Nieuwe papier-gigant bij Van Gelder de „PM 21" zal in 1956 kunnen draaien Grootse voorbreidingen - grootse productie-mogelijkheden Visserij -varia Juffrouw Eug. Biermans kinderen stopten hun „moeder" van alles toe De VOV geeft Velsens muziekleven in het nieuwe seizoen nieuwe impulsen Agenda voor Velsen Vijfhonderd ton slijpbank op veren in het beton KMC-ers gooiden om de hoogste ogen Ontroerend jubileumfeest in de Bakkumse St. Antonius kinderkolonie Twee concerten en bindingsavonden in voorbereiding Heemskerk Piek Nieuwe houtstoffabriek Dobbelen en Knobelen Kleinebijgebouwen „Wilhelmina" concerteert 25 Augustus op Schipbroekenweg NA DE IMPASSE Het kan verkeren, ook in de sla De heer Stakelbeek naar Nijmegen Agenda voor Beverwijk DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955 o ER ZIJN - IN KORT BESTEK VERTELD - enige opmer kelijke nieuwigheden te venvachten bij de kapitale bouw van de P.M. 21, die het machinepark van Velsens Papier fabriek tegen de zomer van het volgend jaar uit zal breiden met een papier-mastodont, die er, op topsnelheid lopend, elke minuut 600 meter papierbaan uit kan, gooien. Hetgeen wil zeggen, dat deze PM, de gebruikelijke afkorting voor „papiermachine", elk uur acht ton blank papier aflevert en elk etmaal 180. Allemaal „kan", want voorlopig zal men met de nieuwe machine kalm-aan doen. Vierhonderd meter is wel hard genoeg in het begin. Dat daartoe mansdikke betonnen funderingspalen in de harde Kennemer duingrond verdwijnen en dat Van Gelder de machine 21 bij stukjes en De „oude" PM 18, die in zijn betonnen huis van zo'n 130 meter lengte al tot de zware knapen in de papierindustrie werd gerekend, en wiens gigantische afmetingen menig kenners- en lekenoog hebben verrukt, zal dus tegen het midden van het volgende jaar niet langer de grootste zijn. Deze machine werkt nog volgens het normale, oude principe: De papierfabricage concentreert zich immers op de papiermachine zelf, waar het papierstof (houtstof met ivat cellulose) in een zeer grote verdunning uit een voorraadkast door een brede, nauwe spleet uitstroomt op het brede koperdoek een roterende gazen bandwaarop het bladpapier min of meer volgens hetzelfde principe gevormd wordt als vroeger in de handzeef, waarmee de papiermaker de stof uit de bak schepte. Het koperdoek werkt als zeef de stof blijft achter als het water is weggezakt. Als, hetzij door vrije val of door zuiging, geen vocht meer aan het papier onttrokken kan worden, komt de nog natte papierbaan aan het eind op een nat vilt van de perspartij terecht, dat het papier tussen twee persen leidt en als dan door persen en zuigen ook weer het maximum aan nattigheid verdwenen is, kan slechts het overblijvende vocht er uit gehaald worden in de „droogpartij" van de machine, bestaande uit met stoom verhitte cylinders. Aan het eind van deze lange reis wentelen zich machinegladwerken „over de baan" om het product een hogere gladheid te geven. De zaal van de PM 21, die vlak naast de hal van de 18 verrijst aan de Noordwestkant van de papierfabriek, wordt namelijk achttien meter langer en de nieuwe machine dus navenant ook. Dat ligt vooral in de snelheid, waarmee de nieuwe gigant straks aan de slag gaat. Deze snelheid, waarmee uit de grijze brij van de houtstof, vloeiend over het ko perdoek naar de wentelende viltband, pa pier wordt geboren, maakt namelijk de „zeefpartij" van de nieuweling noodzake lijk langer. De perspartij, waèr het opdro gende papier tot een stevig lint wordt saamgedrukt is ongeveer even lang als die van de 18, maar de droogpartij moet weer aanzienlijk langer worden, zodat de 18 me ter-extra bepaald niet het gevolg zijn van een onverantwoordelijke expansiedrang in een te krappe IJmond. Bij een project als dit spreken de cijfers in hun koele nuchterheid meestal de kloek- ste taal. Dat Van Gelder met de 21 straks uitermate modern toegerust zal zijn, lijkt nogal voor de hand te liggen, dat er ech ter tegen die tijd 2.000.000 echte kilo's in het zand rusten, is een zaak van overtui gend gewicht. 