De Pseudo- Echtgenote HOE MOBBELTJE— Arend van 't Hof sprintwinnaar in vijfde Ronde van Santpoort Belg Moens vestigde in Oslo nieuw wereldrecord 800 m. Sparring-partners willen niet meer. Nog meer schorsingen in Italië Ook fraaie prestaties in Warschau Bondsteam tegen „Hahn Hawks" op Haarlem-veld Wim van Est won de „Acht van Chaam" EEN LESJE KREEG DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1955 4 FEUILLETON door MARY BURCHELL VOOR VIERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL Valken wedstrijden op het Snekermeer Terreinraces in duinen van Zandvoorts circuit Nu ook damesvoetbal in Duitsland Louison Bobet voor een moeilijke keuze (vertaald uit het Engels) 2) HOOFDSTUK I „Nee." Ze wreef langs haar linkerbeen, dat schaafwonden had. ,,'t Bloedt een beetje maar het is niet erg." „Ik raakte u met mijn spatbord." Patricia keek in twee donkere gebieden de mannenogen en glimlachte vaag. „Ik voel me best, heus! Het was mijn eigen fout, hoe dan ook." „Ja, dat is waar," gaf hij zonder om wegen toe. „Maar ik reed erg hard en misschien was ik te veel in gedachten ver diept, ik zat te piekeren over een probleem, en was niet bepaald voorbereid op de mo gelijkheid dat een jonge vrouw zich voor mijn auto zou werpen „Ik liep ook te piekeren," bekende Pa tricia, „en dat was waarschijnlijk de reden, dat ik zonder op te letten zo maar de weg opwandelde." Hij reageerde hierop niet, maar consta teerde alleen: „Hoe het ook zij, ik geloof niet, dat er iets ernstigs is gebeurd. Wilt u niet proberen of u op uw benen kunt staan?" Patricia stond langzaam op, nog steeds leunend op zijn arm. Hij raapte haar hand tas en de kostbare handschoenen op. „Gaat het?" „O ja, heel best. Mijn hartelijke dank voor uw hulp." „Kan ik u misschien ergens afzetten? U bibbert waarschijnlijk nog op uw benen." „Omaar ik wil niet, dat u voor mij omrijdt Hij haalde zijn schouders op. „Ik moet naar Londen. Een kleine omweg is hele maal niet erg." Hij moest naar LondenEn de reis terug kostte 72 shillingZonder verder te overleggen, vroeg Patricia enigszins ademloos: „Zoudt u mij helemaal mee naar Londen kunnen nemen?" Ze voelde onmid dellijk, dat hij haar zeer vrijpostig vond. Hij trok zijn wenkbrauwen veelbeteke nend op en er kwam een laatdunkend lachje om zijn mond. Wel.tenslotte had hij haar bijna overreden, dus kon hij het haar moeilijk weigeren„Natuurlijk," antwoordde hij stijfjes. „Als u daar graag heen wilt." „Het is erg belangrijk voor mij," tracht te Patricia uit te leggen, terwijl er een blos op haar wangen kwam. „Stap dan maar in!" Hij hield het portier voor haar open. „Als het echter een kwestie van tijd is, mag ik u er misschien op wij zen, dat u er sneller met de trein komt," voegde hij er op droge toon aan toe. „Het is niet een kwestie van tijd," ant woordde Patricia. Ze had moeite om hem niet te bekennen, dat het hier een kwestie van geld was. Hij nam naast haar plaats, achter het stuur en bood haar een plaid aan. „Nee, dank u, ik heb het warm genoeg." Opeens herinnerde ze zich iets. „O, alstu blieft, zoudt u zo vriendelijk willen zijn, even langs het station te rijden? Ik heb daar mijn koffer staan." Opnieuw was er een trek van verbazing en irritatie op zijn gezicht waarneembaar. „Natuurlijk," zei hij echter op gelaten toon. Hij vindt me een echte klaploopster, dacht Patricia spijtig. „U moet me wijzen, waar het station is," zei hij, terwijl hij de wagen startte. „Ik ken deze omgeving niet. Ik kom alleen van Dover, op