in de volgende week zijn. In het Rudegaard-stadion Het eerste treffen met de Denen geschiedt Zondag 7 Augustus in het „Rudegaard-sta- dion" te Holte tegen een combinatie van de verenigingen „Holte Idraetsforening" en „Skodsborg-Waerum Idraets-Klub". De tweede wedstrijd is vastgesteld Woens dag. 10 Angustus in het „Horsholm Stadion" tegen de „Horsholm Athletikforening Hjar- ten" te Horsholm. De Denen hebben zich er op voorgestaan de Velsense athleten in hun land een goed onthaal te bereiden tijdens het verblijf, zo dat wel mag worden aangenomen, dat de Suomi-leden heel wat indrukken van hun tocht zullen opdoen. Vrijdagmorgen, 12 Augustus wordt van de Deense sportvrienden afscheid genomen om de thuisreis te aanvaarden; een terugtocht, die voor het gezelschap een geheel nieuwe reisroute zal worden. Het grote Deense eiland wordt dan dwars overgestoken naar de Grote Belt voor een ponttocht van ander half uur naar het eiland Funen om daarna over de kolossale brug van de Kleine Belt het schiereiland Jutland te bereiken. Van de kust wordt naar het Zuiden afgebogen naar de Deense plaats Kollund, vlak voor de Duitse grens. In Kollund wordt de nacht doorgebracht in een jeugdherberg. Zaterdagmorgen volgt de laatste reisétappe over Flensburg naar Hamburg en Bremen om bij Nordhorn de Nederlandse grens te naderen. Men rekent er op Zaterdagavond 13 Augus tus in Velsen terug te zijn. Ongetwijfeld zal „Suomi" met deze prachtige tocht weer nieuwe ervaringen rijker worden; zeker de ervaring, dat aan de vele hartelijke relaties met buitenlandse spiprtvrienden nog meer vriendelijke connecties zullen zijn toege voegd. Aan de eerste wedstrijd van Zondagmor gen zal „Suomi" deelnemen in het volgende programma: Dames: 100 m.: E. v. Geytenbeek, I. Waasdorp; 200 m.: T. Hommes, R. Cornelis- sen: 4x-100 m.: E. v. Geytenbeek, C. v. d. Wel, T. Hommes, G. Velde; hoogspringen: I Waasdorp, M. Klaver-Budding; Vèrsprin- gen: D. Davidson, E. v. Geytenbeek; discus werpen: M. Klaver-Budding, J. Koeten- Bleeker; kogelstoten: I. Waasdorp. B. Koet; slingerbal: T. Hommes, M. Klaver-Budding. Heren: 110 m. horden: G. v. d. Veer, W. Deenik; 100 m.: G. Grapendaal. B. Berghuis; 400 m.: G. Grapendaal, Tj. Luttik; 800 m.: Joop Smit, Tj. Luttik; 1500 m.: W. Kok. L. Officiële publicatie. OPKOMST EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 3 Aug. a.s. voor eerste oefening onder de wa penen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betref fende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die, in verband met hun plaats van bestemming geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten inge volge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: 1. van N.Holland met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Amsterdam CS v. 09.05, Haarlem v. 09.22, Roosendaal v. 11.13, Bergen op Zoom a. 11.28. 2. Van Den Haag en omge ving en Rotterdam en omgeving met bestem ming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de exti> trein: Den Haag HS v. 09.08, Rotterdam CS v. 09.33, Rotterdam Z. v. 09.42, Dordrecht v. 10.02, Roosendaal v. 10.40, Bergen op Zoom a. 10.55. 3. Van Rotterdam en Dordrecht en omgeving met bestemming Breda, Tilburg, Venlo, Roermond. Maastricht en Vught met de extra-trein: Rotterdam CS v. 08.45, Rotter dam Z v. 08.55, Dordrecht v. 09.30, Lage Zwa- luwe v. 09.46, Breda a. 10.06, Gilze R. v. 10.19, Tilburg a. 10.30, Boxtel a. 10.46, Eindhoven a. 11.05. De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienstregeling. De hun verstrekte vervoerbewijzen zijn geldig via deze route. De dienstplichtigen met bestem ming Venlo, Roermond en Maastricht moeten van Eindhoven af doorreizen met treinen van de normale dienstregeling. 