2000 ton „rein machinege wicht" dan wel te verstaan, waarvoor de treinen straks de hal zullen binnenrijden om de stukjes van de machinale legpuzzle, stukjes van 30 ton soms, af te leveren. Het zou natuurlijk sneu zijn, als de verlader in Duitsland, waar de 21 vervaardigd wordt, de volgorde uit het oog verliest, want deze wijze van montage kan beslist niet verdra gen, dat er plotseling een „stukje boven kant" met de onderste walsrollen mee komt. Die pick up, zult ge zeggen. Wat kan dat voor muzikaal onderdeel zijn van een zo weinig muzikaal geval als een ruim hon derd meter lange papiermachine? Wij zul len proberen het te vertellen. De „piek up" is de installatie, die het gebrek van de normale papiermachines het overbren gen van de nog zeer natte papierbaan op het vilt elimineert. De pick up name lijk overbrugt de critieke afstand tussen zeefpartij en perspartij, waar veelal breu ken in de kwetsbare papierbaan optreden. beetjes in de nieuwe machinezaal brengen laat per spoor wagon, zal na deze al imposante cijfers weinig opzien meer baren. Dat naast de machinehal vier enorme betonnen kel ken op betrekkelijk dunne voeten komen, die 850 kubieke meters water kunnen dragen en als ontzaglijke borrelglazen te kijk zullen staan naast het gebouw, is evenmin belang wekkend genoeg om een doorknede papiermaker de han den ineen te doen slaan. Maar dat de nieuwe 21 een „pick up" krijgt, zal hem als vakman meer interesseren, want daarmee doet een snufje zijn intree in de Nederlandse pa pierfabricage, dat zelfs voor Europa tot de meest moderne uitvoeringen behoort. Voor wie het nog niet duizelt na deze astronomie der getallen, moet het belang wekkend zijn te weten, dat de hout stoffabriek van Van Gelder, die de beken de stammetjes-van-een-meter in naar hars geurend houtstof verandert, eveneens in het nieuw gestoken wordt. Dezer dagen heeft de eerste „kettingslijper" proef gedraaid. Dat is dus geen drukslij- per, want zo deed men het tot nog toe: hydraulisch aangedreven stempels drukten een lading papierhout tegen een wente lende slijpsteen, die goed nat werd gehou den om het verbranden der stammen te voorkomen en aan de andere kant spoot de „melk" er uit. Melk, die dus van fijne houtvezels ver zadigd water was. Maar de kettingslijper denkt daar ge heel anders over. In de vergrote houtstoffabriek, die met het oog op de extra behoeften van de PM 21 dus alvast wordt ingericht, komen drie hoge slijpmachines, waarvoor het hout bo venaan in een watergoot wordt aange- Met drie ogen op de dobbelsteen naar Akersloot en met vijf ogen naar Egmond - als het tenminste motorrijders waren; de bromfietsers moesten respectievelijk naar Heemskerk, omdat Egmond wat te ver uit de route lag. Zo ging dat Zondagmiddag bij hotel „Parkzicht" in Beverwijk, toen de Kennemer Motoclub een knobbeltocht ging houden. Met een enorme houten dob belsteen werd om beurten geworpen en wie een bepaald aantal ogen gooide, moest een bepaalde rit maken. Op het punt van be stemming aan gekomen, werd dan opnieuw gedobbeld, waarbij de kans bestond, dat de rijder diende terug te keren naar de plaats van