weg naar Londen, hierlangs." Patricia wees hem de weg en nadat ze haar koffer in ontvangst hadden genomen, deponeerde hij deze achter in de auto. De kruier, onder wiens hoede ze de koffer had achtergelaten, keek vol argwaan toe. „Ik dacht, dat u zei dat ik de koffer straks naar „The Hall" moest brengen," merkte hij op. „Ja, dat weet ik, maar ik blijf daar ten slotte toch niet," antwoordde Patricia. „U blijft daar niét?" Nee." De kruier zette z'n pet wat naar achteren en krabde over zijn voorhoofd. „Een beetje vreemd, om die lange reis van Londen naar hier te maken, enkel en alleen om even een handje te drukken en dan weer te vertrek ken. zei hij schamper. „Inderdaad," gaf Patricia toe op een toon die verdere vragen uitsloot. Maar toen de auto wegreed, bleef de kruier hen nastaren met een blik van verwondering en arg waan, tot de wagen niet meer zichtbaar was. Patricia's metgezel was blijkbaar van mening, dat ook hij wel iets meer mocht horen. Misschien was het ook alleen maar om enige conversatie mogelijk te maken tijdens de lange rit naar Londen, dat hij vroeg: „Hebt u een vervelend bezoek over haast beëindigd?" „Nee, o nee, dat was het niet!" Patricia, die even in gedachten verdiept was ge weest, kwam tot de werkelijkheid terug. En beseffend dat ze hem wel een verkla ring moest geven, voegde ze eraan toe: „Ik reisde daarheen voor een baan. Ik wilde gouvernante worden bij twee kleine meis jes. Maar hun moeder hield me voor een andere sollicitante. Ik bleek niet de capaci teiten te hebben, die noodzakelijk werden geacht. En dus werd het nietshelaas." „Pech gehad," merkte hij nonchalant op. Hij scheen er geen idee van te hebben, wat dit voor haar betekende. „Ja, het is inderdaad pech, grote pech." Patricia's stem trilde even, hoewel het helemaal niet haar bedoeling was zijn me delijden op te wekken. „En dat was de reden, waarom ik de moed verzamelde, u te vragen mij mee terug naar Londen te nemen." „Ik begrijp het verband niet goed," zei hij eerlijk. „Tenzij er geen trein meer terug was „Ik zie, dat u er niet het minste begrip van hebt, wat het betekent geen cent meer op zak te hebben," antwoordde Patricia met een matte glimlach. Hij keek haar verwonderd aan. Maar even later scheen de betekenis van haar woorden tot hem door te dringen. „O, het spijt me, ik had het natuurlijk moeten be grijpen. Ik ben heel blij, dat u mij vroeg om mee te mogen rijdenik bedoel, on der deze omstandighedenHij bloosde en voelde zich kennelijk niet op zijn ge mak. „Dank u, het is erg vriendelijk dat u dat zegt." Er heerste stilzwijgen. Na enige ogen blikken zei hij langzaam: „Dat was het dus, wat u bedoelde, toen u zei, dat u liep te piekeren en daarom niet op de weg lette?" „Ja." „Het is dus een hele slag voor u, dat deze baan niets werd?" „Inderdaad." „Dat soort baantjes is waarschijnlijk niet gemakkelijk te krijgen, hè?" „Nee, niet zo heel gemakkelijk, vooral als je geen ervaring hebt. En die heb ik helaas niet." „Nee, u ziet er niet bepaald als een gou vernante uit „Niet? Wat spijt me dat!" Patricia glim lachte. „Ik heb zo mijn best gedaan om er als een model-gouvernante uit te zien!" „U ziet er té aardig uit voor gouvernan te." Hij zei dit op een zó zakelijke toon, dat ze voelde, dat het niet bedoeld was als een compliment. Hij constateerde alleen een feit. „Dank u," zei ze. „Ik zou er echter heel graag allesbehalve aardig uitzien, als dat betekende, dat ik dan een baan zou kunnen krijgen." „U bent plotseling in moeilijke