Beverwijk komt met goedkoper slachthuisplan in de arena terug Problemen Visserij -varia Havenberichten „ARTISTIEK" „Positieve bijdrage tot IJmond-ontzvikkeling" Geen nadelig saldo tunnelbouw-vertraging? Slachthuis - Beverwijk Donderdag in de raad Rooswijk-honkballers besloten het seizoen Zondagmorgen zeven kamp van „IJmond"- handballers op de honderd velden VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 7 Agenda voor Beverwijk Huisvesting met vacantie BDC met tientallen ter competitie INLIJSTEN van Foto's, Plaatwerk enz. Suikerzakjes in beurs en autopeds op luchtbanden Burgerlijke stand Beverwijk Tweede team naar derde klasse Ledenwerfactie van CSV tafeltennis Kinheim en WB in Wijkertorentournooi Fancy-fair voor „Schulpen" en „Meerweiden"-speeltuin WEEKABONNEMENTEN f Coöperatie .KENNEMERLAND" u.a. (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) n iH n S IR MK HP W&s SU HP wm. H 9Ü üf fjj m B m H W3 iH 8 B 1up H m f§§ HP ffesl s HP B fl 8 B HP IS! HP B B lÉi iH B Kennemer Hockeyclub Strawberries had een goed jaar :m.y/ Licht op proef in de j H eerenduinen Als gevolg van het niet goedkeuren van de bouwplannen voor een nieuw slachthuis te Beverwijk door Gedeputeerde Staten ook de gemeente Velsen werd geen goedkeuring verleend voor haar plannen voelt het Beverwijkse gemeentebestuur zich verplicht met nieuwe plannen te komen. Het college van burge meester en wethouders betreurt het besluit van Gedeputeerde Staten, temeer, daar het oude voorstel mede naar zijn smaak een positieve bijdrage voor de evenwichtige ontwikkeling van de IJmond betekende. Immers de capaciteit van het nieuwe slachthuis zou ook voldoende zijn geweest, aldus het college, in dien daarin door de slagers uit de gemeente Velsen zou worden geslacht. In dat geval zou by redelijke tarieven zelfs een ren dabele exploitatie mogelyk zijn zonder dat de betrokken ge meenten Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest en Velsen daarin zouden moeten bijdragen. Evenmin zou aan de eerste doelstelling van een dergelijke inrichting een goede openbare slacht- gelegenheid voor de slagers behoeven te worden getornd of de exploitatie van onzekere en wisselvallige factoren afhanke lijk worden gemaakt. Het college meent, dat het centraal zou zijn gelegen. Het zou niet nodig zyn geweest het door de slagers zelf slachten te verbieden, doch naar believen zou dit door de slagers zelf of door loonslagers volgens het linedressing systeem kunnen geschieden. Het College meent verder dat het niet tijdig gereed komen van een nieuw slacht huis ernstige en voor het rijk nadelige con sequenties met zich zou meebrengen, daar stagnaties zullen optreden in de door het rijk en door de spoorwegen uit te voeren werken. De indertijd gestelde termijnen voor de bouw van een nieuw en sloping van het bestaande slachthuis zijn reeds zeer kort, zodat later slopen van het oude slachthuis noodwendig tot gevolg heeft, dat de autotunnel voor het verkeer geopend zal worden, voordat het aansluitende wegge deelte gereed is, hetgeen zou betekenen dat het zeer drukke tunnelverkeer zijn weg zal moeten zoeken door de oude stadskern van Beverwijk, hetwelk, zo het College op merkt, ontoelaatbaar moet worden geacht. Een nieuw plan werd door ir. Alexander ontworpen, dat de stichting van een slacht huis beoogt, dat berekend is voor de be hoeften van 75.000 personen en zonder na delig saldo kan worden geëxploiteerd, al dus de voordracht. De bouwkosten van het nieuwe slacht huis worden geraamd op 1.210.000, terwyl dit door sloopwaarde enz. van het oude slachthuis kon worden teruggebracht tot 450.000. De grondkosten zijn te stellen op maximaal 110.000. Goedkoper Het geraamde nadelige exploitatie-saldo van 2000 blijft beneden het