uitgang. Alle deelnemers vonden het machtig aardig, vooral toen na de zes ver zamelde handtekeningen bleek, dat er met de prestaties van deze middag niets te ver dienen viel, want zelfs de prijzen (beker, médailles en bussen olie), werdenver dobbeld. Bij de bromfietsen vielen de prijzen ten deel aan: 1. C. Nijssen; 2. L. Schipper; 3. J. G. Baars; 4. J. v. Tor en bij de motor rijders gingen zij naar 1. H. Lagrand; 2. J. Esscher; 3.A. v. d. Weerthoff; 4. L. Thijms. De K.H.C. hoopt overigens, dat het Zon dag 28 Augustus weer een stralende dag zal zijn, want er staat een betrouwbaar- heidsrit op de kalender. De totale lengte bedraagt 75, km., die door motoren met een gemiddelde van 36 km. en door bromfietsen met 18 km. per uur zal moeten worden gereden. De start vindt weer plaats om 2 uur bij hotel „Parkzicht". Voetbalvereniging Beverwijk De voetbalvereniging Beverwijk heeft het komende seizoen weer de beschikking over haar linksbuiten Joop Ketting. Deze had le kennen gegeven om in het komende sei zoen voor RCH te zullen gaan spelen, hij is op dit besluit evenwel teruggekomen. Toch heeft Beverwijk een speler aan het betaalde voetbal moeten afstaan. C. van Zutphen is overgegaan naar VSV, over de transfersom is tussen beide verenigingen reeds volledige overeenstemming bereikt. unyiMHÉiwtMl Naast de hal voor de nieuwe PM 21 - het „borrelglas", waarvan er vier komen voor het machinewater van de 21 en van de „oude" 18 markeert reeds dit gigantische project. Rechts op de foto is de moderne dakconstructie van de zaal voor de 21 zichtbaar. Een zuigwals van deze pick up instal latie wordt, met het pick-vilt er omheen lopend, vlak tegen het koperdoek gedrukt, waarop de papierbaan ligt. Door de zui gende werking van deze zuigwals, wordt het vochtige papier onmiddellijk tegen het pick up vilt gezogen: de afstand is gering en breuken kunnen veel minder optreden. Als het vilt juist behandeld wordt, blijft het papier tegen de onderkant ervan kleven om door middel van het vilt naar de persgroep te worden gevoerd en daar te worden overgenomen door de normale persers. In plaats van een moment, waarop het papier vrij hangt, is het bij de nieuwe PM 21 gedurende de hele reis beschermd: het hangt direct na het verlaten van het koperdoek veilig aan de onderkant van het pick up vilt. De 56 stoomverhitte cylinders en het gladwerk zorgen er dan wel verder voor, dat het papier de fraaie blankheid, het juiste vochtgehalte en oppervlak krijgt, waarover de bobineur aan het eind te vreden kan zijn. Hij snijdt namelijk de brede rol in hanteerbaarder moten. Om deze reus onder de papiermachines aan te drijven, in goede staat te houden en te bedienen, is Van Gelder er beslist niet met dat ene, lange gebouw aan haar Vel- sense fabriek. Daarom worden de zalen van de PM 18 en de 21 dan ook met elkaar onder één dak gebracht, terwijl tussen de beide machines in de magazijnen voor de koperdoeken, de vilten en een was- en kleedlokaal gebouwd worden met uitzicht en bedieningsmogelijkheden naar twee kan ten. Aan de Noordkant van de PM 21- ruimte zal in een 5 meter brede aanbouw de hele electrische installatie gebouwd worden, die de kolos aan de gang zullen houden (hij werkt op gelijkstroom, de 18 vergenoegde zich met draaistroom) en op de begane grond is een opslagplaats voor reserve-walsen geprojecteerd, terwijl er dan ook nog een uitbreiding is ge geven aan de papieropslagplaats aan de Oostkant en een gebouw voor een reus van een superkalander aan de andere kant, die 50 kilometer per uur kan kalanderen, wanneer extra glad papier gevraagd wordt. Met