4. Van het Noorden en centrum des lands met bestem ming Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, ApeldooA, Ede, Tilburg, Amersfoort, Venlo, Roermonu, Maastricht, Schoonhoven, Vught en Ossendrecht met de volgende extra-trei nen: a. Leeuwarden v. 08.20, Heerenveen v. 08.45, Steenwijk v. 09.05, Meppel v. 09.36, Zwolle v. 10.12, Amersfoort v. 11.20, Utrecht C.S. v. 11.45, 's Hertogenbosch v. 12.29, Vught a. 12.35; b. Groningen v. 08.42, Assen v. 09.06, Zwolle v. 10.05, Amersfoort v. 11.00, Utrecht CS v. 11.26, 's-Hertogenbosch v. 12.21, Til burg a. 12.43, Breda a. 13.08, Roosendaal a. 13.32, Bergen op Zoom a. 13.51. c. Zwolle v. 10.08 Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.52, Die ren D. v. 11.06. Arnhem v. 11.23, Nijmegen v. 11.47, Blerick v. 12.41, Venlo a. 12.45. Van de richting Leeuwarden met bestemming Til burg, Breda, Bergen op Zoom en Ossen drecht te Zwolle overstappen op de extra- trein uit Groningen: Zwolle v. 10.05 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maas tricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Groningen met bestemming Vught te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.12 en met bestem ming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Met bestem ming Amsterdam te Amersfoort overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5. Van het Oosten des lands met bestemming Vught, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v. 09.49, 's-Hertogenbosch v. 10.30, Tilburg a. 10.50, Gilze R. v. 11.04, Breda a. 11.14, Roo sendaal v. 11.37, Bergen op Zoom a. 11.51 en met bestemming Venlo, Roermond en Maas tricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.47. De dienstplichtingen uit Enschede moeten via Deventer reizen: Enschede v. 07.04. De vervoerbewijzen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. Schol; 3000 m.: K. Koster, J. Oosterman; hoogspringen: D. v. Zutphen, J. Adelaar; vèrspringen: W. Deenik, J. Adelaar; hink- stap-sproivg: P. Koeten, D. v. Zutphen; pols stokhoogspringen: L. Schol, W. Deenik; dis cuswerpen: J. Smit (2), P. Koeten; speerwer pen: J. Adelaar, P. Koeten; kogelslingeren: J. Smit (2), D. v. Zutphen; Olympische esta fette: B. Berghuis, G. Grapendaal, J. Ooster man, Joop Smit. Meisjes: 80 m. en hoogspringen: E. v. d. Ploeg, C. v. d. Wel. Jongens A: 800 m.. vèrspringen, kogel stoten: F. Busscher, N.N. Jongens B: 80 m„ vèrspringen, kogel stoten: P. Dekker en H. Smits. A.B.T. heeft bezwaar tegen C.A.O. Op een Maandagavond door de bij de E.V.C. aangesloten Algemene Bedrijfsbond Transport (A.B.T.) in de Brakke Grond gehouden vergadering voor Amsterdamse havenarbeiders is het bestuursvoorstel aangenomen om Zondagmorgen a.s. in Krasnapolsky opnieuw bijeen te komen om dan „gezamenlijk te beslissen op welke wijze in de Amsterdamse haven de strijd voor verbetering der lonen zal worden ge voerd". Op de vergadering van Maandagavond, die werd bijgewoond door 200 havenarbei ders, zeide de landelijk secretaris van de A.B.T., de heer F. Meijs. dat aan het meest redelijke verlangen der arbeiders, een loonsverhoging van 6,50 voor alle haven arbeiders per week, nog niet tegemoet was gekomen in de Maandag van kracht ge worden nieuwe C.A.O. „Om tot inwilliging van de verlangens te komen zal de kracht van de havenarbeiders moeten worden in gezet", aldus spreker. Een tiental haven arbeiders voerde het woord. Een paar achtten de tijd voor een staking nog niet rijp, anderen waren van oordeel, dat „dit handjevol" geen besluit kon nemen; enke len waren voor een actie. Om als in Rot terdam tot een 24-uurs of andere staking over te gaan bleek bij de vergadering geen animo te bestaan, zodat het bestuur met het genoemde voorstel kwam, hetgeen ook reeds door een der sprekers uit de verga dering te berde was gebracht. De violist Louis Pens, lid van het Con certgebouw-Orkest, die Donderdag op zijn 55ste verjaardag overleed, is Maandagmid dag onder grote belangstelling op Zorg vlied ter aarde besteld. Toen de stoet ar riveerde bij het Concertgebouw, waar de omfloerste lampen waren ontstoken, wer den kransen aan de baar gehecht. In de aula sprak mr. J. W. de Jong Schouwenburg namens het bestuur van de Nederlandse Orkeststichting tot be heer van het Concertgebouw-Orkest, in herinnering brengend, dat Louis Pens zich van zijn achttiende jaar af heeft ingezet om deel uit te maken van een groter ge heel. Het Oost-Duitse nieuwsbureau ADN meldt dat de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland met de Oost- Duitse Kamer van Koophandel is overeen gekomen de lopende ruilhandelsovereen komst uit te breiden tot een waarde van 100 millioen gulden. Nederland zal chemicaliën, textielgoede- ren, glaswerk, keramische artikelen en pharmaceutische producten ontvangen in ruil voor