Geridderde directeur Sociale Zaken; honderden vrienden bij jubileum „IJmond"-handbalzevenkamp leverde nieuwe kampioenen op Agenda voor Velsen Trouwe dienst bij Van Gelder koninklijk beloond De heer P. Waardenburg gehuldigd onder het lommer van „Velserbeek" Zaterdag en Zondag WB-jeugdtournooien Mej. M. Klesser prolongeerde haar titel De heer C. Berlee begiftigd met Oranje Nassau in brons Castricum Castricums oudste 98 jaar Christelijke korfballers voor een nieuw seizoen Waarom ook niet ADO kan paviljoenprijs definitief verwerven „Geel Zwart" trotseert de warmte met een feestavond Agenda voor Beverwijk Voor jonge hersens Ons nieuw puntenraadsel Voor héél jonge hersens Gashouder vatte vlam o iN D 1£ R D A G 2 5 AUGUSTUS 1955 HET BESLUIT, dat gisteren ten Velsense raadhuize viel, om de huldiging van de heer P. Waardenburg, directeur van Sociale Zaken niet in de oververhitte raadzaal maar onder het lommer van Velserbeek te doen geschieden is zeker het vlotste geweest, dat de tempel der gemeente ooit verliet. Want wat een lome lijdensweg had kunnen worden onder de gegeven temperatuur werd een fleurig zomerfeest met de raadhuisbodes als gewiekste kellners en de vele genodigden als dankbare gasten. Velen, zeer velen zijn opgekomen naar het veertigjarig jubileum van de heer Waardenburg en zowel tijdens de huldiging, die de verraste jubilaris de onder scheiding met de orde van Oranje. Nassau opleverde als onder de receptie daarna is zonneklaar gebleken, dat deze oprechte werker in dienst der gemeente een veel zijdige waardering heeft geoogst sinds het moment, waarop hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. Daarvan gewaagden zowel de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint in zijn toespraak als de administrateur van Velsens Witte Kruis, de heer J. Woltman later in een onderonsje, waarbij hij namens het personeel van de Kruisvereniging een lectuurbak met een aanzienlijk boekenrijtje overhandigde. Twee ministeries hadden zich laten vertegenwoordigen en „tout Velsen" was op het terras van de theeschenkerij in het park Velserbeek getuige van deze huldiging. Die daar terecht kwam, waar velen haar verdiend wisten: bij een hoofd-van-dienst, die behalve een voortreffelijk ambtenaar een warm-voelend mens is en juist om dat laatste op zijn speciale post heel veel goeds heeft kunnen doen. Burgemeester Kwint vond de „groene zalen" van Velserbeek ook wel zo plezierig als de warme, duffe raadzaal en hij her innerde er aan, hoe hij de jubilaris van thans bij zijn twaalfeneenhalf-jarig jubi leum als gemeente-ambtenaar al een reeks vriendelijke woorden had toegevoegd. Al zou dan wethouder C. P. J. Maas de eigen lijke reestredenaar van deze middag zijn als de directe „chef" van de heer Waar denburg, mr. Kwint wilde toch nog wel even duidelijk de vele goede werken in de herinnering terugroepen, die de heer Waar denburg bijvoorbeeld tijdens de oorlog heeft gedaan en hoe hem de oprechte dank van een ieder toekomt voor de samenwer king gedurende zijn Velsense ambtsperiode. Dat hij de burgemeester indertijd de distributiedienst elegant van zijn schou ders had geschoven en op die van de heer Waardenburg had gewenteld; het was een motie van groot vertrouwen, die allerminst beschaamd is in de donkere jaren van de tweede wereldoorlog. Met te groter vreugde kon de burge meester dan ook thans bekend maken, dat de Koningin de jubilaris had benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bur gemeester Kwint speldde de heer Waar denburg het eervolle zilveren kruis onmid dellijk op de borst, waarbij er op het ter ras een luid applaus opklonk ten teken van aller instemming. Goed raadsbesluit Vervolgens kwam wethouder Maas aan bod. Al bleek hij dan bang te zijn, de jubi laris niet het volle pond zijner verdiensten te kunnen geven, het was hem niettemin een