financiële omstandigheden geraakt, als ik het goed begrijp?" Hij keek strak voor zich uit naar de weg, terwijl hij deze vraag stelde. „Ja, maar hoe weet u dat?" „O, ik maak het op uit verschillende din gen, die u vertelde. U zei, dat u geen er varing had en dat u erg uw best had ge daan eruit te zien als het type-gouvernante dat u nu eenmaal niet bent. Verder gaf u duidelijk te kennen, dat u het heel erg vond, dat u dat baantje niet had gekregen. U maakt op mij de indruk van iemand, die opeens de wereld met geheel andere ogen moet bekijken en die niet precies weet, hoe hij het voor elkaar moet krijgen. „Dat tekent mijn situatie volkomen," zei Patricia langzaam. „En inderdaad, ik ben bang „Wilt u mij er niet méér over vertellen? Het is heus niet uit nieuwsgierigheid, dat ik dit vraag. Maar we hebben nu eenmaal een lange rit voor ons en we moeten toch érgens over praten." (Wordt vervolgd). De traditionele Ronde van Santpoort, een wielerwedstrijd voor amateurs over zeventig- kilometer, die gisteravond voor de vijfde maal door de Harddraverijver eniging: „Santpoort en omstreken" en de Haarlemse wielerclub HSV „De Kampioen" werd gehouden in het programma van de Santpoortse feestweek, is op overtuigende wijze gewonnen door Arend van 't Hof uit Sassenheim. In een felle en reeds vroeg tijdig ingezette eindsprint reed Van 't Hof in zo'n hoog tempo, dat zijn zestien concur renten met wie hij in deze boeiende race de hoofdrollen had vertolkt hem niet meer konden passeren. Door deze zege werd de Sassenheimer voor de vierde achtereenvolgende maal winnaar van deze wielerronde. Het begin was al veelbelovend, want er waren meteen al renners die met speelse demarrages hun collega's aan het verstand brachten, dat zij naar Santpoort waren ge komen om hard te fietsen. En er werd hard gefietst. Vooral toen Peter Post al zijn sprintvermogen in een demarrage ont laadde en enige terreinwinst veroverde. Hoewel de kopstukken deze vlucht minder serieus opnamen, waren er vij.f rappe ren ners, die wel perspectief in deze ontsnap ping zagen en na een felle jacht het be geerde contact met de vluchteling kregen. Er waren toen amper negen kilometer afgelegd en het zestal dat aan de leiding kwam bestond uit: Post, Smit, De Koning, Van Weeren, Moolenijzer en De Ruiter. Deze zes renners losten elkaar regelmatig af en zagen hun voorsprong geleidelijk groter worden. Verschillende renners sprongen uit het peloton om de kopgroep te achterhalen, maar deze achtervolgingspogin gen kregen pas inhoud toen de leiders het peloton ge vaarlijk dicht benaderden en Van 't Hof, Braat, Wuurman, Bruggenkamp en Kuit- waard er zich mee gingen bemoeien. Achtervolging Er formeerde zich in deze periode van de strijd een twaalf man sterke groep fa vorieten, die in een hoog tempo over het parcours joeg op zoek naar de koplopers. De winst van de achtervolgers steeg snel en luide aangemoedigd door de duizenden toeschouwers langs de kant, kregen zij de groep Post cs. rond de 34ste kilometer te pakken. Er kwamen zodoende achttien renners aan de leiding. In hetzelfde hoge tempo ging deze pas gevormde hoofdmacht verder en dit werd fataal voor het 25 man sterke peloton, dat met nog ruim twintig kilometer te rijden werd ingelopen. Bij de koplopers was Lute inmiddels afgevallen door een lekke band, terwijl de wedstrijdleiding voor een orde lijk verloop van de eindstrijd alle renners met één ronde achterstand gelastte om de strijd te staken. Er bleven zodoende nog