fruit, groenten, vis, zuivelproduc ten, vlees, superfosfaat en textielgrond- stoffen. In de Italiaanse stad Bologna wordt het 40ste universele esperanto-congres gehou den. Er zijn 1600 deelnemers uit 32 landen. Het gemeentebestuur van Bologna zal ter ere van dit congres een straat naar het Es peranto noemen en het heeft de congressis ten gedurende de gehele week vrij vervoer door de stad toegezegd. Het eenjarig dochtertje van de blok- wachter der Nederlandse Spoorwegen H. van D. aan de Marsweg te Zwollerkerspel is Maandagmiddag, toen zij vlak bij haar huis op de rails van de spoorlijn Zwolle Almelo speelde, door een trein overreden. Zij was onmiddellijk dood. Maandag is op het kruispunt van de le Loosterweg te Hillegom een aanrijding gebeurd tussen een bromfietser en een wiel rijder. De wielrijder wilde de Pastoorslaan oversteken, toen uit de richting Vogelen zang een bromfietser naderde. Deze keek om, met het gevolg dat hij tegen de wiel rijder botste. De bromfietser viel tegen de grond en liep enige wanden op. Na door dokter Le Cocq verbonden te zijn, kon hij zich huiswaarts begeven. Op de Beekkade werden twee jongens aangereden door een auto van de heer v. D. De jongens, uit Lisse afkomstig, vielen en liepen ontvellingen op. Dr. Le Cocq ver leende eerste hulp. De auto die bij de aan rijding betrokken was, is doorgereden. Op het kruispunt HofstraatRaadhuis straatKrochtstraat heeft voor de zoveelste maal een aanrijding plaats gehad. Een brom fietser naderde uit de Hoofdstraat. Op dat ogenblik wilde een bestel-auto de Raadhuis straat ingaan. Beide voertuigen reden tegen elkaar. De bromfiets werd beschadigd. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op de Leidsestraat reed de heer L. S. in de richting Leiden. Toen hij het rijwielpad wilde oprijden, viel hij. doordat hij door een gat reed. Hij verloor de macht over zijn stuur. Hij liep enige verwondingen en ont vellingen op. De bromfiets werd flink be schadigd. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: C. Huysman te Amsterdam, mej. J. Schimmel te Sijbecars- pel, mej. A. de Bruin te Amsterdam, H. Bosselaar te Haarlem, J. Altena te Santpoort, mej. A. v. d. Meerakker te Nrd-Scharwoude, mej. C. Smit te Heemskerk, H. Odijk te Haarlem, P. van Dolen te Amsterdam, C. Moraal te Krommenie, C. Wit te Amsterdam, J. Verhoeven te Heemstede. Voor gedeelte A: C. Coster te Den Helder. Voor gedeelte B: H. Boddeke te Bakkum (Castricum), G. Londo te Haarlem, H. R. A. Westerveld te Opperdoes, H. W. C. M. Brink man te Roelofarendsveen, J. Focker te Wor- merveer, A. J. Veling te Amsterdam, H. M. M. Jansen te Amsterdam, H. C. van der Klauw te Santpoort. Voor het notarieel examen zijn geslaagd: R. P. Schölvinck (2de gedeelte); W. W. A. van der Moore, (1ste gedeelte) en W. F. H. Jonkers (2de gedeelte) allen te Amsterdam. Aan de vooravond der hoofdklasse De leden van „Stormvogels" zijn giste ren in groten getale naar het gebouw voor Christelijke Belangen gekomen om de jaarvergadering van hun voetbalvereni ging bij te wonen. Voorzitter W. Chr. Su- werink opende de bijeenkomst en herin derde eraan, dat zij temidden van de IJmuidense puinen gehouden werd, vlak bij de plek, waar in 1912 de vereniging is opgericht in het ijssalonnetje van de weduwe Outenaar. Dat bracht hem op de behaalde resulta ten: het veeljarig bestaan van „Stormvo gels" heeft de club thans in de KNVB- hoofdklasse gebracht en dat resultaat mag als een eclatant succes worden aange merkt, hoewel het aanzienlijke geldelijke offers heeft gevergd. Deze gaten in de beurs zouden echter gedicht kunnen wor den, meende de heer Suwerink, uit de re venuen der komende, belangrijke compe titiewedstrijden. De gebruikelijke jaar stukken zijn door de vergadering goedge keurd en voorts is het voorstel besproken de contributie niet onaanzienlijk te verho gen. De vergadering ging ermee accoord, het geen tot gevolg zal hebben, dat de bijdra gen der leden met ongeveer 50 percent ver hoogd zullen worden. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren C. Wijman, P. Visman en T. Koop- mans herkozen en in de vacature R. Nie- borg werd de heer W. Weimar gekozen. De langdurige verdiensten van de aftre dende heer Nieborg voor „Stormvogels" werden met instemming van de vergade ring gehonoreerd met een benoeming tot lid van verdienste en het bestuur liet deze eervolle benoeming vergezeld gaan van de overhandiging van een fraaie oorkonde, die de twintig jaren bestuurslidmaatschap van de scheidende in het licht stelde. De kascommissie zal worden gevormd door de heren J. Meyer, P. Broerse en G. Schouten met de heer G. Broek als plaatsvervan gend lid. Er is voorts een reglementswijziging be sproken voor de technische commissie, waardoor voortaan het eerste elftal zal worden samengesteld door de voorzitter met twee leden der technische commissie. Het standpunt van de leden is voorts ge vraagd ten aanzien van de oprichting van een kleine pool en aangezien de aanwe zigen er in meerderheid veel voor voelden, zal er een onderlinge pool worden voorbe reid. Tenslotte kwam de reeds eerder gemelde aankoop van drie nieuwe spelers ter spra ke: de vergadering gaf haar fiat op de aan koop van de DEM-speler De Boer en de Kennemers-voetballers, de gebr. Janssens. (Aangenomen mag worden, dat per speler gemiddeld f 3000,betaald is). Aan het einde van de vergadering neeft vice-vooi-zitter K. de Jong het bestuur en zijn voorzitter van harte en met in stemming dank gebracht voor het vele werk, dat er in de afgelopen tijd ten bate van de vereniging is verzet. Onder stralend zeilweer, vol zonneschijn en een flinke bries, is Loosdrechts eerste zeilfestijn, de door „Het Witte Huis" ge organiseerde Nieuw Loosdrechtweek, ge ëindigd. Diverse bekende zeilers bleken weer op de hoofdprijzen, resultaat van vier wedstrijden, beslag te hebben gelegd. De voornaamste uitslagen luiden: Pampusklasse A: dagprijs: Boentoet, Staartjes. Hoofdprijs: Jax, Pi-ins. Flying Dutchman: dagprijs: Jonker Ca- beliau, St. Frowein. Hoofdprijs: Frithjofna, St. Gülcher. 12 m2 klasse A: Dag- en hoofdprijs: Mustang, St. Ki-aan. Vrijheidsklasse A: dagprijs: Klein Duim pje, st. Stenhuis. Hoofdprijs: Naatje, st. Frech. Olympiajollen A: Dagprijs: Magneet, st. Willems. Hoofdprijs: Jaxita, st. Prins. 16 m2 streepklasse: Dagprijs: Ideaal, st. Molenaar. Hoofdprijs: Taas 2, st. Tase- laar. Pampusklasse: Dag- en hoofdprijs: Bries, st. Blok. 12 voetsjollen: dagprijs: Pandora, st. Sweerts de Landas (HJC). Hoofdprijs: tweedledum, st. Leverland, Valkenklasse B: Dagprijs: Falco, st Van Ruyven. Hoofdprijs: Vebonilli, st. Tigche- laar. 12 m2 klasse B: Dagprijs: Aeolus, st. Kuin. Hoofdprijs: Esox, st. Lokmeyer. Vrijheid B: Dagprijs en hoofdprijs: Bo reas, st. Van Beuningen. Finnjollen: Dag- en hoofdprijs: Swar- tenhondt, st. Hofland, Aegir. In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben tot nu toe onbekenden gepoogd in te breken in de St. Joseph-kerk aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. Zondagmorgen ontdekte men dat het glas-in-loodraam in het zijportaal bij de ingang van de kerk was ingeslagen. Dit moet zijn gebeurd met een zwaar voor werp. Het raam zit op ongeveer 1.80 me ter hoogte. Voor zover men tot op heden kan nagaan wordt niets vermist. De IJmonden De duiven van „De IJmonden" werden Zaterdag om 11 uur gelost in Mons. De eerste duif bereikte het hok om 14.48 uur en om 15.15 uur waren de prijzen verdiend. De uitslag was. Harms 1, 13, 26; v. Veelen I 2, 10, 14; v. Sikkelerus 3, 12, 20, 27; Visser 4, 9, 15. 23; Gjaltema 5, 6. 7, 17, 21, 28; Suurmond 8, 24; v. Veelen II 11, 19; Hoek stra 16; v. d. Scheer 18, 22, 25. P.V. De Luchtpost Met 179 dieren, die om 10 uur werden gelost, heeft de Castricumse postduiven vereniging De Luchtpost Zondag deelgeno men aan de wedvlucht van Mon, een af stand van circa 238 km. Om 14 uur, 29 mi nuten en 49 seconden kwam de eerste duif, die van de heer Sanders in Castricum te rug, 2. A. Jaspers 14, 32, 39; 3. A. Buter 14, 38, 49; 4. B. Heistek 14, 41, 34 en 5. G. Bielsma 14, 41, 44. Zondag wordt gevlogen vanaf St. Chis- lainHoi-nu, een afstand van 242 km. De Reisduif Met 562 duiven heeft de Beverwijkse postduivenhoudersvereniging „De Reis duif" deelgenomen aan de wedvlucht van Mons, een afstand van 230 km. Van de duiven die om 10.30 uur werden gelost kwam de eerste om 14.40 uur binnen en de laatste werd om 16.20 uur geklokt. De uit slagen waren: S. Teeling 1; H. Gaasen beek 2, 33 en 48; C. Westrate 3, 5, 77 en 85; Het bestuur van