vreugde in deze Velsenaar een der beste burgers te eren en de wethouder ge loofde wel te mogen opmerken, dat de raad er in 1937 wèl aan gedaan heeft, deze sol licitant als directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon te benoemen. In een hoogge stemd overzicht van de werkzaamheden des heren Waardenburg stipte de heer Maas de vele veranderingen aan, die hij in de verzorging der economisch zwakke ren aanbracht: hij wist zijn brede visie over te brengen op zijn ondergeschikten, maar kon ook zo nodig tot in détails afda len, omdat hij immers zelf uit het maat schappelijk werk voortkwam en de noden van dichtbij had leren kennen. Taaie volharding - rijke oogst Van onschatbare waarde is de heer Waardenburg voor de hulpbehoevenden in de breedste zin des woord geweest, ging de wethouder verder: strikte rechtvaardigheid is altijd zijn devies gebleven. Dat de dienst van Sociale Zaken, zoals Maatschappelijk Hulpbetoon later ging heten, een moderne dienst werd, die in den lande een goed fi guur kon slaan, was vooral aan hem te danken: hij paste de nieuwe opvattingen en inzichten toe en in dat opzicht kon de heer Maas uit het leven van het voorge slacht van de jubilaris het compliment putten: „evenals uw voorouders hebt ge met taaie volharding de u toegewezen grond bewerkt en ge hebt rijk geoogst". De menselijke zijde van het karakter van de heer Waardenburg noemde de heer Maas een sterke zijde zijn glasheldere adviezen aan het college van B. en W. aan gaande sociale aangelegenheden, zijn reële samenwerking met alle mogelijke kerkelij ke en particuliere instellingen hebben hem daarnaast ook bij de buitenwachteen goede naam bezorgd. Samenvattend zijn vele nevenjuncties („Het is niet verwon derlijk, dat u er zoveel hebt.karak teriseerde de heer Maas de jubilaris als „de representant van Velsens sociale geweten". Die het echter zonder de steun van zijn echtgenote niet zover had kunnen brengen, want niet alleen, dat zij hem al die jaren trouw terzijde stond, maar bovendien toon de zij begrip voor zijn vele werk, dat haast geen enkele avond vrijheid tolereerde. Een bouquet roze anjers voor de echtgenote, een tuil gele anjers voor de jubilaris als mede een geschenk onder enveloppe waren de stoffelijke blijken der gemeentelijke waardering en tenslotte voegde de wethou der daar nog een kist sigaren bij, die naar zijn zeggen gunstiger zouden geuren dan de tabak, waarmee hij in de oorlogsjaren wel eens zelf bij de heer Waardenburg is verschenen. Dertien in één Architect Ant. ten Broeke vertegenwoor digde niet minder dan dertien organisaties uit Velsen, die alle de heer Waardenburg bij monde van hem wilden complimente ren. Daar waren de diaconieën der Protes tantse kerken, de R.K. en Oud-Katholieke armbesturen, Humanitas en het Witte Kruis, Zwakzinnigenzorg en de Stichting Cultureel werk Velsen, Kinderbescherming en Hulp aan gebrekkigen, de plaatselijke commissie voor bijstand in bijzondere no den, de sub-commissie voor sociaal cultu reel werk voor bejaarden en de commissie voor ontspanning voor bejaarden, de com missie voor gemeentelijke sociale werk voorziening en de adviescommissie voor de binnenkort te openen werkplaats voor minder validen: zij alle hebben de stuwen de kracht van de heer Waardenburg ge voeld. Een bepaald niet alleen in de ambte lijke sfeer, naar de heer Ten Broeke uit er varing kon opmerken, maar ook en vooral in het menselijke vlak. Uit naam van de plaatselijke commissie voor bijzondere no den bood hij de heer Waardenburg een fraaie ets van een Amsterdams stadsge zicht aan. Burgemeester mr. M. M. Kwint speldt de heer P. Waardenburg de versierselen, be horende bij de koninklijke onderscheiding op de borst. Vervolgens sprak de heer W. A. Kruze, vertegenwoordiger van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn waardering jegens de jubilerende