geraamde na delige saldo van 6750 op de begroting 1955 voor het bestaande slachthuis, dat door Gedeputeerde Staten werd goedge keurd. Het College meent dan ook, dat Ge deputeerde Staten hiertegen geen bezwaar kunnen hebben. Indien Gedeputeerde Staten van oordeel mochten zijn dat de evenwichtige ontwik keling van de IJmond door het stichten van één slachthuis wordt bevorderd, dan bestaat er bij het Beverwijkse College geen bezwaar op het oude plan terug te komen. Immers, in beide gevallen is een rendabele exploitatie mogelijk en beide oplossingen zijn mitsdien aanvaardbaar voor Bever wijk. Het nieuwe ontwerp bevat enkele wijzi gingen en vereenvoudigingen, die als volgt door de directeur van het slachthuis, de heer S. H. Naafs, worden omschreven: De grootvee-slachthal was oorspronkelijk gedacht met vijf slachtstanden en een slachtproces in drie phasen. Bij dit systeem wordt door loonslagers en zelfslachtende slagers naast elkaar gewerkt. In verband met het heersend tekort aan arbeidskrachten en wel speciaal aan sla gersknechten wordt het slachten meer en meer opgedragen aan loonslagers. De ge legenheid voor zelfslachters kon daardoor De agenda van de openbare vergade ring van de raad der gemeente Beverwijk op Donderdag 25 Augustus 1955, 's namid dags 7.30 uui-, luidt: Benoeming van per soneel bij het nijverheidsonderwijs. Voor lopige vaststelling van: a. de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1953; b. de rekening van het gasbedrijf over 1953; c. de rekening van het open baar slachthuis over 1953; d. de rekening van de dienst voor openbare werken over 1953; e. de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over 1953; f. de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf over 1953/ 1954. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor uitbreiding van de pro- paaninstallatie van het gasbedrijf; tot wij ziging van de salarisregeling voor de vak leerkrachten bij het lager onderwijs en tot beschikbaarstelling van een crediet voor het geven van spraakonderricht op de scholen voor gewoon lager onderwijs. Een voorstel tot opschorting van het ont slag van de heer L. J. Vonk als hoofd van de openbare school voor voortgezet ge woon l.o. en een prae-advies naar aanlei ding van een ingekomen aanvrage inge volge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920. Voorts is er de vaststelling van: a. een wijziging van de begroting van het gasbedrijf over 1954; b. een wijziging van de begroting van het grondbedrijf over 1954; c. de 15e t/m. 18e wijziging van de gemeentebegroting 1954; d. de 13e wijzi ging van de gemeentebegroting 1955; en een voorstel tot het verlenen van een sub sidie aan de vereniging Het Wit-Gele Kruis, alhier, in de exploitatiekosten van een te stichten wijkgebouw. Het voorstel tot het garanderen van hypothecaire geldleningen ten behoeve van particuliere woningbouw aan de Meidoornstraat wordt gevolgd door het voorstel tot het voeren van verweer in cassatie inzake onteige ning van eigendommen van de fa. gebrs. Van Noort en dan is er een voorstel tot het aangaan van een grondruil met de provincie Noordholland in verband met de verplaatsing van een transformatorge bouwtje te Wijk aan Zee. Het voorstel tot het verstrekken van credieten voor de stichting van een kantoorgebouw voor de dienst Openbare Werken en de verplaat sing van enige gemeentelijke bureaux en tot verkoop van de percelen Baanstraat 72 en Kees Delfsweg 1 wordt gevolg door het voorstel inzake een gewijzigd plan voor een nieuw openbaar slachthuis en tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Warande". VRIJDAG 19 AUGUSTUS Bioscopen Luxor-thcater, 19 en 21.15 uur: De le vensroman van Richard Tauber. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Een circus vluchtte". W.B.