zeventien renners over. Eindfase Toen de „gedubbelde'" renners het strijdtoneel verlieten, probeerden Braat, Moolenijzer en De Nijs van de kleine ver warring die hierdoor ontstond te profite ren, maar zij slaagden niet in him opzet, want Van 't Hof wierp zich onvervaard in hun spoor en trok ook de andere renners weer bij de „rebellen". De onrust was ech ter gewekt, want enkele ronden later de den Geldermans, Van 't Hof en De Ruiter een poging om met een ontsnapping de strijd in hun voordeel te beslissen. Nu was het de beurt aan sprinter Post om de de- marranten in toom te houden. Het hoge tempo was er hoofdzakelijk oorzaak van, dat al deze demarrages niet ver genoeg reikten om enig nuttig effect te sorteren. Gezamenlijk gingen de zeven tien renners onder aanvoering van de Utrechtse kampioen Theunisse de laatste ronde in. De eindsprint werd reeds vroeg tijdig ingezet door Van 't Hof, die het bru taalste door de bochten reed en op het laat ste rechte eind naar de streep zo'n hoog tempo draaide, dat de sprinters Post, Kuit- waard en Braat er niet aan te pas kwamen. Zelfs de tweede plaats bleef nog buiten hun bereik, want die was voor Wuurman die zich krampachtig aan het achterwiel van Van 't Hof kon handhaven. De uitslag luidde: 1. A. van 't Hof (Sas senheim) de 70 kilometer in 1 uur, 36 min. en 22 sec.; 2. J. Wuurman (Amsterdam); 3. P. Post (Amsterdam)4. H. Kuitwaard' (Velsen); 5. J. Bruggenkamp (IJmuiden); 6. B. Theunisse (Utrecht); 7. A. Gelder- mans (Beverwijk); 8. G. van Rihijm (Was senaar); 9. C. de Nijs (Beverwijk); 10. W. Klebach; 11. P. Smit (beiden Amsterdam); 12. D. de Ruiter (Beverwijk). Dit is de 22-jarige zwaargewicht-bokser Ewart Potgieter uit Natal, waarover wij gisteren berichtten. Potgieter, die 2.18 meter lang is en 140 kilo zwaar, ziet men op de foto met de Engelse boksers Freddie Mills en John Walker, die hem kwamen be groeten op het Victoria Street station in Londen. Zij verzinken haast in het niet bij de reus, die nog bijna twintig centimeter langer is dan de eertijds zo beroemde Primo Camera, en een reach heeft van twee meter dertig. Er is voor Potgieter nog steeds geen tegenstander gevonden het valt hem zelfs moeilijk sparring-partners te vinden, daar hij er tijdens de eerste training binnen korte tijd, niet minder dan zeven buiten de ring werkte ADVERTENTIE Het tempo was zeer hoog en na 400 meter noteerde men 52 sec. In de tweede ronde liep Larsen de baan uit, kennelijk was zijn taak als gangmaker afgelopen. Moens nam de leiding en verhoogde nog de snelheid. Onder daverende toejuichingen van het publiek werd de strijd tussen de Belg en Boysen meter voor meter uitgevochten- Maar Moens behield de leiding. Beide lo pers spraken hun reserve-krachten aan op de laatste 200 meter en Moens kwam als eerste over de eindstreep in de nieuwe we reldrecordtijd van 1 min. 45,7 sec.; voor Boysen werd de niet minder fraaie tijd van 1 min. 45,9 sec. afgedrukt. Zowel Moens als Boysen hebben dus het wereld record van Harbig royaal verbeterd. Na Moens en Boysen plaatsten de ove rige deelnemers aan de 800 meter wedstrijd zich in deze volgorde: 3. Andersen (Noor wegen) 1.51.8; 4. Vernimmen (België) 1.53.7; 5. Tveit (Noorwegen) 1.54.9; 6. Ma- ho (België) 1.55.2. De wedstrijd werd gelopen bij mild zo merweer. Ongeveer 13.000 mensen waren er getuige van. Zij juichten de 25-jarige Belg geestdriftig toe toen deze, na weer stand te hebben geboden aan de verwoede eindspurt van Boysen en als eerste door de finish