directeur uit en hij haalde als menselijk voorbeeld daarvan aan, dat er wel eens iemand een straatje om is gegaan, om met bepaalde sociale möeilijkhedëh bij de heer Waarden burg terecht te komen en zijn advies te vragen. Jhr. J. H. Sandberg, sprekende uit naam van het ministerie van Maatschap pelijk werk, legde eveneens de nadruk bij het menselijk element in het werk van de jubilaris, terwijl beide sprekers het con tact en de samenwerking tussen de depar tementen en Velsens „Sociale Zaken" roemden. Dank en geschenken Als gemeente-ontvanger voerde vervol gens de heer A. Zadel het woord, mede uit naam van de vereniging van diensthoofden in Velsen, die min of meer de personificatie in de heer Waardenburg vond. Want sinds de oprichting dezer organi satie heeft de heer Waardenburg de voor zittershamer gehanteerd en sinds 1946 kon hij in dit vlak veel tot stand brengen. Met een geschiedkundig boek werd deze erken telijkheid nogmaals getoond, waarna de heer J. C. van Dam, directeur van Sociale Zaken in Amsterdam de heer Waardenburg kwam complimenteren uit naam van de landelijke vereniging van directeuren van Sociale Diensten en eveneens zijn woorden bekrachtigde met een geschenk. Tenslotte heeft de heer N. C. Rozemeyer als woord voerder van het personeel van de Velsense dienst zijn waardering over de baas in den brede uiteengezet: de prettige geest on danks de vele problemen, die dit werk met zich brengt tekent de man, die aan de touw tjes trekt, een man van de praktijk, die een centrale figuur werd in het sociale werk in Velsen. De kleine Winkler Prins vormde het stoffelijk blijk van waardering van het gehele personeeel en bloemen kwamen daar nog eens bij om de zich opstapelende cadeaux te completeren. De heer Waardenburg heeft met nauw verholen ontroering van het spreekgestoel te af zijn gevoelens bij al deze hulde en erkenning uitgesproken: „zo'n dag is er al leen maar, om je weer heel klein te voe len". Hij gaf de dank terug voor de samen werking met allen, die hem benaderden en andersom en toonde zich voorts ten zeerste verrast door de overdaad van cadeaux uit zoveel kringen. Na het officiële deel van de middag volg de de receptie, die een vol gastenregister opleverde. Want honderden zijn naar Vel serbeek gekomen, om de heer Waardenburg de hand te drukken niet alleen uit de gemeente zelf, maar ook van ver daarbui ten. En aan het hoofd van een stoet Witte Kruiszusters heeft de heer Woltman het ge schenk van het Witte Kruis-personeel ge offreerd aan een jubilaris, die tenslotte verlegen werd onder deze stapel geschen ken en dat warenhuis vol bloemen. In de avonduren is het feest van veertig jaren overheidsdienst in intieme kring voortgezet. Zaterdag 27 Augustus houdt de Christe lijke korfbalvereniging haar jaarlijkse competitievergadering (in de noodwinkel v/h. Bischoff aan de Oosterduinweg). Op het programma staat onder meer een rede door de voorzitter, de heer H. de Boer over „Nieuw leven" en een bekendmaking van de namen der spelers, die in de twaalftal len van de DKV zullen uitkomen. Voorts vermeldt de agenda de benoeming van een technische commissie. Ter afwisseling zullen enkele films worden gedraaid. De vergadering is ook toegankelijk voor niet- leden. oocoooooooocooooccooocxjscoooccoooococxjccocooococoocxzxcc O De gezonde minachting voor de stijve t vormelijkheid, die gistermiddag een'fa receptie van de tropische raadzaal naar p, de koelte van Velserbeek verplaatste, heeft velen plezierig aangedaan. En de'P vraag is gerezen, of bij temperaturen'- als deze een receptie binnenshuis niet§ tot de grootste straffen gaat behoren,'S die de mensen elkaar kunnen bereiden, terwijl in dit geval de mogelijkheden voor een heel wat frisser feest voor dep, hand lagen. Daarop doorredenerend is P er zelfs een ondeugend voorstel geko- men, de raadszittingen voortaan