-theater, 20 uur: „Zee der verloren schepen". iets inkrimpen en daarnaast kon voor de loonslachterij een lopende band worden ontworpen. Voor de zelfslachters blijven één slachtstand in 3 phasen en 2 enkel voudige slachtstanden beschikbaar, hetgeen ruim voldoende kan worden geacht. Mocht men in de toekomst nog meer aan de loon slagers uitbesteden, dan kan de drie phasen-baan eveneens worden gewijzigd in een lopende band. Door deze opstelling is het mogelijk ge bleken om twee slachtstanden te laten ver vallen en hiermede de grootvee-slachthal te verkleinen. Aan de andere zijde kan de kleinvee- slachthal kleiner worden opgezet. In geval van nood is hier uitwijken naar de var kenshal mogelijk. De varkensslachthal is behoudens een gewijzigde opstelling van de dood- en broeiafdeling, gelijk aan het oorspronkelijke plan gebleven. De koelafdeling en afhaallocaliteit zijn belangrijk verkleind. De verkoophallen voor groot- en klein vee, welke waren geprojecteerd met het oog op grossierderij in de toekomst, zijn geheel weggelaten. De vriesruimte is weggelaten en vervan gen door een normaal gekoelde ruimte, welke tevens dienst doet als verkoop ruimte. De koeltunnel voor grootvee was oor spronkelijk berekend op een dagcapaciteit van 72 stuks. Deze is ingekrompen tot 50 stuks. Thans worden 35 stuks grootvee per week geslacht. De koelruimte met cellenindeling is ge wijzigd in gedeeltelijke hangruimte voor kleinvee en een halvering van het aantal cellen tot zeven stuks. (De behoefte aan cel len wordt steeds minder, doordat uit prac- tische overwegingen goed ingerichte cellen in de vleeswinkels worden aangebracht.) De koeltunnel voor kleinvee is eveneens verkort. De capaciteit zal echter ook bij het bereiken in de keuringskring van een be volking van 75.000 zielen voldoende zijn. Door het wegvallen van de verkoophallen is de afhaalruimte verkort. Doordat de verkleining langs de buiten zijden is gezocht is het duidelijk, dat uit breiding in de toekomst op eenvoudige wijze kan geschieden. Het is op deze wijze mogelijk gebleken het oorspronkelijke ob ject met 40 te verkleinen. Het benodigde terrein was oorspronke lijk zeer ruim bemeten. Doordat het plan met 40 u/o is ingekrompen kan met minder terrein worden volstaan. De financiële voordelen van dit variant plan ten opzichte van het oorspronkelijke plan maken het mogelijk met een investe ring voor de gebouwen en inrichting van pro resto 450.000 en voor de grondaankoop van 110.000 te volstaan. Het gemeentelijk Huisvestingsbureau te Beverwijk is in de week van 22 tot en met 27 Augustus wegens vacantie gesloten. Ook telefonisch is het bureau dan niet bereik baar. De Beverwijkse Damclub gaat in het komende winterseizoen met drie tientallen deelnemen aan de bondscompetitie van de Nederlandse Dambond. Dit deelde de voor zitter, de heer J. Hagenaar, op de Donder dagavond gehouden ledenvergadering mede. Men gaat spelen in het district Kenne- merland, in de eerste, tweede en derde klas. In de onderlinge competitie speelt men in twee groepen van ieder 22 spelers. Men ging tevens over tot het uitreiken van de prijzen van de competitie 1954-1955. De winnaars waren. Groep I: 1. H. Diederiks, 2. J. Oussoren, 3. R. Conradie. Groep II: 1. S. Hoogvorst, 2. D. van As, 3. N. Adelaar. ADVERTENTIE Speciaal adres voor het Kenncmerlaan 5 - Tel. 5705 - IJmuiden Op het politie-bureau te Beverwijk werden de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: hoofddoek, paar dames schoenen, kinderrijwiel, schilmesje, por- temonnaie inh. suikerzakjes, badhand doek met zwembroek en badmuts, 1 pakje met 10 loten, zwarte ketting, zijden hoofd doek, bruine portemonnaie, autoped op luchtbanden, f8, 1 rood strandemmertje, portemonnaie