de Personeelvereniging „De Plaatwellei-ij" heeft Zaterdag zijn traditie gehandhaafd met de autobustocht, die mede wegens de geldelijke steun van de directie yoor 260 leden met hun dames mogelijk was gemaakt. De reis, die 's morgens om zeven uur al begon, leidde langs Schiphol, Hilversum en Putten eerst naar Harderwijk, waar de koffie werd gebruikt. Langs het prachtige natuurschoon van het Uddelermeer en dwars over de Veluwe ging het naar Apeldoorn, waar het mooie park „Berg en Bos" het eindpunt betekende en in het fraaie gebouw „Acacia", temid den van bos en de mooiste bloemen- en plantenweelde, is de lunch gebruikt. Na een wandeling van de „Plaatwellers" kregen zij thee geserveerd om vervolgens het bijzon der fraaie aangelegde park met zijn bloem- variaties, planten en waterpartijen verder te gaan bezichtigen. Terug in gebouw „Acacia" werd de deelnemers door direc teur ir. E. F. Peltzer, die met zijn vrouw de tocht meemaakte, een verversing aange boden. Een prettige verrassing voor het ge zelschap was, dat het Hongaarse balalaika orkest speciaal zijn programma voor de Plaatwellers" wat verlengde. Tijdens het uitstekende diner, dat als sluitstuk van de dag het gezelschap in „Acacia" bijeen hield, sprak de voorzitter van de personeelvereniging, de heer C. Luttik. er zijn voldoening over uit dat de bedrijfsdirectie zoveel belangstelling toon de voor het werk van de personeelvereni ging, die niet alleen met morele, maar bovendien met financiële steun dit werk stimuleert, waardoor opnieuw deze tradi tionele uitgaansdag kon worden voorbe reid. Hij betuigde daarvoor aan ir. Peltzer grote erkentelijkheid. Ir. Peltzer vond het een voorrecht op deze tocht tot het gezelschap te hebben mogen behoren, temeer wegens de opper beste stemming, die de gehele dag onder de „Plaatwellers" heerste. Hij dankte het bestuur van de personeel vereniging voor de uitstekende organisatie van deze tocht, wat luide bijval kreeg. 's Avonds om 8 uur, jammer genoeg te vroeg om de feeërieke sprookjessfeer van „Lumido" nog te aanschouwen, vertrokken de „Plaatswellers" om uiterst voldaan tegen elf uur de startplaats te bereiken. Twee IJmuidense jongedames, respec tievelijk dertien en negentien jaar oud, kwamen in de nacht van Zaterdag op Zon dag het Hoofdbureau van politie te Velsen binnen. Zij verzochten assistentie, daar hun vader onder invloed van drank was thuis gekomen en met mishandeling had gedreigd tegenover de moeder en de doch ters. De Velsense politie heëft de man, die een diepe wond aan de rechterpols had opgelopen, overgebracht naar het hoofd bureau. Een arts heeft de wond gekramd. De kotter „Mercator" IJM 19 van de nieuwe rederij „Mercator" te IJmuiden maakt Donderdag onder commando van schipper J. Klinkenberg de officiële proef vaart in het Noordzeekanaal en daarna op de Noordzee. Schipper Klinkenberg hoopt nog deze week met het schip, dat wordt voortgestuwd door een 350 pk motor, ter haringvisserij te vertrekken. Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan de ronde van Katen drecht. Zo wist Coen Niesten bij de nieuwelingen de eerste plaats te bezetten. Bij de amateurs eindigde Jan Groot op de vierde en Henk Kuitwaard op de negende plaats. „De Voorntjes", de jeugdafdeling van de Kennemer hengelsportvereniging „D.IJ.V." heeft de jaarlijkse ontmoeting met de jon geren van „Luctor et Emergo" uit Alk maar op eervolle wijze verloren. Hierdoor I is de wisselbeker definitief in het bezit gc- komen van de Alkmaarders. De uitslag was: Alkmaar 36 en D.IJ.V. 23 stuks. In de personele wedstrijd behaalden de Beverwijkse jongeren de volgende prijzen: 1. B. Sondorp 12 stuks; 6. A. Vlot 3 stuks; 9. D. Boom met 3 stuks. Zondag heeft de hengelsportvereniging „Velsen" de derde onderlinge wedstrijd in de competitie om de „Shilling"-beker ge houden. Ditmaal werd bij de Noordersluis gevist. De resultaten waren: 1. J. Smid 11 stuks; 2. J. Noortman 9 st.; 3. H. v. Deyk 8st.; 4. R. G. Jochems 6 st.; 5. R. Bosma 5 st.; 6. C. Meerhof, S. Schenk en A. v. Vliet met 4 st.; 7. A. Zandwijk, C. Ooms, K. Evenhuis Sr., H. Evenhuis Jr. en L. Roth elk 3 st., 8. G. Schilling, W. v. d. Does, J. Augustein, D. Nap en W. M. L. Bleeker, elk 1 stuks. L. Kleyn 4, 51, 66 en 83; G. de Graaf 6 en 110; G. Visser 