ook maar, bij erg warm weer, naar de open 8 lucht te verplaatsen, aangezien de tem- 3 peratuur tijdens de zomerse discussies^ van de vroedschap meestal tot onaan- gename hoogte loopt. Het is de vraag, 8 of er ooit zoveel spontaniteit uit een ge- 8 meentelijk apparaat te verwachten is, P nog afgezien van de wettelijke bezwa- Z ren, die er aan kunnen kleven het huis 3 der gemeente te verlaten voor het park p, der gemeente, maar wanneer er nog eens 8 een hittegolf samen valt met een jubi- leum of een afscheidvan het raad- huis naar de theeschenkerij is tenslotte maar enige stappen. En de eerste stap 8 is tenslotte gisteren gezet. 8 De jeugdcommissie van de voetbalver eniging VVB zal, evenals voorgaande ja ren, Zaterdag en Zondag haar jeugdvoet- baltournooien op het sportpark „Water vliet" houden. Zaterdagmiddag wordt door de adspi- ranten van ADO, Kinheim, Wijk aan Zee, De Kennemers, Beverwijk en VVB ge speeld om de Paviljoen-beker, die reeds viermaal door de ADO-adspiranten is ge wonnen. Slagen de jeugdige Heemskerkers er in opnieuw beslag op de prijs te leggen, het geen zeker voor mogelijk moet worden gehouden, dan zal ADO definitief de Pa viljoen-prijs gaan bezitten. Voor Zondagmorgen is er het junioren - toumooi om de Gerrit Edel-beker, die nu in het bezit is van Terrasvogels. Aan dit tournooi nemen deel: Beverwijk, De Ken- nemers, Terrasvogels, Kinheim, CSV en Houtaanvoer uit Finland Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Woensdagmorgen aangekomen het Duitse s.s „Lore Ottens" dat van de Finse haven Kaskö een lading van 597 vadem papierhout aanvoerde. De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim", die op 30 Juli haar zilveren bestaan reeds vierde met een receptie, zal Zaterdag in het Kennemer-theater te Beverwijk deze jubileumviering voortzetten met een feestavond voor de leden en de Kinheim- vrienden. Onder het motto „achter klaar, draaien maar" zal op deze avond het programma worden verzoi-gd door het Haarlemse cabaret-variété gezelschap „Truxini", waaraan medewerken het showorkest De Mirlitons met zang van Mitzi Waller; Joop Boeree als conférencier; de illusionisten Truxini Comp.; de Paul Bobeson-ver- tolker Pete Souverein; Gerry en Ferry als zingende dwazen; John Davids, accordeon en Lajos Héros als solist op xylophon en vibraphoon. De Mirlitons sluiten het feest af met bai rn uziek. DE ZEVENKAMP, die de handbalvereniging „IJmond" ondanks de hoge zomer- temperatuur op het sportpark „Watervliet" voor haar leden heeft gehouden, is, hoe wel de belangstelling groter had kunnen zijn, naar wens verlopen. Het was te verwachten, dat deze zevenkamp, die voor alle afdelingen bestond uit doelwerpen, bal vèrwerpen, bal inwerpen, vèrspringen, baldribbelen, balbehendig heid en hardlopen, nieuwe kampioenen zou opleveren. Dit is inderdaad gebeurd, doch ook liet mej. M. Klesser bij de dames weer zien, evenals voorgaande jaren tot de besten te behoren. Weliswaar had zij aanvankelijk in mevr. L. Meyer-Konz een gevoelige concurrente, doch de bekerhoudster bleef tenslotte met ruim 700 punten verschil het clubkam pioenschap opnieuw voor zich opeisen. Voor de heer C. Berlee, bedrijfscontro- leur in de papierfabriek van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken, was het Woensdag ondanks de ziekte van zyn echtgenote toch nog een vreugdevolle dag. Zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf werd namelijk gehonoreerd met een Koninklijke onderscheiding. De jubilaris werd in tegenwoordigheid van de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder, des morgens door bur gemeester mr. M. M. Kwint op het Velsen se raadhuis ontvangen, waar hem werd medegedeeld, dat hij wegens langdurige trouwe arbeid is begiftigd met de ere-me- daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarna de burgemees ter hem de versierselen