met inhoud, kindervest, ro zenkrans, kinderjasje, sportbroekje, kin dersokje, 1 paar dameshandschoenen, capuchon van regenmantel, kinderporte- monnaie met inhoud, jongensjasje. GEBOORTEN: Robertus M., z. van M. van der Klooster en M. Botman; Geertruida M. P.. d. van N. P. Molenaar en E. M. Duiker; Willy, d. van J. Adrichem en A. Steenbeek; Adrianus A., z. van H. Dekkers en J. van Kampen; Frank, z. van J. Philipoom en J. E. Kruk, wonende te Heemskerk; Antonius P. J., z. van J. P. Mooij en C. J. M. Comman deur; Marijke, d. van J. A. Smit en J. Kluft; Theodora M. T., d. van J. Lisoher en M. Adrichem; Anna M. R. A., d. van J. W. G. Reijkers en A. M. R. IJdema; Kai'el J. L., z. van C. E. Nedervelt en E. Claus; Pieter, z. van P. Guijt en M. van Kampen; Hubertus A., z. van H. A. van der Meij en C. G. Wester; Karei M., z. van G. Gerritsen en G. H. F. van de Mheen; Theresia M., d. van P. Jellema en L. Stein. ONDERTROUWD: R. H. J. Captijn en G. E. M. Dijkman; W. Bos en C. Mathezing; G. J. T. Michon en J. R. G. Grosfeld. GETROUWD: J. D. Donken en N. C. Ha genaar; H. L. van Noort en H. Markx; J. C. A. Stevens en A. M. Komen; D. J. van den Berg en J. M. van der Meijden; W. Hangjas en M. J. Duiker; I. van der Wal en M. I. de Vries; D. P. Kampstra en R. Veltman. OVERLEDEN: P. Maghielse, 94 j., wed. van J. de Vos; L. van Heulen, 69 j.,; J. S. Schram, 69 j., gehuwd met C. G. Niesten; D. Kluft, 83 j„ weduwnaar van J. Retel; H. Markx, 81 j.. gehuwd met L. W. Reehorst; M. van Blanken, 72 j., gehuwd met P. G. Punter; J. de Roos, 79 j., weduwe van H. Broekhuis. De honk- en softbalvereniging „Rooswijk" gaat in deze week het trainingseizoen ein digen, waarmede dan op een oor na tevens het competitieseizoen is gevild, In de laatste week en de laatste wedstrijd van het tweede honkbalnegental is nog een mooi succes behaald. De promotiewedstrijd, die voor Rooswijk 2-heren nodig was om een plaats in de derde klasse te veroveren, is tegen DIO I na enerverende strijd met 56 gewonnen, zodat het derde klasseschap van dit team nu een feit is. Sen resultaat, dat de Rooswijk-dames- softbalploeg no. 2 minder aan henzelf dan aan EHS te danken heeft, is het feit, dat dit damesnegental zeer waarschijnlijk geen beslissingswedstrijd tegen EHS behoeft te spelen, om voor de derde klasse behouden te blijven. EHS heeft in het afgelopen seizoen wegens niet opkomen twee strafpunten opgelopen van de competitieleiding. Deze strafpunten schijnen niet in de afdelingsstanden te zijn opgenomen en dus betekent dit voor Roos wijk 2-dames winst. Een winst dus, die bovendien een zeer belangrijk voordeel is. De Rooswijk 2-dames gaan Zondag 28 Augustus meedoen aan een in IJmuiden te houden softbaltournooi. Door Rooswijk I-heren wordt Zaterdag middag om vier uur op „Watervliet" nog een competitiewedstrijd gespeeld tegen VVGA 2; een wedstrijd, die na de veel betere resultaten sedert het begin van de competitie een overwinning in zich houdt. Is dat het geval, dan heeft Rooswijk I zich nog goed gehandhaafd in de overgangs klasse. Voor Rooswijk 4-heren staan nog een tweetal vriendschappelijke wedstrijden op het programma om daarmede het honkbal seizoen af te sluiten. Zaterdagmiddag om drie uur gaan zij naar HCK 4 in Haarlem. En om voor alle „Rooswijk"-leden het seizoen af te sluiten, voordat er alvorens plannen voor najaar- en wintermaanden worden opgesteld, wordt in September op later te bepalen datum een „Rooswijk**- festijn gehouden met onder anderen mixed wedstrijden, vijfkamp, gezamenlijke maal tijd en een feestavond. Voor de strijd tegen WGA 2 is de op stelling van Rooswijk I-heren: werper H. Klesser; vanger K. Heinen; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooimans; korte stop A. Wedemeyer; 3e