te zijn gegaan, een extra rondje liep. De Belg gaf zijn prijs aan Finn Larsen, die als gangmaker gefungeerd had. Nieuw record hink-stap-sprong Leonid Tscherbakov (Rusland) verbe terde het Europees record hink-stap- sprong tijdens de internationale wedstrij den in Warschau. Hij bereikte een afstand van 16.35 meter. Het oude record stond op zijn naam met 16.23 meter, gemaakt op 19 Juli 1953 in Moskou. Het oude Europese record van 16.23 me ter heeft ook geruime tijd gegolden als we reldrecord, totdat Ferreira da Silva (Bra zilië) tijdens de Pan-Amerikaanse Spelen in Mexico City een afstand bereikte van 16.56 meter (17 Maart 1955). Nieinv record verspringen De Russische athlete Vinogradova heeft tijdens de wedstrijden in Warschau even eens een fraaie prestatie verricht. Zij kwam in het nummer vèrspringen tot 6.27 meter, waarmede zij met twee centimeter het Europese record van Fanny Blankers Koen verbeterde, dat sedert 19 September 1943 (Leiden) op 6.25 meter stond. Het wereldrecord is in het bezit van Yvette Williams (Nieuw Zeeland) met 6.286 me ter, op 20 Februari 1954 in Gisborne in Nieuw Zeeland gemaakt. Na het bekend worden van de straf maatregelen tegen Udinese, de degradatie van de club van de eerste naar de tweede divisie en het schorsen van verscheidene spelers, kondigen zich nieuwe schandalen in de Italiaanse voetbalsport aan. Het is niet onmogelyk dat reeds Zondag, wan neer het bestuur van de Italiaanse Voet balbond in Milaan vergadert, het vonnis over een tweede club zal worden uitge sproken. Het gaat om Catania, dat even eens van knoeierijen wordt beschuldigd. Het laat zich bovendien aanzien, dat be stuursleden en spelers van Udinese een boekje zullen open doen over de corrupt heid in de Italiaanse voetballerij. Een vroe gere voorzitter van Udinese heeft gezegd: „Als ik begin te praten, vliegen nog ten minste drie andere clubs uit de eerste divisie". In de stad Udine is het nog steeds on rustig. De demonstraties tegen de voetbal bond namen Dinsdagavond zulk een om vang aan, dat het verkeer in het centrum urenlang werd gestremd. Er waren vecht partijen met de politie en er werden arres taties verricht. De ongeregeldheden duur den Woensdag nog voort. Bij de Voetbalbond is een groot aantal eisen tot schadevergoeding binnen ge komen. Zij komen o.a. van verenigingen, die in de afgelopen twee jaren spelers van „Pro Patria" hebben overgenomen. „Pro Patria" was de tegenstander van Udinese in de wedstrijd van 31 Mei 1953, welke tot de strafmaatregelen leidde. Sommige toen malige spelers van Pro Patria zijn levens lang of voor vele jaren geschorst. Voor de eerste dag van de internationale valkenwedstrijden, georganiseerd door de Friese Valkenclub „Jacoba van Beieren", stonden twee wedstrijden op het program, een open en een teamrace. Het was goed zeilweer: bedekte lucht met een frisse wind. Helaas bleek één van de boeien op drift te zijn geraakt, zodat de route niet meer vast lag, met het gevolg dat de ope ningswedstrijd moest worden geannuleex-d. In de teamwedstrijd kwamen Valken uit Nederland en Denemarken uit. Een klas sement kon echter niet worden opgemaakt, zelfs niet een voorlopig, ofschoon men de indruk had dat het Nederlandse team leid de, omdat onmiddellijk na afloop vijf pro testen werden ingediend. De jury zou hier over later een beslissing nemen. Roger Moens, de bekende Belgische mid denafstand loper, heeft het wereldrecord op de 800 meter tijdens wedstrijden in Os lo Woensdagavond verbeterd. Hü