van deze Konin klijke onderscheiding opspelde. Wegens de ziekte van zijn echtgenote, die aan huis gebonden is, is de huldiging door de directie ten huize van de heer Berlee aan de Berkenstraat geschied. De heer Smidt van Gelder richtte zich met een hartelijke toespraak tot de jubila ris, en liet de loopbaan van de heer Ber lee aan het bedrijf in de voorbije jaren de revue passeren. Hij herinnerde aan het ernstige ongeval, dat de jubilaris is over komen, die daarna toch met ambitie zijn werkzaamheden in andere afdelingen voortzette, om tenslotte toch weer „in het papier", nu als bedrijfscontroleur terug te komen. De directeur offreerde hem het vererend getuigschrift van de Maatschap pij van Nijverheid en Handel met de bij behorende grote zilveren legpenning. Als huldeblijk van de directie werd een enveloppe overhandigd, alsmede de draag- medaille bij het zojuist verworven ere metaal. Bovendien schonk de heer Smidt van Gelder een foto in lijst van de jubilaris in de uitoefening van zijn taak en verder was er een fleurig bloemstuk van de directie; van de hoofddirectie kwam er een schrifte lijke felicitatie binnen. Van de heren W. J. Willems, bedrijfschef van de papierfabriek en P. Zalm, chef van de bedrijfscontröle en het bedrijfslabora- torium, herinnerde laatstgenoemde er aan dat hij de jubilaris als bediener- controleur van de waterreiniging in de centrale had gekend en hem later als stofcontroleur in de houtstoffabriek en proevennemer in de papierfabriek weer te ontmoeten. De heer Zalm gewaagde van het feit, dat de heer Berlee de eerste „veertigjarige" jubi laris bij de controlediensten is. Hij stelde de heer Berlee ten voorbeeld aan velen omdat hij ondanks alle verdrietelijkheden thuis zijn werk steeds met ambitie heeft verricht. Als blijk van erkentelijkheid kreeg de jubilaris namens de gehele afdeling be drijfscontröle een vulpen aangeboden en mevr. Berlee werd verrast met een mooi bloemstuk. Voor het jubileumfonds van de papier fabriek wierp de heer J. Buntsma zich als tolk op; hij bood de jubilaris een envelop pe aan. Van de gelegenheid de heer Berlee in zijn woning te complimenteren hebben ve len gebruik gemaakt. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Luxor-tlieater, 19 en 21.15 uur: Tet Genn Miller Story. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Onver getelijke melodie. W.B.-theater: geen voorstelling. Stadhuis Seheybeeck, 19.30 uur: Raads vergadering. DONDERDAG, 25 Augustus 1955. Beste kinderen, WE HEBBEN NU AL enkele watersporten bekeken en besproken: water-skiën, zeilen en vandaag ga ik eens een praatje met jullie maken over het roeien. Ik bedoel natuurlijk niet roeien in zo'n gewone roeiboot met twee roeiriemen en waarin men maar heel langzaam vooruit komt, maar, zoals je op ons plaatje ziet, wil ik het hebben over het roeien als sport in die mooie, slank-gebouwde boten die men wherry of skiff noemt. Een wherry wordt al naar gelang grootte door één of meer mensen gevaren en heeft zoveel riemen als er mensen aan boord zijn op de bestuurder na die (meestal door een megafoon) aanwijzingen aan de roeiers kan geven. De roeisport ontstond in Engeland waar in begin 1800 al wedstrijden gehou den iverden. In ons land is men echter pas omstreeks 1850 met deze sport begonnen. De boten kunnen een zeer grote snelheid bereiken, zodat men snel moet fietsen om hen bij te houden. Als je eens de gelegenheid krijgt om een roeiwedstrijd te gaan zien, moet je die beslist niet verzuimen, want het regelmatige beweeg van de roeiers en het snelle schieten van de ranke vaartuigjes door het water is ongetwijfeld een lust voor het oog. En nu snel naar onze brieven. De eerste brief vandaag is van HARD LOPER, die me vertelt, dat hij de volgen de ronde weer trouw met de raadsels mee gaat doen, maar, dat hij nu alleen even komt babbelen. Dat vind