honk C. Heemskerk; 1. vel- der C. Klesser; m. velder H. Schaafsma; r. velder G. Zandbergen. Het bestuur van de tafeltennisclub der Castricumse Sport Vereniging is tot de slotsom gekomen dat er nog vele inwoners van de gemeente zijn die ook de tafeltennis sport willen beoefenen. In verband hier mede heeft het een ledenwerfactie op touw gezet en in de loop van deze week zal er huis aan huis een folder worden bezorgd, waarin nadere bizonderheden omtrent de vereniging staan vermeld. Naar wij vernemen zal het damesteam van CSV de komende competitie uitkomen in de derde klasse en het eerste herenteam in de tweede klasse van de Nederlandse Tafeltennis Bond. Kinheim-VVB (op „Rooswijk"-sportpark 14.30 uur). Kinheim; Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Groeneveld; R. Haan, J. v. Hesselingen en J. H. v. d. Wateren; J. v. d. Griend, H. Haan, A. Prinssen, A. Eyke en G. Sluiter. WB: A. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kersbergen; G. Steinvoort, J. v. d. Linde, F. Kooimans, P. Bleeker en C. Luntz. De activiteiten van de speeltuinbesturen „Schulpen" en „De Meerweiden", die zo langzamerhand steeds groter vormen gaan aannemen hebben thans geleid tot de over weging om voor het speeltuinwerk van de beide verenigingen, die zo nauw met el kander samenwerken, een grote fancy-fair te gaan houden. Het voornemen is, indien de betreffende autoriteiten daartoe de vereiste vergun ning geven, om op de nieuwe „Meerwei- den"-speeltuin van de beide tuinen de grootste in oppervlakte - een in tenten onder te brengen driedaagse bazar te hou den. Indien dit mogelijk zal blijken, heeft men principieel besloten als data aan te houden Donderdag en Vrijdag, 29 en 30 September en Zaterdag 1 October. KENNEMERS—ALLEN WEERBAAR De Kennemers spelen Zondag een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Allen Weerbaar uit Bussum. *0000003 dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De leden van de handbalvereniging „IJmond" zullen Zondagmorgen om tien uur op het sportpark „Watervliet" hun jaarlijkse onderlinge wedstrijden houden met een zevenkamp voor dames, heren, meisjes en jongens. Deze zevenkamp bestaat uit doelwerpen, bal vèrwerpen, bal inwerpen, vèrsprmgen, baldribbelen, behendigheid en hardlopen Deze nummers zijn voor de verschillende groepen aangepast op enige onderdelen. De vorig jaar gewonnen wisselbekers zullen verdedigd moeten worden door mejuffrouw M. Klesser, de heer J. Böhm, T Zuurbier bij de meisjes en H. Folkers bij de jongens. Voor Vrijdag 26 Augustus is in het „Watervlief'-paviljoen een buitengewone ledenvergadering aangekondigd wegens de samensmelting van de handbalvereniging „Beverwijk" met „IJmond", waarbi „IJmond" haar naam behield. De vergade ring zal zich in hoofdzaak bepalen tot een bestuursverkiezing en verkiezing van jeugd-, elftal- en feestcommissie. ADVERTENTIE Pryzen van Donderdag. Heilbot 2,50 2,25; gr. tong 4,503,70; grm. tong 3,803,40; kim. tong 3,60—3,25; kl. tong I 3,40—3,30; kl. tong II 3,30—3,05; tarbot I 3,90—3,70; zalm 8,806,60, per kg. Tarbot IV 46; tongschar 62; kim. schol 50—46; kl. schol I 56—42; kl. schol II 4310; schar 26—17; v. haring 1210; makreel 17,5010; gr. schelvis 35; grm. schelvis 25; kim. schelvis 3026; kl. schelvis I 2417; kl. schelvis II 16—9; wijting 149; gr. gul 3432; midd. gul 3527; kl. gul 2418; pieterman 53; kl. koolvis zw. 22, per 50 kg. Gr. kabeljauw 13080; gr. kool- vis zw. 6741, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 113 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 2 kisten tongschar en schart., 355 k. schol, 30 k. schar, 3465 k. kisten haring, 1245 kisten makreel, 220 kisten schelvis, 180 kisten wijting, 70 kisten kabel jauw en gul, 5 kisten poon, 175 kisten kool- vis. 