de vier water-reservoirs-als-wijn glazen verandert het buitenaanzicht van de Papierfabriek dus niet onaanzienlijk, te meer daar er nog diverse kleine bijgebou wen als een walsensliiperij en wat dies meer zij op stapel staan. „Kleine bijgebouwen" zijn het op teke ning, maar de werkelijkheid ligt even an ders, want alleen al die walsenslijperij is een fabriek op zichzelf. Daar komt name lijk voor het goed functionneren van de walsen, een nieuwe bank met een slijpbaan van 10.50 meter, die de allerhoogste eisen in nauwkeurigheid volledig kan bijhouden. Wil het ding evenwel nauwkeurig blij ven, dan zullen de trillingen, die de PM 18 en later ook de PM 21 aan de grond mee delen, opgevangen moeten worden en daar toe is de 14 meter lange betonfundatie voor de slijpbank vrijdragend opgehan gen (voorlopig nog in tekening) in een rond de bouwput gedachte goot, waar de hele 510.000 kilo op de veren zal komen te rusten. voerd. Het hout komt tenslotte tussen twee langzaam draaiende kettingen terecht als in een trage lift en drukt door eigen ge wicht en door de stuwing, die de kettin gen uitoefenen, tegen de, een verdieping lager wentelende, steen. Ook daar golft de „melk" reeds over vloedig en straks hopelijk overvloedig ge- hoge slijpmachines, waarvoor de stamme- noeg om de PM 18 en de 21 samen te voeden in samenwerking met de eveneens doordraaiende pers-slijpers. Wie hier een poosje heeft rondgekeken vraagt zich met bezorgdheid af, of moeder natuur geen stammetjes tekort komt, omdat VGZ ten slotte niet de enige is, die de wereld van krantenpapier voorziet. Maar hij komt tegelijkertijd onder de indruk van de ka pitale machines, die voor een zo simpel product als kranten van node zijn. J. F. VEILINGBERICHT 15 Augustus Bloemkool 932; sla 412; spinazie 1546; postelein 2638; andijvie 17—25; tomaten 2352; komkommers 724; tuinbonen 1635; sperciebonen 3044; snijbonen 3447; pronkbonen 2226; doperwten 2397; bos- peen 1423; waspeen 816. Prijzen van Maandag. Heilbot 3,20—2,05; gr. tong 4,70—3,70; grm. tong 3,60—3,20; kim. tong 3,603,15; kl. tong I 3,703,25; kl. tong II 3,25—3,10; tarbot I 3,00—2,30; zalm 9,60—7, per kg. Tarbot IV 4740; gr. griet 65—54; kl. griet 47; gr. schol 6552; grm. schol 63—54; kim. schol 60—51; kl. schol I 57—42; kl. schol II 5512; schar 1814; v. haring 14,5010; makreel 1711; gr. schelvis 45; grm. schelvis 4427; kim. schelvis 3222; kl. schelvis I 3019; kl. schelvis II 2212; wij ting 1818; gr. gul 4730; midd. gul 3622; kl. gul 2712; kl. rode poon II 118, per 50 kg. Gr. kabeljauw 204—74; gr. koolvis zw. 7064, per 125 kg. Besommingen van Maandag. IJM 204 f1980; RO 2 f2370; KW 52 f5650; KW 64 f4000; KW 26 f3360; KW 104 f3160; KW 57 f3590; KW 89 f2940; KW 159 f410; KW 114 f4200; KW 178 f3870; KW 17 f3340; KW 84 f2320; KW 155 f1950; KW 125 f2170; KW 169 f2370; KW 65 f 1400; KW 10 f2230; KW 69 f1400; KW 107 f 1900; KW 51 f2580; KW 175 f620; KW 37 f890; KW 129 f1400; KW 6 f 1100; KW 38 f840; GG 334 f6000: KW 12 f2950; KW 133 f3340; KW 53 f 1480; KW 30 f2050; KW 97 f1540; KW 21 f1430; KW 34 f2350; KW 77 f1450; KW 98 f2310; KW 92 f1790; KW 68 f1750; KW 36 f2400; KW 27 ƒ1730; KW 88 f1760; KW 79 f 1830; WR 34 f3070; WR 33 f3330; IJM 45 f2250; IJM 52 f 1740; IJM 52 f4160; IJM 3 f1660; IJM 22 f2870; IJM 210 f2500; TX 14 f2570; BU 33 1700; AM 16 f1800; AM 17 f2870; AM 18 f2060; AM 26 f3480. 