ik aardig, jon gen. Wat een fijne vacantie heb jij gehad! ïk geloof, dat er niet veel kinderen zo ge boft zullen hebben als jij. Wanneer komen moeder en vader weer thuis? Gelukkig dat je het zo goed vinden kunt met oom en tante. SPINSTERTJE heeft een gezellige dag gehad in Hilversum. Wat leuk, dat je je versje voor opa zo goed kon opzeggen. Je nieuwe jurkje hangt nu zeker weer netjes in de kast? Ook WIELRENNER heeft uitgebreid ge noten in zijn vacantie. Wat fijn, dat jullie zoveel bramen gevonden hebben. Ja, het moet een erg goed jaar voor die vruchten zijn deze keer. Kun je mij soms eens zo'n kiekje van jezelf toesturen of is dat teveel gevraagd? Je zult wel erg veel plezier ge had hebben op je tocht naar Amsterdam. Vertel me er maar gauw eens van, ik ben erg nieuwsgierig. BOTERBLOEM heeft een paar nare dagen achter de rug. Ze heeft angina schrijft ze en mag nu pas weer even in de huiskamer zijn. Wat een strop meisje met dat warme weer. Maar, je wordt weer snel beter als je zelf wat meewerkt en dan kun je de hele dag heerlijk buiten dartelen. Maak maar eens een mooie tekening voor me, dat vind ik altijd erg leuk! Wat een enige tante Stien heb jij VIOLET! Ik vind het werkelijk geweldig dat zij haar nichtje zo geholpen heeft met het maken van allerlei leuke dingen. Je mag haar wel erg dankbaar zijn, want lang niet iedereen heeft zoveel geduld. Prettig dat je al even gefietst hebt met dit weer. Ja, het zal nog wel even duren, de warmte. Vanmiddag hoorde ik tenminste al zeggen: tot half October, maar dat lijkt me al te optimis tisch! Dan zijn hier nog MARJANNEKE en ROY ROGERS die mij allebei alleen maar de oplossingen van hun raadsels sturen. Volgende keer de beloofde lange brief van allebei, hoor! Dit was alweer de laatste post. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). cccoso20oc<xco<xxxxxx>3cocccococccocccccccooccorccccococ<: TANTE ELS FELICITEERT: Roy Rogers en Wielrenner, die allebei Zaterdag jarig zijn. Van harte neven, en veel plezier dit weekend! De oplossing van het puntenraadsel van verleden week is: „De beste breister laat wel eens een steekje vallen" (steen, idee, veen, bedelaar, bestellen, ekster, wals, Jet). Puntentelling: Boterbloem 10, 10, 10; Violet 10, 9, 10; Bromtol 9, 8; Roy Rogers 10, 9, 10; Wielrenner 10, 9, 10; Marjanneke 9, 8, 10 X bidt (latijn). X levensmiddel. X niet zo jonge kaas. X houten rand langs muur. X oploop, vechtpartijtje. X letter. Als je alle woorden goed gevonden hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een sport. X X hoen. X X hoofd. X X zit op kinderwagen. Vul alle woorden goed in op de eerste rij kruisjes komen drie dezelfde letters en op de tweede rij ook. Probeer het maar XODOOOOOCOCOOCC<XX>DOOOCOCC03COOCOCCOCXXX300COCCOOCXOC» .«J eens Daar bij de meisjes-junioren en adspi- ranten T. Zuurbier haar beker niet kon verdedigen wegens de overgang naar de damesafdeling werd bij deze categorie fel gestreden om de beker van haar te kunnen overnemen. De trofee kwam thans toe aan D. de Boer, die van de aanvang af al een goede kans maakte, maar zich wel even zag bedreigd door B. Nieuwenhuyzen. In de herenafdeling was de strijd nog feller. De bekerhouder J. Böhm deed zijn uiterste best om zijn kampioenstitel te kunnen handhaven. Hij moest echter hoewel met gering verschil in J. Mole naar zijn meerdere erkennen. Wegens het (té) geringe aantal jongens leden in „IJmond" was het voor beker houder H. Folkerts niet moeilijk om zich te handhaven en zijn naaste concurrent met meer dan 250 punten vóór te blijven. De uitslagen werden: Dames: 1. M. Klesser 7495,6 pt; 2. L. Meyer-Konz 6763,1 pt, 2. A. Eckhardt- Oortwijn 5511,2 pt; 4. T. Zuurbier 5088,6 pt; 5. N. Plokker 4442,4 pt. Meisjes: 1. D. de Boer 5389,4 pt; 2. B. Nieuwenhuyzen 4986 pt; 3. H. v. d. Kuil 4577 pt; 4. J. Wagenaar 4516,6 pt; 5. J. v. d. Velde 