19 kisten diversen. Totaal 5880 kisten. IJselmeervisserij. Woensdag werd door 92 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6791 pond kuilpaling, prijs f 0,90f 1,06; 414 pond lijn- of buegaal, prijs f 0,85f 1,03; 538 pond snoekbaars, prijs f 0,73f 0,75; 668 pond rode baars, f 1,07f 1,12; 450 pond voorn, prijs f0,04 per pond en 620 bak nest, prijs f2,25 per bak van 3714 kg. Onze winkels zijn gevestigd: KENNEMERLAAN 87 - ZEEWEG 220 Voor de zesde keer is het de 30-jarige Oscar Verpoest gelukt het nationaal kam pioenschap van België te winnen. Hij behaalde van de 14 te behalen punten er 12. Maar de strijd voor de Antwerpenaar is dit jaar wel bizonder zwaar geweest. De 68-jarige J. Demesmaeker uit Luik werd een zeer goede tweede met 11 punten. De broer van de nationale Belgische kampioen Hugo Verpoest (24) behaalde, gelijk met Ij. Vaessen, met 8 punten de derde en vierde plaats. Maar aan het spel van Hugo te zien zal de eerst volgende jaren Oscar meer strijd moeten geven om Hugo de baas te blijven. Hun derde broer Paul Verpoest is in militaire dienst en was dus dit jaar verhinderd. Demesmaeker is voor de IJmuidense dam- vrienden geen onbekende. In 1934 organiseer de DCIJ een internationaal tournooi waaraan de toenmalige wereldkampioen Raichenbach en Keiler als nationaal kampioen, en Dukel als 2e aankomende in het kampioenschap van Nederland meespeelden. De toenmalige Bel gische kampioen Demesmaeker kreeg na afloop van de „zesdaagse" de laatste plaats. Maar hij kreeg in zijn partijen tegen Keiler en Raichenbach een gelijk opgaande remise. De Luikse damspeler is erg enthousiast en dat hij in elk tournooi nog zijn mannetje staat, bewijst zijn treffen met Oscar Verpoest. Doordat Demesmaeker (met zwart) uitein delijk de strijd verloor, won Oscar de titel. I. 32—28 18—23; 2. 38—32 12—18: 3. 43—38 20—24; 4. 31—27 17—21; 5. 37—31 21—26. Wij geven de voorkeur om met de zesde zet 49—43 te spelen. Na 26x37 42x31 houdt wit dan. een bepaalde speelvrijheid. De op sluiting aan de lange vleugel, zoals in de partij wordt gespeeld, kan ook worden voortgezet doch wit kan dan alleen via 27—22 in actie komen. 6. 41—37 14—20; 7. 27—22 18x27; 8. 31x22 10—14. Zwart dreigt met 23—29 en 24—30 stuk te winnen. 9. 34—30 7—12; 10. 30—25 12—18. Sterker lijkt ons inplaats van 10. 1218 de stille zet 17. Daarna aanvallen met 1218 maakt het voor wit veel moeilijker. II. 37—31 18x27; 12. 31x22 1—7. Door het open veld op 43 kwam voor zwart ook 1621 in aanmerking, 13. 4641 712; 14. 41—37 12—18; 15. 37—31 26x37; 16. 42x31 18x27; 17. 31x22 2—7; 18. 47—42 7—12; 19. 49—43 11—17; 20. 22x11 6x17. Het zetje is mogelijk met 33—29, 24x22, 3228 met de slag naar 7. Wit heeft van deze doorbraak afgezien omdat de zwarte stelling na 812 de voorkeur verdient. 21. 36—31 12—18; 22. 31—27 17—21; 23. 28—22. De spelvrijheid van beide spelers is op enkele zetten aangewezen. Of 2822 wel het beste is valt te betwijfelen. Immers moet zwart niet 2429 zoals in de partij, doch met 2329 voort zetten. Op 3328 dringt zwart de vijandelijke stelling binnen met 2933, 38x29, 24x33 en 42—38, waarna wij de voor keur aan de zwartstand geven. Na 2822 is ook nog mogelijk 2329, 42—37, of 1923 en zwart staat uitmuntend. Op 3328 volgt winst door 2933; op 3934 volgt 2430. 23.24—29; 24. 33x24 20x29. Nu krijgt wit winnend voordeel. 25. 39—33 19—24; 26. 44—39 14—19? 27. 25—20 5—10? Gedwongen was de ruil 9—14. 'tam Zwart: 3, 4, 5, 8, 9, 13, 15, 16, 18, 19, 21, 23, 24 en 29. Wit: 20, 22, 27, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 42, 43, 45, 48 en 50. Na 510 gaat wit in alle varianten stuk winst behalen. In de partij werd gespeeld 40—34, 29x40, 20x29, 23x34, 35x44. Nu was het beste als zwart met een stuk minder de volgende stelling had opgebouwd. 