2 trawlers f20.700. Het programma van het openluchtconcert op 25 Augustus 1955 (om 20 uur) aan het ein de van de Schipbroekenweg te Santpoort, door het fanfarecorps „Wilhelmina" te Sant poort, ziet er als volgt uit: 1. Florida Mars, A. Duroc; 2. Partita Pic- cola, 4 delen. G. Boedijn: 3. Dorpsdansen, 5 delen, A. E. M. Grety; 4. First Suite, 3 delen, G. Holst; 5. Jagermarsch, M. H. Forster; 6. Dans le jardin d'ün Monastère intermezzo, A. W. Ketelbey; 7. Tschaikowsky Herinne ringen, arr. A. Meyns; 8. Vieux Camerades Mars, C. Teike, arr. E. Larue. (Men wordt verzocht tijdens het concert stilte in acht te nemen). Maandag is op ondubbelzinnige wijze tot uiting gekomen dat men de directrice van het Katholieke kindervacantiekoloniehuis St. Antonius te Bakkum, mejuffrouw Eugenie Biermann, allerwegen een warm hart toedraagt. De directrice herdacht namelijk de dag waarop zij voor vijfentwintig jaar haar leidende werkzaamheden bij St. Antonius begon: eerst vier jaren in Egmond en de resterende eenentwintig in Bakkum. Van alle kanten heeft men de jubila- resse lof toegezwaaid, woorden, begeleid door vele cadeaux. Maar het mooiste aan denken schonken de 110 meisjes en jon gens, die momenteel in het huis aan de Herenweg verblijven, 's morgens hün di rectrice in de recreatiezaal van St. An tonius: een flonkerende aubade, gevolgd door het zingen van een vreugdelied door twee knapen, het opzeggen van een dank- vers door een lief meiske en de aanbie ding van tastbare cadeaux, waarmede de gevoelens van de kinderen jegens de di rectrice op vaak ontroerende wijze wer den uitgedrukt. Aan het hoofd van de tafel zat de jubi- laresse, met rechts van haar de directrice van een rusthuis te Heemstede, mejuf frouw L. Biermann, en links eveneens een zuster, mejuffrouw H. Biermann, even eens uit Heemstede. Voorts de burge meester van Castricum, de heer C. F. Smeets en zijn echtgenote; de heer P. de Lange, uit Bussum, directeur van alle koloniehuizen van St. Antonius; de toe komstige directeur, de heer J. Fransen en echtgenote; mevrouw Moons, echtge note van de controlerend arts; mejuf frouw A. de Lange, directrice van het asthmacentrum te Huis ter Heide; me juffrouw A. Lambo, directrice van de kolonie te Boxtel; mejuffrouw zuster Mattijse, directrice van het St. Antonius- kleuterhuis te Zeist; mevrouw Bloem, echtgenote van de oud-directeur; de oud directrice, mevrouw A. Snoeks-Veltkamp, uit Egmond; het hoofd van de huishou ding te Bakkum, mejuffrouw A. Voller; de pater assumpsionist H. Fennes, uit Boxtel, die tijdelijk rector van de Byk- De Velser Orkest Vereniging, die zich met zoveel sympathieke" ijver een plaats poogt te veroveren in het Velsense culturele leven en daar blijkens de belangstelling voor het recente „bevrijdingsconcert" in slaagt ook, heeft een aantal belangwek kende muzikale plannen op stapel staan voor het nieuwe winterseizoen. In November 1955 en April 1956 zal de VOV in het Hervormd Jeugdgebouw concerten geven, als vanouds onder directie van de heer B. Joosen. Het ligt voorts in de bedoeling de ban den in het orkest wat nauwer aan te halen en bij wijze van proef zullen er twee con tactavonden worden georganiseerd die een programma van soli door de orkestleden omvatten. Niet aUeen dat de VOV hiermee het thuis-musiceren en studeren wil pogen te bevorderen, maar het gaat haar vooral ook om de binding tussen musici, leden en aanstaande leden. Want op deze contact avonden, waarvan de eerste al in Septem ber zal worden gehouden, zijn zowel de leden als de aspirantleden welkom. En heeft het eerste initiatief succes, dan volgt er in het voorjaar van 1956 ongetwijfeld een tweede avond. Gunstige positie Onder de hoede van de Velser Gemeen schap is de positie van de VOV er bepaald beter op geworden. Niet alleen dank zij de