7, 21, 97 en 99; P. H. v. Minnen 8, 35, 36, 54, 58 en 61; J. Kre- mers 9, 34, 64, 76, 101 en 111; P. Luyt 10; C. Smit 11, 32, 42, 72; P. Dekker 12 en 91; D. Stiemer 13, 55, 60, 67 en 69; W. Tuyn 14, 47, 68, 73 en 78; G. v. d. Winden 15, 16, 23 en 25; R. du Groey 17; T. Gravenmaker 18 en 79; G. G. J. Dekker 19, 30, 46 en 74; A. Schoo 20; G. Grapendaal 22 en 63; P. v. Vuuren 24, 29, 87, 90 en 106; C. Castricum 23, 43, 53 en 94; J. Luntz 27, 62, 71, 89, 92 en 93; M. Minneboo 28, 31, 49 en 50; D. v. d. Bend 37 en 108; C. Zoet 39, 52 en 56; T. Looyen 40, 59 en 82; D. Joosten 41 en 107; F. v. Goethen 40, 70 en 112; P. v. d. Oute naar 45, 102 en 109; C. Hoeben 57, 84 en 86; S. v. d. Kolk 75; A. Six 80 en 95; B. Duurtsema 81; C. Hoeks 88; H. Beentjes 96, 103 en 104; F. Versluis 98; M. J. Kok 105. Ons Genoegen De Beverwijkse duiven van „Ons Genoe gen" vlogen eveneens van Mons. Er wa ren 200 duiven in concours waarvan de eerste duif om 14,49,51 uur werd geklokt en de laatste om 15,59,44 uur binnen kwam. De uitslag was: Th. Kuyer 1, 11 en 14; B. Traa 2; Fr. Blommaerts 3 en 12; R. Zoon tjes 4 en 17; P. v. Dessel 5, 6 en 32; Butter de Nijs 7, 18 en 32; J. Zutphen 9 en 31; J. Scheffers 8; B. Bruins 10, 17, 18 en 19; B. de Smet 13, 26, 34 en 35; C. v. Gellekom 15, 16, 22 en 30; F. Hendriks 17; Schelvis 20 en 39; W. v. Wijk 21; W. Rijnders 23; A. Goderie 24; F. Vos 25, 38 en 40; A. Kuil man 36; A. v. Son 37. BINNENLAND Prins Bernhard heeft zich bereid ver klaard het beschermheerschap der Stichting Radio Nederland Wereldomroep te aan vaarden. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van deze stichting deze waardigheid officieel aan te bieden op dertien October aanstaande, de dag waarop tien jaar geleden de na-oorlogse wereld uitzendingen een aan vang namen. Nederland was ook in 1954 het grootste eier-exporterende land. De uitvoer van pluimveehouderijproducten had een waar de van ongeveer 375 millioen gulden. In 1954 was met eenzelfde aantal kippen als in 1939 de eierproductie 700 millioen hoger. Koningin Juliana heeft aan de premier van Ceylon, Sir Jhon Kotelawala, de onder scheiding van Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw verleend. De premier heeft onlangs een bezoek aan Nederland gebracht. Het nationaal Rhcumafonds te Rotter dam heeft meegedeeld dat de bekendmaking van „het geheim", niet zal geschieden, zo als op de verrassingscouvertjes staat aan gegeven, op 9 Augustus, doch een week later, namelijk op Dinsdag 16 Augustus. Het zesjarig meisje G. J. de Groot, dat bij het oversteken van de Strevelsweg in Rotterdam door een personen-auto werd aangereden, is in het Westerziekenhuis aan haar ernstige verwondingen overleden. In de week van 17 tot en met 23 Juli zijn in Nederland 500 gevallen van Rode Hond aangegeven en zes gevallen van kin derverlamming (twee in Rheden en telkens één in Huissen, Amsterdam, Lekkerkei-k en Heerlen). HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. De Haarlemse wethou der van Openbare Werken de heer W. F. Happé is Woensdag verhinderd spreekuur te houden. Drietal vandaag Drie trawlers, een logger en een kotter waren vandaag binnen met 3500 kisten vis, waarvan 1400 haring, 1750 makreel, 120 wijting en 50 schelvis. De „Thorina" (van 23 Juli) voerde aan 1150 kisten vis, waarvan 670 haring, 420 makreel, 60 diversen en 200 kleine kisten haring; de „Bloemendaal" (van 25 Juli) 680 kisten vis, waarvan 640 makreel en 40 di versen en de „Sumatra" (van 21 Juli) 805 kisten vis, waarvan 700 haring, 10 gul, 20 wijting, 40 makreel, 30 schelvis en 200 kleine kisten haring. Voorts waren binnen de KW 7 met 270 kisten vis, waarvan 75 makreel, 30 haring, 20 schelvis, 15 radio, 30 gul, 100 wijting, 30 kleine kisten schelvis en 30 kleine kisten makreel. Enige dagschuitjes waren er met weinig tong. Voor de Woensdag Drie trawlers waren vanmorgen stomen de voor de Woensdagmarkt: de „Postboy" (van 25 Juli) komt met 1400 kisten vis, waarvan 600 haring, 730 makreel, 70 diver sen en 100 kleine kisten haring; de „Klaas Wijker" (van Zaterdag 30 Juli!) met 1400 kisten haring. Dit schip zou Zondag 500 kisten en Maandag 900 kisten haring heb ben gevangen en als derde trawler de „Abraham" (van 25 Juli) met 1600 kisten haring, 100 