1823, 39x30, 10—14, 33—28, 15—20. Zwart nam echter de grote onverklaarbare en materiaal offerende ruil door 1923 en 2328. De strijd was toen snel in het voor deel van wit beslist. In de diagramstand is er ook nog een slagzet mogelijk welke wit op ruit 7 brengt. Na 510 kan wit spelen 22—17, 21x12, 27—22, 18x27, 32x21, 16x27, 4034, 29x40, 20x7. Als zwart doorgaat met 4044 haalt wit met 71 dam. Ineens 812 levert 7x18, 13x22, 35x44 ook winst op. Toch hebben wij de Belgische kampioen wel eens beter zien spelen. Zijn partijen om het wereldkampioenschap staan op hoger peil. En nadat dit een partij is tus sen de twee sterkste Belgen van 1955, wordt er in Nederland heel wat sterker gespeeld, zelfs in de provinciale tournooien. Broer Verpoest in actie Broer Hugo komt steeds beter in vorm. Tegen de oud-kampioen van Luik kreeg hij de volgende interessante stelling. Zwart, H. Verpoest wm ATAWSA Stand na de 27e zet van wit. Wit, Leon "^aessen Wit, 15 stukken op: 30, 26, 23, 22, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 3. Zwart: 25, 27, 31, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 48. Hugo staat heel wat beter. Vaessen aan zet kan niet 4035 spelen wegens de dam met 1117, 1621 en 2328. In de partij werd gespeeld 3329. Er is niets anders. Zwart heeft twee winnende voortzettingen. Op 15—20 wint zwart ineens. Op 4035 volgt de doorbraak naar veld 49 door 2024, 1015, 2328 met winst. Maar ook de vol gende spelgang is leuk. 1. 3329 22—28; 2. 29—24 30x19. Op 4035 kan niet 1419 wegens 2924 en 34—29. Ook 40—35, 28—33, 39x19, 30x50, 29—24, 14x23, 43—39, 50x20, 25x5, 12—17, 5x28 en 1822 geeft wit uitstekend spel. 3. 40—35 19—24. Sterker is 15—20. 4. 44—40 14—19; 5. 25—20 10—14; en na 6. 20x29 14—20 staat zwart opnieuw gewonnen. Deze spel gang toonde Hugo direct na afloop van de partij aan. In zijn partij tegen P. Deguee ziet men Hugo op zijn best. Niet het aantal stukken is beslissend doch de kracht welke van de gehele stelling uitgaat. Hugo bood zijn tegen stander een stuk winst aan en in de overblij vende stand dwong Verpoest op korte krach tige wijze de winst af. Werkelijk een fraai 9taaltje dam. Zwart, P. Deguee De Kennemer Hockey Club „Straw berries" houdt op 20 Augustus haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in hotel Velserend te Santpoort. Het afge lopen jaar is voor Strawberries tamelijk gunstig geweest. In October 1954 kon het vijfentwintigjarig bestaan van de vereni ging gevierd worden met een receptie en een feestavond. De wedstrijden met oud- leden die de daarop volgende Zondag op het programma stonden moesten op één na afgelast worden, daar van het bestuur van de KNHB geen uitstel van de com petitiewedstrijden werd verleend. Het eerste herenelftal werd op 30 Januari 1955 kampioen van de afdeling en promoveerde hierdoor naar de over gangsklasse. Tevens kwam in het afge lopen jaar het velden-complex gereed. Het bij het nieuwe velden-complex horen de kleedhuis kon ook dit jaar niet ge reed komen. De vorig jaar door de heer ir. Rein Hajama ontworpen plannen kon den bij het gemeentebestuur geen genade vinden, terwijl een door het bureau voor Openbare Werken ingediend ontwerp door het bestuur van Strawberries moest wor den afgewezen. Aan 't verzoek van Open bare Werken om met een schetsplan de wensen van het bestuur in te dienen werd voldaan. Daar ir. Hajema in militaire dienst moest heeft het bestuur zelf een plan opgesteld en dit op 10 Juni bij Open bare Werken ingediend, waar het verder zal worden uitgewerkt. De uitwisseling met buitenlandse hockey- verenigingen werd voortgezet met een be zoek aan Frankrijk, niet zoals de opzet was, als gasten van La Jeune France in Cholet, maar aan de Sporting Club de