financiële ruggesteun, die de V.G. het or kest kon verschaffen, maar ook door het oplopen van het ledental ziet het bestuur de toekomst dan ook met meer vertrouwen tegemoet dan de afgelopen winter, toen het weinig scheelde of de hele VOV was ter ziele geweest. De kern van musicerende leden neemt eveneens langzaam toe, zodat men blijft hopen op het bereiken van het ideaal: 40 orkestleden. In de gemeente Vel- sen moet dit naar veler oordeel bereikbaar zijn, zodat de VOV langs deze weg nog maals een poging doet, de musicerende medeburger tot de repetitie-samenkomsten van elke Maandagavond te brengen: 810 uur aan de Abelenstraat, in de voormalige Centrale keuken. Inmiddels is het programma voor het eerste concert (in November) reeds samen gesteld. Het vermeldt de volgende werken: Ouverture „Alceste" van v. Gluck; Hoorn concert in Es dur van Mozart; Zes Duitse dansen van Mozart en Eerste symphonie van v. Beethoven. Voor het tweede concert in het nieuwe seizoen is een keus gemaakt uit de oude parade-paardjes als de ouverture voor „Die Lustige Weiber von Windsor," Rosen aus dem Süden en andere melodieuze werken uit het lichtere genre. Uit de impasse Resumerende valt op te merken, dat de Velser Orkest Vereniging zo langzamer hand uit haar impasse raakt. De belang stelling van medewerkers(-sters) en luis teraars wordt steeds groter en door con tactavonden wordt getracht een grotere binding tussen de personen en instanties te bereiken die getoond hebben het orkest een goed hart toe te dragen, avonden in hoofd zaak door de leden te verzorgen. De concerten zijn zo samengesteld, dat een zo groot mogelijk deel van de muziek- minnende burgerij daarbij geïnteresseerd kan luisteren. Draaide de sla vorige week in Beverwijk met grote partijen tegelijk door, op de Maandag gehouden veiling werd er veel geld voor deze bladgroenten betaald. Men besteedde grif 12 cent per krop. Handbaltournooi uitgesteld Het handbaltournooi voor meisjes, geor ganiseerd door de Beverwijkse Speeltuin centrale, dat deze week zou aanvangen, is voorlopig uitgesteld. De tijd van voorberei ding is hiervoor te kort gebleken. Ter gelegenheid van het Haagse zomerse feest „Den Haag Bloemenzee", werd Zaterdag een bloemencorso gehouden, dat ook de Scheveningse boulevard aandeed. De foto toont enkele wagens uit de stoet bij het Scheveningse Kurhaus. kumse kolonie is en tenslotte de heer Th. Kalkhoven, bestuurslid van de vereniging voor katholieke kinderuitzending. Burgemeester C. F. Smeets stak een felicitatiespeech af, omdat hij 's middags niet in de gelegenheid was de receptie bij te wonen. De woorden van Castricums eerste burger lieten niet na indruk te maken op de jubilaresse, doch de binnen komst van de kinderen deed terstond de aandacht op hen vallen. De „kinderen" van de jubilaresse De meisjes hadden hun mooiste jurkjes aan en een sierlijke feeststrik in het haar en bij wijze van stropdas droegen de jon gens eveneens een feeststrik. Zij schaar den zich, mét de leidsters, voor de tafel en toen het vreugdelied had geklonken, de twee knapen hadden gezongen en het meisje haar vers had opgezegd, kwamen enkele kinderen met de cadeaux aandra gen, cadeaux van hen, hun ouders, de leidsters, het keukenpersoneel en van de vele vrienden en kennissen die de jubi laresse de hare mag noemen. Er was een rotan ligstoel van de leid sters met twee kussens van de kinderen, een electrische klok, theemuts, bonbon schaaltje, een kostbaar boek. een hand geknoopte smyrna schoorsteenloper, een medicijnkastje van en eigenhandig ge maakt door de inspecteur van het on derwijs, de