liet een tijd afdrukken van 1 min. 45,7 sec., waar mede hij het zestien jaar oude wereldre cord van Harbig met 0,9 sec. verbeterde. Moens heeft hiermede één van de oudste en meest begeerde wereldrecords verbe terd. De Duitser Harbig liep tijdens wed strijden in Milaan op 15 Juli 1939 de 800 meter in 1 min. 46,6 sec. Na het startschot nam de Noor Larsen de kop, gevolgd door Moens en Boysen. Zondag 14 Augustus In Zandvoox-t worden de laatste voor bereidingen getroffen voor de organisatie van de eerste terreinrace binnen het cir cuit van Zandvoort. Deze zullen worden gehouden op Zondag 14 Augustus. Het par cours is uitgezet in de duinen binnen het wegcircuit en is 2,5 km lang. De duintop pen vormen de natuurlijke tribunes, waar- vanaf de bezoekers ten minste de helft van het parcours kunnen overzien. Er zal gestart worden in de volgende klassen: junioren tot 150 cc; junioren bo ven 150 cc; senioren tot 150 cc; senioren boven 150 cc. Iedere groep rijdt twee manches, zodat men acht races te zien krijgt. Hoewel de inschrijving nog niet gesloten is, blijkt nu al dat het publiek een groot rennersveld aan de start zal zien. De Duitse voetball i ef hebstex-sdie reeds lang de lust hebben gevoeld ook zelf eens een partijtje te spelen, zijn gisteren een grote stap nader gekomen tot de vervul ling van d'it verlangen. Zij hebben namelijk de eerste „Dames Voetbalbond" van Duitsland opgericht. Tot dusverre had het handjevol Duitse dames-voetbal verenigingen een felle strijd gevoerd met de Duitse nationale voetbal bond, die tegen voetbal door vx-ouwen was en ze van de velden had geweerd. De dames noemden dit tegenstreven „een ondermijnen van de democratische gedachte". Na afloop van de i zware Ronde van Frankrijk was de winnaar Louison Bobet zeer vermoeid, lichamelijk en geestelijk. Hij zou liefst acht dagen volkomen rust nemen maarer staat hem nog een eveneens zwaar px-ogramma van wedstrij den over al in Frankrijk te wachten. En aangezien hij de voornaamste trekpleister is van die programma's, en er kans is dat de wedstrijden geannuleex-d worden als hij niet uitkomt, waardoor zijn kameraden gedupeerd zouden worden, staat Bobet voor een moeilijke keus. Dezer dagen is hij, ziek en koortsig, ge start voor het Critex-ium van Amiens, maar na uitbundig gehuldigd te zijn en enkele ronden te hebben gereden, moest hij de strijd staken en stilletjes het circuit ver laten. Men vreest dat Bobets deelneming aan de wereldkampioenschappen in Italië in gevaar zal komen tenzij hij x-ust neemt. Maar daar schrikt Bobet om bovengenoem de reden voor terug. Een beeld uit de strijd van de Profs en Onafhankelijken. Van Est aan de kop van het peloton. Na 80 kilometer ontsnapte Van Est uit het pelotoxi samen met Wies van Dongen en de onafhankelijken Pauw en Konings. Dit kwartet nam een voorsprong en be hield die tot het einde, alshoewel het pe loton herhaaldelijk jacht maakte. Spanning was er genoeg omdat het verschil schom melde tussen de 38 en 73 seconden. In de laatste twee kilometer van het parcours schudde Van Est zijn rivalen Konings en Pauw van zich af (Wies van Dongen was reeds eerder uitgevallen wegens een defect aan zijn fiets) en won met 25 sec. voor- spi-ong. Hij legde tevens beslag op de klas- sementsprijs. Wagtmans (10e ronde), de Fransman Iiassendorfer (13e ronde), de Engelsman Blown (in het begin van de strijd), Schut te (na ongeveer 10 ronden) en Suyker- buyk behoorden tot degenen die de rit we gens mechanische defecten