l'Ouest in Angers, die inderhaast voor de Paasdagen nog voor hotelaccommodatie kon zorgen. Met de Pinksterdagen brachten the Old Latyner Students uit Edmonton met een dameselftal een bezoek. Ook de Enfield Hockeyclub uit Engeland was de gast van Strawberries in het tijdvak van 28 Mei tot 6 Juni. De Sporting Club de l'Ouest uit Angers bracht van 28 Mei tot 1 Juni een bezoek aan Velsen, en alle drie ver enigingen namen deel aan het door Strawberries gehouden Pinkster-tour- nooi. Het ledental Het aantal damesleden liep gedurende het afgelopen jaar met zestien terug waardoor het vijfde dameselftal uit de competitie moest worden genomen. Tegen over deze achteruitgang staat, dat zestien meisjes komend seizoen de dames-elftal len komen versterken zodat er goede hoop is dat het vijfde .elftal weer mee gaat spe len. Het aantal heren daalde met tien, ter wijl zeven jongens toetraden. Hierdoor zijn in alle categorieën nu ongeveer even veel leden als in Mei 1954. Wegens het niet meer beschikbaar stellen van hun candidatuur door de jeugdcommissarissen en de commissaris voor het cluborgaan werd het bestuur tot vijf leden ingekrom pen, en bestond evenals vorig jaar uit de heren P. M. Peijler (voorzitter), J. H. van Randtwijk (secretaris en vice-voorzitter) W. Raman (penningmeester); C. van Overeem (wedstrijdsecretaris) en J. Allan (commissaris materiaal). Dit seizien zal het bestuur echter wel weer een commis saris voor de jeugd in het bestuur opne men, terwijl gezien het vele omvang rijke werk tevens de mogelijkheid van een aparte jeugdcommissie wordt overwo gen. Wit, H. Verpoest Zwart 12 stukken op: 6, 9, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 26. Wit: 25, 27, 30, 32, 33, 35, 37, 40, 42, 45, 47, 48. Wit aan zet overrommpelde zwart met 33—29, 23x34, 40x29, 18—22?, 29x18, 13x31, 30—24, 19x30, 35x24, 31—36, 42—38, 9—14, 4842, 17—22 en wit won na 2420 en 3228. Kort en krachtig. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. GESLAAGD Voor het diploma stuurman KHV slaagde de heer II, I Kerkhoff uit IJmuiden. Gisteravond is er langdurig geëxperi menteerd met de kunstverlichting, die j Zaterdagavond de polo-lichtwedstrijd in het Heerenduinenbad zal beschijnen: zeven schijnwerpers tot een totale sterk- te van 3200 watt hebben de organisato- ren de overtuiging geschonken, dat de\ polo'ers Zaterdagavond uitstekend te j i zien zullen zijn. In eigen beheer heeft de directie der gemeentelijke zwembaden j i de illuminatie opgesteld: drie grote en vier kleinere schijnwerpers zijn „strate- gischrond het bassin aangebracht en 8 j daar er bovendien een witte bal gebruikt zal worden, heeft men de beste hoop op 8 het welslagen der Zaterdagse onderne- 8 8 XXXWOOOCOOOCOOOOOOOOOOOOOCOOOOCXJOOCOOCXXXXXOOOOOOOOOCCO Donderdag kwamen te IJmuiden binnen: Brouwersgracht van Mantiluoto. Oranje van Indonesië. Haskerland van Huil. Sundvarer van Brammen. Westerdok van Londen. Glenshiel /an Londen. Ehrenfeld van Ham burg. Alsterdal van Antwerpen. Gardhav v. Ulea. Zaanstroom van Hull. Tyro van Fowy. Bullfinch van Londen. Prosyon van Londen. Gezina Hendrika van Parr. Roelf van Oporto. Anna Sylvia van Goole. Hebble van Goole. Lago van Hankapudas. Penelope van Brake- stadt, Surthe van Huil. Rijnstroom van Lon den. Geier van Le Havre. Vertrokken zijn: IJstroom naar Portsmouth. Fechenheim naar Narvik. Argo naar Domsö. Maywood naar Duinkerken. Ulmbruder VI naar Neustadt. Armonia naar Antwerpen. Marjan naar Geffle. Hoder naar Labama. Mijnelio naar Oskarshamn. Flamingo naar Hull. Bittern naar Rotterdam. Wikla naar Rotterdam. Auriga G. naar Bremen. Hugh Merchand naar Barbados. Ilias naar Rotter dam. Bebox naar Vilvoorde. Haskerland n. Harlingen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9