beer J. Vernooy, uit Bever wijk. Een meisje bood een bouquet aan namens alle kinderen, doch ging niet eer der naar haar plaats terug of moest eerst de directrice omhelst en gekust hebben. De zesjarige Willy Lis wilde graag een liedje voor zijn „moeder" zingen maar toen het zover was kon hij geen geluid uit zijn keel krijgen.Uit volle borst zongen allen „Lang zal zij leven" en ontroerd dankte de jubilaresse haar kinderen en beloofde hen een heerlijke dag in de Ber gense speeltuin, wat de peuters een drie werf hoera deed uitroepen. En daarmee was deze morgen teneinde. De receptie was 's middags te Alkmaar in hotel Kinheim, aan de Spoorstraat, als gevolg van het feit, dat alle lokaliteiten in Castricum en Bakkum bezet waren. Overgrote belangstelling Aan deze ontvangst ging nog weer een intieme huldiging vooraf, onder andere oijgewoond door de directeur van de Am sterdamse Geneeskundige Dienst en voor zitter van de Centrale Raad van Kinder uitzendingen, dr. Dallmeijer; de Velsense notaris J. H. A. M. Anten, in zijn functie van voorzitter Katholieke Kinderuitzen dingen in het bisdom Haarlem; de contro lerend arts, dr. Moons, en de heer en me vrouw Rommerts, de heren P. L. Duinker, F. Peys, Th. Berlee, G. Louter, G. Ronk en G. Tromp, allen uit Castricum, alsmede een groot aantal andere personen. Notaris Anten roemde de grote werk lust van de jubilaresse, die in die 25 jaar circa 20.000 kinderen onder haar hoede heeft gehad. De heer P. de Lange memo reerde speciaal de na-oorlogse tijd tijdens welke er voor de directrice blijkbaar geen moeilijkheden bestonden, zó kordaat pakte zij de opbouwzaken aan en namens de 114 afdelingen in het bisdom Haarlem voerde de heer J. Verhoef uit Delft het woord, gevolgd door dr. Dallmeijer, de heer G. Louter, een moeder van een der kinderen, de heer Eduard C. Arendsen. welke 22 jaar geleden voor zes weken aan de zorgen van de jubilaresse werd toe vertrouwd, de heer F. Peijs, kantoorhou der van de PTT te Bakkum en in deze functie een groot pakket gelukwenstele- grammen meebracht, en de oud-leidster, mevrouw Zentveld-Vrijhoef, uit Alkmaar. Bijna alle sprekers(sters) overhandigden een enveloppe met inhoud. En na deze intieme huldiging kwamen nog tientallen mensen de hand drukken van de vrouw, die in haar 25-jarige loop baan ten dienste van de jeugd ontelbare vrienden heeft gemaakt. De heer A. Stakelbeek uit Heemskerk is per 1 September benoemd tot technisch opzichter bij de dienst Bouw- en Woning toezicht te Nijmegen. Geen spreekuur Wethouder P. Koopman van Heemskerk zal deze week geen spreekuur houden voor aangelegenheden betreffende woonruimte verdeling. Examens Tijdens het in Aalsmeer gehouden exa men is de heer D. C. W. Kluft uit Heems kerk geslaagd voor het diploma bloem schikken en -binden. Zomeravondconcert In de serie zomeravondconcerten in de Oude Dorpskerk van Wijk aan Zee zal vanavond (Dinsdag) optreden de orga nist Piet Halsema. Medewerking wordt verleend door Didi Sanders, zang. DINSDAG 16 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Apache". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. WOENSDAG 17 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Apache". Rex, 20 uur, „High Noon". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. Bioscopen: Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Ik en mijn vrouw. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Vrouwen die wij schuwen. W.B.-theater: geen voorstelling. Grote Kerk, 20.15 uur: Concert Sanger Knaben vom Wienerwald.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7