kisten schelvis, 50 makreel, 25 wijting, 25 gul, kabeljauw en koolvis en 200 kleine kisten haring^De vierde trawler, die thuisstomend is, de „Dirkje" (van 26 Juli) komt achter de „Klaas Wijker" en zou dan bestemd zijn voor de Donderdagmarkt. De „Dirkje" zou 1200 kisten haring in het ruim hebben. Oudste trawlers zijn daarna „Eveline" (van 26 Juli); de „Haarlem", „Bergen", „Gelria" en „Wiron 2" (van 27 Juli) en de „Soerabaia", „Van Hattum" en SCH 117 (van 28 Juli). Vandaag in de hal Veel makreel is vandaag in de hal blij ven staan. Bijna de gehele vangst van de „Bloemendaal" was slap en ging de puf- schuit in. Makreel haalde verder 10 tot 15. De haring leverde vandaag 12 tot 16 op. Export kocht vandaag alleen kisten ka beljauw voor 145 tot 130. Binnenland kocht grote gul voor 27 tot 37, middel gul voor 22 tot 27, torgullen voor 12 tot 22, zwarte koolvis voor 72, braad- schelvis voor 10 tot 16 en pennen voor 14 tot 18. Er waren een paar kisten tong; lappen 3.30 per kg, grootmiddel tong 3.30, kleinmiddel 3.30 tot 3.40, tong I 3.40 tot 3.60 en tong 2 3.20 tot 3.10. Vangsten van de nacht Gebroeders, 45 m. mkr. en 2 m. vis in een trek; Adrianus, 20 kg tong; Aleida, 64 kg en 4 m. vis; Arendje, 60 kg en 2 m. vis, net stuk; Jan, 60 kg en 3 m. vis; Tiny Dieuw, 9 m. hoops; Jan Willem, 10 m. vis in twee trekken; Leendert Jacoba, 20 m. hoops; Arendje Jacoba, 60 kg en 2 m. vis; Anne Marie, 30 kg en 1 1/2 m. vis, twee netten stuk; Rein, 70 kg en 2 m. vis; Tinny, 60 kg en 4 m. vis; Hermina 4, 50 kg en 4 m. vis; Willy Alida, 50 kg en 2 m. vis; Eliza, 60 kg en 2 m. vis; Albatros, 40 kg en 2 m. vis; Gerda Marianne, 20 kg en 1 m. vis in een trek; Zeearend, 40 kg en 3 m. vis; Adriana Catharina, 20 kg en 2 m. vis; Willem, 30 kg en 1 1/2 m. vis; Kon. Juliana, 3 m. vis; Jana, 50 kg en 3 m. vis; Hendrikje, 40 kg en 3 m. vis; Twee Gebroeders, 40 kg en 1 m. vis; Klaas jr., 60 kg en 3 m. vis; Emisel, 90 kg en 4 m. vis; Hoop 2, 50 kg en 4 m. vis; Magda, 40 kg en 4 m. vis; Ne- him 1, 40 kg en 1 m. vis; Nehim 2, 50 kg en 3 m. vis; Nehim 4, 50 kg en 4 m. vis. Binnengekomen IJM. 249, 239, 241, 205, 3, 240; KW. 7 De Arend, 79; HD. 87 Pietertje, 131; TX. 12, 10; RO. 29. Vertrokken IJM. 1, 2, 34, 20, 57, 45, 129, 221, 7, 239, 241, 11, 240, 8, 5, 4, 218, 31, 3, 22, 54, 27; RO. 15, 46, 29; WR. 34, 33; UK. 194, 85, 70, 4; BU. 33; AM. 17, 26, 16; TX. 14; KW. 144, 151, 155, 57, 65, 74, 18, 104, 162, 10, 126, 114, 16, 26, 17, 51, 64, 141, 91, 107, 125, 175, 84, Abbekerk, 1 te Marseille. Andijk, 21 v. Antwerpen, 1 te Bremen. Annenkerk, 31 100 m. Z. Formosa n. Shanghai. Antonia, 1 te Singapore. Atje Ray S. 31 900 m. O. Kp. Race n. H. Roads. Alphard, 1 te Montevideo. Alpherat, 1 te Santos. Arendskerk, 1 te Manilla. Artemis, 1 te Paramaribo. Amstelstad, 1 v. Lyttleton n. Brisbane. Arendsdijk, 1 te Newport News. Armilla, pass. 1 Str. Soenda n. Padang. Aardijk, 31 te Antwerpen. Akkrumdljk, 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Aldabi, 31 te Rlo de Janeiro. Almkerk, 31 v. Rotterdam n. Gen ja. Amsteldijk, 31 v. Houston n. Le Havre. Arkeldijk, 31 te Rotterdam. Beninkust, pass. 1 Las Palmas n. Dakar. Bonaire, 31 v. Paramaribo n. Plymouth. Borneo, pass. 31 Ouessant n. Amsterdam. 89, 38, 133, 34, 98, 72, 36, 8, 56, 88, 21, 30, 53, 94, 92, 210, 79, 71; KW. 8. Haring De haringloggers van Katwijk gaven vannacht de volgende vangsten door: 161 2 k., 163 2 k., 170 35 k., 43 10 k, 97 25 k., 110 10 k., 20 14 k., 29 3 k., 39 23 k., 41 8 k., 49 2 k., 78 13 k., 3 10 k., 5 1 k., 47 30 k., 54 45 k., 138 1 k., 22 25 k., 127 4 k., 18 8 k., 67 12 k., 86 9 k., 130 5 k., 167 20 k., IJM. 75 2 k. De vangsten van de trawlloggers waren: 159 100 k., 123 100 k., 40 70 k., 25 23 k., 73 66 k., 95 100 k. De gemiddelde vangst was vannacht 12 kantjes. Breda, 31' te Bremen. Bali P, 1 te Labuan. Cinulia, 31 v. Pta. Cardon n. Stanlow. Caltex Nederland, pass. 1 Gibraltar n. R'dam. Celebes, 2 te Belawan. Corilla, verw. pass. 1 Bahia n. Curasao. Cradle of Liberty, pass. 31 Ras al Hadd n .Suez. Charis, 1 te Miragoane. Cistula, 2 te Piraeus verw Caltex Leiden, 1 110 m. N. Azoren n. Curagao. Cleodora, pass. 1 O. v. Ceylon n. Bahrein. Caltex The Hague, 1 te Sidon verw. Caltex Delft, 1 v. Sicon n. Rotterdam. Dongedijk, 31 v. Rotterdam, 