3945,6 pt. Heren: 1. J. Molenaar 5858,7 pt; 2. J. Böhm 5711,2 pt; 3. H. Boom 5333 pt; 4. J. Wolters 5244 pt; 5. K. de Groot 5009,8 pt; 6. E. Sauer 4969,6 pt. Jongens: 1. H. Folkerts 6981,5 pt; 2. E. Jonker 6725,4 pt; 3. J. v. Eijk 3168,9 pt. De uitreiking van de prijzen zal Vrij dagavond in paviljoen „Watervliet" ge schieden. „DE JUMP" IN ZOMERSE STRIJD De resultaten der Howell- en viertallen- wedstrijden bij „De Jump" waren: Viertallen: dames ElzermanRolloos en echtpaar Rem winnen met 4218 van Westra Hannema en Boenderv. d. Wint; mevr. Hamersv. Loo en mevr. De Haasv. d. Gaay winnen met 4126 van DryverVeld man en BroerenFloor. De Howell-ontmoetingen lieten de volgen de uitslagen zien: 1. dames KramerSchoen 391/j p.; 2. Porck—Prins 39 p.; 3. v. d. Berg— Amsing 3814 p.; 4. LamanMiddelkoop 33 p.; 5. MainzWittebrood 3714 p.; 6. De Haas Wey 3514 p.; 7. Mevr. Kühmanv. Ameron- gen 35 p.; 8. mevr. v. AmerongenMaarle- veld 3214 p.; 9. Kramerv. d. Burg 2814 p. VEILINGBERICHT 24 Augustus Sla 422; andijvie 712; spinazie 824; postelein 510; bloemkool 929; bospeen 922; waspeen 815; sperciebonen 2534; snijbonen 2032; pronkbonen 1218; stok- dik 34—54; tomaten 2348; komkommers 9—22. De uit 1914 daterende kleine gashouder, staande op het terrein van het gasbedrijf aan de Oud-Haarlemmerweg te Castri cum, wordt momenteel door een Zaanse firma gesloopt, het geval was afgedankt. De stalen platen worden met snijbranders in stukken gesneden en Woensdagmorgen om 11 uur vatte wat teer en pek, dat zich op de platen bevond, vlam. Castricums Vrijwillige Brandweer was spoedig aan wezig en ging het vuur met twee gewone en twee stralen uit de nieuwe nevelspuit te lijf. Om kwart voor twaalf konden de brandweerlieden inrukken. De oudste inwoonster van Castricum, mevrouw A. de Leeuw-Van Muyen, heeft Woensdag onder grote belangstelling haar 98-ste verjaardag gevierd. De jarige ver blijft ten huize van haar dochter aan de Prinses Irenestraat 22, waar in de loop van de dag zeer vele ingezetenen hun geluk wensen kwamen aanbieden. Tot hen be hoorde onder andere burgemeester C. F. Smeets en pastoor G. Goes, de herder van de St. Pancratius-parochie. Mevrouw De Leeuw-Van Muyen mag er nog best zijn. Haar belangstelling voor het wereldgebeuren is nog geenszins ver flauwd, de krant leest zij met plezier, de minder prettige berichten uitgezonderd, en af en toe mag zij gaarne een autotochtje maken met één van haar 27 kleinkinderen. Bloemen en planten zijn er Woensdag le gio aan de Prinses Irenestraat bezorgd. De postbode kwam een pakket brengen, afkomstig van een kleinzoon in de Ver enigde Staten en de wollen shawl die uit de papiermassa te voorschijn kwam werd door Castricums oudste inwoonster in blijdschap ontvangen. Voor haar was 't hèt cadeau van de dag. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Hubertus Jacobus, z. van P. de Waard en I. Bollen; Wilhelmus Philippus Maria, z. van G. J. Heine en E. J. Betjes. GETROUWD: K. J. H. Boddeke en A. M. E. Heeremans, beiden wonende te Castricurh. OVERLEDEN: F. J. Knap, 72 j., wonende te Castricum; J. van West, 50 j., wonende te Castricum; F. H. van Groningen, 52 j., wo nende te Amsterdam. DONDERDAG 25 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Mrs. Miniver". Rex, 20 uur: „High Noon". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en van 14 16.30 uur. SANTPOORT „Wilhelmina", 20 uur, Schipbroekenweg, openluchtconcert. VRIJDAG 36 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Verborgen moeder schap". Rex, 20 uur, „Modern Times". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als Donderdag. „Sportief", 20 uur, Cultureel Gebouw, jaarvergadering. „Wilhelmina", 20 uur, Moerbergplant- soen, openluchtconcert. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder v. Financiën.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7