niet konden beëindigen. De uitslag luidde: 1. Wim van Est (St. Willebrord), 160 km in 3 uur 54 min. 26 sec. Op 25 seconden, 2. Konings (Breda), 3. Pauw (Utx-echt). Op 1 min. 10 sec. 4. Haan (Bunde), 5. Van Breenen (Amster dam), 6. Kemp (Luxemburg), 7. Hinsen (Ryckevorsel), 8. Maas (Pindorp), 9. Mar tens (België), 10. De Beuckelaar (België). Bij de amateurs ging het over 120 kilo meter en ook hier was de strijd interessant van het begin tot het einde. In de eind sprint won Bergmans uit Eindhoven. Zijn tijd was 3 uur 1 min. 13 sec. 2. Westdorp ('s Herenboek), 3. Van Vliet (Rotterdam), 4. Van der Sluys (Vlissingen), 5. Van der Pluym (Dussen) op 40 seconden, 6. Krijn Post (Nieuw Vennep), 7. Hoffmans (Etten), 8. P. van Est (Fijnaert), 9. Rol (Alkmaar), 10. Wolfs (Vlijmen). De nieuwelingen moesten bun 64 km (8 ronden) in aanhoudende regen rijden. Winnaar werd Van Amsterdam uit Ooster hout in 1 uur 40 min. 8 sec. Het klassement luidde verder: 2. Verstraete (Ede) op en kele lengten, 3. Rentmeester (Ierseke), 4. Sijthoff (IJselmonde), 5. Suykerbuyk (Nis pen), 6. Koger (Haarlem). Mobbeltjenou, dat was me toch een verschrikkelijke ondeugd'. Zo klein als hij was, wist hij altijd weer allerlei kattekwaad te verzinnen. En als er ergens iets ondeugends was uitgehaald, dan kon je er zeker van zijn, dat Mobbeltje daar meer van wist. Zo gebeurde het ook op zekere dag, dat meester op school iels aan de kinderen ver telde. Iedereen luisterdebehalve Mobbeltje. Die was er met zijn gedachten niet bij, maar broeide weer eens op 'n schelmenstreek. Voorzichtig liet hij zich uit zijn bank zakken, hij kroop over de grond tot vlak achter meesters stoel. En toen Het bondsteam van de KNHB, dat Zater dag 6 Augustus op het „Haarlem"-terrein een wedstrijd zal spelen tegen de „Hahn Hawks", een Amerikaans legerteam is als volgt samengesteld: Werper: Smidt (HHC), catcher Geurts (Schoten), le honk: Hoogenbos (HHC), 2e honk: Jongeling (HHC) korte stop: Jole (HHC), 3e honk: Klooster (Schoten), links- velder: Heemskerk (EHS), middenvelder: Keulemans (Schoten), rechtsvelder: Duin- ker (HHC). Reserves: Kraal (ABC), Booi (HHC), Urbanus (OVVO), Regeling (OVVO) en Broersma (VVGA). Zondag 7 Augustus zal in het Ajax- stadion in Amsterdam tegen dezelfde tegenstanders worden gespeeld. Daar zal dan of het Amsterdamse team of het offi cieuze Nederlandse team in het veld komen. Amsterdam: werper: Urbanus (OWO), catcher: Nijhuis (VVGA), le honk: R. Kok (Ajax), 2e honk: Koot (DWV), korte stop: N. Kok (Ajax), 3e honk: Van Lieshout (TIW), linksveld: Regeling (OVVO), mid- velder: Bx-oersma (VVGA), rechtsvelder: V. Pietersom (TIW). Officieuze Nederlandse negental: werper: Urbanus (OVVO), catcher: Nijhuis (VVGA), le honk: Hoogenbos (HHC), 2e honk: Jon geling (HHC), korte stop: Jole (HHC), 3e honk: Van Lieshout (TIW), linksveld: Heemskerk (EHS), midvelder: Broersma (VVGA), rechtsvelder: H. Kok (Ajax). De traditionele wedstrijd „Acht van Chaam" is wederom een groot succes ge worden. Weliswaar was de drukte niet zo groot als verleden jaar, maar toch mocht het aantal toeschouwers op tenminste 25.000 worden geschat. De profs en onaf hankelijken troffen het met het weer in tegenstelling tot de nieuwelingen, die in voortdurende regen hebben gefietst en reden een zeer snelle en spannende wed strijd. De winnaar Wim van Est legde de 160 kilometer (20 ronden) af in minder dan 4 uur. Zijn tijd was 3 uur 54 min. 26 sec.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6