1 te Londen. Delfshaven, verw. pass. 1 Recife n. St. Vincent. Ena, 31 v. Buenos Aires n. Curagao. Elizabeth B, 1 v. Suez n. Bombay. Esso Rotterdam, l 40 m. Z.W. Kreta n. R'dam. Friesland, 1 te Bombay. Friesland, 1 v. Odense n. Gdynia. Gadila, 1 te Bombay. Gangoeas, 1 te Hoek v. Hpll verw. n. R'dam. Hilversum, 1 v. Aden n. Mena al Ahmadi. Helder, 1 te Pta. Cortez. Java, 1 v. Belawan n. Colombo. Johan v. Oidenbarnevelt, 1 630 m. Z.O. Ceylon n. Suez. Kertosono, 31 v. Los Angelos n. Balboa. Kasimbar, 2 te Ambon verw. Korovian, 1 te Miri verw. Karydon, 1 te Mena al Ahmadi. Kieldrecht, pass. 31-1 Finisterre n. Antw. Leersum, 31 v. Savanna n. Le Havre. Laagkerk, l v. Aden n. Karachi. Loenerkerk, 1 te Hamburg. Lissekerk, 1 v. Abadan n. Basrah. Leuvekerk, 1 te Bombay. Molenkerk, pass. 1 Ouessant n. Antwerpen. Mita, pass. 31 Azoren n .Rotterdam. Mijdrecht, 31 v. New York n. Aruba. Markelo, 1 te Portsmouth verw. Musi, 1 te Pangkalpinang. Maas, pass. 31 Bougia, 1 te Tunis. Meerkerk, 1 te Antwerpen. Noordam, 1 te Rotterdam. Oostkerk. 30 400 m. N.W. Fremantle. Oranjestad, 1 te Cristobal. Ouwerkerk. pass. 1 Kp. Guardafui n. Aden. Oranje, 1 240 m. O. Ceylon n. Colombo. Pendreeht, 30 te New York. Prins Maurits, 31 te Le Havre. Polydorus, pass. 1 Colombo n. Belawan. Prins Frederik Willem, 1 te Bremen. Prins Alexander. 1 te Hamburg. Rempang, 1 te Melbourne. Reyniersz, 1 te'Gorontalo. Stad Leiden, 1 te Antwerpen. Salatiga, 1 te Karachi.. Salawati, verm. 4 v. Lagos n. Monrovia. Schouten, 1 te Bei ra. Stanvac Benekat, 1 te Pt. Swettenham. Stanvac Djirak, 1 te Bangkok. Straat Malakka, 1 te Singapore. Tomoni, pass. lGibraltar n. Rotterdam. Tankhaven 1, 1 te Tj. Uban. Tjiluwah, 1 te Surabnja. Themisto, apss. 1 Belle Isle n. Belfast. Tiberius, 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tjibodas, 1 v. Singapore n. Kobe. Van Neck, 1 te Bombay. Waal, pass. 1 Ouessant n. Rotterdam. Willemstad, 1 te Amsterdam. Wonogiri, 1 520 m. O. eil. Guam n. s. Francisco. Zonnewijk, 31 v. Tocopilla n. Auckland. KLEINE VAART Admiraal Courbet, pass. 1 Kielerkan. n. Waterf. Admiraal De Ruyter, 1 v. R'dam n. Oscorshamn. Admiraal Nelson, 1 v. Par te Karlslroan. Albion, 1 v. Par te Amsterdam. Arnoudspo'.der, 1 v. Vlaardingen te Rotterdam. Ary Scheffer, 1 v. Rotterdam te Liverpool. Bernisse, 1 v. Falmouth te Cita Vecchia verw. Bestevaer, verm. 2 v. Rotterdam n. Londen. Bill S, 1 v. Swansea te Amsterdam. Bab T, 29 Kiel gepass. n. Ostrand. Coolhaven, verm. 2 v Casablanca n. Pt. Lyautey. Corrie, B, 1 v. Rotterdam te Kopenhagen. Crescendo, 1 v. Hamburg te Rotterdam. Dollard, 1 v. Falkenberg te Rotterdam. Driebergen. 1 v. Bollsta n. Liverpool. Dae Bohrner, 2 v. Aden te Pt. Said verw. Ellewoutsdij'k, pass. 1 Dungeness n. Fred.havn Elsenburgh, pass. 1 Dungeness n. Londen. Farel, 2 v. Sunderland te Udevalla. Frans Bohrner, 2 v. Nemours te Belfast verw. Ferocia, verm. 1 v. Vannes n. Casablanca. Gruno, 1 v. Stettin te Rotterdam. Hoflaan, pass. 1 Kiel Holtenau n. Nykoping. Haaksbergen, 1 v. Inverness n. Aberdeen. Haskerland, 1. v. Harüngen te Leith Ida D, pass. 1 Kiel Holtenau n. Creeksea. Joost, 27 te Zaandam v. Raumo. Kemphaan, 1 v. Ronne n. Hamlna. Kaap Falga, 30 te Rund'vik v. Ostrand. Kaap Sint Vincent. 29 v. Vastemik n. Zaandam. Leiwehaven, 1 v. Rotterdam te Malmö. Larix, 29 v. Rotterdam n. Karlsborg. Marianne, 1 v. Rouaan te Malmö verw. Madjoe, 1 v. I-Iernosand te Rotterdam. Marcella, 1 v. Gothenburg te Rotterdam. Monica, 1 v. Belfast n. Ardrossan. Nassauhaven, 2 v. Antwerpen te Malmö verw. Neeltje B, 1 v. Rotterdam n. Elsflet. Nieuwehaven, 1 v. Gothenburg n. Rotterdam. Nieuwland, 1 v. Rotterdam te Grangemouth. Oranjepolder, 1 v. Bremen te Londen verw Pavo, 28 te Walkom v. Kotka. Ponza, 29 v. Stockholm n. Kalmar. Roelof Buisman, 1 v. Swansea te Amsterdam. Sian, 1 v. Rauna te Rotterdam n. Voorburg. Texelstroom, 1 v. Liverpool te Amsterdam. Tilly, 29 Visby gepass. n. Zaandam. Volharding, 1 v. Kjoge te Jacobstad. Wiebold, 8 v. Piraeus te Rotterdam verw. SLEEPVA AR r Gele Zee, 30 v. Bombay te Karachi, 31 v. Kara chi n. Colombo. Hudson, 31 v. Cuxhaven n. Maassluis. Oceaan, 30 v. Bilbao n. Antwerpen. Zwarte Zee, 31 240 m. Z.O. Kyushu Japan.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8